Schoonheid QE ORGELDRflBISTEH. Dada Dada ITada Een dringend en EENE SCHANDALIGE PLHKKBHT. Drankbestrijding. Bedevaart. Vlaamsche Bedevaart Zondagrust. Sltul Aalst.- Werkbeurs. Stadsnieuws. Allerhand e nieuws. BEG RSOVEB ZICHT. TOMAAT CIRIO wtreld. Indien liet eenigzins op de hoogte was van katholieke godsdienstige zaken dan zou het weten dat de orlhodoksche, en de orthodoksche priesters juist schismatie ke kerk en priesters zijn on geenssins tot de Roomsche katholieke Kerk behooren. Het socialistisch blad van Amsterdam en Vooruit die zijn artikel heeft over genomen, hebben de katholieke Kerk en en de 'katholieke priesters willen vuil maken. Ze hebben bewezen, ten eerste onwe tend te zijn in die zaken: ten tweede, dat juist de katholieke priesters en Kerk voor niets in die afschuwelijke misdaad zijn betrokken. Maar terechtwijzen zullen ze toch niet. Gedeeltelijke verniewing der Kamers. De Grondwet schrijft voor dat de Kamers alle twee jaren bij helft ver nieuwd worden. La Flandre Liberale is van meening dat die gedeeltelijke vernieuwing een slecht stelsel is nu met de Evenredige Vertegen woordiging. En 't is dank aan dat slecht stelsel, zegt het blad, dat de katholieken het te danken hebben dat ze nog aan het hoofd zijn. Dat is zoo wat by het haar gelrokken. Veronderstel eens dal het kiezing ware geweest in geheel het land. en dat de katholieken in de tweede helft ook 2 zetels zouden verloren hebben; dan ware hunne meerderheid in de Kamers van 16 op 8 gedaald. Nu, zij hebben al bestuurd met 6 stom men meerderheid. Wat betreft dat de vernieuwing der Kamers bij helft moet geschieden, dal is do schuld der katholieken niet. De grondwet werd herzien in 1893 94 en men liet er die bepaling der verneiu- wingbij helft inslaan zooals ze erin was opgenomen in 1830. Bij eene herziening der Grondwet kan dat veranderd worden wij hebben er niets tegen. De gaskwestie te Verviers. De gemeenteraad van Verviers heeft Maandag avond men 15 stemmen tegen 11 en 2 onthoudingen de regie der gas verworpen, met dien verstande, dat het vraagpunt van beginsel er voor niets tus- Sohon was en de regie enkel verworpen werd, omdat men haar minder voordeeiig achtte dan de ingekomen voorstellen van particulieren. De Blijde Intrede te Namen. De Grootmaarschalk van het Hof heeft Zijne Hoogw den Bisschop van Namen officieel bericht dat de Koning, de Konin gin en de Koninklijke Prinsen, den 2 Augustus de kathedraal van Sint-Aubin zullen bezoeken. belangrijk vraagske voor wie het aangaat. Weet onze stedelijke politie niet dat er alle dagen, met deze hitte, ware schan dalen worden gegeven door eene bende schavuiten in den meersch op den Gent- schen steenweg, gelegen achter de brou werij vanM. Albert Monfils, en die Ihans 'i'^hc de te z« emmen. En dat ze t dan nog deftig deden Maar het gaat er al bonter toe dan in Congo, en uren aan een stuk worden daar in volle vrij heid want nooit is er daar een agent te zien de vuilste tooneelcn vertoond tot groote ergernis en verontwaardiging van alle deftige lieden en wandelaars die langs daar passeeren, en tot groot ver derf van al de kleine meisjes en kinderen die dit walgend spektakel komen aan schouwen. Dat is nu reeds weken dat die toestand duurt Wij hadden tot hier toe nog altijd gewacht het feit bij middel der pers ruchtbaar te maken, in de hoop dat er van hooger hand toch eens handelend zou opgetreden worden. Doch er komt mets van En daarom vragen wij eerbiedig maar dringend aan dezen die aangesteld zijn om den eerbied der openbare zeden te handhaven, dat zij toch eens krachtdadig zouden opkomen tegen deze scliandige misbruiken. Het wordt hoogtijd want liet kwaad stookt, van dag tot dag onbeschaamder en stoutmoediger het hoofd op. Donderdag II. - zoo bevestigt ons een ooggetuigen rond 4 u. van den namid dag, kwam een heele ploeg fabriekwer kers en werksters die langs daar huis waarts trokken, insgelijks den meersch ingeloopen om de zwem-gasten tot on tucht op te hitsen en aan te wakkeren. En dat alles kan ongestoord geschieden in vollen dag, op enkele