huisJLand "Tsiiiim Notariëele Annoncen. Scheikundige Landvetten Wet van 19 Blei 19U op pet Lager Onderwijs. NAGRAS I A It It I E k Ach. EE If AM, Aalst. vormt, aan Bulgarië niet mag afgestaan worden, wijl Griekenland zich maar onder die voorwaarde van dat gebied in den tweeden Balkanoorlog ontdaan heeft b) de aanduiding, dat de vaststelling der grens tusschen Griekenland en Servië er bij behouden moge worden. De Paus en de Oorlog. Van do Nederlandsclio grens, (5 Sop- tember. Volgens eene fteuter-inelding uit Rome, verklaart het officieel blad van 't Vatikaan, dat de geruchten, vol gens welke de Raus aan presidont Wilson een schrijven over voetstappen ten gun ste van den vrede zou gericht hebben, van allen grond ontbloot zijn. (Het stuk dat kardinaal Gibbons aan president Wilson besteld heeft, zal dus wel de algeinoene oproep zijn, welke de Paus op den verjaardag van 't uitbreken des oorlogs deed.) Rumeensch troepenvervoer. ZURICH, 5 September. De Neue Zuricher Zeitung meldt uit Genovo Do Roemanlërs der reserve of van het werk dadig leger, die zich in Zwitserland op houden, krijgen bevel hunne troepen te vervoegen. Italiaansch Troepenverkeer MILANEN, 6 September. De Cor- iere della Sera meldt het bericht van slrenge voorschriften voordo schipvaart in de golf van Tarente, om reden van troepenvervoer naar de Oostelijke Mid- dolsche Zee. Zóo deze melding juist is dan is hot bogin aanstaande van de Italiaansche vijandelijkheden tegen Turkije. Uitbetalingen van Coupons. Worden uitbetaald bij alle wisselagen ten van 't land Coupons der leening van de stad Siril- Niklaas (Waes), ton bedrage van 7,50 fr. Coupons dor Caisso de Reportaan 3,60 fr. on 4 °/0, vervallen den 1 Sep tember. Voor de herstelling der Leuvensche Boekerij. Het volgende werd aan de XXe Siècle medegedeeld Een aantal nieuwsbladen hebben be richt dat bijzonderen in verscheidene landen voornemens zijn om boeken of geld lo verzamelen, ten einde do Boekerij van Leuven weer te herstellen. Wij kunnen mededeelen dat dit her stellingswerk door een Internationaal Komiteit zal ondernomen worden, be staande uit geleerden, schrijvers en artis- len uit verschillende landen, die zich het lot van België aantrekken. Dit komiteil zal in ieder land meehelpen om nationale commissies op te richten, die zich be lasten zullen met hot inzamelen der gif ten en der particuliere schenkingen. Tot algemeon kommissaris is be noemd M Delannoy, de bibliothecaris van Leuven, die met goedkeuring van de Universiteilsoverheden ditambt aanvaard heeft. - Dood van Graaf Guarini. De Italiaansche bladen melden dat de jonge graaf Guy Guarini do Forli, die als vrijwilliger ton strijde toog, tijdens eene verkenning aan de Isonzo gedood werd. Graaf Guarini was afstammeling van verscheidene families van den hoogsten Italiaanschcn adel, en was tegelijker tijd een Bonaparte en eon Hohenzollorn. Zijn grootvader, markies Jochim Pepoli, d:c- dateur van Romagna in 1859, was de kleinzoon van Jochim Murat.en Caroline Bonaparte, en had eene prinses van Hohenzollern gehuwd, eene tante van den Koning van Roemenië en van de Gravin van Vlaanderen, de moeder van Koning Albert van België, Een Internationaal Pers- Congres te San Francisco. Op de wereldtentoonstelling te San- Francisco is van 5 tot 10 Juli een inter nationaal perscongres bijeen geweest. Er is op dit congres besloten tot de oprich ting van een wereld-perscongres. Op ver zoek van de regeering van Niouw-Zuid- Wales werd besloten het eerste wereld perscongres te houden in Maart-April 1918 te Sydney. Het congres ter wereldtentoonstelling werd geopend met eene rede van William Jennings Bryan, den afgetreden minister van slaat, die als hoofdredacteur van het blad the Commoner ook in de Ameri- kaansche journalistiek een man van be- teekenis is. In het geheel woonden 937 gedelegeerden en 1230 bezoekers het con gres bij. Zij vertegenwoordigden 29 na ties en 46 staten