DE ORGELDRflfllSIER. "Dada Feest vaq den Nanonaien Bona tegen de lering ZondagTust. Kerkelijk nieuws.. Bedevaarl. Stadsnieuws. Allerhande nieuws. ♦GASTON PHILIPS: BEURSOVEKZICIiT. TOMAAT CIRIO Het Belgisch Schoolschip. Het schoolse,hip - L'Avcnir is sedert eenige dagen gelost en ligt nog altoos in de haven te Havre. Tot hiertoe weet men nog niet, of het schip naar Antwer pen zal komen. De stuurman Meulemees ter verlaat het schoolschip om kapitein te worden van de Kasaï het grootste zeilschip van België. De nieuwe kapitein heeft al zijne vaarkundige studiën ge daan aan boord van de' Belgische school- schepen. Terug uit Kongo. I)e Anversville is Maandag namiddag, om 1 ure, uit Kongo te Antwerpen terug gekeerd, met 104 passagiers. Enkelen waren te La Palice afgestapt. Onder do terugkeerenden bevonden zich twee Zusters van Liefde Zuster Prudentiadie ziek is en Zuster Honorata. De reis was gunstig een passagier leed aan koorts. De opvarenden brachten de tijding mede dat er opstand in Zuid- Kassaï uitgebroken is, maar bijzondere maatregelen genomen zjjn. Nieuwe abonnementen voor de spoorwegen. Naar men zegt zou het bestuur van spoorwegen er aan denken eene nieuwe soort spoorweg-abonnement in te voeren. Dit zou zijn een abonnement van 15 da gen, doch slechts geldig voor reeksen van drie dagen, van Zaterdag lol Maan dag. Deze abonnementen zouden slechts afgegeven worden gedurende de zomer maanden, en voornamelijk ten dienste zijn van bureelbedienden, enz. Slim tegen slim. Een tijdschrift van Müuchen vermeldt ile volgende ware geschiedenis Een oudheidskenner had een tafereel gekocht, van de hand van den welgekeo- den schilder T... Daar het handteeken evenwel ontbrak, schreef hij aan den kunstenaar Waarde meester. Ik heb een uwer kunstwerken gekocht, liet handteeken evenwel ontbreekt. Ik stuur u hierne vens do schilderij. Indien zij wezenlijk van u is, wees zoo goed er uw handtee ken op te plaatsen. Het. antwoord van den schilder liet zich niet wachten. Het luide Waarde beer, de schilderij is wel degelijk van mij. Ik zal ze met genoegen met mijn handteeken bekleeden. Daar het tafereel, evenwel daardoor zelf, zeer in waarde stijgt, bon ik zoo vrij van UEd. 200 mark uit dien hoofde te verzoeken. De oudheidskenner, eigenaar der schil derij, viel echter niet slinks, en de schil der keek aardig op toen hij het volgende briefje ontving Waarde meester. Dui zendmaal dank Ik heb uwen brief langs den achterkant op de schilderij geplakt. Zoo draagt het tafereel thans niet enkel uw handteeken, maar tevens nog eene onloochenbare echtverklaring LACH KRUID Tier van Heim was bij de piotten inge lijfd. Op zekeren dag vroeg hom de ser geant Soldaat Pier, wat doet uw vader Die is begraven sergeant. Neen, ik bedoelde wat was hij, eer hij begraven werd Dood, sergeant Snul, wilt gij mij niet begrijpen Ik wil woten wat uw vader was eer hij dood en begraven was... Toen was hij levend sergeant. Hij was Kleermaker, 't Is gebeurt te Lier. De treinwachter roept in de statie De voyageurs voor Antwerpen veranderen, Een bejaard ventje dal van boven Turnhout komt, met een kaart voor Brussel, is blijven zitten. Hebt gij mij niet verslaan snauwt de treinwachter, ik heb geroepen dat de teriaal ontvangen om in hunne omgeving, leden te werven. Met de eerste 1000 leden wordt de Vlaamsche Toeristenbond bepaald opgericht en bet zal niet lang duren of deze 1000 leden zullen er zijn. Hel werk dus kloekmoedig voortgezet. Men wende zich voor aansluiting lot H. Meert20, Spiegelstraat, Gent. Tot ondersteuning van dezen bond had er verleden Maandag in de Pupillen school een feest plaats, dat door een zoo talrijk als uitgelezen publiek bijge woond werd. Muziekstukken, liederen en alle soorten van" turnoefeningen wer den warm toegejuicht. Voor de lusschen- poos had men cinema vertooningen, schielstand enz. Het feest was prachtig en wij weten niet wat meest te bewonderen valt, of de bekwaamheid der heeren officiers en onderofficiers in het aanleeren der onder scheidene oefeningen, of de beheudigheid der pupillen. Wij zijn gelukkig de gelegenheid te vinden eene openbare hulde te brengen aan den Heer kolonel Thiry die de ont werper en de ziel van het feest was. De bond is hem innig dankbaar, voorde hulp die hij verschafte door hel inrichten van dit feest. Wij hebben ook eene bijzondere melding voor den heer kapitein Claser, de heeren officieren, onderofficieren en leerlingen die het hunne bijdroegen tot het welgelukken van dit feest. Het Komiteit. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, Zondag 12 Juli, M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. KERK DER THERESIANEN. Solemnele Olitaaf ter eere van O. L. Vr. des Bergs Carmelus en Volle Aflaat, toties quoties. aan de gewone voorwaar den, voor deze, die de bovengemelde kerk bezoeken, den 15 Juli, van 's middags, tot den 16 Juli, 's iniddernachts. De goddelijke diensten als volgt Woensdag 15 Juli. Ten 2 uren, uilstel ling van hel Allerheiligste Sakraraent. Het lof, ten 5 uren, Donderdag 16 Juli. De eerste Mis ten 5 ure, waaronder het II. Sakrament wordt uitgesteld. Om S uren, de plechtige Mis's namiddags, ten 5 ure, Lof, fransch sermoen en Te I)eum. Zondag 19 Juli. De eerste Mis, ten 5 uren, en uitstelling van het Allerhei ligste. De solemnele Mis ten 8 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, plechtig Lof on vlaamsch Sermoen. Priesterlijke benoemingen. Bisdom van Gent. Zijne Hoogwaar digheid de Bisschop van Gent heeft be noemd Bestuurder der Zusters van Liefde (Penitenten), te Gent, den E. H. Vb pastoor van 't Beggijnhof te Aalst. riek, Van den derden tot den 12 Augustus Vierde Franc is kaansche Bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes, naar het Heilig Hart te Bordeaux en naar de Gelukzalige Jeanne d'Arc te Orleans. Iedereen mag deelnemen aan de Bede vaart. Prijzen der reiskaarten Antwerpen (Zuid) isle klas 161 fr. 2de klas 110 fr. 3de klas 70 fr. Brussel (Zuid) Is" klas 156 fr. 2de klas 105 fr. 3de klas 68 fr. Bergen (Henegouw) lsle klas 151 fr. 2de klas 102 fr. 3de klas 68 fr. Voor verdere inlichtingen en inschrij- voyageurs voor Antwerpen moeten vingen wende men zich tot Pater Fausti- veranderen Jawel. En waarom blijft ge dan zitten Hewel, 'k en ben ik geen voyageur 'k ben ik kleermaker. Het zegelrecht op de titels. Tal van bladen van alle gezindheden bestrijden levendig het behoud van het zegelrecht op de titels. Naar men verzekert wordt er in het ministerie van financiën ernstig een ont werp bestudeerd, belangrijke wijzigingen brengende aan de wet op het stempelen der titels. Vlaamsche Toeristenbond. Het bewijs is er nu wel, dat ons Volk niet langer op zijn teenen laat trappen, maar gereed staat om kloek terug te schoppen dat liet zijn taal niet met min achting Iaat bejegenen en eerbied eisclit voor zijn Volkswezen de eerste oproep tot oprichting van een Vlaamsche Toe ristenbond geeft 500 leden uit allo stre ken des lands, lodere post brengt een vloed van brieven en kaarten, waarbij men zich aansluit me iewerking toezegt, inlichtingen verstrekten juicht over bet besluit lot oprichting van een Vlaam- schen Toeristenbond. Deze 500 dappere eersten zullen weldra propagandama- nus, Sint Job, Aalst. WIJ VERNEMEN met genoegen dat de Eerw. Pater V. Van Schepdael O.S. B. prior is benoemd in de Benediktyner Orde in Katanga, (Belgisch Congo). De Dender bode wenscht zijn ver kleefde vriend harlelijk geluk en ad mullos annos. Onze Kermisdagen zijn in de meeste orde afgeloopen geen erge baldadig heden zijn aan te slippen. Wij nemen van de gelegenheid gebruik om ons achtbaar gemeentebestuur geluk te wenschen en voornamelijk den heer Schepen De Wolf die de taak was opgelegd onze prachtige Groote Markt zoo schitterend en luister rijk te versieren en te verlichten. Dat was eene nieuwigheid voor onze slad, die volkomen in den smaak gevallen is onzer bevolking en door menig vreemdeling is bewonderd geweest. Zeker gaf die over heerlijke verlichting aan onze stad een feestelijk uitzicht dat, wij hopen hel, telken jare in 't vervolg zullen kunnen bewonderen. Stadsbestuur gij haalt eer van uw werk. Programma van 't Concert te geven door de Pupillen van bet leger, op Zon dag 12Juli 1911, ter Groote Markt: 1. Elite-Marche, II Van Luck. 2. L'Aurore, Ouverture, Friebis 3. Retour de la Chasse, Gabrielle Masure. 