gaston philips: Schoonheid DE ORGELDRflfllSTER. Dada Dada Dada Koster J.-Bt. De Paepe in memoriam. Kerkelijk nieuws. Stadsnieuws. PINK PILLEN Allerhande nieuws. BEURSOVERZICHT. TOMAAT CIRIO WIPblU. HANDELSHUIS MARM ER WERKHUIS Voor de postzegelliefhebbers. Ter gelegenheid van den verjaardag der Groot-hertogin van Luxemburg, zal het postbehecr van het Groot hertogdom, te rekenen van Zondag aanstaande nieuwe postzegels uitgeven van 12 1/2, 15 en 25 centiemen. De nieuwe kabel van België naar Kongo. Dijnsdag kwam op ongeveer 15 mijlen der haven van Oostende het kabelstoom schip John Pender ankeren, hetwelk deel maakt van de vloot der-Eastern and Associeted Telegraph C°-, van Londen. Deze maatschappij, heeft, ingevolge een kontrakt met de Belgische maat schappij der onderzeesche kabels, zich gelast met het plaatsen van den kabel die weldra rechtstreeks België met Kongo zal verbinden. De nieuwe kabel zal uitgaan van Mid- delkerke naar Dumpton Gab, nabij Broadstaii s en aldaar worden verbonden met den kabel der Eastern C° welke zal worden gebruikt tot aan San Thoroé. Van daar uit zal een nieuwe kabel de ge meenschap met Banana daarslellen. De John Pender onder bevel van kapitein Robert Grey, meet 2500 ton. De bemanning bestaat uit 86 koppen en 15 officieren. Op aanzoek der Belgische Maatschappij, en onder het geleide van den beheerder afgevaardigde M. Meeus, begaven zich Woensdag verscheidene hooge ambte naren en ingenieurs van het telegraaf- beheer, alsook M Fernaut, afgevaar digde van het ministerie van zeewezen, met het pleiziorboolje «Marguerite- aan boord van de John Pender welker zeer merkwaardige instellingen zij be zochten. Bijzondere electrieke toestellen-laten toe alle oogenblikken het leggen van den kabel na te gaan. Een ontbijt werd aan boord opgediend en verscheidene heildronken uitgespro ken. Rond 5 ure namiddag waren de genoo- digden te Oostende terug. Voor de milicianen. De miliciewet voorziet dat men kan vrijgesteld worden van den krijgsdienst voor zedelijke en voor lichamelijke ge breken. Dezen die willen vrijgesteld worden voor de eerste reden, moeten ze doen kennen bij hun verschijnen voor den milicieraad. Wie de tweede reden kan doen gelden, doet ze kennen als hij voor den keurraad verschijnt. Er zijn geene voorafgaandelijke pleegvormen te vervullen. Voor de lijnvisschers. Onze lijnvisschers reikhalzen met on geduld naar den datum van de opening der vischvangst Deze wordt Zondag 14 Juni geopend. Van dan af mogen de lijnvisschers zich bedienen van het schepnet. De burgerwacht De liberale bladen beginnen weer het gerucht te verspreiden dat er spraak is binnen kort de burgerwacht herin te richten. Er wordt bijgevoegd dat do diensttijd zal verlengd worden tot op 50 jaar, en dat al de burgerwachten alle jaren of alle twee jaren voor vijf dagen onder de wapens zullen geroepen worden om krijgsoefeningen te doen. Van dat alles is er geene letter waarheid. Met welke kleingeestigheden die liberale gazetkrabbers zich toch bezig houden Postzegels, Ingevolge eener beslissing van M. Se- gers, minister van posterijen, zal liet bandje der postzegels Niet bestellen op Zondag afgeschaft worden. Het handje wordt nog zeer weinig gebruikt, en het is er thans tengevolge van andere maatregelen niet meer van noode om de postbedienden de Zondag- rust te verzekeren. Een verjaardag. Het was Dinsdag veertig jaren, dat de uitstekende Staatsminister M. Karei Woeste, in de Kamer zetelt. De edel achtbare Staatsminister is thans 78 jaar. Onze soldaten in China. Men meldt uit Peking dat de soldaten der wacht van ons gezantschap te Peking zich bijzonder onderscheiden hebben bij de athletische wedstrijden tusschen de wachten der verschillige legatiën. De Amerikanen cn de Engelschen werden geklopt en do Belgen kampioenen uitge roepen. De Belgische korporaal De Vogelaere kwam de eerste