Scheikundige Landvetten Een en ander SM1SS1I KAATSEN HUIS,.LAND OPROEP F AKIilEk Ach. EEMANAalst. men gevonden, welke aldaar waren bo- dolven. In Griekenland In de Kamer. Do Qrioksche Kamerzittijd werd Dins dag met hel gebruikelijke ceremonieel geopend. Er werd aanstonds overgegaan tot de verkiezing van den Kamervoorzitter. 300 afgevaardigden namen deel aan de stem ming. M. Zarilzanof, partijganger van Veni- zelos bekwam 192 stemmen: de kandi daat der i ogeering, M. Delios, 93 slem- men, en de Demetriopoulisl BarnogIis,7 stemmen. De Kamer begroette den uitslag der stemming met groolen geestdrift. Ontslag van het ministerie Ten aanzien van voormelde verkiezing heeft het Grieksche ministerie zijn ont slag aangeboden. De Italiaanschepers verheugt zich over de verkiezing van den Kamervoorzitter, partijganger van Venizelos, doch is van meoning dat deze zegepraal der Venize- listen niet moet aanzien worden als een voorteeken van het onverwijld ingrijpen van Griekenland in don oorlog tegen Turkije, hoewel men moet aannemen dal. daardoor ecne meer vriendschappelijke verhouding lusschen Griekenland en het Viervorbond'zal ontstaan. De Milaneesche bladen zijn van mee ning dat de oplossing der Grioksche ka- binetskrisis, nauw samenhangt met do nieuwe bemoeiingen van het Vierverbond inden Balkan. De kwestie van den afstand van Ka- walla aan Bulgarië is van zeer groot ge wicht, wijl het daarvan afhangt of Grie kenland in Klein-Azië vergoedingen be komen zal Vóór zijn aftreden als minister was Venizelos tot eene gunstige oplossing van dat vraagstuk genegen, doch hol is niet zeker, of hij heden nog dezdde meening aankleeft, want toen hij het bewind ver liet verklaarde hij dat Griekenland het groote oogenblik had laten voorbijgaan. Men moet zich overigens afvragen of Venizelos het bewind weder in handen nemen zal, en het tegen de Duilsch-vrien- delijke gezindheid van zekere kringen zal kunnen volhouden. De -Corrière della Sera- ziet de moge lijkheid in, dat aan den vroegeren minis- tervoorzittor Zaïinis de vorming van 't nieuwe kabinet worde opgedragen. Een millioen, een notaris en een kwartvat wijn. Wij hebben volgens een Parijsch blad eenige aardige en amusante anecdoten verhaald over de schatten welke de bewoners der bezette streken in Frank rijk verborgen of vergeten hadden. Maar wie zal eens de roerende drama's kunnen weergeven, welke soms om die geheim zinnige bergplaatsen plaats hadden Ziehior nog een verhaal, doch deze maal is het over een notaris. Hij heeft zijne studiestukken, contracten en een fatsoenlijk pakje waardepapieron van een zijner klanten in den steek gelaten. Na een gevaarlijken lochtdoor een kleine troep dapperen uitgevoerd, stelt men hem in het volledig bezit van wat het meeste waarde had, waarop hij ant woordt Ik dank u voor de obligaties welke ik in mijne studie had laten liggen, maar het spijt mij dat u mij niet het kwartvat Bourgognewijn hebt kuimen zenden, waarop ik zeer gesteld was en dat in den kelder is gebloven Een kwartvat Bourgogne Wol, mijnheer de notaris Indien gij begreop wat oorlog is, zoudt gij weten dat, als de vrede zal gesloten zijn, men wellicht verloren millioenen zal terugvinden, maar nooit <en vergeten kwart vat Bourgogne wijn De petroleumvoortbrengst in Rumenië. Do algemeene voortbrengst van petro leum blijft op bet verlaagde cijfer van 425 cu 430 waggons per dag staan. I)it cijfer zou gemakkelijk kunnen verhoogd worden, maar len gevolge van den ver warden ekonomischen toestand en ook omdat de vergaarreservoirs vol zijn, heb ben al de voornaamste maatschappijen besloten, alleen de bovenste pelroleum- lagen te ontginnen en met de nieuwe boringen niet voort te gaan Men is bezig nieuwe vergaarbakken op te maken voor het bewaren van onge zuiverde petroleum en voor de afgeleide produkten. Aldus zullen binnenkort de nieuwe potroleumvergaarbakken van de statie Baïkoï, waarvan het inhoudsver- mogon ongeveer 15,000 ton bedraagt, Ier beschikking der nijverheid gesteld worden. Voor de postzegelliefhebbers Nieuwe Congoteesche postzegels. Volgens de XX" Siècle zijn nieuwe Congoteesche postwaanien uitgegeven. De kleur der postzegels van 5, 10 en 25 centiemen blijft dezelfde, echter wer den een me veranderingen aangebracht in de teekeningeu van den rand. De kleuren der postzegels.,van 0.15, 0.40. 