Schoonheid DE ORGELDBBfllSTER. Dada Dada Dada Hoe lang nog Zondagrusl. K i: R M IS 19 1 '4 Stadsnieuws. Hei versierKena miaaei voor lp me aan een sieenie spijsvertering lijnen. Pïuk PiJleu. Allerhande nieuws. BELRSOVLRZICHT TOMAAT CIRIO wtrelu. leder volk met vooruitzicht en vaderland- sche fierheid is gelukkig aan eene kolonie te geraken. Daar komt rijkdom en grootheid uit voor het moederland, gelijk de geschie denis het bewijst voor alle volkeren. Wat moeten wij dan peinzen van die onvaderland- sche schrijvelaars, die nooit moê en zijn hun zwartsten en vuilsten inkt uit te krabbelen om ons eenvoudig Vlaamsch volk op te ruien tegen de prachtige kolonie, die wij 't geluk hebben te bezitten, tegen onzen Congo Daar zijn drij veels en drij weinigsdie den mensch zeer nadeelig zijn veel spreken en weinig weten veel verteren en weinig hebben veel van zijnen neus maken en weinig van weerde zijn.. Kijk, zei mij de wijze Boer Jan, dat zijn drij veels en drij weinigs, die juist passen op de uitzinnige schriften der schijnheilige daensisterij, en ik moet den man volop gelijk geven. En, dat ik verder zeggen zou van daensis- tische schriften, luistert, Vrienden, luistert Als 't op Sint-Marcus'dag Paschen is, op Sint-Antonius van Padua, Sinksen, op Sint- Jan-Baptista, Heilig Sacramentsdag dan zal de wereld vergaan. En dat heet in het Latijn Quando Marcus Pascha dabit, Et Antonius Pentecostabit, Et Joannes Christum adorabit, Totus mundus pessum dabit. Dat is eene oude profetie, en de daensisti- sche gazetten zouden durven schrijven dat het eene door God veropenbaarde waarheid is, want ze schrijven zij voor ons arme Viaamsche volk, dat ze bezig zijn met heel en gansch barbaarsch te maken, nog veel raarder en veel dwazer dingen.... Ik kwam onzen braven Boer Jan tegen en ik vroeg hem of hij geloof hechtte aan die rare profetie. Wel neen ik, waarachtig, was het spoedig antwoord van den man. En waarom niet vroeg ik hem alzoo. En glad wederom luidde hetOmdat de Catechismus zegt Christus zal ons komen oordeelen op het uiterste der wereld, hoewel de dag ons onbekend is. Bravo 1 Boer Jan uw antwoord is eene flesch wijn weerd kom Zondag, en de flesch zal gereed staan, maar breng gij wat hesp meè ik kan het toch niet al doen gij weet zeker wel dat een geuzeunotaris mij half geruineerd heeft... en mijne tante verloor er nog veel meer aan, zij die meende stille- kens te kunnen leven. Zulke gasten en heet ik toch geen notarii apostolici. maar ik zeg met Plautus Scio fures hie esse com- plures... Ha I hoeveel geuzen en zijn er niet, die met onze spaaroordjes opgetrokken zijn, en naar Amerika, naar Parijs, naar Londen zijn gaan slampampen... Menschen, die de vreeze Gods niet hebben, die durven alles. FERNZ. Landbouwprijskamp. Het landbouwcomice van Etterbeek richt een prijskamp in van voortteelende dieren, bijzonderlijk van paarden en runderen, met tentoonstelling van land bouw- en melkeryinachienen. Eene som van moer dan 4,000 frank, alsook, een groot getal medaliëu en diplomas, zijn ter beschikking van den jury. De prijskamp zal plaats hebben, op Zondag 12 Juli toekomende, te Ukkel, in de sehoone weiden van de brouwerij De Kroon Voor pre^r i.nmas en alle inlichtingen; wende men zich naar het sekrelariaat, Gulden Vlieslaau, 131, (Hallepoort), Sint Gillis. Sluiting der inschrijvingen, Zondag 5 Juli. ioc verjaring der stichting van het Algemeen Sekretariaat der chris- tene beroepsvereenigingen. 3t Christen Syndikaal Kongres. Gent 12-13 Juli 1914. De groolsche betooging te Gent op 12 Juli aanstaande, ter gelegenheid der tiende verjaring der stichting van heL Algemeen Sekretariaat der christene be roepsvereenigingen belooft schitterend te zijn. Minstens 12,000 vereenigde christene werklieden zullen deelnemen aan den feeststoet. Zeventien muzieken luisteren den stoet op. De staatswerklieden komen mot minstens 1500 man naar Gent. Minstens zooveel vrouwen nemen aan de betooging deel. Wij herinneren hier de orde der feeste lijkheden Zondag 12 Juli 1. Om 7 ure 's morgens, in de kerk der Predikheeren, algemeene communie voor de leden der christene vakvereeui- gingen van Gent, met gelegeuheidsaau- spraak van E. P. Rutten. 