Schoonheid Jaarlijksche Vergadering Dada Dada -Dada Politiek Overzicht. 'T EEN EN 'T ANDER De Suikerij. Rechterlijk kronijk. Zondagi-ust. Kerkelijk nieuws. Allerhande nieuws. Stadsnieuws. lïEURSOVI'HZICHT. Heilig Hart, het portret prijkt mijner zielsgeliefde moeder, die mij bemoedigend en liefdevol tegenlacht en die glimlach verdrijft dra de somberheid van mijnen geest, evenals een zonnestraal de "zwarte regenwolken uiteenjaagt. Goede lieve Moeder Hoe verre ben ik van U en nochtans hoe dicht bij mij voel ik U. Drij maanden zijn reeds vervlogen sinds mijn nat avontuur, mijn gedwongen bad, en telkens nog jaagt het zicht van het strand van Luanza, mij een griezeling door mijn lijf, ge weet wel, zoo'n kitte ling alsof de mieren op uwen rug exer- ceeren. Ditunguru, Allerheiligen 1913. Petrus Cosyn. De toestand in de Balkans Turkije en de eilanden der Egeezee. Te Londen weet men nog niets van de bestelling van drie dreadnoughts door Tur kije gedaan, welke ngchtans uit bevoegde Konstantinopelsche bron werd aangekon digd. Men voegt er evenwel bij, dat die bestel ling niet tot het rijk der onmogelijkheden behoort. Verscheidene groote Turksche politieke mannen spraken in dien zin. Weinige dagen geleden zegde de groot vizier aan den vertegenwoordiger van Grie kenland, dat hij eens te meer trachtte dat land in eene onderhandeling over de Egee- eilanden te wikkelen. En hij voegde er bij laatst zegde ik in tegenwoordigheid van graaf Berchtold dat het kabinet van Athene groot ongelijk had de eilanden Chioen Mytilène niet te willen ruilen tegen Dodécanèse, want, voegde hij er bij, in de toekomst zal Griekenland toch die eilanden verliezen en dan zal het zonder vergoeding zijn. Lr dient ook aangemerkt dat het Drievou dig Verbond besloten heeft, op verzoek van de Porte, uit de nota der mogendheden aan Griekenland, den volzin weg te laten, waar in er spraak was van de onzijdigheid der eilanden. In andere woorden gezegd, de Porte heeft van het Drievoudig Verbond verkregen dat er niet in gesproken worde over de Egee- eilanden zoodoende heeft Turkije de han den vrij Het «Modus Vivendi» voor den Athos-berg voor die zoo wijs zijn nog wat te De Grieksche ministerraad heeft M. Panos willen byieeren dat goed is gelast onderhandelingen aan te knoopen met het Russisch gezantschap te Konstantinopel, gezamentlijk met den cecumenischen patri- ark, aangaande het voorloopig Modus Deze plant vraagt eenen vruchtbaren en wel bewerkten grond, evenals alle wortelgewassen. Men zal het land dus goed bewerken opdat het los en mullig zij. Als bemesting kan kort geteerden stal mest en beir heel dienstig zijn. Doch aan gezien die plant gewoonlijk maar rond half Mei gezaaid wordt, beschikt men op dit tijdstip gewoonlijk niet meer over ontbonden stalmest, en strooachlig most dient ten volle vermeden te worden, de voorraad beir is gewoonlijk ook al heel gering, daar het beetenland er veel noo- dig gehad heeft. Daaruit volgt dat wij noodzakelijk onze toevlucht zullen moeten nemen tot de scheikundig meststoffen. Onder deze ver vullen de stikstofhoudende eene voorname rol. Men zal dus een ruim gebruik maken van zwavelzure ammoniak en die mest stof drie tot vier weken voor hel zaaien goed in de bovenlaag inwerken, opdat de nitriflealie in volle werking zij tegen dat de jonge plantjes overvloedig voedsel be hoeven. Als toebate bij stalmest geve men 4 kg. per are en zonder hoevemest 6 kg. per are. De potasch ook is voor alle wortelplan- ten en vooral voor suikerij van groot be lang en heeft overwegenden invloed op de opbrengst en op de hoedanigheid. Of schoon, zooals men gewoonlijk zegt, de leemgronden eenen zekeren voorraad potasch bevatten,is eene merkelijke dosis oplosbare potasch hier zeer ioonend. Daarom geve men 3 kgr. chloorpotasch per are en 4 kgr. superfosfaat en werke deze twee meststoffen tegelijk met het zwavelzuur ammoniak eenigen tijd voor liet zaaien in den grond. Zooals hoogergezegd magsuikerij maar gezaaid worden rond half Mei. Te vroeg gezaaid zou men gevaar loopen veel plan ten te zien doorschieten. Voor het gemak van uitdunnen en op