0.50, 1.00 en 5 frank en de postkaarten van 5 en 10 centiemen, onkel of liet betaald ant woord, werd veranderd Do nieuwe postwaarden zullen in het postverkeer gebracht worden op een door den Goevernour in Congo vast te stellen datum De nu in omloop zijnde postzegels en kaarten, uitgezonderd de geïllustreerde kaarten van 5 en 10 cent. zullen ingetrokken worden. Eene Gazetschrijverspoets. Keu Nederlander schrijft uil Rome Te Rome aangekomen, hoorden wij slechIs spreken van eene kwestie, betref fende de dagbladen 11 Matino en de Idea Nazionale. Want ondanks de godsvre de, staken de dagbladen nimmer hunne polemiek. !>e zaak is wel vermakelijk. De Idea Nazionalehet jongsl-geboren dagblad, viel dikwijls de waardige Matino heftig aan, wie zij verweet hare telegrammen over te nemen, hetgeen do Matino juist éénmaal gedaan had. De Matino, die zeer slim is, spande een valstrik, zooals alleen de Italianen dit weten te doen. Zij publiceerde een interview, zoogenaamd uit de Daily Chronicle vertaald, waarin werd verteld, dat een Engelsch journalist een Italiaan- sciien generaal in Frankrijk had geïnter viewd. Het onderhoud had te Cliiry plaats ge had De generaal sprak de volgende diep zinnige woorden -Onze oorlog in Tren- tino is niet dezelfde als in Vlaanderen. Deze is een oorlog op het vlakke land, de andere een bergoorlog; zij verschillen dus belangrijk.- Na deze filosofische ge dachte, prees de generaal de dadmi van de Fransche genie, die er in geslaagd was in weinig uren bruggen te slaan va:.,., gewapend beton, en hij eindigde met deze historische woorden uit Ie spreken: - Chacun son métier -. Do Idea Nazionale beet onmiddellijk toe. Zij publiceerde het interview in zijn geheel, dat volgens haar direct uit de Daily Chronicle was overgenomen Ge begrijpt dat het intervieuw alleen op het redactiebureol van de Napolitaan scho Matino was vervaardigd De gene raal bestond niet; en de Fransche genie is een zeer voortreffelijk wapen, doch 't is niel in staalde kunststukken te ver richten die men haar zoogezegd toe schreef Chiry. waar liet zoogezegd inter view had plaats gehad, is door do Duit schors bezet De raadgeving aan het einde: -Chacun son métier- (schoenmaker houd u bij uw leest) was door de Matino aan de Idea Nazionale gegeven... die ei nu niet meer zal inloopen. Erembodegem Terjoden (Dries). Uroote lutle (revanche), Zondag 22 Oogst, om 2 uur slipt, tusschen de drie sterkste partijen uit den omtrek Herdersem (Moens, Saeys, Mouroau, De Clercq, Merckx). Aalst (De Moor, De Peller, Verbestel, Van de Meersche. Zwarte Pé). Denderhautem-Terjoden (Schouppe, Van Schandevel, Janssens, Van der Hoe ven, De Schutter hijgen. Nichels). De opbrengst der banken zal gestort worden in de kas van liet plaatselijk stounkomiteit. AALST - HOUTMARKT. Uilslag van den prijskamp van 15 Oogst. Eerste lutte. Herdersem, Moens, 7 spelen 32 vijftienen. Aalst, Callebaut 2 spelen 23 vijftienen. Tweede lutle. Aalst, De Groot, 7 spelen 32 vijftienon. Aalst, Callebaut, 3 spelen 19 vijftienen. Eindstrijd. Herdersem, Moens, 9 spelen 51 vijftienen. Aalst, De Groot,10 spelen 50 vijftienen. De strijd tusschen de partijen (Moens en Do Groot), heeft buitengewoon hevig geweest Na den prijskamp hoeft de Heer Voor zitter van het Comiteit der Krijgsgevan genen aan de liefhebhors eenen schoonon brelok als gedekteekon aangeboden Gestort aan het Comiteit der Krijgsge vangenen, fr. 120,00 Gestort aan 't