tsctie Oorloo. Scheikundige Landvetten llalkiansche Oorlog. Dn strijd om de oardanellen. EEN EN ANDER Stadsnieuws. Goede Gazelvcrkoopers F A II It 1 E K Ach. 17:11.1 V, Aalst. men zij zijn voort:ilgekomon tot op slormafstand der vijandelijke hoofdstel ling, en ten slotte op talrijke plaatsen in dezelve binnengedrongen. Namelijk-in den soktor bij en l< :i Zui- den van Bobrka werd do vijand uil. een samenhangend stuk van liet front ge worpen. Sedert dezen morgend vroeg zijn de Russen opnieuw over gansch le l front in aftocht. Ook Ion Noorden van Zolkiew en ten Noordon van Rawka-Ruska wijkt ile vijand voorde nun achtervolgende ver bondene troepen. Aan den boven-Imiester duren de ge vechten voort. Duitscbe troepen hebben na een hard nekkig gevecht de hoogte bij Biikaczowa stormenderhand ingenomen. Stroomafwaarts van llalicz en aan de Ressarabische grenzen heerscht over bet algemeen kalmte. In do gevechten der laatste dagen heeft het legervan BOhm-Ermolli alleen van den 21 lol den 25 Juni, 71 officieren en ld.100 mannen krijgsgevangen genomen, en 20 mitraljeuzen buitgemaakt. Italiaansch krijgstooneel Het vijandelijk artillerievuur aan hol Isonzo-front duurt, voort. Verscheidene aanvallen tegen ons brug genhoofd van Görz worden wederom onder groote verliezen der Italianen af geslagen. In de grenstreken van Karinlhie en Tyrol gebeurde niets van beleekenis. Aan hot kanaal van Monfalconne werd gister een vijandelijke aanval afgeslagen ten Zuiden van Sagrado. Verder hadden aan den Isonzo evenals aan de overige doelen van liet frontenkel arUlleriegovechten plaats. WHEN EN, 28 Juni 1915. Officieel wordt medegedeeld De verbondene (I)uilscho onOostenrijk- scho) legers zetten in Galicie de achter volging van den vijand voort. Zij bereikten gisteren, onder voortdu rende gevechten met de achterhoede, ten Noord-Oosten van Lemborg,- de streelt Rlodzienko-Zadwprze; de voorste troepen kwamen tot aan den Zwirz. die aan zijnen beneden-loop werd overgetrokken. llalicz is iii ons bezit. De Zuidelijke Dniester-oover stroomop waarts aan llalicz is van vijanden vrij. Na lastige gevechten die vijf dagen aan duurden hebben de verbondene troepeu van liet leger van generaal Linsingon, den oevergang van den Dniester vrij ge maakt. Aan liet overige Dnieslei front heerscht kalmte. Troepen van het leger van den aarts hertog Jozef-Ferdinand, namo'n gisteren stormenderhand Plazow.ten Zuid-Westen van Narol en drongen heden nacht in de vijandelijke stellingen op d<' hoogten ten Noord-Oosten dier plaatselijkheid. Over N'arol zijn de Russen in aftocht. Re toestand in liet Noord-Oosten is verder niet veranderd. Uit Russische bron ST-PETERSBURG, 2d Juni. De groote opperstaf inaakt onder andere be kend In den loop van den. nacht tot den 24 Juni en den gansch volgenden dag in den omtrek van Scliaulen kauonüenge- veclit. Voorhoede-gevecht op het front Laz- kow-Popeljany en langs den rechten Niemenoever. Ten Westen van den middenloop van den Niemou werd een Duilsclie naclil- aanval, tusschen de haanlinie Kowno- Wirballen en de Amalvalmoerassen afge wezen. Op het Narowfront levendig kanonnen- gevecht en plaatselijke botsingen van voorposten. I-let vuur was hot hevigst in den nacht van 24 Juni in het gebied van de dalen Arnulevv en Orscliuss. Na voorbereiding door kanonnen gre pen de Duitschers lang de beide dalen liet offensief In het dal van Orscliuss waren wij ge dwongen een onzer werken dat. volko men door t scherpe vuur van den vijand vernield