4. Mazurka Caprice, L. Michiels. 5. Dans la Forge, Uilenberg Overwerking, neurasthenie, ne- vrosis, herstellingen. In elk geval waar hel organism moet versterkt wor den, in elk geval dat hel noodig is de roode bloedbolletjes Ie vermeerderen om aan hel bloeJserum toe te laten met goed gevolg te strijden tegen de gevaarlijke microben geeft het Elixir Saint Vin cent de Panl. wonderbare uilslagen met twintig dagen behandeling. (20 jaren bijval). In alle apotheken. a. Zondag 19 Juli, om 5 1/2 uur stipt, Groot Concert te geven door do instru mentale vereeniging n De Koninklijke Fanfaren St-Marlinus - van Hal, gesticht in 1880 95 uitvoerders. Ónder hel cere-voorzitterschap van Burggraaf Jan de Jonghc d'Ardoyc. Voorzitter M. H. Borremans. Bestuurder M.Jan Slrauwcn, leeraar aan het koninklijk Conservato rium van Brussel. PROGRAMMA D Doel. 1. Jubilé Imperial, (Keizerlijk Jubileum) J. Matyg. 2. Cortège Solennel, (opgelegd in den wedstrijd vau Dieppe 1914.Hoogsteafdeellog .J.Strauwen 3. liros, opening PjuI Vidal 4. Merel en Vink, caprice voor twee trompetten. Solospelcrs Heeren Clement en I)man, 1" prijzen van 't Koninklijk Conservatorium van Brussel 1914 ,1. Rejnaud 5. Terpsichore, iantaisie-ballet, Louis Ganne. 2« Deel. (i. I.e Baptéme des tropinues uil' Keerkrings- doop, zeetooneelcn, inleiding, zang voor het vertrek, iu zee, doop, leest aan Boord, dans onderbroken door het on weder, aarde, vreugdezang. Jean Ileymans. 7 Pasquinade Aug. De Boeck. S. Fantaisie variée, voor saxophone alto, uitge voerd door M. V. Van Schepdael, 1" prijs van koninklijk Conservatorium van Brussel 1914. G Wettge. 9. Iberia, spaansche wals, L Gregh. 10. Aida, uitknipping, G. Verdi. Au Bon Marché Nieuwstraat, Brussel. Voor den inventaris van Juli ovcr- groote afslag op alle overschotten van stukken, koepons, gemaakte artikels en in 't algemeen op al de artikels welke niet kunnen deel uitmaken van do regel matige soorteering. Wij noodigen onze klienlun uit van d'-ze buitengewone gelegenheden gebruik te maken. Onze bijzondere uitverkoop voor inven taris begint den Maandag 13 Juli. Davids/'onds. Afdoeling Aalst en Omstreken. Ter gelegenheid des ver- jaardags van den Slag dor Gulden Sporen prachtig Feest op Dijnsdag IA Juli 1914; om 7 1/2 uren 's avonds in den hof van den Katholieken Burgerskring met de medewerking der fan fa ar Voor Eer en Deugd van de Christene Vakverenigin gen onder het bestuur van M. Polidoor Barrez. Bij ongunstig weder, zal bet feest in de ruime zaal van den Katholieken Werkmanskring plaats hebben. 1-Iet I-Iuis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutslraal ..Kcliler bij de Groole Markt, in n° 6. Uitvoering der Rubenscantale en de kindercantate De Wereld in op Zondag 19 Juli, in het Feestpaleis te O--lit Het Algemeen Nodcrlandsch Ver bond, Tak Aalst, richt een gezamentlijke reis in tegen verminderden prijs (Tr. 1,25) Vertrek uit Aalst te 12,55 u. Men schrijft in ten lokaio Duitsch Bierhuis - Niéuw- straat, alwaar men ook zitplaatsen kan hespreken voor hel feest. Herdenking van den Gulden Sporen slag. Prachtig Feest in te richten door het Algemeen Nederlandsch Verhond op Zaterdag 18 Juli, te 7 1/2 u. 's avonds, in het Belfort.Toegang vrij voor iedereen. Oudheid. Men heeft in een sterf huis onzer stad een half verheven beeld werk gevonden, verbeeldende de geboor te van Christus, en vervaardigd door den beeldhouwer Guillaumo Van Buscom, eerste bestuurder in 1805, onzer teeken- school. Het kunststuk is aan het stedelijk museum geschonken. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst Het Parket. Vrijdag namiddag stapte het parket in de gemeente Erpe af, bij een gewezen meid van eeno der bijzonderste ingezetenen onzer stad, ten wiens nadeele zij verdacht wordl 100.000 fr. te hebben gestolen. De magistraten ontdekten in hare woning, in een ijzer kofferken rond de 16,000 fr. Dit geld werd aangeslagen en naar Dendermonde overgebracht. Om een frissche kleur te beko men en liet gezicht jong te onderhouden gebruikt men de Zeep, Kreera en Poeder Dada. Deze zijn van eerste kwaliteit en behouden de zuiverheid van lie.t vel. Onvoorzichtige luchtreizigers. Zondag was, ter gelegenheid onzer Ker mis, een luchtbal opgestegen. Jongelin gen deden de reis mede en toen de lucht bal een 200 meters hoog was, viel een ledenpop uit de mand. Een gehuil van liet talrijk publiek ging op verscheidene vrouwen vielen in onmacht, denkende dat een der reizigers uil de mand gevallen was. De ledenpop kwam terecht op den koer van M Lemmens, Statiestraat de meid werd zoo erg getroffen dal zij iu baar bed is moeien blijven en baar leven in gevaar is. EERSTE DEEL. 39e Vervolg. Hier.... Te Saint-Ouen Hier in mijn huis... Bij haar groot moeder, Veronica Sollier, portierster der fabriek. Deze die de poort voor u geopend en u binnengebracht heeft... O, vriend, spreekt gij waarheid O, dan is dat lieve kind, dat ik bij haar gezien heb, het mijne... Het is Martha, het is mijn dochter... Daarom kwam het dan, dat ik meende in haar gelaatstrekken, die der arme Germaine te herkennen... Richard, ik moet mijn dochter zien... ik moet haar omhelzen ik moet haar zeggen, dat ik haar vader ben Ah, ik moet Veronica Sollier spreken zij moet mij vergeven. Doe haar hier komen, als 't u belieft... Ik wil voor haar op de knieën vallen, ik wil van haar genade afsmeeken... Richard Vernière duwde op een der knop pen van de electrische bel, die bij zij bureau stond en in betrekking stond met de woning der portierster. Zich tot den officier wendende, zeide hij Luister, vriend Gabriel, wat ik u te zeggen heb Het oogenblik is gekomen, dat gij al uw moed zult noodig hebben. Denk er aan, dat gij u voor een eerlijke vrouw be vindt, wier kind gij ontstolen-hebt... Ja, gij bevindt u voor een onberispelijke vrouw, wier hart gij gebroken, wier leven gij ver giftigd hebt... Veronica Sollier heeft door u geleden, om uwentwille zeer veel geweend. Lange jaren heeft zij u vervloekt, u, dien zij nochtans niet kende... Nu, Gabriel, nu zal zij u kennen nu zal zij zich bevinden tegenover den man, door wien haar dochter verlaten en ellendig gestorven is. Ah, ik weet niet of zij edel genoeg van hart zal zijn om u vergiffenis te schenken. Gabriël beefde in al zijn leden. Bij de woorden van Richard, viel er een sluier voor zijn oogen weg. Akelig en verschrikkelijk, gelijk hij inder daad was, verscheen nu de toestand voor zijn geest. Wat zou hij aan die verongelijkte en wan hopige moeder zeggen Om zijn misdaad te verbloemen, ja, welke verontschuldiging zou hij daarvoor inbren gen Op dit oogenblik meende hij, dat zijn ver stand weg was, want allerlei verwarde ge dachten stormden onstuimig door zijn her senen. Richard begreep wat er in zijn geest omging. Mijn vriend, heb moed, veel moed, herhaalde hij en bovenal wees kalm. Men klopte aan de deur van het kabinet. Kom binnen riep de fabrikant. Gabriël Savanne gevoelde geen druppel bloed meer in zijn aderen. De deur werd geopend. Geheel in rouwgewaad gekleed, verscheen Smetlede. Zondag nacht zijn die ven gedrongen in de melkerij van Smet lede en hebben 30 kilos boter gestolen. Vervolgens zijn de dieven naar de mel kerij o an Cherskamp gegaan alwaar zij ook 30kilos boter hebben medegenomen. Do daders zijn onbekend. Vlierzele. Ruzie ontstond Zater dag namiddag tusschen de gezusters Dankacrt, over bet erfdeel hunner moe der, beiden hunnen haat werd zoo hevig dat zij elkaar ten lijve gingen. Zekere Smekens moest er tusschen komen om verdere ongelukken te vermijden. Geneest Uwe hartkloppingen met de Pink Pillen De hartkloppingen zijn het ken'ceken vau een vermoeienis van het hart. Wan neer men zeer vermoeid is, slruikelt men of doet mispassen. De