Scheikundige Landvetten Robert Van de Lanotte Adverteert in De Denderbode Fabriek van Superphosphaten, Scheikundige Vetten en Kunstguanos. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza m BALSSMPILLS* Voor Maagpijn, De] meeste ruchtbaarheid is aan dcjannoiicen in dit blad op genomen verzekerd. Kleine annoncen 1 maal 0.75 2 maal 1.25 Deze advententiëu mogen van 5 tot 6 regels beslaan titel niet inbe grepen. Voor groote aankondigin gen of dikwijls te herhalen volgens akkoord. Men vraagt goede Gazetverhoopers. ©<J Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste GUANO De Zon GRONDSTOFFEN aan prijs van den dagNitraat van Soda, Sulfaat van Ammoniak, Superphosphaten, Nitraat van Potasch, Sulïaat van Potasch, Chloorzuur-Potasch, Kaïniet, ijzerslakken (Scories), Plaaster, IJzersulfaat Phosphaat Bernard, Magnesium, Kopersulfaat (blauwen aluin) 98/99 zuiver, Vergruizers Vermorel. Télégraphische BERICHTEN. ROME 16 Mei. Het agentschap Rtefani meldt dat de Koning het ontslag van het ministerie Salandra niet aan vaard heeft. Geheel het ministerie blijft aan 't bewind. MADRID 15 Mei. De Portugeesche omwenteling wordt officieel bevestigd. Een smaldeel dat zicli aan 't hoofd der revolutie stelt is de Taag opgevaren en bombardeerde Lisabou. De schade is overgroot. MADRID 16 Mei. Het bombarde ment van Lisabon moet veel slachtoffers gemaakt hebben. De bevelvoerder van den kruiser Vasco di Sama zou vermoord zijn.'t Legeren het garnizoen van Lisabon blijft getrouw aan president Arriaga. MADRID 17 Mei. In Portugal gaan de gevechten tusschen muitende en ge trouw gebleven troepefi voort. Het bom bardement heeft Zaterdag opgehouden bij gebrek aan schietvoorraad. De voor zitter der portugeesche republiek zou gevlucht zijn. ATHENE, N 16 Mei. Luidens de laatste berichten zou de gezondheid van Koning Constantyn welke aan borstvlies ontsteking lijdend is verbeterd zijn. FABKIEK VAN Ach. EEMAM, Aalst. Onze geëerde klienteel wordt hiermede bericht dat er van heden af. bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich naar bet fabriek zooals vroeger. 1)Voor de volgonde nummers beginnen wij met de KRONYKE van hel merekweirdigste dat er voorg- vallen is sedert de maend September 1792. 2) Roerende verhalen van ooggetui- genen uit den FRANSCH-DUITSCHEN OORLOG van 1870. 3) Boeiende geschiedkundige bijzon derheden uit DE OMWENTELING VAN 1830. Stadsnieuws. Spijshuis het Groen Kruis Verleden week had alhier de opening plaats van bet Spijshuis Het Groen Kruis onder bet voorzitterschap van Mevrouw Achille Eeman en 't bestuur van M. Karei De Wolf bijgestaan door Mevrouw Karei De Wolf, Schrijfster- Schatbewaarsler en Mevrouwen Od. Van der Schueren, PolydoorVan Ghyseghem, Albrecht De Windt, Valery De Valcke- neer alsook van Damen en Juffrouwen uit den begoeden stand. Dit Spijshuis is cene afdeeling van bet Geutsche Groen Kruis en is bezondcr ingericht ten voor- deele der kleine burgerij. Verleden Woensdag hadden wij de eer te beantwoorden op de welwillende uit- noodiging van bet Bestuur en met ge noegen zijn wij die verdienstelijke inrich ting gaan bezoeken. De zaal is netjes, proper en wel ver sierd, op iedere tafel als opwekking een ruiker van mooie bloemen of pot met prachtige geraniums. Hier en daar hadden al eenige gasten plaats genomen en lieten zich het noen maal, dat bestond uit lekkere soep, frilt- kando met rabarbermoes en aardappels, goed smaken. Naar wij vernemen wierd Maandag be nevens soep Rosbief, aardappelen, groenten en Dijnsdag Vlaamsche Ivarbon- nade ofte op zijn Aalstersch stoverij op gediend en dit voor den geringen prijs van 0,40. De spijskaart verandert eiken dag. Dagelijks worden daar 450 noenmalen besteld