IE DHGELDBflBlSIEB. Schoonheid flanwieMntieiangl Bubi-nscantale te Gent. Bedevaart. Legernieuws. Zondagi-ust. Oost-ViaaDdereii-KBïeiaer Stadsnieuws. zij oude vrijsters? TOMAAT CIRIO wtreM. Laatste lijdingen. BEERSOVEBZ1CHT. Dad —Dad -Dad oorzaak was, dat een van de stoute framas- sons van de streek bij hem was binnen geko men. Het bliksemde en donderde verschrik kelijk, zegde Boer Jan, en de gast was zoo danig benauwd, dat hij beefde als een riet, zegde Boer Jan.... Ik ben bijkans zeker, voegde hij erbij, dat de framasson beloofd heeft naar Latrappen te gaan en daar leeke- broeder te worden, als de bliksem hem wilde sparen 't Is goed, antwoordde ik aan Boer Jan, laat ons nu eens den eind afwachten ik verzeker u dat die gast die zoo beefde en zulke groote belofte deed, volgens u, 't huis zal blijven en zijne booze toeren zal voort zetten als vroeger. Ha Ha reken op de beloften van al zulke mannen als 't gevaar voorbij is, dan gaat het. gelijk het ging met den ouden duivel, waarvan ik in het Helsch Woordenboek van Colin de Plancy gelezen heb Doemon languebat, tunc monachus esse volebat. Sed cum convaluit, mansit ut ante fuit Dat is Veel beloven en weinig geven. Doet de zotten in vreugde leven. Dierbare menschen wilt gij eens te meer hooren hoe de onbeschaamde man, die ons volk terugleidt naar de barbaarschheid, het aan boord weet te'leggen om de christene eenvoudige menschen te vangen in zijne daensistennetten In eene soort van verhaal dat hij drukt, lascht hij 't volgende in De almachtige en geheimzinnige Godheid, - die den Aardbol (sic) zoo wonderbaar schoon, zoo onschatbaar rijk, zoo verruk- - kelijk heeft geschapen voor den Mensch (sic), zijn evenbeeld in vrijheid, in denk- wtjze, in eeuwig bestaan de mensch die op de aarde zijn proeftijd beleeft de Schepper, die den smaak in spijs en drank heeft gelegd, de schoonheid in bloemen, planten en landschappen, de vroolijkheid, de vreugd, de verheffende gedachten in de ziel der menschen, die goddelijke Almacht heeft een bijzondere zalige vreugd gelegd in 't weldoen aan den lijdenden en het oprechten van den gevallen mensch. Onze Volkspartij neemt dit aan als haar werk en hare zending, want anders zou zij ophou- den een kristene volkspartij te zijn. Over den Zaligmaker staat geschreven Hij ondersteunde de zwakken, de armen, de kleinen Hij verdedigde het Recht (sic) Hij weende als Hij de arme menigte zag. En wie strijdt voor de zwakken, voor de kleinen Wie verdedigdt de Franschmans? de Brusselmans de nederige arme werk- lieden van den Spoorwegdienst. Laders, (sic), Lossers (sic), Rangeerders (sic), Rij- tuigpoetsers (sic), Kabienmannen (sic) Wie heeft als Perels (sic) aan haar kroon De Ziekenfondsen, de Vakvereenigingen Wie zoekt gedurig naar niewe middelen om het leven der Arbeiders isic) te ver zachten Is het de christene Volkspartij niet Zóó, ja, durft de schaamtelooze man schrijven voor ons arme kleine volk... Zoover gaat zijne scheinheiligheid. Wij gaan niet onderzoeken, of hetgeen hij daar schrijft over Gods evenbeeld, in vrijheid enz wel leerstellig heel juist en nauwke urig is Bij den schaamteloozen Daens steekt dat zoo nauw niet Wat peinst ge wel Hij stelt zich boven zijnen wettigen pastoor, den Zeer Eerweerden Heer Deken van Aadst, 'iii stelt zich boven zijnen wettigen Bisschop, Zijne Hoogweerdigheid Mgr Stiller.nans, hij stelt zich boven den Paus van Rorne, den plaats vervanger van Onze Liev en Heer Jezus- Christus zei ven. H:j weet hot al best, en een - ïdfr weet niet- ..Qnnc Lieve lieer Jezus- Chrlstus heeft wel gezegd, spiekende van de Heiligen Kerk Die u aanhoort, aanhoort mij die u versmaadt, versmaadt mij, en die mij versmaadt, versmaadt dengene die mij gezonden heeft maar dat alles doet niets ter zake de oude Daens stelt zich boven al dat er is noch God. noch Kerk is van weerde of tel, als 't ten voordeele van Daens' politieken winkel niet en is Aan den onbeschaamden volksverleider zullen wij enkel antwoorden, dat