NotarieeleAnnoncen. Scheikundige Landvetten Doodsbeeldekens mei poi'lrel Een en ander KAATSEN. OPROEP FABRIEK Ach. EEMA ;V, Aalst. Lansing vroeg telegrafisch aan den Ame- rikaanschen gezant te Berlijn of de Duitsche regeering een officieel bericht heBft over den Arabic daar de offi- cieele Amcrikaanschc kringen de voor liggende meldingen als zeer volledig aanzien. LONDEN. 24 Oogst 1915. De Brit- sclie stoomer Martha Edmonds werd door eenen onderzeeër in den grond ge boord. De bemanning werd gered. De Engelsche stoomer Diomed (4000 bruttoton), weid in den grond gehoord. Tien leden der bemanning kwamen om de overige werden gered. BREST, 24 Augustus (Agentschap Havas). Het Engelsch stoomschip Car tel well werd, op zijne vaart van de Vereeuigdc Staten naar Engeland, door een Duitsche duikboot tot zinken ge bracht. De bemanning zou gered zijn De Carter-swell - had eene lading zaad aan boord. Het Belgisch pelroliumschip Nagues- ten en driezeilschepen werden eveneens tot zinken gebracht. BLIJVENDE GEDENKENIS. Id Bromure. PMotjpie eg andere. Zeer matige prijzen. Verkrijgbaar ten Bureele van De Denderbode, 31, Korte Zoutstraat, Aalst. Bulgarië en Turkyë. Berliner Tagoblattschrijft in datum van 24 Oogst. i' Maandag avond werd lo Berlijn het nieuws verpreid, dat do overeenkomst tusschen Bulgarie en Turkye werd onder teekend Op de vraag van onzen mililai ren medewerker, verklaard»- de Bulgaar scho gezant Ie Berlijn, uit Sofia nog geen officiéél bericht nopens de onderleekening van het verdrag ontvangen te hebben bij verwachtte evenwel de raededeeling alle uren, daar hij wist dat er tusschen beide landen volkomen overeonslemming heerscht. Deze verklaring strookt met de berichten die gister ook in Duitsche wel ingelichte kringen voorlagen. In Griekenland. De ministers van bet nieuwe Venize- los-kabiuct hebben Maandag avond den eed afgelegd. Italië en Turkye. ROME, 24 Oogst 1915 De Turksche gezant te Rome, Naby Bey, is Dinsdag met het personeel dor legatie afgereisd. De trein werd begeleid door hoogerc politicbeambten en verscheidene veilig heidsagenten in burgerkleedij. Eene samenkomst van staatshoofden. De koning der Delgen had Maandag morgend te Chanlilly eene samenkomst met president l'oincaré en koning Joris V van Engeland Aan de beraadslaging die plaals had, nam ook de wat laler aangekomen veldmaarschalk French deel evenals generaal Jofire. Servië en Bulgarië. Het Servische persbureel meldt officieel: Een blad van Sofia, de Utrcna Posla meldt in datum 21 Oogst, dat eene gan- sche Servische legerafdeeling aan do Bulgaarscho grenzen werd samengetrok ken. Wij zijn gemachtigd le verklaren dat voorstaande bericht geheel en gansch is uitgevonden. Ministersvergadering. De Franscho ministers Millernnd Del- cassé en Viviani verlieten Maandag Parijs, voor eene samenkomst met do Engelsche ministers Asquith en Sir Edward Grey, welke waarschijnlijk te Boulogne zal plaats hebben. Er zou spraak zijn van in overleg met het Engelsch ministerie de verklaringen te bepalen, die de Franscho regeering in de goheime Kamerzitting van heden Donderdag zou afleggen. DE PAUS en de kwestie der oorlogs krijgsgevangenen. Men leest in Osservatoro Romano het orgaan van het Vaiikaan De moeilijkheden welke tol nog toe het welgelukken hebben vertraagd van het verheven initiatief aan den dag ge legd door Z. H. Paus Benediklus XV mot het oog op de uitwisseling van de bur gerlijke krijgsgevangenen van allen ouder dom en die ongeschikt zijn voor den militairen dienstplicht, zijn nu uit den weg geruimd, daar de Engelsche regee ring erin toegestemd heefl, de bevelheb bers en de manschappen, de ekwipagie uitmakend van do Duitsche onderzee- of duikbooten, le behandelen