stappen slechts van de stad Het is met tegenzin, ja met walg, dat wij over zulke feiten schrijven, maar hel is plicht hier alarm te roepen omdat het de bescherming geldt dor openbare zeden die zoo beestig onteerd en met de voeten EERSTE DEEL. 40c Vervolg. Als men ze niet kan afkoopen, dan knn het berouw ze verminderen... Veronica, die eindelijk zichzelf meester was, antwoordde Indien uw geweten eindelijk ontwaakt is, dan is het zooveel te beter voor u, mijn heer. Ik wil de bitterheid uwer wroeging niet verergeren, met u bij een kind te brengen, dat, hoe jong het ook is, bijna het verstand eener volwassen vrouw heeft, en u zou kun nen vragen, wie gij zijt, gij, die haar van beschermingen geld komt spreken.... Gij zult haar zeggen, dat gij haar vader zijt, nietwaar Zij heeft haar moeder om uwent wil zien weenen... Zij zelve heeft ook om uwentwil geleden... Zij weet, dat haar moe der door uw schuld van uitputting en gebrek bezweken is... Ze zou u antwoorden Gij mijn vader Maar gij hebt mijn moeder ver moord I... Ik ken u niet... Veronica's toorn was voorbij, en zij scheen «iu zeer kalm, want bij deze laatste woorden kon zij haar ontroering niet meer bedwingen. Stom en onbeweeglijk, terneergeslagen en als verpletterd, stond Gabriël Savanne nog altijd voor haar. Zonder spreken was Richard Vernière tot i dit oo ;e ib!ik getuige geweest van het itzeltend to.meel, dat onder zijn oogen getrapt worden in hooger bedoelden meersch. Wij smeeken derhalve de hoogere overheid dat zij desnoods tol de uiterste middelen haren toevlucht zou neuien om hier eens voor goed een einde aan Ie stellen. Met dit zoo hoogst noodig zuiverings- werk zal zij den dank verdiend hebben van alle deftige lieden, en in aanzien en ontzag bij allen winnen. De Bond van de Maatschappijen van 't Vrije Gedacht van Brussel heeft eene plakkaat doen aanplakken waarbij al do vrijdenkers van de hoofdstad en de voor steden uilgenoodigd worden op eene protestmeeting tegen hel uitgaan van de Processie van't H. Sakrament van Mira kel, Zondag aanstaande. In de gemeenste, schadaligste en opruiendsle bewoordin gen wordt er, in deze plakkaat, uitge vallen legen de Processie. Deze wordt eene scliaandaal-processie genoom I, en ceu aanslag tegen de vrijheid van geweten. Het is alsof de kopstukken van de o libre-pensée de voyoueratie van Brus sel van Brussel willen ophitsen om Zon dag de Processie uit te fluiten. Welnu, in naam van de vrije uitoefe ning van de eeredienslen, door de Grond wet gewaarborgd, vragen wij dat de policie Zondag een oog in 't zeil zou hou den en beletten dat er legen «le vrijheid van geweten en van godsdienst der geloo- vigen een aanslag zou gepleegd worden Onze Ferreristen hebben een zonder ling gedacht van de vrijhend zij noemen zich vrijdenkers en willen de van deken aan de katholieken ontzeggen. Daarbij stellen zij zich zoo gemeen aan, zooals nu met hunne schandalige plak kaat, dat zij alle eerlijke en deftige lieden doen walgen. Nieuws v. d. Dag. Op de laatste vergadering der Federa tie van Katholieke Matigheidsbonden werd op voorstel van M. Mieuwis, van St-Truide», een zeer gewichtige kwestie behandeld. De ondervinding leert dat het moeilijk is, oude drinkers le verbeteren, daarom leggen alle bonden zich toe om toch de jonkheid, de «maatschappij van morgen- te vrijwaren tegen de vreeselijke plaag der dronkenschap doot* voor alle kinde ren te eischen opvoeding in geheel onthouding van alle geestrijke dranken dus ook bier en wijn, tot den leeftijd van 16jaar. Indien men tot dien leeftijd geheel onthouder blijft en tegelijkertijd het alcoolvraagstuk bestudeert, is men bijna zeker voor geheel het leven gevrijwaard te zijn voor verval in het ongeluk. Sinds eeuigen tijd verkoopt men in ons land, en vooral van buitenlandschen oor sprong, suiker en chocolade bollen, van bijzonderen omvang, die 5 lot 8 gram alcool bevatten, zooals Cognac, Rhura, Kirsch, enz., welke gemaakt worden meestal van de slechtste soorten alcool daar men door suiker de hoedanigheid niet erkent. Er hebben zich gevallen