het dank aan ons braaf katholiek ministerie is, dat er zooveel en zoo groote verbeteringen gekomen zijn in korte jaren voor de arme werklieden van den spoorwegdienst, en dat de schein- heilige Daens daar heel weinig kunnen aan doen heeft. Maar wij weten het al lang en van overlang, niemand is stouter dan de valsche volksverleider als het er op aan komt pluimkens van een ander op zijn eigen hoed te steken H... En't is algemeen bekend en geweten, dat de katholieke partij de belangen der werklieden meesterlijk verdedigt en te voor staat. Gods engelen komen verkleed tot ons verdriet en ziekte, armoede en dood. Eene goede daad gaat nooit te niet. noch voor God, noch voor de menschen Te biecht gaan, met spijt over zijne zon den, dat is vrede, vergiffenis, sterkte, en goeden raad vinden. De bichtstoel is de weg naar een gerust geweten- Het liberalism en het socialism sporen de menschen aan om niet meer te biecht te gaan. Het is niet te verwonderen, dat er al die ongelukkigen loopen in de rangen van die verderfelijke partijen. De jonge lieden vooral, die onder den invloed van eene van die goddelooze partijen staan, zijn diepte beklagen... FERNS. De bestrafte hoogmoed. Fen hooggeplaatst persoon verweet eens een eerlijk man. dat zijn vader met selaar was geweest. Dat moet uw vader u gezegd heb ben, want die waszyn diender De nieuwe spoorlijn Brussel Zuid- Gent-Sint-Pieters. De werken dezer nieuwe spoorlijn vor deren regelmatig. Het baanvak Dender leeuw Gent Sin t-Pielers zal binnen kort in dienst gesteld worden en de volledige lijn zal in den loop v.an 1915 kunnen uit gebaat worden. Ter nagedachtenis van pater Damiaan. Te 's Gravenbrakel werd eene gedenk plaat geplaatst, aan de gewezen lokalen der middelbare school, thans de katho lieke kring. Het opschrift vermeldt dat Damiaan twee jaren aldaar verbleef. Zeg eens, dat is niet slecht. Over een uur kwaamt ge me 50 frank ontleenen en nu zit ge hier champagne te drinken Tk heb van mijn leven nog geen champagne gedronken Zoo Garcon... geef menheer ook een glas De visschers van Heyst bij den minister. Een afvaardiging der visschers van Heyst heeft een onderhoud gehad met den minister Helleputte, om te vragen dat het visschersdok der haven van Zee- brugge zou uitgebaggerd worden. De minister heeft de vraag ingewilligd. Aan 't werk nu en voor wat anders De heerlijke sijndikale betooging van 12 Juli is achter den rug. Wel leeft zij nog 'voort in de aangename en geestdrif tige herinnering van de duizenden en nog duizenden die er aan deel genomen hebben. Een dankwoord aan degenen die zoo goed medegewerkt hebben om de bijval van die betooging te verzekeren is meer dan verdiend. Nu dat heuglijk feest voorbij is moeten wij wederom aan een arbeid. Sociale en syndikale werkers mogen niet weten wat rusten is. Onder de voorbereiding van de syndi kale betooging van 12 Juli is de 7e Socia le week wat vergeten geraakt. En 't zou zonde zijn >moest de Sociale week lijden onder de betooging van Gent. Dat mag niet, en daarmee is 't uit Dringend verzoeken wij al de voor mannen der sociale beweging al bet noodige te doen om het succes der zeven- do Vlaamsche Sociale week te verzeke ren, In de bestüurzittingen der Verbon- i ten, plaatselijke vereenigingen en gewes telijke Sekretariaten moet die belangrijke kwestie thans eerst in bespreking komen. Vergeten wij het nooit Draagt onze sociale en syndikale beweging reeds heerlijke vruchten, wij danken het aan het hooger sociaal onderwijs dat op onze sociale weken is gegeven, aan deu geest drift die daar telkens onstoken werd. Hoe machtiger onze christen sociale beweging wordt, hoe meer geschoolde werkers wij noodig' hebben. Zooals vroeger werd gemeld wordt de zevende Vlaamsche Sociale Week gehou den te Leuven van den 24 tot en met den •27 augustus aanstaande. Wij laten hier het programma volgen Algemeen onderwerp Herhaling dei- voorgaande studiën en hangende sociale vraagstukken Programma der lessen Maandag, 24 Augustus De dag van het syndikalisme. le lesDe verdeeling der goederen tusschen kapitaal en arbeid. 