2. In St-Michielskerk, onmiddelijk na de mis van 10 1,2 ure, plechtig Te Deum, getoonzet door M. Rob. Herberigs, prijs van Rome. Zijne Eminentie Kardinaal Mercier, zal zelf het Te Deum aanheffen. 3. Om 11 '1/2 ure, in de groote feestzaal van den Casino opening van het derde syndikaal Kongres. Openingsreden van den voorzitter van het Algemeen Christen Vakverbond en van de vreemde builenlandsche afgevaardigden. 4. Om 2 1/2 ure namiddag, groote Feeststoet. Deze wordt gevormd aan de Zuidstatie en aanpalende lanen. Op zijn doortocht zal de stoet gaan hulde bren gen aan Mgr. Stillemans, Bisschop van Gent. 5. Om -1 ure in de feestzaal van den Casino, plechtige feestvergadering, ver eerd door de aanwezigheid van Z. E. Kardinaal Mercier, aartsbisschop en Hoofdminisler Baron de Broqueville. De feestreden zullen gehouden worden, in het vlaamsch door hoogleeraar Van Cauwelaert. en in het fransch door Hoog leeraar Mabille. Uitvoering eener feestkantate, woor den van M. Filiep De Munnynek, hoofd opsteller van Hel Volk getoonzet door M. Maurits Henderick, bestuurder der harmonie Het Volk van Gent. 6. Om 8 ure's avonds, in den hof van het feestlokaal St-Jozef. Holstraat, 65. GeDl, concert door de Harmonie - Excelsior van 't Gildenhuis van Sinl- Niklaas, bestuurder M. Arm. Segers. Ter gelegenheid dei- feestbetooging is eene herinneringsmedalie geslagen met de beeltenis van Pater Rutten. Deze meda- lies, die prachtig gelukt zijn, zullen te koop geboden worden te begiuneu van 50 centiemen het stuk. Door M. Am. Simoens is eene gelegen heidsbrochuur geschreven, voor titel dragende - Pater Rutten en zijn werk 't Is eene eehte prachlbrochuur. Per exemplaar (volksuitgave)25 cent Voor bestellingen van minstens 100 20 cent. per stuk. E II. Floris Prims heeft een passend staplied gedicht dat getoonzet is door M. Arm. Segers. Dit staplied zal door de muzieken in den feeststoet worden ge speeld, door 't volk worden mede ge zongen. Exemplaren van hel staplied, met het muziek erbij, te bekomen aan 5 centiem., per exemplaar. Bestellingen te doen aan M. Evarist Van Quaquebeke, Holstraat, 65. Gent, alwaar ook alle andere inlich tingen moeten gevraagd worden. Het 3® Syndikaal Kongres wordt ge houden in het lokaal -Het Volk" Oudburg, 36, den Maandag 13 Juli. Hondensport. De Wederlandsohe Tentoonstelling van Honden welke aanslaande Zondag zal plaats hebben in het Jubeljaarspaleis, (ingang Avenue de la Renaissance) te Brussel, heeft bij de liefhebbers aller landen het beste onthaal ontvangen, zoo als de twee vorige jaren. Meer als dui zend honden (juist 1044) zijn ingeschre ven en, een groot aantal in meerdere klassen mededingend, zal het werk dei- keurmeesters zeer merkwaardig zijn. De tentoonstelling zal eiken dag open zijn (Zondag 28 Juni en Maandag 29 Juni) van negen uren 's morgens lot zes uren 's namiddags. Katholieken Steunt en verspreidt de goede drukpers. Vlamingen Leest de Viaamsche bladen en abonneert U er op. Katholieke Vlamingen Steunt allen - De Denderbode het oudste en grootste Vlaamsch-Kalholiek Nieuwsblad van't arrondissement. Dit kunt Ge het best met er eene in schrijving op te nemen ook al met ons nieuwstijdingen en aankondigingen te bezorgen. EERSTE DEEL. 37e Vervolg. Lang bleef ik aan het ziekbed gekluis terd, maar eindelijk kon ik het commando over mijn schip hernemen, dat gedurende mijn ziekte aan mijn luitenant toevertrouwd was. Juist toen ik te Hanoi' aankwam, wilde het ongeluk, dat ik zwaar aan het hoofd ge wond werd. Moeraskoorts verergerde nog mijn toestand en achttien maanden lang was het mij onmogelijk mijn gedachten te ver zamelen. Later vernam ik, dat men vreesde dat ik voor goed waanzinnig zou blijven. Toen ik eindelijk weder gezond was, ontving ik op zekeren dag een brief van een mijner vrienden aan het ministerie. Hij meldde mij vertrouwelijk, dat het geheim van het dragen van den naam mijner moeder, dat ik zoo goed verborgen meende, ontdekt was, maar dat de minister, die mij bevriend was, alle gerechtelijke vervolging had tegengehouden. Niettegenstaande dat, was mijn huwelijk nietig verklaard. Twee jaar geleden was die brief al geschreven eer hij mij besteld