hakken raden wij het zaaien op rijen aan met eenen afstand tusschen de rijen van 20 tot 25 cent. William. Vivendi toepasselijk op den Athos-berg De onderhandelingen zullen loopen over i" de inrichting der gendarmerie op den hei ligen berg 2" de inrichting van het midden bestuur te Karges 3" de aanduiding der autoriteiten aan wier bevoegdheid het oor deel en het vonnis zal onderworpen zijn der schelmstukken of gebeurlijke wetsovertre dingen. De bepaalde bespreking van het geheel der kwestie van den Athos-berg is uitge steld tot later. Turkije heeft eenen nieuwen superdread- nougt besteld. Men meldt uit Pera, via Malta Chefik- Bey, voorzitter van het inschrijvingskomi- teit voor de vloot, heeft aangekondigd, tij dens de vertooning welke gegeven werd bij gelegenheid van den verjaardag des Sultans, dat Turkije aan het huis Armstrong eenen nieuwen superdreadnought had besteld, welke den naam zou dragen Fati. De ontruiming van Epirus De gewesten en ..treken welke de Griek- sche troepen ontruimd hebben, zijn thans in handen uer oproerlingen van Epirus. De Albaneezen hebben geene de minste pogingen aangewend om die te bezetten. De Albaneesche regeering heeft eene ver zoenende houding aangenomen tegenover de vragen en eischen der Epiroten. Alles laat vermoeden dat welhaast die stekelige kwestie zal opgelost zijn tot groote voldoe ning der beide partijen. Uit Mexiko. Generaal President Huerta aanvaardt de tusschenkomst der Zuid-Amerikaansche Staten. M. de Ridno, gezant van Spanje te Was hington, heeft van M. de Rojas, Mexiko's minister van buitenlandschezaken, een tele- - gram ontvangen, hem meldend dat gene- raal-president Huerta officieel de vraag tot tusschenkomst der republieken van Argen tina, Brazilië en Chili aanvaardt. Het telegram van M. de Rojas is dadelijk overhandigd geworden aan de vertegen woordigers der drie Zuid-Amerikaansche republieken, die over die kwestie eene zeer grondige bespreking hebben gehouden, wel ke duurde tot laat in den nacht. Dat telegram is, zegt men, zeer kort en behelst na bedankingen voor de goede dienst der Zuid-Amerikaansche diplomaten, eene zinspeling op den wezenlijken geest van so lidariteit onder de volkeren van hetzelfde ras. President Wilson scheen te vrede en zegde met genoegen te zien dat Mexiko de tus schenkomst van Zuid-Amerika aanvaardde. De voorwaarden der tusschenkomst. Uit Buenos Ayres wordt verzekerd dat Argentina, Brazilië en Chili hoegenaamd geene voorwaarden hebben gesteld bij hun aanbod tot bemiddeling. Men denkt dat de ministers der drie bovengemelde landen zich naar Mexiko zul len begeven ten einde er de onderhandelin gen voort te zetten. De regeeringen van Bolivie en Nicaragua, hebben aan net Argentijnsche gouverne ment laten weten dat zij meedoen met de drie tusschenkomende mogendheden. Zij zijn dus met vijf effen-strijkers. Des te beter Gevecht rond Mexico Uit Vera-Cruz wordt geseind dat de op roerlingen nog veld winnen in de omstreken van Mexiko. 40obondssoldaten, die erg gekwetst wer den in verschillende gevechten, werden dezer dagen in allerijl naar de hoofdstad overgebracht. Men verzekert dat generaal Velasco, die in de laatste dagen twee maal gekwetst werd, te Mexiko is aangekomen aan het hoofd eener kleine kolom overlevenden, bestaande uit 800 man, waaronder 450 »e- kwetsten. Hij begeeft zich naar Torreon.%ftij heeft op het slagveld het lijk van generaal Pena achtergelaten. De suikerij is eene kostbare nijverheids plant, die in Zuid-Vlaanderen op grooto schaal geteeld wordt voor den handel. Heel de leemstreek door kan deze planl winstgevende opbrengsten geven. Overi gens voor het huiselijk gebruik zelve is zij in alle gezinnen noodzakelijk en wanneer men ze zelf kwoekt on in plaatselijke branderij doet bereiden, is men zeker van suikery van goede hoedanigheid te heb ben. En hedendaags is dit van groot be lang, vermits volgens de verslagen der laboratoriums,dit artikel aan groote ver- valsching onderworpen is. Een klein, soms verloren hoekje, is voldoende 0111 te voorzien in de huiselijke noodwendigheden en daarom raden wij de landbouwers aan voor eigen gerief eene kleino hoeveelheid suikerij te kwee keu. 