Schoonheid0 DE ORGELDRflflISÏER. Dada hrronaissemenistiBiangen. Zondagi'ust. O.-L.-V. van Lourdes Nieuwjaarsgiften Stadsnieuws. Allerhande nieuws. I)e Pink Pillen alleen hebben baar Kunnen genezen. BEUKSOVEIIKICIIT. booswichten de godsdienstige scholen gele verd hebben in de stad Parijs 2 op 100, zegt die man, komen uit godsdienstige scho len, tegen 98 op 100, die uit de onzijdige scholen komen... Ziet Dierbare Lezers dat maakt het verschil uit van de differentie Intusschen kunnen de - hooggeleide en -hoogedele- blauwe profeten zich het pruim pje hertelijk laten smaken. Ze staan toch zoo wel met hun eigen persoontje Zonder Godsdienst geen geluk, Niets dan last, en angst, en druk. Ho la la Daar ontschiet een occasietje aan de schaamtelooze blauwe, en roode en groene drukpers, om op ons zoo goed en fel katholiek Ministerie volarms af te geven Daar en is hoegenaamd geen spraak van den diensttijd der soldaten te verlengen. De Heer Minister ondervraagd door den Heer Volksvertegenwoordiger Moyersoen, heeft het uitdrukkelijk veiklaard Alia daaren- tusschen, kunnen die fameuze leugenbladen wat andere valsehheden uitbraken tegen ons braaf en zoo vaderlandsch katholiek minis terie. Maar, en dit is toch nog troostelijk de liberale en socialistische en groene ga zetten mogen schrijven al wat hun belieft, de menschen gelooven er toch niets meer van!!! u HaltVriend Fernz roept mij Stientje Stek toe, bij het hooren van die woorden,die ik daar uitsprak - de LEELIJKE VOLTAIRE, dat monster van valschheid en deugnieterij, hij de aartsvader van de leugenaarsrassen der tegenwoordige tijden,heeft gezeid en geschre ven Liegtliegt maar op, liegt als duivets, daar zal toch altijd iets van overblijven. En, Vrienden lief ik weet niet waar onze vriend Stek dat geleerd heeft, maar als ik goed op de lessen van geschiedenis peins,die men ons vroeger geleerd en doen leeren heeft, de man heeft gelijk de deugniet Voltaire heeft dat geschreven en de deugnieten van godsdienstvijanden volgen dien duivelschen raad in hun helschen strijd tegen het goede. 't Is bijgevolg niet af te keuren, dat er goede gazetten gevonden worden, die de lee- lijkste leugens van de vijanden het goed eens ferm bij de leelijke zwarte tong grijpen. Eer waar vlijt is, Zing waar nijd is Zwijg waar strijd is, Spreek als 't tijd is Gij weet, Vrienden de oude solJaten van Napoleon mochten met reden zeggen.dat zij heel de wereld gezien hadden. Inderdaad, zij hadden heel Europa doorreisd, hadden Afrika en Azië vezocht, onder het geleide van den geduchten overwinnaar. Welnu, wilt ge weten, wat zij zegden als men hen sprak over de schoonste van al de bezochte landen en gewesten Geen land in de wereld ge lijk ons België dat was onveranderlijk hun woord O 1 ik heb het zoo dikwijls gehoord uit den mond van onzen ouden Stien, een oude, die met Napoleon in Egypte was ge weest, en die tot zelfs den tocht naar Rusland had medegemaakt. Geen land in heel de wereld is zoo schoon als ons België! En 't geen bijzonder plezier doet aan elk oprecht vaderlandsch hert, 't is dat tegenwoordig de groote gazetten van de andere landen van Europa, Fransche, Duitsche, Engelsche, Rus sische enz. bij elke gelegenheid schrijven en drukken, dat België het nijverigste en meest bloeiende land is van heel de wereld. O Patria o divüm domus O God wil Belgenland toch sparen, Mijn land, 't is 't schoonste dat ik ken, Omdat mijn Vaad'ren Belgen waren, Omdat ik Belg geboren ben en dat is toch iets aardigs en haast ongehoord in de geschiedenis der'.andere volkeren onze blauwe, roode en groene gazetten, de die trachten aanhoudend kwaad en veel kwaad te zeggen van ons schoon en rijk landeken, dat zelfs aan het hoofd staat van den handel van de heele wereld Zitten er misschien ach ter die leugenbladen eenige mannen,die geen zierken vaderlandsliefde in hun hart en heb ben Men zou het waarlijk zeggen Ei Ei! wat dat ik daar nu lees Een inwoner van Philadelphia deed voor zijn peerd, dat van ouderdom