2e les Onze vakbeweging Strekkin gen en leemten. 3C lesVerhoudingen tusschen arbeiders klasse en middenstand. Dinsdag, 25 Augustus De dag der op leiding. le les: De sociale opleiding in de patroon schappen, in de soldatenscholen. 2e les De vierde graad en het vakonder wijs. 3° les De sociale opleiding van studen ten en hoogstudenten. Woensdag, 26 Augustus De dag van het sociale midden. le les I)e huidige toestand der werk- inanskringen en de middelen tot verbe tering. 2® les De huidige toestand van het belgische socialisme. 3® les De levensvoorwaarden onzer belgische werklieden levensduurte, woningvraagstuk, zedelijk bestaan. Donderdag, 27 Augustus le les Praktische werken voor volks ontwikkeling. 2e les Samenvatting en sluiting. Prijs der deelname 2 frank. Logement en eetmalen voor de vier dagen 18 fr. Inschrijvingen te sturen aan E. Van Quaquebeke. holstraat, 65, Gent. Eene vermeerdering van 5 man te voegen bij het rytuigpoetsers-perso- neel der statie Aalst-Noord werd S'-dert geruimen tijd door een ministeriëel be sluit toegestaan. Heden is dit bijgevoegd personeel (5 man) nog niet in dienst. Wat is de reden daarvan Intusscheu mag het huidige personeel zich aftobben, en moet het dagelijks meer werk leveren dat hoegenaamd niet in overeenstemming is met hunne krachten. Drinkwater.— Wij vernemen dat de zelfde erbarmlijke toestand, niettegen staande sedert lang het boren van een nieuwen put is toegestaan, blijft voort duren. Met deze bijzonder heete dagen is goed en gezond drinkwater, voorname lijk ii: de statie Aalst-Oost. waar een talrijk personeel wordt gebruikt, meer dan dringend noodig. Wanneer vangt men dit werk aan 't Is hoog tijd. Een overheerlijke, onvergetelijke dag is het Zondag II. le Gent voor alle kunst minnende Vlamingen geweest. Een Oceaan van volk. en een weerga- looze geestdrift De muziek van Benoit, uitgevoerd door een prachtig gestyleerd orkest en won derbaar gedrilde koren onder de leiding van een meeslerdirigent als Keurvels, heeft de duizenden toehoorders in de hoogste begeestering doen ontgloeien Vlaanderen ontwaakt Een meer uitgebreid artikel over deze groolsche muziekplechligheid verschijnt zoo aanstonds in het Juli-nummer van het flinke en gewaardeerd Aalstersch Tijdschrift - EXCELSIOR T EXTOONSTELLING Jozef DE SOMER - Jan VAN MALDEREN. Deze twee gunstig bekende kunste naars, houden eene tentoonstelling van schilder- en beeldhouwkunst in de Zaal der Academie (Oud Gasthuis) achter Sint- Martenskerk te Aalst. Zij wordt geopend Zondag 26 Juli, om 10 u. voormiddag, en blijft open op 27, 28, 29, 30 Juli 2 en 3 Oogst telkens van 10 u 's morgens tot 5 u. namiddag. Er is veel moois te zien. Allo kunstliefhebbers moeten er heen Taalwet bij 't leger. - Als een miliciaan zijne vrijstelling van den dienst aanvraagt, om den ziekelijken toestand zijner moeder, bij voorbeeld, gebeurt het meestal dat die vrouw zich te Brussel aan een geneeskundig onderzoek moet gaan onderwerpen. En dat wordt door den hoogeren krijgsraad van Brussel aan do Vlaamsche moedors kond gedaan alleen lijk in het Fransch. Die menschen zijn dan verplicht met hun Fransch papierken van Pier naar Klaas te loopen om te weteji wat erop staat. Herhaaldelijk werden dergelijke ge vallen reeds aan het Katholiek Vlaamsch Secretariaat*bekend gemaakt ook is een klacht ingediend bij den heer minis ter de 3roqueville,dio zooals hij te Turn hout laatst nog verklaarde alles doet wat in zijne macht is om de stipte toe passing dier taalwet te verzekeren. Wij mogen dus hopen dat die aangeklaagde overtredingen onmiddellijk op voor beeldige wijze zullen onderdrukt wor den Krijgsbewegingen. De aange kondigde krijgsbewegingen tusschen Ant werpen en Brussel, onder de leiding van generaal Drubb'-l, zullen plaats hebben den 28 en 30 Juli In den nacht van 28 tot 29 Juli, zal de 7e brigade uit Antwerpen naar Vilvoorde trekken, doch eene lange rustpoos te Mechelen nemen. Zij zullen den 29 den vijand, nabij Vil voorde gesignaleerd, achteruitslaan en bezit nemen van de gereedgemaakte kan- tonnementen. 