Schoonheid EEN LAATSTE x 3 v 3 Nr 3 onder nummer 3 Dat gaat te ver Sinl-Livinis'geslicht, N 3 Hei maniïesi der Daensisten over 0 De Katholieken alleen I)e katholieken alleen De Katholieken alleen De Katholieken alleen! 'T EEN EN 'T ANDER Welsprekende cijfers. Kerkelijk nieuws. GOED XIEUVVS. Stadsnieuws. OPZIENING. BEURSOVEI47JCHT. recht gaan, eu van den blinde diej een ander wil doen zien Chrislene mensehen luistert naarJdc stem onzer priesters Zij staan in het licht der Waarheid. Zij bewandelen den weg van Gods leer, en 't is van hen dat de Heer heeft gezegd: Wio naar U hoort, hoort Mij Wie U bekampt, bekampt Mij - Wanneer de liberalen tot het volk hebben gezegdGij moet niet gelooven in den hemel wanneer zij op de poort hunner werkhuizen hebben ge schreven hier treedt God niet binnen, wanneer zij het verwereldlijkt en uitsluitend onzijdig onderwijs hebben ingericht, dan het/ben zij gewerkt om datgene te doen verdwijnen wat wij beschouwen als den bij zondersten hinderpaal voor de verwezenlijking onzer verlangens de godsdienst. Dank aan hen is de weg voor ons gebaand Wie heeft dat verklaard Einiel Vandervelde, de leider van hel belgisch socialisme. Liberalen en socialisten verbroederen in éénzelfden razenden haat tegen den godsdienst, en moesten zij ooit aan het bewind geraken dan ware hun eerste werk te kappen op ons christen onder wijs. En wat doen de Daensisten Zij werken met handen en voeten om ons katholiek bestuur omver te krijgen, terwijl zij nochtans goed weten dat'eens hel katholiek goevernement OMVER, ook de godsdienst zou omver liggen. m Kiezers denkt er aan en stemt volgens uw christelijk geweten Nu schrijft .het propagandablad der Daensisten - De Verlossing Ge nummer, op de 4e bladzijde het volgende o Wij geven looo fr. aan hun (sic) die ons bewijzen kan dat Pastoor Drijvers in het - Handels blad n niet heeft geschreven Daens is geen kerkvervolger, wel integendeel Maar, beste heeren, dat die zin daar staal belwist niemand, maar wij be twisten den verkeerden uitlegt/ie gij er aan geeft Gij maakt met die verbroken zinsnede aan uwe kiezers wijs dat Pastoor Drijvers de daensisten goedkeurt, en dat doet hij niet Wij geven u 10,000 franken als gij het tegendeel kunt bewijzen. Ten andere, om alle menschen te laten oordeelen, ziehier nogmaals wat Pastoor Drijvers over de daensisten heeft ge schreven Daens is geen kerkvervolger, verre van daarmaar in vele za ken, zelfs in die waar zijne princie pen van vlaamsch- of volksgezind heid niet rechtstreeks bij te pas komen. ZET HIJ ZICH GEDURIG BIJ DE OPPOSITIE Met zulke katholieken (zooals Daens) zou de Regeering het moe ten opgeven EN TEN SLOTTE HET i HBEWIND OVERLATEN AAN DE VIJANDEN VAN DEN GODSDIENST. Daarom dunkt mij, DAT GEEN KATHOLIEK IN GEWETEN MAG STEMMEN VOOR EEN DAEN- SIST. De Daensisten met STEL SELMATIG TEGEN TE WRIN GEN, en ook met AFGES1RAFTE PRIESTERS ALS VOORMAN NEN TE VOLGEN HEBBEN ZICH ONKIESBAAR GEMAAKT BIJ DE KLAARZIENDE KATHOLIE KEN. Zij staan alle ernstige onaf hankelijkheidsbeweging onder de katholieken in den weg. PASTOOR DRIJ VERS. Waarom alleen de zeven eerste woor den van Pastoor Drijvers aanhalen en niet het overige Is dat eerlijk zijn Neen, dat is zich plichtig maken aan ware schriftvervalsch ing Dal is met zijne kiezersden aap houden En als wij dat alles nagaan, dan roe pen we uit met alle verstandige eu eer lijke menschen Wat een boeltje Wat een boeltje En wat moeten het arme sullen zijn en blinde lieden die hun stem geven aan zulke mannen Stemt voor den <T\ lijst onzer Katho lieke kandidaten onder Daar vindt ge krachtige sociale werkers als ROMAAN MOYERSOEN, die