in de loopstrijden van 100, 200 en 440 yards en won ook den prijs voor het gewichten werpen. Ver scheidene andore soldaten onderscheiden zich insgelijks. Belgie won in 't geheel 43 punten, de Vereonigde Staten 41 punten en Engeland 26 punten. Persoonlijk genomen was de klassee ring als volgt 1° De Vogelaere (Belg) 2° Mayne, (Engeland), 3° Kammere, (Amerika/ De Belgen wonnen ten slotte 5 eerste, 5 tweede en 3 derde prijzen, op dertien proeven. Hondensport Wij herinneren onze lezers dat Woens dag 17 Juni middernacht de sluiting zal plaats hebben der inschrijvingen dei- honden voor de Wederlandsche Tentoon stelling van Honden, op 28 en 20 Juni 1914 ingericht door de Belgische Kennel Club, onder de bescherming der Regee ring, der Provincie Brabant en der stad Brussel. Voor inlichtingen en program- mas zich wenden 25, Komediantenstr. Bureelen open alle dagen, van 8 tol 19 uren. 25 jarig Jubelfeest DER Blaaiscbappij van Ouderlingen Bijstand Gesticht den 14 Juli 1889 Erkend bij Koninklijk Besluit van 6 Dec. 1904 Afdeeling van den Kath. Werkmanskring FEESTWIJZER Zaterdag 20 Juni. - Om 7 ure 's avonds, aankondiging der feestelijk heden door klokkengelui, beiaardgespel en geschut. Zondag 21 Juni. -Om 6 ure, H. Mis met Algemeene Communie in Sint Mar- tenskerk. Om 10 ure, plechtige Mis en wijding der nieuwe Vlag door den Z. E. Heer Kanunnik Roelandts, Pastoor-Deken. Men zal vergaderen 0111 9 ure 's mor- gends in hot lokaal van den Werkmans kring, 0111 zich van daar, muziek voorop, naar de woning te begeven van M. R. Moyersoen, Eere-Voorzitter, die de nieu we prachtige vlag aan de Maatschappij zal overhandigen. Daarna Optocht naar St-Martinuskcrk. Na de Mis korte wandeling in de SI ad en nadien Feestvergadering in den kring. 's Namiddags om 5 ure, prachtig Kin derfeest en groot Concert door het muziek van den kring onder het bestuur van M. Pol. Barrez, den leden en hunne huis- genoolen aangeboden. Gedurende het Concert uitdeeling van allerhande lekkernijen aan de kinderen. Programma Hommage a l'Union, March, L. Marchand La Reconnaissance, Fantaisie, Liza, Ouverture, Boeckaert En Cantimini, Gavotte, Friebis, Ouverture, Le Confannon, March, 's Avonds om 8 ure, electrische ver lichting van den hof door het huis Gebr. Do Smedt, Pieter Coeckestraat, Aalst. Groot Concert te geven door de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend onder het bestuur van M. René Lenssens. Programma Territorial, March, Blankenburg Hulde aan Conscience, Ouverture, Waelput Les Gnömes, Karakterstuk, Eilenberg Patrie, Fantazij op het opera, Paladihle Eva Wals, uit het operette, Lehar. Maandag 22 Juni. Om 9 ure, in Sint Martenskork, Mis voor de over ledene leden der Maatschappij. De leden worden vriendelijk verzocht zooveel mogelijk tegenwoordig te zijn. Zondag 28 Juni. Om 6 ure 's avonds, in de feestzaal van den Werk- manskring, groot Volksbanket den leden aangeboden. Huldebetoog aan de jubilarissen-stich ters Barrez Philip De Brul Jan ;Düren Bernard Janssens Jan Kindermans Jan Matthieu Frans Palinck Louis Van de Velde Alex.; Van de Velde Hendrik; Wiek Fr. Dit leest zal opgeluisterd worden door een prachtig orkest, onder het bestuur van M. Pol. Barrez. M. Pol Speeckaert, de gekende Gent- sche kluchtzanger, zal binst de tusschen- poozen eenige zijner bijzondere liederen te hooren geven. Uaaiscliappij "le Gedekoreerde Werklieden van naisi. Heden Zondag, om 9 1/2 u. 's morgens, algemeene vergadering. Nadien zal men zich begeven naar de Kerk van den H. Martinus, om deel te nemen aan de Pro cessie van het H Sacrament. Men wordt verzocht de Eereteekens op de borst te dragen. BEDEVHHRT HUB JET HEILIG LBJD. Vertrek van Marseille, 20 Augustus. Terugkomst 24 September 1914. REIS: Marseille, Napels, Athenen, Constantinopel, Smyrna, Ephesen, Rho des, Beyrouth, De Libanon, Damascus, Baalbeck, Tibérias. De Joi-daan, Cana! Nazareth, De Berg Thabor. Naplous, De Carmelusberg, Jaffa, Jerusalem,Belhleëni, Jericho, Sint Jan in de Bergen, Emmaiis, De Doode Zee, Hebron, Port Saïd, Cairo, De Pyramiden, Memphis, Matarich, Hélio- polis, Alexandrië, Marseille. Prijs der Bedevaart van Marseille tot Marseille eerste klas, 1080 fr. tweede klas, 880 fr. derde klas, 630 fr. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot den E. P. Daniël Lappan, Commissaris van het Heilig Land, Oude Violetlelei, 8. Gent. Deze week is alhier godvruchtig in den Heer ontslapen de Heer J.Bt. De Paepe, in leven koster-orgelist der kerk van O. L Vr. Bijstand te Mijlbeke. De achtbare overledene was geboren te Bambrugge in 1853, en maakte tijdens de jaren 1879 den gruwelijken school- oorlog mede toen hij, als christen onder wijzer, heldhaftig het hoofd bood aan al de verleidingen en bedreigingen der loge- manneu die onze scholen wilden ontchris- tencn. Het geloof zat diep geankerd in zijn ziel, en meteen was hij de katholieke partij hartstochtelijk aangekleefd. Hij verdedigde haar ten allen tijde met geest drift, ja dikwerf met roekeloosheid, nooit rekenend op de bclooning of de dankbaarheid der menschen, maar immer luisterend naar de stem van strijdlust en zelfopoffering die in zijn hart zoo luid weerklonk. Met hem verdwijnt nog een van die pracht-mannen van den ouden landelijken vlaamschi 11 aard mannen in wier kloeke handgreep schatten van vriendschap lagen, wieroogen vrank en vrij u in het open gelaat aankeken en die,zonder gezochtheid of tooi van woor den, hun gedachten uitten zooals ze 't meenden. Daar was in hem een goedheid zonder mate, en een levenslust die als een taaie veer aldoor rechtsprong onder den druk van al de beproevingen en de bitterheden van dezen wereld. Als echtgenoot en huisvader kon men hem niet genoeg waardeeren, en wie éénmaal aan zijn haard had neergezeten, in de gulle gastvrijheid die u daar met 1 open armen ontving, zeide inwendig hier heerschl liefde en geluk. Reeds lang voeldo hy do tanden eener onverbiddelijke kwaal verraderlijk kna gen in zijn forsch gestel, maar met eene bewonderenswaardige zelfverloochening verborg hij steeds den angst die soms in vlagen van droefheid en ontmoediging door zijn gemoed rilde, omdat hij de zijnen niet wilde verontrusten want de zijnen had hij lief bovon alles. En zoo, van den vroegen morgen lot den laten avond vervulde hij onvermoei baar zijne lastige en dikwerf zoo ondank bare taak. Bij winter- en zomertijd, vóór de zon soms iu het oosten zat, hing hij aan het klokzeel, bespeelde liet orgel, zong de missen met zijne kranke stem die hij echter nog sterk wilde laten weer klinken onder de gewelven waar zij ge durende zoo vele jaren haren vlucht had genomen En die hem zagen over het kerkplein gaan met zijnen rinkelenden sleutelbos, en altijd met denzelfden stap en denzelfden zwaai van zijn oud maar lcnig-taai lijf, groetten hem genegen, en hij zelf had altijd een leutig woord of een glimlach op de lippen alhoewel hij meer maals in zich veel verzwegen hartzeer en leed omdroeg. R11 zoo kwam de dood hem halen, op het onverwachts, maar niet onvoorbereid. Kalm en vredig is hij gestorven midden de radelooze droefheid van al de zijnen. Iin wie hem voor het laatst zagen liggen in zijne paaschboste kleeren, het gelaat niet verwrongen noch ontkleurd, maar rustig gerimpeld en als 0vertogen met een glans van onsterfelijkheid, dachten inwendig wat schoone doode Vrijdag 11. werd hij begraven midden eene ontelbare opkomst van bloedver wanten en vrienden. De Denderbode - biedt aan de acht bare familie, de uitdrukking barer innige deelneming in den rouw die haar komt te treffen. Dal de duurbare afgestorvene in vrede ruste R. I. P. Zondagrust. EERSTE DEEL. 35e Vervolg. De kapitein stak de hand uit naar Martha, die haar aanstonds aangreep. Hij trok het meisje