Schoonheid DE OREELJpiSTED. Storm, dijkbreuken en overstroomingen. Dada Dada ^Bada Opschuddingwekkend drama te Parijs. Rechterlijk kronijk. O.-L.-V. van Lourdes Nieuwjaarsgiften Zondag-rust. Kieskronijk. KalbolieKe GroqüwetfelijRe Yereenigiqg van 'l flrronö. Halst Kerkelijk nieuws. Grol van 0. L. vrouw van Louroes ie mijneed Stadsnieuws. Allerhande nieuws. genezing le Utrecht Dover 5.641 reizigers vervoerd (5.169 gedurende de maand Februari 1913). Gedurende de twee eerste maanden van het loopende jaar waren er 12.486 reizi gers, dan als er gedurende hetzelfde tijd perk van 1913 11.783 waren. Voor de milicianen van 1912 De minister van oorlog heeft besloten de milicianen van 1912 die zich tot bijko mende verplichtingen hadden verbonden ten einde hun garnizoen te mogen kiezen in onbepaald verlof naar hunne haard steden te sturen. Dit nieuws zal voorzeker mot genoe gen door de talrijke belanghebbenden vernomen worden. De klas van I9I0 De klas van 1910 (voetvolk) zal in den loop van 1914 onder <io wapens geroepen worden om eene schietperiode te doen van 11 lot 17 dagen volgens de afdeelin- gen. Geene oorlogsvloot Daar sommige dagbladen hadden aan gekondigd dat er spraak was van de inrichting eener oorlogsvloot, werd in de vergadering dei- middenafdeeling der Ka mer, betrekkelijk de inzichten der regee ring eene ondervraging gedaan. De re geering heeft zich volslagen tegen dit gedacht verklaard. M. de Brocqueville voegde er bij dat naar zijn oordeel, die inrichting geenszins zou kunnen verrechtvaardigd worden, noch met betrek op de verdediging van kusten en stroomen, nocli voor de be trekkingen van België met de Kolonie. Met ware naar de meeuing van hel Gou vernement eene erge en uiterst kostelijke dwaling, liet land lot le vorming eener oorlogsvloot op te jagen. Het geval Zwendelaer in de Burgerwacht te Brussel. Men herinnert zich hoe de burgerwacht Zwen delaer van Brussel, onlangs veroordeeld werd tot 25 frank boet wegens het naar oefeningen kon en, gekleed mét eene re dingote en oenen hoogen hoed op 'l hoofd. Zwendelaer had zich in verbreking voor zien. Het Hof bekrachtigde evenwel het eerste vonnis, zich steunende op de regle menten van 1881 die niet afgeschaft werden. Gezegde reglementen nalevende, heeft Zwendelaer zich thans bij de wapenoefe ningen aangeboden,in«teenen kopi van 1 jaar 1881 en schijnt zinnens te zijn zich volledig in den uniform van 1881 le kloo- den. Daar de slraflabel het volgende ver meldt - Vier maanden peleton aan de wacht Zwendelaer. wegens het weigeren van gehoorzaamheid aan eenen Overste zoo heeft M. Zwendelaer den generaal en den majoor betrokken tot betaling eener schadevergoeding van 25 fr. «uit hoofde van aan hunnen onderhoorige een be paald feit te hebben aangetijgd. van aard om zijne eer als burgerwacht te krenk"», feit dat door een rechterlijk vonms als bestaand werd uitgeroepen Misbruik van vertrouwen. De Bas Petrus, landbouwer te Aalst, die eene som van 35 fr. van Arys Jozef had arh- lergehouden krijgt 1 maand en 26 fr. Slagen en diefte. Jan Bruylaiil, steenkapper te Aalst, die op 24 Januari laatst, Karet Impens van Oordegem, ge slagen en zijnen geldbeugel heeft afge nomen, krijgt bij verstek (5 maanden en 100 frank. 45" BELGISCHE BEDEVAART naar naar het H. Hart van Monlmarlre en O.-L -V. van Zegepraal, ingericht door L' Alliance Catholiqne, Noordlaan, 45, Brussel, van 11 tot 19 Mei 1914. De deelnemers aan de bedevaart wen den zich tot Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. Priesterlijke benoemingen. Bisdom van Gent Zijne Hoogweer- digheid de bisschop van Gent heeft cere- kanunnik der Hoofdkerk van St. Baafs benoemd, den Z. E. H. Cornand, S.T. B., die als pastoor-deken van Ledeberg, op zijne aanvraag, om gezondheidsredenen zijn eervol ontslag bekomt. voor den Paus 9e LIJST. Opbr. voorg. lijsten fr. 883 Een christen Huisgezin, Aalst, fr. 7 Totaal fr. 890 Van 's middags tol middernacht, eeni- ge