Schoonheid- DE ORGELDRjlfllSTER. Het einde van een foltering -Dada Dada Nieuwjaarsgiften KATHOLIEKE VEREENIGINB van net Arrondissement Halst. Stadsnieuws. Allerhande nieuws. BEL BSOVEBZICHT. sir Dado Ill Dronkenschap en ontucht spannen samen om den mensch te verbeesten. Dronkenschap en ontucht laten niets na dan schande, armoede en verdriet. IV Eerbare vreugde versterkt den mensch. Schandige vermaken putten hem uit naar ziel en lichaam. Deensche paarden voor het leger. Daar de proeven met Argentijnsche paarden in het leger geen degelijken uit slag hebben opgeleverd, heeft men naar elders moeten uitzien. Een groote paardenkoopman der hoofdstad heeft thans 56 Deensche paar den aangekocht die hij eerlang aan de legereommissie zal voorstellen. De paarden uit Denemarken hebben den naam zeer hard te zijn tegen de ver moeienis. De Natuurwetten spreken. Alles rondom ons spreekt luide en zichtbaar genoeg voor ieder's oogen, om ons niet langer te doen wachten naar hetgeen de natuurwet ons heeft gegeven en dat men, misschien onwetend, ons volk ontstolen hoeft zijn taal. Hebben alle volkeren nevens ons niet de hunne Nederland, Duitschland, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje, Rus land, enz. Voor de oningewijden ecnige voorbeel den uit de natuur Zaait men eikels, dan zullen er geene geraniums uit opgroeien zaait men beuknobm. dan zullen er geen begonias uit te voorschijn komen, 't Blij ven eiken, 't blijven beuken. Een nachtegaal zal nooit sjirpen gelijk eene musch'ne leeuw nooit blaffen gelijk, een schoothondje. Hebt gij, beste lezers al eene koe hooren kraaien gelijk een haan of bij u thuis, een katje hooren fluiten gelijk een leeuwerik Ge ziet genoeg, beste lezers, als ge u van de dieren geen ander geluid verwacht dan datgene, dat de natuur hun gaf. dat het stellig aan een redelijk schepsel, aan den mensch, niet mag geweige> 0 worden Elke plant hare,bloem elk dier] zijt gelijk ieder volk zijn taal. 'Lijk de oudjes zongen, zoo piepen de jongen. Frans DE BEUCKER. Prinselijk huwelijk Volgens de Voss. Ztg heeft prins Georges van Griekenland do hand ge vraagd van de oudste dochter van den Rumeenschen kroonprins. In April, bij 't bezoek van het Griuk>che koningspaar te Bukarest, zou de verloving officieel worden aangekondigd. Congo. De minister van koloniën heeft op 29 Juni, te Stanleyville, eene vergadering belegd der hooge ambtenaren van Congo. Deze vergadering die zal bijgewoond worden door al de distrikskommissari.— sen der kolonie zal worden voorgezeten door M. Fuchs, algemeene gouverneur, en al d>- vraagstukken betrekkelijk de Congoleesche organisatie onderzoeken. Voortaan zal er eene jaarlijksche verga dering plaats hebben van de gouverneurs der vier provinciën, en in elke provincie eene samenkomst der distriktskommis- sarissen. De Vlaamsche Amendementen Wij laten hieronnder den tekst volgen in zake de Vlaamsche amendementen zooals de Regeering, dank aan het krachtdadig en heftig optreden onzer Vlaamsche voormannen, verplicht is ge weest hem te wijzigen, en zooals hij dan ook gestemd werd. Het gebruik der Talen. Aan art 13bis stolt de regeering de volgende wijziging voor In al de gemeentelijke, aangenomen of aanneembare scholen, is de moeder taal der kinderen de voertaal in de on derscheiden graden van het lager onder wijs. Tot het eenigzins verzacht toepassen van bovengemelden regel kan, volgens de behoeften der scholen, machtiging worden verleend te Brussel en in de voor steden van Brussel, alsmede in de ge meenten op de taalgrens gelegen. I)ie verzachtende toepassing mag niet ten gevolge hebben, dat het grondig aanlee- ien van de moedertaal geschaad wordt. De ministeriëele besluiten tot mach- l iging worden in het Staatsblad bekend gemaakt. Hel gezinshoofd verklaart welke de moedertaal of de gebruikelijke taal is. Acht het hoofd der school dat het kind niet bekwaam is om de lessen in de door het gezinshoofd