bij zich, en wilde haar juist ondervragen, toen Veronica binnentrad. Gelief mij te volgen, mijnheer, zeide zij, mijnheerjVernière is verlangend om u te zien. Voorafgegaan door de oude vrouw, die hem naar het gebouw leidde, door den mees ter der fabriek bewoond, verliet Gabriël Savanne het portiershuisje. Richard Vernière stond reeds op den drem pel van zijn kabinet. Lieve hemel, zijt gij het, riep hij, zijn armen om den zeeman slaande, en beide mannen omhelsden elkander met vreugde. Veronica was direct vertrokken en naar hare woning teruggekeerd, waar zij zich met hare kleindochter aan tafel zette. Richard Vernière bracht den officier in zijn kabinet, waar zij elkander nogmaals be groetten. Ja, die beide mannen, die kennis op de schoolbanken gemaakt hadden, beminden elkander innig. Hun genegenheid dagtee- kende van zoo ver, en was sedert nog ge durig aangegroeid met de jaren. Zij hadden elkander niet alleen hartelijk lief, maar een Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, Zondag 14 Juni, M. Cailebaut, Botermarkt. lange ondervinding had hen elkander hoog leeren schatten. Gij zijt het toch, nietwaar, mijn beste Gabriël herhaalde Richard Vernière met vreugde. Gij zijt zoo lang weggebleven, dat wij het een eeuwigheid vonden. Bijna acht jaar. Nu zijt ge toch terug... O, wat ben ik gelukkig u weder te zien. O, beste Richard, en ik dan, antwoord de de kapitein, niet minder ontroerd dan de fabrikant. Gij zult met mij eten, nietwaar Ja zeker. Zie, beste vriend, mij zoo op het on verwachts te bezoeken.dat maakt mij overge lukkig. Nu zullen wij eens praten, want wij moeten elkander veel dingen vertellen, niet waar Zeer veel... Ikten minste. Ja, ja, wij hebben beiden veel te ver tellen. Doch ik ben maar slechts over een ding verlegen, en dit is dat ik u op het oogenblik op geen familiemaal zal kunnen vergasten. Spreken wij daar niet over, mijn waar de Richard... Ik wist niet, dat ge zoudt komen, niet waar, en ik zou maar alleen eten. In alle ge val, ik geloof toch niet. dat wij van honger zullen sterven, want Madeleine zal zich wel weten te redden ik ga haar even verwit tigen. Mijn waarde vriend, ik ben zeker, dat uw maal, hoe groot of klein ook, meer Kerk der PP Capucienen. Zondag 14 Juni plechtigheid van 't feest van Sinl-Antonius Om 6 u plechtige Mis van Sint-AntODius mol gelegen beid «ser moen. 's Avonds om 5 1/2 u. plechtig Lof met sermoen. «Ego sum pauper- 4 st.van Groce«Salve Regina» 4 sl. van Pulljeiis; «Tantum Ergo» 4 sl. van Vater.— Lofzang. De sermoenen zullen gepredikt worden door den Z.E.P.Hilarion van Antwerpen. Vrijdag 19 Juni, feest van het Allerh. Hert van Jesus. Gedurige Aanbidding. Volle Aflaat en Generale Absolutie. De Misen om 5-6 7 en om 8 u. gezon gen mis. 's Avonds om 5 1/2 u. plech tig Lof met Sermoen door E. P. Hilarion, Te Deum en Lofzang. Kath, Werkmanskring Aalst. Heden Zondag, 14 Juni, algemeene vergadering van «le katholieke Reizigers- club, om 7 uren 's avonds. Dagorde Stemming der Reis. dan voldoende zal zijn voor twee personen. Laat ons daar niet te veel op rekenen. Richard Vernière duwde met den vinger op een electrische bel, die met het woonhuis verbonden was. Na een stoel bij het vuur geschoven te hebben, zeide hij tot zijn vriend Ga zitten, als 't u belieft. Hij ging recht tegenover hem in zijn schrijfstoel zitten, en begon het gesprek met de vraag Welnu, mijn brave vriend, sedert hoe tang zijt gij te Parijs Om niet geheel de waarheid te zeggen, wat zekeren uitleg zou vereischt hebben, daarvoor had Gabriël zijn redenen. Sedert drie dagen, antwoordde hij. Sedert drie dagen, riep Richard Ver nière uit. Dat is wel een wonder Eergis teren nog heb ik uw zoon Henri gezien, en hij heeft mij niet gezegd, dat gij terug waart... Hij weet het niet. Met de uiterste verbazing bezag Richard Vernière zijn vriend, en wilde juist opnieuw hem uitleg vragen, toen de deur van het ka binet openging Madeleine, de dienstbode, trad binnen en kwam voor haar meester staan, die haar haastig zeide Madeleine onverwachts heb ik iemand aan tafel. Zie dat ge de zaken goed doet. Tegen acht uur gereed, mijnheer Omdat ge wat meer tijd zoudt hebben, zullen wij het om half negen houden. Matigheidsbond van Aalst. Heden Zondag, om 6 u. 