Schoonheid DE ODCELDRflfllSTER. KruisveiM, maria-VBreeniging. lVeri v manspensioenen. -Dada Maakt een put voor een ander, ge valt er zeifin zegt het Vlaamsch spreekwoord. En dat heeft de fameuze en tristige Peer Van Humbeeck eens ondervonden dedie had een put gemaakt om de Katholieke Kerk erin te smijten Maar hij zeifis in den put gevallen, en de Katholieke Kerk bestaat nog altijd en zal blijven bestaan tot het einde der eeuwen, ondanks al de putgravers, die er nog ooit zullen opstaan. Qui conduit dans le fossc. y tombera le premier au bout du fossé, la culbute zegt de Franschman. Wilt gij voordeel, Leest met oordeel Zoekt gij ruste mint gij vreugd, Schuwt de zonde en mint de deugd. Dan beschermt en mint u God. 't Is mijn slot FERNZ. De vorst. Hoewel het vriezen is gedaan, zijn er nog vele menschen die aan vervrozen vingers of teeneu lijden. Als middel daartegen wordt aange raden, voetbaden van een afkooksel van aardappelschillen. Opengesprongen handen geneest men niet ze's avonds te besmeren met traan. Wij kunnen den goeden uilslag dezer geneesmiddelen niet waarborgen, doch eene proefneming is noch moeilijk noch kostelijk. In het Vatikaan. Mgr. Merry del Val werd Maandag met groote plechtigheid ais aartspriester van St-Pieters-basiliek te Rome aange steld. De opvolger van Zijne Eminentie wij len Kardinaal Rampolla, werd ontvan gen door het volledig Kapittel en droeg het H. Misoffer op in de bijzondere kapel van het Kapittel. Hel clipion oliseh korps was bij de plechtigheid tegenwoordig die ook door eene groote menigte vreemde lingen werd bijg-woond. Prins Napoleon. Napob on I had vier broeders. Jozef, Lucien. Lodewijk (koning van Holland, vader van Napoleon III) en Jeroora (ko ning van Weslfaliöi, vader van prins Napoleon en grootvader van prins Vic tor. Dus is het kleine prinsje dat onlangs werd geboren de achter-kleii zoon van Jerooin, Bonaparte en de achter klein- neef van Keizer Napoleon 1. Cinematograaf. De fabrikanten van ciuemafllms dein zen voor niets terug. Ernigon tijd geleden had eene afdaling plaats in den krater van den Vesuvius. Dat was al wel, doch ziehier nog iets sterker. Binnen eenige dagen zal in de Ver- eenigde Staten een overgroot houten schip te waler gelaten worden, de - Ro land 390 meters lang, en volkomen eenon grooten transatlanlieker van 15000 ton voorstellende. Het schip zal eene bemanning hebben van 200 koppen, en er zullen 500 passagiers aan boord zijn. Dit schip zal te midden in zee vergaan Zoo zal door operators van cinemalo- r.-afen zich op het schip zelf en on nude n. Ow. cmu.eix lieVinUeilde, de niete'-uuitengewone fllin worden opge nomen die ooit word uilgedaclil Matrozen en passagiers zijn allen zeer goede zwemmers en alle voorzorgen zijn genomen om het minste ongeval te ver mijden. De bijzonderste held n de heldin van het drama hebben zich stelselmatig ver- bard tegen zeeziekle,en eene verzekering op het leven werd aangegaan voor al de medewerkers aan de vertooning. Het uitrusten van het schip kost. zoo als wel begrijpelijk is, veel geld en de film zal met geen miljoen betaald wor den. Doch men mag er op rekenen dat Hie film meer dan een maal de omreis dei- wereld zal doen en minstens dubbel op brengen van betgeen bij gekost heeft. De aap van Chateaubriand. Chateaubriand had veel genegenheid voor de dieren, zooals overigens liet meeste deel der brave lieden. Ridder de Cussy verhaalt dat de groote schrijver lang eenen aap had waar bij veel plezier aan beleef ie. Hij was op dat oogc blik bezig met de handschriften van Fontanes in orde te brengen vooraleer dezelve in druk te ge ven. Zekeren dag zijn kabinet binnentre dende, zag bij den aap die hem met liet ontscbuldigslc gezicht ter wereld t< ge- moet kwam. Ali schelm 1 zegde Cha teaubriand. «Gij hebt uwe kelen gebroken en er gens eene deugenieterij uitgerielil Hij deed den aap weer binden en dacht er niet verder aan. Toen bij evenwel zijn werk wilde hernemen waren de hand schriften