Leeiïïg van 582,00(1 TïanKs Scheikundige Landvetten Aflaat van Portiuncula. Wij herinneren dat de schikkingen, door Zijne Hoogweerdigheid den Bis schop van Gent, krachtens de laatste Pauselijke vergunningen nopens den aflaat van Portiuncula genomen, in voege blijven zoolang door den Paus geene andere voorgebracht worden (Zie Godsdienstige Week, 31 Juli 1914). Schrikkelijke misdaad te Solre-sur-Sambre. Bekentenissen van cLn plichtigen. In den nacht van 14 15 April laatst, werd zooals wij destijds hebben medege deeld, te Solre-sur-Sambre, eene gemeen te gelegen dichtbij Erquelinnes (Hene gouwen) eene verschrikkelijke misdaad ontdekt. De 72 jarige Victor Gobeau, gewezen kantonnier, wonende alleen in een huisje, werd vermoord gevonden. Twee verdachten, de genaamden Paul Dany. daglooner, 21 jaar oud, wonende te Erquelinnes, en Alexander Jeandrain. 18 j.. van Grand-Reng, werden aange houden en in het gevang van Charleroi opgesloten. Tijdens het onderzoek loochenden de verdachten hardnekkig. Eenige dagen geleden heeft Dany in het gevang aan een andere opgeslotene de misdaad verhaald. Deze laatste heeft den onderzoeksrechter daarvan verwit tigd. Dany, opnieuw ondervraagd, bekende nu de misdaad en verklaardo dat op zeke ren dag Jeandrain bij hem gekomen is en zegde Ik weet een goeden slag te doen, die ons rijk zal maken. Wij zullen den man verworgen, dan het geld stelen en vervolgens naar Frankrijk vertrekken. Dany wilde daar niet van weten, maar Jeandrain bedreigde hem. 's Nachts tydens een geweldig onwe der, trokken te zamen naar het huis van Gobeau, klommen op het dak en na eeni ge pannen weggenomen te hebben, dron gen zij in de slaapkamer van den ouder ling, die in oenen diepen slaap gedompeld lag. Jeandrain stak den man een prop in den mond en vervolgens bonden zij hun slachtoffer aan handen en voeten. Slechts eene som van 85 fr. vonden zij in eene kas, die zij verdeelden. Dany wil de na den diefstal den ouderling de prop uit den mond doen, doch Jeandrain ver zette er zich tegen en verworgde dan den ouden man, die hot bewustzijn had verlo ren. Schrikkelijk drama te Brussel Eene vrouw doodt haren man. Een schrikkelijk drama heef de bewo ners van de wijk der Monlserratstraat, te Brussel in ontroering gebracht. Eene jonge vrouw heeft in een aanval van jaloerschheid haren echt enoot gedood. Twee jaar geleden huwde Lodewijk Van de Vy ver, schilder, geboren te Brus sel, den 11 Maart 1891, de genaamde Jeanne Van Meerbeek, borduurster ge boren te Brussel, den 7 December 1891 De jonggehuwden vestigden zich in de Wollestraat, waar zij in den beginne zeer gelukkig leefden. Van de Vyver, een herbergman, doch zeer vlijtig, verliet op 22 November laatst het huiselijk dak, ton gevolge van een hevige twist met zijne vrouw, die hem beschuldigde betrekkingen te heb ben meL een meisje uit de gebuurte. Van de Vyver nam zijn intrek bij zijne zuster en de vrouw ging bij hare moeder inwonen, Over eenigen tijd deed Van de Vyver voetstappen bij zijne vrouw, om het echtelijk leven te hernemen, doch deze weigerde, omdat zij vermoedde dat haar man eene minnares had, hetgeen onwaar bevonden is. Zatordag avond ontmoette Van de Vy ver zijno vrouw en nogmaals hernieuwde hij zijne vraag. De vrouw weigerde halsstarig waar door een hevige twist volgde. Van de Vyver woedend, gaf, zijn we derhelft een pak slagen, waarop deze plotselings met een mes welke zij altijd bij zich had, op haren man toesprong en hein twee geweldige steken gaf. De eerste messteek trof den man aan den linkerpols