's Anderendaags zal de 9e brigade uit Brussel komen en de troepen van gene raal Drubbel dwingen tot den aftocht naar Mechelen, waar zij bivakkeeren op het oefeningsplein. Op 30 Juli zal de 7" brigade nog af te rekenen hebben met eenen vijand uit het noorden en die door de andere regimen ten uit Antwerpen wordt verbeeld. In den loop van die manoeuveers zullen de troepen waarvan 1100 man van 't Antwerpsch garnizoen .- 950 voetvolk en 150 artillerie drie maichon doen, waarvan de twee laatste niet meer dan 26 kilom. bed ragen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheek, Zondag 19 Juli, M. Rennelioog, Nieuwstraat. Van den derden tot den 12 Augustus Vierde Franciskaansche Bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes, naar het Heilig Hart te Bordeaux en naar de Gelukzalige Jeanne d'Arc te Orleans. f 1»T? Iedereen mag deelnemen aanjde Bede vaart. Prijzen der reiskaarten Antwerpen (Zuid) isle klas 161 fr. 2,le klas 110 fr. 3de klas 70 fr Brussel (Zuid) Ist® klas 156 fr. 2de klas 105 fr. 3de klas 68 fr. Bergen (Henegouw. is!e klas 151 fr. 2d« klas 102 fr. 3de klas 68 fr. Voor verdere inlichtingen en inschrij vingen wende men zich tol Pater Fausti- nus. Sint Job, Aalst. op 14, 15 en 16 September. Voor den groep Aalst-Dendermonde schrijft men in tot den 5 September, bij E. H. Lauwerys, pastoor Aalst-Mijlbeke; E. H. Mistiaen, pastoor te Moorsel E. H. Carlé, leeraar, Collegie, Dender- mondc. EXAMEN. Wij vernemen met ge noegen dat Mijnheer Jozef Janssens, alhier, zijn laatste examen van dokter in de geneeskunde met voldoening heeft afgelegd. Hartelijk geluk gewensoht. BRÜFWISSELING. - E. P. V. v. S. O. S. B. Kansenia, Katanga. Briel' wel ontvangen, besten dank. Deel uw schrijven meeaan h. Ar. Com. Houdt U goed later meer per brief. Neem nota nieuw adres. V. Pier, Ditunguru. Brieven wel ont vangen, ook de inleiding G. v. Katanga. Stuur u binnen eenige dagen brief. Over boek spreek ik in volgend schrijven. KONINKLIJK BESLUIT. Notariaat. Bij koninklijk besluit van 18 Juli is aan M. C. Ampe, Op zijn verzoek, ontslag verleend uit zijn ambt van notaris ter standplaats Assche. P> ijsdeelingen. De plechtige prijs uitreiking aan de leerlingen der Staats- Middelbare Jongensschool, zal plaats hebben in de groote zaal van den Schouw burg, op Zaterdag, 1 Oogst, te 9 uur 's voormiddags Aan de leerlingen der Slaats-Mid- delbare Meisjesschool, Maandag 3 Oogst, te 9 uur 's voormiddags. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst. Eervolle onderscheiding.Wij ver nemen met genoegen, dat do eerw. moe der overste van 't gasthuis en vier harer oudste medehelpsters, de eerste het eere- kruis en de vier andere de medalie van eerste klas ontvangen hebben, voor 35 en 25 jaren ziekendienst. Onze geluk- wenschen aan deze engelen der lijdende menschheid. Gave God, dat ze nog vele jaren in 't midden hunner zieken mogen verblijven. Het I-Iuis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lange Zoutstraat 'l'-.htèr bij de Groote Markt, in n° 6. Programma van 't Concert te geven door de Fanfaar der Pupillenschool van 't leger, op Zondag 26 Juli, om 11 l/i u-. op de kiosk ter Groote Markt 1. Le Président Wilson, E. Novi. 2. La Dame du Cceur, ouv. Duval. 3. a. Petite Aubade Deneufbourg B. Gavotte Pr. Francois. 4. Fantaisie Rustique W.VanPerck 5. Idéal, Valse Deneufbourg. In de kazerne. 