nergens te vinden. Eindelijk kreeg bij de papiermand in liet oog daar lagen de kostbare bladen allen doorgescheurd, zooals de aap zijn meester met oud papier had zien doen. Gelukkiglijk ontbrak er niets. Met veel geduld en wal plaksel kon de ramp her steld worden. Door liet geval opmerkzaam gemaakt, doorzocht iie meesier al de schuiven zijner schrijftafel en bevond dat al zijne dekoratiën verdwenen waren. Deze werden door eenen knecht terug gevonden opgehangen boven in eenen hoek dor kamer Chateaubriand vond dat het al wel was en de aap mocht vertrekken. De schrijver verving hem door eene kat, die op zijne werktafel zatte spinnen, en het meeste plezier had in de sprongen van een kartonnen poesjenel als de groote man aan het koordeken trok De Vlaamsche amendementen der schoolwet. Er is gezegd en zelfs geschreven ge worden dat de houding der regeering tegenover de Vlaamsche amendementen, le wijlen was aan de tusschenkomst des Konings. Dat is eene volkomene dwaling. De Koning heeft in 't geheel de ge woonte niet zich in de Kamerbesprekin gen te mengen en de houding die men hem toeschrijft, is overigens volkomen tegenstrijdig inet het karakter Zijner Ma jesteit. Een standbeeld aan Leopold II. Een nationaal komileit kwam lot stand, hebbende voor doel de oprichting van een standbeeld aan Leopold II. Benevens het nationaal komiteit zullen provinciale komiteiten gesticht worden, onder voorzitterschap der Gouverneurs, en eene nationale inschrijving zal wor den geopend. Het geilen kleeken zal naar alle waar schijnlijkheid een ruiterbeeld zijn en te Brussel oprijzen. Reeds wordt er gere dekaveld over de te verkiezen plaats. Paul Deroulède en de koetsier. Bij gelegenheid van het afsterven van Paul Deroulède worden er tal van anek doten en voorvalletjes uit het leven van den grooten Franschen vaderlander ver teld. Zoo kwam Deroulède eens van de sta tie,en deed zich inet een huurrijtuig naar huis voeren. Aan zijne woning gekomen wilde Deroulède den koetsier betalen. Deze evenwel antwoordde mot waardig heid Een vaderlandsgezinde, mijnheer, aanvaardt geen geld van Paul Deroulède. De brave man stelde zich met eene warme handdruk van den grooten man tevreden. Belgisch scheidsgerecht. Volgens een bericht uil. Sofia heeft do Bulgaarsclie regeering de benoeming ver- zodil van eenen Belgischen officier, als scheidsrechter in een-rieksch Bulgaarscli geschil, betrekkelijk Oxilar. II. Beslist dat het tegenwoordige dag orde zal medegedeeld worden aan de dagbladen, alsmede aan de Maatschap pijen van Ouderlingen Bijstand, Volks bonden en andere maatschappelijke ver- eenigingen met dringend verzoek zoo gauw mogelijk te vergaderen voor de aanstaande kiezingen en ecu dagorde te stemmen in voormelden zin. Altijd heb ik hooien zeggen dat iedere bladzijde vaa het H. Evangelie bewijst, dat Onze Lieve Heer de bekeenng der zondaren vuriglijk betracht.. Dat Hij verklaart, dat de zieken en niet de gezonken den genees heer noodig hebben, en dat Hij min voor de rechtvaardigen dan voor de zondaars in de wereld gekomen is. i üm ze te winnen zet Hij zich nevens hen aan tafel, zonder acht te nemen op de be knibbelingen der Fariseërs. Hij vergelijkt zich met eenen herder die negen en negentig schapen in den schaapstal achterlaat om het onderste op te zoeken, en, het gevonden hebbende, het met blijdschap op zijn schouders terugbrengt. Hij is de goede vader, die den verloren zoon met liefde ontvangt. Gansch zijn han del met de zondaren doet de barmhartigheid van zijn goddelijk Hart uitschijnen. Men zou zeggen dat onze beminnelijke Zaligmaker eene bijzondere teederheid voor de zondaars heeft, niet dat Hij ze boven de rechtvaardigen stelt, verre van daar, maar Hij betreurt het lot der ellendigen die het geiuk in de zonde zoeken waar zij slechts wroeging en schande vinden. Verscheidene malen heeft Jesus, aan de gelukzalige Margareta Maria den droeviger) toestand doen kennen van zielen die gevaar liepen voor eeuwig verloren te