was op te geven Op liet Weicliselfront ten Zuiden der Pililza ondernam de vijand eene drievou- digo poging met weinig beduidende strijd krachten vooruit te sloolen. Hij werd teruggeworpen. Aan het Tanewfront en in liet gebied van Zulkow-Lemberg is er niets gewich tigs veranderd. De vijand poogde langs do spoorbanen die van Lemberg naar Karionka en Ver- jany loopen, aan te vallen. Op den Dniester wierpen wij in den nacht van 24 Juni, liet overschot der Duitschers terug over de rivier, die den Dniester in den vooravond in hel gebied van T dorp Kozora overschreden hadden De Duitschers, Oostenrijkers en Hon garen poogden nog in den nacht lot don 24 Juni hunne strijdkrachten over den Dniester Ie werpen bij middel van brug gen, die ten Zuiden Bukaezowe ópgesla- j gen waren. Zij overschreden hem enkel bij liet dorp Rudzwiany. Het gevecht duurt voort. Stroomafwaarts den" Dniester worden goeno vi randeringen gemeld. ST-PETERSBURG, 28 Juni. Re l algemeene staf deelt 'onder andere mede In den omtrek van Schalden, aan gene zijde van den Niemen en aan d n Narew j gcene verandering kleine vijandelijke aanvallen aan verscheidene sectors, war den afgeslagen. Aan den linker Weiclisel- ever voerde de vijand aan het front Osarnow Zawis- cho sterke krachten in den strijd. In Galicie trekken zich onze troepen na hard nek kigen wederstand aan liet front Bobrka-Zurawno, naar Gnila Lipa terug. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL. 25 Juni. Het hoofdkwartier doelt mede Op het Kaukasusfront duurde op 24 Juni in de bergachtige streelt, van Kaleh Bogos het ka nonne:.gevecht met de ach terhoede van den vijand voort. In den soktor van Mormon-Bogas had eene onbeduidende botsing plaats. Uit Russische bron SINT-PETERSBURG. 25 Juni. - Over hot Kaukasusleger wordt onder dagtee- kening van 23 Juni medegedeeld, dat in do kuststreek geweervuur heerschto zoo als gewoonlijk dat in do richting van Olti, Turksche aanvallen teruggeworpen werden dal' in den omtrek van Melas Kerd, do Russische troepen, na een ge vecht do stad Kop bemachtigd hebben. Op het overige front gcene verande ring. Oostenrijksch - Hongaarsch- Uit Italiaansch bron ROME, 26 Juni. Het opperste loger- bevel deelt mede Verkenningen ondernomen aan de overzijde der grenzen van Tyrol, van Trentino, van Cadoro en van Karinlhie melden versterkingen der krachten en der bedrijvigheid van den vijand die ver- storkingswerken uitvoert c-n nieuwe bat terijen opstelt. Dat werk is door liet werkzame vuur van ons geschut en door koene invallen, van kleine afdeelingen verhinderd ge worden. In Karinlhie werden gedurende de gausche nacht tot den 25 Juni, aanvallen vernieuwd tegen de kam. tusschen den grootcn en den kleinen Pol. Onze aktie langs de Isonzorivier ont wikkelde. zich methodisch, ondanks de groote natuurlijke moeilijkheden van het terrein, de menigvuldigheid der kunst matige hinderpalen welke de vijand daar sedert lang heeft aangebracht en opge hoopt. In tusschen rukte ons voetvolk met koenheid en taaiheid onderde beschutting van ons zwaar veldgeschut vooruit. Eene Oosten rij ksche 30,5 cm. batterij, die sedert eenige dagen onze troepen door haar vuur belasligt on hoofdzakelijk de dorpen en de inwoners groote schade toe brengt, werd lieden ontdekt en toi doel gemaakt van het vuur van ons geschut. Uit Turksche bron KON'STANTINOPEU, 28 Juni 1915. Hot Hoofdkwartier deelt mede Bij Ari-Burnu had oen afwisselend artillerie- en geweervuur plaats. Bom men werden ook geworpen. Bij