van de Unie. Van de gedelegeerden kwamen er 697 van buiten California en 123 van builende vasteland- statcn der Unie. Het doel van hel wereld-congres is, door bijeenkomsten, lezingen, debatten cn samenwerking, te pogen de zaak van het journalisme op elke gepaste wijze te bevorderen. Alle kwesties, die de pers rechtstreeks betreffen, kunnen ten con- gresse behandeld worden, echter zullen gedachtenwisselingen over godsdienst, politiek en dergelijke niet toegelaten zijn. Schoolkanton Aalst. STAD AALST. Aan de Gezinshoofden, Luidens de wet van 19 Mei i<ji4 zijt gij er loegehouden Ie voorzien in het onderwijs uwer kinderen of pleegkinderen van 6 lot 12 jaar oud, het is te zeggen deze welke geboren zijn tus schen 1 Januari 1904 en' 31 Deeembcr 1909. De aanvraag van het onderricht mag, na goedvin den van de gezinshoofden, een jaar worden ver traagd, doch de verplichting geldt voor een tijdvak van zes jaren voor de kinderen geboren vóór 1 Januari 1915 Gij kunt u van die verplichting kwijten, hetzij door ze te doen onderwijzen in eene openbare of private school van den lagcren of van den middelbaren graad,'hetzij door ze aan huis le laten onderwijzen Laat gij uwe kinderen in eene (remeente- aan- genomene- of aanneembare school inschrijven dan zal hun naam vermeld staan op de lijst, die het bevoegd schoolhoofd mij moet laten gewor den acht dagen na het heropenen der klassen. Zendt gij ze niet naar eene dergelijke school, dan zuil gij mij hiervan de reden laten kennen binnen de acht dagen na het heropenen der ge meenteschool uwer woonplaats. (Onderricht aan huis of eene der redenen tot schorsing, onder artikel 2 der wet voorzien Overeenkomstig de wet, herinner ik u uitdruk kelijk dat het u vrijstaat uwe kinderen te zenden naar de scholen uwer keuze en dat le uwen opzichte geene drukking mag uitgeoefend wor den. om u eene school op te dringen, welke niet die uwer keuze zou zijn. Ik trek uwe bijzondere aandacht op artikel 9 der schoolwet dat. voor het jaar 1915, door de volgende bepalingen vervangen is. (Omzend brief van den 18 Oogsl X915, uitgaande van den Heer Voorzitter van het provinciaal bestuur Dc gezinshoofden, welke binnen de acht dagen na het heropenen der gemeentescholen hunner woonplaats, hunne kinderen niet in eene gemeente- aangenomen- of aanneembare school hebben laten inschrijven, of wel den kantonnalen opziener niet hebben laten we- ten, "waar zij hunne kinderen laten onder- wijzen, worden door dezen per aangeteeken- den brief verzocht binnen de acht dagen het bewijs in te leveren, dat zij de verplichting hun krachtens art. 1 der wet opgelegd, nagë- komen hebben. Wordt na het bewuste uitstel niet geantwoord, dan klaagt de kantonnale opziener de in gebreke gebleven gezinshoof den. wegens tekortkomen aan de hun krach tens artikel 1 opgelegde verplichting, bij den Vrederechter aan Artikel 6 der wet bepaalt dat het schoolgaan regelmatig moet geschieden. Een kind mag zon der geldige reden, niet meer dan drie halve schooldagen per maand afwezig blijven. Artikel 11 stelt de straffen vast welke het nalatig gezinshoofd kunnen treffen. De Kantonnaie Opziener. A VAN OVERSTRAETEN. Snijleergang voor kleermakers. Door ile zorgen van do Vak vereeniging der kleermakers van Aalst, wordt een tijdelijko snijleergang voor kleermakers ingericht. De lessen zullen gegeven worden van af 20 September, eiken Maandag namid dag, van 4 1/2 lol 6 1/2 ure, in het Land- bouwersbuis, Keizerlijke Plaats, alhier. De personen die begeeren deze serie lessen le volgen, worden vriendelijk ver zocht zich spoedig, en ten uiterste voor 10 September, Ie doen inschrijven bij voorzitter, M. II. Van den Brempl. Hout- mark l. Aalst De policie betrapte op den Gentschen steenweg, in don Ziezegcm- j kauter, vier dieven die hunne zakken met i aardappelen vulden, oen ervan is gevat j do andere zijn gevlucht, doch zijn ge- kond. De agent S. Podevyn betrapte j in do Langestraal