aang°wezeu taal met vrucht bij te wonen, dan kan het gezins hoofd in beroep gaan bij het schooltoe zicht. d Elk jaar brengt het schooltoezicht een bijzonder verslag uit over de toepas sing van bovenstaande bepalingen EERSTE DEEL. 21e Vervolg. Hij wist dus ook. dat Germaine met een man vertrokken was. De weduwe Sollier had zich van dien dien tijd af altijd waardig ge toond het vertrouwen dat hij haar betuigde. Was zij vandaag voor de eerste maal aan haar plicht te kort geschoten, iets, waarvan zij zichzelven ootmoedig beschuldigde, mijn heer Vernière begreep dat de reden van dit verzuim volkomen gegrond en rechtvaardig was. Zijn toorn was bedaard. Arme Veronica, zeide hij goedaardig, schep moed, en zeg mij hoe gij dat kind, dat gij nooit meer hooptet terug te zien, weder gevondcn hebt. Nu verhaalde de weduwe Sollier aan Richard Vernière hetgeen voorgevallen was. Onze lezers kennen reeds al die bijzonder heden. De handelwijze der werklieden werd door den fabrikant goedgekeurd en hij sprak troostende woorden tot de arme moeder, die zoo diep bedroefd was. Ik zou niet willen, dat iemand mijn plaats innam, mijnheer, riep Veronica. Ik vraag u alleen verlof mijn huisje te verlaten, als de fabrieken gesloten zijn. -- D:t is u toegestac.n, aitwjordde mijn- Naar Rome. Z. H. de Paus zal binnen kort cone buitengewone audiëntie verleunen aan de katholieke drankbestrijders der geheele wereld. Van alle kanten der aarde zal te Rome het groote leger der katholieke anti- alcoolisten bijeenkomen om daar in kon- gres en audiëntie tusschen 20 en 30 April onder persoonb k« leiding van Z Em. Kardinaal"Mercier, vereenigd te zijn. De Federatie der Katholieke Matig- heidsbonden van België regelt de Belgi sche deelname en rekent met eene flinke eerewacht Z. Em. te begeleiden. Deelnemers kunnen zich voor 7 blaart aangeven bij het sekrelariaat, 27, Vol- tairelaan, Brussel. Socialistische woorden... Socialistische daden... Der. 21 Januari sprak gezel Huysmans in de Kamer Het wordt als onaanneemlijk be schouwd dat arme kinderen in de ellende en de vergetelheid worden gelalen. Zeer dikwijls kunnen de kinderen niet ter schole gaan bij gebrek aan kleederen. Gezel Anseele van zijn kant riep uil Er zijn thans misschien 10C.C00 kin deren, die mei ledige maag naar de school gaan. Denkt er aan Beide gezellen verklaarden dat hier geen politiek van pas kwam. Doch ziet, aclit dagen later, den 6 Fe bruari, stelt de heer burgemeester van Ougréeeen bijgevoegd crodiet van 500 fr. voor, om de arme kinderen le laten mee genieten van 't kleedingswerk. Wat gebeurt er Al de socialisten, eensgezind, verwerpen het voorstel van den heer Taquay. Te Seraing weigeren insgelijks al de socialisten, een crediet le stemmen voor de schoolcolouies der arme chrislene volkskinderen. Als dat geen comedio. geen hatelijke comedie is, dan bestaat er geene meer op de wereld. zoo niet ook den vierden zetel verove ren. En nu katholieke strijders aan 't werk, nog slechts een drietal maanden scheiden ons van de kiezing, laat ons allen ge schaard onder onzen katholieken stan daard met den kreet voor God en Vader land, voor het welzijn van burger, land bouwer en werkmanden strijd aanvan gen. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne Hoogw. heeft benoemd Almoesenier der Vlamingen te Parijs, den E. H De la Croix, surveillant in 't college van Ronsse Surveillant te Ronsse, den E. H. De Ridder, subdiaken in het Seminarie Pastoor der nieuwe parochie van Leebeke, den E. H Van Malleghem, proost aldaar. Onderpastoor te Beveren-Waas, den E H. Van de Catsijne, leeraar Eecloo te Zele, den E H. Maesschalck, leeraar te Dendermonde voor den Paus 7* LIJST. - Opbrengst voorg.liist fr. 724 j Derde-Orde van H.FrauciscusAalst (Vrouwen). 