'k Hoor duizende talen In woud en in wei, Den lofzang herhalen, Der lieflijke Mei Ave Maria Zoo zong dichter Hendrik Claeys in den tijd en ons brave christen Vlaamsch volk zingt hem nog altijd na, gedurende iedere maand Mei. Het is niet te verwonderen, want ons Vlaamsch volk bemint, bemint vurig de goede Moeder Gods. Maria, de vlekkelooze Moedermaagd, koningin van hemel en aarde. Het leven is zoet maar geen dood moet hij [schromen, Die God mint en hier zijn plichten wel kwijt, Wees braaf, en hoe arm en ellendig gij zijt, Ge zult ze met vreugd aan uw bedsteê zien [komen Den christen ontslaat zij van kommer en druk En baant hem den weg naar het eeuwiggeluk. Daar was over eenige dagen een Amerika- ner in de Ardennen gekomen bij een oude kennis, een Luxemburger. Op wandeling kwamen de twee vrienden op een plaats, die ginder in de streek bekend staat voor haar helderen weergalm. Luisterzegde de Luxem burger tot den Amerikaner, hier gaat ge een schoonen weergalm ofte echo hooren en de man riep - Leven de Ardennen en daar een paar minuten nadien, antwoordt het gebergte klaar en duidelijk Leven de Ardennen Zoo iets hebt ge voorzeker in Amerika niet te hooren, sprak de Waal. Ho antwoordde de Amerikaner, bij ons is het èen ander spel Gij weet. mijn woning staat aan den voet van het rotsgebergte. Welnu, des avonds vooraleer slapen te gaan, trek ik mijn venster open naar den kant van het gebergte, en ik roep met kracht John, 't is tijd. Sta op en acht uren nadien, weergalmt de echo uit het gebergte en maakt mij wakker 111... Deugd en zedelijkheid zijn de twee groote eigenschappen van het menschelijk geluk. Zonder die kan een volk niet blijven voort bestaan. Hoe schandig is het niet voor het liberalism en het socialism te durven meê- werken om aan ons volk de deugd en de zedelijkheid te ontrooven 1 Maar, het moet ons niet verwonderen, dat die twee godde- looze partijen zulke schandelijke baan zijn ingeslagen. Zijn die twee partijen niet recht streeks onder de leiding van de schaamte- looze framassonsloge En is het de framas- sonsloge niet die door den mond van eenen harer hoofdleiders dierf zeggen - Laat ons het volk bederven, om er aldus te gemakke lijker meester over te geraken Een boer is toch zoo slim voor zijn profijt zei mijn grootmoeder zaliger dikwijls. En ze vertelde mij eens, dat ons boterwijf haar, met de kermis, een kanne zoetemelk zond, om rijstpap te koken voor de kinders. Maar, jongen zei grootmoeder tegen mij, (ik was dan nog een klein boontje), ge moogt geloo- ven dat ik die melk wel tiendubbel betaald heb want de boerinne kwam zes weken lang bij ons koffie drinken, des Zondags, na de vroegmis, en zij at telkens wel vier dikke boterhammen, van dat schoon tarwebrood van vijf stuivers, gelijk Berken Joos in den tijd nog bakte... De zwartste schaduwen in het leven zijn dedie, welke een mensch zich zeiven aandoet, wanneer hij in zijn eigenen lichte staat. sche dichter, Ovidius, zoo 'k meen, schreef van over meer dan 1800 jaar Fortior est qui se quam qui fortissima vincit Mcenia, nee virtus altius ire potest. Het leven van leugenachtige menschen is zonder eere las ik in den Wijzeman. EiEi wat moet er dan gezegd worden van die schaamtelooze leugenaarspennen, die verdo ken zitten achter de liberale, en achter de socialistische, en achter de daensistische gazetten Zonder eere zonder eere 1 zegt de Wijzeman. Ha wat hebben de menschen gelijk, die al zulke leugenaarsschriften recht in het vuur werpen, zoohaast ze in huis komen. De liberale Volksgazet en de groene Volkswil verteren letterlijk van afgunst en aragie, omdat onze wijze buitenmenschen liever te luisteren hebben naar hunnen pastoor en hunnen onderpastoor, dan naar den aanhang van leugenaars en volksbedriegers die een blauwe, of een roode, of een groene vest aantrekken om te beter op de Kamer kussens te geraken... Wel bekome hun die coleere 't Zal koelen zonder blazen wachtlaat de kiezing daar zijn Fernz. De Vogelteelt-Maatschappij - Het Neerhof te Gent, zal dit jaar de 25s,e verjaring zijner