kloppingen zijn de mispassen van het hart. Daarom zijn dan ookdeliarlkloppingen een der meest voorkomende verschijn selen van de bloedarmoede en de bleek zucht der jonge meisjes, van de uit den groei voortkomende bloedarmoede, van de neurasthenie, al te gader ziek ten, waai de zwakte van de zieke kenmerkend is. Indien gij dus hartkloppingen hebt, kunt gij met zekerheid zeggen - Ik ben verzwakt Een behandeling die bet bloed weder op kracht brengt, is dus noodig. Wij bevelen U dan de Pink Pil len aan. De Pink-Pillen hebben ontelbare gevallen van bloedarmoede, van bleek zucht, van bloedarmoede die uit den groei voortkomt, genezen, en dit wel doordat zij mot iedere pil een weinig rijk en zuiver en nieuw bloed geven. Door dat nieuwe, rijke bloed aan te brengen, maken zij dat de voeding van alle orga nen volkomen is. De toestand van ver moeienis verdwijnt en bel evenwicht der gezondheid is hersteld. .Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken on in het Depot voor Belgie Apotheek Derneville. 66, Waterloolaan te Brussel. Fr. 3,50 de doos en Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Depot te AalstApotheek Callebaut, Botermarkt. 36 Welle. Het parket van Oudenaarde is te Welle afgestapt, ten einde de zon derlinge zaak van liet opvissclien van den genaamde Van Mulders te onder zoeken. Wat zonderling mag genoemd worden is, dat men op dezelfde plaats een ander lijk van een onbekend manspersoon beeft opgevischt, dat sporen van geweld droeg. Hel had kwetsuren aan hoofd en bals en do koffiebus welke in zijn vest zak stak was gansch plat gestampt. Er bestaat geen twijfel of deze moet doodgeslagen zijn vooraleer in 't water geworpen te zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. - GRAVEEL - STEEN - NIER- ZUCHT. De nierzuchtkrisie is ver schrikkelijk pijnlijk, zij begint plotse lings in volle schijnbare gezondheid. Hare voorloopende kenteekens kunnen zelfs onbemerkt voorbijgaan, de rugpijn zélf zeer licht ofdoortrnkkend.de troebele wateren, donkerkleurig, een roodachtig zinkscl nalatende, vergelijkbaar aan ver morzelden kareelsteen, of geelachtig gelijk fijne zand, de hoofdpijnen, eene voortdurendevermooidheid, eene zwaarte in do nieren vragen onmiddelyke zorgen want 't zij gelijk hetwelk van deze ken teekens, zelfs onbeduidend moet eene nierzuchtkrisie doen vreezen. Al aan de nieren (gew. lenden) eene nieuwe werking te verschaffen, die hun toelaat het stof, het zand, en kiezelzand der wateren af tc drijven, oorzaak van al deze pijnen verwijderd men alzoo het gevaar. De Foster Pillen, versterken de nieren, zij kuischen gansch het waterslelsel, zij vergemakkelijken gedurende de krisie de uitwerping vau het kiezelzand en na de krisie genezen zij alle wonden. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelselie Apotheek, Cli. Delacre, 64. Coudenberg- straat,Brussel.Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren.Weigert of doet u terug betalen al bel ge»-n bet hierne- venstaande merk niet :d raagt. 39-11 Moorddadige kermis. - Ter ge legenheid van de kermis in het dorp Iverckom, bij S'-Joris-Weert (Leuven), waren danstenten opgeslagen. Toen de gemoederen door drank en dans verhit waren, ontstond een twist tusschen de inwoners van liet dorp en die van een nabij gelegen dorp. Fen hunner slak plotselings met een zakmes in dé borst van een der dorpsbewoners, die oogen- blikkelijk neerzakte. Zijn steekwoede vervolgend, stak hij, voor men het hem kon verhinderen, don riend van het slachtoffer eveneens in de borst. Beiden waren doodelijk gekwetst. Daarna zette hij het op een loopen, achtervolgd door de woedende boeren. - Een klopjacht werd ingericht, doch de dader wist te ontsnappen. Dank zij het feit dat hij zijn rijwiel in een herberg van Kerckom had achtergelaten, kon men hem opsporen en Dinsdag morgein! werd hij aangehouden. Dinsdag avond is hij naar de gevangenis te Leuven over gebracht. De moordenaar slaat bekend als een brutale kerel en heeft reeds vele wan daden op zijn geweten. Een der