's avonds, alge meene vergadering. Dagorde: Kort verslag over de yver- king van den Bond. Sluiting der dans zalen om 1 u. middernacht op de Kennis ei) V astenavonddagen. De minderjarige Kinderen in de danszalen. Gevallen. Een schildersgast, Jan Van de B uit de Windmolenstraat, was Maandag namiddag, in de Ajuin straat, bezig met de vensterluiken eener woning te verwen. Met dezelve terug te willen inhangen, viel eene der zware luiken voorover met het gevolg dat de werkman achterwaarts stortte en eene ernstige wonde aan het voorhoofd be kwam. Om een frissche kleur te beko men en het gezicht jong te onderhouden gebruikt men de Zeep, Kreem en Poeder Dada. Deze zijn van eerste kwaliteit en behouden de zuiverheid van het vel. Dieven Dagelijks ontvangen de bewoners van Aalst en omtrek het be zoek van twee vreemdelingen, twee Hol landers. Deze kerels bieden zich aan bij lieden, die oude schilderijen, oude meu bels en andere voorwerpen bezitten. Zij doen zich deze oudheden toonen, bekij ken dezelfde schijnbaar aandachtig en bieden er dan een fabelachtigen prijs voor Gemeenlijk zijn de menschen zeer in hun schik met het afgehaspeld zaakje: er wordt met de vreemde oudheidkundi gen overeen gekomen voor wat den datum betreft van de aflevering der ver kochte voorwerpen en de betaling ervan. De Hollanders vertrekken en men... ziet ze nooit meer weer. Eenigen lijd na hun bezoek bestatigen veel menschen, dat er bij hen het een of het ander ontbreekt, waarschijnlijk door de oudheid lief heb bers bij vergissing medegenomen Men verzekert dat het gerecht de dieven op de hielen zit. Beiden schijnen rond de 30 jaar oud. Aan de Moeders, voor hare Dochters Tegen den leeftijd van vijftien jaren vermageren de jonge meisjes dikwijls. De mooie kleur der wangen, de schitte ring der oogen, het rood der lippen, de levendigheid van den geest en van het verstand verdwijnen. Zij worden zorge loos en prikkelbaar zij lijden aan schele hoofdpijnen, zij hebben kringen om de oogen en zijn voor hare beangstige moe dors een voortdurende bron van onrust. Van waar komt die verandering Wat kan mijn dochter weer gezond maken Dat zijn de vragen die zich aan den gepijnigden geest van de moeder voor doen. Die verandering wordt veroorzaakt door de armoede van het bloed, en indien niet spoedig een krachtig middel wordt aangewend, dan dool zich weldra de lering voor. Daarom behoeft men toch nog niet te wanhopen. Het geval is zeker ernstig, maar het is niet zonder middel, want de Pink Pillen genezen jaarlijks duizenden en duizenden gevallen van bloedarmoede.De bewijzen van de kracht dadigheid der Pink Pillen bestaan zonder lal. i'o Pink Pillen zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot: Apotheek Derneville, 66 Waterloolaan, te Brussel, fr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zesdoo- zen,franco. 34 Overreden. Woensdag morgend rond 9 uren, reed Frans Uittendaele, landbouwer ie Erondegem, per rijwiel over de Groote Markt, achter eenen wa gen van den Staatsspoorweg. Hij wilde den wagen voorbij steken, juist toen een auto uit de tegenovergestelde richting kwam. Uyttendaele week af, doch de auto valte zijn achterwiel en de man werd ten gronde geslingerd. Met kneu zingen aan het gelaat en erge wonden aan de handen is het slachtoffer binnen gedragen bij M. Spitaels, waar een dok tor hem verzorgde. Het slachtoffer is daarna huiswaarts gevoerd. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst. Dief te. Ten nadeele van Adolf Mal- froy, die het oud gebouw der Kleine Verdoemenis op Schaarbeek bewoont, zijn Woensdag drie jonge kiekens eii eenen hond gestolen. De daders zijn ge kend. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzyde der Lange Zoutstraat dichter hij de Groote Markt, in n° 6. Zele. Karei Cornells, wonende wijk Wesepoel en Alfons Smekens, leer den Dinsdag avond lutteeren. Dit spel eindigde slecht, want eerstgenoemde brak tijdens de oefeningen het rechter been. Van de Zuster Overste van St. Germain Gelief mij nogiodoozen te zenden der borstpastillen Walthéry. Ik vind ze goed en hoven alle andere remediën tegen den hoesten de keelpijnen. Antwerpen. Maandagavond liep een Russisch zeeman in dronken toestand de herbergen ai', in den omtrek van het fooreplein te Antwerpen. Eene herbergierster werd erg mishan deld. evenals een persoon die wilde tns- schenkomen. Zekere Jan Gahriëls kreeg van den woestaard twee erge messteken in het hoofd de genaamde Kogels wo nende Ankerrui werd insgelijks erg mis handeld alsook August Coorde. Met veel moeite kon de dolle Rus ein delijk overmeesterd en opgesloten wor den. Brussel, 12 Juni 1914- Markt op termijn. De Markt begint kalm maar herneemt vervolgens flinker. Kanadeesche Groep vast. Argentina 44. Barcelona 133. Bra zilian 409. Mexico 370 Groep Empain wordt goed verhandeld en is in opslag. Héliopolis 122. Métropolitain 523-NiIrate Rails 364. Rails 736. Rand Mines 150. Rio Tinto 1746. Tanganika 51,50. Markt op comptant. De goede stemming der markt wordt gehouden en vermeerderd bij de coloniale en vreemde waarden. Belgische Rent 76.50. Obligations Se- cordaires 4 450. Obligations Toscans 5 484. Fondateur Congo kwoteeren 2390. De Tramwegen zijn goed. Bologne slaagt op tot 590. Dividende Bruxellois 1122. De Kapitalen Murcia gaan vooruil tot 21. Dividende Rails 710. Fondateur Transport 1150. Toskaansche tramwegen zijn 115 waard in kapitaal en 47 in divi dende. De tramwegen en electriciteit zijn belangwekkend aan 90 in bovoorreehte en 28 in gewoon. De metaalnijverheid is goed gehouden. Cockerill 1682. Gewoon Longiioz 420. Halanzy 1060. Ougrée 1315 Thy 2400. De Charbonnagen gaan niet vooruit.Forte Taille 725.MarcineIle Nord 475. Noël Sart 3651. Réunis Charleroi 1412.0uest Mons 795. De koloniale waar den gaan vooruit. Parts Kassaï 63. Ge woon Katanga 205J. Union Minière 750. Tusschen de gewoon nijverheden bewe gen de petroleums weinig. Dividende Grosny 3005. Gewoon Grosny 2930. Ge woon Pontelongo 475. De vreemde waar den vinden goede kcopers. Ligure Toscana 242. Burbach 1750. Dniéprovienne 3100. Métallurgique Russo 1780. Beyrouth 60. den militieraad van den krijgsdienst ont slagen, daar hij de eenige steun van het huishouden was. - HERSTELLINGEN. - De be smettende ziekten (typhusachtige koorts, purperkoorts, mazelen do griep vooral, zelfs licht, eene eenvoudige keelontste king. kunnen nieraandoeningen (gew. lenden) na zich slepen. Indien de kwaal aan zich zeiven over gelaten is, maakt zij snelle vooruitgan gen die door het verschijnen van rugpijn, hoofdpijnen, oorruischingen zich (troebe len, en eene voortdurende verveling be tuigd worden. Na iedere besmettende ziekte moet men de nieren verzorgen van af het verschij nen van 't zij gelijk hetwelk van deze ken teek ens, het zou zelfs meer dan voor zichtig zijn hun eenen versterker te geven zelfs in de afwezigheid van allo veropen- haringen. De Foster Pillen, versterken denieren, verkorten de herstellingen, en behouden van de verschrikkelijke nierziekte (slee- pende eiwitziekte). Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Coudenberg- straat,Brussel.Vraagt en eischl wel de echte Foster Pillen voor de nieren.Weigert of doet u terug betalen al hetgeen het hierne- venstaande merk niet draagt. 