niet meer goed en zag, eenen bril maken en 't beestje en stron- kelt nu niet meer, gelijk het vroeger placht te doen Zouden wij dat ook niet doen voor de fameuze aardige schrijvers van de hoogergenoemde blauwe, roode en groene gazetten vroeg Boerjan. lk zweeg, en ik wist waarom ik dacht aan het spreek woord Audi, vide, tace, si vis vivere in pace. Dat is Zwijgen en kan niet verbeterd worden Hooren,zien en zwijgen, doen iemand de wijsheid krijgen. Celui qui ne sait pas se taire, est incapable de rien faire de grand, zegt Vaugelas, en dat was geen dommerik, ik mag het u gerust verzekeren. Fernz. Reispassen. - Servië. Er volgt uit eenen omzendbrief gericht door den heer Minister van Binnenland- sche Zaken te Belgrado aan de bevoegde Servische overheden .Servisch officieel blad van 25 December 1913-7 Januari 191 P, dat hot reispas onmisbaar is voor de vreemdelingen die zich begeven en •eizen op de grondgebieden onlangs door Servië aangehecht (oud ServiëJ. Dit bericht maakt gevolg op datgene afgekondigd onder de rubriek - Reispas sen - in het Belgisch Staatsblad van 24 Mei 1913, bladz. 3380 en opgenomen in het Bestuurlijk Memoriaal, boekd. CLXXXXIII, bladz. 288 en volgende Voor de keuken. Om versch brood of taart te snijden, moet men eerst 't mos in heet water hou den en dan snel afdrogen. Dan wordt hot brood of gebak niet in elkaar gedrukt. Nieuwe goudstukken. De twee eerste goudstukken van de nieuwe uitgifte zijn Woensdag morgend aan den koning overhandigd een met Vlaamschen en een met Franschen tekst Des namiddags worden er voor éér inillioen in omloop gebracht. Mevrouw.)lot de nieuwe kinder meid).Ge bevalt me wel maar hebt ge verstand van kinderen De moid.— Natuurlijk,mevrouw,want ik ben zelf een kind geweest. Bij de katholieke jeugd. Een congres der katholieke studenten en jonkheid van België, zal op Maandag 27 April te Brussel plaats hebben. Bij de algemeene vergadering zullen M. iAïvie, gewezen minister van finan ciën, en de eerw. pater Rutten het woord nemen. De koning ontving Dinsdag namiddag, in het paleis van Brussel, in afscheidingsgehoor, luitenant-kolonel B.-T.-M Bridges, mi litaire gehechte aan het Engolsch ge zantschap, te Brussel. In België bekleedcn de militaire leden der gezantschappen een hoogeren rang dan de anderen. Daarom worden zij bij hunne aankomst en bij hun vertrek door het Staatshoofd in ge hoor ontvangen, om hunne geloofs of tcrugroepingsbrioven te toonen. Meid tot de knecht Zij. - Jef nog n'en boterham? Hij. —hm, ja. Trees, gij smijdt hem toch tegen uw hert en ge ziet op ie boter. Twee aanwijzingjes voor onze zorgzame huismoeders. Roestvlekken. Om roestvlekken uil liet lijnwaad te verwijderen, maak een mengsel* van citroensap, groene of brui ne zeep, stijfsel poeder en zout. Bestrijk daarmee de vlekken langs beide zijden, van liet linnen en bang hel dan te blee- ken. Als 't linnen droog zal zijn, zullen de vlekken weg wezen. Gevlekte kleedcren moeten seffens ge reinigd worden versche vlekken kan men gemakkelijk verwijderen, terwijl de oude niet zelden aan alle middelen weer staan. Brandwonden. Door het vuur ver brande lichaamsdeelcn moet men als volgt behandelen Zie eerst of de verbrande plaatsgeen vuil bevat. Verwijder liet vuil, indien er te bespeuren is, en doe er dan seffens wat eiwit, fijne olie, leliënbladjes of vet op. Dek vervolgens de wonde met zuivere watte. Komt or een blaas op de verbrandt plek, stock ze al onder open, zoohaast zij genoeg spanne, en doe er liet water uitvloeien. Speurman EERSTE DEEL 24c Vervolg. Richard sidderde bij die woorden. Robert meende, dat hij eindelijk de gevoe lige snaar in het gemoed van zijn broeder aangeraakt had Eensklaps had diens gelaat een minder harde uitdrukking aangenomen. Hoewel hij met Robert niet verzoend was, had nochtans de gedachtenis aan zijn moeder hem tot in den grond des harten ontroerd. Op kalmer toon sprak hij. Sta op, zet u neer en leg mij zonder te liegen het zou tot niets dienen zulks te beproeven