dienstdoende Apotheek, op Zondag 22 Maart, M. Renneboog, Nieuwslraat. Zaterdag 14 Maart 1914, vergaderde de katholieke Associatie voor het aanduiden der plaatsvervangende kandidaten in de kiezing van Mei aanstaande. MM. Vander Taeien, Cosyns en Rollier aanvaarden eene nieuwe kandidatuur. Nopens de inzichten van M. Van der Lin den beslaat er twijfel. Eindelijk wordt er beslist bij M. Van der Linden aan te dringen. Na oen hartelijk slotwoord van M.Vin cent Dierickx,gaat de vergaderinguiteen. Banket te Soltegem op 24 April a s. Met het oog op de belangrijkheid van den huidigen politieken toestand en in hel vooruitzicht der aanstaande kiezingen doen wij eenen dringenden oproep aan al onze katholieke vrienden, aan dit banket deel te nemen. De inschrijvingsprijs voor liet banket bedraagt 3,50 fr.. eene ftesch bier inbe grepen, en zal, bij middel van een post- kwijtschrift ontvangen worden. Het post- kwijtschrift zal tevens als ingangkaart lot de eetzaal dienen, en aan den ingang streng geëischt worden. Iuteekeningslijsten zijn in omloop in al de gemeenten van ons arrondissemt. Men mag ook rechtstreeks inschrijven bij M. Zenon DE VOS. Bureel der Katho lieke Werken,Groote Markt,24 te Aalst, alwaar alle inschrijvingen ten laatste op 5 April aanstaande,moeten ingediend zijn. spiegelruit van den vischwinkel Ph. Van Styvendael,welke gedeeltelijk verbrijzeld was De ruit had eene waarde van meer dan 100 fr. en is verzekerd. De VROUWWORDING hij liet JONG meisje en den kritischen ouderdom bij de vrouw, 't is te zeggen bloedarmoede of bloed vergiftiging. Twee moeilijke tijd perken door de storingen die er liet ge volg van zijn. Het organism versterken, de roodo bloedbolletjes vermeerderen, dij is de levenskracht vertiendubbclen om die gevaarlijke tijdstippen le doorworste len dezen uitslag wordt verkregen door een twintigdaagsche behandeling met den Elixir Saint Vincent de Paul (28 jaren bijval). I11 alle apotheken. b. Diefstal. Sinds geruimen tijd werd in den foorwagen van Leo Gallée, aan de Sinte-Annabrug, 's nachls gestolen of schade aangericht. De wagen die bij nacht onbewaakt is, dient dan verder tot logist aan de stoutmoedige dieven. Dins dag is de policie erin gelukt, een der schurken te ontdekken. De lendenpijnen, de rliumatismea en ten andere al de kwalen veroorzaakt door de slijmen, zijn vlug genezen dooi de slijmverdrijvonde Pil Walthérv. 1 Fr. de doos overal. Woensdag 25 Maart, feest van O L.Vr. Boodschap en verjaardag der 16e ver schijning, waarin O.L.Vr. zich aan Ber- nadet bekent maakt Ik ben de Onbe vlekte Ontvangenis. Om 4 ure, Rozenkrans. Sermoen door den E. V. Van Metle. Vereering der Reliquie. Feestdag van O. L. V. Boodschap. Gedurige Aanbidding met Vollen Aflaat in de Werfkapel te Aalst. De Aflaat is te verdienen van de eerste Vespers tot den laatsten dag der Octaaf van denzelfden Feestdag. Orde der dionsten Dijnsdag 24 Meert, om 3 ure namiddag, uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tol 's avonds oin 8 ure. Om 8 ure Litanie van O L. V en Benedictie met hel H. Sacrament Woensdag 25 Meert, Feestdag'van O. L. V. Boodschap. Om 6 ure uitstelling van het Allerheiligste. Om 10 ure Solemneele Feestmis, 's Namiddags om •1 ure, Sermoen daarna Lof en T D. urn van dankzegging en Benedictie. Gedurende gansch de Octaal, zal e dagelijks, om 7 ure, in do kapel Mis ge le/.en worden.'s Avonds om 8 ure, Rozen kransen Litanie van O. L. Vrouw, ei lofliederen ter eere van de Allerheiligste Maagd Maria. EERSTE DEEL 24e Vervolg. Op hetzelfde oogenblik verscheen Richard Vcrnière haastig, en zeide tot de portierster Veronica, hebt gij dien man goed gezien Zeer goed, mijnheer. Indien hij terugkeerde, zoudt gij hem dan nog herkennen Zeer zeker, mijnheer, want zijn gelaat strekken zijn in mijn hoofd geprent. Van het eerste oogen blik af was ik bang voor zijn blik Ook ken ik zijn naam nog, Adriaan Dietrich... Veronica, hervatte Richard, indien