65 Onbekend, Aalst 50 Een lid der tl. Familie, Aalst 5 H. Vader, zegen mijn kinderen, Aabl 5 Naamloos, 5 Een parochiaan van SL Martin, Aalst 5 Onbekend. Aalst 2 Totaal fr. 861 0 Verleden Zondag had, in den Katholie ken Werkmanskring, onder liet voorzit terschap van mijnheer M. («heet aerdts, Burgemeester der stad Aalst enVoorzitter iler Katholieke Vereeniging. den Poll plaats, voor hel aanduiden der Kandida ten, voor de aanstaande Wetgevende Kiezingen. De vergadering opende om 12 1/2. Bij zijne intrede werdM.Woeste op luidruch tige toejuichgingen onthaald In een wel doordachte rede, handelde hoogioeraar Van Hecke over Vlaamsch Belangen en M. Pieraert over de Burgerij, dan namen de Heeren, welke hunne kandidatuur aan den Poll onderwierpen, beurtelings hel woord en deden uitschijnen dal zij altijd op de bres stonden om in alles en overal de belangen van het arrondisse ment Aalst te verdedigen. M. Van der Linden verklaart de 4° plaats af te staan aan M. Cosyns. De uitslag van den Poll geeft de eerste kandidatuur aan M. Woeste met 472 M. Moyersoen 15M. de Belhune 63 M. Cosyns 15 M. Van der Linden 3. Nietige briefjes 15. De tweede komt aan M. Moyersoen met 432 stemmen M de Belhune 99; M. Cosyns 2S M. Van der Linden 3. Nietige 9. Met 462 stemmen bekomt M.de Belhune de 3° en M. Cosyns met 372 do 4e plaats op den kandidatenlijst. Naar wij vernemen zullen de plaats vervangers door het centraal comiteit samengesteld uit de afgevaardigden der cantons, aangeduid worden. Met zulk een lijst, mag de katholieke partij zich onversaagd voor het kiezers korps aanbieden, on steeds verzekerd zijn een prachtige zegepraal te behalen, heer Vernière. Gedurende uwe afwezigheid kan Trees, het meisje, op uw kleindochter passen. Van ganscher harte dank ik u, mijn heer. Op het oogenblik dat de fabrikant zijn weg meende voort te zetten, bedacht hij zich en vroeg Is het morgen dat uw dochter begraven wordt Ja, mijnheer. Op welk uur Om vier ure. Goed, zeide hij en verliet het portiers huisje om zich naar zijn kabinet te begeven, dat slechts eenige stappen van daar verwij derd was. Daar kwam de kassier hem aanstonds rekenschap geven van hetgeen er gedurende zijn afwezigheid gebeurd was. Voor hij evenwel een woord kon spreken, zeide de fabrikant Ik weet reeds alles... Ik zal nu zeggen wat ik dienaangaande besloten heb. Hij belde. Onmiddelijk vertoonde zich de bode, die zich in het naaste vertrek bevond. Ga in de werkplaatsen, beval Richard Vernière en zeg aan de bazen, dat zjj direct in mijn kabinet komen... Ik verwacht hen. De bevelen van den meester werden door den bode oogenblikkelijk uitgevoerd, en vijf minuten later bevonden zich al de bazen in het kabinet. Nu nam mijnheer Vernière het woord Gedurende mij ^afwezigheid, zegde hij" Ongeval.- Martinus Rombautis in zijne stalling zoo erg door een paard ver- trappeld, dat hij bij hoogdringenheid naar bet gasthuis moest overgebracht worden. Gysegem. De genaamde Van Kerkhoven, 71 jaar oud. wonende te Gysogem, kwam Zondag uit de mis. Hij stapte over een onbewaakten barrocl tusschen Hofstade en Gysegem daar de man hardhoorig is had hij den trein niet hooren afkomen, hij werd er door gevat en op den slag gedood- Men heeft bet lijk naar het doodenhuis van Gysegem overgebracht. Later. Het Parket van Dender monde is ter plaats afgestapt om een on derzoek in te stellen nopens het schrik kelijk ongeluk van Zondag morgend. De ongelukkige, welke 71 jaar oud was en doof, en die den trein niet had hooren komen, werd onder de machien gevat en onder de wielen gesleurd toen de trein voorbij was zagen de twee vrienden het vermorzeld lijk liggen, de beenon waren letterlijk afgesneden, alsook den rechter arm. Dinsdag morgend werd liet slachl- offer begraven. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Moorsel. Maandag voormiddag was Alfons De Backer, 30 jaar oud, hout hakker, bezig met. hoornen neer te vellen in het bosch toebehoorende aan de Godshuizen, toen een boom omver viel en De Backer er onder bedolven lag. Zijne makkers en personen die inde na bijheid werkten, kwamen hem ter hulp gesneld. Het slachtoffer gaf geen téeken van leven meer eu bezweek onderweg#. Een bijgeroepen geneesheer bestaligde dat er Iwce ribben in het hart waren gedrongen en kon niets dan den dood vasl stellen. PLECHTIGE COMMUNIE Aankomst der nieuwigheden voor jongens en meisjeskleederen. bij J. Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat. 43, Aalst (nabij de Vleeschmarkt). Sottegem. Jan Maertelinckx en Willem Hert, beiden te Sotlegem woon- achliif, waren Dinsdag naar Brussel ge reisd om werk te zoeken. Rond 3 uur 's namiddags vielen beiden, die smoor dronken waren, in de Nieuwstraat een Stal jongelingen aan Bij het naderen der politie namen de twee woeste kerels de vlucht, achervolgd door eene talrijke menigte. Eensklaps tick Maertelinckx eenen re volver te voorschijn en dreigde degenen neder tc schieten die hem en zijn gezel dierf aanhouden. Niettemin worden de dronken kerels aangehouden «mi ontwa pend naar het politiebureel overgebracht. Baanstrooperij De eclitgenooteii Rousseau, beenhouwers te Opwijek en hun zoon en schoondochter kwamen Zondag morgend van de markt van 81- Jans Molenbeek, op hunne kar gezeten, naar huis gereden. Nabij Zellick, op eene eenzame plaals gekomen, schrikten zij eensklaps hij hot vooruitspringen van twee kerels, die riepen De beurs of het leven Een van de twee hield het paard staan de, terwijl bij een groot mes zwaaide de tweede sprong, met oen revolver dreigend, op de kar. De vrouw, die op de voorplank zat, gaf meer dood dan leven, het geld dat zij bij zich droeg. De bandiet sprong weer ten gronde en beiden gingen op den loop. Maar vader Rousseau en zijn zoon snelden hen na, terwijl de bandieten onder het vluchten, voortdurend revolverschoten loslten. Eindelijk kon een van beiden worden aangehouden. Hij was in het bezit van revolver en een dolkmes. Hij weigerde, aan de gendarmere van Assche, die hem ondervroeg, zijne iden titeit te doen kennen. Koning Albert een arm gebro ken. Koning Albert die dagelijks zijn gebruikelijken morgendril te paard doet, bad Dinsdag morgend rond 8 ure in ge zelschap van don bevelhebber du Roy de Blicquy, het paleis verlaten. De koning in kleine tenue van luite nant-generaal, reed naar het Zoniën- bosch. Dichtbij Boschvoorde, het was dan ongeveer 9 ure, nabij de Graven- dreef, waar nieuwe vijvers zijn gemaakt, stootte het paard tegen eenen grooten steen, die hard in den grond vastzat en duor de vallende bladeren onzichtbaar was. heeft zich hier een betreurenswaardig feit voorgedaan. Voor uw werk te kunnen her vatten, hebt gij meer dan twintig minuten aan de poort der fabriek moeten wachten. Gij zult uw mannen verwittigen, dat de twintig minuten hun zullen betaald worden, juist als waren zij op het gewone uur binnengeko men. De oorzaak van dit geval ken ik, en ik weet ook hoe gij gehandeld het in de restau ratie van Aubin. Daar hebt gij 11 gedragen als edele harten, en dien naam verdient ge ten volle- De dochter van de brave vrouw, wier gaven ik heb leeren hoogachten, sedert zij in mijnen dienst is, zal morgen om 4 uur naar hare laatste rustplaats gedragen worden. Ik wil dat gij allen den rouwstoet zult volgen en de uren, welke gij en uwe mannen zult verzuimen, zullen u betaald worden als werkuren. Zich tot zijn kassier wendende, voegde hij er bij Mijnheer Prieur,gij zult dit onthouden want ik wensch dat het personeel morgen de begrafenis bijwone. Ik zal er ook zijn. Op het graf van juffrouw Sollier zal een krans gelegd worden nit naam der werklieden en bedienden der fabriek En nu, vrienden, kunt gij allen naar uw werk terugkeeren. XVII. Dieper getroffen dan zij wel wilden laten blijken, met uitzondering echter van Claude Gr.vot, die voor aile ontroering onvatbaar was cr'ictm de b~zen het bureau. Het paard stortte op de kniën en sloeg om, den Koning medeslepende die onder het paard lag. Koning Albert kon zich nog al spoe dig uit zijnen netelige» toestand