meer en meer in de Kamers wordt gewaardeerd als een man van talent en groote werkzaamheid en die de schoone WET OP DE WERKMANSPENSIOEN nen. den 8 Mei 11. in de Kamers gestemd, met zooveel ijver en liefde heeft verdedigd bedorven zijn, vol ontucht, ze zul lennaar de werkmanshuizen,naai de volkswijken gaan en daar de reine bloemekens, onze argelooze arbeidskinderen opzoeken om er mee te maliën en te boeleeren 't Is effenaf schande En zoo gaat bet vüil manifest voort op eenen toon, dio de lozing er van zeer gevaarlijk maakt voor jonge kinderen. Daar wordt den grofslen smaad ge worpen in hel gelaat van AL onze jon gens, en meteen in het gelaat van ons allen. Want daar zijn in het leger soldalen van mijne familie, van de uwe, van elk een en 't is dus heel onze bevolking die in dit schandig manifest der daensisten wordt beleedigd en belasterd. Niemand betwist dal er in de kazernen geen slechte kerels huizen, maar maakt die bedervers onschadelijk en er zijner slechts een handvol, en gij hebt met een den wortel van het kwaad uitge roeid. Welnu oene christelijke stad als Aalst, met aan haar hoofd een katoliek christen bestuur, zal er aan houden dat aan die bedervers hier den weg tot het slecht maken van anderen worde afgesneden, en dat hier niets voorvalle wat de goede faam onzer stad zou in gevaar brengen. Daar staat ons katholiek stadsbestuur borg voor, dat is zijn plicht en indien er dus wel ooit een gunstige plaats en gele genheid was om met den kuisch van het kazerne-leven eens te beginnen, dan is het hier wol te Aalst. Ziedaar de waarheid Met een garnizoen binnen hare muren te aanvaarden, heeft onze stad de taak op zich genomen te waken, opdat het kwaad hier eenen geweldigen knak zou krijgen en beschaamd zijn van het hel dere daglicht. Ziedaar een hoogst noodzakelijk werk van volksverzedelijldng en volks verheffing Onze kazernen moeten gezuiverd wor den Onze jongens moeten daar kunnen le ven in reine lucht, in voeling met goede kameraden, in aanraking met godsdiens tige leiders die hunne deugd zullen vrij waren en steunen. De vuile kazerne-geest kan nie mand uitroeien op een jaar twee,drie. schrijven de daensisten 'in hun schandig manifest en daarmede veroordeelen zij hen zelf. WANT: Wat doen zij om dien vuilen kazerne- geest uit te roeien Welke middelen duiden zij daartoe aan? Aan den eenen kant bestatigen zij het kwaad dat onze en hunne jongens be dreigt, en wat is het geneesmiddel dat zij daartegen zetten Niets Niets Jawel in hunnen polilieken moedwil vergrooten zij nog dat kwaad, en zij schelden al onze soldalen voor beestige wulpschaards Ganscli onze deftige bevolking is dan ook terecht verontwaardigd over dit schaamteloos manifest dat eenige maanden verschijnt nadat Petrus Daens hot volgende verklaarde - Een garnizoen te Aalst. Heeft volksvertegenwoordiger Moyersoen dat bekomen dat is een goed werk. Onze jongens moeten toch ie vers liggen. p Kiezers oordeelt Aan den eenen kant de houding van Petrus Daens 1° die in September 1913 de overname van het garnizoen prijst en goedkeurt in zijne gazetten 2° die in de gemeenteraadzitting het garnizoen eene eerste maal stemt, toen het aan de stad 800.000 franken moest kosten 3° die bij eene tweede stemming neen zegt, toen de kosten voor de stad op den helft verminderd waren 4° die dan nog een schandig manifest uitgeeft dat al onze jongens brandmerkt met den stempel der laagste ontucht Aan den anderen kant de houding van ons katholiek stadsbestuur 1° dat met de overname van een garni zoen, aan de neringdoeners onzer stad schoone en groote voordeelen schenkt; 2° dat onverpoosd heeft gewerkt