Ilaliamiscltc Oorlog. De strijd om de Dardanellen. Een en ander Provinciale Peilen- en meiksctiapen Jlernrzenerlng van Dosi-Ylaanneren. KAATSEN STA1SIMIWS. Notariëele Annoncen. F AI5 MEK Scheikundige Landvetten Ach. EE1IAN, Aalst. Oostenrijksch - Hongaarsch- Uit Italiaansche bron ROME, 13 September 1915. Op do hoogvlakte ten Noord-Westen van Ar- siero zelle de vijandelijke artillerie de beschieting onzer stelling, op den Monte Maronia, voort, op dewelke zij den gan- schen nacht van 12 September vuurde zonder eenigszins haar doel te bereiken Tijdens denzelfden nacht ondernamen vijandelijke krachten twen aanvallen tegen onze linies in het hooge dal der Rienz, doch werden telkenmaal terug geslagen. Aan den opper Isonzo vielen onze troepen de sterke steilingoft aan, die de vijand nog bezit, aan de Ooster- iielling van de Flitschkom en behaalde merkelijke vorderingen, trots de moei lijke landstreek en den verbitterden tegen- stand dos vijands, die ondersteund werd door talrijke en sterke batterijen. In de streek van Plava beproefden vijandelijke kleine afdeelingen, die uit Gorz, door een panlsertrein aangebracht waren, een listaanval tegen onze loopgraven ten Zuiden der Zuidgalerie van Gargora. Hardnekkige verdediging onzer troepen en eonige schoten der bergartillerie waren voldoende om don aanval af te wijzen. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 13 September. Het hoofdkwartier meldt Bij Anaforta nam onze artillerie een vijandelijk regiment, in de omgeving van Ivarakoltepe in vijadelijke kampen, bij bet Salzmeer onder vuur; ook vijandelij ke afdeelingen die bij Seddil-Bahr in groepen marcheerden. Deze troepen wer den uiteen geworpen Ons vuur verdreef een vijandelijken kruiser en onderzeeboo- len die zich bij de vloot wilden aanslui ten. Elders niels nieuws. Uit Fransche bron PARIJS, 13 September. (Reuter.) Officieele mededeling. De laatste vijf dagen is het aan de Dardanellen rustig geweest. De Turken hebben in de Noor delijke zone verschillende malen een lievig artillerievuur geopend, maar zij bleven in hunne loopgraven. In de zuide lijke zone niets van beteekenis, behalve dat onze schansmortieren twee kleine^ forten in elkaar schoten en aan den* vijand vrij zware verliezen toebrachten. Leest en verspreidt De Denderbode Bulgarië en Roemanië. De Bulgaarsche minister Radoslawof heeft zich over de verhouding van Roe menië lot Bulgarië uitgelaten. De Roe- meenschc regcering, zeide bij, verwijt Bulgarië, dat het geen accoord zou wen- schon. Dit is onjuist, want ik heb eens den Roemeenschen gezant laten komen en hem uitgenoodigd, voorstellen tot een accoord te doen, De gezant weigerde, want bij bad daartoe g- ene onderrichtin gen uit Boekarest. Daarentegen verklaart nu do Echo de Bulgarië, het officieel orgaan van de regeering, dat het land een aceoord met Roemenië wensclit Hoe Pégoud sneuvelde. De briefwisselaar van De Tijd meMt uit Parijs Reeds sedert enkele woken word in den sector, waar de vermaarde vliegenier Pégoud werkzaam was, die reeds ver scheidene Duitschc vliegtuigen naar be nedon had gescholen, op hem geloerd. De vijand wist met welken meesterlijken tegenstander hij te doen had, want Pégoud had de gewoonte, na wapenfeiten waarin hij als overwinnaar de lucht had behouden, met een zijner sierlijkste bui telingen zoowel vriend als vijand in de loopgraven in bewondering te brengen. Het succesvolle aanvalsstclsel van Pé goud berustte op zijne kennis der Duit- sehe vliegtuigen, aan wier boord de mitraillenso zóó is geplaatst, dat zij voor een loodrecht schol van de hoogte naai de laagte zoo goed als niet kan gebruikt worden. En zoodra hij, na onder Taube of Aviatik doorgevlogen te zijn, de kans schoons zag haar te overvleugelen,placht