siiiiliËiws. Notarièele Annoncen. HUTS* LAND Scheikundige Landvetten KAATSEN Doodsbeeldekens met portret lo Bromure. PQotoigpie eo andere. F A It li I E K Ach. EEMAAIAalst. Al (ieaanbiedingen, in zoover zij op den uitvoer beltekking hebben, moeten door de belanghebbende Belgen aan de ÖbstzenlraleDeutsche Zivilvorwaltung, te Brussel, gericht worden. Postverkeer van België naar Nederland. De aandacht wordt "er op gevestigd, dat in het postverkeer met Holland, over Aachen, mededeHingen van persoonlijken aard slechts per briefkaart mogen ge schieden en alleen zuiver zakelijke mede- deelingen per brief van ten hoogste, twee bladzijden van gewoon briefformaat. Deze brieven moeten open worden ver zonden en mogen voortaan met uitbrei ding van .liet Ier zake medegedeelde, vergezeld zijn van rekeningen, prijscou ranlen en dergelijke zakelijke bijlagen. Hot verdient aanbeveling deze zaken brieven te schrijven in duidelijk gemak kelijk leesbaar schrift, mot behoorlijke ruimte tussclmn de regels, geen regels over andere heen te schrijven en voor verpakking enkele, dus geen z.g. ge voerde omslagen te bezigen. Voldoen zij niet aan deze voorwaarden dan zullen zij slechts met aanzienlijke vertraging hunne bestemming kunnen bereiken De plaatsen in België welke tot het postverkeer met Nederland,over Aachen, ziin toegelaten, zijn Brussel met de voorstedon en omlig gende plaatsen Anderlecht, Auderghem. Boschvoordo, Cureghem, Hiterbeek, Evere, Forest, Ganshoren, Haren. Jclte. Ixelles, Kocekolberg,Laeken, Molenbeek, Sint Gilles, Sint Josse ten Noode. Schaar beek, Torvueren, Ukkol, Vilvoorde, Watermael, Woluwe Verviers met Dison, Dolhain (Limburg), Ensival, Hensy, Hodimont, Pepinster, Stembert Luik met Angleur, Ans, Gliénée, Flc- malle, Grivegnée, Herstal, Hollogne aux Pierres, Jeineppe (Maas), Jupille, Ongrée, Sclessin, Seraing, Tilleur, Val Saint Lambert, Wandro Antwerpen, Hasselt en Welkenraedt. Eene herinnering De uitdeeling van volkssoep dagteekent niet van dezen oorlog. Men kende dit reeds meer dan honderd jaar geleden Ziehier in welke omstandigheden De slechte oogst in 1S11 en de voorbereid selen tot den veldtocht van 1812, dat alles had eene crisis in de levensmid- delen teweeggebracht, welke op ver scheidene plaatsen van het Fransche rijk en vooral in Normandië, opstanden uitgelokt had. Onder de middelen die Napoleon uitgedacht had, verdienen de dagolijksche uildcelingen van soep, vol gens de uitvinder soupo a la Rumford genaamd, aangehaald te worden de samenstelling en de bereiding maakten destijds liet onderwerp uit van eene sindsdien beroemd gebleven minislerieele circulaire Italiaansche generaal gesneuveld. Do Tribuna meldt den dood van den Ilaliaanschen generaal-majoor Rostagno: die getroffen door cenen vijandelijken kogel, sneuvelde aan den Isonzo. Russische Kroonraad. Uit Sint-Petersburg wordt gemeld dat beden Donderdag te Tsarskoje-Selo een buitengewone Kroonraad zal plaats heb ben, ouder voorzitterschap van den Czaar. In den Russischen Rijksraad. Do Russische Rijksraad heeft de wets ontwerpen goedgekeurd, door de Docma den 15 Oogst aangenomen, waarbij ge mengde kommissiën wordt ingesteld, voor de verbetering in het bezorgen der legernoodwendighoden, en lol hot in overeenstemming brengen dor maatre gelen voor de levonsmiddelen verzorging met do mogelijkheid van transport. De Rijksraad bepaaldo ook dat vertegen woordigers der werklieden, ingenieurs en vakkundigen in de kommissiënzouden zetelen. Voor de Belgische weezen. Onder de benaming Home for Belgian Orphans, is eon werk gesticht. Dat