stich ting op eene schitterende wyze herden ken. Het zal de eerste vogelleelt-maat- sdhappij in België zijn, welke hel genoe gen zal hebben zijn jubileum te vieren. Een bijzonder komileil, is reedb samen gesteld om de feestelijkheden vast te stellen. Onder deze zal er eene buitenge wone Internationale Vogel- en Konijnen tentoonstelling op 28-29 en 30 November aanstaande, plaats hebben. De Tentoonstellingen van Gent zijn gekend en beroemd, ook zullen te dezer gelegenheid, prachtige prijzen en gedenk- teekens toegekend worden. De liefhebbers welke begeeren van de voordeden aan de leden toegekend te genieten, worden verzocht zich vóór den 1 Juli te doen voorstellen. Voor allo inlichtingen, wende men zich tot den algemeene schrijver, den heer Ach. Heyndrickx, Ledeberg, bij Gent. 't Is te rekenen van 1 Mei dat het nieuw tarief voor de telefoon abonnementen in werking treedt in gansch het land, behalve te Brussel. Te dier gelegenheid meldt hel Beheer van Telegrafen en Telefonen dat een groot aantal abonnenten, aan wie de nieuwe voorwaarden nochtans te gepaslen tijde werden voorgelegd, tot hiertoe het aanlal gesprekken niet hebben opgegeven dat zij rekenen voortaan jaarlijks te voeren. Het is nochtans volstrekt noodig dat de belanghebbenden dienaangaande zonder uitstel eene beslissing nemen, willen zij in den dienst hunner verbinding geene moeilijkheden hebben. Later wordt vastgesteld wanneer het nieuw tarief zal in werking tredenjn het net Brussel. Vrienden vrienden zwicht u van uw eigen gramschap want gelijk Trévoux zegt Les gens colères Sont en danger De s'attirer De méchantes affaires... En in den Wijzeman lezen wij En zijt niet haastig om gram te worden, want de gramschap huist in den boezem der dwazen. De oude volkeren hadden van de gramschap een godinne gemaakt en zij schilderden haar uit als een vreeselijk spook, een wangedrocht, dat zonder ophouden knarsetandde, en een zoo vieze gespe trok, een zou aardig wezen spon, (gelijk Boer Jan zou zeggen), dat er Jan Onversaagd zelf zou van geloopen heb ben. Avis a plusieurs 'k Wil hiermeê te kennen geven, dat wij ons bijzonderlijk van die passie moeten zwichten, willen wij cenige rust in ons leven genieten. Vir patiens loquetur victorias, zegt de Heilige Schriftuur, dat is Een verduldig mensch zal victorie spreken ('k vertaal letterlijk). En een heiden- Onder kartelbroeders. Wij lezen iu «Vooruit» In Vlaanderen onder oogpunt van - heropbeuringen politieke opleiding van het volk, bleef de medehulp van hel liberalism onder nul. Deze hulp had evenwel machtig kun- nen zijn. hadden de voormannen der liberale parlij min gedaan aan papen vreterij, waarvan het werkvolk rap beu was, en meer getracht sociale wer- ken vooruit te helpen. Dat zagen zij in als het te laat was. Uit meer dan eene redevoering van dok- trinaire leiders blijkt dat hunne liefde voor de werklieden maar ontstaan is sedert dezen een stukje stemrecht toe- geworpen was. Wel gezegd De liberalen zijn dus maar belangheb bende, schijnheilige vrienden van den werkman volgens «Vooruit». En 't is juist tot diegenen dat de socia listen hunne toevlucht nemen en er mede kartelen als zij de hoop koesteren de katholieken omver te werpen. Welk belang hebben de socios met die blauwe schijnheiligaards samen te doen pa pen vreterij Kiezers geeft uwe stem niet aan'gods- haters. Het bezoek der Deensche Vorsten. De Koning en de Koningin van Dene marken zullen den 6 Mei Kopenhage ver laten om hunne officieele bezoeken, ter gelegenheid hunner Kroning, te brengen aan Engeland, Frankrijk, België en Hol land. Zij zullen den 16 Mei te Parijs aanko men van Londen en zullen in den voor middag van 19 Mei uit Parijs naar Brus sel vertrekken. Daensisten. Als men de Daensisten gazetten leest zou men zeggen dat die mannen het al gaan verslaan Iedereen weet zeer wel dat de Daensisten in de Kamer eene groote O in het cijferen zijn. In de Kamer zijn de katholieken met 101 leden de tegenstrevers zijn met 85 en daarbij zijn do 2 geheele Daensisten. Of die groen demokreten nu eenvoudig liberalen en socialisten zouden zijn, dat zou juist overeen komen. Daensisten in de Kamer of geene dat doet niets aan den toestand. De socialisten zelf stellen vast dat de Daensisten gedurig dalen alsvolgt In Aalst, in 1894, hadden de Daensisten 26 duizend stemmen in 1912 nog 12 duizend. In Kortrijk vielen ze van 7000 op 1570. In Brussel van 14 duizend op 2000. In Verviers van 5000 op zero. In Luik hebben ze zich bij de katho lieken aangesloten. In Antwerpen van 8000 op zero In Dendermonde van 16,000 op 1478. Waaruit blijkt dat ze uitsterven en dat er geene remedie voor hunne ziekte is. Kiezers, stemt voor die nulleteiten niet. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Slagen. Om Leopold De Wilde duchtig afgeranseld te hebben, krijgt do genaamde Theoduul Temmerman, her- bereier te Lede, 21 dagen. Van 's middags tol middernacht,dienst doende Apotheek, Zondag 3 Mei, M. Reuneboog, Nieuwstraat DER KATHOLIEKE STRIJDERS van hel Arrondissement. Verleden Zondag was het aan Sottegem de beurt de jaarlijksche vergadering der Katholieke Strijders van het Arrondisse- mezt Aalst, binnen hare muren te ont vangen. Om 11 1/2 u. had in de ruime zaal van den Katholieken Kring eene algemeene vergaderingpiaals. De heeren Moyersoen volksvertegenwoordiger, Vincent Die rickx, oud volksvertegenwoordiger. De Clercq, advokaat en A. Van Hecke, voer den ér beurtelings het woord en verde digden op schitterende wijze het katlio- lik programma en laakten de schandigo houding onzer tegenstrevers. Het banket vereenigde zicli een 400lal moedige kampers, toegestroomd uit alle gewesten van ons belangrijk arrondisse ment. Aan de eeretafel bemerkte men beno vens onze achtbare gekozenen van Ka mer, Senaat en Provincie den Eerw. Heer Pastoor-Deken van Sottegem, alsmede de plaatselijke overheden. Heildronken werden ingesteld, door den E. H De Corte, dekeu van Sotte gem, aan Z. H Pius X, door M. De Cooman,oud-Burgemeester van Ninove, aan HH. MM. den Koning Albert, Konin gin Elisabeth en het vorstenhuis. M Vincent Diericx dronk op de ge zondheid onzer gekozenen van Kamer en Senaat en voornamelijk op de gezondheid van onzen gevierden Staatsminister Woeste. De naam van den eerbiedwaardigen en verdienstelijken grijsaard, doch wiens hart nog steeds vol gloed is valt eene geestdriftige en luidruchtige ovatie te beurt welke nog steeds aangroeide toen hij liet sprekersgcsloelte beklom. Wegens plaatsgebrek is het ons niet mogelijk de prachtige redevoering van M. Woeste meète dcelen. De heer Baron Lodewijk de Bethune stelde dan een laatste heil dronk in aan de drukpers en dankte bij zonderlijk den Heer Hermann De Beer, inrichter van het feest. In naam der drukpers bedankte de Heer Dupont Mijnheer Baron de Be thune en zegde dat de Katholieke pers zich steeds zal waardig toonen van liet vertrouwen dat men in haar steld. Daarmee was het feest ten einde en iedereen keerde huiswaarts opnieuw ge staald voor den aanstaanden kiesstrijd op 2-1 Mei en vol betrouwen in don zege- praai onzer groote Katholieke Partij. Kerk van Sint-Martinus. Maandag aanstaande, 4 Mei, Vergade ring voor de Huismoeders der Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te brengen. Kerk der EE. PP. Capucienen. Zondag 3 Mei, plechtig Lof om 5 1/2 u. Ecce panis, 4 st. van Bogaert Regina Cceli, 4 st. van Schnabel Tantum ergo, 4 st. van Bogaert. Meilied. Onder hel Lof, Sermoen door den Z. E. P. Honorius. Dijnsdag, 4e der 9 Dijnsdagen vóór het feest van Sint-Antonius. 's Morgens, om 6 1/4 u. Mis met zang en oefeningen ter eere van Sint-Antonius. 's Avonds, om 5 1/2 u. Lof met Sermoen. Grot van O. L. V. van Lourdes te Aalst-Mijlbeek. Zondag 3 Moi, te 5 ure namiddag. Bedevaart en Offerande door de inwoners van Mijlbeek. Akte van Toewijding aan de Allerh. Maagd Maria. Sermoen door den E. P. De Temmerman Lofzang en Vereering der reliquie. Coadjutor van Mgr. Stillemans. Z. H. Pius X, de vraag inwilligende van Z. Hw. Mgr. Stillemans, bisschop van Gent,heeft hem als coadjutor Z. Hw. kanunnik Van Reckem toegevoegd. Mgr. Van Reckem zal de belangrijke bediening van algemeenen overste der Zusters van Liefde blijven waarnemen. De Z. E. H kanunnik Eugeen Van Reckem werd geboren te Severe-bij- Oudenaarde, den 8 April 1S58 en is dus 56 jaar oud. Hij is onderpastoor geweest in Sint-Jozef, Gent. van September 1888 tot Juni 1889. Dan werd hij geroepen om liet gewichtig ambt van bestuurder van liet Seminarie op zich te nemen. Hij vormde er vele priesters, die zich zijne wijze raadgevingen ten nutte maakten. Weldra verliet hij deze bediening. 