uit, waarom gij naar Parijs gekomen zijt. Richard Vernière zette zich weer in den zetel achter den lessenaar geplaatst en Robert, in plaats van te gaan zitten, bleef voor hem rechtop staan Welaan, ik zal dan oprecht spreken, zeide hij. Dit is nog het best. Op het oogenblik, dat gij mij hier ziet, ben ik geheel geruïneerd en ook zonder mid delen van bestaan.... Uw vrouw bezit evenwel nog kapitaal. Dit behoort toe aan haar zoon Philippe dc Nayle. En op het kapitaal van haar kind wil zij u de hand niet laten leggen Zij vertrouwt mij niet meer, omdat ik haar zeer verongelijkt heb Volkomen heeft zij daarin gelijk, en toont daardoor, dat zij een goede moeder is, Gij weet, dat ik niet jong meer ben, Vraag van den heer Moyersoen, 3e Maart De dagbladen kondigen aan dal de Re geering er aan denken zou den diensttijd te verlengen. De heer minister gelieve mij te zeggen of deze geruchten, die men in omloop brengt gegrond zijn Antwoord Die geruchten zijn onge grond. Zij komen waarschijnlijk voort uit de dwaliug die begaan werd, toen de diensttijd der bereden artillerie op 21 maand gebracht werd, daar die duur 24 inannd had moeten bedragen als voor de artillerie lo paard. Vraag (in 't Vlaamsch) van den heer de Bethune. 5 Maart Talrijke werklieden uit Aalst,Moorsel, Meldcrl, Ilaardegem en omstreken bege ven zich dagelijks naar Brussel langs Opwijck. Te beginnen van i® Maart komt de trein uit Aalst te 4 ure in Opwijck toe. Welnu, de werkliedenlrein voor Brussel vertrekt uit Opwijck op dezelfde uur, zoo dat de werklieden komende uit de richting van Aalst.dien trein niet kunnen nemen. De volgende trein is een reizigerstrein en laat slechts die werklieden opstappen die verder dan Brussel arbeiden. Die mannen zijn dus verplicht te Opwijck tot 4 u. 42 j te blijven wachten en dan nog brengt hen dezen trein slechts te Tour-en-Taxis. wanneer zij te Jetle de aansluiting heb ben met den trein komende uit Dender leeuw. Ware het niet mogelijk de eerste trein uit Opwijck naar Brussel eenige minuten te vertragen, ten einde de aansluiting met den trein komende uit Dei dcrleeuw. Ware hel niet mogelijk de eerste trein uit Opwijck naar Brussel eenige minuten le vertragen, ten einde de aansluiting mei den trein uit Aalst te verzekeren Die maatregel zou voor bedoelde werk lieden zeer nuttig zijn. Antwoordt (in T Vlaamsch) De zaak onderzocht. Vraag (in T Vlaansch, van den heer de Bethune, 5 Maart De inwoners van Bambruggc en omlig gende gemeenten dringen er bijzonder op aan opdat de treinen 4608 vertrekkende uit Aalst te 11 u. 54, 4009 en 4611 ver trekkende uit Ronsse te 10,23 u. en 19,-13 u. in Bambrugge zouden stoppen. Talrijke jongelingen dier stn ek bege ven zich dagelijks ter school naar Aalst en zouden zoo des middags huiswaarts kunnen keeren. Het verkeer der statie Bambrugge is verders zeer belangrijk en liet getal reizigers verrechlvaardigl den gevraagden maa l regel Zou do achtbare lieer minister aan dien wensch geen gunstig gevolg kunnen ge ven Antwoord (in 'L Vlaamsen) de nood zakelijkheid de bestaande aansluiting te behouden en de vereischten van den dienst op enkel spoor laten niel toe den rilduur der treinen 4608 en 4609 Ie verlengen met tijd die volstrekt noodig is om le Bambrugge te stoppen. Wat trein 4611 betreft, laat ik de zaak onderzoeken. EEN INDRUK We waren Zondag verloden op de laat ste vertooning van het Land van Riem- -Rrachtvertooning wordt geredelijk op aankondigingen een programma's vooropgezet alhoewel die pracht soms zoo weinig prachtig is. Voornoemd gezelschap heeft hier gegeven wat het beloofd had een ware prachtvertooning. We gaan ons aan geene kleingeestige vitterij pliehlig maken, om den onvergetelijken indruk die teweeg is gebracht, niet te vernieti gen. Immers wannéér er op een zwart boni een witte streep slaat is dal bord toch altijd zwart en waar meer goed dan kwaad is wordt dit goede geprezen «Hageroos» en Kosthuis van Somme ren» werden flink gespeeld. Men kon dat blijven zien met aandacht en geestdrift omdat men maar geen in 'loog springende fouten op le merken kon krijgen. En Bietje» dan Zullen we daarover niets zeggen Wacht even. 