die man soms mocht terugkeeren, moogtgij hem volstrekt niet meer binnen laten. Jaag hem weg, en wil hij niet gaan, roep dan om hulp. Hij mag bij mij niet meer komen, want die man is tot alles in staat... Uw bevel zal stipt gevolgd worden, mijnheer. Opgewonden keerde Richard Vernière naar zijn kabinet terug en Veronica, hem naziende ging haar huisje weer binnen. XIX. De lucht, die eerst mistig geweest was, klaarde op door het draaien van den wind naar liet Noorden en de thermometer was nog twee graden gezakt. DE STUDENTEN VAN LEUVEN Leuven is tot kalmte teruggekeerd. De studenten hebben van hunne betoogingen afgezien, en alles is thans rustig. Hot is klaar gebleken dat al de aantij gingen tegenover Mgr. Gauwenberg vol komen vaiseh waren, wat thans ook dooi de studenten erkend wordt. Ook werd aan den vice-rector openbare hulde ge bracht,door het leeraarskorps der Hooge- school, alsook vanwege menigvuldige ouders van studenten,om het krachtdadig doch wijs en vaderlijk beleid, waarmede hij zijne kiesche taak en zending vervult. De incidenten mogen dus tot aller voldoe ning als gesloten aanzien worden. Sint-L ivinus'Geslicht, Keizerlijke Plaats. De heer Moens Emiel van Haeltert, leerling van 't Gesticht, onder ging den 16 September 1913 het exaam van ordoklerk en den 26 daaropvolgende het exaam van treinwachter. Hij komt bericht te ontvangen dat hij tot beide plaatsen aangenomen is. Hij heeft dus de keus. Proficiat PLECHTIGE COMMUNIE Aankomst der nieuwigheden voor jongens en meisjeskleederen, bij J. Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 43, Aalst (nabii de Vleeschmarkt). Jubelfeest. Zondag aanstaande viert de maatschappij van ouderlingen bijstand De Ware Vrienden, gevestigd Hovenier straat, haar 25jarig bestaan. Het stads bestuur van Aalst heeft aan deze maat schappij een hulpgeld van 300 fr. verleend ten einde de kosten der feestelijkheden le helpen dekken. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter hij de Groote Markt, in n° 6. Botsing. - Dinsdag namiddag reed de knecht van den ondernemer Gustaaf De Neef. wonende St-Job, met eene steek kar, in de Lange Zoutstraat. Eensklaps botste het voertuig tegen eene andere kar, die aldaar tegen den bijgang slond. De kar sloeg om en klonk in de groote Erpe. - Zondag nacht zijn bij middel van braak, dieven gedrongen in'de wo ning van Frans Van Impe. De kwaaddoe ners poogden verder in het huis te gaan, maar Van Impe, door het gerucht ont waakt, riep om hulp, waarop de indrin gers de vlucht namen. Eene klacht is bij de politie ingediend. Weer een mooie Vele zieken zijn te Utrecht in den laat sten tijd door de Pink Pillen genezen. Deze genezingen werden natuurlijk liet voorwerp der dagelyksche gesprekken. Zickeu, die andere geneesmiddelen zon der succes hadden gebruikt en van alle zijden de krachtdadigheid der Pink Pil len hadden hooren roemen, hebben er de proef mee willen nemen en dadelijk meldt men ons nieuwe en mooie gene zingen. Zoo verheugt het ons te vernemen, dat Mej. Wed. M. Van Dijk, geb. Gouné, wo nende Fockslraat 4. te Utrecht, hare gezondheid heeft weèrgekregen. Ik heb. 't Keeren der jaren. - Toen rond de 45 jaren somtijds vroeger, do vrou wen aan dit noodlottig tijdstip van liet keeren der jaren gekomen zijn, heeft het bloed nooit meer van al zijne Zuiverheid en al zijne kracht noodig. 't Is nochtans op dit tijdstip dat het verdikt, verzwakt, en dat de troebelen van alle Soorten en ongemakken ver schijnen, hoofddraaingen, zwetingeu, hitte aanvallen, hartkloppingen, hevige schele hoofdpijnen, algemeen ongemak, slechle verteringen. Het gelaat verslenst en neemt een roodachtig en violetachtig uiterlijk. Ein delijk gevaarlijker toestand, deze troe belen leiden zeerspoedig naar het zenuw lijden, ja zelfs naar de krankzinnigheid Indien de nieren (gew. lenden) geene» op wekker ontvangen, voegen al de on zuiverheden tot dan toe maandelijks af gevoerd aan diegenen die zich onophou delijk in het lichaam vormen, van waar voor deze organen eene overmaat van werk en bijna aanhoudende behoefte van krachtdadige zorgen. De Foster Pillen voor de Nieren, zon der de maag te vermoeien zijn den op- wekker dat de nieren noodig hebben, om van werkzaamheid le verdubbelen op het tijdstip van het keeren der jaren. Onder hunnen invloed verdwijnen deze troebelen zeer spoedig, de hersens herne men al hunne helderheid want voortaan draagt een rijk en zuiver bloed de warmte en de kracht aan al deze orga nen. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- ztn voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche A pol heek, Cli. Delacre, 64. Coudenberg- straat,Brussel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Woigert of doet u terug betalen al hetgeen het hiern»- venslaande merk niet \l raagt. 19-49 Met het hart vol haat keerde Robert naar Parijs terug. Allerlei wraakzuchtige plannen stormden door zijn geest. Hoe zou hij op zijn broeder zijn haat koelen Toen hij in zijn hotel, op de Place de la République, kwam, waar hij, gelijk wij weten, zich had laten inschrijven onder den naam van Fritz Leyman, had hij evenwel nog geen besluit genomen en vroeg zich nog altijd af, hoe hij zich op Richard Vernière wreken zou. Zich buiten staat gevoelende een weinig orde in zijn gedachten te brengen, rekende hij op Claude Grivot, die kalm was en altijd met raad gereed stond om hem te helpen. Hij sloot zich in zijn kamer op, totdat de meesterknecht kwam. Zoodra de fabriek Vernière gesloten werd haastte de meesterknecht zich zijn werkpak uit te trekken en zich op zijn Zondags te kleeden, om zich te begeven naar zijn mede plichtige, want Claude Grivot was nieuws gierig om te weten hoe het tusschen zijn meester en Robert afgeloopen was. Juist om half zeven trad hij het Hotel Moderne binnen en vroeg naar de kamer van Fntz Leyman. Die kamer droeg het nummer 44 en was op de derde verdieping gelegen. Haastig kwam Grivot de trap op en klopte aan de deur van Robert Deze verwachtte hem met ongeduld en klaart zij, gedu rende drie jaren aan pijnen in de zijde en aan hoofd en maagpijnen ge leden. Daarby k w a ih e n eene groote algemeene vermoeidheid en een geheel eigen aardige zwakte in tie beenen. Ik had gedurende 3 jaren tal van middelen gebruikt, zonder er iets op le zijn vooruitgegaan. De Pink Pillen hebben vele meiischen in Utrecht genezen, en het gerucht dier genezingen is mij ter ooren gekomen. Ik heb toen gedacht, dal de Pink Pillen ook mij kon den genezen, en ik ben ze gaari gebrui ken. Ik bericht U nu, dat zij mij eene uitmuntende gezondheid hebben weerge geven Ziedaar nu eene ziekte, die gedurende drie jaren nutteloos heeft geleden, want de Pink Pillen, die haar zoo snel hebben genezen terwijl de ziekte sedert lange maanden in haar gestel geworteld was, zouden haar zeker in den beginne nog wel zoo gemakkelijk genezen hebben. Zieken, lijdt toch niet nutteloos en neemt een proef met de Pink Pillen, indien gij geen voldoening met andere middelen hebt verkregen. Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en iu het Depot voor België Apotheek Derneville, 66, Walerloolaan, te Brussel. Fr. 3.50 de doos, en Fr. 17.50 de zes doozen, franco. Te Aalst Apotheek Calle- baut, Botermarkt. 59 Denderhautem. Maandag avond rond 9 ure is or brand uitgeborsten in de woning van J. Praet, landbouwer. Het vuur had spoedig groote uitbreiding ge nomen, zoodanig dat gansch de woning en inboedel vernield werd. De schade is door verzekering gedekt. Herzele. - Als een wonder van de onstuimigheid van den wind in den nacht van Maandag tot Dinsdag,heeft men hier bestatigd dat de agentsplaat van de Ant- werpsche Hypotheekkas, mei zvvaren yzerdraad bevestigd aan het hekken van Al. Aimé De Ryck alhier, is losgerukt en tegen den wind op is weggevlogen met behulp van twee handen en twee beenen. Den eersten nacht, nadat die plaat daar over eenige dagen bevestigd