werd. Ik moest al mijn krachten inspannen om u niets van deze vreeselijke geschiedenis te laten blijken, en het was met een hart vol rouw en angst,dat ik mijn brieven aan Daniël en aan u schreef. O, vriend, hoe schuldig was ik niet jegens hef ongelukkig meisje, dat mij geloofd en gevo.gJ had, dat mij bemind j Het standbeeld Ferrer. In de spaansclie pers is er eene hevige beweging op touw gezet om het stand beeld Ferrer, te Brussel, te doen verdwij nen. De vuile gast wordt in despaansche gazetten in zijn waar daglicht gesteld, en men noemt het eene grove beleediging aan Spanje dien kerel te Brussel in hel. brons te vereeuwigen. Om de verdwij ning van het standbeeld te bekomen, dreigen de Spanjaards dat zij, desnoods, de handelsbetrekkingen met ons land zullen afbreken en ook dat de spaansclie reizigers België niet meer zullen bezoe ken Men ziet dat de Spanjaards het ernstig meenen We zijn benieuwd te weten wat de stad Brussel doen zal. Als men op die plaats, waar Ferrer prijkt kost wat kost een standbeeld wil, welnu dat men er dan een oprichte aan Furnêmont. Dij en Ferrer zijn toch van T zelfde kaliber. Hoe lang nog zullen we ondm- T juk Gedwee de fransche ploegen trekken Wijl moedloos-loom i:i tragen tred We stappen met gekromde nekken Als 't domme vee ter aard gebukt, Zoo blijven wy de voren eggen, Om door ons zwoegen 't akkerland Voor vreemden bucht gereed te leggen. Hoe, Vlaming, zult ge 't bastaardzaad Nog langer lijdzaam laten groeien In eigen land, op eigen erf, Met eigen vruchtbaar zweet besproeien Te lang reeds hebt ge dat geduld 't Is tijd, dat onkruid aan te grijpen. Opdat op Vlaandrens vrijen grond, Onze eigen viaamsche vruchten rijpen Priesterlijke benoemingen. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid de bisschop heeft onderpastoor benoemd te Gysegem, den E. H. De Fey- ter, priester in het Seminarie. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, Zondag 28 Juni, M. Ghysselinckx, Molenstraat. KUNST en LETTERNIEUWS De Nalatenschappen J.B. DeSmet (Bisschop van Gent) J.J.'t Kint,(Opwyck) Komt te verschijnen Mgr. Jan-Baptist De Smet, XIV* Bisschop tan Gent, (1074-1741door Maurits Sacré Leven schets, studiebeurs, inlichtingen, enz. Kerkelijk goedgekeurd. Prijs 2 Ir. Stamboom van Mgr. J B. De Smet. van 1614-1820. Prijs 1 l'r. De 2 Testamenten van Juffrouw Caro lina De Smet, 1783-1788 - Prijs 0,75 l'r. Geslachtstafel langs vaderszijde van J. J 't Kint. Prijs 0.50 fr Geslachtstafel langs moederszijde van J J t Kint. - Prijs 0,50 fr. Akten betrekkelijk de nalatenschap van wijlen Juffrouw J.J.'t Kint. 1. Testament. 2. Rekening van den lestamenl-uitvoerder. Rekening van liet Rentmeesterschap. Alle drie overgedrukt vau den oorspronkelijkeu tekst. 'Zeer iielangrijk). - Prijs 2,50 l'r Inventaris der nalatenschap van wijlen Juffrouw J. J. t Kint. Daarin staat gehoekt: de nainen van al de erfgenamen, met het aandeel dal hun toekomtde renten en obligation de "ce deren met hunne ligging,uilgestrektheid en waarde. Dat alles overgedrukt volgens letterlijk afschrift van de oorspronkelijke akten Prijsofr. N. B. Al deze uitgaven worden verzonden tegen ontvangst van hun bedrag in post bon. Zich te wenden ton hureele van DS DBNDER- BODE Korte Zoulstraat, 31 Aalst. Onvoorzichtige wielrijder. Zater dag, namiddag kwam zekere II..per rijwiel door de Binnenstraat gereden,toen het 5jarig dochtje van Louis Pranck de straal wilde oversteken. De wielrijder bolste op kind waardoor het gexyond werd aaii het been. Om een frissche kleur te beko men en het gezicht jong te onderhouden gebruikt men de Zeep, Kreem en Poeder Dada. Deze zijn; van eerste kwaliteiten behouden de zuiverheid van het vel en haar vertrouwen in mij gesteld had, dat zich verlaten bevond met een kind van twee jaar mijn kind Nu zag ik klaar, hoe misdadig ik gehandeld had, en de Wroeginj hierover maakte zich van mij meester. Waar was de arme vrouw gebleven Wat was er van het kind geworden Al mijn brieven, die ik schreef, bleven onbeantwoord. Te Toulon kende ik niemand dan zeeoffi cieren en ambtenaren van het bestuur der zeemacht. Ik durfde hun mijn bedrog en mijn lafhartigheid niet bekennen. Wat ik het meeste