Siddul-Bachr onderhield de zware artillerie van den vijand sinds den 29 Juni, een heftig vuur tegen onze loop grachten van den rechter vleugel, doch zulks zonder eenig gevolg. Aan den linker vleugel werd eene nachtelijke aanvalspoging van den vijand op verscheidene plaatsen door ons vuur gebroken. De vijand werd gedwongen, tot be schutting tegen onze bommen, draad- netten voor zijne loopgrachten le span nen. Onze batterijen aan de Anatolisclie zijde, beschoten de vijandelijke infanterie, en artilleriestellingen hij Siddul-Bachr mol goed gevolg. Aan de overige doelen van het front niets van beteekenis. Tegen de mieren. Er zijn plaatsen die door de mieren in- g -uoiiien zijn, mensdom en planten die erdoor gekweld worden. Ziellier kleine middeltjes om de inie- renplaag te doen verdwijnen. Doe in eene schaal of leloor 50 gram men meelsuiker hij welke men een weinig terpentijn voegt, zoodanig dat lmt meng sel een soort van deeg uitmaakt. Men zet dan de schaaltjes of tellooren in d'( plaatsen die door de mieren inge nomen zijn. in de hoeken, langs de plan kieren in de bloembedden of bij dè aange taste hoornen. De mieren hebben oenen fijnen reuk en zijn groote liefhebbers van suiker aan stonds trekken zo in gesloleiie gelederen naar de schaaltjes ze doen zich te goed aan het suiker maar slorpen te zelfder tijd den termen lijn op die voor hen oen vergift is. Oiri de mieren van de fruitboomen le houden, welker vruchten zij doorknagen, beslrijke uien 3e stammen rondom met eene laag 10 conti meters-broed, kempo lie vermengd met bitter uit de schouw. Als men houtzagelingen aan den voet der hoornen strooit verwijderen zich de mieren. Men kan ook de mieren verdrij von uit de huisplaatsen en andere waar ze nestelen met en koiïlegruis te strooien. De mieren gaan erop azen on sterven er- van. Handelsrechtbanken Re personen iu de hicrondervermelde lijst voorkomende, gekozen gelijkvormig aan de reglementen in hoedanigheid van leden der handelsrechtbanken te Aalst, zijn in hunne bediening,aangesteld MM. Leon Camu, handelaar te AalstFritz De Wolf, handelaar te Aalst. Plaatsvervangend rechter M. Arthur Druck, handelaar te Aalst. Werkstakingen in de Borinage. Sinds eenige dagen zijn zoo wat óveral werkstakingen uitgebroken in verschil lende koolmijnen, waaronder de Char- bounages Beiges., to Frameries de Le vant du Flénu, te Cuesmes, de Lief de Ldmbrechieste Paturages, enz Alle zijn aangegaan voor loonsver- meerdering en voor meer werkuren. De zen die in de mijn werken vragen vier da gen per wéék te werken in plaats van drie. Eenige betoogingen werden gehouden, doch de Duilsclie policie heeft deze ver boden. Bulgarië en het Vierverbond. LONDEN. 27 Juni 1915. - De Me ning post meld uit Sofia. - Het antwoord der Bulgaarsche Regeering op de voorstellen en aanbiedingen van het Vierverbond be trekkelijk het deelnemen aan den oorlog is gereed Bulgarië is van meening dat de voorstellen van het Vierverbond het uitgangspunt kunnen zijn voor verdere onderhandelingen. Deze onderhandelingen zouden gevoerd wórden op den grondslag van het nationaal princiep en de staat huishoudkundige belangen des lands. Uitwisseling van Krijgsgevangenen. BERLIJN.