0111 bestuurder te worden van de Damen van Doornzele (Gent), en op 26 October 1903 werd hij algemeenen bestuurder van de Zusters van Liefde, waar hij den Z. E. H. kanunnik Roelandts. thans pastoor-deken alhier, opvolgde. Op 28 Juni 1895 werd hij eere-kanunnik benoemd. Z. E. H. kanunnik Van Reckem is ook ridder der Leopoldsorde. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoorte St-Gillis-bij-Dendermonde, den E. H. Van Hulse, id. te Kruisstraat! Moerbeke-W. te Segelsem, don E. H. Van Ghelue, id. te Ophasselt te Ophas- selt, den E. H. Thierens, ondorpastoor te Elversele, te Kruisstraat, den E. II. Van de Wal Ie, onderpastoor te Wetteren te Gysenzele, den E. H. Van de Walle, coadjutor aldaar, in vervanging van den E. H. Van Poeck, die om gezondheids redenen, op zijne aanvraag, zijn eervol ontslag bekomt. Katholieke Werkmanskring, AALST. Patroonfeest van den H. Jozef. Zondag 3 Mei 1914, tweede Algemeene V ergadering om 9 ure 's morgens in de Feestzaal des Krings. Om 9 3/4 ure, Optocht naar Sint- Mar tenskerk. Om 10 ure, Plechtige Mis. De Vergadering zal aantrekkelijk ge maakt worden door een Monster-Tombola. 2. Bureel van Weldadigheid. Afst van grond te Nieuwerkerken. 3. Burgerlijke Godshuizen. Rekening 1912 en Begrooting 1914. 4. Kerkhof. Grondafstand. 5. Burgerwacht. Rekening 1913 en Begrooting 1915. 6. Middelbare scholen. Inrichting van leergangen. 7- Garnizoen. Onteigeningen voor de kazern en oefeningsplein. Paard gevallen. Maandag avond viel in de Koophandelsstraat een paard 111 eenen wagen bespannen met aardap pelen geladen en toebehoorende aan eenen handelaar van Lebbeke, die hier weke lijks naar de stad komt. De beide voor- pooten waren gebroken. Het paard is afgemaakt. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst Ongeluk. Dinsdag namiddag kwarn M. Leo Van Goetliem, met eene kar met flesschen gevuld, van de Zoutstraatpoort gereden. Fensklaps ging zijn paard op hol. Van Goetliem sprong van de kar en wilde liegbeest beteugelen, zoodoende een einds ver medeloopend. Hij struikelde, viel ten gronde en werd overreden. Hij werd beide beonen gepletterd, de rech terhand verstuikt en de schouders ge kneusd. Dr De Clercq heeft de wonden aan een der beenen toegenaaid. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Lijk opgevischt. Woensdag mor- gend werd uil den Dender, achter de brouwerij van M. Van der Schueren, het lijk eener onbekende vrouw opgetrokken die verwondingen droeg aan de hand en sedert eenige dagen overleden was De vrouw schijnt ongeveer 40 jaren oud, is zwart van haar, draagt boltienen met nestels, donkerkleurig zonder smaak ge kleed Er werd geen enkel stuk gevonden oin de eenzelvigheid der drenkelinge vast te stellen. Dokter Hertecant heeft in liet doodenhuis het lijk geschouwd. Om een frissche kleur te bekomen, en liet gezicht jong te onderhouden ge bruikt men de Zeep Kreem en Poeder DADA. Deze zijn van eerste kwaliteit en behouden de zuiverheid van het vel. Konijnendieven. Ten nadeelo van eenen inwoner van den Brusselschen steenweg werden twee konijnen gerob berd. De politie is er thans in gelukt de daders te ontdekken. Het zijn dezelfde kereltjes die onlangs in liet buitengoed De Vis braken en er de eieren en de kie kens stolen. Een ervaren wielrijder. In het belang van degene onzer lozers welke het rijwiel liefhebben meenen wij liet volgend gesprek te moeten overbrengen dat onlangs tusschen twee wielrijders gehouden werd. Aan welk bandenmerk geeft gij de voorkeur Sedert vijftien jaar heb ik mij kun nen overtuigen dat een enkele band gan- schc voldoening geeft Michelin. Zijn buitenband is uiterst soepel en weerstand- biedend en zijne binnenband van buiten gewone kwaliteit. Ik