verlos sen. Ongelukkiglijk is hij den linkerarm op twee plaatsen gebroken. Na een voorloopig verband werd Zijne Majesteit per automobiel naar het Paleis gevoerd, waar Dokter Depago, onmidde lijk den Koning verzorgde eu vaststelde dat Koning Albert de voorarm bij de gewrichtsverbinding was gebroken. Ook werden kneuzingen aan het lin kerbeen van Zijne Majesteit vastgesteld. De toestand van den gekwelsle is vol doende. Hij heeft geene koorts, koning Albert zal binnen een vijftal weken waarschijnlijk het verband kunnen afleg- gen. Het ongeval heeft eene groote ontroe ring in het paleis en onder de Brusseische bevolking teweeggebracht. Belangrijke getuigenis van een inwoner van Zaandam. De heer K. Pos, wonende Gzaar Peter straat, 34 te Zaandam, heeft ons ge schreven Ik deel u met vreugde mede dat uwe voortreffelijke Pink Pillen een einde aan mijne foltering gemaakt hebben. Ik werd gekweld door zenuwziekte Ik was on derhevig aan benauwdheid en hartklop pingen. Wanneer ik deze kloppingen had scheen het mi| alsof ik ging sterven en het zweet brak mij overal uit. Ik was bijzonder gevoelig, een onverwacht geluid was voldoen de om mij pijn te doen en liet duurde een heelen tjjd voor ik van mijn schrik bekwam Ik kon hot miDsto beletsel niet verdragen en een gebeurtenis van weinig belang nam in mijn oog een belangrijken omvang aan. Ik kon mijn geest niet losmaken van sommige diilgen en mijn leven werd in de war gebracht door ue minste gebeurtenis die mijne gevoeligheid bovenmate aan deed Voegt daarbij neerslach iglieid, maagpijnen, in liet bijzonder maagkrann pen en gij zult toegeven dat mijn bestaan in der daad pijnlijk een ware foltering was. Mijn toestand is veranderd van af bet oogenblik dat ik de Pink Pillen heb genomen Mijn algemeene toestand is eerst verbeterd. Ik heb eetlust en gemakkelijke spijsvertering gekregen, d larua heb ik mij sterker gevoeld en naarmate ik mij sterker gevoelde, nam ik waai' dat mijne zenuwen tot kalmte kwamen, Eindelijk, na een behandeling van eonigen tijd, is aan de nachtmerrie .een einde gekomen. De zenuwziekten hebben meestentijds haar oorprong in een slechten toestand van het bloed, dat, 't zij in zijne hoeda- daiiiglieid. 't zij in zijne hoeveelheid, aangetast is. Wanneer het bloed arm is kan llet.de /.•Miltwen lliet voeden De pink Pillen In engen zoovele gene zingen voort dal zij in de hoogste mate de macht hebben rijk en zuiver bloed le 'verschaffen met iedei e gift. Tellyuns wan* neer gij de. Pink Pillen neemt, verlHerl. uw bloed iu hoedanigheid en in hoeveel heid telkens wanneer het bloed zijn kracht en zijne zuiverheid herneemt, gaat de ziekte langzaam weg. De Pink Pillen worden verkocht in alle apo'heken en iu het depot voor België, Apotheek Derneville, 66, Wa- lerloolaan, te Brussel. Fr 3.5" de doos Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Te Aalst apotheek Callebaut, Botermarkt 71 Brussel.De rangeerder, J. Derclou, 30 jaar oud, was in de Westslatie aan den arbeid, toen hfj uit den trein waarop hij stond, door een schok werd ten gronde geworpen en onder een voorbij rijdende locomotief viel. De wielen reden hem over het lichaam en de ongelukkige werd letterlijk in twee gesneden. Het schrikkelijk verminkt lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Het slachtoffer was ongehuwd en woonde bij zijne moeder. Brussel. Om haar spaargeld 300 fr. in banknoten, aan de roofzucht van inbrekers te ontlrekken, had vrouw G.., wonendo Ruysbroeckstraat, de briefkens in de kooi van haren kanarievogel ver borgen. Dijnsdag wilde zeereen wisse len en stebie vast dat de schat verdwenen was. Aan de policie verklaarde ze te ge- looven dat de kanarievogel de bankbrief jes heeft opgepikt. De policie echter meent dat het een andere vogel is, die er mee ging vliegen. Hoe men eerlijkheid beloont. De toezichter van den kruidtuin van Brussel vond op zijne dagelijksche ronde tegen den muur van den