'k Ben verduiveld moei sprak Pitou, de wielrijder van de lle kompagnie terwijl hij zich na de manoeuvers op zijn bed wierp. Mijne banden zijn zes maal gesprongen in drie dagen en ik heb den meesten tijd te voet moeten gaan. Daarbij twee dagen politiekamer om de brieven te laat aan den kolonel gedragen te heb ben, 't is om razig te worden 't Is uw eigen fout antwoordde Slimmejans, ge weet niet waar men de goede banden koopt... Dat weet ik zeker, zei Pitou, en als gij wilt zal ik u het adres geven waar gij banden aan 5 of 6 franken kunt krijgen als ge in de krot zit, en banden van 12 of 15 franken als uw geldbeugel wel ge vuld is. Zoo jongen, springt gij zoo maar van 5 tot 15 franken Ik zie dat gij ge makkelijk te foppen zijt, maar vergeet niet dat ik de caoutchouc bewerkt heb. Hebt gij wel al van Michelin hooren spre ken Voorzeker keu ik die van naam. Gij hebt ongelijk van hem niet beter te kennen, 't ls hij die de afneembare band uitgevonden heeft en ge kunt den ken dat hij zijn stiel kent. Koop een paar Michelin buitenbanden mettrengels, aan 10 franken stuk en steekt er roode bin nenbanden van fr. 7,50 in. EERSTE DEEL. 41e Vervolg. Tot in den grond harer ziel geschokt, deed het onverwachte voorstel, dat haar gedaan werd, Veronica wankelen. Zoudt gij willen, mijnheer, stamelde zij, zoudt gij willen... Dat gij u zelf niet bezwaart met een besluit, dat u eeuwig zou kunnen berouwen, onderbrak mijnheer Vernière. De waarheid, ging hij voort, komt gewoonlijk over de lippen der kinderen als deze uitgelezen schepseltjes zijn Martha weet zelfs niet wat veinzerij en leugen betee- kent, want het lieve kind is rein als een engeltje. Ongetwijfeld heeft Germaine haar op haar sterfbed van haar vader gesproken. Martha zal, in haar onschuld, ons het geheim van de laatste aanbevelingen harer moeder bekend maken. Indien de laatste woorden van Germaine een vloek geweest zijn, welnu, dan zal het onschuldig kind den vloek harer moeder her halen... Heeft Germaine op haar sterfbed vergiffenis geschonken, gelijk de Godmensch aan zijn beulen vergiffenis schonk, dan zal Martha ook vergiffenis schenken. Veronica, gij moogt aan Gabriël Savanne het recht niet ontzeggen, door zijn dochter geoordeeld te worden. De arme vrouw weende en met nauw hoorbare stem stamelde zij Dat is al te wreed. Ik zou dan ook moe ten vergeven en vergeten... Ik zou de mis daad moeten vergeten... Ik zou de schande moeten vergeten. Ik zou mijn haat moeten onderdrukken en mijn moederliefde moeten doen zwijgen... Veronica, gij moet zorgen, dat uw kleindochter later gelukkig is, dat zij voor geheel haar leven vrij blijve van gebrek, ellende en kommer Geen woord kwam over de lippen van Gabriël Savanne hij vouwde smeekend de handen en stak ze uit naar de weduwe Sollier. Eenige oogenblikken bleef deze laatste nadenken. Men kon bemerken, dat een hevige strijd in haar binnenste plaats greep. Eindelijk nam zij een besluit. Welnu, ja, sprak zij, wij zullen doen gelijk gij zegt. Het kind zal uitspraak doen... Ik ga het halen. En metonvasten tred verliet zij zaal. Die moeder is onverbiddelijk, stamelde de zeeofficier wanhopig terwijl hij de portier ster nastaarde. Voor haar zijt gij ook onverbiddelijk geweest. Ja. ja, een misstap is zwaar om uit te boeten, nietwaar, als hij zulke gevolgen gehad heeft Nu zeg ik u nogmaals: schep moed, want gij moet de uitspraak van Martha afwachten Het is nog maar een kind, maar de grootmoeder zeide het wel in dit kind huist de ziel en het verstand eener volwas sen vrouw. Door angst gefolterd, liet Gabriël zich op een stoel nedervallen verborg het aangezicht in de handen en snikte. Het zien der droefheid maakt bedroefd. Al het lijden van zijn vriend, gevoelende, wenschte Richard Vernière zijn tranen te kunnen stillen, maar hij begreep dat fiij daar onmachtig toe was. en liet hem uitweenen. Plotseling hief de zeeofficier het hoofd op. In den gang hoorde hij stappen. De deur ging open en Veronica verscheen met Martha aan de hand. Het kind keek verwonderd om zich heen. Veronica had haar andere hand op het hoofd harer kleindochter gelegd en alzoo vormden beiden een treffende groep. Zij stapten beiden naar het einde der kamer, waar Gabriël Savanne zich bevond. Deze was van den stoel gesprongen, waar hij zich wanhopig op neder had laten vallen. Zoo bleek als de dood stond hij rechtop, en met de oogen vol