heb nochtans hooren zeggen dat een roode binnenband niet goed kan zijn. Arme vriend. Gelooft ge dan alles wat verteld wordt. Beproeft do Michelin binnenband en dan zult ge daarvan kun nen spreken. Michelin, ziet ge, is de vader der luchtbanden en al wat hij ver vaardigt is extra Volgens rjiijne meening kan er geen goeden rooden buitenband bestaan,vermits Michelin er geene maakt, maar wat de binnenbanden betreft, kan ik U verzekeren dat zyn rooden rijwiel binnenband, zoowel als die voor motos en autos, alle andere zeer verre over treft. Ook is het op te merken dat hij gemakkelijk kan hersteld worden. DE GEVAREN DER RUGPIJN. De rugpijn vertoont zulke groote ge varen omdat zij in waarlijkheid de nior- pijn (gew. lenden) is. De nieren alleen-kunnen aan liet bloed al zijne zuiverheid behouden al regelma tig te werken, maar zij zijn van eene buitengewone broosheid. Ook moet men zich dit wel inprenten de rugpijn zelf licht, onbepaald, doof, kortstondig, of' indien zij gevolg geeft aan eenen slag, aan eenen val, aan eene krachtinspanning, aan eene verkoudheid, kan op het oogenblik dat men er zich het minste aan verwacht den sterksten zoo als den zwaksten verrassen. De Brightziektc of sleepende eiwitziek te, doodelijke nierziekte, deze waarin de rugpijn, misschien liet zwakste is, het rhumatiek, de jicht, de nierzucht met hunne pijnen en inwikkelingen bedreigen iedereen die verwaarloosd zijne nieren ter hulp te snellen van af het verschijnen der rugpijn. Men ziet hoeveel belang die genen hebben die er zelfs licht aan lijden ze zonder uitstel te bestrijden. De Foster Pillen voor de Nieren op tijd gebruikt, genezen de rugpijn. Zij ontlas ten, kuissclien de nieren en blaas. Zij regelmaligen en zuiveren de wateren. Al krachtdadig door de nieren het urinezuur en al de vergiften van liet lichaam to doen afjagen, doen zij een aantal onge makken en gevaarlijke kenteekens ver dwijnen. Zij zijn erkend geweest vrij te zijn van alle vergiftigde zelfstandigheid door eene ontleding van hot Municipale Laborato rium van Scheidkunde der stad Perijs. Zij zijn dus volstrekt verdragen, zelfs in groote hoeveelheid door de zwakste (kinderen, vrouwen, ouderlingen) en zyn zonder werking op de hersens en de maag. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algeineon depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Goudenberg- straat,Brussel.Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren.Weigert of doet u terug betalen al hetgeen het hierne- venstaande merk niet draagt. 1 56 Lecfe. Messengevecht. Maandag avond ontstond er twist in enne danszaal der wijk Vijver. Een danser gaf een schop op den buik van een kind de vader van het kind schoot in gramschap en wilde de woestaard te lijve. Andere personen sprongen er bij en weldra ontstond een gevecht in regel. Arthur Van der Heyden en R. Van der Snick werden erg geslagen. Deze laatste trok zijn mes en braebt René Noël twee steken toe in de rechterbil Fr. Galle werd ook erg geslagen. Vrouw de Vuyst moest met hare twee kinderen vlucht. Gansch het huis werd verwoest tot zelfs de dakpannen werden aan stukken geslagen Toen de politie ter plaats kwam kozen de baldadigaards het hazenpad. 0 E POSE E OPZIENING Belgische Verzekeringsmaatschappy van eersten rang (Dotaties) vraagt regionaal opziener.Geen borg storting. Onnoodig zich aan te bieden als men niet ernstig, bedrijvig, werkzaam en van goede afkomst is. Schoone toekomst. Vragen te sturen A. V. L. Office de Puhlicilé, Nieuwstraat, Brussel. Lede Gebeten. Maandag na middag waren twee dronken kerels aan 't vechten, de genaamde Jozef Brondeel, bijgenaamd 0 De Zonne werd door E. Ilr -. D'Haese erg in de kaak gebeten. Een ge- ik zal my dit alles by de eerste ge- neesheer moest de wonde toenaaien legeDheid weten te herinneren... Openbare vergadering van den Gemeenteraad, in do gewone Zittingzaal teil siadhuize, op Maandag 4 Mei aanst. te 5 uren 's namiddags. Dagorde 1. Gem een tegoed orenVerkoop van bouwgrond aan de O. L. Vrouwplaats. De talrijke wielrijders onzer streek zullen verstandig handelen met hetzelfde te doen. Schurkenstreek. Door