om de kosten op meer dan den helft te doen verminderen 3° dat hiermede een broodnoodig werk van ver zedelêj king wil verrichten, en den geest onzer kazernen reinigen en zuiveren tot groot zedelijk en licha melijk voordeel onzer duurbare jon gens WIE OORDEELEN KAN OORDEELE En morgen is de dag der uitspraak. Keizerlijke Plaats, Aalst. Hoezee! Ditmaal heeft Sint-Li vinus Ge sticht er door gekapt Negen leerlingen hebben zich aan het officiël Exaam van Landmeter te Gent (Jury van Oost Vlaan deren) aangeboden. Alle negen bekwa men hun diploma met onderscheiding. E11 nogthans welke moeielijkheden te overwinnen Het Exaam was in het Fransch en duurde vier dagen (29 en 30 April, 18 en 20 Mei) en breidde zich uit over ganscli de Wiskunde. Rekenkunde, Stelkunde (2° graad inbe grepen), Meetkunde (7 boek» n), Driehoek smeetkunde, Grondverdeeling, Water paslegging, Grondige kennis dor instru menten, Burgerlijk Recht en Landmeet kunde. Velen spreken van dit Exaam zonder kennis van zaken, en diensvolgons zonder ernsligheid, doch, de achtbare Lezer, zal zich door liet voorgaande Programma kunnen overtuigen dat men een ernstig onderwijs behoeft om zulk- danig Exaam at te leggen. Sedert 1880 (laatste jaar van 't oud- Sint-Livinus'Gesticht) had zich zulk feit niet meer voorgedaan. De Burgers van dien tijd herinneren zich nog, dat het muziek van 't Pension- naai, de laureaten aan de statie ging afhalen. Maar zelfs zonder muzie"k (in Kiesstrijd zou men alras eene meeting wanen) staan wij onze Oud-Meestors ter zijde om hen toe te roepen: Bravo Leve het Onderwijs der Broe ders Leve de Katholieke Aalslersche Jeugd want, en het is hemerkenswaar- dig, al de laureaten zijn Aalslenaars: MM. Re Vos Einiel, I)e Vos Theophiel, De Winter Petrus Goeffers Jozef, Kiockeris Armand, Kieckens Jaak, Van Caelenbergh Paul, Van Sinay Augusle, Van Sinay Jozef, Nogmaals, Hoezee voor de Broeders der Christelijke Scholen, voor do geluk kige Laureaten en hunne achtbare Ouders Een Oud-Leerling. Wat is gansch de kiesstrijd geweest der daensisten Veel geschreeuw en weinig wol Leugen en laster Volksbedrog op groote schaal Kiezers, stemt voor de ware behartigers van welzijn onder en twee vier is, dat de groote mogendheden niets beters vinden dan te komen oorlogen binnen de grenzen van België En de Franschen en de Duitschers zijn op die keus zelfs ganscli bijzonder verlekkerd. Gaat zien naar 't Noorden van Frankrijk tegen de grens van ons land zijn er sterke forten ge bouwd, waar boven de 300,000 mannen in- liggen, gereed om ons land binnen te rukken op het eerste bevel. Gaat ook zien naar de Westcrgrens van Duitschland, en tégen aan ons België zult gij eveneens eene reeks van forten vinden, waarin de Duitschers een leger van een half millioen soldaten houden liggen. En als ge nog niet overtuigd zijt, let dan eens op dc schikking der spoorwegen in de richting dier forten. Zoowel in Duitschland als in Frankrijk zult gij met ontzetting vast stellen, dat alles is ingericht en gesticht 0111 met de grootste snelheid ons land op zekeren dag binnen te rukken... Door een enkelen oorlog van Frankrijk en Duitschland ware dan heel ons land geruïneerd, plat geruïneerd voor meer dan 100 jaren tang.Was ons katholiek gouvernement dan niet verplicht, zelfs in geweten verplicht, doeltreffende maatregelen te nemen om zulke ramp, zulke verpletterende ramp, van ons grondgebied te verwijderen Een sterk Belgisch leger alleen kan de vijanden den lust benemen ons gebied te overrompelen in geval van oorlog en hen dwingen de slachting en de verwoesting in hunne eigen landen uit te richten. Verbeelding is erger dan de drijdaagsche koorts, Imaginatio muitos fefellit, zegt Thomas-Hamerken, anders gezeid Thomas- a-Kempis. Och Heer ik ken zooveel men schen, die meenen dat zij ziek zijn, en die 'k veel kloeker bevind dan STERKEN DRIES van zijn leven geweest is. Zij meestren, zij docteuren, E11 niets en let hen. 