boulevard, een pak dat zestig acties der Métalurgique» van 200 fr., plus798 koupons, bevatte. Richard Vernière gaf den kassier een tee- ken van te blijven. Mijnheer Prieur, vroeg hij, hoe staat staat het met uw inventaris en uw rekenin gen bij het sluiten van het jaar Alles is in orde, mijnheer, antwoordde de bediende Is alles vastgesteld Voorloopig alles... wel te verstaan. Hoeveel? Tweehonderd vijftigduizend frank. Goed. En pen nemende, maakte Richard Vernière zich gereed de opgave van zijn kassier aan te teekenen Hij vroeg verder Hoeveel hebben wij tot den lcn januari te ontvangen van wissels en verschillige schuldenaars. Daar de kassier Prieur een buitengewoon geheugen had voor al wat zijn vak betreft, antwoordde hij zonder de minste aarzeling Negenhonderd zeven-en-vijftig-duizend tweehonderd drie frank negentig centiemen, waarvan tweehonderd vijftigduizend frank voor rekening der zeemacht. Dezen morgen ben ik bij het ministerie van marine geweest en heb er vernomen dat men den laatsten der maand zal betalen. Gij kunt zelf gaan ontvangen Zeg mij nu eens tot hoever de rekening der betaling der wis sels en facturen beloopt. Tot driehonderd acht-en-zeventig dui zend frank. En het loon der werklied .mi op het Aan een gedeeltelijk verschurd horde reel bevond de toezichter dat de weerden door eene bank naar het stempelkantoor moesten worden gebracht, voor rekening eener rentenierster van Elsene. De vinder haastte zich, het kostbare pak naar de eigenares ie brengen en deze gaf hem, als belooning voor zijne eerlijkheid, de kolossale som van 1.50 fr. ONZE VIJAND. De misdrijven van het urinezuur zijn bedrieglijk, veran derlijk, noodlottig. Bedrieglijk want voor alle veropen- haring kan er enkel eenen algemeenen staat van ongemak, eene zwaarte, eene knelling in den onderrug, eene lichte aamborstigheid, troebele, donkerkleurige wateren bestaan. Veranderlijk want het urinezuur hitst de zenuwen op (zenuwlijden, scia- liek) veroorzaakt de pijnen der spieren van den hals (stijven hals» van den rug (lendewee) van de borst (steken in de zijdon). Noodlottig want 't zij gelijk hetwelk voorwendsel vermoeidheid, verkoudheid) veroorzaakt door het urinezuur rhuraa- tiek, jicht nierzucht. met hunne doode- lijke inwikkelingen. Vau af het verschijnen van deze ken- teekens en deze aandoeningen, moet men de nieren (gew: lenden) helpen, hunne werkzaamheid regelmatig geworden, on derdrukt de oorzaak der kwaal. Alle apotheken i3,50 fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.l of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Gh. Delacre, 64, Coudeuberg- straat,Brussel.Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of doet u terug betalen al hetgeen hel hiern-- venslaande merk niet 15-37 Jonge dievenbende ontdekt. - In den nacht van Zaterda op Zondag werd door den nachtwaker De Coster aan de - Gitschotel vijf jonge kerels ontmoet die hem heel verdacht voor kwamen. Met behulp van eenen burger gelukte hel hem drie der jonge nietdeugen aan te houden. Zij werden naar de gen darmerie van Deurne gebracht. Tot ver hazing van eenieder werd bevonden, dat de drie aangehoudenen geheel uitgerust waren als buanstroopers, 't is te zeggen gewapend met revolvers en eenen gordel met kardoezen Een der aangehoudenen, zekere L., tot eene welstellende familie van Borgerhout behoorende, bekende dat ze met hun drieën tot eene bende b- hooren van een 15-tal jongens van 16 tol 18 jaar oud, en dat ze regelmatig op roof uitgingen, en ter navolging van de bende Bon nol, bo zigden ze dikwijls een automobiel. Ver schillende diefstallen door de bende ge pleegd zijn reeds gekend. In het bezit van L., werden een 15-tal fotografies gevonden. allen van leden dei- bende. Dil. zal hunne aanhouding verge- ma kelijkon. Geabonneerden. Herinner U dal een doos Borstpastillen Walthéry altijd voldoende is om den verouderslen e pijnlijksten hoest te genezen. 