Schoonheid DE ODCELDBISISTER. totaeH. GommuniB Dada —Dada -Dada Rechterlijk kronijk. Kerkdijk nieuws. Allerhande nieuws. Zi] die onpasselijk waren verklaard, zijn aoer de Piek Pillen genezen. waren huisjes, die nauwelijks wat groot er waren dan hondenkoten Maar de «schoone» liberale bazen deden het fameus schoolen- kwest en pakten dineetjes die soms twee, drij duizend franken ineens kostten Zóó, ja, waren de liberalen van toen, en zoo zijn ze nog. Alia dierbare kiezers vergeet het niet Anders, zoudt gij nog droeve dagen kunnen beleven... Een ezel, een ezel verliest soms zijn haar, Maar hij en verliest toch zijn perten niet en Eerst gedaan en dan gedacht Heeft er menig in 't verdriet gebracht. Hoe treffend toch met neer te vallen voor God, onzen Heer en Meester, verheffen wij ons tot Hem. En we mogen ook niet vergeten nu dat het haast kiezing gaat zijn, dat de liberale en socialistische kopstukken zoo hoe- veerdig zijn, dat zij weigeren den knie te buigen voor God. Insgelijks dienen wij goed te gedenken, dat het Daensism onderduims meewerkt met de liberale en de socialistische bazen, door te allen tijde de macht van onze katholieke landsbestuurders tegen te werken en op alle mogelijke wijzen te dwarsboomen, Nu doe ik daar eene goede vondste, die ik aan mijne brave lezers van den Denderbode moet bekend maken. En, dat ik zeggen zou, daar waren er overtijd die meenden dat de Denderbode ging naar het piereland vertrek ken Het waren van die blauwe mannekens, al «eêldom», die de nepen van de Denderbode ondervonden hadden !l! Maar wij mogen aan die adeljongens verzekeren, Goddank dat de Denderbode nog met hare edele beenen zal noten knuppelen... Doch nu mijn fameuze vondste ik was aan het zoeken in de oude papieren, peinzende dat ik er vin den zou, die zouden kunnen dienen om zak ken te maken voor mijnen winkel- En zie daar had ik al met eens een oud boek in han den, dat spreekt over de Schola Salernitana dat is over .Ide'Docteurs der dertiende eeuw, en ik las daar eenen raad in, dien ik wil doen overdrukken, voor het welzijn van al onze brave lezers. Wilt gij gezond zijn en gezond blijven, zeggen die docteurs, '-en maakt niet al te groote zorge, zwicht u van de gramschap, wandelt ne keer in uwen hof, na 't middag maal, en lokt niet te veel aan de flessche, en eet maar weinig des avonds, en slaapt niet seffens na 't eten, en .wacht niet als ge moet aan-eene noodzakelijkheid voldoen en ten slotte voegen zij daarbij Ha:c bene si serves, tu longo tempore'vives. Die pastoorsvleesch eet, sterft ervan. Dat ondervind ik, zei Napoleon, toen hij op het eiland Sint-Helena gevangen zat... Dat was een les voor de nakomende geslachten. En, hoe ongelukkig daar zijn, tot zelfs op onze dagen, nog altijd menschen die uit zulke les sen niet leeren willen... Va vobis divitibus'. zegt Onze Lieuve Heer in het Evangelie Wee Wee de rijken Maar preekt gij al aan, 't Is verloren gedaan, Die gierig is, wil geene reden verstaan. Ik beklaag zulke menschen koopen zij den hemel niet, dan moeten zij natuurlijk, bij hunne dood, tot eene van deze plaatsen naar het vagevuur of naar de helle, waar zij Gods aanschijn of voor eenigen tijd, of voor alle eeuwigheid moeten derven. erwork, worden onbreekbaar gemaakt, wanneer men dezelve op het vuur zet in eene kom met koud regenwater dat men aan den kook laat komen.; Eene landbouwtentoonstelling in Bohemen. Eene tentoonstelling, ingericht door do middenmaatschappij van landbouw voor het Koninkrijk Bohemen zal plaats heb ben te Praag, van 16 tot 21 Mei eerst komende. De konsul van België te Praag, brengt ter kennis dal deze tentoonstelling eene ernstige en ver gekende onderneming is, en dat zij kansen van verkoop kan aan bieden aan de Belgische specialisten, in zake van landbouw, die in Bohemen nog geene zaken deden. Programmas, en inschrijvingsbulletins zijn ter beschikking der belanghebbenden in het ministerie van landbouw. Zou het waar zijn Naar wij uit goede en vertrouwbare bron vernemen zouden een zeer belang rijk getal socialisten de lijst van Daons ondersteunen en hunne vrienden aanzet ten om voor de Dans- en Plank-arlisten te stemmen. Wal zal Fred daarvan zeggen De Eerste