hij de oliereservoir of het stuurloestel onklaar te schieten zoo het hem al niet gelukte den bestuurder te dooden. Na tegenover den tegenstander allerlei truks beproefd te hebben, wisten de Duitschers hem te verrassen door het in de vaart brengen van een vliegtuig, waarin de mitrailleuse zóó was geplaatst dal zij loodrecht naar de laagte kon schieten. Op deze veranderde taktiek had Pégond niet gerekend, en nadat hij reeds den Zaterdag met doorschoten benzine- pi.jpen van ce» verkenningstocht was teruggekeerd, hooft hij thans zijne koen heid met den dóód moeten bekoopen. De Analik, die opzettelijk om hem uit te dagen, over zijn sector kwam vliegen, wist hem voor een tweegevecht te doen opstijgen. Maar nauwelijks wilde hij van zijne gewone taktiek gebruik maken, of de mitrailleuse, welke de Duitsche lucht vaarder thans in de gewensclile richting kon hanteeren, school hem een kogel dwars door het hoofd. In het Fransch legerkommando Volgens berichten uit Londen aan de Zwitsersche bladen gericht, zullen er belangrijke veranderingen komen in het Frans he legorkommando. Er zou voor- 1 namelijk kwestie zijn van een onafhan kelijk Oostelijk leger, onder hel bevel van generaal Pau te vormen. Dood van Priester Liebaert. De Belgische kolonie te Rome is in rouw gedompeld wegens den dood van den E H. Paul Liebaert, scriptor - in de boekerij van 't Vatikaan en kapelaan in de Sint-Juliaan der Belgen, die te Infra in den ouderdom van 33 jaar over leden is. Priester Liebaert had zich bijzonder toegelegd op de paleographie en de slu die van miniaturen.Gedurende zijne lange studiereizen had hij de kostbaarste we tenschappelijke materialen weten te ver zamelen. Zijne onverwachte dood laat eene groote leegte na in de Boekerij van het Vatikaan. Priester Liebaert werd door typhus- koortsen en hersenvliesontsteking, opge daan tengevolge van overspanning, uit het leven weggerukt. Luilekkerland De burgemeester van Sluis maakt bekend.dat in verhand met de buiten sporig hooge prijzen, die de slagers in deze gemeente voor het vleesch durven vragen 'zelfs i gulden 40 tot 1 gulden 50 voor oen kilo vleesch zonder been) en wel zoolang do slagers hunne prijzen niet tot het normale terugbrengen, iederen Vrij dag onder het kontrool van hem. burge meester, vee zal 'geslacht worden, welks vleesch in den kelder van liet stadhuis verkrijgbaar zal zijn tegen de volgende prijzen, te weten Vleesch zon Ier been, 1,20 gulden per kilo vleesch met been, 1 gulden per kilo vleesch van mindere kwaliteit, 0.80 gulden per kilo schenkel 0,60 gul den per kilo. Zoodoende zal eenieder in de gelegen heid gesteld worden, zooals in normale tijden, zich met vleesch te voeden, •i Sluis, 5 September 1915. De Burgemeester, enz. Jef Denyn in Holland. Men schrijft aan de Maasbode uit Arnhora Naar wij vernemen zijn de pogingen om hier earillonbespelingen door Jef Denyn to doen plaats hebben zoover vorder;!, dat de bespelingen in begin - October zijn te verwachten. De gemeenten Middelburg Utrecht en Haarlem hebben zich eveneens bereid verklaard, om naar advies- van den Mechelsclien beiaardier de klokkenspelen in genoemde plaatsen te doen hervormen-. De Zwitsersche houtsnee-werkers. De houtsnee-bewerkers in Zwitserland zijn, daar zij geen liefhebbers meer vin den voor do ldeine herinneringen wel- ko zij uitsneden, begonnen met kunst ledematen voor de invalieden te vervaar digen. Zij hebben goede afnemers in Frankrijk en Engeland gevonden, waar deze nijverheid niet zeer ontwikkeld is. Het schijnt dat vele Zwitsersche hoeren daarmede eene goede broodwinning ma- kon en dat de bestellingen zeer talrijk zijn. Men heeft in Zwitserland ook een klein houten instrument uitgevonden welk in het oor geplaatst de geluidsweergalming