'k Beklaag die menschen, en Ik acht ze niet bekwaam, mijn pen, Om 't lot dier sukkelaars genoegzaam te be treuren. Ei toch wat een slap zenuwgestel al kan teweegbrengen 'k Ben ook alzoo geweest, maar ik ben er van t'huis gekomen. Gelukkig Duizendmaal gelukkig de man, die op zijn sterfbed zal mogen zeggen, dat hij nooit zijn stem in de kiezing eens aan de godsdienstvijanden geschonken heeft... FERNZ. Wij vernemen uit goede bron dat zoowel onze katholieke als de liberale Gemeente raadsleden een proces tegen Van den Bruelle inspannen voor het uitgeven van hooger bedoeld manifest. Al de menschen spreken er schande over Moet men den schrijver van dit mani fest gelooven, dan gaat Aalst een tweede Sodoina worden, omdat hier een garni zoen komtDe bordeelen zullen uit den grond rijzen gelijk paddestoelen, en de ontucht zal aan alle kanten met vlam mende oogen van achter deuren en ven sters, onze deftige meisjes op de straat beloeren AL onze soldaten worden in dit mani fest afgeschilderd gelyk tijgers van wel lust en onkuischheid. Men leze maar En uit de holen zullen onze sol daten komen, moe, uitgemergeld, ziek, besmeurd en bevlekt, zullen Wie hebben in het ver leden al de GOEDE VOLKS WETTEN ge stemd Wie stemden de NIEUWE SCHOOLWET, waarmede aan den christen huisvader volle gewetens vrijheid wordt geschonken, en het onderwijzend personeel eene groote lotsverbetering tegemoet ziet Wie stemden den 8 Mei 11. in de Kamers de VOLKSWET by uitne mendheid op de sociale verzekerin gen en op het pensioen der werk lieden Wie zullen voortgaan in de toe komst met nieuwe verbeteringen te doen stemmen en uit te voeren Kiezers gedenkt het,en stemt onder voor die zoo wijs zijn nog wat te willen bijleeren dat goed is. Dierbare Vrienden, het doet deugd aan het hert, te zien hoe ons deftig volk zich weet kloek te houden tegenover den vuilen tocht van laster en leugen en laagheden, dien het goddelooze liberalism, en het goddelooze socialism, en het schijnheilig daensism on dernomen hebben tegen ons weldoende en wijze katholiek gouvernement. Welaan dat geeft goede hoop tegen den grooten dag van morgen dat zegt ons dat de groote katholieke partij morgen opnieuw versterkt zal uit den strijd te voorschijn komen, om straald met nieuwen en verschen luister en bij machte om het reuzenwerk van volksver heffing voort te zetten, dat de katholieken sedert 30 jaren met taai geduld hebben aan gevat en volgehouden. Voor 't geen den volke goed is, Voor't welzijn van de volkeren, gelijk de groote Engelsche dichter Longfel low zeggen zou. Elk weet, dat er uit de fameuze Para bels en gelijkenissen die de weledele liberale Volksgazet sedert weken drukte en op den buiten verspreidde, zulk aardig rcukske en geurke in den neus der menschen opsloeg... Wij zijn bijzonder gelukkig te mo gen bekennen, den avond voor de kiezing, dat dat weledele stelsel van schriftuur vervalsching aan veel menschen, die tot hier toe de verkeerde en droeve gewoonte volg den hunne stem in de kiezing aan de liberale lijst te schenken, nu de oogen voor goed heeft doen opengaan... De naaste week, kan de weledele wierookster Volksgazet ons eens zeggen, of wij niet goed en perfect zijn ingelicht De priester is 't, die 's Hemels Leer [verkondt, Dien volgen wij getrouw op eiken stond Dien volgen wij, ondanks het laag gewoel Van