't Is juist daarover dat wc 't hebben, 't Stukje zelf is een echt bietje, een pereltje, ecu dia mant. Meteen inhoud die onmogelijk zou lo vinden zijn, eenvoudig onder 't eenvou dige, heeft Maurits Sabbe een meester stuk aaneengeslooten van hoogst zedelij ken aard. Een rijkenicnschenkind brengt vreugde on eendracht tusschen twee broers die iiet door 's eenen waanzin niet te best maken. Hoe ferm getipeerd die grommige Jan-Baptist, zijn ijdelhcid on zijn «inmc- draai die 't engelzocte Bietje eruit wist klaar te spinnen. Hoe verduldig goed do oude, sukkelende Monno, hoe kinderlijk zijn blijheid bij weergekomen vrede. Hoe prachtig, hoe heerlijk, hoe verrukkend Bietje. Een engel zeiden Jan-Baptist en Monno en ze waren er niel nevens. Kan men zich schooner kinderlijken zielenadel inbeelden dan deze in Bietje verpersoonlijkt. Welke herlelijkheid bij haar binnen treden, welk een belangstelling in haar beide peljens, welk een vrijgevigheid, welke henielsche zalving bij den twist en welke oprechte en verdiende vreugde bij het goed uitvallen van haar welbedachte listen. Zoo schoon heeft de schrijver ze gewild in zijn werk. Even schoon heeft den heer Quinlyn Jan-Baptist vertolkt de ideale Monne was den heer Van Lierde en Bietje. Zulk een Bietje heeft Sabbo misschien wel niet kunnen denken of toch niet verdietschen Bietje, Bietje, Rietje... gouden konin- ginnebietje, wat waart ge schoon Zoo'n stukje en zulke spelers vergelen we niet. «Land van Riem» hoor eens hier Toekomend jaar doel ge uw deur open met denzelfden sleutel waarmede ge ze nu gesloten hebt, nietwaar. Goed verstaan, hé Een toeschouwer. Richard.... de oude dag nadert, en ik zweer u, dat ik eindelijk verstand gekregen heb. Twintig jaar geleden, hadt gij het reeds moeten krijgen. Daarin hebt ge volkomen gelijk. Maar waartoe kunnen verwijten nu nog dienen Er is immers r.iets onherstelbaars in de wereld. Gij kunt niet loochenen dat ik éen bekwaam werktuigkundige, een schrandere uitvinder ben. Nooit heb ik dat geloochend, maar gij hebt uw talenten slecht gebruikt. Gij steldet altijd dc losbandigheid boven den arbeid. Dat is waar maar nu, broeder, moet ik arbeiden. Ja, ik moet en zal werken, want ik wil niet langer de vernedering ondergaad op kosten van mijn vrouw te leven... En gij komt mij vragen.... Ik kom u werk vragen Welk werk Ik zal ronduit spreken.. Ik kom een betrekking vragen in uw fabriek. Richard Vernière keek zijn broeder vlak in het gezicht zijn blik doorstraalde de oogen van Robert, trachtte er zijn gedachten in te lezen en tot in den grond de plannen van dien valschen man te raden. Gij vraagt een betrekking in mijne fabriek herhaalde hij wantrouwend de wenkbrauwen samentrekkende. Inderdaad, hernam Robert levendig. Gij hebt vele werklieden en de bestellingen stroomen toe Zonder ophouden past gij nieuwe uitvindingen toe en fabriceert gij nieuwe machines. Gij werkt te veel en ver kort uw leven, omdat gij niemand bij u hebt, die u steunt, en uw plaats zou kunnen inne men, om u nieuwe gedachten te geven. Waar om zou ik, uw broeder, die medewerker niet kunt en zi,n Van 's middags tol middernacht, eeni ge dienstdoende Apotheek, op Zondag 15 Maart, M. Meganck, Leopoldstraat. Beih.vaart naar Loukdes van 12 lot 20 Mei. Vlaamsche sermoenen door E. P, Van Triel fransche sermoenen door E. P Feuillat. Voor alle inlichtingen verzoek zich te wenden tol den E. H Parot le La L ouviëre. 