lil Miaigt lijlslip L'EvMMt se présente Scheikundige Landvetten f Doodsbeeldekens mei poi'lret io Bromure. Pljotoiypie en andere. Stadsnieuws. '"'fI BltlEK Ach. EEMANAalst. Nuttig voor eikendeen Behuisde HOFSTEDE fert de toostand des Koniugs van Grie kenland voortdurend. Men koestert de hoop dat de gesteltenis des konings zal toelaten Zijne Majesteit weldra over te brengen naar het kasteel Kekalia. Nieuwe grensspoorlijn Aan de N. R. Ct. is geschreven Benige dagen geleden nam de N. R. Ct. een bericht over uil Eijsden aan hot - Huisgezin gezonden, omtrent den aanleg van een tunnel door den Sl Pie tersberg bij Loen, ten behoeve vj\n eene nieuwe spoorlijn Brussel-Aken. Het be richt sche< n mij bolangrijk genoeg om een onderzoek ter plaatse in te stellen en van eon tocht door het Zuid Limburg- sche grensgebied kan ik het volgende mededeolen Inderdaad is eene spoorlijn Brussel- Aken in aanleg, er wordt daaraan op verschillende plaatsen met kracht ge werkt. Zij gaat over Tongeren en Oost waarts daarvan door hot dal van de Geer, die bij Maastricht in de Maas komt. De lijn volgt dit dal tot Wonck, waar de tunnel moet aanvangen, die in het bericljt van het Huisgezin wordt bedoeld Het is weliswaar niet gebruike lijk den heuvelrug tusschen de dalen van Geer en Maas zoover mij bekend is, en zoo is het begrijpelijk dat de berichtge ver haar met den naam van de Noorde lijke punt aangeduid heeft. Loon is eene buurt aan den voet van de steile Oost- helling van den rug, in het Maasdal juist ten Westen van Lixhe, uit het begin van den oorlog welbekend door de daar geslagen bruggen. De spoorbrug zal wat meer Zuidelijk komen, tusschen Lixhe en Visé. Oostelijk van^de Maas zal de lijn gaan ovor Berneau en Warsage, en in beide dorpen zijn de werkzaamheden in vollen gang. Berneau ligt 1 1/2 kim.* bezuiden de grens in het dal van de Belle, die van daar langs het Mouland stroomt. Het diepe dal van deze beek zal in do kom van hot dorp Berneau worden over brugd door een 000maters lange viaduct, waarvan men de poilers, van gewapend beton opgetrokken, reeds hoog boven de huizon ziel verrijzen. Oostwaarts van Warsage zal de lijn gaan over Fouron St Pierre en Remers- dael, dus in 't algemeen vrij zuiver Oost waarts, om waarschijnlijk bij Bleyberg, benoorden Belgisch Moresnot. aan te sluiten bij de lijn Verviers-Aken, die, naar bekend is, door een tunnel onder het - Vierlandenpunt - doorgaat. Eene Pauselijke zending in Zwitserland. De Romeinsche korrespoudent der Corrièro del la Sera deelt mede dat binnen kort oen vertegenwoordiger van het Va- tikaan, bolast met eene uitzonderlijke zending, voor den duur van den oorlog zich inZwitscrland vestigen zal. De Heilige Stoel vindt het noodzakelijk, mot meer gemak en zekerheid, met de nuntiaturen en de bisschoppen dor oor logvoerende landen te kunnen korespon- deeren. Daartoe zou eene bijzondere kan selarij, binnen hot grondgebied dor naburige Zwitserscheiepubliek ingericht worden. Voorzegde zending, moet natuurlijk door do Zwitsersche regeering en de inaanmorking komende staten officieel erkend worden. Deze zending zal zich ook bemoeien met de rasse en praktische uitvoering der, door Z. H. den Paus voorgestane uitwisseling van invalliede krijgsgevan genen. Het Duitsche antwoord op de Lusitanianota. De Franforler Zeitung deelt mede dat het Duitsch antwoord binnen enkele dagen zal gezonden worden. - Engeland's hoop, ons met Amerika in moeilijkheid te brengen, en met de hulp van Amerika onzen onderzeebootoorlog te verlammen, zal teleurgesteld worden,» zegt de Tag- liche Rundschau. Porfirio Diaz. Vrijdagavond is