al den blauwen, rooden, groenen boel Zij zullen haar niet hebben De schoone ziel van 't kind, Zoolang men nog in Vlaanderen, Een enklen Vlaming vindt De vrouw van Boer DOEF, in den tijd,was van haar verstand geweest. Nu, de boer had een honderd vijftig goede leghennen op zijn hofloopen, en men hoorde standvastig van hennenstelen in de streek. Vrouw zei de boer op zekeren dag, wc zullen voor zichtig handelen met het slaapkot van de hennen te doen verzekeren. Hoeveel zou dat wel moeten kosten vroeg de vrouw. De boer schatte dat het een vijftigtal frank zou geweest zijn. O zulke kosten doen wij daar niet aan, gaf de vrouw voor antwoord. De boer trachtte het mensch te overtuigen van de noodzakelijkheid van sterker deuren, en sloten, en grendels, doch niets te doen, de vrouw wilde niet toestemmen. E11, voorde rust, zweeg de brave boer eindelijk en liet het werk ongedaan... Ja, maar, twaalf dagen nadien, dag op dag, vond men 's morgens het hennenkot rekwijd openstaan en al de hennen waren weg en voort. 't - Ver standig vrouwmensch werd er wederom zot van, doch de schade was onherstelbaar. 'I Was te laat... Zoo wijs en verstandig als de zotte vrouw van boer Doef zijn de libe rale, en socialistische en daensistische bab belaars,die durven ons wijs en vooruitziende katholiek gouvernement beknibbelen, omdat het de legerwet verzwaarde... Die - verstandige alweters peinzen mis schien, dat het nog tijd zou zijn, als 't zoo ver zou wezen, dat er een millioen Franschen en Duitschers aan het vechten gaan op ons grondgebied O die slimmerikken en - goede - vaderlanders r Is de geschie denis daar niet om te bewijzen, gelijk twee Ziehier het getal stommen dal «Ie ver schillende partijen, met de algemeene kiezing van 1912, door gansch 't land bekwamen Grot van O. L. V. van Lourdes te Aalst-Mijlbeek. Zondag 24 Mei, feest van O. L. Vrouw: Hulp der Christenen. Te 5 1/4 U. Rozenkrans. Lofzang. Ser moen door den E. P. Maas. Lofzang en vereering der Reliquie. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent, Zijne Hoogwcer- digheid de Bisschop van Gent heeft be noemd Pastoor te Caslel, den E. H. Missiaen, onderpastor te Ovcrmeire. Helper van E. H. Stillemans voor het werk der Uitwijkelingen in Amerika, den E. H. Nys, onderpastoor te Appellorre. De katholieken Do liberalen De socialisten De Daensisten 1,337,315 stemmen 046,334 stemmen 59S,538 stemmen 28,496 stemmen En dan komen de Daensisten raas kallen dat hunne partij geroepen is om eens het land le besturen 'I Land besturen met een rond getal van pBpT* 28 duizend stemmen, op een totaal van twee millieoen zes honderd duizend stemmen WAT BLUF Neen, indien het Katholiek Ministerie ooit moest omver geraken wat zou er dan gebeuren Dan zouden wij een bestuur hebben van godsdiensthaters en vrijdenkers, (de cijfers kunnen niet liegen), en 'L is met die mannen dat de zoo genaamde. chrislene democraten samenspannen om ons Katholiek GoovernemenL le doen vallen Kiezers gedenkt het, en stemt allen voor de Katholieke Partij, de eenige Christelijke Volkspartij welke in ons Land mogelijk is Dat is nu sedert maanden en maanden dat de daensisten, meteen zwerm van venijnige schriften de Denderbode aanvallen voor onzen artikel over De moord te Letterhautem. Op de lafste wijze wordt dien artikel ver draaid en vervalscht. Zij nemen er één enkele zinsnede uit over (zooals ze met de artikels van Pastoor Drij vers en van het Weekblad van Averbode hebben gehandeld) en dien zin buiten zij tegen ons uit, om de arme werklieden op te hitsen en hun stemmen af te persen. Schande over die mannen Zij liegen en bedriegen zonder geweten Zij