tranen beschouwde Martha, zijn dochter, terwijl hij siddc van onbeschrijfelijke ontroering en angst. Heftig klopte zijn hart zijn krachten be gaven hem, als ware hij aan een afmattende I koorts ten prooi. Hij moest zich met de hand aan de Icu ning van den stoel vasthouden om te blijven staan. Als in verrukking was hij voor li' kind, wier gelaatstrekken hem zoo treffen aan de doode herinnerden, voor welke zim liefde zoo noodlotiig geweest was. Met een zeldzame schoonheid begaafd, was de kleine Martha daarbij nog een beval lig meisje. Haar zwarte rouwkleederen deden de blanke tint van haar aangezicht nog meer uitkomen. Op haar droef gelaat stond een helder verstand te lezen, evenals in haar groote blauwe oogen, de oogen harer moeder. Bange aarzeling heerschte een oogenblik tusschen de vier personen,,die zich in zulke buitengewone omstandigheden tegenover el kaar bevonden. Een doodsche stilte vervulde eenige oogen blikken de kamer. De eerste die de stilte verbrak, was Martha. Van al hetgeen er gebeurde, wist het kind niets en zij kon in het minst niet raden, welke rol zij in dit hartverscheurend drama spelen moest. Mijnheer de officier, sprak het kind, grootmoeder heeft mij gezegd, dat gij mij wildet spreken. V de zeeman getroffen geweest door de sch c .eid van Martha's gelaatstrekken, hij v\ - nu nog meer door haar zachte en v.cüui :nde stem. Hij vergat een oogenblik in welke buiten- gewon omstandigheden hij zich in de tegenwoordigheid zijner dochter bevond, zoozeer was hij tot in den grond zijns harten Eindelijk deed hij een stap voorwaarts en strek';, de armen uit om het kind te omhelzen en aan ijn borst te drukken. Van hetzelfde merk Dat spreekt van zelf. Dan zult ge zien wat uwe Karoelotbanden daartegen beteekenen. Een paar Michelin banden jongen, dat leidt u tol aan de klasse Diefstal. Zondag avond verlieten Ch. Cornelis en zijne vrouw hunne wo ning, om eene [wandeling te gaan doen in de stad. Toen zij terugkwamen, von den zij hunne deur opengebroken. Infde voorplaats waren de kassen opengebro ken, en boven had men de bedden omge keerd.Uit een ijzeren pot, stool men eene som van 32 fr. en een zilveren uurwerk. Men heeft geen het minste spoor der da ders. Waarom worden Dat komt dikwijls doordat hare slech te gezondheid de vrijers heeft verwijderd Men zal loegeven dat het voor een jon gen en gezonden man weinig bekoring heeft, te denken dat zijne vrouw voort durend ziek en dat zijne kinderen zwak sukkelend en voor het leven slecht ge wapend zullen zijn. Bovendien moet men in het oog houden dat een slechte gezondheid in een gezin een overvloedige reden tot tweedracht is. Hij dio ons het meest lief heeft, be klaagt ons eerst en verzorgt ons, maai bij eindigt met er genoeg van te hebben ons altijd lijdend te zien. Indien het aan schouwen van smart begint met de belangstelling te doen toenemen, eindigt het daarentegen altijd met het te vernie tigen. De jonge meisjes die verlaten zijn, zien er in den regel niet gezond uit. Talrijk zijn evenwel zij die er niet goed uitzien en die slecht bloedarm of bleekzuchtig zijn, dat is te zeggen aan wie eene een voudige behandeling van eenige weken met de Pink Pillen voldoende zou zijn, om haar een mooie kleur, krachten en een bloeiende gezondheid te doen ver krijgen. De Pink Pillen ontwikkelen en onderhouden de schoonheid der vormen en van het gelaat, door hunne werking op het bloed en op hel zenuwstelsel. Iedere ingenomen pil verandert in bloed dat de eetlust wekt, de zenuwen tot rust brengt, de bleekheid verdrijft, kleur aan de wangen, levendigheid aan de oogen en rood aan de lippen meedeelt. En dit alles bij elkaar doet iedereen uitroepen «De gezondheid straalt van haar uit». Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in het Depot voor België Apotheek Derneville. 66, Waterloolaan le Brussel. Fr. 3,50 de doos en Fr. 17,50 do zes doozen, franco. Depot te AalstApotheek Callebaut, Botermarkt. 