45" BELGISCHE BEDEVAART naar naar het H. Hart van Montmarlre en O. L -V. van Zegepraal, ingericht door L'Alliance Calholique, Noordlaan, -15, Brussel, van 11 tot 19 Mei 1914. De deelnemers aan de bedevaart wen den zich lot Van de Putto-Goossens, Korte Zoutstraat, 31,'Aalst voor den Paus 9® LIJST. Opbr. voorg. lijsten fr. 882 Derde Ordelinge, Aalst 1 Totaal fr. 883 STAD AALST. Ouderdomspensioenen De personen geboren in 1848 of vroeger die vermcenen recht te hebben op du jaarlyksche toelage van fr. 65, en de storting gedaan hebben, vereischt bij Koninklijk besluit van 31 Mei 1912, wor den verwittigd dat hunne aanvragen zul len aangenomen worden, ten stadhuize, bureel der Werkbeurs, alle werkdagen, van 9 tot 11 ure voormiddag. Op verzoek van den Heer Minister van Nijverheid en Arbeid, moeten de aanvra gen aan liet Beschermingscomitcit gezon den worden den 1 April aanstaande. De belanghebbenden worden dus drin gend verzocht, zonder uitstel hunne aan vragen in te dienen. Aalst den 4 Meert 1914 De Burgemeester, M. L. Giieeraerdts. Ke) k de> EE. PP. Jezuielen. •- Driedaagsche voorbereiding op Sl-Jozef's feest en de Gedurige Aanbidding, 16, 17, 18 en 19 Maart, Fransche Sermoenen door den E. I'. Van Melle onder het lof van 5 1/2 uur. Vlaamsche Sermoenen door den E. P. Hardeman onder het lof van 8 uur. Vrienden Koopt de loten van den Tombola der Christene Vakvereni gingen De opbrengst dient lol onder sleuning der werkeloozen Botsing. Een duivenliefhebber, die verleden Zondag aan een feest had deel genomen, begaf zich 's avonds, om 9 uur huiswaarts per rijwiel. Aan den omdraai der Gentscheslraat, bolste hij op eenen anderen wielrijder en beiden werden ten gronde geslingerd. De botsing was zoo geweldig dat hunne rijwielen gansch vervrongon en onbruik baar waren. Beiden bekwamen ook min of meer ernstige verwondingen en wer- - den verzorgd in de herberg De Oude Congolees PLECHTIGE COMMUNIE Aankomst der nieuwigheden voor jongens en meisjeskleederen. bij J.^Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 43, Aalst (nabij de Vleeschmarkt). Jonge dieven. Wij hebben reeds de aanhouding gemeld van een jongen kerel, welke zich in do Lange Zoutstraat aan diefstal had pliehlig gemaakt. Naar wij vernemen beslaat er eene geheele bende jonge dieven, die 's avonds rond dwalen, Er zijn er reeds drie onder vraagd. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Hofstade. Zondag morgend, rond 10 uro, waren werklieden bezig met een schalk te plaatsen voor hot horen van een kunsimatigen waterput. Petrus De Vos, 28 jaar, aardewerker, wonende te Lede, moest op liet schalk klimmen en eene ketting in een der wielen plaatsen. Tengevolge van den regen, schoof het schalk weg. De Vos werd met de rechterhand tus schen het wiel gevat en den rechterarm gebroken zijne makkers kwamen hem ter hulp en verlosten De Vos, die onder de schalk lag, uit zijnen neteligen toe stand. De Vos klaagde over inwendige pijnen. Na geneeskundige zorgen werd hij huiswaarts overgebracht. Van de Zuster Overste van Sint- Germaan. Gelief mij nog 10 doozen te zenden der horslpastillen Walthéry. Ik vind ze goed en boven alle andere remediën tegen den hoest en de keel pijnen. Mej.van de- LINGEN Zulks isonmogelijk, antwoordde Richard Vernière- Onmogelijk, zegt ge Ja- Maar... Luister wat ik u te zeggen heb, zei de fabrikant. Het is nutteloos over zulke zaken te spreken... lk wil volstrekt geen medewer kers... en u wil ik minder dan een ander... Maar, Richard, waarom word ik zoo schandelijk buitengesloten Omdat er in mijn fabriek geheimen zijn, die het land toebehooren, verstaat gij dat Ik merk, dat gij mij nog altijd wantrouwt. Zou ik u misschien moeten vertrouwen? Robert zweeg een oogenblik. Bijgevolg, vroeg hij, verdenkt gij mij nog altijd uw geheimen, de geheimen van den Staat, van de verdediging des lands te verkoopen Ja-. Robert maakte een toornig gebaar. Zou hij dan nooit het wantrouwen van dien man kunnen doen vallen Bij de gedachte, dat zijn hoop zou teleurgesteld worden, werd hij bijna razend. Zou Claude Grivot dus gelijk gehad hebben hem te verzekeren, dat hun eerste plan het beste was, zelfs dat er geen ander kon uitge voerd worden, en dèt hij er niet aan denken moest zich met zijn broeder te verzoenen. Het bleek nu duidelijk, dat Richard niet zou toegeven. Een nieuwe poging willende wagen, was hij echter zoodanig ontsteld, dat hij gansch en al schipbreuk