slachtoffers is reeds gestor ven men vreest voor het leven van hel andere Van de Zuster Overste van St. Germain. Gelief mij nog 10 doo zen te zenden derborstpastillen Walthéry. Ik vind ze goed en boven alle andere remodiën tegen den hoesten de keelpijnen. Bloedig gevecht te Kortrijk. In de Brugstraat woont Henri Masure, herbergier en koopman in koorden met een dochterken en zijn gehuwden zoon Henri- Een andere zoon, Constant, woont ne vens hel huis zijns vaders. Sedert lang bestond er oneenigheid tusschen beide gezinnen en nog onlangs werden vader-Masure en zijn zoon Henri veroordeeld op aanklacht van Constant. Ter gelegenheid van den ommegang te Bavicliove was Constant Masure, die ac- cordeonspeler is, muziek gaan spelen. Zijne vrouw zat thuis en zat in den val avond rustig aan hare deur toen haar schoonbroeder Henri Masure met een ge span kwam aangereden en haar belee- digde en bedreigde. Ze vluchtte in hare woonst en liet den stoel aan de deur staan. De schoonbroeder nam de sloel en sloeg al de ruilen en 't herborggerief aan stukken. Intusschen was Constant ver wittigd en kwam rond 8 ure thuis. Wol- haast ontstond eene nieuwe woordenwis- seling, gevolgd van een doodelijk ge vecht. De twee gebroeders Constant en Henri rolden op den grond en gaven elkander veel slagen. Achiel, een andere broeder, trachtte do vechters te scheiden, wijl do vrouw van Constant partij trok voor baar man. De vader kwam met een groot beenhouwersmes buiten geloopen on stak er wild mede in 't ronde. Men hoorde welhaast niets dan kermen en klagen. Julien Ghys, seliildersgasl, wildeden dader ontwapenen, doch kreeg ook zijn paarl. Karei Foublou, meenende dat Masuie, vader, veel slachtoffers ging maken nam zijn geladen revolver en sprong tusschen de vechters Hij loste verscheidene schoten, waarop 't gevoeld een einde nam, daar allen nu gekwetst op den grond lagen. Intusschen was er eene ontzaglijke menigte ter plaats gesneld, waaronder verscheidene politieagenten die verwit tigd waren, 't was al bloed wat men zag. Do slachtoffers werden in hunne woonst of in eene naburige herberg gebracht, waar de geneesheeren Willemijno, Cliy vot, zoon en Masureel de gekwetsten kwam verzorgen. De gekwetsten zijn Constant Masure, had eene erge won de in de richting van het hart, hij ver keert in doodsgevaar. Marie Viaene, zijne vrouw, bad twee steken, een in den buik, de andere in den Markt op comptant. De markt is kalm uitgenomen de koloniale en pelrolwaarden zijn wat beter. Belgische Rent 75,90. Obligations Se condares 4 °/o 457. Tramways Toscans 5 484. DeTramwegen weerstaan. Fon dateur Rarcelone 986. Bologne 578. Dividcnde Bruxellois 115. Fondateur Transports 1140. De Toskaansche Tram wegen zijn 115 waard in kapitaal en 47 in dividcnde. Tramwegen en electriciteit zijn beter aan 87 in bevoorrechte en 26 in gewoon. De Metaalnijverheid ingoede strekking. Cockri 11 1715. Gewoon Longdoz 428. Ougrée 1332. Thy 2392. De Charbonnages houden stand. Forte Taile715. Marcinolle Nord 451. Noël Sart 3610. Tusschen de Koloniale waarden slaagt de Fondateur Lacourt op tot 545. Part Kasaï 88. Gewoon Katanga 1967. Onder de verschillende nijverheden gaan de Petroleums vooruit. Bevoor rechte Grosny 3000, gewoon 2930. Bij de vreemde waarden notceren wij Ligure Toscana 212. Dniëprovienne 3195. Métaliurgique Russo Beige 1805. X Wissel-agent aanvaard ter Beurs X t van Brussel. t 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. X Telegram Adr. Philton-Brussel Téléphone A. 1879. J Beurs orders op comptant J en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden j gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle uitgiften van titels. J Zonderlinge grafmaker. De policiecommissaris van Gilly houdt zich tegenwoordig met eene heel akolige zaak bezig. De grafmaker Alfred Depasse werd beschuldigd verscheidene lijken in denzelfden put te begraven en de kisten voorloopig in eene remise te plaatsen, aan de oude woonst van den bewaarder palend. Depasse werd ondervraagd en