was, is er een zülkdanigen smoor of mist opgeko men. dat des morgends die plaat er gansch was van zwart geverfd. Voor wanneer het derde bedrijf. was nog altijd bezig allerlei plannen te sme den. Hij deed aanstonds open. Bij zijn binnentreden, reikte hij den mees terknecht de hand. Sluit de deur, Claude, zei hij, wij zullen eerst wat praten en daarna eten. Een stoel nemende, ging de meesterknecht over Robert zitten. Welnu, wat nieuws, vroeg hij. Juist gelijk gij het voorspeld liadt, zoo is het ook geschied. Ja, ik wist het wel, maar gij wildet mij niet gelooven maar wat nu nog het ergste van alles is, dat is, dat de man voor zeker op zijn hoede zal zijn. Wat wilt gij daarmee zeggen Dat door uw koppigheid en het mis lukken uwer poging, onze zaken nu veel moeilijker staan. Hoe meent ge dat Het was dwaasheid u te laten zien, I want in de fabriek zijt gij nu bekend. Twee- J maal heeft de oude Veronica u gezien, en, willen wij nu nog ons eerste plan uitvoeren j (dat alleen goed was) zal men in uw eerste bezoek bewijzen vinden, die voor u gevaar lijk zullen zijn. Dat hindert niet... Ik wil mij wreken, j Dat keur ik volkomen goed... Maar hoe Wat wilt ge doen Het ergste eerst, want ik dorst naar het bloed van mijn broeder. Goed. maar zou 't niet beter zijn uw dorst te lesschen aan zijn geld en zijn bank- brieven In Oost= Vlaanderen. Te Gent. Werklieden waren bezig aan do af braak van een rij huizen aan den Mcule- steedschesteeinveg, toen een geweldige windvlaag een stuk muur neersloeg. De aardewerker Alodest Vermassen, welke op dit oogenblik met een krui wagen voorbijkwam, kreeg een deel van den neervallenden muur op het been, dal gebroken werd. De stormwind heeft in het park,op den hoek der Ledeganckstraal, bij de Tuin bon wlaan en op den hoek der Fortstraat, hoornen ontworteld en neergeslagen. Op het tentoonstellingsterrein hoefl de wind eveneens heel wat schade aange bracht. Van het buis 11 51, aan den Ouden Brusselschen weg, te Gentbrugge, is do schouw afgewaaid en terecht gekomen op de nevenstaande kleine huisjes. De steunen vielen door het dak en kwamen terecht, op den zolder der kleine huisjes. jG1-001' ',cn hevigen wind werd het dak 7-igcrukt van het in opbouw zijnde huis van den heer Smesman, Gontrodestraat. De gevel staat ook op het invallen. Joris Daeninckx, gemeen tebediende van de mestpacht kreeg eenige steenen op het lichaam en werd licht gekneusd. Dendermonde en omtrek Zooals over ruim twee jaar zijn deze stad en omliggende gemeenten Maandag avond door overstrooming geteisterd, zoo geweldig dat wij niet overdrijven als wij zeggen dat het voorval van over eenige jaren niet te vergelijken is mei de ramp van Dinsdag. De hoogste lij die wij vërledene woelt moesten hebben had geen gevaar opge leverd, docli de aanhoudende regen en een lievige stormwind hebben veel bijge dragen tot de overstrooming die wij thans te betreuren hebben. Het was rond 8 ure wamiPer het water van den Dender aan de kaai der Franz Courtensstraat, aan St-Jorisgilde en aan het Sas zijne bedding te buiten ging en met eene verrassende snelheid gansch de stad in een meer herschiep. De inwoners hadden zelfs den tijd niet om hunne dijkberdeii die nochtans in ge reedheid gebracht waren, te plaatsen. Aan vele huizen waar de berden misschien niet met zorg gesteld waren wist het water deze weg tc spoelen. Omtrent hel O. L. V. Plein vooral is de schade niet te schallen (Iet wator bereikte er (deze plaats is hot laagste gedeelte der slad) 70 cent. hoogte. Op de Groote Markt was er 00 cent. water. Rond 10 ure wanneer het water begon te zakken zijn de pompiers onder bevel van kapitein Philips begonnen aan het ledig pompen der kelders. Uit Zele. Het onheil door den steeds wassende» Hij wilde mij doodslaan. Had hij één stap verder gedaan, ik had hem het hart doorstoken. Dat ware een misdaad geweest, die tot niets helpen kon en die uw zaken weinig of niets zou vooruitgeholpen