1 fr. de doos. De Not - l is-moordenaar van St- Georee. Men zal zich de droovigi- za.ik herinneren van den notaris Houyar- dy, van Verlajné, «lie, eenige maanden geleden, naar Sl-Ge >rge trok waar zijne vrouw, die zijn huis ontvlucht was, bij hare moeder verbleef en beiden mei eon snoeimes zware wonden toebracht. De moeder genas nogal spoedig, maai de vrouw zweefde maanden lang tusschen leven en «lood Thans is zij buiten gevaar maar zij heeft hel gebruik barer stem verloren. De specialiteitendukter, die den ge««s- tesloesiand van den plichlige onderzocht heeft nu verslag uitgebracht en den no taris volkomen verantwoordelijk ver klaard. Vrienden Koopt de loten van den Tombota der Chrislene Vakvereeni- ginge.n De opbrengst dient lol onder sleuning der werkeloozen Du vrouwwording bij het JONG meisje en den kritischen ouderdom bij de vrouw, 't is te zeggen bloedarmoede of bloedvergiftiging. Twee moeilijke tijd perken door de storingen die er het ge volg van zijn. Het organism versterken, de roode bloedbolletjes vermeerderen, dij is de levenskracht vertiendubbelen om die gevaarlijke tijdstippen te doorworsle len dezen uitslag wordt verkregen door een twiotigdaagsche behandeling met den Elixir Saint Vincent de Paul (20 jaren.bijval) I11 alle apotheken. b. Gewichtige uitvinding. Te Florence zijn opnieuw proeven genomen met de uitvinding van Ulivi, om door middel van eleclrische golven op grooten afstand ontplofbare stoffen tot ontploffing te brengen Deze proeven gingen uit van de marine en zijn ditmaal volkomen geslaagd. Admiraal Fornari had in de Arno twee torpedo's, gevuld met wit, en twee met zwart poeier doen zinken. Daarna gaf men Ulivi, die zich met zijn toestel op einde der maand Zes-en-twintig duizend zes-honderd frank. Nu werden door Richard Vernière de door zijn bediende opgegegeven cijfers opgeschre ven, welke hij vervolgens samentelde. Het kwam juist overeen met de rekening welke den kassier gemaakt had. Een som van drieduizend frank bij die optelling voegende, zeide hij Wij zullen die som onder bet personeel verdeelen. Dit is in het geheel zeshonderd zevenduizend zeshonderd, die moeten afge nomen worden van het geld in de kas op het einde des jaars. Wij hebben dus een batig slot van vijfhonderd zes en veertig duizend zeshonderd frank en negentig centiemen. Ja, het is een goed jaar, hoewel de zaken maar slap gaan. In 1894 zal ik mijne nieuwe uit vindingen kunnen uitvoeren. Er zal veel geld in de kas moeten gehouden worden, deed de kassier opmerken. Inderdaad den 30° is een Zaterdag. Het geld zal te laat binnenkomen om het nog naar het Credit Lyonnais te dragen voor Dinsdag 2 januari. Dat is jammer. Daar ik Dinsdag het geld naar Parijs zal brengen, zal dit toch zoo erg niet zijn. Na een oogenblik stilzwijgen hernam de fabrikant Zijt gij, gelijk ik u gevraagd heb, naar de maatschappij der Assurances Générales gegaan. Zeker, mijnheer. den toren van het Palazzo Gapponi had opgesteld, een teelten en binnen een minuut had bij alle vier de torpedo's doen ontploffen. I)e Itali^uische regeering heeft nu Ulivi's uitvinding gekocht. Ten bureele van De Denderbode allerschoonste keus van le Communie- beeldekens te beginnen van 3,50 de 100. Brussel, 20 Februari 1914. Markt op termijn. De markt is vandaag slecht bcinvloedigd men bestatigt eene waardeverminderingen. Canadeesche groep is slapper. Argentina 96. Barcelona 166. Brazilian 462. Mexico 361. Groep Empain weinig verhandeld uit genomen Héliopolis aan 116. Métro 545. Nitraten 352 Rails 759. Rand mines 151. Rio Tinto 1825 Tanganika 53. Markt op comptant. Wat opeenstapeling is de karakteristiek van deze zitting De zaken zijn kalm. Belgische Rent 3% 78. Obligations Tos- cans 5% vast aan 484 Obligaties 4% 460. De tramwegen weerstaan. Fondateur Barce- lonne 1125. Dividende Bruxellois 1137. Bo logna 565. Capital Murcie gaat vooruit aan 28. Dividende Rail 750. Fondateur Transport 1252. De Toscaansche