voorgedaan dat kinderen min of meer in staat van dronkenschap gevonden werden na hot gebruik dezer suikerbollen en lekker nijen 0). Hel is te wenschen dat de overheden spoedig zullen optreden, met den zelfden iever als waarmede de loterijen en bon bons verboden werden, teneinde te voor komen dat kinderen slachtoffer van hel alcolisme worden, vor den leeftijd waar op zij herbergen beginnen te bezoeken. Priesterlijke benoemingen. Bisdom van Gent. Zijne Hoogvveer- digheid heeft onderpastoor benoemd Te Selzate, den E. H. Baes, id te Op- brakel te Wortegera, den E II Rodls, priester in het Seminarie te Opbrakel, den E H. Dutordoir, oud-lceraar in 't College van Dendermonde. Belangrijke Mededeeling. Wij vernemen met genoegen dal. de wet op de Zondagrust toegepast wordt op de Klerken van Notarissen, Advoka- ten en Deurwaarders. Die bedienden zullen met voldoening kunnen vaststel len dat 21 dezer, zijnde de nationale feestdag, hun een dag verlof moet toege staan worden daar die dag aanzien wordt als een wellelijken feestdag en onder toepassing valt van art. 1 der wet van 26 mei 1914. Van den derden tot den 12 Augustus Vierde Franciskaansche Bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes, naar het Heilig Hart te Bordeaux en naar de Gelukzalige Jeanne d'Arc te Orleans. Iedereen mag deelnemen aan de Bede vaart. Prijzen der reiskaarten Antwerpen (Zuid) ls,e klas 161 Ir. 2de klas 110 fr. 3de klas 70 fr. Brussel (Zuid! lsl® klas 156 fr. 2de klas 105 fr. 3de klas 68 fr. plaats greep. Hij dacht dat, kwam hij niet tusschenbeide, zijn vriend nooit de arme vrouw zou kunnen doen stillen, die hij voor haar leven ongelukkig gemaakt had, en die nu haar gevoelens van haat uitstortte. Op ernstigen en tevens zachten toon sprak hij Veronica, meer dan drie jaar reeds zijt gij in.mijn huis. Gij weet, hoe ik u hoogacht en genegen ben. Ik kende uw verdriet, en ik heb u beklaagd en gedaan hetgeen ik kon om het te verzachten. Gij zijt voor mij een ware voorzienig heid geweest, mijnheer, antwoordde de we duwe Sollier. Gij hebt mij uit ellende getrok ken... Ja, gij hebt een edel hart en hetgeen gij voor mij gedaan hebt, zal ik nooit verge ten... Gij kent mijn gevoelens en gedachten, nietwaar O, mijnheer, ik weet dat zij rechtvaardig zijn en voor niets buigen. Ook wordt gij door iedereen geëerbiedigd... Veronica, houdt gij mij voor een eerlijk man Zou iemand daaraan kunnen twijfelen Indien ik u een eed zwoer, zoudt gij mij dan gelooven Zeker zou ik u gelooven, mijnheer Welnu dan, Veronica, ik kom u spre ken ten gunste van mijnheer Gabriël Savanne. Gij, mijnheer Richard Gij Voor zulk een mensch goed spreken Ji, Veronica, ik.... Verra van zijne mis daad te versclioonen, begrijp ik zeer wel. Bergen (Henegouw) ls,e klas 151 fr. 2de klas 102 fr. 3de klas 68 fr. Voor verdere inlichtingen en inschrij vingen wende men zich tol Pater Fausti- nus. Sint Job, Aalst. uit bet Bisdom Gent naar O. L. V. van Kevelaer (Duitschland). op 14, 15 en 16 September, met de hooge goedkeuring van Z. I). Hoogw. Mgr. Stilleinans, bisschop van Gent, en onder hel voorzitterschap van Z. E. Heer Ka nunnik De Corte, pastoor-deken van Sottegem. De Bedevaart vertrekt op Maandag 14 September uit de verschillige richtin gen naar Brussel-Noord, alwaar de ver- schillige groepen gezamcnllijk den trein nemen voor Leuven-Maastricht, om 9 u. 7 minuten. Men is terug in Brussel, Woensdag 16. om 6 1/4 's avonds. Het bestuur gelast zich. op aanvraag, te zorgen voor eten en nachtverblijf te Kevelaer. In gasthoven van eerst- n ran<* 8 fr. daags, van tweeden rang 6 fr. daags. De aanvraag moet ten minste 8 dagen op voorhand gedaan worden aan E H. Van Trimpont, onderpastoor, Aude- miarde, voor eersten rang, en aan Eerw. Heer Pastoor van Godveordegem, voor tweeden rang. De oefeningen der bedevaart zullen later, aan de deelnemers bekend gemaakt worden. Boekjes melde geschiedenis der Bede vaart, gezangen en gebeden, zijn te be komen bij Eerw. Heer Van Essche, pastoor, Godveerdegem (Sottegem). aan 0,25 fr. Men wordt vriendelijk vèrzochl iets bij te dragen voorde onkosten der Bede vaart (offerkeers. plechtige bedevaart reis, sermoenen, enz.) Voor den groep Aalst-hcndermonde schrijft men in tot den 5 September, bij E. H. Lanwerys, pastoor Aalst-Mijlbeko; E. II. Mistiaen, pastoor te Moorsel E II. Carlo, leeraar, Collegie, Dender monde. Prijs der kaarten Dendermonde of Aalst, Kevelaer en terug fr. 14.40. Van 's middagstot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, Zondag 19 Juli, M. Meganck, Leopoldstraat. Worden gevraagd door de Patroons 2 Smedersgasten. 