vreesde, was, dat mijn schandelijk gedrag zou bekend worden en mijn zoon en broeder zouden doen blozen. Ik verzocht ver lof. Men verleende het mij niet, daar de omstandigheden het niet toelieten. O, ik zou willen gestorven zijn, ik wilde sneuvelen. Doch God strafte mij met mij in 't leven te houden en 't was vruchteloos, dat ik den dood zocht. Ik kon dus niets anders dan wachten. Zeven en half jaar waren er ver- loopen, toen ik het bevel kreeg naar Frank rijk te varen. Eén zaak slechts lag mij aan het hart haar, die ik verloren had, weer te vinden, want de ongelukkige zou misschien in ellende en smart verkwijnen Te Toulon aangekomen, begon ik het onderzoek, dat ik aan niemand had durven toevertrouwen en ik vernam hartverscheurende dingen. Weinige weken na mijn vertrek had de ongelukkige verlatene een dochter ter wereld gebracht, en terwijl men haar, doodelijk ziek verzorgde in het gasthuis, was het geld, die ik haar gelaten had, verdwenen, verloren, of STAD AALST. Hel College van Burgemeester en Sche penen der Stad Aalst, kondigt aan, dat door de zorgen van bet Weldadigheids bureel dezer Stad den Dinsdag 7 Juli te 11 uren voormiddag, Ier groote Feest zaal van het Stadhuis, zal geschieden de plechtige uitreiking der prijzen van Reinigheid voor het dienstjaar 1913- 4914. Het Weldadigheidsbureel De Secretaris, Do Voorzitter, Aug. De Winter. Th. De Naeyer. Aalst, den 24 Juni 1914. De Secretaris, De Burg. en Schepenen, Oscar Reyntens, M.-L. Gheeraerdts. Heden laten wij in onze stad - als bijvoegsel aan ons blad een strooibrief, betrek hebbende op den grooten uitverkoop van den BON MARCHÉ, ronddragen. Openbare Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 2 Juli aanslaande, Ie 5 1/2 uren 's namiddags. Dagorde 1. Gemoentegoederen. Verkoop van bouwgrond aan de O. L. Vrouwplaals. 2. G rond rente. A flossi ng. 3. Gemeenterekenschap. Overdracht van eredieten in 1913. 4. Burgerlijke Godshuizen Verkooj) van land te Heldergem. 5 Kerkhof. GrondafstanÜ. 6. Middelbare scholen. Rekening 1913. Begrooting 1915. 7. Teeken-, Muziek- en Kantscholen. Rekening 1913. 8. Wegenis. Onteigeningen voor de Wellekensstraat. Kloosterstraat. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst Zondag II. vierde de maatschappij Ouderlingen Bijstand «Eendrachtige Broe- derliede 25® verjaring barer stichting. Te dier gelegenheid waren prachtige feesten ingericht welke allen buitenge woon welgelukt zijn. Heden Zondag worden de feeslelijkhe den voortgezel en gesloten door een groot volksbanket en huldebeloog aan do Jubi larissen-stichters der maatschappij. Zondag toekomende geven wij een breedvoeriger verslag over deze prachtige feesten. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraal dichter bij do Groote Markt, in n° 6. Woelige kerel. Zaterdag op den noen had een duilscher op de Groote Markt plaats genomen met eene uitstal ling van voorwerpen voor (e vertinnen: De kerel verkeerde in dronken toestand, beleedigde hel publiek en eindigde met eene flesch spiritus naar een meisje te gooien.De politie kwam tusschen.doch de duilscher weigerde op te kramen.De kom- missaris ter plaats geroepen, bracht dan den kerel, die in vollen opstand kwam, naar liet landhuis, waar hij ia den amigo gestopt werd. Toen mm hem 's avonds op vrije voeten wilde laten was de kerel er al reeds van door getrokken, zonder zich om zijne koopwaar te bekommeren gestolen, zoodat zij zich, toen zij met haar dochtertje het gasthuis verliet, zonder dak en zonder één cent bevond... Alzoo werd mijn misstap een ware misdaad, wier gevolgen mij het haar te berge deeden rijzen. Tot mijn grooten troost vernam ik, dat de Voorzienigheid echter gezorgd had, dat de ongelukkige een braven priester ontmoette, die haar eene schuilplaats en werk verschafte. Ik zeg werk.. Ja, dit werk was nauwelijks voldoende om in de dringendste behoeften des levens te voorzien, terwijl het de weinige krachten, die haar nog overschoten, uitputte. Helaas, om haar geweten te stillen en uit liefde voor haar dochtertje besloot zij de ver giffenis, van haar moeder te gaan afsmeeken, welke zij verlaten had om mij te volgen. Met de aalmoezen van eenige goede lieden