misleiden het arm volk DE DENDERBODE - geeft aanstonds 10,000 franken aan hem, die ons bewijzen zal dat ons artikel in zijne geheele en onver minkte beteekenis, niet strekte tot de VER HEERLIJKING van onze christene werklie den a. Allo lasteraars komt vooruit, en bewijst ons, het artikel in de hand,dat we geen waar heid schrijven Wat hierin den kiesstrijd van 1914, bij de daensisten is gebeurd, hebben wc nog nooit bij den laagst gezonken tegenstrever zien gebeuren. Alzoo lasteraars Alzoo schaamteloos de heilige Waarheid verkrachten Alzoo stout en kalm de grofste leugens op den kandelaar plaatsen,om daarmede ons volk te... verlichten Het jaar 1914 zal met gloeiende letters,als een jaar van schandig bedrog gebrandmerkt blijven in de geschiedenis van het daensisme. Arm volk Doch, wij hebben betrouwen in u, en ver wachten met gerustheid uwe uitspraak. Waarheid drijft boven Baron Lodewijk de Bothune, volksver- togenwoordiger te Aalst, komt van wege den 1-Ieer Minister van Openbare Werken, den volgenden brief le ontvan gen Brussel, 16 Mei 1914. Waarde Collega, Gij zijl zoo goed geweest uwe bijzon dere belangstelling aan de Wachters van Bruggen eu Wegen te verleenen. Het is my aangenaam U le laten we ten dat ik besloten heb aan al die agenten de jaarlyksche vergoeding van 30 fr. te verleenen, voorde verwarming en ver lichting hnnncr woning dio tot bureel dient. Aanvaard, enz. gel. Hclloputtc. Verloren. Een werkman der Fila ture du Canal Thienpont Alfons, Academieplaats, 2, was Maandag avond, rond 6 ure, met geld weggestuurd. Terugkomende, bestatigde hij het verlies eener banknoot van 50 frank. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulslraal dichlcr bij de Groote Markl, in n° 6. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst Lede. - Brand. Zondag namid dag passeerden R. Desmaels en J. Geerts, voorbij de woning van den landbouwer J. De Lathouwer, wonende Hej'plas en zagen rook door de pannen der stalling opgaan. Zij verwittigden De Lathouwer en toen zij de deuren openden word hel vuur aangewakkerd door den wind, zoo dat men met moeite de slalbecslen kon redden; eene geit en -1 konijnen hieven in den brand, alksook 3000 kgr. stroo, 1500 kgr. hooi en landbouwalm. Met moeite kon men het huis vrijwaren. Er is verze kering. De schade beloopt 1700 fr. OPROEP TOT DE GOEDE REDE. Op het oogenblik dat de wetgevende Ka mers gedeeltelijk hernieuwd gaan worden doet men ons de volgende mededeeling waar alle politiek uitgesloten is. Het feit is te zeldzaam opdat wij niet aar zelen het te doen verschijnen. KIEZERS!! Als volksvertegenwoordigers zijn U vlijtige eerlijke en doorzichtige mannen noodig. Stemt voor een krachtdadigen kandi daat aan lichaams-oefeningeii gewoon degene die per velo rijdt zal zich met de wegen kunnen bezig houden waarvan het onderhoud in de Kamers behandeld wordt. Om zijne financieels bekwaamheid le kunnen beoordeelen bestaat er een on feilbaar middel De kandidaat is wielrijder welke han den gebruikt hij Isle geval - Buiten banden van verschilligo merken op wel ker prijs hij afgeboden heeft om ze einde lijk een twaalftal frankenof meer te betalen. Mijdt U van hem het is een onhandig mensch die zich slim acht, hij heeft zich laten foppen door zijn verkooper en zal nietbctor uwezaken besturen als de zijne. 