1 Schrijnwerker kassenmaker. Vragen der Werklieden 1 Goede voerman. De plechtige Prijsuitdeeling aan de leerlingen van St-Martensgeslicht zal plaats hebben den Woensdag- 29 Juli, te 9 uur, onder voorzitterschap van Z. E. H Kan. Roelandts, Pastoor-Deken van Aalst. Moedige redding. Zaterdagnamid dag was de I jarige Elisa Van Nuffel rechtover de fabriek Leclercq. Boude- wijnkaai, in den Dender gevallan. De kleine ging onvermijdelijk verdrinken en was reeds in het water verdwenen, wan neer zekeren Petrus Rossel, wonende St-Annastraat, kwam toegeloopen en in liet water sprong. De moedige man ge lukte erin het meisje nog levend aan wal te brengen Het parket is in onze slad afgestapt, nopens een bloedige vechtpartij, welke zou plaats gehad hebben in don omtrek der Sinl-Martenskerk. Ter plaats werden de plichlige en getuigen gehoord. Ook werd een plan der St-Martenplaats opge maakt. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst. Bloedig gevecht. Maandag morgend om ure. begaf zich J. Berxan naar zijn werk. Op den hoek der Dirk Martenslraat werd hij laffelijk aangevallen door den barbier E. I). Deze bracht hem verschei- schoppen toe, zoodanig dat men verplicht was hem met een rijtuig naar zijne won ing over te brengen, waar hij geneeskun dige hulp heeft ontvangen. Zijn toestand is bedenkelijk. Een onderzoek is inge steld. Ongeval. Maandag morgend was rond den molendries een telegraafdraad losgeraakt, zonder dat iemand liet be merkt had. Een wielrijder kwam aan gerend en botste, juist op de hoogte van den hals, tegen den snijdenden draad. Hij werd verscheidene meters ver weg geslingerd en had zich rnstig bezeerd. Hel Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoulstiaat dichter bij de Groole Markt, in n° 6. Brand. Maandag morgend is er in de woning van den herbergier C. D'Haese brand ontstaan. Voorbijgangers werden een brandreuk gewaar en verwittigden den herbergier. Men snelde naar boven dat er wonden zoo diep, dat zij nooit of ten minste moeilijk kunnen geheeld worden. Maar gelijk Gabriël u gezegd heeft en ik deel zijn gevoelen vermindert een oprecht berouw de schuld... - Maar, mijnheer, is de wonde daarom minder wreed vroeg Veronica met bewogen stem. De weduwe Sollier schudde droevig het hoofd. Met ontroerde en «ernstigen stem, ging Richard Vernière voort Veronica, ik zweer u, versta mij wel, ik zweer u dat het berouw van mijnheer Savanne diep en gemeend is, dat hij nu evenveel verdriet heeft in het gebeurde als gij, dat de wroeging zijn dood zal verhaasten, en dat hij medelijden... dat hij vergiffenis verdient... Een zenuwachtige rilling ging door de leden van Veronica. Zij kon haar ooren niet gelooven. De man, dien zij ter wereld het hoogst schatte, mijnheer Vernière, vroeg genade voor den beul van Germaine... Op zachten en overtuigenden toon ging de fabrikant voort Gabriël Savanne was hier gekomen om mij zijn geheim, zijn knaging, zijn verdriet toe te vertrouwen, en ik kan u verzekeren, Veronica, dat hij niet wist, dat uw dochter dood was. Acht jaar is het geleden, sinds hij vertrok. Onvoorziene ömstindijheden, die mij bekend zijn, hebben hem in de volstrekte onmogelijk en lot eenieders verwondering bemerkte men dat eene wieg en verschiedene sta len verkoolk waren. De geburen hebben den brand gebluschten hebben aldus een groot ongeluk vermeden, daar de kinde ren in eene nevenstaande kamer nog te slapen lagen. De schado is door verzeke ring gedekt. Om een frissche kleur te beko men en het gezicht, jong Ie onderhouden