leed. Gij weigert mij dus brood, stamelde hij. Richard antwoordde ruw Hebt gij mij dan niet verstaan Ik wil niet, dat een man, die mijn vertrouwen niet Wichelen. Zondag avond bevon den zich verscheidene dronken personen in eene herberg nabij de kerk, alwaar or weldra ruzie ontstond. Alfons De Kcrpel, van Lede, welke zijne makkers verliet, werd achtervolgd, geslagen en erg ge wond aan het rechteroog. Voorbijgan gers droegen het slachloffer in een na burig huis waar hij verzorgd werd. Stijfsel REMY wordt thans in pakken vérkocht van 1/4, 1/2 on 1 kilo. Lede. Schurken hebben Zondag 1.acht op de planterij van M. Pius Raman, wijk Kciberg, verscheidene fruitboomen afgebroken en beschadigd. De policic is op het spoor der daders Lede. Drie dronken kerels kwamen Zondag avond ter herberg De Man, wijk Boschslraat, en zochten twist. De herber gier, zijne zonen en dochters die de dronkaards wilden bedaren, werden erg mishandeld Vervolgens sloegen de woes- laards de ruiten aan stukken, beukten de deur in en verbrijzelden alles. Mi,juffrouw S. vfin ilcr Lingeu, gul), van ter Vlcy. wonende Ie Utrecht, Hoog straat 26, schrijft Gedurende langen tijd heb ik geleden aan voortdurende vermoeienis, hoofd pijnen en maag pijnen, gepaard met brakingen. Na vele ande re geneesmiddelen ingenomen te heb ben zonder hel minste succes,heb ik eindelijk ge bruik gemaakt van de Pink Pillen na de genezingen te hebben gelezen, die door de bla ten werden gepu bliceerd, en op raad van vrienden die zich goed hij dat geneesmiddel hadden bevonden. Ik heb het genoegen te verklaren, dat de Pink Pillen inij heb ben verlost van de hierboven genoemde kwalen en mij mijn gezondheid hebben weèrgegeven. Er volgt dus uit hetgeen hier vooraf gaat, dat dc Pink Pillen deze persoon hebben genezen, terwijl andere genees middelen het niet hadden kunnen doen. Hel geval komt veel voor en dat bewijst wel iie groote krachl der Pink Pillen als opwekker van het bloed en versterker van het zenuwstelsel. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed mot iedere pil, wat dus zeggen wil dat gij met iedere ingenomen pil nieuwe levenskracht aan Uwe verzwak!e organen bijbrengt. Dade lijk hernemen die organen hunne nor male werking en de ziekte toestand, die alleen veroorzaakt werd door de slechte werking van een of meerdere organen, houdt op. Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot voor België Apotheek Derneville, 66, Watcrloolaan, te Brussel. Fr. 3.50 do doos, en Fr. 17.50 de zes doozen, franco. Te Aalst Apotheek Callo- baut. Botermarkt. 54 Lede. De genaamde A. Velleman, 39 jaren, voerman, kwam inet een gela den wagon zavel door de Blikslraat, le Lede, gereden, toen hij opeens uitgleed en viel, waardoor een der wielen hein over het rechterbeen reed, dat gansch verpletterd werd. Men nam liet slacht offer op en droeg hem in een naburige woning, waar hij do eerste zorgen heeft bekomen. Schrikkelijk drama te Oultre. Maandag morgend werd de gemeente Oultre door een schrikkelijk familiedra ma in onlroering gebracht Dc 28 jarige Oraer De Vleeschhouwer. wonende bij zijne ouders, had zich Zon dag naar eene kermis begeven. Maandag morgend kwam hij in zeer dronken toestand te huis hij legde zich in de keuken op eenen stoel te slapen. Rond óure stond zijne moeder op e:i op zijn verzoek maakte zij koffie. Vader De Vleeschhouwer. die kleer maker van beroep is, en nog haastig werk af te maken had, was ook vroeg oj> gestaan en kwam in de keuken op het oogenblik dat zijne wederhelft bezig was den zoon zijn eten klaar temaken. Ziende in welken toestand hij zicli bevond maakte de vader tegen zijn zoon opmerkingen en verweet hem zijn schan delijk gedrag. Omer De Vleeschouwer, onder den in vloed van den drank,sprak tegen. De vader, die nog opvliegend van ka rakter is, wilde zi jn zoon slaan, doch deze verweerde zich hevig. Ten toppunt van woede-nam de vader De Vleeschouwer de koffiekan die op do tafel stond en slingerde ze naar liet hoofd van zijnen zoon. Omer