gaf eenige verwarde uitleggingen. Een on derzoek werd begonnen en weldra stelde men vast, dat do grafmaker uit luiheid zijn werk verwaarloosde. Op liet kerkhof en wel op eene plaats, waar sinds lang niet meer hegraven werd, vond men twee graven, waarvan de aarde versch omgewoeld was. Zij be vatten verscheidene doodskisten, de eene op de andere geplaatst. In de liooger ge noemde remise vond men daarenboven zes lijken van volwasSeDon- en drie kin derlijken. liet zijn lijken va;i inwoners van Gilly, in 1913 en in 1914 in liet gast huis gestorven. De policiecommissaris deed dan Depasse in zijn kabinet ontbieden. Deze wachtte zicii wel te verschijnen en vluchtte. Depasse was sedert vijftien jaar graf maker, getrouwd en vader van twee kinderen. In het begin was bet een voor beeldige werkman en won bij jaarlijks, voordeden inbegrepen, ongeveer 4000 fr. Depasse begon langzamerhand te drin ken en verwaarloosdo de lijken te begra ven. Hij plaatste ze in do retnise en be groef er van tijd tot tijd twee, drie golijk. Veronica Sollier, en trad naar Richard toe om zijn bevelen te ontvangen. Met de oogen ter aarde geslagen, met opgeheven handen en weenend en snikkend, deed de zeeoffier twee stappen naar haar toe en liet zich op de knieën vallen, zonder een woord te kunnen spreken. Verbaasd zag de portierster naar den man, die voor haar voeten knielde en snikte, en richtte dan haar oogen naar Richard Vernière, als om hem den uitleg te vragen van dien wonderlijken toestand. De fabrikant scheen de zwijgende vraag niet te begrijpen. Hij was het niet die moest spreken. Een uiterste poging doende, ontvielen aan de blceke en bevende lippen van Gabriël nauw hoorbaar deze woorden Vergiffenis Vergeef mij Veronica verstond nog niets van dit alles. Hoe had de brave vrouw kunnen raden, dat die officier, die voor haar knielde en haar om vergiffenis smeekte, de verleider van haar geliefde Germaine was Wat zegt gij, mijnheer stamelde zij, terwijl zij hem de hand reikte om hem te doen opstaan De hand van Veronica vastgrijpende en dan, als in een aanval van waanzin en wan hoop, stamelde Gabriël - Ik ben de vader van Martha... Een rauwe kreet, een woeste gil, de schreeuw eener moeder, die haar kind aan een nakend gevaar blootgesteld ziet, bonsde op uit de borst der ongelukkige moeder. Haar hand met hevigheid uit die van Gabriël losrukkende, week zij achteruit. Een ontzaglijke, een verschrikkelijke gram schap borst in baar hart los, en vergetende, dat zij zich in de tegenwoordigheid van Richard Vernière bevond, dacht de moeder van Germaine er zelfs niet aan, haar gevoe lens te bedwingen. Nu eindelijk herkende zij hem, zij had hem daar voor zich, daar in haar bereik den man, die haar zooveel kwaad gedaan had, den eerlooze, die Germaine bedrogen, die Ger maine onteerd, die Germaine met haar kind verlaten had, die haar beiden tot ellende, tot schande, tot den dood gedoemd had. En die schurk was de vriend van Richard Vernière, van haar meester, het was de vader van Henri Savanne en Martha was de de onbekende zuster van dien jongeling Onder dien eersten indruk was Veronica achteruit geweken. Met de tanden op elkaar gesloten, met gebalde vuist en de oogen vol haat, kwam zij vooruit zij boog zich over Gabriël en zeide met sissende stem Gij, een officier, zijt het, die dit schelmstuk hebt bedreven... Gij, die op de I borst het legioen van eer draagt... Het is waarlijk een schoone eer voor u, maar ik I wist niet, dat ze dit kruis aan lafaards gaven! I En gij schaamt u niet hier voor mij op uw knieën te vallen, voor mij, die om uwentwille al de tranen van mijn hart uitgeweend heb... Gij, lafaard, durft gij hier komen vergiffenis vragen aan de moeder, wier kind gij ver- Gerard Verhaeghe, die ook wilde tus schen komen kreeg een gevaarlijke mes steek in den linkerarm. Henri Masure, vader, kreeg twee ko gels in 't hoojd. I-Ienri Masure, zoon, had ook een schot ontvangen in den hals. Achiel Masure, kreeg verscheidene messteken, waaronder een in den buik waaruit