gelijk de an dere krijgsgevangenen. Do Duitsche re geering heelt, van haren kant, laten weten, bereid tc zijn de Engelsche krijgs gevangen officieren te behandelen gelijk vroeger. Di- H.Stoel heefl dus zijne poging ver nieuwd bij de Duitsche regeering, en de Pruisische gezant, gehecht aan den Pau zelijken troon, heeft dén 5 Oogst^uit Lugano, het gunstig antwoord zijner regeering per telegraaf bekend gemaakt aan Zijne Heiligheid. Daar de Kardinaal-Sekrotaris aan de Engelsche regeering dadelijk hot ant woord van Duilschland heeft medege deeld, zoo heeft tie Britsche regeering op hare beurt per telegram, van 12 Oogst, den H. Vailer bedankt voor zijne werk zame en mense lil ie vende tusschenkoinst. Ziedaar oen gewichtige uilslag, welke van hot grootste belang is, gezien do be narde tijdsomstandigheden welke men thans in bijna gansch Europa beleeft. Heil Hem, die troost, heul en verzach ting brengt in het treurig gomóed.in den hangen geest van zooveel gefolterde harten. Steeds zal men Hem danken, loven en prijzen en Zijn naam zal gezegend blij ven door hen die de gunsten Zijner bemid delende lussclienkomsl genoten. AALST - HOUTMARKT. Lokaal Prosper Callebaut. Zondag 29 Augusti 2de ronde Groole beslissing tusschen de 8 over winnende partijen. Om 10.uren voormiddag De Groot Emiel en Van der Perro Benoit Oin 1 1/2 uren namiddag De Moor Joseph en Hoffman Philemon Callebaut Prosper en DeGrcef van Erem- bodegein Wery Louis en D'Hoir Louis. De opbrengst zal besteedt worden voor de Krijgsgevangenen en hel Voedings- comiteit. Prijzen der plaatsen 0.05 centiemen stoelen 0,10 centiemen. ZondagS September Groote Beslissing der overwinnende partijen. Het Bestuur. Ninove. Veldschuimers in ben den De stoutmoedigheid der veldroo vers kent waarlijk geen palen meer. Woensdag nacht waren een twintigtal kerels bezig mei de aardappelstruiken lo stelen in vier hovingen le gelijk der wijk Herlinckhove, toen de vrijwillige pa- troolje, welke alle nachten dn wacht doet rond de stad, aankwam. Ongelukkiglijk bestaat iedere wacht maar van vier per sonen, en natuurlijk niet gewapend. In plaats van te vluchten vielen de veld schuimers in veel grooler getal de wacht aan, en die policicmannen moesten het onderspit delven en zelf op de vlucht gaan De plichligen zijn nu bekend het zijn allen slecht befaamde kerels van Liedekerke. Bij de civiele wachten zullen voorlaan Duitsche gondarmen gevoegd worden. Zondagrust. Van 's middags tol middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 29 Oogst, M. Renneboog, Nieuwstraat. Petrol. Naar wij uit geloofbare on zekere bron vernemen, zal zeer korte lings in ons land door de Maatschappij Foncièro et Pelrolifère uit Gallicie» petrolio aangevoerd worden. De prijs zal 1 fr. den liter niet over schrijden. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht Vrouwelijk 4 Huwelijken. P. Van Wesepoel, vleeschhouwer met M. Van de Mcerssche, vleeslihouwster. P. D'Haose, moutbewerker met M. Van den Spiegel, zonder beroep. J. Segers, bakker met C. De Sadeleer, kleermaakster. C. Verleé, twijnder met M, Callebaut, breister. Ovorlijdens. M. Macs weduwe Pcirreboom zonder beroep 70 jaar Klapslraat. L. De Goet, vrouw Meert, zonder beroep 86 jaar Scherreveldstraat. M. Wauters, we duwe Vonck zonder beroep, 86 jaar, Brusselschesteenweg. 