drij kerels elk met een zak aardappelen, bij het zicht van den agent gingen alle drij i op den loop. Ze zijn gekend. Proces-verbaal is ten hunne laste opgemaakt. Pensjagers. De politie heeft op heeterdaad van jachtoverlrcding 2 ge kende pensjagers betrapt op liet oogen- blik dat zij bezig waren het wild op te zoeken in de Iminerzeeldreef. Proces verbaal is'ten hunnen lasle opgesleld. Diefie. Maandag nacht is ten nadeele der wed. De Wael, Bolermelk- straat, eene looden pomp met toebchoor- ten gestolen Doze pomp stond op het hof tegen renen pilaar, welke de datlers heb ben moeien afbreken 0111 de pomp te kunnen losmaken. Men is op het spoor der daders. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende ^apotheek, Zondag 12 Sop-- lomber, M. Bonner, Bisschopstraat. Verschrikkelijke misdaad te Philippeville. Te Philippeville, hij den weg naar Dinant, bevindt zich hot huis bewoond «dcor Heli en Sidonio Ducoffro, broeder en zuster, wederkeerig 70 en 60 jaar. Sederf eenigen tijd bestaligden de ouder lingen dat men hun levensmiddelen ont nam. Donderdag laatst waren dc geburen van de ouderlingen zeer verwonderd deze niet, zooals gewoonte, te zien. Zij drongen in het huis en zagen verschrikt, op eenige meters van hen, Heli Ducoffre uitgestrekt op den grond liggen Hij moot daar afgemaakt zijn zonder zich zelfs te hebben kunnen verdedigen. De geburen bezochten verder het huis en vonden ook liet lijk van Sidonie Ducoffre. Op haar bed verrast werd de ongelukkige de keel doorgesneden.Overal was bloed lo bespeuren. Het parket van Dinant verwittigd kwam den zelfden dag ter plaats. Men bestatigde aldra dat diefstal de drijfveer der misdaad is geweest. De geburen beweren geen gerucht te hebben gehoord. Toch konden zij aan het parket zekere inlichtingen varschaffen, die 'oelaten een ernstig spoor te volgen. Vak- en Ambachtschool St Jozef, Aalst Meuleschettestraat. Leergangen van schrijnwerkerij, Meu belmakerij, smederij, paswerk en olec- triciteit. Volledige dagschool gedurende vier studiejaren. Heropening der leergangen in October a. s. Nieuwe leerlingen worden aanveerd van nu al tol 25 September. Het ingangs- exaam is vastgesteld op Zaterdag 25 Sep tember. om 9 ure (D. T.) Voor inschrij vingen en alle inlichtingen moet' men zich wenden tol Eerw. H. G. Demeester, algemeen bestuurder, Dendermondsehe steenweg, IS M. A. De Waegeneer, technische bestuurder der school, Dirk Martensstraat, 3. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 3 c Vrouwelijk - 5 8 Overlijdens. D. Van Varenbergh, vr. Wollekens, zonder beroep 52 jaar St Camielstraat.—- F Van der Eeken, m. Sluyver, stofbe- werker 60 jaar Eilaudstraat.U. Fou- cart, zonder beroep, 87 jaar Geeraerds straat. M. Commerman, w" Van de Voorde zonder beroep 77 j. Binnenstraat. 7 kinderen onder de 7 jaren. Van der Eist en Marie Van Mieghem en con- soorten. In gebruik bij Theodoor Van den Bossche. Verdeeld onder voorbehoud van samenvoe ging in 4 loten. Tweede koop Eenen Bosch gelegen te Bambrtigge, wijk Broekkauter, Sectie A nummer 443, groot bij meting 37 aren 42 centiaren, palende: Oost Benjamin Philips, Zuid August Dankaert en anderen en Jan- Banlist en Joanna Mcrtens. West koop 1 en Noord den Armen van Bambrugge en Marie Van Mieghen en consoorten In beheer. Boomprijs fr. 2100.00- Derde koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Everdalen, Sectie A, num mer 308, groot bij meting 66 aren 30 centia ren. In beheer. Boomprijs fr. 3600,00. Vierde koop Eene partij Bosch en Wijmenier, Meerscli en Land. gelegen te Meire, wijk Gutegem, Sectie C, nummers I 11A en 108, groot bij meting 1 hectaar 4aren 19 centiaren,palende: Oost de weduwe Pieter Schouppe, Jan Van den Eeekhout, Frans de Jaegher en Jan-Baptist en Désiré Sterck, Zuid den weg, West Theophile Cop- pens, Domien D'Haescher en Jan-Baptist cn Désiré Sterck en Emiel Van Sinay, Noord Valentine De Graeve en anderen. Verdeeld