en tweede steek in volle borst. Het slachtoffer viel als doodgebliksemd ten gronde; ooggetuigen brachten Van de Vyver naar het gasthuis, waar hij bij zijne aankomst bezweek. De moordenares die het wapen had weggeworpen, werd in de woning barer moeder, door de policie aangehouden en daarna in het gevang van Vorst opgeslo ten. De echtgenooten Van de Vyver hadden een dochtertje van 4 jaar oud. Goed< Gazclverkoopei-s voor de omliggende gemeenten worden ge vraagd ten bureele van DE DENDERBODE Moord te Pamel-bij Ninove. Dinsdagnacht rond 4 ure kwamen bui tenlieden langs den grooten steenweg van Aalst naar Brussel gegaan, toen zij in den nabijgelegen gracht een man zagen lig gen, die geen toeken van leven meer gaf. Het slachtoffer was dood en droeg ver scheidene sporen van gewelddaden. Hij werd spoedig herkend als zijnde zekeren De Geiler, weduwnaar, herbergier en winkelier te Eyseringen. 60 jaar oud; hij had niet het minste geld op zak. Ook zijn uurwerk was verdwenen. Zeker werd hij vermoord door bandieten. Hel bloed kwam hora uil neus, mond en oogen. Het slachtoffer is in de nabijzijnde herberg De Gouden Leeuw binnen gedragen. Het parket van Brussel is verwittigd geweest en deed aanstonds een eerste onderzoek, De Misdaad van Dilbeek. Het parket is zondagmiddag opnieuw te Dilbeek afgestapt betrekkelijk de mis daad, geploegd in den nacht van donder dag op vrijdag, op den persoon van Ger- truda Ragheen, van S. Agatha Berchem, oud 47 jaar Volgens het onderzoek uit wijst zou het slachtoffer niet gedood zijn op de plaats waar men het slachtoffer vond; 't is te zeggen op den boord van den weg van den eigendom van Madame Moermans, op omtrent 400 meier van den Ninoofschen steenweg. De moordenaars moeten do misdaad gepleegd hebben op oene nog ongekende plaats, waar zij hun naartoe sleurden om haar te dooden hen haar daarna te bestelen. Men gelooft dat het lijk op deze plaats werd gebracht gedurende den nacht. Drie aanhoudingen werden gedaan, doch daar geene genoegzame beschuldigig bestond, zijn deze niet behouden. Het parket zet zijn onderzoek voort. aan 4 1/2 Hel Schepencol legio der Stad Aalst maakt bekend dal ingevolge do machti ging hun door don Gemeenteraad ver leend om eene dubbele leoning van 500,000 fr. en van 370,000 fr. aan te gaan, er zal overgegaan worden door tussehenkomst van den heer Gemeente ontvanger en van de Bank de la Dendre tot het uitgeven van 1164 obligatiën van 500 fr., intrest batende aan 4 J/2 t. h. betaalbaar op 31 Januari en 31 Juli van ieder jaar. Die leening zal aflosbaar zijn ten laat ste den 31 December 1919 Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 1 Oogst, M. Bonner, Bisschopslraat. Stadsnieuws. Ons Park ofte Volkstuin. Don derdag 11. bezochten wij de werken van het Aalslersch Volkspark. Reeds is eene talrijke ploeg aardwerkers aan 't effen- maken der gronden en 't schieten der vijvers. Het eerste gedeelte van 't park zal eene oppervlakte beslaan van ongeveer 8'hectaren. Wij wenschen ons stadsbestuur geluk met deze nuttige onderneming die 111 deze moeielijke tijden onderhoud ver schaft aan talrijke gezinnen en later onze Aalstersche bevolking in do gele genheid stelt eenige aangename uurtjes in den Volkstuin «Tof Rust en Uitspan ning - door te brengen. Het plan ontworpen door den Archi- tekt-Paysagist Lodewijk Rreydel is veel belovend, liet is tentoongesteld bij M. Achiel Vermeiren, schilder, Korte Zout- slraat. Voordracht. Zondag was het de beurt van M. Meus, arts te Lede, die aan hel woord kwam in de