hebben. De beul zou u misschien een kop kleiner gemaakt hebben, maar daarmee hadt gij nog geen vijf centiemen op zak Ha, indien ik hem maar kon ruïneeren. Dat is verstandiger gesproken en komt juist overeen met ons plan... Maar het ware nog veel beter en verstandiger hem te ruïnee ren ten onzen voordeele.Zoo versta ik de zaken en daar is het dat wij moeten komen. Robert maakte een gebaar van woede, maar Claude Grivot ging voort Gij moet u niet zoo druk maken, kame raad. Wees meester over u zelf, want dat is nu liet eerste en het noodigste. Welnu, wat staat er mij dan te doen Luister U wreken door uw vijand te dooden, dat is dom en daar is niets bij te winnen dan hét schavot. Brrr... ik spreek daar niet gaarne van... Laat uw haat eens zwijgen en wees eens verstandig De tijd is nu gek mien om het plan uil te voeren, dat wij raamd hadden, vóór dat gij er van droomd :t u met uw broeder te verzoenen. Op een uitgekozen schoonen nacht dringen wij er 1 si in de fabriek van Saint Ouen en vervolgens in het kabinet van dien onmen- sch'.li m fabrikant, die zijn lief broertje zoo veel v erdriet aangedaan heeft. Daar zullen wij eer welgevulde kas vinden, die wij zul- Scheldevloed veroorzaakt is ernstiger als .iemand het had durven vreezen Rond 10 ure voormiddag is het wator Dinsda; 17 Maart, te zijnen hoogste gekomen. Dringende maatregelen zijn noodzake lijk. Deze zijn van wege de gemeenten genomen met allen mogelijken spoed. Policie en gendarmen zijn ter plaats om met den heer toeziender der openbare werken hel reddingswerk te besturen en te leiden, dat door honderde handen van belanghebbende gebure» wordt uitge voerd. Omtrent het grondgebied van Berlaere op Zeolschen kant, is reeds eene dijk breuk van ruim 30 meters De wijken Avermaat en Meerskant staan onde water lot beneden de vaart. De hofstede; van landbouwers Cam. Michiels, Van .Hecke, Ballaert en Baeck, welke midden den waterpoel staan, zijn gansch om- stroomd en sinds Maandag avond reeds ontvlucht. Duizend zakken, met aarde gevuld, zijn daar heengevoerd, om het gat af te dam men zoohaast hel water eenigszins zal teruggetrokken zijn. Velden en weiden slaan, onafzienbaar ver, onder water. Aan het - Strooien Huisje zijn twee dijkbreuken het huis Philips, waarbij de voorgaande overstroo.ming de vrouw het leven liet, staat weer ondor een man schoot omtrent lot aan den mond in liet water,toen hij er wilde doorwaden. Aan den Veerdam, wijk Groote Dijk, wordt liet water met groote moeite tegen gehouden. Aan het kasteel van M. Eug. Burin, dat boven op den dijk staat, is het water langsheen de gebouwen in twee tegenovergestelde richtingen doorge spoeld. Daar, waar het op den steenweg bijeenkwam, werd de kasseiweg uitge spoeld en een gat gegraven, waar een wagen in zou kunnen wegzinken. 'Uit Wetteren. Niet alleen de Groote.en Kleine Aard, doch gansch de wijk Overschelde staat onder water en honderden meters in het ronde geleek de plaats aan eene ware zee. De schade, die ditmaal veroorzaakt werd, is overgroot en het water stond in veel huizen één meter hoog. De bewoners op den Aard die nochtans hunne voor zorgen hadden genomen en alles nog meer en beter hadden afgestopt moesten op hunne slaapkamers de vlucht nemen, wilden ze in hun huis niet verdrinken! Het water was zoo geweldjg dat alles omvergeworpen werd. Bij werklieden en kleine burgers is de schade groot, doch hij welstellende lieden is deze onschatbaar prachtige luxemeu bels zijn reddeloos verloren en alles is met eene stinkonde veilige laag slijk be dekt, waarvan de gevolgen nooit meer zullen verdwijnen. Bij Mad. Mauri is Libbrechts is de prachtige lusthof geheel en gansch ver woest, de groote en schoone bloempar- ken. planten, enz., zijn platgestroomd en uilgeworteld en overdekt met eene laag vuilnis, rond den voet dik. De ruiten uit de kolderplaatsen zijn onder de druk king van iiet woeste water gesprongen, en kelderkeuken en meer werden op eenige