werk stelt zich voor eene som van 0 millioen 250,000 frank te verzamelen, om in Belgie een weezenhuis te stichten voor de kinderen der soldaten gestorven voor hol Vaderland. Hot besturend komiteit van dal werk beslaat namelijk uit voor Engeland, den aartsbisschop van Weslminter en den bisschop \an Birmingham voor Frankrijk, Rusland, Japan en België de gezanten dier landen te Londen voor Holland, M. Guslaaf Van Kakelijn De beschieting van Compiègne De Temps verneemt over do laatste beschieting van Compiègne, dat 11 granaten in de stad vielen en belangrijke stoffelijke schade aanrichtten. Verscheidene huizen werden ernstig beschadigd. Branden die tengevolge dor beschieting ontstonden, konden bijtijds worden beperkt. Verschrikkelijk Orkaan een teleg am uil New-Vork meldt is de slad Galveston, in Texas, door een verschrikkelijk orkaan geteis terd geworden In don nacht van Dijnsdag d. v. w. viel oen machtige rogenvloed over het gansclie eiland, waarop Galves ton ligt. Een groot deel der stad werd vernield. Omtrent 600 monsehen verloren hot loven de aangerichte schade is zoor aanzienlijk Do grooie ijzerenweghrug, diode verbinding vormt van het eilan l met liet vasteland, is g.mscli vernield zoodal de zeer belangrijke uitvoer van kolen en andere grondstoffen, die Gal veston doel, voor het, oogenblik volledig is gestopt. Do stormvloed wat vergezeld van een orkaan, die den ganschon oogst in Texas vernielde (Galveston is de belangrijke zeestad van den Noord-Amerikaanschoo staat Texas en vormt een eiland van 47 km breedlo en 4 km. lengte. De verbinding met het vasteland geschiedt door 3 km. lange bruggen). Ook op 8 September 1900 werd Gal veston dooreen lievig orkaan geteisterd on groolondeels verwoest. Dan kwamen meer dan 5000 mcnschen oin en bedroeg do maleriale schade omtrent 425 millioen frank. R O N I K A Haren Fliep was govaarlijk ziek, dokloor die voor zijn leven gevreesd had, mocht haar eindelijk zeggen dal hij gesauveerd was, mee- nende haar daarmee groot ph zier le doen. Watte zei Ronika 'L zal nog beleren lovereenige dagen hebt ge mij gezegd 't is ne vogel voor de kat... en ik heb alles gearranseerd en... k heb mijn woord gegeven aan Wannes van den hoek... AALST - HOUTMARKT. Lokaal Prosper Callebaut. Zondag 5 September, groote beslissing tusschen do I overwinnende partijen 1° partij om 10 uren stipt voormiddig. Om den prijskamp te eindigen des namiddags. Prijzen der plaatsen stoelen 0,10 fr. banken 0,05. De opbrengst is ten voordeele der Krijgsgevangenen en van hot Voedings- comitoit. Het Bestuur. Voor liet sluiten van 1915 Grooie Lutle don 26 September. Kerkelijk Nieuws Het Hoofdcomiteit der Nationale Bede vaarten van Belgie naar Lourdes doet een oproep om dees jaar de gewone Bedevaart van September te vervangen door een nove ne of een triduum van godsdienstige oefe- n;ngen tereere van O. L. V. van Lourdes, tot het bekomen van den vrede in Europa, Om aan dien vredelievenden oproep te beantwoorden zal er toekomende week in onze Hoofdkerk van St Martinus een plech tige triduum plaats hebben- KERK VAN ST. MARTINUS PLECHTIGE TRUDIUM TER EERE VAN O. L. V. van Lourdes VAN 5 TOT 8 SEPTEMBER VOOR DEN VREDE IN EUROPA Zondag 5 September te 5 ure (Duitsche uur) plechtig Lof met Rozenkrans en aanspraak door den Zeer Eerwaarden Heer Deken, Na bet Lof Pro cessie, binnen de kerk, met het Beeld van O. I,. Vrouw van Lourdes. Daarna Paree Dom ine en Lofzang van Lourdes door al het volk. Maandag en Dijnsdag te 8 ure (Duitsche uur) H. Mis met zang en Algemeene Commnnie. Te 7 ure 's avonds (Duitsche uur) Lof met Rozenkrans en Vrede-Gebcd van Z. II. den Paus. Na het Lof, Paree Donnne en Lofzang van Lourdes door al het volk. Woensdag 8 September Feestdag van O. L. Vr. Geboorte te 8 ure (Duitsche uur) H. Mis met zang en Algemeene Communie.Te 10 ure (D. u.) Solemneele Hoogmis. Te 7 ure 's avonds (Duitsche uur) plechtig Lof met Rozenkrans en Toewijding der Stad Aalst aan O. L. Vr. van Lourdes. Na't Lol Processie binnen de kerk, met het Beeld van O. L. Vr. van Lourdes. Daarna Paree Domine en Lofzang van Lourdes door al het volk. De Oud-Bedevaarders van Lourdes zijn vurig verzocht de Processie te vergezellen met flambeeuwen. De Lofzangen zullen uitgedeeld worden aan den ingang !er kerk op Zondag aanstaan de voor het Lof, Bougiën of andere offeranden tot versie ring van het Beeld zullen met dankbaarheid aanvaard worden. Priesterlijke Benoemingen. BISDOM GENT Zijne Hoogweerdigheid do Bisschop iiecft benoemd j -^Onderpastoor te Oultre, den eerw.heor j Goossens, id. to Mater te Mater, den eerw. heer Van Vreckem, priester in het Seininaire te Moerbeke-Waas. den E. H. Van de Vyver, id. te Denderbelle te Denderbelle, den E. H. Van Bossuyt, id. te Castel (Moerzeke). BLIJVENDE GEDENKENIS. Zeer matige prijzen. Verkrijgbaar ten Bureele van De Denderbode, 31, Korte Zoutstraat, Aalst. Wieze. Donderdag nacht zijn die ven op het veld van M. Van Langenhove gekomen en hebben verscheidene mandeis haver gestolen. Vrijdag morgend is de dief ontdekt; als men kwam huiszoeking doen was de haver reeds uitgedorschen. Bij Jozef De Smet te Wieze is al de ajuin gestolen.De ajuin in de streek staat circa 14 frank. Aalst. Kindermoord. De be waker van de Pisle, Genlseho steenweg, votul Zondag morgend in de piste op een vuilhoop een kinderlijkje. Aanstonds ver- witligdo hij de policie, die een eerste ondorzoek instelde en onmiddellijk ver dachte men een meisje uit de Lindestraat, die aangehouden werd evenals baat- vader. Het lijkje, van het vrouwelijk geslacht, zal op bevel van hel parket geschouwd worden. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 5 Sep tember M. Callebaut, Botermarkt. Burgerlijke Stand der Stad Aalst Geboorten Mannelijk goslacht 5 Q Vrouwelijk - 4 Huwelijken. J De Bruyne, smid met V. Guns, tw. Ovorlijdens. R. De Donder, m. Maesschalck, tabak bewerker, 41 jaar wonende le Hofstade. J. Moons, vr. Mega nek, zonder be roep, ?7 jaar Lange Ridderstraat. - T. Van Gauwenbergh, m. Van Patnel, slads- werktnan, 68 jaar. Gentschesteenweg. B. De Mey, vr. Van Coningsloo, zonder beroep, 54 jaar, Diopestraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 28 Aug. 1915 Aardappelen de 100 kilo 0,00 k 00,00 Boter per 3 kilo 10,20 k 12,00 Roomboter per kilo 3,60 k 4,00 Eiers de 25 3,00 k 3,25 Ajuin de 100 kilo 00,00 k 00,00 Viggenen het koppel 120,00 k 180,00 BOTERMARKT. 87 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende ts samen 700 kgr. Veemarkt. Gent, Woensdag 1 Sept. 1915. Op slal Te hoop Totaal Zwijnen 59 59 Groote ossen 4 9 13 Jonge ossen 22 204 226 Vaarzen 20 215 241 Vette koeien 26 79 105 Slieren 18 53 101 Slachthuis 40 40 De Notaris Moyersoen, te Lede, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eerste koop.