H. Communie van Prins Karei. Het is Zijne Eminencie, Kardinaal Mer- cier die de plechtigheid der Eerste Heilige. Communie van prins Karei van België zal voorzitten. Automobiel zonder Wielen. Te Pinne, nabij Posen (Duitschlandj, woonden vertegenwoordigers van het ministerie van oorlog proefnemingen hij met een nieuw stelsel van automobiel volkomen zonder wielen. Het rijtuig is bevestigd op eene soort van riggels die beurtelings op en neder gaan, en zoo het tuig doen vooruitko- 'g i men. A<HHKIi>TllSl Een groot voordeel van het stelsel is Van 'sroiddagstot'middernacht,diénst- dat de automobiel langs wegen kan dogiv i doende Apotheek, Zondag 9 Mei, M. rijden die voor gewone machienen on- Callebaut, Botermarkt bruikbaar zijn, en ook zeer steile hellin- gen kan beklimmen. Men heeft inder- Siipii wc daad het nieuw voertuig eene helling van RECHTBANK VAN DENDERMONDE Bloedige aanranding. Isidoor Gallo, van Aspelare en zijn broeder Fe lix van Appelterre, hadden Benoil Nei- i inckx van Appelterre, met wien zij in onmin leefden, na hem in de herberg Callebaut te hebben mishandeld, achter volgd tot op zijn hof, waar de twee brutale kerels, hem vier messteken toe brachten. De rechtbank verwijst de gebroeders Galle, ieder lol 1 jaar gevangen 100 fr. boet. Voorwat de Schadevergoeding betreft, toe te kennen aan de burgerlijke partij, zal de rechtbank uitspraak doen op 15 Mei, na dokter Delimbourg, van Sant bergen, te hebben gehoord. Grot van O. L. V. van Lourdes te Aalst-Mijlbeek. Zondag 10 Mei, te 4 1/2 ure namiddag. Bedevaart en Offerande door de inwoners der Brusselschestraat. Akte van Toewij ding aan de Allerh.Maagd Maria.Lofzang. Sermoen dooi' den E. P. Van den Bosch Lofzang en Vereering der reliquie. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne hoogweer- digheid heeft benoemd Onderpastoor te Meerbeke, den E. H. Hermans, id. te St-Lievens Essche té St-Lievens-Essche, den E. H. Poppe, leeraar te Deynze Aalmoeseuier van 't hospitaal te Ham- me, den E. H. De Canck, onderpastoor te Denderhautem Leeraar te Deynze den E. II. De Maeycr, subdiaken in het Seminarie Coadjutor van den algemeenen bestuur der van O. L. V. Presentatie te Beveren, den E. H. Slorme, onderpastoor te Gysegem 45° doen beklimmen. Zondag zullen nieuwe proefnemingen met het stelsel in het stadium van Ber lijn plaats hebben Krijgsalmoezeniers. De Minister van Oorlog heeft in de Kamer verklaard dat eerlang een besluit zal worden uitgevaardigd, den toestand rogelende der krijgsalmoezeniers in de kazernen. De groote legeroefeningen In tegenstrijd met hetgeen vroeger gemeld werd, zullen de groote legeroefe ningen niet plaats hebben tusschen Tliie- nen en Leuven. Menschen! menschen! rechtuit gesproken, 't is nu toch spijtig dat het brave Liefke Frot r.iet meer en leeft. Het baaske zou schoone dingen weten te zeggen hebben op onzen aardigen tijd. 't En zou mij niet verwonderd hebben, hadde hij de uitzinnige toeren bijge woond, die het daensism tegenwoordig uit recht, dat hij zou geroepen hebben Het daensism is in zijn hondsdagen... En ik ge loof waarlijk, dat dat braaf manneken dat wel zou mogen zeggen hebben. Het is toch waar, dat het Daensism een aardige wending genomen heeft, en dat het zeer aardige daden pleegt! A! wat de geestelijke overheid oplegt of gebiedt keurt het af al waar de geestelijke overheid voren is, daar is het Daensism tegen al wie tegen de geestelijke overheid opstaat, daar is het Daensism meê zoo bijvoorbeeld, te Hazebroek, in Frankrijk, weigerde de priester Lemire te gehoorzamen aan zijnen wettigen bisschop, en aanstonds sprong het daensism ten strijde om dien priester te verdedigen en zijnen opstand op te hemelen... Uit dat alles valt er te besluiten dat er niemand in geweten zijne stem geven mag aan eenen kandidaat van die kwaad doende partijEn, om voort te spreken van de hondsdagen, ik moet u nu iets zeggen dat veel menschen niet en weten. Het volk ver keert in 't gedacht, dat de hondsdagen aldus genoemd worden, omdat er dan veel razende honden loopen. Het volk is daarin mis. De hondsdagen worden alzoo genoemd, omdat de zonne dan met het gesternte procyon, of den kleinen hond, te gelijk opstaat en onder gaat. De