3 kinderen onder de 7 jaren. De Notaris Moyersoen, te Lede, zat ten verzoeke van wie Int behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eerste koop Een perceel Land en Mcersch, gelegen te Bambrugge, wijk Broek- kauter, bekend ten kadaster Sectie A num mer 444, groot bij meting 1 hectaar 17 aren 64 centiaren, palende Oost koop 2, en Jan- Baptist en Joanna Mertens, Zuid Stephanie 't Kint, West Stephanie 't Kint en Cyrille Schouppeen Noord Benjamin Philips, Ancelin Van der Eist en Marie Van Mieghein en con- soorten. In gebruik bij Thcodoor Van den Bossche. Verdeeld onder voorbehoud van samenvoe ging in 4 loten. Tweede koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Broekkauter, Sectie A nummer 443, groot bij meting 37 aren 42 centiaren, palende: Oost Benjamin Philips, Zuid August Dankaert en anderen en Jan- BaDtist en Joanna Mertens, West koop 1 en Noord den Armen van Bambrugge en Marie Van Mieghen en consoorten In beheer. Boomprijs fr. 2100.00. Derde koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Everdalen, Sectie A, num mer 308, groot bij meting 66 aren 30 centia ren. In beheer. Boomprijs fr: 3600,00. Vierde koop Eene partij Boscli en Wijmenier, Meersch en Land, gelegen te Meire, wijk Gutegem, Sectie C, nummers 1 IA en 108, groot bij meting 1 hectaar 4aren 19 centiaren,palende: Oost de weduwe Pieter Schouppe, Jan Van den Eeckhout, Frans de Jaegher en Jan-Baptist en Désiré Sterck, Zuid den weg, West Theophile Cop- pens, Domien D'Haescheren Jan-Baptist en Désiré Sterck en Emiel Van Sinay, Noord Valentine De Graeve en anderen. Verdeeld onder voorbehoud van Samen voeging, in 3 loten, te weten Eerste lot73 aren 45 centiaren Bosch en Wijmenier, Sectie C, deel van nummer 11A naast den westen, gebruikt door Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 2150,00 Tweede lot 17 aren 14 centiaren Meersch daarnevens Sectie C, deel van nummer 1 Ia, gebruikt door Frans De Jaegher. Boom prijs fr. 280,00. Derde lot 13a 60c Land daarnevenst, naast den Oosten, Sectie C, nummer 108, gebruikt door zelfden Frans De Jaegher. Vijfde koop: Eenen Wijmenier gelegen te Aygem, wijk Volquaert, Sectie A, nummer 1404, groot bij meting 23a 80c. In gebruik bij Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 320,00. N. B. De liefhebbers worden vrien delijk verzocht zich te voorzien van hun trouwboeksken of van een uittreksel hunner geboorte akte. (Wet van 10 October 1913.) Instel Maandag 7 September 1915 Verblijf Maandag 21 September 1915 Om 2 uren namiddag (B. U.) ter herberg, «A la Station», bij den lieer Petrus D'Haens- De Strooper, te Erpe-Meire, aan de statie van den ijzeren weg. OPENBARE VERKOOPING TE ERPE (Vijf Huizen). De Notaris MEERT te Erpe. zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een Huis met Afhanke lijkheden, gestaan en gelegen aan de Vijf Huizen (Halte van den tram), ten voorhoofde aan den Gentschen Steenweg, palende ten noorde den Steenweg, ten zuide den vol genden koop, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck. Bewoond geweest door den heer Frans Herremans-Janssens Tweede koop. Een perceel Land, ge legen alsvoren, gekadastreerd sectie C, num mer 179a, met eene, grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten. noordeden Steen weg en koop één, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten zuide den heer Jean-Bapt. De Boeck. Gebruikt door voornoemden heer Herre mans-Janssens. ZITDAGEN Instel, Maandag 30 Oogst 1915 Verblijf, Maandag 13 September telkens om 4 uren (Duitsche tijd), ter herberg van den heer Alfons Christiaens, te Erpe Vijf-Huizen. Hopmarkten van Aalst tot de Planters en Kooplieden. Hel College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengt ter kennis dat er 5 PRIJSKAMPEN worden uitgeschreven voor de Landbouwers welke van hun eigen gewas de BESTE HOP op de Markt zullen brengen. De Prijskampen zullen plaats hebben 1° Zaterdag 11 Sept. 1915, ten 10 uren 2° id. 18 id. id. 3° id. 25 id. id. 4° id. 2 October id. 5" id. Er zullen prijzen verleend worden van 5, 10 en 15 fr. in evenredigheid der hoeveelheid op de Markt