oogenblikken ingenomen, kassen met porceleinen en meer ander kostelijk huisgerief omverwerpende en verbrii - zelende. Bij den heer Richard Lostrie, veekoop man, stonden de koeien tot aan den buik in liet water en had men met de kalvers, honden, enz, op de zolders de vlucht moeten nemen. Do echtgenooten Zenoii Vornimmen, die ziek te bed lagen, zijii door de geburen moeten gered worden en hadden hoven op hunne bedsponde heil moeien zoeken. De overstrooraing duurde tot onder den morgen en hel was waarlijk pijnlijk om zien hoe verschillige booten op het woedende element van huis tot huis vaarden om hier en daar menschen of meubels op te nemen en te vervoeren. Het is van in de jaren 1870 geleden dat men in de gemeente dergelijke overstroo ming te betreuren heeft gehad. Thans doen verschillende bewoners van den Aard hunne keldervensters en opening van deuren en poorten bij middel van steenen en ciment toemetselen. In West=Vlaanderen. Te Blankenberghe. Geweldig tempeest woedde legen den avond op onze kust. De stormwind uit het noord-westen was zoo hevig, dat men slechts met de grootste moeite den zee dijk kon beklimmen om dit vreeselijk doch grootsche schouwspel der ontketen de zee te gaan zien. Om 2 1/2 ure was het hoog water, docii om 5 ure, was het nog geen voet ge daald. De staketsels der haven, de muur (tnóle) van Zeebrugge, werden letterlijk onder de onmetelijke golven begraven. Een visschcrsboot van Zeebrugge wérd van zijn anker geruktdoch een sleep boot beeft hem kunnen terug binnen brengen. O]) den zeedijk hier zijn menige hotels en villas beschadigd. Gelukkiglijk was gansch onze visschersvloot binnen Anders hadde men, bij zulk gevaarlijk weder, ongetwijfeld groote ongelukken te betreuren gehad. In het Walenland. Hier is de toestand verbeterd. Daar de regen ophoudt is liet water gezakt. Te Charleroi is Maandag namiddag een huis, onder de drukking van den wind ingestort. In 't Luiksche hadden echter in som- mige gemeenten nog overstroomingen plaats, doch overal waren behoedende rnaatregols genomen. In Nederland. Op vele plaatsen nog moet men maat regelen nemen tegen het hoog water. Hier en daar echter is reeds de val inge treden. De Rijn te Arnhem was Dinsdag 2 cm. gezakt, de Waal te Tiet 3 cm. Van den Boven Rijn werd 3 cm val gemeld. Uit Maastricht De Maas is in do laatste 24 uren 56 cm. gewassen en Dins dag middag was de stand 3 in. 52. Bij Hengen is de Maas hui ten hare oevers getreden en stroomt door het dorp. Volgens later bericht is de Rijn weer aan 't wassen gegaan. Uit Hardenberg aan de N. R Ct De gansche omgeving staat hier uren ver onder water, het marktplein loopt onder. In den Velde moesten twee gezin nen hun woningen verlaten. Wanneer de loevoer van water uit Duitschland zoo blijft doorgaan, is het ergste te vreezen. Een deel van Twente staatonderwater. Aan Erwen en Aerdt, Millihgen, zijn Oude Waal en Rijn ineengevloeid, zoodat hel één watervlakte is van een uur eaans. Te Och ten is een steenoven onderge- loopen en ruim een half millioen steenen zijn bedorven. Dinsdag namiddag zijn op last van hoogheemraden van Rijnland alle sluizen van vaarten, loozende op den Ouden Rijn, gesloten. De molens en waterraachines hebben opgehouden te werken. Stijfsel REMY wordt thans in pakken verkocht van 1/4, 1/2 en 1 kilo. Uk 0.75 Ju be 0.75 Poeder De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 Werkdadigheid zonder weerga legen zornersproc- len en huid aandoeningen De besle voor 'I behoud eener frissche geiaais- Onfeilbaar voor de geneezing van kloven, maakl de huid blank IN EEN NACHT Allerfijnst gelaal blijvendion lijk voor elke toflellaffel. i TE KOOP m ALLE GOEDE HUJZEr* len aanspreken met woorden, die ik ken. Ja, maar, zeide Robert, nu moest het eens gebeuren, dat wij niets of niet veel in kas vonden Daar ik sedert meer dan twee jaren in de fabriek verkeer en een der bazen ben, heb ik het vertrouwen van iedereen weten te winnen, en