reeks vlaamscho voordrachten, gegeven in het Landbouw- comice. Keizerlijke Plaats. Veel toehoor ders waren opgekomen. In eene zuivere, aangename taal handelde de geachte spreker overBesmettelijke ziekten, inenlsloffen en serums. Het is overbodig te drukken op de belangrijkheid van zulk een onderwerp. Het was oprecht leer zaam en M- Meus werd na zijne les luid ruchtig door zijne toehoorders warm toegejuicht. Aalst. Verleden week wilde Aug. C..., die drager was van eene goede partij aardappelen, vluchten, doch hij werd ingehaald. Proces-verbaal is ten zijnen laste opgemaakt. Bijna dagelijks wordt er in don hof van den heer baron de Bethune fruit gestolen. Verleden week knipte de po licie vier jonge kerels, die reeds eene goede partij fruit hadden.Alle v.ior zullen rechterlijk vervolgd worden. Donderdagavond der verleden week heeft de policie een gevaarlijke kerel aangehouden en ter beschikking der overheid opgesloten. Het is zekere J. G van de Moorselbaan, die reeds lang op gezocht wordt. Een poeldenier van Wichelen viel Zaterdag zoo ongelukkig van zijn ge span, dat men hem met gebroken rech terbeen opnam. Hij werd na verzorging huiswaarts gevoerd. I11 den nacht van Vrijdag op Zater dag zijn tot nog toe onbekende dieven binnengedrongen in het stekskens- en blinkfabriek Terrier-Verburght op den Tragel, alhier. De schelmen hadden eene deur opengebroken en namen voor buit eene hoeveelheid blikken doosjes, ge vuld met Pate fox vertegenwoor digende eene waarde van 100 frank. De policie heeft een onderzoek ingesteld: Men zal zich nog den diefstal van geld herinneren, gepleegd over een vier tal maanden, ten nadeclc van een han delaar van -ilen Brusselsclien steenweg, alhier. De p&licie van Brussel heeft een persoon aangehouden in een gemeente van de provincie Brabant, en verleden week werd de aangehoudene naar het gevang van Dendermonde overgebracht door de policie van Aalst. H(j is Ier be schikking gesteld van den heer onder zoeksrechter. De twee vrouwen, geknipt voor de diefstal van katoen in de Filature du Canal Vaart, alhier, hebben nog drie andere vrouwen als medeplichtigen aan gewezen. Eene huiszoeking bij een dezer drie gedaan bracht tot de ontdekking van crochetkatoen en bobijnen.Dit brengt het getal der verdachten op vijf. In de Moulstraat alhier, is Vrijdag namiddag de 8-jarige Delphine Scheer- linck al spelende van eenen wagen ge vallen en ef-g aan het voorhoofd ge kwetst. Aan de Zeebergbrug alhier, viel een li-jarig knaapje in don Dender, dat door eenen knaap gered werd. Verleden Zondag bemerkte de poli cie in den hof van den Heer R. Moyer- soen, Bergen kouter, eene bende jonge kerels die bezig waren uiet eene partij fruit te stelen. Eene van hen kon aange houden worden, en deze noemde zijne medeplichtigen. Maandag nacht maakte het een dronken kerel uit de Klapstraat zoo bont in zijn huis met alles stuk to slagen, dat de policie is moeten tusschenkomen, om verdere ongemakken te voorkomen. De policie ontmoette Dijnsdagavond een manskei el per rijwiel. Nog al nieuwsgierig van aard, begon de agent nader te onderzoeken waar het voertuig vandaan kwam, en wel dra bleek het, dat de eigenaar elders woont dan in Aalst. Het rijwiel werd aangeslagen en proces verbaal is opge maakt. De twee varkens, Zaterdag over acht dagen op onze wekelijksche markt verdwenen, zijn in de herberg De Wederkomst - teruggebracht. De lieve diertjes waren bij vergissing meege nomen, zooals men van den beginne af vermoed had. Op den draai der Iloveniorstraat zijn twee