te Parijs de gewezen president der Mexikaansche republiek, Porfirio Diaz, in den ouderdom van bijna 85 jaar overleden. Na rechtskundige studiën gedaan le hebben, trad Diaz in het Mexikaansch leger en nam deel aan den oorlog van 1861. Hij onderscheidde zich bijzonder in 1867. hij het nemen der forleres van Puebla en van deze der hoofstad. Na talrijke burgeroorlogen, werd Diaz in 1880 tot voorzitter der Mexikaansche republiek gekozen. Ten koste van groote 'offers trachtte hij een bestendig leger in te richten. Hij begunstigde handel en nijverheid door eene douaneregeling. De vreemde kapitalen willende aanlokken, ontwierp hij een groot spoorwegennet Kort nadien liet hij het presidentschap over aan Gonzalès maar sedert 1884 werd hij nog zeven maal tot voorzitter herkozen en hij is het hoofd van den Mexikaanschen Slaat gebleven lol in 1011. Sindsdien heeft Mexico geen inwen dige rust meer gekend. Aanslag op Pierpont Morgan. New-York, 5 Juli. Zondagmorgen heeft een dweeper, die zich Frank Ilolt noemt, twee revolverschoten gelost op den bankier John Pierpont Morgan. De plichtigeis aangehouden. Een kogel drong door M. Morgan's arm in de borst, een andere doorboorde do bil. De wonden zijn niet doodelijk. BLIJVENDE GEDENKENIS Zeer matige prijzen. Verkrijgbaar ten Bureele van De Denderbode, 31, Korte Zoutstraat, Aalst. Verminkten van hef Leger. Er wordt aan het publiek kenbaar gemaakt dat een Comiteit voor Hulp en Bescherming aan de Verminkten van het Leger ingericht is, welks afgevaardigden voor deze stad zijn MM. Baron Louis de Béthune. Volks vertegenwoordiger, te Aalst AIpli. De- main. Bestuurder der Banquo de la Dendre, te Aalst A De Waegenaere. Schoolbestuurder te Aalst Beman, Dok ter, te Aalst; Leo'n Geerinckx, Nijveraar, le Aalst Ranson, Dokter, lo Aalst J. Van den Bergh, Burgemeester le Aalst Odilon Van der Schueren, Nijveraar, te Aalst. I)e invalieden, naaf hunne haardsteden reeds teruggekeerd, kunnen zich voor- deeljg lot hen wenden, voor al hetgeen hunne stoffelijke en zedelijke belangen aangaat. Midden-Comite.it voor Hulp en Be scherming aan de verminkten van het heg er (Groep Aalst De Voorzitter, J. VAN DEN BERGH. Do Schrijver Schatbewaarder. AlpH. DEMAIN. Aalst -- Over een drielal maanden had Bogaert Domien, horlogiemaker, St Armaweg, een zekere A uit medelij den opgenomen. Na aldaar gedurende meer dan drie maanden de gastvrijheid genoten le hebben, heeft hij deze week, van de afwezigheid zijner weldoeners gebruik gemaakt, om eene hoeveelheid koperwerk te ontvreemden. Do policie kon den kerel naar het policicburocl brengen, alwaar hij volledige bekente nissen deed. Do gestolen voorworpen werden in een huis der Sl Camielstraat terugge vonden on aan don eigenaar terugge geven. Voor eenige dagen word bij zekere V. d. M.„, op hel Fort een werktuig kundig gereedschap aangeslagen, waar van de bezitter tot hiertoe de eigenlijke afkomst niet al te goed kan aanduiden. Verleden Donderdag morgen is het parket van Dendermoiule, vergezeld van den heer policiekommissaris van Ninove in onzo stad afgestapt, om een onderzoek te doen nopons feiten waarop we later zullen terugkomen. Men verzekert ons dat huiszoekingen gedaan zijn in ver dachte huizen. In deu namiddag was het parket hier terug en ditmaal vergezeld van den heer policiekommissaris van Lede. Zondag namiddag, rond 2 uur, be merkte Frans De Meyst, dat twee kerels bezig waren met zijne wortels te rooven. Hij liep er langsheen de Ereraboilogem- straat naartoe, doch beiden sprongen in den Dender en bereikten zwemmend den overkant. Vandaar stonden de dieven De Meyst dan nog le