honden kunnen op alle tijden van het jaar dul of razend worden. Dat staat overai te lezen. Ze gelijken daarin het kwaad doende, hooveerdige daensism, dat jaar in, jaar uit, naar de plaatsvervangers van God, onze geestelijke overheden, grolt en bijt Wat al onheil, wat al wee, Bracht de stoute hoogmoed meê Fernz. Onbreekbaar porcelein. Voorwerpen in porcelein. glasofglei- EERSTE DEEL. 3le Vervolg. In weinige minuten kwam O'Brien van de Rue du Bac aan het huis van vrijheer Wilhelm Schwartz. De deur, welke van de straat op de vesti bule uitkwam, werd door den kamerdienaar geopend. Voor den drempel te overschreiden, zei de magnetiseerder halfluid Postdam Dit was het wachtwoord, dat elke veertien dagen veranderde, en dat moest gezegd wor den, zelfs door de vrienden van den huize, als zij kwamen, niet als gewone bezoekers, maar om inlichtingen te geven Onmiddellijk werd de dokter bij Swartz gebracht, die hem met ongeduld in zijn kabi net wachtte en hem een stoel wees, recht over den zijnen. Eerbiedig groette O'Brien den vrijheer, zette zich neer, en wachtte. Zeg mij eens of gij zekeren Robert Vernière, van Franschen oorsprong kent, ïoo begon de overste van het bureau der inlich tingen van het gezantschap. Dien ken ik zeker, zeide de magneti seur, als ik het wel heb was Robert Ver nière de ingenieur, die te Berlijn eerst in Decreet Quam Singulari. Sedert het Decreet Quam Singulari ook de kleinen tot de Heilige Tafel uitgenoodigd heelt, spannende opvoeders onzer geliefde jeugd in kerk en school en huis. al hunne krachten' in om in den kindergeest de hooge waarde cn de verhevenheid te prenten van het Allerheiligste öakrament. Dat zulks zeker geene lichte taak is. bewijst de talrijke reeks schriften van allen aard, sedert de uitveerdiging van dit Decreet, in onderscheidene landen der wereld uitgegeven. Het Internationaal Bureel voor Opvoeding en Onderwijs, te Oostende, heeft menige dezer schriftjes aan een gewetensvol onderzoek onder worpen, en bevonden dat de kindergeest er hoe genaamd niet in heerscht, dat zij niet be\atte- lijk genoeg zijn voor de kleinen. In ons land, waafVzulke werkjes nog niet bestaan, zou dit Bureel er ook gaarne ingevoerd hebben, doch het kon mets vmden dat onder alle opzichten aanbevelenswaardig is Aan die leemte is er thans verholpen. Dank aan de ijverige zorgen vaneen gunstig gekend didactieker, Paul Kiroul, wiens vorige studiën in Belgie en inden vreemde, overal, een hoogst gunstig onthaal vinden, kunnen wij thans eene heerlijke, zeer zielkundig opgestelde reeks van drie gocdhoopc werkjes aanbevelen, die den kristen opvoeder, wie hij ook zij, priester, onderwijzer of ouder, van het hoogste nut zullen zijn. Het eerste boekje is getiteld Van een goe den Koning, eene vertelling voor heel brave kinderen, cn handelt over de verhevenheid van bet Allerheiligste Sakrament en zijne instelling het tweede Jantje in den Biechtstoel, duidt alles aan wat het kind over de Biecht dient tc weten het derdeBij den Goeden God han delt over de noodzakelijke verplichtingen om ter H. Tafel temogen naderen. Deze vertellingen want 't zijn zeer boeiende vertellingen zijn zeer goedkoop gesteld om z in ruime maat te kunnen verspreiden Van een Goeden Koning kost slechts 12 centiem. Jantje m den Biechtstoel 18 Bij den Goeden God 14 Voor prijsdeelingen, belooningen, enz wordt door lui Intern. Bureel de volgende verminde ring toegestaan Van een Goeden Koning 2,60fr. 4,6ofr. 8,4ofr. Jantje 111 den Biechtstoel 4,05 fr. 7.20 ff. i2,6ofr. Bij den Goeden God 3,151V 5.6ofr. 9 80(r Om iedereen aan te zetten met die mooie ver halen kennis te maken, wordt de reeks van drie werkjes, bij lui Internationaal Bureel te Oostende besteld, afgeleverd aan 40 centiemen, vracht kosten er boven 18 centiemen). Wij hopen, dat iedereen zich die werkjes zal willen aanschaffen, die den groolslen invloed ten goede zullen uitoefenen op bet kindergemoed. Men wende zich rechtstreeks tot het Inter nationaal Bureel voor Opvoeding en On derwijs. Vrijheidstraat 18, Oostende. dienst stond der marine en later van't leger en die ook, gelijk ik, trók van den grooten staf. Juist van hem is het, dat ik spreken wil, maar ik zal u in de