de ingewanden puilden. Hij ver keert in stervensgevaar. AI deze slachtoffers werden naar 't gasthuis overgebracht. Julien Ghijs, ontving twee steken in de bil, waaruil liij veel bloed verloor. Ilij wordt thuis verzorgd. Dit droevig tooneel heeft niet weinig ontroering in de stad verwekt. Brussel, 10 Juli 4914. Markt op termijn. De verhandelingen worden bijzonder lijk gedaan in Kanadeesche waarden welke nog van eenige eenheden zakken. De andere waarden zijn vast. Argentina 38, Barcelona 90, Brazilian 382, Mexico 365. Groep Empain vast. Iléliopolis 133, Nitrates Rails 364. Rails 740. Rand Mines 154. Rio 1730. Tanganika 52,50. Het st-ik 0.79 Crème Tube 0.79 Poede Werkdftdigheid «onder •eejga legen eeneret''fltEc;;c kleur TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeploin, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A I)e Paepc-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout- straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21 moord hebt Ja, dat is erger nog dan lafheid, weet ge dit wel Dat heet onbeschaamdheid. Gij moet daarvoor uitzinnig zijn Gij moogt mij beleedigen en beschuldigen, antwoordde Gabriël, maar belet mij niet het kwaad te herstellen, dat ik gedaan heb... Wat Het kwaad herstellen riep de weduwe Sollier... Het kwaad, dat gij gedaan hebt, is niet te herstellen. Kunt gij de doode doen verrijzen uit haar pas gesloten graf Gij hebt mijn Germaine verlaten en vermoord Moordenaar Zij is gestorven van ver moeienis, van ontberingen, van ellende,, bijna van honger.- Brave menschen zijn het, werklieden, even arm als zij, die haar een kist tot aalmoes geschonken hebben Zonder haar moeder te kunnen omhelzen, is Germaine gestorven, en laat een kind na, dat zelfs geen naam heeft. Beef, schurk, want bij het lijk van Germaine, heb ik op den onbekende, die de oorzaak was van zooveel rampen, den vloek Gods ingeroepen En gij komt mij bier om vergiffenis smeeken, gij, moordenaar mijner dochter Met vlammende oogen den officier aan starende die nog altijd voor haar geknield lag, ging zij met verheffing van stem voort Vergiffenis Neen. nooit, ik schenk u geen vergiffenis, gij, beul mijner dochter, en ik haat u evenzeer als ik u veracht... Ik ben maar eene vrouw, maar ware ik zoowel de vader van uw slachtoffer evenals ik er nu de moeder van ben, wees verzekerd, dat uw laatste uur gekomen was.- Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorlen Mannelijk geslacht 6) .r Vrouwelijk 9) Overlijdens J. Van Schuylenbergh, wr De Naeyer, z. b. 83 j. De Gheeststr. M. Wellekens, vr. D'Haese, z. b. 51 j. Dirk Martensstr. G. Le Comptc, m. D'Hoey, werkm. 36 j. Korte St-Jorisstr. A. Van der Meirsch, wr De Block, marktkr. 68 j. Zoutstraatpoort. D. Bomon, wr Sergant, schoenm. 72 j. Vrij heidstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. O, vrouw, ik heb berouw over mijn daad. Gij liegt een man die in staat is te doen wat gij gedaan hebt, kan geen berouw in zijn hart gevoelen. -Als liet u belieft, madame Sollier, heb medelijden met mij. Hebt gij medelijden gehad met mij en mijn kind Maar Martha is mijn dochter, en ik heb het recht... Vooraleer hij uitgesproken had, antwoordde Veronica met hevigheid Wat zegt gij daar Uw dochter Recht Welk recht Ah, ik gebied u te zwijgen van recht. Welk recht zoudt gij kunnen hebben op een kind aan wie gij zelf uw naam niet gegeven hebt Martha... Martha Uw dochter... Zij kentuzelfs niet.. Heeft zij uw aangezicht over haar wieg gebo gen gezien toen het nog klein was Heeft zij uw slem gehooid Neen Neen... Vader? Gij zijt niet waardig dat te zijn. Martha is mijn kind, verstaat gij dat Het mijne alleen... Ik heb haar en ik houd haar... Zij zal u nooit kennen, nooit... O, laat mij dan tenminste voor zijne toekomst zorgen.. - Haar toekomst Het is nu wel tijd er aan te denken. Gij zijt rijk. nietwaar, en komt mij geld aanbieden Denkt ge dan, dat er schelmstukken zijn, die men met geld kan afkoopen (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1914 | | pagina 2