gebruikt men de Zeep, Kreem en Poeder Dada. Deze zijn van eerste kwaliteit en behouden de zuiverheid van het vel. Erpe. Wij hebben gemeld dat hel parket te Erpe afgestapt was, om een onderzoek le doen nopens de verdwijning van 100.000 fr. in eene familie te Aalst, en dal eene som van 18,300 fr. aange slagen was. Het parket is gisteren terug gekeerd. Heel de zaak zou op een misver stand .berusten; ook is het geld, dal aan geslagen was, teruggeven aan de lieden, in wier bezit het gevonden werd. Erpe. De aanbesteding voor het bouwen van een gemeentehuis, gaf den volgenden uitslag A. Bayens, Gyzegem, fr 4641,53; A.Moerenhout,Erpe,4693 fr.; I). De Saedeleer, id., fr. 5001,40 L. Van dor Meersch, Aalst, fr.5009,39J. Raman, SQhellebello, fr. 5622,52. Het bestek be droeg 5100 frank. De bekommeringen der neurasthenielijders. De Neurasthenie heeft verschillende oorzaken maar die allen de voedende kjgpehten van hel bloed hebben vermin dert. Bij sommige zieken is de verslap ping van het denkvermogen overheer- schend en kenmerkt zich deze door bekommeringen, wanhoop en de vrees niet te genezen. Bij anderen zieken neemt men aandoeningen van de maag of van hol hart waar.Weer anderen hebben een zoor lastige voortdurende slapeloosheid. Zoo hel hen al gelukt in te slapen, worden zij spoedig wakker ten prooi aan schrikkelijke droomen. Hieraan moeten nog toegevoegd wor den de onophoudelijke besluiteloosheid en de ontmoediging. Het bloed is niet voedend meer. De organen onderhouden dus iederen dag den voorldurenden loop van liet leven, maar zonder van het bloed in ruil te ontvangen het voedsel dat zij moesten hebben. Het organisme gedraagt zich dan als een man van wien gij een zwaren arbeid zoudt vragen en aan wien gij om zijne krachten te herstel len, slochls een voedsel vorst rekt in on voldoende hoeveelheid en van geringe hoedanigheid. De uitputting gaat snel. Talrijke waarnemingen hebben aange toond dat de Pink Pillen uitmuntend waren in do gevallen van neurasthenie. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere gift zij geven dus aan het bloed van den neurastheuielijder de voe dende krachten die hem ontbreken, welk gebrek aan krachten hem langzaam doel sterven te midden dor ergste kwellin gen. Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in liet Depot voor België Apotheek Derneville. 66, Waterioolaan le Brussel. Fr. 3,50 de doos en Fr. 17,50 de zes doózen, franco. Depot Le AalstApotheek Gallebaut, Botermarkt. 46 Wichelen. Zaterdag nacht, werden in de fabriek van MM. Verdonck. onge veer vijf honderd meters ijzerdraad ge stolen. De gendarmen van Overmeire hebben de zaak in handen. Brussel. In de Telefoonstraat te Laken wonen sedert'eenige maanden de echtgonooten D. De man is oploopend en zeer jaloersch de vrouw is eene naar stige huishoudster. Rond halftien 's avonds zag 1). zijne vrouw op den drem pel der deur klappen met twee geburen. Aangedreven door jaloerschheid, nam D. een schreerstnes, sprong toe op zijne vrouw en bracht haar een vreeselijke sleek loc in den nek. Gansch bebloed viel het slachtoffer op den grond, onder 't oog der twee mannen met wie zij sprak. De dader vluchtte. De ongelukkige vrouw word overgebracht naar het Sl-Jansgast- huis en onmiddelijk verzorgd. I)e policie zocht den den dader op en rond half elf werd deze aangehouden in een koffiehuis van lien omtrek, in hoogste mate opge wonden. Al de laatste medische verhan delingen geven de Pil Walthèry aan, niet alleen als hel beste purgeermiddel maar ook als de heilzaaamsie formuul om do slijmen le bevechten en de ziekten veroor zaakt door gal en slecht bloed. Bij gelegenheid der Gentsche kermis was er door de Aero-club een rallye-bal- lon ingericht, waar drie luchtballons aan deel namen. M. de Hemptinne, zoon, woonde het vullen der ballons bij en, daar bij eenen derzelven het werk niet naar wensch ging, kroop hij onder den balion. De bedienden der gasinrichting hem n:el ziende terugkomen, zochten en vonden hem bewusteloos. Zij trokken hem bij de voeten er onder uit. M. de Hemptinne gaf geen