gaan Hij verzocht, voor hunne bekeering, gebeden en buitengewone boetplegingen.Ten allen tijde heeft Hij getrouwe dienaars verwekt die zich aan de zaligmaking der zondaren hebben toegewijd. En gij ook beminde lezers en lezeressen, stelt belang in liet lot dezer ongelukkigen, die degelijks zich in de klauwen van satan werpen.Ik spreek hier van de dronkaards. Zijn ze niet, zooa'.sgij, het werk van Gods handen en de prijs van Jesus bloed met u, hebben zij, denzelfden Vader en dezelfde Moeder in den Hemel Indien gij door uwe gebeden, uwe voorbeelden, uwe raadgevin gen, uwe goede werken, EENEN dronkaard bekeert, verblijdt gij den Hemel meer dan negen en negentig reehtveerdigen door hun ne volherdinggij belet eene ziel eeuwige -godslasteringen uit te braken en gij vervangt deze dooreindeloozc lofzangen tereereGods! Hoe verheven, hoe troostelijk, hoe godde lijk, mag ik zeggen, is dan het werk van het Kruisvekbond en de Maria-Verkeniging Neemt er deel aan beminde lezers en leze ressen, en offert tl ken morgen aan Jesus' Hert, door het Onbevlekt Hart van Maria.de goede werken van den dag op, tot bekeering der dronkaards. Sluit u aan bij het Kruisver- bond, gij jongelingen en getrouwde mannen, geeft het'goed voorbeeld aan deze, die min of meer zuchten onder den zwaren last waar onder zij gebukt gaan, en tracht ze ook* bij ons in te lijven. En door uw voorbeeld en uw gebeden, zullen zij door de gratie Gods, kunnen opstaan en u bedanken om het goede hun gedaan. Werft damen en juffrouwen aan, gij be minde lezeressen van de Maria-Vereeniging, want zooals de Eerw. E, Simons het zegde Waar de vrouw tusschenkomt daar is er Victorie. Dus laat u niet wachten, sluit u allen in de Maria-Vereeniging God wil het. Ten strijde tegen 't Alkoholismus. AVE. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende Apotheek, op Zondag 8 Februari, M. Callebaut, Botermarkt. Goede Reklaam bren Muziek bij de ruiterij. Naar men meldt, heeft de staf, die thans garnizoen te Mecholen houdt, het voornemen opgevat.doch niet ten oflïciee- len titel, het muziekkorps opnieuw in te richten, De Onderlinge bijstand Ondersteunt Elkander en De Eendracht beide gevestigd te Erembodegem, tellendo samen 720 leden, in zitting van Algemeene Vergadering van Zondag 18 Januari 191-1, hebben het volgende dag orde gestemd Overwegende dat hot Werkmans pensioen van Óen frank per dag, op den ouderdom van G5 jaren, .eene zaak is van rechtvaardigheid. Overwegende dat den onkost welke het pensioen zou veroorzaken, ten groo ten deele zou kunnen ingevorderd wor den bij middel van eene belasting op de jacht en namelijk door vermeerdering van den taks op het jaclilverlof tot 200 frank belasting op het jachtterrein toe gepast zooals,in Duitschiaud rechten op den invoer en verkoop van het wild, enz Overwegende dat de jacht een luxe, oen pcachl is, waarvan de belasting door iedereen wordt gevraagd. BESLUIT I. Drukt den wensch uit dal de Wet gevende Kamers zouden overgaan tot de stemming van 1° eene wel verieenende het werkmanspensioen van één frank daags 2° eene wet op de jacht als deze in voege in Duitschiaud, met uitdrukke lijk besprek dat de opbrengst van dc be lasting, uilsluitelyk en geheel en gan-ch zal dienen voor het pensioen der werk lieden. EERSTE DEEL 19e Vervolg. Ja, ging Veronica voort, ik zeg u, dat het mijn Germaine is, verstaat gij het, mijn Germaine en ik vind ze nu terug, maar zij is dood Naar vrouw Aubin gaande, greep de por tierster haar handen vast, en riep uit Deze, die gij verzorgd en geholpen hebt, goede vrouw, deze, aan wie men daar zooeven een graf schonk... het is mijn kind 1. 