en 450 moeien tol 's anderdaags uitgesteld worden, van dit getal komen daaromtrent 1 6 deel bet maal in bet Spijshuis gebruiken de andere worden afgehaald. Naar ingewonnen inlichting en naar wij van verscheidene personen verna men, die aldaar bet maal gebruikten, hebben wij met den meesten lof van den Restaurant économique zooals de Aalstenaars 't Spijshuis al gedoopt heb ben, hooren spreken eencn persoon zegde mij: veel en goed eten en goedkoop Mijnheer, en proper gediend. Wat kan j men voor 0.40 meer verlangen Moge dit werk gedeien en bloeien. Wij sturen in naam der Aalslersche kleine burgerij onze welgemeende dank betuigingen aan al de medewerkers dier liefdadige inrichting. Gezien den overgroole bijval is bet Bestuur voornemens dit werk nog meer uit te breiden indien men zich in voor- deelige conditiën een grooteren voorraad j vleesch zou kunnen verschaffen. jj BERICHT. Het Spijshuis zal op den hoog dag van Sinxen gesloten zijn. De kaarten Zaterdag verkocht zijn slechts den Maan dag 2en Sinxendag geldig. Al de manschappen van 18 tot 35 jaar. dus diegene geboren in 1S79 tot cn met 1897, moeten voorzien zijn van eone eenzelvigheidskaart welke zij steeds bij zich moeten dragen. Het Stadsbestuur noodigt ben uit, op bevel der Deutsche Overheid, zicli met. bun portret op ge stelde datums ten stadbuize aan te bie den. De nalatigen zullen streng gestraft worden. Allerhande nieuws. Erembodegem Voor eenige dagen drongen bij middel van braak drie zwart gemaakte schelmen in de woning der kinderen Asscherickx. Zij beukten de ingangdeur in en onder allerhande bedrei gingen dwongen zij vader Asscherickx. een man van hoogen ouderdom de plaats waar de spaarcenten opgeborgen waren aan te wijzen, daar hij de bandieten niet wilde inlichten werd bij met dolk en messteken doorkorven zoodanig dat hij zieltoogeiul ten gronden viel De inbre kers maakten van de gelegenheid gebruik en robberden eene som van 200fr. eenige hespen en anderen waren en namen dan de vlucht. Twee personen door bet slachtoffer herkond zijn naar het gevang van Oude naarde gevoerd. Ninove. In do magazijnen van Mr Albien De Decker, koopman in granen, wonende Geeraardsbergscheslraal, dron gen dieven binnen, zij werden echter in hun werk gestoord en moesten op de vlucht. In den maneschijn konden de be stolenen waarnemen dat de eene misda diger van groote en de andere van kleine gestalte was. Een onderzoek werd dade lijk ingesteld en de dieven waren weldra geknipt, 't zijn tw<?° gevaarlijke kei-els de eene genaamd Emiel V. d. N. en de andere Emiel W. Zij zullen kortelings voor de rechtbank te verantwoorden hebben. Het nikelgeld. De Burgemeester van St. Joost-ten-Nóode heeft de veror dening van M. Lemonier d.d. Burgemees ter van Brussel, aangaande het handel drijven in nikelgeld bekrachtigd Hij heeft door de politie in alle koffiehuizen, hotels, en spijshuizen een berichl laten rond dragen, meldende dat strenge maatrege len zullen genomen worden om dien han del te doen eindigen en dat bij do lokalen waar hij gedreven wordt zal doen sluiten. Opgepast.Rondventers verkoopen sedert eenigen tijd langs de straten van Brussel zoogezegde (lescben met keuler- reukwater, lavanda, quinine enz. Om hun bedrog te verduiken gebruiken zij oudo fieschjes van reukwater nogvaneliketlen voorzien en bieden deze aan 't publiek aan voor 't derde hunner waarde, zijnde 40 centiemen. Nieuwsgierigen verdringen zich rond 't wagentje, men steekt ben eene of andere flescb onder den neus, waarvan de kurk op voorhand in echt reukwater is gedrenkt. De kooper helaas bemerkt te laat dat bij gefopt is en slechts gekleurd water heeft betaald. OPENBARE VERKOOP1NG van allerbeste Schelde - Hooigras