ik heb u reeds gezegd, dat ik alles wat er rondom mij voorviel afgespied en bestudeerd heb... Op het einde der maand is er altijd veel geld in kas en komt er veel' binnen. De briefjes van duizend franks regenen dan bij Richard Vernière in huis, en als de kassier al zijn betalingen gedaan heeft en zijn rekeningen sluit, vindt hij altijd ten minste twee honderd vijftig tot drie honderd duizend frank over. Daarenboven, als wij de kas ledigen den dag vóór een grootcn betaal dag, dan kan Richard Vernière geen zaken doen, hij moet vallen, en failliet verklaard worden, en hij is er onder. Dat moet en zal nu uw wraak zijn, en ik geloof, dat zij wat beter is, dan die waar gij van droomdet... Welnu, wat zegt gij er van - Maar daar Richard zulke groote som men in huis niet noodig heeft, zal hij dit geld naar de bank zenden - Juist hij legt zijn geld in het Crédit Lyonnais. - Welnu Welnu, wat Dat het wel zou kunnen gebeuren, dat, als wij de kooi openen, de vogels reeds aan het vlieeen zijn. X TE AALST te verkrijgen tei Apotheken Dn Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caeleribergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij o. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran gois, Mcreorie Lange Zoutstraat, 21. De bestuurder van den Figaro gedood door Mad. Caillaux, vrouw van den minister van financiën. De politieke veldtocht, door M. Cai- metle, bestuurder van de Figaro ge richt togen M. Caillaux, minister van financiën, werd door een bloedig drama besloten M. Caillaux, vrouw van den minister, heeft in de bureelen van de Figaro drie kogels gelost op den bestuurder, dié aan de gevolgen zijner wonden over leden is. Mevr. Caillaux in de Figaro Maandag namiddag, rond 1 1/2 ure, bood zich Mevr. Caillaux aan in de hu! reelen van de Figaro en vroeg om AI. Calmelte, bestuurder, te spreken. Al. Calmette was afwezig, waarop Mevr. Caillaux zich terugtrok, doch haar kaartje achterliet. Rond 6 1/2 ure kwam Mevr. Caillaux terug en werd door M. Calmette in zijn bureel ontvangen. De aanslag. Nauwelijks was Mad. Caillaux in het kabinet bij MCalmette binnengelaten, of zij loste drie schoten met haren brow- ningrevolver, die zij in de hand hield. AI. Calmette zeeg in zijnen leunstoel op het gerucht der losbrandingen, kwam de bureelkneolil. binnengesprongen, die zich op Mad. Caillaux wierp en haar ontwa pende. Op zijne hulpkreten kwamen de dag bladschrijvers van de Figaro - uit hun bureel gestormd en brachten M. Calmette in eene andere plaats. Het slachtoffer M. Calmette door eenen geneesheer onderzocht werd 11a de eerste zorgeu naar het geneeskun dig gesticht van dokter Hartmann over gebracht. Daar hebben wij niet voor te vreezen want ik ben zeker van hetgeen ik zee Hoe dat Omdat gij juist op een goed oogenblik gekomen zijt. De buit zal nog grooter zijn dan gewoonlijk. Ik weet, dat er ten minste dubbel geld zal ontvangen worden. Zooveel te beter Dat denk ik ook, en ik verzeker u, dat het geen twee, maar vier of vijf honderd duizend frank zal zijn, wat wij op het einde der maand zullen vinden. In de oogen van Robert blonk het vuur eener brandende begeerte, en hij riep uit Zooveel.... Zooveel Ja, zooveel En dat zal twee dagen en twee nachten in de kas van uw broeder blijven. Maar hoe weel gij dat toch Wel, Zaterdag hebben wij den 30en Den 3ten is een Zondag, Dus zullen de ontvangsten den 30en binnen zijn. Gelijk gii ook weet is des Zondags het Crédit Lyonnais gelijk al de banken, gesloten, en men kan er geen geld slorten. Dus moet men tot Maan dag wachten Nu Maandag is het den len Januari, en het Crédit Lyonnais is wederom gesloten. Bijgevolg moet het geld noodzake lijk 111 de kas van Richard Vernière blijven liggen tot Dinsdag en dan gaat de chef zijn goud en briefjes naar de bank brengen uit genomen honderd duizend frank misschien die hij in huis zal houden. Zijt gij daar zeker van (Wordt voortgezet,)

De Denderbode | 1914 | | pagina 2