0, breng mij bij haar, dat ik haar zie, dat ik haar omheize, voor dat zij be graven wordt. O, Germaine, Germaine!... Gij leefdet zoo nabij mij, en ik wist het niet en ik heb u niet levend weergezien. Als zinneloos liep de arme moeder naar Martha, die nog altijd buiten kennis was, nam haar uit de armen der meid en over laadde haar met kussen- Het is de dochter van Germaine. zei- de zij tot Marie de dochter mijner doch ter. Zorg er voor. ik kom dadelijk terug. O, nu weet ik waarom mijn hart naar haar verlangde, waarom ik haar voor de eerste maal aanschouwde. Plotseling brak Veronica haar rede af. In haar géést kwam een pijnlijke ge dachte. Zij snelde naar Magloire, en vror g hem Wilt gij mij de geboorteacte mijner kleindochter geven Ik wil den naam we ten van den man, die zoo zijn vrouw en kind verliet. De éénarm had het afschrift der geboor teacte van de kleine Martha gelezen, en aarzelde het aan haar grootmoeder te over handigen. O, geef het mij... geef het mij riep Veronica sidderend. Magloire kon het niet meer weigeren en reikte het haar toe. Zij ontvouwde met bevende handen het gezegeld papier, en las Martha Sollier, dochter van Germaine- Demse Sollier en van een onbekenden vader. Een kreet van toorn en van veront waardiging ontvloot haar borst. Ellendelingen schreeuwde zij laf aards schelmen Ze onteeren en verloo chenen hun kinderen ze laten ze van honger en wanhoop vergaan, en men vindt ze zelfs niet om de oogen hunn- r slacht offers te sluiten en ze naar het kerkhof tc vergezellen. Lafaards Zij nam juffrouw Aubin bij den arm zeide Gij, goede vrouw, geleid mij naar boven. De moeder van de ongelukkige zal tenminste daar zijn, om na haar dood voor haar te zorgen. Haar gasten diep ontroerd latende, on der den indruk van dit hartverscheurend tooncel, verliet juffrouw Aubin met haar if-ski-onijk Zondag hielden de liberalen afgeveer- digden van het arrondissement Aalst zit ting, om de aan le nemen houuing. te bespreken voorde aanslaande wetgeven de kiezingen. Alhoewel de kantonale af.- geveerdigden van Geeraanisbergen en Ninove hardnekkig aandrongen voor het sluiten van het kartel met de socialisten, werd het verworpen met 121 stemmen tegen 36 Daarna hebhcD de afgeveerdig- den de kandidaten aangeduid. Rechterlijk kronijk. ASSISENHOF van OOST-VLAANDEREN Moord te Letterhautem. Frans Haelterman is veroordeeld tot 29 jaar dwangarbeid. De zaak liep Dinsdagavond te 7 1/2 uur ten einde. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Uitoefenen der geneeskunde Zekere Seri.., teekenaar te Aalst, wordt veroordeeld tot driemaal 50 gulden boele of driemaal 106 fr. om, onbevoegd zijnde meermaals eenigen tak der geneeskunde te hebben uitgeoefend. Messteken.Den 19 Augustus,rond 9 uur 's avonds, werd Jozef Bayens, vel lenbewerker te Aalst, op den Brussel- schen steenweg, zonder eenige reden aangevallen door Frans Ringoir, man denmaker te Aalst, thans soldaat te Mechelen, die hem drie messteken in den rug toebracht. Bovendien bedreigde diezelfde Ringoir den broeder van Bayens Lodewijk genaamd. Ringoir wordf. ver oordeeld lot 6 maanden en 8 dagen ge vangenis en 76 fr. boete. Een medeverdachte is vrijgesproken. Nieuwjaarsgiften voor den Paus 5* LIJST. - Opbrengst voorg. lüstfr. 610 E.H. Van de Pulte, pastoor Melden 10.00 P. B. Aalst 2 Onbekend 2 SINT-MARTENSGESTICHT. Tengevolge van den laai sten wedstrijd voor ordeklerk door het Staatsbestuur in September-laatsteden uitgeschreven, werden de II.H. Juliaan De Pril van Aalst en Joseph Roggeman van Herder- sein. leerlingen der Bisschoppelijke Mid delbare School van Aalst, aanneembaar verklaard. Wij wenschen die jonge heeren van harte geluk. Stadsnieuws. Onze kazerne. Naar wij verne men, zyn deze week de boringen begon nen voort het bouwen onzer nieuwe ka zerne. De plannen zijn bijna gereed en er bestaat geen twijfel, of men zal in de maand Mei met de werken aanvangen. P. Dr Stracke S. J. en de kath vl. Hoogeschooluitbreiding. Bij het ter pers gaan, deelt men ons nog liet volgende mede Donderdagavond 1.1. heefl de gevier de spreker voor eene homvolle zaal in het Belfort ons nog een zijner flink- doordachte en puike voordrachten ten beste gegeven. I)e bijval was grool. Al gemeen werd dan ook den wensch uitge drukt dat die fijne voordracht zou ge drukt worden en óver heel Vlaandoren