7-35 Luik. Maandag had in de Guille- minsstatie een pijnlijk ongeluk plaats. De secretaris der burgerlyke gasthuizen, M. Mélotto, woonachtig Augustijnenstraat, wilde de sporen overstappen, toen hij verrast en omvergeworpen werd door oenen trein. Men bracht hem naar het St-Rosalie Senatorium, waar hy om 6 u. 's avonds overleed. De ongelukkige was gansch uitgebloed.. Dank u, mijnheer, alles zal in orde zijn... Madeleine keerde naar de keuken terug. Aanstonds zijn gesprek hernemende, vroeg Richard Vernière Leg mij nu eens uit mijn brave Ga briël, hoe het komt, dat uw zoon niet weet dat ge terug zijt en dat gij hem niet zijt gaan bezoeken Hij was nog een kind van zestien jaar, toen gij vertrokken zijt en hij denkt zonder ophouden aan u, en spreekt gedurig van u. Door die vraag was Gabrtël in verlegen heid gebracht. Gij zoudt u gehaast moeten hebben hem te zien, te omhelzen, geluk te wenschen over zijn gedrag, ging Richard Vernière voort, waar uw broeder en ik u dikwijls in onze brieven over gesproken hebben. Wij prezen terecht al de groote gaven van zijn geest en van zijn hart. De toon, op welke die woorden uitge sproken waren, bevatte een afkeuring van het gedrag van kapitein Savanne. Hij gevoelde dit en antwoordde Dat ik aanstonds na mijn aankomst niet naar mijn zoon heb kunnen snellen, heeft mij pijn gedaan, maar ik kon of wilde dat niet doen. Wat zegt ge... Wildet gij niet? Neen. En waarom Aanstonds zult ge dit begrijpen,waarde vriend.. Op het oogenblik, dat ik tot u Wissel-agent aanvaard ter Beurs X van Brussel. 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel t Téléphone A. 1879. Beurs orders op comptant en °P termijn. Leening op titels. X Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden gekwoteerd en niet gekwoteerd X Inschrijvingen zonder kosten op alle X uitgiften van titels. Antwerpen. Dinsdag namiddag rond 1 ure, werd het kwartier der hoofd kerk te Antwerpen in opschudding ge bracht door eene dramatische zelfmoord. Een persoon sprong eensklaps van den toren in de ruimte en viel zich te pletter nabij het gekend blauw steentje. Een groote menigte volk stroomde weldra ter plaats, zoodat de policie, vooraleer het lijk kon weggebracht wor den, eenen ordedienst moest inrichten. Het aangezicht van den zelfmoorde naar was nog kennelijk, doch de schedel was gansch aan stukken en de hersenen in het ronde gespat. Het rechterbeen was gebroken en het lichaam vormde nog slechts een vleeschklomp. Rond 2 1/4 ure werd het lijk herkend als dit van zekeren G. De Vos, 27 jaren oud, wonende Sint-Lukasstraat te Bor- gerhout. Het was de vader van den ongelukkige die zijn zoon herkende. In den voormiddag was deze laatste nog te huis geweest, en niets bijzonders werd aan hem opgemerkt. Ook verliest men zich in gissingen nopens de reden dezer dramatische zelfmoord. Overwerking, neurasthenie, ne- vrosis, herstellingen. In elk geval waar het organism moet versterkt wor den, in elk geval dat het noodig is de roode bloedbolletjes te vermeerderen om aan het bloedserum toe te laten met goed gevolg te strijden tegen de gevaarlijke microben geeft het Elixir Saint Vin cent de Panl, wonderbare uilslagen met twintig dagen behandeling. (20 jaren bijval). In alle apotheken. a. Sleydinge. - De 20 Jarige Raymond Sergeant reed Maandag met peerd en kar naar het veld om klavers te halen. Het dier ging op hoi en Raymond wilde hel bedwingen dc jongeling werd een eind wegs mcdegeslecpt en rolde dan onder de wielen die hem over het lichaam reden en hem de borst indrukten. Aanstonds werd er om geestelijke en geneeskunde hulp gezonden de zorgen konden even wel niet baten en de arme jongeling stierf eene halve uur later, nadat hem de H. Olie werd toegediend. Moeder Ser geant, die weduwe is, blijft over met zes jonge kinderen en een ouderen zoon dan liet slachtoffer, doch die gebrekke lijk is. Raymond was,dientegevolge, door Het st'ik 0.75 Crème k 0.75 Tube 0.75 Poeder