vertrok zij naar Parijs. Zeven jaar is dit nu geleden. De onderzoekingen, welke ik te Toulon be gonnen was, inoest ik te Parijs voortzetten. Daarom kwam ik naar de stad, denkende, dat ik haar bij haar moeder zou vinden, die zeker zoo wreed niet zou geweest zijn haar te verstooten, en die bij het vernemen mijner tegenspoeden mij wel vergiffenis zou schen ken voor mijn misdaad... Een nieuwe, vree selijke teleurstelling wachte mij daar. In het huis, waar zij gewoond hadden, wist men, zelfs niet of zij nog leefden. Ter neergeslagen door liet vluchten harer dochter, was de moeder bijna stervend naar het gast huis gedragen. Toen zij het verscheidene maanden later verliet, was z:j spoorloos ver dwenen. Niet het minste tecken bestond er Ongeluk. Zondag kwamen een 3lal personen per rijtuig langs de Koolstra.it toen het peerd eensklaps op hol ging. Het dier liep in eene gracht en beide tre- uiien braken af Een de inzittenden, G. Trift. 55 jaar oud wurd uit het rijtuig geslingerd en bekwam verscheidene won den aan hel hoofd hij had ook een been gebroken. De vrouwwording bij het jong meisje en den kritischen ouderdom bij dé vrouw 't is te zeggen bloedarmoede en bloed xergiftiging, twee moeilijke tijd perken door de storingen die er het "ge volg van zijn. Hel organism versterken, de roode bloedbolletjes vermeerderen, dit is de levenskracht verliendubbelen om die gevaarlijke tijdstippen te door worstelen dezen uilslag wordt verkre gen door een twintig daagsche behande ling niet den Elixir Saint Vincent de Haul (20 jaren bijval). In alle apotheken. Diefstal. Dinsdag namiddag had een rondleurder in regenschermen zijn pak aan de deur laten staan van eene herberg in de Nieuwebrugstraal terwijl hij aan t drinken was, heeft een dief er gebruik vau gemaakt om liet pak, dal eene waarde van 175 fr bad. mee te nemen. Eene klacht is bij de policie inge diend. Tot heden heelt men niet het minste spoor. J Doodelijk ongeluk in de fabriek - Filature du CanalDinsdag voor middag, rond 11 1/4 uur, had Frans De Roeck, oud 15>jaren, smidsgasl. wonen de Geeraardsbergschesteen weg, eene kar naar 't magazijn gevoerd. Toen hij terug keerde over den koer der fabriek, viejen plotseling, men weet niet door welke oorzaak, twee ijzeren deuren, die aldaar reeds drie jaren tegen den muur staau, om en kwameu op den knaap terecht. Deze werd ten gronde geworpen met het hoofd op een ijzeren staaf. Ooggetuigen sprongen toe en verlosten hel arme slachtoffer uit zijn neteligen toestand. De knaap had den schedel ge broken. Men verwittigde Dr Hertecant ook den E. H. De Meester. Deze eerst ter plaats, was juist hij tijds om 't slacht offer de absolutie te geven. Toen de dokter ter plaats kwam, had de jongeling opgehouden te leven, hij kon dan niets anders dau de dood vast stellen. De policie verwittigde het parket van Dendermonde. dat Dijnsdag namiddag oen onderzoek heeft ingesteld. Indien het niet verleerde voedsel in de maag blijlL, ontstaat er gisting en vormen zich gassen. Deze gassen doen de maag uitzeilen en een uitgezette maag lxinderl het hart en brengt zulke hevige pijnen van dit orgaan voort, dat zij aan een ■4rtitó.ziekte doen geloovun. De gassen vor men zich tengevolge van gebrék aan kracht dor verteriugsorganen en dat ge brek aan kracht der verteringsorganen komt voort uit slapte van het bloed. Een versterkend middel is dus noouig. De Pink Pillen, hersteller van hel bloed, versterker der zenuwen, zijn altijd ge bruikt met succes bij de behandeling van dezen vorm van maagkwaal. De koude wasschingen des morgens, gevolgd door krachtige wrijvingen zetten den bloeds omloop aan, maar de behandeling met de Pink Pillen blijft onmisbaar indien men het bloed wil verrijken, de zenuwen ver sterken en de maag geschikt maken liaar werk te doen. Zoodra men gebruik maakt van dePink Pillen, vermeerdert de eetlust, de spijs vertering beeft gemakkelijker plaats en de algemeene toestand verbetert. De Pink Pillen hebben tal van zieken genezen, het is dus geen proef die gij neeml.Boveudien kunnen zij zonder bezwaar gebruikt wor den door personen van bet fijugevoeligsle gestel. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot: Apotheek Dorueville, 66 Walerloolaan, te Brussel, lr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zes doo- zen,lranco. Bijna verdronken. Dinsdag mor- geud, rond 11 ure, viel de 9jarige Camiel Saeys, in den Dender, lussdien de sassen. Up liet hulpgeroep van den drenkeling snelde Jan Buys, wonende Dendermond- schen steenweg, 137, terplaalseen sprong gansch gekleed in liet sas. Ounoodig te zeggen dal eeuereddiugaldaar met groote moei lijk lieden gepaard gaal. Ook- inoest Buys zijne moedige daad bijna met den dood boeten. De kleine Saeys werd be wusteloos in liet sashuis, hij M. Bour geois, binnengedragen. Men heeft lang moeten werken om den kleine,terug tot het leven te kunnen brengen. om te weten waar zij naartoe was, en op dit uur weet ik nog niet waar mijn ongelukkige slachtoffers zich bevinden. Verstaat gij de pijnen van mijn hart, Richard Verstaat gij mijn folteringen Verstaat gij de wroegingen mijner ziel Verstaat gij hoe groot de mis daad is, die ik u belijd en de knaging van mijn geweten, die mij het leven ondragelijk maakt Er bestaat een arm kind, dat mijn dochter is, dat geen naam bezit, dat geen plaats vindt in de samenleving, dat misschien geen brood te eten heeft... Daarentegen be staat er een wettig kind, dat rijk is, geleerd, met liefde omringd, dat de achting geniet, welke iedereen toedraagt aan den eerlijken naam, die de zijne is... Ook bestaat een ongelukkige vrouw, die bedrogen is, verlaten, die geleden heeft, geweend, gewerkt en ge zwoegd om pijnlijk en met moeite dat kind te voeden dat mijn dochter is - en wier goed mijn eerste plicht als eerlijk man mij oplegt te verzekeren. Richard, begrijpt gij dat Twee onschuldige schepsels kwijnen door mijn schuld misschien in de diepste ellende. Die gedachte maakt mij waanzinnig, en ik vraag mij af of zekere misdadigers, welke de rechters naar de gevangenissen zenden, het niet minder verdienen dan ik Een snik brak de woorden van Gabriël Savanne af, en een vloed van tranen vloeide over zijne wangen. Richard Verniére gevoelde zich diep ont roerd, bij liet p.jnlijk schouwspel van zulk een diepe wanhoop. Erpe. Zondag namiddag had alhier een smartelijk ongeluk plaats. De 20jarigc zoon van M. Camiel Van Impe van Nieu- werkerken, had voorgenomen met eenen makker in de Molenbeek Ie gaan baden. Zoo gezegd zoo gedaan. Nauwelijks was Van Impe in het water of hij werd door krampen aangegrepen en zonk. Zijn ka meraad wendde alle pogingen aan om hem te redden en kon zelfs een der boe nen van den drenkeling grijpen, doch hij was weldra verplicht los te laten, op ge vaar af zelf in den waterkolk te verdrin ken Eenige oogenblikken later haalde men het ontzield lichaam van den onge lukkige Van Impe op. De smart der ouders is onbeschrijflijk DE JICHT. De rugpijn, slechte verteringen, aanhoudende dommigheid, de brandende en roode wateren met zink- sel vergelijkbaar aan vermorzelden ka- reolsteen, afwisseling van afgang en vor- stoplheid, schele hoofdpijnen, zijn de kenteekens die niet altijd de jichtkrisis voorloopen. Het is dus noodzakelijk van af zij ver verschijnen, krachtdadig op de nieren (gew. lenden) te handelen, ten einde hun toe te laten werkzaam het urinezuur af te voeren, die de jicht en hare doodelijke inwikkelingen (jicht naar het hart of de hersens opgeklommen) veroorzaken. De Foster Pillen geven aan nieren de kracht het urinezuur af te voeren, zij voorzien de jichtkrisis en kunnen niets anders dan goeden invloed maken op de verklaarde krisis al ze te verkorten en minder pijnlijk te maken. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) ol' vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64. Coudenberg- straat, Brussel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren.— Weigert of doet u terug betalen al het geen liet hierne- venslaande merk niet draagt. 