verspreid. F. Stracke, lol wanneer Gebeten. Zaterdag 11. kwam een landbouwer van Moorsel alhier op de Varknnsmarkt, ton einde <r viggens te koopen. Hij naderde te dicht bij de honden van Remy Van de Genuchto, van Mnssemen, en de honden beten hem zoo danig in de beenen, dat men verplicht was, na alhier geneeskundige hulp on- vangen te hebben, hem met een rijtuig naar zijne woning over te biengen. Aankomst der nieuwigheden voor den Winter, pardessus,mans kieerstoffen, velouren, lijnwaden, ciemit. enz. J. Van den Bergh- Jouret, Aalst. AancaringDijnsdag namiddag, zijn lan dc Zeebergbrug. twee schepen in botsing gekomen, het eene kreeg on- middelijk lek, en men had de grootste moeite om het zinken te beletten Het andere vaartuig kwam er met groote avarij van af, maar heeft de reis kunnen voortzetten. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraal, dichier bij de Groole Markt, in n" 6. Wïldstroopers. Maandag na middag, hoorde een jach'wachter dat er geweerschoten gelost werden, hij ging zjen en ontmoette vijf gemaskerde per sonen, elk mej; een geweer gewapend, deze bedreigden den jachtwachter met hunne wapens. Men is or njet in gelukt een der kerels le herkennen. Een onder- I »o«k is geopend. Diep: Maandag avond hadden - is zich bezig gehouden met op i versel I Ene plaatsen aan de huizon de j zinl c-:. ifleidingsbuizen af te breken zulks h-.u jilaals gehad in deNieuwbeck- glraat, Arbeidstraat,Gentstraal,eirsteen- weg enz. Heden morgend ging de inspec teur van policie Prosper Buys op zoek. en na lang zoeken, vernam hij dat do da der niemand anders was dan K II. ook heeft hij de gestolen voorwerpen ont dekt bij een voddenkoopman in de Sl-Ca- raielstraat. Ook hadden /.ij bij eenen an deren voddenkoopman ijzeren poutrellen verkocht, welke ook zullen voortkomen van diefstal. AangehoudenDijnsdag namid dag-, is de inspecteur van policio Buys, erin gelukt, de genaamde Paelinck, wel ke zich verleden Zaterdag avond aan diefstal van zinken buizen had plichtig gemaakt aan le houden Allerhande nieuws. Ongeluk. Dinsdag namidag was Aug. Sehockaert, te Smellede. met zijne kar, een os gaan leveren naar Impe. Zijne vrouw was ook niet weinig ver wonderd, rond 9 ure 's avonds, hot span LftL.VMS GtERTSflti staken niet mee. De stakers hespreken kahn den toestand in hunne vakvereeni- gingen. De slechle redeneering. Men hoort dikwijls zeggen door hen die lijden Ik moet w-1 met mijne pijnen leven, de geneesmiddelen helpen mij niet. Dat is een slechte redenee- ring. Men moet niet uit een hij/onder geval een algemeene gevolgtrekking af leiden en zeggen dat men ongeneeslijk is omdat oen, twee óf drie middelen niet bij machte zijn geweest u te genezen. De Pink Pillen hebben heel dikwijls lieden genezen dio zich ais ongenees lijk aanschouwden. Verliest den moed niet indien gij vruchleloozc pogingen hebt gedaan. Indien de heer Hans Geortsema den moet had verloren, leed hij nog. Hij heeft de behande ling met de Pink Pillen gevolgd en is heel gezond. Toch waren alle andere middelen mislukt. De heer Hans Geortsema, die 53 jaren oud is,woont II 340, ter Apel, Hij schrijftTwee jaren geleden is mijne gezondheid zeer slecht geweest. Mijn maag heeft mij vrocselijk doen lijden. Mijn kwaal werd nog verergerd door diarrhee en hoofdpijnen zij hield zoo aan, dat ik er door in een uiter ste verzwakking was gevallen. Ik wist niet wat er van mij worden moest, want ik had reeds vele middelen be proefd zonder den minsten uitslag. Ein delijk heb ik mijn toevlucht, genomen tot do Pink Pillen, na de getuigschriften van genezing gelezen te hebben Van af liet eerste doosje heb ik een verbeterin; ondervonden, en ik kan verklaren dat drie doozjes voldoende zijn geweest om mij volkomen te genezen. De Pink Pillen genezen de slechte ma gen, want' zij geven er de kracht aan regelmatig te werken. De maag werkt niet wanneer liet bloed arm is, en wan neer de weefsels der maag van het bloed slechts oen onvoldoende lerenskraolil ontvangen. De. Pink Pillen worden verkocht in alle apo'heken en in liet dépot voor België, Apotheek Derneville, 66, Wa- lerloolaan, te Brussel. Fr. 3.o<> de doos Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Te Aalst apolheek Callebaut, Botermarkt. 