eerste plaats zeggen, dat hij afgezet is van het belangrijk ambt,dat hem toevertrouwd was. Ha, zei O'Brien. Ja, men vertrouwde hem niet meer. En nu. Sedert twee dagen js die man te Parijs, en wij moeten weten wat hij in Frankrijk komt doen. Weet men waar hij is afgestapt Neen, maar gij moet het zoeken. Hebt gij eenig teeken dat zou kunnen dienen 0111 hem op 't spoor te komen Een enkel. Welk? -De man reist onder een valschen naam, met de papieren van Fritz Leymann, El- zasser. Een notitieboekje uit zijn zak halende, schreef O'Brien den naam op en maakte zich gereed om nog verdere aanduidingen op te teekenen. Is dit alles vroeg hij. Dit is alles. Het is niet veel Dat is waar. -- Men zou gemakkelijker een naald in een hooiberg vinden, dan met zoo weinige inlichtingen den man.op te sporen. Voor een man als gij, die wonderen kan verrichten, is dit niets. Benoeming. Bij hel lor pers leggen vernemen wij dat onze achtbare Volks vertegenwoordiger, Mijnheer Romaan Moyersoen, Ridder in de Leopoldsorde is benoemd. r Onze welgemeende gelukwenschon. Concert. Donderdag 14 Mei 1914, te 8 1/2 uren 's avonds, Concert door de Koninklijke. Harmonie Maatschappij, onder het Bestuur van M, R Lenssens. Programma 1. Marscli, 2. Keizer TiberiusJ.Van der Meuler. ouverture 3. Eva Wals, uit het zangspel, F.Lehar 4. Fanlaisie Iïomanlique, Montague 5. De Lustige Boer, Leo Fait fanlazij op het zangspel Gevonden in den omtrek der Keizer lijke Plaats, een zilveren armband (bra celet). Zicli te bevragen ten bureelc dezer. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange ZouLstraat dichter hij de Groote Markt, in n" 6. Openbare werken. De overvouting aan den Ouden Dender is een voltrokken werk,, dal aan de stad ruim 150,000 frank heeft gekost. Men is thans bezig met de borduren van het plein te leggen. !>e be volking vraagt dat daar Ier plaatse eene square zou worden gelegd, ten einde er een boevenhol te vermijden. Wij welen dat het schepenkollege die vraag zeer ge negen is cn hopen dat do bevolking zal voldoening geschonken wordon. Daar de kaai nu verdwenen is, zal het gemeente bestuur nu moeten voorzien in dc veran dering der benaming van Houtkaai. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst Ontvreemding. Ten naleele van eenen leurder dié 's Maandags de weke- lijksche markt van Dendermondo bezoekt, werd Dinsdag in eene herberg van den omtrek der statie een pak koopwaren ge stolen, bestaande in manslaken. Zekere waarborg de Stijfsel REMI wordt verkocht in pakken van 1/4, 1/2 en 1 kilo zuiver. Aangehouden. Sedert langen tijd zocht de gendarmerie zekeren Van den B.., deserteur van een regiment lauciers, langs allo kanten der stad op. Eindelijk Dinsdag, in den vroegen morgend, heeft men den wederspannigen krijgsman kun nen aanhouden. Nieuwe werkhuizen Adolf Delhaize, eu C°, 4, Reedersplaats, Brussel Zeehaven. Koffies. Proeft de gebrande SoldalenbewegingDinsdag mor gend kwam in oiize'stad eene kompagnie karabinicrs-wielrijders van Vilvoorde op hunnen doortocht naar Brussel. Na op de Groote Markt een uur rustpoos te hebben genoten, verlieten de soldaten onze stad. Ik moet u danken voor de goede ge dachte, die ge van mij hebt, en ik wilde, dat ik het verdiende. I11 alle geval zal ik mijn best doen, maar sta er geen borg vopr, dat ik slagen zal. Hebt gij persoonlijk geen ver moedens omtrent de redenen, waarom Robert Vernière naar Parijs gekomen is Een vermoeden heb ik, maar ik weet niet of het gegrond is. Wat denkt gij Robert Vernière heeft liet vertrouwen zijner chefs verloren, omdat men hem ver dacht van twee kanten geld te trekken, dat is te zeggen, dat hij zoowel voor Frankrijk als voor Duitschland werkte, en alzoo beide lan den verraadde. Beroofd van het middel om i te leven, moet hij tegen ons opgezet zijn. Het zou mij niet verwonderen, dat hij, om geld te krijgen, aan het Fransch gouver nement eenige der geheimen verkocht, die hij bij ons heeft kunnen vinden. Hij zou zich dus naar het ministerie van oorlog moeten wenden Natuurlijk. Op zijn notitieboekje teekende O'Brien eenige woorden aan, die hij al schrijvende, luide aflas Zeer nauwkeurig doen gadeslaan wie hij het ministerie van oorlog in- of