TE WICHELEN. De Notaris OSCAR T1BBAUT te Aalst, zal op de hierna bepaalde dagen en uren, openbaarlijk verkoopen Op Maandag 7 Juni 1915, om 8 uren voormiddag Het schoon Hooigras, wassende in den Wichelschen Weerd, op de meerschen ge naamd Sluisbocht, 24 Vatzaad, Grooten Meersch, Mannematen en Rijen toebehoo- rende aan M. Lebruin-Van Hoorebcke, te Gent, de erven van wijlen den heer Jules Tibbaut, te Calcken de kinderen Lauwaert, te Schoonaarde, M. Jules Alf. De Keyzer, de weduwe Schuddinck- Van der Guclit, beiden te Wichelen, EduardBoxelaere, teOvermeire, de erven van wijlen den heer Pastoor Lalemant, Casimier Blancquaert, tc Lede, de familie D'Hooghe-Lalemant, te Wichelen, Cyrïel Lalemant, te Wetteren.M. de Kerchove, d' Ousselghem, te Landegem. Te vergaderen bij CHRISTIAENS, te Uytber- gen aan den Kastceldreef. Op Vrijdag 18 Juni 1915, om 2 uren namiddag, ter herberg In de stad Schiedam bij Dame Weduwe Edw. D'Hooge-Lauwaert, te Wichelen, wijk Margote Het schoon Hooigras, wassende op de meerschen, gelegen te Wichelen, in de Bergemeerschen, den Grooten Berg en de Biezen toebehoorende aan Mevr. Wed. Van de Velde-D Haese, te Calcken, M. Camiel Minnoodt, te Oordegem, M. Frans-Xaveer Hertecant-Matthijs, te Berlaere, de erven van wijlen M. Eduard Luyckw te Wichelen, M. August Van Geert, te St-Nikolaas, M. Alfons Matthys-Lostrie, te Erembodegem,de kinderen Braeckman, te Cherskamp. Mevrouw wed. Charles Van Itterbeek, te Aalst. In den Weymeersch, de Herreweghemeer- schen, de Hooge Weide, 't Vcken, d'Elsboch- ten en Zandberg toebehoorende aan M. Bernard Lievens, te Lede, de kinderen Lauwaert, te Schoonaarde, M. Frederic Pante, te Turnhout, M. Aug. Van Geert, te St. Nicolaas, Juffrouw Sylvie D'Hooghe, te Wichelen, de kinderen SchouvaertsD'Hooghe, te Wichelen, Mevr. wed. Van der Linden, te Wichelen, Mevr. Debbaut-van den Hende, te Kortrijk. N. B. Al de koopers, zonder uitzondering, zullen hunne koopsommen met de onkosten nn den stond der toewijzing comotant moeten betalen. Degene die voorgaande Venditiën nog verschuldigd zijn, 't zij bij bovengenoem- den Notaris, 't zij bij andere Notarissen, zulle 1 als koopers niet aanvaard worden. De koopers worden ook vriendelijk ver zorgt zooveel mogelijk gepast geld te betalen Bij Licitatie OPENBARE VERKOOP1NG van eene Behuisde HOFSTEDE te Erondegem, Dorp. De Notaris MEERT te Erpe, daartoe be noemd bij vonnis verleend door de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde,zetelende te Sint Nikolaas Waes, zal met de pleeg vormen der wet van 12 Juni 1816, open- baarlijk verkoopen Gemeente Erondegem. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gele gen aan het Dorp, rechtover de kerk, gekadastreert sectie B, nummers 436B, 438b. net eene grootte van drij aren,tien centiaren, palende aan de heeren Franciscus De Trozer en Domien Temmerman, en van voren aan de dorpplaats. Laast bewoont geweest door de weduwe De Vlieger. ENKELE ZITDAG Zaterdag 29 Mei 1915, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aalst, Stadhuis. Voor verdere inlichtingen wende men zich aan genoemden Notaris, te AALST, Molen straat, 26. WiSSELAGENT Esplanadestraat, 18, AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls. Japaansche enz... zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangcnainon smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spysver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST Fr. 1,00 de doos. ïn dezelfde Apotheek zijn te verkrijgen Remedie voor Eksteroogen 0,50; Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der kooien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, o fr ,1e floot*.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3