59 Bloedige bruiloft. Te Mello-Lin- dcnhoek was Zaterdag de genaamde Henri De C werkman, in liet huwelijk getreden met Alice L. Te dier gelegenheid had er Zondag na middag ten huize der jonggehuwden op voormelden wijk eene pronkingplaats of bijeenkomst van familieleden en vrien den, di.e hel jonge paar kwamen geluk- wenschen. Natuurlijk werd er nogal een glaasje gedronken. Zekere Raymond die eenigzins in on min leeft met voornoemde familiën, was tot de prouking niet uitgenoodigd en hierover erg verbitterd. Zondag avond wachtte S. de f es renden af, die een toerke gaan ren, en zocht ruzie tegen den bruid un en dezes gezellen'. De hoofden wal ve.rhil zijnde, ontstond weldra een erg gevecht en de messen kwamen voor den dag. De bruidegom Henri De C. viel weldra ha dend in zijh bloed ten gronde. Hij had eene schrikkelijke wonde bekomen in den onderbuik zoodat de ingewanden er uit puilden. Raymond S. bekwam een ergen steek in den bil, terwijl zekere I)., van Meirel- beke, insgelijks doch min erg door mes steken werd gekwetst. De bruid Alice L., die wilde tusschenspringon om de vecli ters te scheiden, bekwam eene wonde aan de hand. De toestand van Henri De C. is uiteist bedenkelijk deze der andere gekwetsten is voldoende. Het parket is ter plaats ge weest. Overwerking, neurasthenie, en- VR0SIS, HERSTELLINGEN. lil elk gOVal waar het organism moet versterkt wor den, in elk geval dat het noodig is de Op enkele stonden lagen heiden erg be bloed ten grondo. Een bijgeroepen ge neesheer stel le vast dat Samoen te org aan het hoofd getroffen was om zijne ouden te kunnen sluiten hij kon nog de H. Olie ontvangen en verkeert in wanhopigen toestand. Geerinck is ook erg getroffen, doch niet doodsgevaarlijk. Dijnsdagacliternoen om 5 ure is nel parket van Deudermonde ter plaats geweest. BELKSOVEHZICIIT. Brussel, 6 Februari 1914. Markt op termijn De markt is een zeer weinig verminderd en bevoordeelt de koopers die blijven ver trouwen hebben. De Wisselkoers der Reichsbank is met een 1/2 verminderd. De Canadeesche groep minder bewerkt. Argentina 101 Barcelona 180. Brazilian 474. Mexico 284. Groep Empain goed gehouden. Heliopolis 128. Nitraten 354. Rails 765. Rand Mines 163. Rio 1357. Tanganika 57. Markt op comptant. Niet tegenstaande de verhandelingen min der levendig zijn blijft den algemeenen toe stand der markt tamelijk goed eenige prijs verhoogingen zijn nog aan te teekenen. Belgische Rent 77,30. Obligations Toscans 5 "/o vast aan 485. Obligations Secondaires 4 464. De bankwaarden zijn goed gehou den. Société Générale 6195. Bij de ijzeren wegen kwoteert de Fondateur Congo 3540. De tramwegen bieden weerstand. Fondateur Barcelone 1145. Bologna 579. Divende Bruxelles in opslag aan 1145. De "Capital Murcie gaat vooruit aan 23,75. Dividende Rails 760. De Tramwegen <S Electriciteit zijn belangwekkend aan 84 in bevoorrechte en 33 in gewoon. De Tramways Toscans zijn goed gehouden aan 116 in kapitaal en 51 in dividende. Fondateurs Transport 1171. De Metaalnijverheid versterkt. Cockerill 1885. Ordinaire Longdoz 457. Halanzy 1000. Ougreé 1425. De Charbonnagen houden stand. Forte Taille 765 Noel Sart 3675. Ouest Mons 962 De koloniale waarden ver anderen niet uitgenomen de Fondateurs Lacourt welke vooi uitgaan aan 540. Tus- schen de verschillende kwoteeren de be voorrechte Grosnyi 3000, de gewoone 2910. Gewoone Pontelongo 500. De vreemde waarden gaan wat achteruit. Ligure Toscana 245. Burbach 1885. Dniéprovienne 3250- Métalurgie Russo 1935 Beyrouth 55. ♦GASTON PHILIPS! X Wissel-agent aanvaard ter Beurs van Brussel t 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. X Telegram Adr. Philton-Brussel Téléphpne A. 1879. J Beurs orders op comptant J