teeken van leven meer en men inoest gedurende langen tijd de kunstmatige ademhaling op hem toe passen om hem lot het leven terug te roepen. heid gesteld voor Germaine en haar kind te zorgen. Bezield met den vurigen wensch haar terug te vinden, kwam hij haar opzoeken, om door zijn liefde de geleden smarten te doen vergeten en zijn misstap zooveel moge lijk te herstellen. Helaas, Veronica, hij kwam te laat. Germaine had Toulon verlaten om naar Parijs te komen, en te Parijs kon men haar nergers ontdekken.Nauwelijks is Gabriël Savanne aan wal, of hij moet wederom in zeesteken, en 'tis daarom, dat hij mij van daag kwam vertellen hoeveel verloren stap pen hij reeds gedaan had, om de arme ver latene te kunnen terug vinden. O, wees verzekerd, dat hij ze niet vergeten heeft, die lieve wezen, en hij droomde voor hen van een geluk, dat zoo groot zou zijn als hun ongeluk tot heden was- En het bewijs daarvan is dat hij vandaag, in mijn handen, een kapitaal voor Germaine en haar dochter kwam storten. Toen Gabriël mij zijn misdaad bekende, waren zijn tranen zoo bitter, zijn berouw zoo oprecht, dat, hoe onwankelbaar ik ook in mijn gevoelens ben, ik medelijden met hem gehad heb- Veronica, gij zult doen, zooals ik, nietwaar Gij zult ook medelijden met hem hebben. Gij zult hem vergiffenis schenken... Met de handen tot de portiersrer uitge strekt, riep de zeekapitein O, vergeef het mij... Vergeef het mij!.. De weduwe Sollier antwoordde barsch U vergeven Neen, dat nooit Richard hernam Veronica, in den naam van Martha, uw Brussel, 17 Juli 1914. Markt op termijn. De Ranadeesehe waarden hernemen heftig en blijven daaromtrent aan de hoogste koers 't overige vast. Kanadeesche groep Argentina 39. Barcelona 98. Brazilian 389. Mexico 380. Groep Empain Héliopolis 129. Métro- politain zwak aan 489. Nitrates'Rails 360. Rails* 730. Rand Mines 153. Rio Tinto 1728. Tanganika 49,50. Markt op comptant. De verbetering op termijn heeft hare weerspiegeling op deze markt en enkele waarden slaan spoedig op. Belgische Rent 75,95, Obligations secondares 4% 456. Toskaansche Tram wegen 484. De Fondateur Congo kwo- teert 2125. De tramwegen gaan vooruit. Fondateur Barcelona 1027. Bologne571, Dividende Bruxellois 1112 De kapitalen Murcia goed gehouden aan 21. Dividende Rails 712, Fondateur Transport 1200. De Tos kaansche Tramwegen zijn aan 115, in kapitaal en 47 in dividende. De Tram wegen en Electriciteit zijn belangwek kend aan 87 in bevoorrechte en 25 in gewoon. De metaalnijverheid goed. Cockerill 1272. Halanzy 1091. Ougrée 1330. De Charbonnages zijn weinig ver handeld. Forte Taille 705. Marcinelle Nord 450. Noël Sart 3655. De koloniale waarden zijn beter. Part Kasai 66. Ge woon Katanga 1910. Union Minière717. Tusschen de verschillende nijverheden zijn de Petroleums in bevoorrechte Gposny aan 2991 in gewoon aan 2905. Gewoon Pontelongo 451. De vreemde akties verroeren weinig. Liguro Toscana 341. Burbach 1699. Dniéprovienno 3185. Métallurgique Russo 1801. Beyrouth 56. GASTON PHILIPS: Wissel-ageot aanvaard ter Beurs X X van Brussel. 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr Philton-BrusseJ X Téléphone A. 1879 J Beurs orders op comptant J en op termijn. - Leening op titels. X Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden gekwoteerd en niet gekwoteerd. X Inschrijvingen zonder kosten op alle X uitgiften van titels Beeldstormers of wilden Dijnsdag nacht is te Thielt door onbe kende schurken .eene echte beeldstormerij gepleegd. In de parochiale kerk van Sint- Pieter zijn in verscheidene vensters gaten geworpen. Van het groot kruisbeeld, dal buiten aan de kerk staat, heeft men het rechter been afgezaagd heneden de knie, den na gel der rechterhand uitgetrokken en de anderen gekromd, de pinnen der doornen kroon afgeslagen en de horst gekloven. Op de beddekens van den ommegang heefl men de aangezichten van O. L. Vr. en den H. Nicolaus van Tolentyn uitge schrapt. - GEVAREN DER VERSTOPT HEID. - De verstoptheid veroorzaakt koortsen, hoofdpijnen, zuren, winden, lust tot slapen na de eetmalen, zenuw