39-3 Nieuwerkerken. - Moordpoging. Zondag in den vroegen morgen werd deze gemeente in opschudding gebracht door eene schrikkelijke moordpoging. In de wijk "Maal li wonen de echtgenoten Dom. De Smedt-Verraassen met hunne 4 kinde ren. Naar het schijnt kwamen zij niet te wel overeen en meermaals had er een twist plaats. Zaterdag nacht was dit weer het geval en kort daarop trok men naar het hod. Antoinette Vermassen sliep niet inaai' waakte tot haar man sliep, stond dan op, ging naar de keuken en nam het broodmes waarmede zij haren man eene yselyke snede in de koel toe bracht. Ge lukkig kon hij eeno tweede steek afwij ken. Du vrouw nam dan de vlucht. Het slachtoffer liep huilend de straat op en word's morgens om 3 u. in eenen groo ten bloedplas gevonden. Een geneesheer en politie werden verwittigd De Smedt werd naar het hospitaal van Aalst over gebracht. Dinsdag is Antoinette Vermassen, vrouw De Smedt, aangehouden. De gen darmen hebben haar naar de gevangenis van Dendermonde overgebracht. 's Namiddags is zij door den onder zoeksrechter onderhoord. Zij loochent alle plichtighoid. Volgens hare verkla ring heeft haar man zich willen zelf moorden Maar waarom dan gevlucht De toes land van hel slachtoffer Domien De Smedt is voortdurend goed. Hy werd Woensdag morgend door het parket, in hel hospitaal van Aalst, eene tweede maal ondervraagd, doch zijne verklarin gen leverden niets nieuws op. Ook vrouw De Smedt is voorde tweede maal door den onderzoeksrechte,r Pardoen ondervraagd. Ditmaal legcie zij volledige bekcnlenissen af. Na het onderhuur werd zij opnieuw naar liet gevang gebracht. Een geneesheer is gelast met een verslag op te stellen nopens hare geestvermogens Brussel, 26 Juni 1914. Markt op termijn. De markt begint zwak doch verheft zich de koersen zijn vast. Kanadeesche groep. Argentina 44, Barcelona 127,Brazilian 405, Mexiko377. Groep Empain goed gehouden. Hélio- pulis 134, Nitrates Rails 367. Rails 733. Rand Mines 125. Rio Tinto 1717. Tanga- nika 51,50. Markt op comptant. Er wordt een weinig opeenstapeling hestatigd der waarden welke wat zijn vooruit gegaan. Belgische Rent 3 76,05. Obligations Secondares 4 455. Toskaansche Tram wegen 5 484. De bank waarden zijn beter Socióté Générale 5930. Aan de ijveren wegen kwoteert de fou- dateur Congo 2350. De tramwegen weer staan Bologne 484. Dividende Rruxellois 1115. De Capitalen Murcia hernemen aan 22 ongeveer. Dividende Rails 713. Fon- daleur Transports 1140. De Toskaansche tramwegen zijn belangrijk aan 115 in kapitaal en 47 in dividende. Tramwegen en Electriciteit zijn 86 waard in bevóor- reclile en 26 in gewoon De metaalnijver heid houdt stand Cockerill 1710.Gewoon Longdoz 435. Halanzy 1112.0ugrée 1337. De Charbonnagen worden''weinig 'ver handeld. Forte Taille 712. Noel Sart 3634. Ouest Mons 827. De Koloniale waarden zijn zeer bedrij vig in Part Kasai aan 72. Ordinaire Katanga 2000. Union Minière 715. Tus- sclion de verschillende nijverheden zijn de Petroleums aan 2945 in bevoorrechte Grosny en aan 2840 in gewoon. De vreemde waarden zijn kalm. Ligure Toscana 244. Dniéprovienne 3200. Métal- lurgique Russo Beige 1S10. J GASTON PHILIPS: Wissel-agent aanvaard ter Beurs X van Brussel. 14, Vrijheidsplaats. BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel Téléphone A. 1879. Beurs orders op comptant J en op termijn. - Leening op titels. X Gratis uitbetaling van Koepons. Inlichtingen aangaande alle waarden gekwoteerd en niet gekwoteerd 1 Inschrijvingen zonder kosten op alle uitgiften van titels. Denderhautem. Terwijl de land- houwer Philemon Van Landuyt, van den Knipperhoek aa.i den arbeid was in liet veld, brak er brand uit in zijn woning. Eer er hulp opdaagde, stond alles reeds in laaie vlam en men kon nog juist het vee uit de stallen drijven. Verder is heel de inboedel met de gebouwen vernield. De schade is aanzienlijk er bestaat verze- Brussel. Donderdag had in de sta tie van Turn en Taxis een droevig onge luk plaats. Joseph Godefroid, oud 25 jaar gehu wd en vader van een kind en woon achtig te Hoegaerde, werd door eene reeks manmuvreerende wagons gevat.Hij kreeg een hevigen slag aan het hoofd en stortte ten gronde. Men snelde toe, nam hem bewusteloos op en droeg hem eene afhankelijkheid der statie binnen, waar men bestatigde dat hij opgehouden had te leven. I)e ongelukkige was don schedel ingebeukt. Het lijk werd ter beschikking van het parket naar het doodeuhuis vau Sl-Jans- Molenbeek overgebracht. Geabonneerden Herinnert U dat oen doos Borstpastille» Walthéry altijd voldoende isomden verouderslen én pijn lijksten hoest te gonezen. 