en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. f Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle J uitgiften van titels J Sint-Niklaas. M. Heyndrickx-Van Dries, moeiende zijnen droppel Qognac to drinken, had ammoniak gem-men en viel achterover, builen ltennis. Na eenige dagen in dien toestand verkeerd te heb ben, Irok hij de oogen open en herkende zijne echtgenoole en kinderen, en er was dei len waren' verbrand. Dijnsdag avond om 9 uur werd hij berecht en Woensdag voormiddag te 9 uur is hij overleden. De droefheid van zijne echtgenoole en kin deren is niet te beschrijven. Tolaal fr. 624 Toen ze de kamer betrat, waar haar dochter rustte, kon Veronica zich met moei te staande houden. Haar hart klopte hevig. Katrien stond op, zoodra zij haar met juffrouw Aubin zag binnenkomen, en verliet haar plaats. Al wankelend deed de portierster eenige stappen haar in tranen badende oogen vestigden zich op het bleeke en uitgeteerde gelaat harer dochter. Luid snikkend strekte zij de armen naar haar kind uit en stortte op de knieën bij het doodsbed neder. Mijn kind... Mijn Germaine herhaal de zij tusschen haar angstig snikken... O, mijn ongelukkig kind... Zij hief het hoofd der dierbare doode op, en drukte haar lippen op het ijskoude voorhoofd. Dood, riep zij. Dood, door vermoeienis, ontberingen, lijden en verdriet vermoord. Was het dan alzoo dat ik haar moest terug vinden Heeft God dan toch geen medelij den met de ongelukkige kinderen, die ver leid en verlaten worden O, hoe diep haat ik den eerlooze, die mijn dochter gestolen en vermoord heeft Voorzichtig werd de deur der kamer van Germaine geopend en Magloire verscheen op den drempel. Juffrouw So'lier... fluisterde hij stil. Vrouw Aubin en Veronica keerden zich om, om te zien wie daar was. De tranen van Germaine's moeder be- waarmede haar man naar Impe verliok- f ''oude bloedbollotjes te vermeerderen om aan het bloedseruin toe te laten met goed gevolg te strijden tegen de gevaarlijke microben, geeft liet Elixir Saint Vin cent de Paul, wonderbare uilslagen met twintig Hagen behandeling. (20 jaren bij val) In alle apotheken. a. Moord te Sfekene. I11 den nacht van Maandag op Dijnsdag, ten 2 ure. is er een moorddadig gevecht geleverd tus schen twee jongelingen, Samoen en Gee rinck, ongeveer 25 jaren oud. Vroeger was Geerinck veroordeeld ge weest voor een gevecht met Samoen. Nu was hij uit Duitschland teruggekeerd, waar hij eenige maanden gewerkt heefl en Maandag avond was het drinkpartij. Rond 2 uur kregen ze weer ruzie. Sa moen was mot eene bijl, Geerinck met een groot mes gewapend. ken was, zonder geleider thuis Ie zien komen. Zijne huisgenootcn gingen op zoek en vonden hem op de baan liggen met twee gapende wonden aan het hoofd. Dr. Rubbens, van Lede, heefL hel slacht offer de eerste zorgen toegediend. Er be staat geen twijfel of Sehockaert zal van zijnen wagen gestuikt zijn. Van de Zuster Overste van St-GermaanGelief mij nog IC doozen te zenden der borstpastillen Wal- théry. Ik vind ze goed en boven alle andere remodiën legen den hoest en de keelpijnen. Gent. Ten gevolge de toepassing van een nieuw werk reglement en van eene loonkwestie, is in de fabriek Carels eene staking uitgeborsten.800 man nemen er deel aan. De werklieden der gieterij gonnen overvloediger te stroomen als zij den orgeldraaier bemerkte. Naar het lijk wijzende, zeide zij Daar ligt mijn kind, mijn arm kind Magloire trad naar haar toe. Ja, ik versta het wel, zeide de éénarm, het is een harde slag... Gij hebt veel ver driet, maar Veronica, heb moed gij moogt u door de wanhoop niet laten vervoeren... Gij hebt al de smarten van het leven zoo moedig gedragen... Gij zijt sterk genoeg om niet te bezwijken onder de slagen, die u nog treffen, hoe verschrikkelijk zij zijn. Gij moogt niet vergeten, dat gij plichten te vervullen hebt Maar, Magloire, welke plichten heb ik dan te vervullen, anders dan hier bij het lijk mijnerdochter, stamelde de arme moeder. Men wacht u. Ja> g'j