achtigheid, den mond is bitier. de tong wit, den adem riekend, het hoofd zwaar, het bloed verzwakt, van daar zwakheid, bloedarmoede. De maag is overladen, met slijmen, de de lever kan verstoppen, en de gal zich aan den omloop mengelen. De niet afge- drevene stoften, kunnen de ingewanden versloppen, en er zijn dan gevaarlijko heelkundige bewerkingen noodig om den zieken te redden. Het is dus van belang 't zij de oorzaak 't zij de verstoptheid zelf te overmees teren, vermits zij de eeuwigdurige bron der gevaren is, door de vergiftiging van liet bloed dat zij kan veroorzaken. Men moet nochtans zich op zijne hoede houden tegen de gewoonte van hevige purgeer middelen, soms nog slechter dan de kwaal zelf. De Foster Maagpillen, versterkend en zacht purgeermiddel, tegen galachtige, hebben op de ingewanden eene natuur lijke en zachte werking, maar zeker e,n volstrekt. Zij herstellen de goede werking van al de verterings-organe.n zonder ze aan 't purgeeron te gewennen. Zij ontlasten de maag van de slijmen die ze verhinde ren. gewennen de ingewanden aan eene gezonde werkzaamheid, hitsen de lever op, vergemakkelijken de afdrijving dei- gal en zijn voor de kinderen, de vrouwen en de ouderlingen hel purgeermiddel van keus. Dank aan hun, blijven de ver- terings organen versterkt en volstrekt genezen. Alle apotheken (1,25 fr. het fleschje, 6 fleschjes, voor 7 fr of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België En- gelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Gou den bergstraat, Brussel. Vergiftigingszaak te Frasnes.- Te Frasnes bij Huissenal verkeert de bevolking in groote opsclmddig. Eenige weken geleden trouwde M. Vietoor Rosier, zoon van een groot nij- veraar van Moustier, met Mej. Lapierre, kleindochter, vraag ik u hem te vergeven. In den naam van Martha, het kind zonder naam, vergeef ik niet... In den naam der liefde, die gij haar toedraagt, vraag ik het u... Denk toch aan haar toekomst... Haar toekomst is bij mij, herhaalde Veronica. Nooit zullen wij elkaar verlaten... Zoolang gij leeft, neen maar vergeet niet dat Martha nog geen acht jaar is en dat uw jaren reeds beginnen te tellen. Zeg mij eens wat zou er van Martha geworden, indien zij u niet meer had De weduwe Sollier verbleekte. De gedachte aan den dood, dus op het onverwachts opgeworpen, verschrikte haar. Indien zij mij niet meer had, stamelde zij bevend. Begrijpende dat hij een gevoelige snaar aangeraakt had, besloot Richard Vernière op den ingeslagen weg voort te gaan. Hij Hernam Niets is er ter wereld, Veronica, dat kan maken, dat Gabriël Savanne de vader van Martha niet zou zijn. Het moge ze erkend hebben of niet, zij is niettemin zijn dochter. De wet verbiedt aan een kind zijn vader op te zoeken, maar er is geen wet, die een vader kan beletten zijn kind te zoeken. Welnu, dat is het van Gabriël, en gij kunt hem niet ver bieden voor de toekomst al de schikkingen te nemen, die hij goedvindt. Niets kunt gij daartegen doen, en het is juist op die wijze, dat hij ten decle liet kwaad nog herstellen kan, dat hij vroeger gedaan heeft. Straks uit Ieperen, en ze zouden een kasteel betrekken te Frasnes. Dat kasteel moest echter geheel opge knapt worden, en vol iever werd daaraan gearbeid. Maandag waren eenige dienstmeiden onder leiding der daines Rosier en La pierre, de beide moeders der jonggehuw den, bezig met liet plaatsen der meubelen. Inmiddels werd er koffie geschonken, waarvan allen dronken. Doch weldra werden de dienstmeisjes en mevrouw Lapierre ongesteld. Dokter Degouys, van Frasnes, onmid- ddlyk ontboden stelde vergiftiging vast en deed drie zieke dienstmeisjes naar 't gasthuis vervoeren. Den zelfden avond nog overleed een hunner, afkomstig van Ioperen. Het parket van Doornik beval de lijk opening, en in de ingewanden werden door den wetsgem esheer Leblanc sporen van rattenkruid gevonden. Zaterdag werd bet onderzoek voortgezet en bevonden dat het putwater door rattenkruid ver giftigd was. De put werd leeggepomL en de ontle ding is gebleken, dat hij wel twintig kilo van dit vreeselyk vergif bevatten moet. De toestand der andere zieken is nog steeds zopr ernstig. Onfeilbaar »oi geneeiing van I maakt de huilt IN EEN NACHT. Allerfijnst en op Do dOOS 2.50 galaatbll|vend onontbeer- Dï 12 doos 1.50 *'ik »oor elke toileltatteL T[ i in ALLE GOEDE HUIZ EM TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij 0. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout- slraat, O. Jouret Korkstraal, L. Fran- gois, Mercerio Lange Zoutstraat, 21. Het onweer in Limburg. Te Zonhoven is do bliksem een paar kecren gevallen. Eerst werd een boom lot splin ters geslagen en eenige stukken worden' verscheidene meters ver geslingerd. De tweede maal viel het I emelvuur op de schoollokalen van het klooster der Zus- tors van Liefde en slichtte er brand. De honderdon meisjes, die zich in de school bevonden, schoten verschrikt op bij het hooren van don donderslag en bij het be- slatigen van den ontstanen brand. Doch de onderwijzeressen behielden al hare koelbloedigheid en leidden de kinderen buiten en brachten ze in veiligheid. De ouders der kleinen snelden intusschen toe en namen hunne kinderen mede naar huis. De oudo vrouwen, die ter verpleging in liet gasthuis verblijven, worden ook in veiligheid gebracht.Eenige moedige man nen, die bij het eerste noodsein toege sneld waren, konden nogal spoedig het begin van brand blusschen. Te Genck ging Jan Coosemaiis, op het gehucht Borenbroeck, onder eenen boom langs den steenweg schuilen. Nauwelijks was hij daar, of de bliksem sloeg den boom van onder tot boven aan stukken en wierp Coosomans ten gronde. Deze is er gelukkiglijk met den schrik van af gekomen. Ook in den omtrek van Verviers heeft het onweer hevig gewoed, zoodanig dat meer dan 400 telefoonposten onbruik baar zijn gemaakt. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht: 13). Vrouwelijk 5)18 Huwelijken J. Marinx.panloffelm. met L.Roelandt, br. G. Van Geert, kassei I. met M. Vinck, tw. Ovcrlijdons G. Roclandt, we Aelbrochl, zb. 74 j. Violetlenstr. J. De Neve, w* Van der Eeken, zb. 80 j. Zonnestr. J.Wesemael, m. Vinck, tw. 56 j. Guldenb. pl.— R.De Troyer, vr. Parewyek, zb. 59 j. Ajuinstr. M. Temmerman, br. 18 j. Meulesch. str. B. Hertsens, zb. 87 j. Sloofstr.— J. Wellekens, m Troch, zb. 72 j. Oud. Denderm. stw. - M. Vaes, zb. 26 j. Korte Zoutstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 18 Juli 1914. Aardappelen de 100 kilo 6,50 a 00,00 Boter per 3 kilo 7,50 8,10 Roomboter per kilo 3,00 a 0,00 Eiers de 25 2,50 a 2,75 Ajuin de 100 kilo 00,00 00,00 Viggenen het koppel 80,00 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 173 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 1400 kgr. zeidet gij, dat uw kleindochter voor haar jaren buitengewoon verstandig was... Gij zeidet zelfs, dat zij bijna zooveel begrip heeft als een volwassene vrouw, en gij hebt er bijgevoegd, dat de gedachten aan de ontbe ringen en het tijden harer moeder fusschen haar en haar vader een afgrond gegraven heeft, dien niets zal kunnen vullen... Dat heb ik gezegd, riep Veronica. Ik zeg dat nog en ik herhaal het XXVII. Op de laatste woorden der weduwe Sol lier, antwoordde Richard Vernière niet. Doende, alsof hij ze niet gehoord had, ging hij voort Beteekenden die woorden, dat het kind zijn vader zelfs zou verloochen Welnu, laat het ons dan aan het kind zelf vragen... Veronica zag mijnheer Vernière met ver wondering aan. Deze laatste ging voort God spreekt dikwijls uit den mond der kinderen... Welaan, Veronica, breng Martha voor haar vader, zeg haar, dat hij haar vader is, en Gabriël zal van die ziel, die nog onschuldig is maar groot van begrip, het vonnis afwachten, dat hem moet vcroordeelen of vergiffenis schenken. Veroordeelt het kind hem, dan, zal Gabriël alleen blijven leven met zijne wroeging, indien het leven hem nog mogelijk is... Integendeel, schenkt het kind hem vergiffenis, hoe zult gij dan den vader beletten zijn kind te beschermen met al die middelen, die hij in zijn macht heeft Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1914 | | pagina 2