De Vleeschouwer trok als dan een dolkmes uit den zak, sprong naar zijnen vader toe en plofte hem het wa pen in de-borst. I)e moordenaar zag zijn vader ten gronde vallen en nam de vlucht. Een geneesheer en priester werden ge haald, docli alle zorgen waren vruchte loos. De Vleeschouwer bezweek twee uren later. Wat den moordenaar betreft, deze werd Maandag namiddag, rond 2 ure, op de Kerkplaats, teNinove aangehouden Aan de gendarmen verklaarde hij zijne misdaad diep te betreuren. Het parket van Oudenaarde is 0111 3 ure ter plaats geweest- De moordenaar heeft zijne bekente nissen herhaald en nogmaals zijn spijt uitgedrukt. De zoon De Vleeschhouwer is van zeer goed gedrag, TALRIJKE SLACHTOFFERS. In dien bij gebrek aan zorgen de nier aandoeningen (gew. lenden) door eene rugpijn, of onregelmatige wateren aan geduid, naar den sleependen staat over gaan, vormen zij dedoodelyke Bright- ziekle of slepende ciwilziekte, verschrik kelijke ziekte, vermits het diegene is die na de tering het meeste slachtoffers maakt in alle standen der samenleving. Do kwaal is al zeer gevaarlijk toen de aangedaande nieren de onzuiverheden der Wateren niet meer afvoeren, deze zette zich 111 de weefsels en veroorzaken deze wille en onvaste opzwelling "van het on derste der oogen, der enkels, der handge wrichten, (waterzucht! zij kunnen de boenen en don buik innemen (buikwater zucht) de longomhulsels (benauwdheden, verstikking) het hart samendrukken waarvan de kloppingen kunnen ophou den (bezwijming of schielijke dood). De Foster Pillen geven aan de nieren de kracht werkzaam al de wateren en onzuiverheden af te voeren die deze op wellingen veroorzaken, en aanhoudend blootstellen aan doodelijke voorvallen. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post: Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Coudenberg- straat,Brussel.Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of doet 11 terug betalen al hetgeen hel hiernr- venslaande merk niet """"draagt. 18-39 De koolmijnramp van Thieu De uildelvingsworken werden Zondagen Maandag voortgezet. Men is er in gelukt de kooi welke in het zand van den put nr 1 vast zat, los te maken. In den put ri. '2 gaan do werken moei lijk vooruit. Iir blijven nog verscheidene meters modder uit lo halen, vooraleer men de kooi zal bereiken. De twee mijnwerkers van Galmaarden, die men dacht ook bij de slachtoffers te zijn werden teruggevonden. Maandag morgend is hel waterj op nieuw inden koolput gedrongen, het/geen de werken zeer bemoeilijkt. verdient, één voet in mijn huis zet. Ik wil hier geen man, die mij gedurig zulk een schande en oneer zou herinneren. Maar, hoewel ik van u walg, weiger ik niet u te helpen. Met mij geld te geven vroeg Robert haastig. Wie spreekt er u van geld Indien ik u dit vandaag gaf zou het morgen reeds in de speelhuizen of met lichtekooien verbrast zijn. Wat meer is, het geld, dat ik met mijn werken verdien, behoort mijn dochter. Wat wilt ge dan. want ik versta u niet. Een groot huis te New-York vraagt mij een ingenieur, voor wiens bekwaamheid ik borg kan stellen... Wilt ge naar New-York vertrekken Is het gemeend wat gij daar zegt Hetgeen ik u zeg is waar, en gemeend. De jaarwedde bedraagt vijfduizend dollars, dit is vijf-en-twintig duizend frank, en daarbij na twee jaren, vijftien procent in de winsten. Maar zullen er wel winsten zijn spotte Robert. De belofte die het huis doet zal het houden, daar het een der soliedste is van gansch Amerika... Voor hen, die het aanbod willen aan vaarden, kan het zeer goed zijn zeide Robert onverschillig. Maar ik, ik ga niet naar Amerika. Richard Vernière stond op. En waarom zoudt gij niet naar Amerika gaan vroeg hij. Omdat het mij mishaagt naar Amerika te vertrekken Dus gij weigert mijn schoon aanbod te aanvaarden Ik kan mijn vrouw niet verlaten en zij zou mij niet willen vergezellen. In illt geval kan ik niets voir m dn~\ Crème Tube 0.75 Poeder De doos 2.50 De 1/2 doos t.50 Allerfijnst en op gelaal blijvend.ononlbeei