- Een perceel Land en Meersch, gelegen te Bambrugge, wijk Broek- kauter, bekend ten kadaster Sectie A num mer 444, groot bij meting 1 hectaar 17 aren 64 centiaren, palende Oost koop 2, en Jan- Baptist en Joanna Mortens, Zuid Stephanie 't Kint, West Stephanie 't Kint en Cyrille Schouppe en Noord Benjamin Philips, Ancelin Van der Eist en Marie Van Mieghem en con- soorten. In gebruik bij Theodoor Van den Bossche. Verdeeld onder voorbehoud van samenvoe ging in 4 loten. Tweede koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Broekkauter, Sectie A nummer 443, groot bij meting 37 aren 42 centiaren, palende: Oost Benjamin Philips, Zuid August Dankaert en anderen en Jan- Banlist en Joanna Mertens, West koop 1 en Noord den Armen van Bambrugge en Marie Van Mïeghen en consoorten In beheer. Boomprijs fr. 2.100.00. Derde koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Everdalen, Sectie A, num mer 308, groot bij meting 66 aren 30 centia ren. In beheer. Boomprijs fr. 3600,00. Vierde koop Eene partij Bosch en Wijmenier, Meersch en Land, gelegen te Meire, wijk Gutegein, Sectie C, nummers 11A en 108, groot bij meting 1 hectaar 4aren-19 centiaren,palende: Oost de weduwe Pieter Schouppe, Jan Van den Eeckhout, Frans de Jaegher en Jan-Baptist en Désiré Sterck, Zuid den weg, West Theophile Cop- pens, Domien D'Haescher en Jan-Baptist en Désiré Sterck en Emiel Van Sinay, Noord Valentine De Graeve en anderen. Verdeeld onder voorbehoud van Samen voeging, in 3 loten, te weten Eerste lot 73 aren 45 centiaren Bosch en Wijmenier, Sectie C, deel van nummer 11a naast den westen, gebruikt door Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 2150,00 Tweede lot17 aren 14 Centiaren Meersch daarnevens Sectie C, deel van nummer 11a, gebruikt door Frans De Jaegher. Boom prijs fr. 280,00. Derde lot 13a 60c Land daarnevenst, naast den Oosten, Sectie C, numfner 108, gebiuikt door zelfden Frans De Jaegher. Vijfde koop: Eenen Wijmenier gelegen te Aygem, wijk Volquaert, Sectie A, nummer 1404, groot bij meting 23a 80c. In gebruik bij Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 320,00. N B. De liefhebbers worden vrien delijk verzocht zich te voorzien van hun trouwboeksken of van een uittreksel hunner geboorte akte. (Wet van 10 October 1913 Instel Dinsdag 7 September 1915 Verblijf Dinsdag 21 September 1915 Om 2 uren namiddag (B. U.) ter herberg. «A la Station», bij den heer Petrus D'Haens- De Strooper, te Erpe-Meire, aan de statie van den ijzeren weg OPENBARE VERKOOPING van TE ERPE (Vijf Huizen). De Notaris MEERT te Erpe, zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een Huis met Afhanke lijkheden, gestaan en gelegen aan de Vijf Huizen (Haite van den tram), ten voorhoofde aan den Gentsehen Steenweg, palende ten noorde den Steenweg, ten zuide den vol genden koop, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck. Bewoond geweest door den heer Frans Her remans-Janssens Tweede koop. Een perceel Land, ge legen alsvoren, gekadastreerd sectie C, num mer 179a, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten noorde den Steen weg en koop één, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck,ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten zuide den heer Jean-Bapt. De Boeck. Gebruikt door voornoemden heer Herre- mans-Janssens. ZITDAGEN Instel, Maandag 30 Oogst Verblijf, Maandag 13 September 5 telkens om 4 uren (Duitsche tijd),ter herberg van den heer Alfons Christiaens, te Erpe, Vijf-Huizen. - VAN Ouzo geëerde klionlêel wordt hiermede bericht dat er van heden af, bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gematige prijzen. Men wende zicb naar het fabriek zooals vroeger. N. B. De koopors zijn verzocht bij de uilzeltors, op de zakken, naam en mork dor vetten te oischen. TV 11 inwin Huis Molenstraat, C 63, zich te wen den bij M. Ach. Ecman, Albert Liénart- straat, 10.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3