wielrijders, Dijnsdag avond rond kwaart voor tien uur, zoo erg op elkan der gebotst, dat een hunner, zekere V. L. Frans, bewusteloos bleef liggen. Hij had oene gapende wonde aan de linker slaap. Geen van de twee had licht op zijn voertuig De policie heeft een viertal kerels aangehouden, die ton nadeele van Bertha Vinck eene groote hoeveolheid aardap pelen gestolen hadden. Eender dieven, die de reochtsdienaar smaadde, werd opgeleid. KAATSEN. Aalst-Houtmarkt. Uitslag van Zondag 25 Juli. Eerste Lulte Moorsel 6 spelen 39 vijf tienen Aalst 7 spelen 39 vijftienen. Tweede lutte Moorsel 3 spelen 27 vijf tienen Denderhautem 7 spelen 32 vijf tienen. Beslissing Denderhautem 2 spelen 26 vijftienen Aalst 3 spelen 37 vijf tienen. Do opbrengst was 30 fr. en is gestort in de kas van hot Vocdingscomiteit. Zondag 8 Oogst, om 2 uur Van der Haeghen, Nicuwerkerken Stillebnut, Aalst Wery, Aalst. Op aanvraag der Commissie van Her- dersem, is het spel van 1 Augusti ver schoven tot Zondag 8 Augusti. Aalst-Varkensmarkt. Groote Prijskamp met den dikken bal, naar Fr. 37,50 lokaal by E. Commer- man. -- Inschrijving van heden tot 7 Augusti, betaling per partij fr. 1,50, in 't lokaal of by de leden. Gemeente Herdersem (Dorp). Zondag 1 Oogst, om 2 uur stipt Groote Lutte (revanche) tusschen de drie sterkste partijen uit den omtrek Herdersem Moens, Saeys, Moureau, De Clercq, Merckx. Aalst De Groot, De Smedt, Van Schuylenbergh, Lombaert, Martin. Aalst De Moor, De Peller. Yerbestel, Van de Meerssche, Zwarte Pé. De opbrengst der banken zal gestort worden in de kas van het plaatselijk Steunkomitoit. Gemeente Lede, Dorp. Groote Prijskamp met den Dikken Bal, voor 50 fr. Het spel zal beginnen op Zon iag 1 Oogst, om 2 uur namiddag. Inschrijving van heden af tot het begin van hel spel, aan fr. 1.50 bij Donatus Schockaert, Rammelstraat. Iedere partij moet bestaan uit 4 eigene mannen eener zelfde gemeente men mag eenen vijfden ontleenen en een lid noemen bij den jury, Do jury regelt het spel en beslist over alle geschillen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk - 3 Huwelijken. F. Verpeten, hopbewerkor met A. Wouters, iwjjnster. V. Verleé, twijn- der met A. De Coninck, twijnstcr. Overlydens. J. Mottet, weduwe Blondeel, zonder beroep 67 jaar Molenstraat. E. De Schryver, vrouw Van Itterbeek, zonder beroep 33 jaar Molenstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 31 Juli 1915. Aardappelen de 1UU kilo 0,00 a 00,00 Boter per 3 kilo 11,40 00,00 Roomboter per kilo 4,40 a 0,00 Eiers de 25 3,25 a 3,50 Ajuin de 100 kilo 00,00 00,00 Viggenen het koppel 100,00 a 160,00 BOTERMARKT. 80 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 640 kgr. Nuttig voor eikendeen Verkrijgbaar ten Bureele van De Dender- BODE Bureel en Schoolbehoeften Boeken om fransch te leereir zonder meester Paternosters, Kerkboeken, grooten en kleinen druk, in 't fransch en in 't vlaamsch, zeer rijken keus en gematige prijzen. Stempels in koper en caoutchouc worden in zeer korten tijd geleverd. Landkaarten van de verschillende oorlogs- tooneelën op aanvraag aan zeer voordeelige condities. Aanzichtkaarten van Dixmuiden, Yper, Lombardzijde, Yzervallei, enz. aan 0,50 de 12 kaarten in boekje. F A It It I E k VAN Ach. EE\lAIX, Aalst. Onze geëerde klienteel wordt hiermede bericht dat er van heden af. bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich naar het fabriek zooals vroeger. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vetten te eischen.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3