lijk voor elke loilellafiel. TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZE* Omdat gij mij haat kunt gij niets voor mij doen, sprak Robert bitter, en 0111 u van mij af te maken wilt gij mij over zee sturen. Die onvoorzichtige woorden deden den storm opnieuw losbarsten Door woede verblind en zijn tegenwoor digheid van geest verliezende, sprong Richard Vernière naar zijn broeder toe en greep hem in den nek. Robert dacht op dit oogenblik aan moord en stak de hand in zijn zak om zijn dolk te grijpen, dien hij daar verborgen had. Een plotselinge inval deed hem echter het wapen niet te voorschijn brengen. Met sissende stem riep Richard Ellendeling, die gij zijt... Gij durft van haar spreken, tot mij, die dwaas genoeg was u nog te willen helpen, hoewel ik zeker wist, dat ik er wederom slecht zou afgekomen zijn, want gij zijt zelfs buiten staat een stap te doen om uit uw schandelijkheden en uw schelmerijen loste raken. Ik haat u niet. Ik heb u gezegd en ik verhaal het, dat het eenige gevoel, dat ik voor u heb, een onuit; sprekelijke verachting is. Door mij te spreken van moeder, hebt gij een oogenblik mijn hart getroffen. Van moeder, wier beeld in mijn hart leeft, als op den dag van haar dood. Ter harer gedachtenis wilde ik, ondanks uwe schurkerij, u een voorstel doen, dat u met vreugde en dankbaarheid moest vervullen. Met verachting verwerpt gij dit voorstel. Gij weigert te leven van uwen arbeid, gelijk ik het u voorstelde. Zulk een leven zou u eer en fortuin teruggeven. Door die weigering zie ik dat mijn vermoedens gegrond waren. Het is geen werk, dat gij bij mij zoekt, maar de gelegenheid om mijn huis te doorsnuffelen en al mijn geheimen machtig te worden...Het •s spiomijige. landverraad en dé fstnl, wat gij TE AALST le verkrijgen ter Apotheken Do Valkeneer, Ésplanadeplein, en Van Caelenborgh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepc-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran gois, Merccrie Lange Zoutstraat, 21. Brussel, 13 Maart 1914. Markt op termijn. De toestand der markt blijft stil. De zaken, in Kanadcesche waarden zijn eerder krachtig. Kanadeesche groep. Brazilian gaat achteruit aan 423 naar aanleiding van moeilijkheden in Brazilië ontstaan. Argentina 72 1/2. Barce lona 156. Mexico 356. Gioep Empain goed gehouden in Nitraten aan 380. Metropolitain 532. Heliopolis 116. Rails 752. Rand Mines 144. Rio 1759. Tanganika 54. Markt op comptant. De markt is niet zeer levendig, nochtans bieden sommige waarden weerstand.Belgische Rent 77. Obligations Toscans 5 °/0 vast aan 484; Secondaires 4 °/o 495. De Bankwaar- hij hier bij uwen broeder komt plegen, en wie weet zou men mij wel niet eens voor uw medeplichtige hebben doen doorgaan. En nu voor 't laatste roep ik u toe Er uit, schelm Judas Schriftvervalscher 1 Landverrader Er uit of ik sla u dood Op hetzelfde oogenblik greep Richard Ver nière zijn broeder wederom bij den kraag en duwde hem met geweld naar de deur. Robert wankelde en viel bijna. Ha, omdat gij mij niet naar Amerika kunt krijgen, wilt ge mij vermoorden, zeide hij met een stem vol verkropte woede. Dat is inderdaad een middel 0111 mij kwijt te raken- Kaïn Die woorden voerden den toorn van Ri chard ten top, en met gebalde vuist naar Robert loopende, riep hij U vermoorden ware naar recht doen, schurk Tart mij niet.. Er uit, Judas Er uit zeg ik u Met een vaste hand drukte hij de deur open, greep zijn broeder bij de schouders en wierp hem de gang in. Robert had nog de brutaliteit te roepen Richard, wij zullen elkander weder- vinden 1 Nooit, nooit Gij zult met mij te doen hebben, zeg ik u Woedend vloog hij naar de deur der fa briek. Doe open 1 beval hij met doffe stem. De deur werd opengetrokken en Veronica Sollier verscheen nog juist intijds op den drempel van haar wachthuisje 0111 den man te zien vertrekken, dien zij aan haar patroon als de vertegenwoordiger van een huis teGenève had aangemeld. Wordt voortgezet. I

De Denderbode | 1914 | | pagina 2