beleedigen. Eenen van de twee is herkend De landbouwer Frans Cleemput.van do Moorselscbe baan, lieefl telken jare schoone. en sappige kersen hangen, die natuurlijk begeerlijkheid der liefhebbers uitlokken. Zondag hoorde vrouw Clecm- put reeds van 4 uur 's morgens gerucht, zij trok het venster open, en bemerkte dat men bezig was met de kersen af te doen Twee daders zijn herkend. Een gekende woeslaard van de Moorselschebaan, zekere B die er zijn behagen in vindt weerlooze kinderen te mishandelen en daarvoor reeds verhali- seord werd, heeft weer van zich doen hooren, Maandag brak hij met geweld de woning open van twee hinderen, wiens ouders nog op de vlucht zijn. Hij zal andermaal rechterlijk vervolgd wor den. Maandag namiddag, werd op bevel van het parket van Brussel de genaamde L. M S gpboren to Vlesemboek, wo nende Ie Sint Jans-Mnlenheek alhier aan gehouden en naar het gevang van Den dermonde overgebracht. Zij is beticht van strafbare bewerkingen, die den dood voor gevolg haddon. Meerbeke. kindermoord Toen de landbouwers der wijk ^Rossaert» gis- t-ren in den vroegen morgend langs don grooten steenweg naar hun land gingen waren zij niet een weinig verwonderd in den nabij gelegen gracht vol water een pak te vinden, waaruit het hoofd van een pasgeboren kinderlijk stak, van het vrouwelijk geslacht. Burgemeester en politie werden ver- witti d, alsooli dokter Van Wilder, welke bestatigde dat hel wichle levend ter wereld werd gebracht, zoodat er eigenlijk kindermoord in het spel is. Het Parket is onmiddelijk verwittigd en zijne komst wordt verwacht Het slachtoffer is in tusschen tijd naar het doodenhuis overgebracht om geschouwd te worden. Allerlei geruchten loopen hier in het ronde* Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 3 Juli 1915 0,00 10,62 3,90 2,50 00,00 00,00 11,34 0,00 0,00 00,00 110,00 a 120,00 132 klonten boter wegende te Aardappelen de 100 kilo Boter per 3 kilo Roomboter per kilo Eicrs de 25 Ajuin de 100 kilo Viggenen het koppel BOTERMARKT. - werden ter markt gebracht, samen 1070 kgi VAN Onze geëerde klienteel wordt hiermede bericht dat er van heden af. bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich naar liet fabriek zooals vroegor. Verkrijgbaar ten Bureele van De Dender bode Bureel en Schoolbehoeften Boeken om fransch te leeren zonder meester Paternosters, Kerkboeken, grooten en kleinen druk, in 't fransch en in 't vlaamsch, zeer rijken keus en gematige prijzen. Stempels in koper en caoutchouc worden in zeer korten tijd geleverd. Landkaarten van de verschillende oorlogs- tooneelen op aanvraag aan zeer voordeelige_ condities. Aanzichtkaarten van Dixmuiden, Yper, Lombardzijde, Yzervallei, enz. aan 0,50 de 12 kaarten in boekje. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 7 Huwelijken A. Van der Hulst, werkt.k. met E. Beygaert, landb. Overlijdens. J. De Clercq, m. Goeman, kuiper, 35j. Koolstr. M. De Koek, wo Amant, z.b. 57 j. Lange Ridderstr. P- Van der Maelen, vr De Wit z.b. 87 j. Doolhofstr A. Teurrekens, wrCeuterick, koster, 70 j. Vrrheidstr.' 3 kinderen onder de 7 jaren. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene te Aalst-Schaarbeke, IN DE LINDESTRAAT. De Notaris Paul Eeman, te Moorsel, daartoe benoemd, bij vonnis verleend, door de Rechtbank van eersten aanleg te Dender- monde, zetelend te St-Nikolaas, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, open baarlijk verkoopen STAD AALST. Eene behuisde Hofstede, met schuur, stal, remisie, varkenskoten, bakoven, aanhoorig- heden, tuin en boomgaard, gestaan en ge legen op Schaarbeke, aan de Lindestraat, gekadastreerd sectie C,nummers 502a, 502b, 503a en 504b, met eene grootte van 34 aren 50 centiaren en volgens meting groot 32 aren 32 centiaren, palende Oosten Zuid, aan de Lindestraat West, aan de veldbaan en daar over aan Mijnheer Léon Geerinckx, te Aalst en Noord met gemeene haag aan Mijnheer Victor De Doncker. Laatst bewoond door Juffrouw Coleta Haleydt Boomprijs 140 frank. Ingebruiktreding met 1 November 1915 Verdeeld in twee loten, .