de venster ruiten der slaapkamer van den kapitein- bevelhebber Smeets, Moorselscliebaan, werd door een ellendeling een steen ge slingerd welke terecht kwam nevens het wiegje waarin een kindje lag van eenige dagen oud. Een kleine pil geneest een groote bloedarmoede. Bij do bloedarmoede heeft een aanzien lijke vermindering van roode bloedbol- letjes plaats. Deze bolletjes die juist aan het bloed zijn roode kleur geven, zijn de dragers van de zuurstof die zij opnemen wanneer zij door de longen gaan. Zie daar waarom hij die geen rood bloed heeft, geen gezondheid kan bezitten. Iedereen weet dat het lichaam niet kan leven zonder zuurstof. Dus, wanneer de roode bolletjes verminderen, vermindert de opgenomen hoeveelheid zuurstof in gelijke mate en de gezondheidstoestand volgt dezelfde beweging. Dan komen de karakteristieke ver schijnselen voor den dag, als lusleloos- lieid, bleekheid der lippen en van het ge laat, verlies van eetlust, liai tkloppingen bij een eenigzins hevige Oefening. Indien de ziekte wordt verwaarloosd, vermeer deren deze verschijnselen heel natuurlijk in aantal en in krachten er komt een oogenblik dat alle hoop om liet kwaad te herstellen, verloren is. Bij tyds aange vat. is het kwaad zeer gemakkelijk te genezen en hel middel dat gebruikt moet worden, is een versterkend geneesmiddel dat de kracht heeft de roode bloedbollel- jes te vermeerderen en de zuurstof naai de weefsels en spieren over te brengen. De Pink Pillen zijn dat versterkende ge- noesmiddel en in de geneeskundige we tenschap is er niets zoo zeker als de ge nezing der bloedarmoede door de Pink Pillen. Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in liet Depot voor België Apotheek Derneville. 66 Waterloolaan. te Brussel, fr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zes doo- zen, franco. Depot te Aalst Apotheek Callebaut, Botermarkt. 43 Moedige daad. Zaterdag 11. rond 6_uren ging in do Nieuwstraat een paard in eene geladen kar op hol. Het dier ver schrikte door 't voorbijrijden eens auto mobiel, en stormde steigerend Markl- waarts. De li jarige Alfons Bogaerts, zoon van den Heer Emiel Bogaerts, die aan de post stond sprong er naartoe. De moedige knaap gelukte er in, op levensgevaar, het dier te grijpen en na een twintigtal meters medogesleept te zijn liet tol slaan Ie brengen. Deze daad verdient belooning. Zekere waarborg de Stijfsel REMI wordt verkocht in pakken van 1/4, 1/2 en 1 kilo zuiver. Wanzele. De 22jarige Michel Nys bekwam tijdens eenen twist, van eenen onbekende eenen messteek in het linker oog, dat liet zintuig uit de holte hing. Zij die aan hoofdpijnen onderworpen zijn (dra ai nissen, zwaarte, schele hoofd pijnen, bloedopdrangen, enz.) moeten ge bruik maken der slijmverdrijvende Pil Walthéry indien zij willen verzekerd zijn van in weinigen tijd genezen te zijn. Hevige brand te Brussel.—Woens dag murgend, rond 2 ure, brak een lievige brand uit bij eenen oudheidskun- dige in de Coudenbergstraat. Hot vuur was ontstaan in een magazijn en had reeds gróote uitbreiding genomen, toen de bewoners die het eenige verdiep van liet gebouw bewonen, door liet ge knetter der vlammen en den rook die in de kamers drong, gewekt werden. De bewoners, bestaande uit vader, moeder en twee kinderen, waren ver plicht op liet dak te klimmen, van waar zij 0111 hulp riepen. De agenten van dienst op de wijk, snel den op liet hulpgeroep toe en verwittig den de pompiers, die met liuimo ladders er in gelukten, de ongelukkigen uit bunnen neteligen toestand te verlossen. 0.75 Het si-ik 0.75 Crème Tube 0.75 Poedei Allerfijnst De dOOS 2.50 gelaalblijvend De 1/2 doos 1.50 ''i* vo°'elke TEKOOP IM ALLE GOEDE HU/ZEh TE AALST te verkrijgen ter Apolhekeu Do Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij o. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran gois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21 1 Mei 1914. Markt op termijn. Op weinig na heeft de herneming dezer laatste dagen zich behouden. Kanadoe- sche groep vast Argentina 53. Barcelona 134. Brazilian 408. Mexico 220

De Denderbode | 1914 | | pagina 2