zijn belangwekkend aan 114 in kapitaal en 48 in Dividende. Tramwegen en Electriciteit zijn in opslag aan 88,56 in bevoorrechte en 30 in gewoone. De Metaalnijverheid wordt verschillend ver handeld. Cockerill 1895. Longdoz 457. Halanzy 1014. Ougrée 1395. Thy le Chateau 2670. De Charbonnagen blijven stil. Forte Taille 779. Marcinelle Nord 541. Noël Sart 3722. De koloniale waarden doen geen zaken. Port Kasaï 77. Ordinaire Katanga 2130. Union Minière 700. De verschillende nijverheden zijn kalmer. Privilegièe Grosnyi 2920. Gewone 2870. Tusschen de vreemde waarden bemerken wij de Ligure Toscana aan 239. Métalurgique Russo 1387. Beyrouth 58. GASTON PHILIPS: Wissel-agent aanvaard ter Beurs X X van Brussel f 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. Telegram Adr Philton-Brussel X Téléphone A. 1879 J Beurs orders op comptant f en op termijn. - Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle J uitgiften van titels J .Hel stuk 0.75 Werkdadigheid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen De besle voor '1 behoud eener frissche gelaals- Onleilbaar voor de geneezing van kloven. De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 IN EEN NACHT. Allerfiinst en op~'t gelaal blijvend.on ombeer- lijk voor elke (oüelURel. TE KOOP IM ALLE GOEOt. HUiZEr» D.' Valkeneer, Espianadeplein, en Van Gaelenbergh, Leopoldstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, hij A De Paepe-Singelyn, Leopoldslraat, bij de Gezusters Mega nek, Lange Zout- slraat, O. Jouret Kerkstraat, L. Frau gois, Merceri Lange Zoutstraat, 2d. BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST. Geboorten Mannelijk geslacht 9).}~ Vrouwelijk 13) Huwelijken De hoer O. De Meulemeesler, tuinb. k met Juf. J. Van Eycke, z. b. I)e heer L. Meert, hopkoopman, met Juffrouw. J. Schutte, bez. H. Biequé. metser, met N. Nerickx, tw. J. De Brucker, bed metl). De Waegeneer, Strijk. J. Mat- thieu, schrijnwerker, met Neirinckx, dienstin. P. De Saedeleer, tabakb., met L. Philip, dagl. F Do Noose, werkt k., met O. Haeck, Stikster. ■- V. Van Molle schilder, met M. Beau mont, z. b. L. Vandeubosch,smid met H. Vau Iseghem, z. b. Overlijdens. J. Pannemans, m. Marcel, herberg., 63 j., Esplanade. 3 kinderen onder de 7 jaar. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 21 Februari 1914. Aardappelen de 100 kilo 7,00 0,00 Boter per 3 kilo 7,38 a 8,91 Roomboter per kilo 3,60 0,00 Eiers de 25 2,00 2,25 Ajuin de 100 kilo 20,00 k 22,00 Viggenen het koppel 85,00 a 95,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 117 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 1750 kgr. En de verzekeringscontracten Men is op dit oogen blik bezig met ze gereed te maken. Dinsdagmorgen zal men ze brengen om ze te laten teekenen Niet voor Dinsdag Neen, mijnheer. Dat is waarlijk laat... De verzekering, die ik niet wil hernieuwen met deAmerikaan- sche maatschappij, vervalt den 3len Decem ber 1893. Dinsdag hebben wij den 2 Januari 1894 ..Als de fabriek tusschen den 3 len December en den 2en Januari afbrandt, heb ik niets te eischen, daar geen der beide maat schappijen dan aan mij zou verbonden zijn. Gij hebt volkomen gelijk mijnheer, maar, met de gedurende waakzaamheid, die hier uitgeoefend wordt, is hier geen brand te vreezen Dat weet ik wel, maar het gevaar is hiernaast, in de fabriek van verwen en ver nissen, die vol brandstof is. Het is juist dat gevaar, mijnbeer, dat de maatschappij der Assurances Générales onderzoekt, om de gevaren vast te stellen, dat het teekenen der polissen vertraagt Dat onderzoek zou spoediger moeten gedaan worden. Ik ben ook van die meening, mijnheer, maar ik geloof toch, dat er geen gevaar bij is... Zondag en Maandag wordt er niet ge werkt, de verffabriek is ook gesloten, evenals de glasblazerij... Er is dus niets te vreezen. Men kan nooit te voorzichtichtigzijn... Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1914 | | pagina 2