uitgaat. Aan wie zult gij die taak opdragen vroeg Wilhelm Schwartz. Aan een mijner beste mannen, aan j BIncker, die, evengoed als ik, Robert Ver- I nière kent. Maar daar beide broeders in onmin j De kunst van te koopen. Kobe, sprak Thomas tot zijnen nieu wen knecht, gaat mij een buitenband voor mijn rijwiel koopen. Maar Kobe stond daar gansch geleuterd. Naar wat wacht ge jongen 't Is haas, dal gij mij maar lien franken gegeven hebt, en ik geloof niet dat men daarvoor iets goeds kan krijgen, want aan mij heeft men allijd een twaalf tal of een vijftiental franken gevraagd. Dommerik, ge weet toch wel dat de handelaars gaarne geld winnen als ze hunne winst kunnen vergrooten met dure banden te verkoopen zullen zo dit niet nalaten. Was uw buitenband van oen vijftiental franken heler dan die van een twaalftal franken Neen nietwaar Welnu dezo laalste is niet heterdan een Michelin bui tenband die maar tien franken kost. Het is gemakkelijk te verslaan Mi chelin heeft den afneembaren band uitge vonden en maakt er meer dan de andere en van een enkele kwaliteit. Ge kunt denkon dat hij zijnen stiel kent en hy een goeden band aan matigen prijs kan ma ken. Daartoe zijn de andore met hunne 36 verschillige kwaliteiten niet in staat. Gaal dus bij een ernstigen handelaar cn vraagt hem een Michelin buitenband met trcngels Daar heb ik voor tien franken den hesten buitenband die bestaal Met dezen en een goede rooden Miche lin binnenband zal mijn rijwiel flink ge monteerd zyn. Akelig vermoeden. Voorbijgan gers vonden Woensdag morgend aan de Saskaai, op een paal hangen een zwart kleurige veslon en bruingroenen hals doek. Men denkt die voorwerpen te ber ken non als toebelioorende aan eenen per soon van den Brusselschensteenweg, die zonder vasle woonst zijnde, in ellende verkeerde. Men denkt weldra liet lijk van den drenkeling boven te halen. Nieuwe werkhuizen Adolf Delhaize, en C°, 4, Reedersplaats, Brussel- Zeehaven. Proeft de gebrande Koffies. Lichting. De Aalslersche milicia nen der lichting van 1914, waren Woens- dag opgeroepen voor den milicieraad. Dit scheen aan eenige kerels eenegelegeriheid om zich een uil Ie laten. In do herborg van De Vylder, Peperstraat braken zij de looden buizen af en poetsten er de plaat met twee flesschen drank De daders zijn echter gekend en zullen vervolg worden. In den winkel van M. Barrez, Binne- straat, stool een andere bende rond de drie kilos hollandsche kaas. Hetzelfde gebeurde zoo wat hier en daar. Op hol. Donderdag is nabij de Sint- Annabrug eene koei op hol gegaan. Een der geleiders werd een 30tal meters ver medogesleurd. Gelukkig werd hij niet ge wond. Men was verplicht het dier te bin den en op eenen wagen te laden om het naar t stedelijk slachthuis Ie voeren. OntvreemdingDonderdag namid dag rond 3 ure was een kleine hengel in de herberg geslopen van M. Amand De Melle, Korte SUTorisstraat on roofde er den. inhoud dor tooglade, alsmede het geld dal in een potje lag Do schelm werd verrast en achtervolgd. Tegen het posl- bureel wierp hij het gestolen geld weg. De Mette en andere personen namen het -geld op er ontbrak slechts een frank. Uil liet onderzoek is gebleken dat de da der niemand anders is dan zekere S. van don St-Annaweg. Oordegem Groote meeting der liberalen. Hun haring wil in Oorde gem niet braden. Zondag 26 April hadden de liberalen eene monstormeeting belegd ter herberg De Zwaan Strooibriefjes en propaganda gemaakt uien kan niet meer, voorzeker ging liet er spannen. Do liberalen van Oordegem waren goed opgekomen, want wanneer men de toe hoorders tolde, baas der herberg en zijne vrouw m-degerekend kwam men tot tiet ongeluksgetal van 13. Dal mocht voorzeker zoo niet blijven. Men had nog uit t genoeg propaganda gemaakt. Eene nieuwe meeting werd be legd ter herberg van Remi Ponnot, op Zondag 3 Mei. Nu zou het er stroomen Stoelen en tafels buileiigedaan ten einde al het toegestroomde volk te kun nen holbergen. Do meelingisten hadden zeker gespeeld dezo maal. Men bad vreemdelingen doen komen of anders zou het hier nog een grooter fiasco geweest zijn. De Oordcgomsehe liberalen schitter den weeral door hunne afwezigheid. Dit maal waren er slechts 9. Ik was bevangen, ik