-2d Juni (Wolff,) De uit wisseling van zwaargewonde Duitschers en Engelschen begint op 28 Juni 1915 van Brussel uit. De uit Engclsche krijgsge vangenschap terugkeorende zwaargewon de Duitschers zullen omstreeks 30 Juni in een ambulance-trein te Aken aankomen. Priesterlijke benoemingen. Bisdom Gent De eerw. heer F. A, Bruggeman, onderpastoor van St-Baafs te Gent,, is pastoor le Hanshebe be- n nnmil STAD AALST. De Burgemeester der Stad Aalst brengt ter kennis van eenieder dat gezien de tijdsomstandigheden, gedurende de dagen waarop ge bruikelijk de jaarlijksche kermis feesten worden gevierd, GEENE OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN, zooals dansfeesten, muziekuitvoe ringen in herbergen enz. zullen worden toegelaten dat op die da gen de bestaande politie verorde ningen op het sluiten der herbergen zullen worden behouden. Aalst den 28 Juni 1915. De dd. Burgemeester. J. Van den Bergh. AALST. In een huis der Brussel- schestraat, waarvan de bewoners nog immer op vluch zijn, bestatjgden famie- lieleden verleden donderdag, dal er inge broken was lanrs de voordeur. Binnen waren de kassen en koffers opengebro ken, alles overeen geworpen, en een aan tal voorwerpen, bestaande bijzonderlijk uit kleedingslukken zijn medegenomen. Eene klacht is hij de policie ingediend. I11 een hof der Hertstraat., waarvan de eigenaars nog insgelijks op de vlucht zijn, hebben tot hiertoe onbekende kerels groolo hoeveelheden stekel beziën getrok ken en medegenomen. Ten nadeele van Fr Latour uit de Koolstraat, was eene partij hout gesto len. Eene klacht werd bij de policie inge diend, die een onderzoek instelden,waar door de daders aan het licht kwamen. Deze zullen vervolgd worden. In den hof van Mad. Van der L..., was yerleden week zeer veel jong fruit afgeworpen. Do policie hield een oog in het zeilen kwam te weten, dat dit deuge- nietenwerk gedaan was door eene bende jonge schelmen, waarvan hel opperhoofd zekere J. B. O.... geknipt is op liet oog- enhlik dat hij van Dendermondc kwam waar hij voor de kinderrechtbank had moeten verschijnen, wegens feitenge- pli'Hgd, binst zijne minderjarigheid. Woensdag morgen reed een zand- koopman, dio alhier zijne koopwaar was komen halen, langs de Hertshaag, wan neer hij door o'ene verkeerde beweging van zijn gerij viel en onder een der wielen terechtkwam, met het ongelukkig ge volg dat zijn linkervoet gepletterd was Men heeft hein met zijn gespan huis* waarts gebracht te Herdersem. Het gerecht doet ieverige opzoekin gen naar personen die sinds geruimen lijd onze bevolking geld aftruggelden voor het doen van boodschappen die in waarheid nooit verricht worden. Oppas sen en hel gerecht medehelpen om die kerels te knippen, weze dus het orde woord. voor de omliggende gemeenten worden ge vraagd ten bureele van DE DENDERBODE Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 26 Juni 1915. Aardappelen de 100 kilo Boter per 3 kilo Roomboter per kilo Eiers de 25 Ajuin de 100 kilo Viggenen het koppel 0,00 10,62 3,90 2,50 00,00 110,00 00,00 11,16 0,00 0,00 00,00 a 120,00 BOTERMARKT. 168 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 1340 kgr. VAN Ouzo geëerde kl ion teel wordt hiermede bericht dat er vari lieden af, hij ons slandvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich - naar liet fabriek zooals vroeger. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4 ).n Vrouwelijk 6 Huwelijken K. De Rop, tw. met M. Wasteels, tw. K. D'Hondt, Weikip. met L. Van de Maele, zonder beroep. Overljjdens. S. Van den Hove vr. Van den Spiegel, z. b. 67 j. Zonnestr B. De Waele, in. Pauwels,'apotheker, 50 j. St. Marlenspl. C Van Assche, z. b. 78-j. Leopoldstr. F. Lintiiaut, wr. Willem», fabriekw. 41 j. Klottestraat. 6 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3