^.^ens grondplan opgemaakt door Mr A. Van Nuffel, landmeter te Aalst. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Zaterdag I7 Juli 19I5. om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Stadhuis. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot genoemden Notaris Paul EEMAN. ©4 is eene aaneenschakeling van roerende ge beurtenissen, die elkander met zulk eene snelheid opvolgen, dat zij weldra aan het geheugen ontsnappen, waren zij niet door pen en lichtprint bewaard. DE WEEK wil met ILLUSTRATIE en DRUK de tref fendste voorvallen dezer dagen aan den acht baren lezer voorstellen en voor zijne nako melingen bewaren. Dat is ons doel. DE WEEK wezedan een familie album, waarin eenieder zijn deeltje vindt en waarin onze kleinkin deren zullen kunnen lezen welke tijden hunne voorouders beleefden Het lichtbeeld zal de roerendste tafereelen in volle waarheid weergeven, de tekst geeft er den uitleg van. DE WEEK behoort dan te huis in elk Vlaamsch gezin. Moge het eerste nummer er welkom zijn, en de eerste steen wezen van een prachtig ge schiedkundig en kunstvol gebouw DE WEEK is alleen verkrijgbaar ten bureele van dit blad. Aalst, Korte Zout straat. nr31. De nieuwe inschrijvers welke al de ver schenen nummers begeeren, kunnen ze ver krijgen zoolang de voorraad rekt Deze num mers zijn nog in zeer beperkt getal voorhanden dus worden de liefhebbers aangezet ten spoedigste in te schrijven. Prijs per nummer, provincie 0.20 fr. Per inschrijving (52 nummer), provin cie 9.00 fr. Proefnummer 0.20 -f- 0.20 voor vracht 0.40 betaalbaar in postzegels. La nouvelle du jour passé dès qu'elle parait. On la connait a peine qu'elle disparait. El le fait place a une autre. C'est la suite des événements. Si chacun d'eux n'était repré- senté il passerait a peine aper^u, a peine identifié, tant a été rapide I'instant oii il s'est presenté. C'est pourquoi l'Événement doit être illustré L'ÉVÉNEMENT ILLUSTRÉ constituera ['identification nécessaire des faits en l'entourant de toute la documentation utile pour en donner ia physionomie, objective- ment, c'est-5-dire sans le reeul qui permet d'écrire l'histoire, puisqu'il faut attendre encore pour entreprendre cette tèche. L'ÉVÉNEMENT ILLUSTRÉ composera avec les souvenirs des événe ments que nous vivons un album de familie précieux pour ceux qui surviveront. Se présentant ainsi, L'ÉVÉNEMENT ILLUSTRÉ aura sa place dans chaque foyer. II y restera le document évocateur des choses qui se seront passées, des faits et gestes qui auront été accomplis notre époque, marquée entre toutes pour être l'une des plus fmportantes de l'histoire. Le plus important, le plus complet des hebdomadaires de Belgique. Seule maison de vent? pour Alost Bureau du journal, 31, Rue Courte de Sel, 31. Prix, province, 0,30 fr. lejnuméro. Abonnement (52 numérosJjM frs. Les abonnés peuvent encore se procurer les numéros parus, pour autant qu'ils sont encore disponibles. Nous engageons les amateurs de ne pas tarder se faire inscrire s'ils tiennent a avoir la collection compléte. Numéro, specimen par poste 0-30 0.25 de port 0.55 payable en timbres-poste.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3