hoeste dag en nacht en niets kon mij holpen, wanneer men mij aanried de Borstpaslil Wallhèry te gebruiken die mij op mm dan 3 dagen genezen heeft. Extrakt uit een brief' v Mej. El. Galeur, Brussel. met eene koe, langs de Vrijdagmarkt ge reden. Het dier verschrikte werd woe dend en ging op hol. Coppens viel van zijne kar en werd een 20lal meters mede- gesleurd. De genaamde Loon Verslraete sprong het heest naar den kop, doch werd omvergeworpen 011 een der wielen liep hem over de beenen. I-Iy werd licht gewond. I)e veldwachter Deilaert welke daar op dienst was het gevaar bemer kende der schoolkinderen kon het woe dend dier echter niet zonder moeite, lot staan brengen. Overwerking, neurasthenie, ne- vrosis, herstellingen. In elk geval waar hel organism moet versterkt wor den, in elk geval dal hel noodig is de roode. bloedholleljes te vermeerderen om aan het bloedserum toe Ie laten niet goed gevolg te strijden legen de gevaarlijke microben geeft het Elixir Saint Vin cent de Panl, wonderbare uilslagen met twintig dagen behandeling. (20 jaren bijval). In alle apotheken. a. Lede. Aanranding. Woensdag morgend rond 5 ure zagen werklieden die met den trein vertrekken moesten, in de Statiestraat, een bloedplas liggen waar over assche was gestrooid. De heerpolitiecommissaris stelde dade lijk een onderzoek in en vernam door Valentine Van Dricssche dat haar vader Dinsdag nacht bij het naar buis gaan zoo erg mishandeld werd, dat hij bedlegerig is. De gekwetste door den heerpoliciecom- missaris ondervraagd, verklaarde dat hij rond 11 1/2 ure 's naciils door de gebroe ders Bogaert werd aangerand en erg ge slagen tot hij hadend in zijn bloed ten gronde zeeg. Van Driesschc heeft erge wonden op het hoofd bekomen, denkelijk met een stomp tuig teweeggebracht. Zijn de geneesmiddelen die u aangepre zen waren, mislukt, lweifel dan niet, neem vandaag nog de Pink Pillen, dezen zullen u niet te leur stellen Zij zuiveren en verrijken het bloed, geven krachten, wekken de eetlust op, versterken do maag, regelen en vergemakkelijken de spijsver tering. Zij zijn krachtdadig en dus om dezo reden een goedkoop geneesmiddel. Het is liet geneesmiddel dat de grootste regelmatigheid in zijne uitslagen aan wijst. Over geheel de wereld hebben zij verkregen en verkrijgen zij voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongeneeslijk waren verklaard en zij hebben in licel wat gevallen een bewon dering gewekt die met een werkelijke verwondering gepaard ging. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzwakte. PINK PILLEN. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot: Apotheek Derneville, 66 Waterlöolaan. te Brussel, fr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zes doo- zen,franco. 28 Wichelen. Botsing. Zekere Konslaiit Segers. 20 jaar, reed 's avonds per velo achter oen rijtuig. Juist toen hij hel wilde voor hijs teken kwam een auto mobiel uit de tegenovergestelde richting aangereden. Segers werd gevat en op •zijde geworpen. Hij word gelukkig licht gewond, doch zijn rijwiel was gansch vernield. De automobilisten reden in volle vlucht zonder omzien verder. Nieuwe werkhuizen Adolf Delhaize en C°, 4, Reedersplaats, Brussel- Zeehaven Proeft de gebrande Koffies. Wichelen. Dinsdag werd alhier het gerucht verspreid dat Gustaaf De Cl uit de Bruinbekc, 15 messteken had ont vangen, alsook dat er tweemaal op hem was geschoten. Ziehier wat er was gebeurd De Cl., was met een lOtal kameraden naar de kermis gekomen om te vechten en zocht overal ruzie. Elk kreeg er schrik van. Hij liep met eenen revolver te zwaaien en loste schoten in de lucht. Opeens werd hij door eene bende vastgegrepen, ontwapend en eens goed afgerammeld. De Cl., be kwam twee erge wondon op het Jioofd en moest door een geneesheer verzorgd worden. Schoonaarde. Aanranding Dinsdag avond kwam de genaamde Fr. Dienekx, van Berlare, naar den trein van 8 ure om naar Brussel te gaan werken, gekomen nabij de brug werd hij door eene bende sciioelics aangevallen en zoo erg geslagen dat hij bewusteloos neder stortte. Zij lieten hun slachtoffer liggen en gingen dan in verschillige herbergen do verbruikers aanranden tot de veld wachter opdaagde. WATERTROEBELEN. - Het