hebt bij het naar hier komen de poort der fabriek gesloten, en daar het al lang tijd is om te beginnen, moeten de werklieden naar binnen kunnen gaan om den arbeid te kunnen hervatten. Veronica, die nog altijd geknield lag, stond op. Die man heeft gelijk, zeide zij, ik moet open doen. Maar men zal mij toch wel ver geven het eenige oogenblikken vergeten te hebben, als men er de oorzaak zal van kennen. Zich nogmaals over het lijk buigende, kus te zij wederom het voorhoofd van Germaine, Dierbaar kind, ik keer terug Een poging doende om voor liet ooger.blik Het stuk 0.75 Werkdadigheid 'eerga legen nooenmgen oor 'I belioui Ifissche gelaat* Crème Tube 0.75 Poede De doos 2.50 - De 1/2 doos 1.5 Allerfijnst en op 'I gelaal blijvend:ononlbeer- lijk voor elke loilettaftel. r TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEri haar verdriet te overmeesteren, zeide zij luid Voor heden moet ik denken aan de plichten, die mijn betrekking mij oplegt, later zal ik die van eene moeder vervullen... Daarna volgde zij Magloire en vrouw Aubin. Nu was het de beurt aan Francisca, om in de plaats van Katrien bij het lijk te waken. Moet ik mij nog bezig houden met het noodige te doen vroeg de orgeldraaier aan Veronica. Als 't u belieft, ja, beste Magloire, ant woordde zij, de hand van den éénarm druk kende. Ik mag de gunst niet weigeren, die aan mijn overleden kind geboden wordt. Zie op niets. Ik wil, dat Germaine eenvoudig maar net naar het kerkhof ga. Gij zult mij dan zeggen, wat gij gedaan hebt, nietwaar Magloire Gij kunt er van verzekerd zijn, juffrouw Sollier, dat ik voor alles zorg. De kleine Martha was beneden eindelijk weer tot bewustzijn gekomen. Na de ontroering, die haar krachten en jaren te boven gingen, was het arme kind letterlijk teneergeslagen. Dit alles bracht een onoverwinnelijken slaaplust mede, en het kloppen van haar pols getuigde van koorts Vrouw Aubin, die sedert lang wist hoe zwak het kind was, gaf zich goed rekenschap van haar toestand. Ga maar naar de fabriek, vrouw lis .1.11.. 1 V.iv. ii u;i Apullieken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Gaelenbergh, Leopold.-traat 24, ter dro gerij Taymans, Groole Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straal, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran cois, Mercerie Lange Zoutslraal, 21. Bassevelde. Zondag namiddag had or eene schieling plaats op de liggen de peers, wijk Drijpikkel Er ontstond eon gescliil tusschen twee schutters, Henri Slul en Frans Bauwens. Weldra werden de twisters handgemeen. Stol bekwam eene zoo ergo heel in liet aangezicht dal de neus afhing lol aan do bovenlip. Bauwens werd geheten aan de hand. Doktoor Cammaert heeft beide ge kwetsten verzorgd, en de policie heeft de zaak in handen. Sollier, zeide zij tot Veronica. Dat kind moet slapen ik zal haar dan straks wel bij u brengen. De portierster wist daar niets tegen in te brengen. De tijd verliep en de werklieden stonden reeds meer dan twintig minuten te wach ten aan de poort van de fabriek. De kassier, de teekenaar en Claude Cri- vot bevonden zich ook onder hen. De oorzaak van het wegblijven van Vero nica was hun uitgelegd geworden en toen zij aankwam klaagde niemand, want men had medelijden met haar ongeluk. Aan den kassier, die den patroon verte genwoordigde, vroeg zij verschooning, opende daarna de deur en iedereen ging aanstonds binnen. Spoedig waren allen aan den arbeid. Sedert de drie jaren, dat Veronica in dienst was bij mijnheer Vernière, had men nooit de minste ongeregeldheid in haar gewoon ten waargenomen Door haar goedheid en beleefdheid jegens iedereen, had zij aller achting en genegen heid weten te winnen. Toen zij zich nogmaals bij den kassier verontschuldigde, zeide deze tot haar Wees gerust, Veronica, dc meester zal niet kwaad zijn, daar ben ik zeker van. Zoo dacht Claude Grivot er ook over, die wist hoe hoog Richard Vernière de por tierster schatte. ('t Vervolgd.)

De Denderbode | 1914 | | pagina 2