2dB geval Michelin buitenbandon met trengels die hij 10 franken betaald heeft en roode Michelin binnenbanden van fr. 7,50 Deze man weet wat hij wilt. kij Loopt de beste handen die hem geen last geven en lang geven en lang zullen duren voor een prijs die niet betwist wordt; hij is behendig en laat zich niet omkoopen. Kiezers uw keus is gedaan ALLEN VOOR ZULK EEN MAN GESTEMD. Schoonaarde. Zondag avond is de tweewoonst, bewoond door A. Schoof en F. Vandermeersche, landbouwers, door brand vernield. Vrouw Vandermeersche was alleen te huis, hare kinderen waren reeds slapen en Elie Van de Neste. uit de Langestraat kon de kinderen redden. Een derde woonst kon gevrijwaard worden; hooi, sl rooi, meubelen, slapin gen, en kleeren zijn in de vlammen ge bleven. Er bestaat verzekering. Aan de vrouwen van 45 jaren Laten wij hare ongerustheid wegnemen Gij zijt nu, Mevrouw, aangekomen aan den herfst van uw leven. Gij zijt onge rust, want gij weet, dat een verandering in uw leven zich gaat voordoen, een ver andering, die voor altijd het moederschap en de vreugde daarvan gaat verwijderen. Gij zijt ongerust, angstig zelfs, want het is 11 niet onbekend, dat voor vele uwer gelijken die verandering is gepaard ge gaan met pijnlijke storingen. Sommige uwer oudere vriendiennen hebben vree- selijk geleden door die storingen en hare schoonheid is er door aangetast, dat zij in enkele maanden vele jaren verouderd zijn. Gij vraagt u zelve af, of dat ook niet uw lot zal zijn, of gij niet zult gaan lijden, of gij niet vreesclijk zult gaan verouderen. Wees in het minst niet beangst, Mevrouw, volg, bij hot naderen van uwe 45 jaren, de behandeling met de Pink Pillen, en geheel uw gestel zal, dank zij de Pink Pillen, zonder sporen na to laten worden onderhouden in een volmaakten staat van gezondheid en van normale werking uw bloed zal zoo zuiver, zoo rijk, zoo overvloedig blijven, dat gij zelfs niet verzwakt zult zijn en dat gij nauwe lijks iets van die groote verandering zult bemerken. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot: Apotheek Derneville. 66 Waterloolaan. te Brussel, fr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zes doo- zen,franco. 38 Geabonneerden. Herinnert U dat een doos Borstpastillen Walthery altijd voldoende is om den veroudersten en pijnelijksten hoest te genezen. 1 fr. de doos. Zekere waarborg de Stijfsel REMI wordt verkocht in pakken van 1/4, 1/2 en 1 kilo zuiver. De vrouwwording bij hel jong meisje en den kritischen ouderdom bij de vrouw 'I is te zeggen bloedarmoede eri bloedvergiftiging, twee moeilijke tijd perken door de'storingen die er het go- volg van zijn. Het organism vcrslerkcn, ile roode hloedhollcLjes vermeerderen, dit is de levenskracht vcrtiendubbelen om die gevaarlijke tijdstippen le door worstelen dezen uitslag wordt verkre gen door een twintig daagsche behande ling met den Elixir Saint Vincent dc Paul (20 jaren bijval) In alle apotheken. - VERTERINGS TROEBELEN. Indien de ongemakken der vertering eene gewoonte worden, zegt men dal den zieken door eene lastige spijsvertering aangedaan is. liet hcerschend kenleeken is het gevoel van ongemak na het eten vergezeld van bloedopdrang, warmte aanvallen, hart kloppingen, en lust tot slapen. De zieken klagen dat zij eene zwaarte en als eenen slaak in het harlpulje heb ben, oprooingen, zuren, eenen slechten mond, eene belado tong, de maag opge zwollen. Den zieken moet na het eten zijne kleederen losmaken. Men kan gevaarlijke verschijnsels waarnemen, hoofdpijnen, oubekwaam- hei i tot werken na het eten, verstoptheid of in zekere gevallen beurtelings don afgangen verstoptheid. De lastige verbeteringen zyn eene bron van ziekten want indien men ze niet ver zorgd duren zij jaren en zelfs liet gansch leven. Het belang is de werking der maag op te hitsen. De Foster Maagp'lleii. versterkend en zacht purgeermiddel, tegen galachtige, versterken de maag en laten aan de ver tering toe zich tot op het einde zonder troebelen of pijnen te volbrengen. Alle apotheken (1.25 fr. het fleschje, 6 fleschjes voor 7 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engel sche Apotheek Ch. Delacre, 64, Gouden- bergstraat, Brussel. 