is van alle noodzakelijkheid te waken op de goede werking der nieren (gew. len den) dat den staat der wateren aanduid, en krachtdadig le handelen zoohaast zij veranderen. De wateren der nieren in slechten staat zijn troebel, besmet, donkerkleurig, laten hij liet rusten een overvloedig ziukscl na, 't zij witachtig,'t zij roodachtig vergelijk baar aan vermorzelden kareelsleen, 'l zij geheel vergelijkbaar aan zand. Al deze zinksels duiden eene overmaat van urine zuur in het bloed aan, oorzaak van jicht, rliumatiek. nierzucht, enz. Indien de wateren overvloedig, klaar gelijk water, schuimend zijn,verkondigen zij zelfs vervorderde nieraandoeningen niettegenstaande daler geeneonuitslaan- baie pijnen bestaan. Deze wateren zijn inderdaad zeer dikwijls ciwitachlig en 'l is juist de ontsnapping van dit eiwit dat gekweste nieren laten doorgaan, die eene oorzaak is van bloedarmoede en die naar de verschrikkelijke Brightziekte of slepende eiwilziekte leid, doodelijkeziek te in vele gevallen eenvoudig voorgeloo- pen door eene zwakke rugpijn. Het overvloedig wateren vooral des nachts, vergezeld door brandingen,moei lijk wateren, komende druppel per drup pel, verkondigen blaasaandoeningen. De Foster Pillen herstellen en verster ken de nieren, zij vergrooten de watoraf- sclieiding en bevoordeelen alzoo de uit-, drijving van alle vergiften en overblijfsels van hel stelsel, zij ontlasten de blaas en zijn onfeilbaar legen alle water troebelen. Alle apotheken i3,50 fr. de doos, 6 doo- zeii voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algcmeon depot voor België Engolsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Coudenberg- straat, Brussel. Vraagt en eischt, wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of doet u terug betalen al beige-nhet hierne- venstaande merk niet 'draagt. "2 50 St-Gillis bij-Dendermonde. Een metser, Frans Van der Poorten, was Dinsdag namiddag bezig met eenen gevel te bezetten. Opeens beging hij de onvoor zichtigheid de elektrische draden dor openbare verlichting vast le grijpen. Hij werd erg verbrand aan de hand. St-Nikolaas-Waas.— De genaamde Edmond Colle, wonende in de Laurieslr. heeft Vrijdag op de Groote Markt, van een paard een slag gekregen in volle borst. Men droeg hein huiswaarts. De ongelukkige, gehuwd en vader van 9 kinderen, moest dadelijk berecht wor den. Zijn toestand is uiterst bekonkel' k. Nieuwe werkhuizen Adolf Delhaize, en C°, 4, Reedersplaats, Brussel- Zeehaven. Proeft de gebrande Koffies. Lede. Dinsdag rond 4 ure toen dc school gedaan was en de kinderen huis waarts keerden, kwam do landbouwer Coppens met zijne driewielkar,bespannen leven, zou ik het raadzaam oordeelen het fabriek van Richard Vernière te doen be waken. De groote fabrikant van Saint-Ouen, antwoordde O'Brien. O, reeds voor 'ri jaar zond ik mannen dien kant uit. Wij moesten toen trachten het geheim te kennen der ma chine om torpedo's te werpen, die Richard Vernière uitgevonden had. Het zou kunnen zijn, dat Robert, die geruïneerd is, een bezoek bracht aan zijn broeder, die rijk is, om te trachten zich met hem te verzoenen. Dat is heel goed mogelijk... Welnu, van heden af zal Schulz, een ander mijner mannen, die ook Robert Vernière kent, het fabriek van Saint-Ouen bewaken. Daar het gemakkelijk zou kunnen ge beuren, dat die man niet lang in Frankrijk blijft, is het noodig, dat gij aanstonds uwe maatregelen neemt. Wees gerust.... Zooddra ik in de Rue de la Victoire terug ben, geef ik aanstonds mijn bevelen. Weet gij hoever de zaken staan met de pi. nnei' Ier mobilisatie van het Franschc legciin ,eval van oorlog 11;:..rover kan ik u nog weinig zeggen. Wij zoeken een man op, een lioogen beambte bij 't ministerie van oorlog, die 't recht heeft overal l innen te gaan. Die is niet gemak kelijk te vinden OPZIENING. Belgische Verzekeringsmaatschappij van eersten rang (Dotaties) vraagt regionaal opziener.Geen borg storting. Onnoodig zicli aan te bieden als men niet ernstig, bedrijvig, werkzaam en van goede afkomst is. Schoone toekomst. Vragen le sturen A. V. L. Office de Publicité, Nieuwstraat, Brussel. Erpe. Woensdag avond kwam Victor Keymeulen, wonende in de ge meente