1 Fr de doos. Een orkaan in de Vereenigde Staten. Een vreeselijk orkaan heeft het Zuiden der provincie Dakota getei sterd. Een groot getal gebouwen werden vernield en 22 personen werden gekwetst. Te Minneapolis en omstreken werden vier vrouwen gedood.Tweeandere slacht offers werden doodelijk gekwetst. Men rekent de schade op 5 miljioen frank. Door gansch de streek waar de cycloon woedde werden do telefoonver bindingen vernield. Tube 0.78 Poeder Onlellbur voor 4e geneering van kloveni maakt de huid niaok UI EEN WACHT. De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 >r elke loilellantl,> TE KOOP rn ALLE GOEDE HUIZEM TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout- straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran cois, Mercerie Lange Zoutstraat, 2d Hij beschouwde vol medelijden den schul dige, die zijn misdaad zoo zwaar boette. Gabriël, geef mij uw hand, sprak hij. Met dankbaarheid de hand drukkende, welke zijn oude vriend hem reikte, stamelde hij Schenkt gij mij dan vergiffenis Uw fout, want het is er een, is een van die, welke de menschen nog al licht door de vingers zien. Gij oordeelt strenger dan de menschen en gij hebt gelijk, maar toch, God zelf vergeeft aan hen, die berouw hebben, en gij hebt berouw. Ik veroordeel u, maar ook vergeef ik u. Zeg mij nu hoe ik uw ver driet kan lenigen, om te trachten het kwaad, dat gij gedaan hebt te herstellen... O, mijn vriend, ik ga het u zeggen... Nauwelijks ben ik aan land, of ik moet mij reeds weder inschepen. Richard Vernière maakte een gebaar van verwondering. Gabriël ging voort In het wachterskader der Indische zee moet ik mijn plaats gaan innemen. Maar waarom dat Dat is mij onbekend en daarbij heb ik niets te vragen, maar slechts te gehoorzamen, antwoordde de officier der zeemacht. Den tweeden Januari kiest mijn schip zee bijge volg moet ik op dien datum te Toulon zijn. Die reis zal mijn laatste zijn, want ik heb een voorgevoel, dat ik ginder de dood zal vinden, die ik zoo dikwijls vruchteloos gezocht heb! Voorgevoelens beteekenen niemendal, riep Richard. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 8),„ Vrouwelijk n 10) Huxvelyken L.Van Gysegem, tw. met E. De Wolf, tw. Overlydens J. Schockaert. wr Huylebroeck, laudb. 82 j. Breedestr. p. Van Impe, vr. Geysens, z. b. 57 j. Moorsclbaan. P. De Lil, vr. Hoffmann,z.b. 23 jStatiestr.' A. Henry, Pater Jesuit, 70 j Brussel- scheslr. F. Bombeeck, w" Linthaut, z. b. 73 j, Geeraerdsb. str. C. Schol- laert, w® De Decker, z. b. 92 j. Lindcnstr. T. Moulin, w® De Wolf, z. b. 83 j. Leopolds!!-. H. Janssens, fabriekw. 36 j. ZonneslrJ. De Roeck, fabriekw. 15 j. Gceraerdsbergsche straat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Ik ben van een andere gedachte. Ik geloof er niet aan. Dat doet niets ter zake... Hetgeen ge beuren moet, zal niet vermeden worden, zegt men in het Oosten... Parijs en Frankrijk ga ik verlaten om te gaan waar mijn plicht mij roept, en wij zullen elkander niet meer zien, maar, vóór ik vertrek, wil ik de toe komst van mijn slachtoffer en mijn dochter verzekeren. Gij bezit dus nog altijd de hoop haar terug te vinden Aan den bestuurder van een dier agent schappen, die altijd bereid zijn voor geld moeilijke onderzoekingen te ondernemen, heb ik mijn geheim toevertrouwd Ik heb tien duizend frank beloofd en reeds vijf dui zend op rekening betaald... Ik geloof, dat de nasporingen ernstig zullen worden gedaan ik hoop, dat zij met een goeden uitslag zullen bekroond worden, en ik heb u aangesteld om met het goed of slecht gelukken bekend gemaakt te worden... Hebt gij mij aangeduid riep Richard. Ja, ik rekende op uw edelmoedig hart en was immers zeker, dat gij mij niet zoudt verstooten. Hier is het bijgevolg, dat men de tienduizend frank zal komen ontvangen, die moeten betaald worden als men u het onbe twistbaar bewijs zal brengen, dat dezen die ik zoek dood zijn, of dat zij nog leven en van het fortuin zullen kpnnen genieten, dat ik voor haar beschik en dat ik in uw handen kom storten... (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1914 | | pagina 2