47 Automobielongeluk. Zondag mor- gend. kwam een automobiel uit de rich ting van Brussel gereden. Uit de tegen overgestelde richting kwam eene kar van den beenhouwer De Schry ver, van Wichelen,waarin hij en zijne twee zonen hadden plaats genomen. Door eene verkeerde beweging botsten de twee rijtuigen op elkaar. De kar werd tot splinters geslagen en de inzittenden ten gronde geworpen. De jongste werd de knie gebroken en kloeg evenals do twee andere, over inwendige pijnen. De automobiel was omgeworpen en botste tegen een boom, welke belette dat hij in eene gracht terecht kwam. De chauffeur stortte ten gronde en bleef be wusteloos liggen. Door lang werken, heeft men hem tot het bewustzijn gebracht. De automobiel was vernield. DE GEVOLGEN VAN 't KRAAM BED. De rugpijn, de troebele, onregelmatige wateren kunnen de eenvoudige kentee- kens zijn eener nieraandoening géw lenden na een kraambed. Bij gebrek aan zorgen verorgert de kwaal meer en moer cn er kunnen zich onherstelbare gevolgen voordoen. De nieren zijn alleen bekwaam kracht dadig al de onzuiverheden van het bloed af le voeren die zich in het lichaam ver zamelen vooral na eene geboorte. 't Is dus eene voorzichtigheidsregel en eene waarborg van zekerheid zelfs in dien er geene zichtbare kenteekens zijn) de zoo beproefde en bedreigde nioren te versterken na eene kraambed. De Foster Pillen voor de Nieren, be antwoorden met zekerheid dit doel, zij herstellen en versterken de nieren. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64. Coudcnberg- straat,Brussel.Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren.Weigert of doet u terug betalen al het geen het hierne- venstaande merk nicl Erg ongeluk. Maandag namiddag, rond 4 ure, had in de katoenspinnerij Filature du Canal een erg ongeluk plaats. Gedreven door een natuurlijke en onweer staanbare toegenegenheid, wilde Martha naar hem toesnellen. Veronica hield haar tegen en zeide tot haar: Bezie wel den man, tot wien gij zoo even gesproken hebt, lief kind. Die heer is een officier, en hij wil dat gij zoudt weten wie hij is en welke banden, die gij niet kent, tusschen u en hem bestaan... Hij weet zeer wel wat hij doet, en nochtans wil hij dat gij, die maar een kind zijt, zijn handelwijze zoudt kennen en zeggen wat gij er van denkt... Verstaat gij mij, kind Martha antwoordde met openhartige een voudigheid Als ik u zoo hoor spreken, lieve groot moeder, dan begrijp ik wel, dat er iets ernstigs is, want uw stem is zoo droef... Ik zelf word er droevig van... Wat is er?.. Zeg. Veronica deed een poging om te spreken. Men zal licht begrijpen hoe pijnlijk het haar viel aan het kind de redenen uit te leg gen der samenkomst, welke Ridhard Vernicre gevraagd, of beter gezegd, bevolen had. Met bevende stem zeide zij Uw moeder, lief kind, heeft u zeker wel, tenminste één keer, gesproken van een man, die haar verlaten heeft. Zij heeft mij daar van ééns gesproken, grootmoeder, juist toen zij naar onzen Lieven Heer zou gaan... Met koortsachtig gebaar wees Veronica naar Gabriël Savanne en hernam wordt voortgezet. De ajusteerder J. Ringoir. die den op- haqlbak moest herstellen, beproefde samen met den geleider Pol Tombcur, den ophaalbak, toen deze gestegen op eenige meters hoogte, plotseling met geweld ten gronde plofte. Ringoir werd inwendig gekneusd en Tombeur erg aan het aan gezicht gekwetst. De rechterwang en de kin moest tocgenaaid worden. De Anémie, T is te zeggen de bloed armoede, die do bron is van zooveel kwalen zwakheid, bleekheid, kloppin gen, zenuwpijn, wittevloed, moeielijke maandstonden wordt op korten tijd genezen door de Pil van Dr Raphaë. Fr. 1.75. Oordegem. Inbraak in een kloos ter. Onbekende boosdoeners zijn in het kioostor gedrongen en hebben alles medegenomen wat waarde had. Men denkt dat zij op zeker oogenblik gerucht zullen gehoord hebben en gevlucht zijn, want een zak met voorwerpen gevuld is blijven slaan. TE AALST te verkrijgen ter Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij O. Taymans, Groo Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran- gois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21. Lede. Maandag nacht liepen er een zestal dronken personen op de wijk Overimpe, alwaar het kermis was de herberg Baeyens reeds gesloten zijnde, wilden zij daar kostwatkost binnen zijn; do genaamde Jan Biebaut verbrijzelde een zestal ruilen, en vocht tegen den zoon. Toen de policie aankwam namen alleti de vlucht. Proces-verbaal werd opge maakt. Vlierzele. Maandag morgend was Cyriel Van Dorpe, 34 jaar oud, op eenen kriekelaar geklommen om krieken te plukken. Een tak brak, de man viel uit den boom en kwam met den rug terecht op eenen emmer, waardoor hij bewuste loos bleef liggen. Van Dorpe werd in zijne woning verzorgd door eenen genees heer, die bestatigdc dat de ruggraat was hebroken. Zijn toestand is zeer bedenke lijk. Oostenrijk en Servië Overhandiging der Oostenrijksche nota le Belgrado 48 uren tijd gelaten voor het antwoord. Weenen, 23 Juli. De Oostenrijksche nota is Donderdag avond le 6 uur overhandigd aan do Servische regeering. Zij eischt een antwoord vóór Zaterdag avoiid 6 uur. Weenen, 24 Juli. Het Fremdenblatt zegtDe aanslag te Serajevo heeft aan de gansche wereld de gevaren doen zien, die ons bedreigen en heeft onze oogen geopend over de drin gende noodzakelijkheid om ons, ten wel ken prijze ook, rust en veiligheid te verzekeren. Het blad maakt het historiek der Groot-Servische beweging en bewijst, door den aanslag op aartshertog Franz Ferdinand en de hertogin van Hohenberg, dat die beweging voor niets achteruit gaat. Oostenrijk kon niet anders handelen dan het nu gedaan heeft. Er moot een einde komen aan een toestand die maar al te lang geduurd heeft. Servië moet aan Oostcnrijk's eischen toegeven of Oostenrijk zal zich zeiven recht verschaf fen. Servië heeft 48 uren om te kiezen wat het zal doen. Parijs, 24 Juli. Weinig bladen bespreken de Oosten rijksche nota. De enkele die het doen zijn het eens dat zij onder internationaal oogpunt zeer erge gevolgen kunnen heb ben. Nooit is Europa op erger proef gesteld, zegt de Gil Bias, en de eenige hoop op eene vredelievende regeling ligt in de wijsheid van keizer Frans Jozef. Daling op de Berlijner Beurs. Berlijn, 24 Juli. De overhandiging der Oostenrijksche nota heeft op de Beurs te Berlijn een sterken achteruitgang der koersen ver oorzaakt. Brussel, 17 Juli 1914. Markt op termijn. De politieke nieuwstijdingen hebben eenen ongunstigen invloed op de markt en de kwoteeringen verzwakken. Ivana- deesche groep: Argentina 36, Barcelo na 86. Brazilian 365. Groep Empain her leeft. Héliopolis 116. Metropolitain 465. Nitrates Rails 341. Rand Mines 146. Rio Tinto 1670 Tanganyka 46. Markt op comptant. De markt lijdt onder de algemeene slechte toestand der zaken, de kwotee ringen bieden nochtans weerstand. Bel gische Rent 3 76. Obligations Secon dares 4 454. Toskaansche Tramwegen 484. De Tramwegen wijken weinig af. Fondateur Barcelone 1007 Dividende Bruxellois 1100. De kapitalen Murcia blijven goed aan 21. Dividende Rails 899. Fondateur Transport 1175 De Toskaan- sche Tramwegen goed gehouden aan 115 in kapitaal en 47 in dividende. Tramwe gen en electriciteit zijn belangwekkend aan 87 in bevoorrechte en 26 in gewoon. Do metaalnijverheid is niet bedrijvig. Cockerill 1250. Halanzy 1075. Ougreée 1317. De Charbonnagcs blyven stil. Forte taille 710. Marcinolle Nord 450. Réunis Charleroi 1400. Do koloniale waarden slagen wat af. Part Kasaï 65. Gewoon Katanga 1860. Union Mii ière 710. Tusschen de verschillende nijver- i Het st'ik 0.75 Tube 0.75 - De doos 2.50 De 1/2 doos 1.50 TE-KOCP in AL MjÊ Werkd^digheld tonder IJ weerga legen tomersproo- len en huid aandoeningen. De beste voor l De. pad eener Irisccile msiott* kleur. Q Onfeilbaar toor de geneezmg ran kloten; maakt de h al d Maak IN EEN NACHT. Allerfijnst en op gelaat bli|vendononlbeer. lijk ronr elke loiieitatlel.^ LI GOLDE HUIZEM

De Denderbode | 1914 | | pagina 2