Erpe, wijk Dorp, een knaapje toe, dal verdwaald was en lot heden nog onbekend is Hel schijnt 4 tol 5 jaar oud en is zeer deftig gekleed. Het kind was des avonds, rond half 7 uur gezien in den omtrek der Vijf Huizen Hel st'ik 0.75 Tube 0.75 i De doos 2.50 f De 1/2 doos 1.50 1 een som, die iedereen zou overhalen... AI wat gij belooft, zal betaald worden, al ware het een millioen. Maar vergeet vooral dc zaak niet, waar wij laatst over spraken. Ha, de ontploffingsveer Juist... Het kost wat het kost, wij moe ten er een machtig worden. Wat deze zaak betreft, daarvoor moeten wij een goede gelegenheid afwachten en ge duld hebben. Tot heden toe is hef ons onmo gelijk geweest er een te koopen, maar er zal toch wel een middel gevonden worden om er een te stelen... Ik heb mij verstaan met twee mannen der artillerieschool van Fontaine- bleau, om er een achter te houden. Vrijheer Schwartz stond op en zeide Het is wel. Doe nu uw zaken, maar goed en spoedig. Daarvan gaf O'Brien de volle verzekering, groette en vertrok. Aan de kade der Seine, op den hoek van de Rue du Bac, vond hij zijn rijtuig terug, liet zich naar de Rue de la Victoire rijden en haastte zich, want het oogenblik naderde, waarop de Parijsche wereld juffrouw Mariani zou komen raadplegen. Voor de consulten nam hij echter zorg zijn mannen hun post aan te wijzen, en twee uur later waren dc deuren van het ministerie van oorlog en die der fabriek van Saint-Ouen be waakt. Als men maar den noodigbn prijs geeft, vindt men altijd mannen, die zich verkoopen j Germaine Sollier naar het kerkhof willen wij zullen op geen geld zien. Beloof j Ouen zou gedragen worden. De dag was aangebroken, dat de arme Saint- TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEM in. dALiöl le vei krijgen lei /\poliii k< n Do Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Gael en berg li, Lcopoldstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A I)e Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout- straal, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran cois, Mercerie Lange Zoutslraat, 21. Schaerbeek. Brand. Een he vige brand heeft Maandag avond de wijk van den 11aeehtschensteenweg,te Schaar beek in opschudding gegraont. Maandag namiddag had in de houtma- gazyuen van M. Loos, eene instorting plaats. De werklieden hadden spoedig de noodigo herstellingswerken aangevangen en denkelijk zal een der werklieden tij dens hel werk, gerookt hebben. Hel vuur dat verscheidene uren heeft liggen smeulen, brak rond 9 ure plotse ling uit en met zulke lievigheid, dat de vlammen hemelboog sloegen. Eene rijtuigmakerij,talrijke werkmans huizen en een groot houtmagazijn, palen de aan hot magazijn van M. Loos, liepen groot gevaar. De pompiers moesten dan ook al hunne krachten inspannen om de aanpalende gebouwen le vrij waren, waar in zij dan ook na3 uren werkens gelukten. Dinsdag morgepd om 2 ure was alle Volgens het verlangen van Richard Ver nière, woonden al de werklieden en bedien den van 't fabriek de begrafenis bij. Hij zelf, vergezeld van Henri Savanne,ging in den stoet. De zorg voor haar huis had de weduwe Aubin aan Marie opgedragen, en zij stapte nu voorop, met Magloire, den orgcldiaaier. Achter den lijkwagen, die met bloemen en kransen versierd was, gingen Veronica en de kleine Martha. Een menigte van meer dan twee honderd personen volgde nu, want de chef van het fabriek, waar de ongelukkige Germaine werk te, had het voorbeeld van mijnheer Vernière gevolgd en zijn werklieden toegestaan het lijk te vergezellen, en zichzelf aan hun hoofd gesteld. Hij ook betaalde aan zijn werkvolk het verzuim, dat zij hadden door het bijwonen der plechtigheid. Toen de kist in den grafkuil werd neerge laten, had er een hartverscheurend schouw spel plaats. Tot nu toe hadden Veronica en haar klein dochter veel moed aan den dag gelegd, maar nu konden zij zich niet langer bedwingen, en haar wanhoop gaf zich lucht in onsamenhan gende klachten en pijnlijke snikken. Zij waren afs zinneloos en buiten zich- zelven van smart, en men moest ze beiden van het graf wegrukken, waar zij zich in wilden werpen om de dierbare doodc te volgen. (Wordt voortgezet

De Denderbode | 1914 | | pagina 2