4-36 Belgische Verzekeringsmaatschappij van eersten rang (Dotaties) vraagt regionaal opziener.Geen borg storting. Onnoodig zich aan te bieden als 1x1011 niet ernstig, bedrijvig,- werkzaam en van goede afkomst is. Schoone toekomst. Vragen le sturen A. V. L. Office de Publicité, Nieuwstraat, Brussel. Creme Tube 0.75 IN EEN NACHT De doos 2.50 De 1/2 doos 1.5 gelaal blijvendononlbeer- lijk voor elke loiiellaHel. TE KOP? I.M Al I F GO* HUIZEtt in, aalöT le verkiijgeii lei Aputiivkcii De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt., hij A. De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zoul slraal, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran cois, Mercerie Lange Zoutslraat, 21 20 Mei 1914. Markt op termijn. De markl bevestigde lieden de goede stemming niet van gisteren. Kanadeesche groep zwaarder. Argen tina 5S. Barcelona 135. Brazilian ex koe pon 402 Mexico 338. Groep Empain zwaarder. Héliopolis 115. Melropolitain 513. Nitraten 352. Rails 709. Rand Mines 152. Rio Tinto 1755. Tacganika 48. Markt op complant. De algemeene toestand der Markt is goed, de koersen weerstaan in 't alge meen. Belgische Rent '77. Obligations Secondaire 4 °/0 457. Tuscans 5% 484. De Bankwaarden verroeren niet. Sociélé Générale 5925. Aan de IJzoreowegen kwoteert de Fonda tour Congo 2387. De Tramwegen zijn goed. Fondateur Barce lona 1035.Bolog»e 564-Dividende Bruxel- lois 1115. De kapitalen Murcia kwotoe ren 22. Dividende Rails 698. Fondateur Transport 1190. De Toskaansche Tram wegen zijn belangwekkend aan 115 in kapilal en 47 in dividende. De opslag in Tramwegen en Electriciteït is merkbaar aan 93 in bevoorrechte en 30 in gewoon. De metaalnijverheid vast. Cockerill 1680. Gewoon Longdoz 112. Halanzy 1001. Ougrée 1302, Thy le Chateau 2380. De De Charbonnages zijn aan gelijken pry's. Ma rei nol Ie Nord 451. Réunis 1745. Ouèst Mons 760. De Coloniale waarden zijn kalm. Parts Kasaï 59. Gewoon Katanga 1920. Union Minière 689. Tusscheu de verschillende Nijverheden zijn de Petro leums aan 2925 in bevoorrechte Grosny en 2860 in gewoon. De Vreemde aktios zijn goed gehouden. Ligure Toscana 237. Burbach 1650. Dniéprovienne 3010. Mé- tallurgique Russo 1745. J GASTON PHILIPS: Wissel-agent aanvaard ter Beurs X X van Brussel. 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel X Téléphone A. 1879. J Beurs orders op comptant J en op termijn. - Leening op titels. X Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden gekwoteerd en niet gekwoteerd X Inschrijvingen zonder kosten op alle J uitgiften van titels. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 7),Q Vrouwelijk 12) Huwclyken T. Van Cauwenbergh, meiiholm. met M. De Meersman, st. D. Luycx, tw. met V. De Schrijver, tw. A. Felix, steendr. met P. Buys tw. J. Spiltaels^ tw. met G. Mathieu, tw. J. Schollaert, werkm. met V. Do Wolf, tw. N. Cor- nand, bieruitv. met M. Verleysen, tw. L. Van Geil, werk.t.k. met M, Rimbaut, tw. V. Sergant, leersn. met J. Van de Voorde, zb. F. Baert, pasw. met D. De Gendt, br. - A. Vinck, behang, met C Van Vaerenbergh, br. Overlijdens C. Keymeulen, br. 38 j. Arbeidstr. A. Meert, v-Thomas,zb.42j. Nazarethstr. J. Van Malderen, w® Snel, zb. 76 j. Leopoldstr. A. De Veylder, br. 16 j. Koolslr. P. Van den Hende, boz. 25 j, nieuwslr. - H. Vinck, m. Hein-man, landb. 64 j. Groen sir. 4 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1914 | | pagina 2