onder voorbehoud van Samen voeging, in 3 loten, te weten Eerste lot73 aren 45 centiaren Bosch en Wijmenier, Sectie C, deel van nummer 11A naast den westen, gebruikt door Louis De Meerleer. - Boomprijs fr. 2150,00 Tweede lot17 aren 14 centiaren Meersch daarnevens Sectie C, deel van nummer 1 Ia, gebruikt door Frans De Jaegher. Boom prijs fr. 280.00. Derde lot 13a 60c Land daarnevenst, naast den Oosten, Sectie C, nummer 108, gebruikt door zelfden Frans De Jaegher. Vijfde koop: Eenen Wijmenier gelegen to Aygem. wijk Volquaert, Sectie A, nummer 1404, groot bij meting 23a 80c. In gebruik bij Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 320,00. N. B. De liefhebbers worden vrien delijk verzocht zich te voorzien van hun trouwboeksken of van een uittreksel hunner geboorte akte. (Wet van 10 October 1913 Instel Dinsdag 7 September 1915 Verblijf Dinsdag 21 September 1915 Om 2 uren namiddag (B. U.) ter herberg. •A la Station», bij den heer Petrus D'Haens- De St.ooper, te Erpe-Meire, aan de statie van den ijzeren weg Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 4 Sep. 1915 Aardappelen de 100 kilo Boter per 3 kilo Roomboter per kilo Eiers de 25 Ajuin de 100 kilo Viggenen het koppel 0,00 10,20 3,60 3,00 00,00 00,00 00,00 12,00 4,00 3,25 00,00 00,00 BOTERMARKT. 92 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 740 kgr. HOP. G balen primé prijs 55 60 8 balen gewone pluk prijs 45 60 Veemarkt. Geut, Woensdag 8 Sepl. 1915. Op stal Te koop Totaal Zwijnen 156 156 Grooto ossen 19 6 25 Jonge Óssen 18 203 221 Vaarzen 22 205 227 Vette koeien 46 74 120 Stieren 21 87 108 VENDITIE VAN te Aalst-Mijlbeke. De Notaris De Windt, te Aalst, zal na menszijnen Ambtgenoot M'er Breckpot, op DIJNSDAG 14 SEPTEMBER 1915, om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen over de Naamlooze (Maatschappij van Sto kerij, Mouterij en Gistfabrikatie DEN Gou den Leeuw te Aalst-Mijlbeke, het schoon en goed Nagras, wassende op hare meers- schen achter de stokerij. De verkooping geschied op comptante be taling van koopsom en kosten. De koopers zijn verzocht zich te voorzien van pasgeld. De Notaris Moyersoen, te Lede, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eerste koop Een perceel Land en Meersch, gelegen te Bambrugge, wijk Broek kauter, bekend ten kadaster Sectie A num mer 444, groot bij meting 1 hectaar 17 aren 64 centiaren, palende Oost koop 2, en Jan- Baptist en Joanna Mertens, Zuid Stephanie 't Kint, West Stephanie 't Kint en Cyrille Schouppe en Noord Benjamin Philips, Ancelin OPENBARE VERKOOPING TE ERPE (Vijf Huizen). De Notaris MEERT te Erpe. zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een Huis met Afhanke lijkheden, gestaan en gelegen aan de Vijf Huizen (Halte van den tram), ten voorhoofde aan den Gentschen Steenweg, palende ten noorde den Steenweg, ten zuide den vol genden koop, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck. Bewoond geweest door den heer Frans HerremansJanssens. Tweede koop. Een perceel Land, ge legen alsvoren, gekadastreerd sectie C, num mer 179a, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren, palende ten noordeden Steen weg en koop één, ten ooste den heer Alfons Van Droogenbroeck, ten weste Juffrouw Anna Van der Eist, ten zuide den heer Jean-Bapt. De Boeck. Gebruikt door voornoemden heer Herre mans Janssens. ZITDAGEN Instel, Maandag 30 Oogst Verblijf, Maandag 13 September telkens 0111 4 uren (Duitsche tijd), ter herberg van den heer Alfons Christiaens, te Erpe, Vijf-Huizen. - VAN Onze geëerde klienteol wordt hiermede bericht <131 er van heden af. by ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gemalige prijzen. Men wende zich naar liet fabriek zooals vroeger. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vellen le eisrhen. Te Huren ""is Molmairaat. 63, zich le wen den bij M. Ach. Keman, Albert Liénarl- straat, 10.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3