Vocdingscomiteil fr. 39,67. ROODKRUIS LESSEN. Op Zondag 22 Oogst 1915 en volgende Zondagen zullen er door Doktor Rubbcns van Lede in de zaal van 't Landbouw- Comice, Keizerlijke Plaats, Roodkruis lessen gegeven worden. Ingang vrij voor iedereen. Onaangenaam bezoek. Een hond, wiens eigenaar tot nu nog niet is gekend, was in het kiekenhok van Leo Van der Biesl, Gentsche steenweg, gedrongen. Bij zijn ontwaken, beslatigde Van der Biest, dat er 10 hennen doodgebeten lagen De heer rijksveearts werd verzocht om het beest.dat opgesloten is, te onder zoeken. Ook geen plezierige bezoeken. Maandag legde de politie een bezoek af op de Moorsolschebaan, de Ledebaan en op het Fort, ten einde er over Ie gaan tot verschillige huiszoekingen,het katoen op to zoeken en aan te slagen, gestolen op de Filature du Canal, alhier Men schat dat er in die fabriek alleen jaarlijks voor 12,000 franks katoen ontvreemd werd Aangehouden. De politie ont moette op de Moorsolschebaan, vier kerels, die dragers waren van zakken, gevuld met aardappelen. Van zoo gauw het viertal de zilveren knoppen in hel oog kreeg, vond het niets boters, dan het hazenpad te kiezen. Een hunner kon aangehouden worden, de andere drie zijn insgelijks gekend. Dieven op de vlucht In den nacht van Zaterdag op Zóndag, bemerkte eene polilieronde, aan de Guldenboora- plaats een 7-tal mannen van verdacht uiterlijk. Van zoohaast ze zagen dat zij achtervolgd werden, namen allen dn vlucht, twee zakkon in brand latende. Men denkt met koleudieven le doen te hebben.Hunne aanhouding is aanslaande. Veldschuimers- Bij Hippoliet Boeykens, op den Bolle weg, werden een 50 kilos ajuin gerobberd, en liet men eene hoeveelheid op hel land liggen. Bij Jozef Meert kwamen onbekende kerels dezen van eene partij aardappelen ont lasten. Verscheidene diefstallen. - De huis zoekingen door onze stedelijke policie in de laatste dagen gedaan bracht een heele reeka uiv,.*o!.?!!eo aan 't licht, lien ganseho karrevracht gestolen goed werd in beslag genomen Ook werden enkele aardappel- diefstallen aan 't licht gebracht. Op de Moorselbaan ontdekte de policie 175 kgr. De daders zijn opgesloten. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk - 2 Huwtlijken. J. Schellaert, bakker met A. Aers, dienstmeid. C. De Groot, schrijnwer ker, met M. Hoevelinck, breister. Overlijdens. E. De Roo, begijn 70 jaar, Begijnhof.— R. Dyserinck, v Berwoduwen zonder beroep 29 jaar, Meuleschetlestraat. R. Meganck, vr Roelaudt, zonder beroep, 66 jaar Langeslraat. E. Moignot, m. Corainelard, rentenier 69 jaar. Dender- mondsche steenweg. 1 kind onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING van TE ERPE (Vijf Huizen). De Notaris MEERT te Erpe, zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een Huis met Afhanke lijkheden, gestaan en gelegen aan de Vijf Huizen (Halte van den tram), ten voorhoofde aan den Qentschen Steenweg, palende ten noorde den Steenweg, ten zuide den vol genden koop, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck. Bewoond geweest door den heer Frans Herremans Janssens. Tweede koop. Een perceel Land, ge legen alsvoren, gekadastreerd sectie C, num mer 179a, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten noorde den Steen weg en koop één, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten zuide den heer Jean-Bapt. De Boeck. Gebruikt door voornoemden heer Herre mans-Janssens. ZITDAGEN Instel, Maandag 30 Oogst Verblijf, Maandag 13 September telkens om 4 uren (Duitsche tijd), ter herberg van den heer Alfons Christiaens, te Erpe, Vijf-Huizen. Hopmarkten van Aalst tot de Planters en Kooplieden. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengt ter kennis dat er 5 PRIJSKAMPEN worden uitgeschreven voor de Landbouwers welke van hun eigen gewas de BESTE HOP op de Markt zullen brengen. De Prijskampen zuilen plaats hebben 1° Zaterdag 11 Sept. 1915. ten 10 uren 2° id. 18 id. id. 3° id. 25 id. id. 4° id. 2 October id. 5° id. 9 id. id. Er zullen prijzen verleend worden van 5, io en 15 fr. in evenredigheid der hoeveelheid op de Markt te koop gestelde Hop. In het beoordeelen der hop zal de Jury reke ning houden van: 1de rijkheid in lupuline (geel- stof en geur ireuk): 30 punten; 3. de fraaie kleur 5 punten 3. de verzorgde pluk 10 pun ten; de wijze waarop zij gedroogd is15 punten. Iedereen weet dat de Groene Bel de rijkste is in lupuline en dat de Carnau veel armer is dan de andere soorten. De hop der landbou wers die hun gewas drogen bij middel van hel ijzeren toestel dat de Hopcommissie kosteloos toestaat aan de planters welke hunnen eest wijzigen volgens hare inlichtingen, heeft altijd eenèn fijnen geur cn eene fraaie kleur. Op den fijnen geur der hop heeft grooten in vloed 1 het plukken eer zij rijp is 3. liet te laat inoogsten 3 het drogen op eenen hoogen warmtegraad het verkeerd behandelen op den De hop moet zuiver geplukt zijn zoodanig dat zij noch lange stelen, noch bladers bevat. Men kan de hop bederven door het drogen 1. als zij te weinig gedroogd is of te veel gebro ken 2. als er rook door de bellen gaat, die aan de hop haren fijnen geur ontneemt3 als men de hop te dik op de droogtafel legt en een groot vuur maakt zoodat de onderste laag bellen ver zengt, terwijl de bovenste laag overvloedig zweet4. als men te vroeg solfer brandt vooral terwijl de hop zweet. Rook en zwaveldampen lossen zich op in het vocht, kleven aan de schubben en bederven den geur, de bellen ver liezen hunnen glans de lupuline wordt bruin, de looistof en de hars verliezen een deel hunner kostbare eigenschappen. Om aan den Prijskamp deel te nemen moet men ten minste 100 kilogr. hop op de markt brengen, welke in ééne of verscheidene zakken mag bevat zijn 300 kilogr zullen twee loten. 500 kilogr. drie loten uitmaken waarmede men naar de prijzen kan dingen De mededinger moet dit gewicht door een bulletijn der hoppewaag bewijzen. De hop mag op voorhand niet ver kocht zijn. zij moet op de Markt te koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dat dezelfde hop op verschillige dagen aan den Prijskamp zou deelnemen, moet de mededinger het bcwij: brengen dat zijne hop verkocht en geleverd is. Wij denken de planters te mogen aanraden, hunne hop van rijke, geurige hoedgnigheid. zooals de Groene en Friesche niet te "vermen gen met deze die arm is in hoedanigheid zoo- ajs vorige jaren zullen de Brouwers de beste bij voorkeur koopen, zelfs aan een hoogeren prijs. Van heden ai kan men inlichtingen bekomen bij de Leden der Hop-commissie MM. M L Gheeraerdts, Voorzitter, Baron Lodewijk db Béthu.ne. Dés Dk Wolf. C. Eeman-Callebaut,A. Moens, Ridder L. Schbl- lbkens, Od. Van der Schcsebn, J. Reyniers. Schrijver. J Gedaan te Aalst, den 13 Augusti 1915. De Secretaris. De ddBurgemeester, Osc. Reyntens. J. Van den Bergh. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 14 Aug. 1915. Aardappelen de 100 kilo 0,00 h 00,00 Boter per 3 kilo 12,00 a 0,00 Roomboter per kilo 4,00 k 0,00 Eiers de 25 3,25 3,50 Ajuin de 100 kilo 00,00 h 00,00 Viggenen het koppel 100,00 ii 110,00 BOTERMARKT. 52 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 416 kgr. VAN Onze geëerde klionteel wordt hiermede bericht dat er van heden af. bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zicb tiaar het fabriek zooals vroeger. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vellen te eisehen. Tn Huron Buis Molenstraat, 11 nuic,i 63, zich te wen den bij M. Ach. Eeman, Albert Liénart- straat, 10. To Loon Een essence-gasmotor ivuujj 0lJgehna van 8 paar denkracht, ook dienstig om met stadsgas te werken, in besten staat, slechts vier jaar in gebruik, aan voordeeligen prijs. Zich te wenden tot Henri LYBAERT, Rijtuigmaker, Evergem.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3