te koop gestelde Hop. In het beoordeelen der hop zal de Jury reke ning houden van: 1. de rijkheid in lupuline (geel- stof en geur (reuk): ao punten; a, de fraaie kleur 5 punten 3. de verzorgde pluk 10 pun ten; de wijze waarop zij gedroogd is 15 punten. Iedereen weet dat de Groene Belde rijkste is in lupuline en dat de Carnau veel armer is dan de andere soorten. De hop der landbou wers die hun gewas drogen bij middel van het ijzeren toestel dat de Hopcommissie kosteloos toestaat aan de planters welke hunnen eest wijzigen volgens hare inlichtingen, heeft altijd eenen fijnen geur en eene fraaie kleur. Op den fijnen geur der hop heeft grooten in vloed 1. het plukken eer zij rijp is; a. het te laat inoogsten 3 het drogen op eenen hoogen warmtegraad het verkeerd behandelen op den eest. De hop moet zuiver geplukt zijn zoodanig dat zij noch lange stelen, noch bladers bevat. Men kan de hop bederven door het drogen als zij te weinig gedroogd is of te veel gebro ken a. als er rook door de bellen gaat, die aan de hop haren fijnen geur ontneemt3 als men de hop te dik op de droogtafel legt en een groot ïur maakt, zoodat de onderste laag bellen ver- :ngt, terwijl de bovenste laag overvloedig zweet4. als men te vroeg solfer brandt vooral terwijl dc hop zweet. Rook en zwaveldampen lossen zich op in het vocht, kleven aan de schubben en bederven den geur, de bellen ver liezen hunnen glans, de lupuline wordt bruin, de looistof en de hars verliezen een deel hunner kostbare eigenschappen. Om aan den Prijskamp deel te nemen moet men ten miuste 100 kilogr. hop op de markt brengen, welke in ééne of verscheidene zakken mag bevat zijn 300 kilogr zullen twee loten. 500 kilogr. drie Toten uitmaken waarmede men naar de prijzen kan dingen De mededinger moet dit gewicht door een bulletijn der hoppewaag bewijzen. De hop mag op voorhand niet ver kocht zijn, zij moet op de Markt ie koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dal dezelfde hop op verschillige dagen aan den Prijskamp zou deelnemen, moet de mededinger het bewijs brengen dat zijne hop verkocht en geleverd is Wij denken de planters te mogen aanraden, hunne hop van rijke, geurige hoedgnigheid, zooals de Groene en Fnesche niet te vermen gen met deze die arm is in hoedanigheid zoo- als vorige jaren zullen dc Brouwers de bestk bij voorkeur koopen, zelfs aan een hoogeren prijs. Van heden al kan men inlichtingen bekomen bij de Leden der Hop-commissie MM. M L. Giiberaerdts. Voorzitter, Baron Lodewijk de Béthune. Dés. De Wolf, C. Leman-Calleuaut,A. Mobns, Ridder L. Schel- lbkens, Od Van der Schuerbn, J. Reyniers. Schrijver. Gedaan te Aalst, den 12 Augusti 1915. De Secretaris, De dd. Burgemeester, Osc. Reyotens. J. Vac den Bergh. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 21 Aug. 1915. Aardappelen de 100 kilo 0,00 00,00 Boter per 3 kilo 10,50 k 12,00 Roomboter per kilo 3,60 k 4,00 Eiers de 25 3,00 k 3,25 Ajuin de 100 kilo 00,00 00,00 Viggenen het koppel 120,00 a 180,00 BOTERMARKT. 63 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 500 kgr. VAN Onze geëerde klienteel wordt hiermede bericht dat er van heden af, bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zich naar het fabriek zooals vroeger. N. B. I)e koopors zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vellen tc eischen. To II11 ,'on Huis Molenstraat, 63, zich te wen den bij M. Ach. Eeman, Albert Liénart- straat, 10. Ta Laa.» Een essence-gasmotor c ,1UU|' ongehna van 8 paar denkracht, ook dienstig om met stadsgas te werken, in besten staat, slechts vier jaar in gebruik, aait voordeeligeu prijs. Zich te wenden tot Henri LYBAERT, Rijtuigmaker, Evergem.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3