De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 Onfeilbaar voor 4e geneenng van kloven maakt 4e h ui 4 blank IN EEN NACHT. Allerfijnst en op tfltaat blijvend onontbeer lijk voor elke loileltafltLJ' TE KOOP in ALLE GOEDE HUIZEn spreek, weet niemand, dat ik mij te Parijs bevind. De verbazing van Richard werd nog groo- ter, en hij vroeg Hebt gij dan uw broeder niet gezien Neen, ook mijn broeder niet. En dit na zoo lang weggebleven te zijn Daar begrijp ik niets van. Gij zult het spoedig begrijpen, ik ver zeker het u... Gij zijt toch ten minste naar het kerk hof gegaan, om er te knielen op het graf, waar uw vrouw rust Uw arme Jeanne, in uw armen gestorven een paar jaar voor uw vertrek Uit de borst van den zeeofficier steeg een diepe zucht op, en van zijn wangen, welke de zonnestralen en de zeewinden gebruind hadden, rolden tranen. Geen woord sprak hij, maar zijn stil zwijgen was het welsprekendste antwoord, dat hij geven kon. Inderdaad, zooals hij zeide, hij was niet naar het kerkhof gegaan. De fabrikant beschouwde nu zijn vriend met de uiterste verbaasdheid. Hij had het voorgevoel, dat er een onge luk gebeurd was. Welk pijnlijk geheim schuilt er toch achter uw gedrag vroeg hij diep ontroerd, de handen van Gabriël vastgrijpende. Zeg mij loch wat er is. (Wordt voortgezet). 'i'E AAiiö'i ie verkrijgen ter Apotheken Do Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, hij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, hij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran cois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21. Verviers. Het scheelde'weinig of in tie statie van Verviors-West gebeurde Maandag namiddag eene schrikkelijke spoorwegramp. Toon do reizigerstrein van Spa de statie binnenstoomde, botste hij op eene locomotief, welke er aan het manoeuvreeren was.Gelukkig iser slechts stoffelijke schade en zijn er geene per soonlijke ongelukken te betreuren Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6).,, Vrouwelijk 7 )1J Huwelijken G. Audaert, werkt. k. metj. Marcoen, zb. J. Redant, tw. met. E. Van Bever, J- Visart, tw. met M. Podevijn,' P- Noël, blauvw. met A. De Veyl- der, fabriekw. Overlijdens J. Gysens, we De Sterck, z.h 71 j. Gr. Bolleweg. S. Van Langenhoven vr. De Raedt, landb. 71 j. Bergestr. G. Bonner, m. Watcant, apoth. 51 j. Bis- schopstr. M. Roelandt, zb. 81 j Nieuwstr. A. De Vuyst, we Schiets, zb. 84 j. Koolstr. - J. De Paepe, m. schoup, koster 60 jMoorselb. E. De Beul. kleerm. 25 j. Groenstr. P. Van Geit, m. Beeckman, tabakbew. 40 j. Nazarethstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 13 Juni 1914. Aardappelen de 100 kilo 7,00 k Boter per 3 kilo 7,20 k Roomboter per kilo 3,00 k Eiers de 25 2,50 J Ajuin de 100 kilo 00,00 k Viggenen het koppel 75,00 k BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 233 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 1870 kgr. 8,00 8,37 0,00 2,75 00,00 85,00 BERICHT. Burgemeester en Schepenen der go- meenten Vlierzele en Impe,maken hekend dat het plan en proces-verhaal van grens bepaling van den buurtweg n. 1 te Vlier zele en n. 2 te Impe, door de Bestendige Deputatie des Provincieraads van Oost- Vlaanderen zijn goedgekeurd bij besluit van den 3 April 1914. De afpaling van gezegde wegen zal plaats hebben den Maandag 20 Juli 1914, om 9 ure voormiddag. Den 19 Mei 1914. De Secretaris van Vlierzele, R. De Vos. De Burgemeester, Dr Th. Verstraeten. De Secretaris van Impe, V. G. Blondeel. De Burgemeester, P. Claus. Uit ter hand te koop een schoon te AELST, Lange Zoutstraat, 47. Zich te wenden ten kantoore van den Notaris Herssens te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van Staommachien, Werktuigen, te AALST,- Tragel. De Notaris Herssens te Aalst, zal na mens wien het behoort, in het openbaar ver- koopen Het Marmerwerkhuis der naamlooze

De Denderbode | 1914 | | pagina 2