der obussen vermindert. De Fransche regeering stelt zeor veel belang in dit eenvoudig maar vernuftig toestel, en inoel een tweetal millioen van deze ge- luiddoovers besteld hebben. Er wordt do aangesloten verzekerden bericht De schrijver-kashouder, M. Van de Velde, zal zitting houden, om de nog ontbrekende ledenlijsten en premiën te ontvangen voor 1915, en omjle nog niet uitbetaalde slerften van 1911 en eerste halfjaar J915 te vergoeden, voor zooveel als er geld Ier Nationale Bank verkrijg baar is, van 8 tot 11 1/2 uur (I). T.) Te Aalst in 't Landbouwershuis, Za terdag 18 September. Onderstaande aangesloten verzekerings maatschappijen hebben betrekkelijk 1915, noch ledenlijsten, noch premiën inge zonden. Zij worden vriendelijk verzocht zich zonder uilsLel in regel te stellen met de Herverzekering. Aalst (Dendergeit). Baerdegem. Baevegem. Geeraardsbergen. Oom- bergen. St. Liovens-Hautem —Welle. Aalst, Houtmarkt. Voorliet sluiten van 't jaar 1915, bij zondere groote lultedcn 26 September. Aalst, Meideschcttestraat Kaatsspol, vooruit 7 fr., inschrijving tot Zaterdag 18 September, bij Pb lips, Meuleschetleslraat, 66. Aalst, Esplanade. De Luyck (Aalst),klopt Mesldagh iDcn- dermonde), met 13 spelen om 5. Haeltert. Velddiefstallen. Tusschen Vrijdag en Zaterdag nacht zijn er ten nadeele van de weduwe Cautart, wonende op hot gehucht «Brul,» 10 roe den aardappelen gestolen. De daders onbekend. Nog eene groote partij aardappelen is gestolen ten nadeele van Constant De Meyer, wonende op het gehucht Geete- gem Men schat het gestolene op 15 roeden. Geen daders zijn ontdekt. Ninove De iverkloosheid. Deze vermeerdert hier van dag tot dag. In de allumettennijvcrheid komen de werk lieden te vernemen dat de fabrieken van dien aard tot een onbepaalden tijd zullen gesloten blijven. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag tl Sep. 1915. Aardappelen de 100 kilo Boter per 3 kilo Roomboter per kilo Eiers de 25 Ajuin de 100 kilo Viggenen het koppel BOTERMARKT. - werden ter markt gebracht, wegende te samen 740 kgr. HOP. 45 balen primé prijs 45 62 1/2 64 balen gewone pluk prijs 37 1/2 50 0,00 10,20 3,60 3,00 00,00 00,00 92 klonten 00,00 12,00 4,00 3,25 00,00 00,00 boter Veemarkt. Gent, Woensdag 15 Sept. 1915. Op stal Te koop Totaal Zwijnen Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Vette koeien Stieren 30 5 151 .162 128 109 30 5 151 162 128 109 BEKENDMAKING. Personen in bezit van bons voor opgeëischte paarden, moeten deze bons vóór Zaterdag eerst komende, aan den burgemeester tor hand stellen, die er cone dubbele lijst inoet van opmaken en hij de kommamiantur indie nen, daar alle bons, naar zich laat aan zien, zullen belaald worden. De d. d. Burgemeester, J. Van den Bergh. AALST. Doodeljk ongeluk. Zaterdag namiddag om 31/2 uren gebeur de er oen schrikkelijk ongeluk. De genaamde Camiel Van den Broek, wonende Paepestraat. ter stede, is ter wijl hij aan 't werken was op het tweede verdiep van het hop-magazijn van Mr J. De Coninck Dendermondsclie steenweg alhier, door een onvoorzien geval door het gat van den ast gevallen. Onmiddelijk kwamen een dokier en een Eerw. Heer onderpastoor toegesneld die hem de noodige zorgen toedienden, welke echtor niet meer konden baten. Den ongelukkigen stierf na eenige oogonblikken. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eonige dienstdoende apotheek, Zondag 19 Sep tember, M. Ghysselinckx, Molenstraat. Kerkelijk Nieuws De bisschoppelijke zetel van Doornik was open sinds den dood van den be treurden bisschop Mgr Walravens De Pauselijke Nuutius is Zaterdag laatst in deze stad gekomen om er het diaeonaal en hel priesterschap toe te dienen aan achttien leerlingen van liet Groot Semi narie. Gezien de tijdsomstandigheden hadden do gewone plichtplegingen niet plaats. Mgr Tacci Porcelli is enkel Zondag namiddag naar Brussel teruggekeerd. Burgerlijke Stand der Stad Aalst Geboorten Mannelijk geslacht 6),„ Vrouwelijk 6) Huwelijken. J. Van Wescmael, koolm. met V. Vel- deman, twijnster. A.Tombeur, schoen maker met R. Van Riet, dienstmeid. A Piqueur, Vellenbewerker me' M. De Cuyper, twijnster, P. Sc.hief.se, kaai werker met J. Wauters, zonder beroep. Ovorlijdens. A. Pollyn, wr De Smet zonder beroep, 76 jaar Leopoldstraat R. Bourgeois, w" Van Leuven, zonder beroep, 82 jaar, Leopoldstraat. J. Van Asscho, vr Van de Velde, zonder beroep 74 jaar Sloofstr. - R. De Malderé vr. Wamback, zonder beroep 45 jaar Terlindestraat. P. Temmerman, m. Van den Brempt, wever 48 jaar, Ouden Dondermondsche steenweg B. Van-den Broeck, hopbewerker, 26 jaar, Papeslraat. 1 kind onder de 7 jaren. De Notaris Moyersoen, te Lede, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eerste koop Een perceel Land en Meersch, gelegen te Bambrugge, wijk Broek- kauter, bekend ten kadaster Sectie A num mer 444, groot bij meting 1 hectaar 17 aren 64 centiaren, palende Oost koop 2, en Jan- Baptist en Joanna Mertens, Zuid Stephanie 't Kint, West Stephanie 't Kint en Cyrille Schouppe en Noord Benjamin Philips, Ancelin Van der Eist en Marie Van Mieghem en con- soorten. - In gebruik bij Theodoor Van den Bossche. Verdeeld onder voorbehoud van samenvoe ging in 4 loten. Tweede koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Broekkauter, Sectie A nummer 443, groot bij meting 37 aren 42 centiaren, palende: Oost Benjamin Philips, Zuid August Dankaert en anderen en Jan- BaDtist en Joanna Mertens, West koop 1 en Noord den Armen van Bambrugge en Marie Van Mieghen en consoorten In beheer. Boomprijs fr. 2100.00. Derde koop Eenen Bosch gelegen te Bambrugge, wijk Everdaten, Sectie A, num mer 308, groot bij meting 66 aren 30 centia ren. In beheer. Boomprijs fr. 3600,00. Vierde koop Eene partij Bosch en Wijmenier, Meersch en Land. gelegen te Meire, wijk Outegem, Sectie C, nummers 11 a en 108, groot bij meting 1 hectaar 4aren 19 centiaren,palende: Oost de weduwe Pieter Schouppe, Jan Van den Eeckhout, Frans de Jaegher en Jan-Baptist en Désiré Sterck, Zuid den weg, West Theophile Cop- pens, Domien D'Haescheren Jan-Baptist en Désiré Sterck en Emiel Van Sinay, Noord Valentine De Graeve en anderen. Verdeeld onder voorbehoud van Samen voeging, in 3 loten, te weten Eerste tot73 aren 45 centiaren Bosch en Wijmenier, Sectie C, deel van nummer 11A naast den westen, gebruikt door Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 2150,00 Tweede lot17 aren 14 centiaren Meersch daarnevens Sectie C, deel van nummer 11A, gebruikt door Frans De Jaegher. Boom prijs fr. 280,00. Derde lot 13a 60c Land daarnevenst, naast den Oosten, Sectie C, nummer 108, gebruikt door zelfden Frans De Jaegher. Vijfde koop: - Eenen Wijmenier gelegen te Aygem, wijk Volquaert, Sectie A, nummer 1404, groot bij meting 23a 80c. In gebruik bij Louis De Meerleer. Boomprijs fr. 320,00. N. B. De liefhebbers worden vrien delijk verzocht zich te voorzien van hun trouwboeksken of van een uittreksel hunner geboorte akte. (Wet van 10 October 1913.) Instel Dinsdag 7 September 1915 Verblijf Dinsdag 21 September 1915 Om 2 uren namiddag (B. U.) ter herberg, «A ta Station», bij den lieer Petrus D'Haens- De Strooper, te Erpe-Meire, aan de statie van den ijzeren weg. VAN Onze geëerde klionteel wordt hiermede bericht dat er van lieden af, bij ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LANDVETTEN verkrijgbaar zijn aan gemalige prijzen. Men wende zich naar liet fabriek zooals vroeger. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam eu merk der vetten te oischen. To Huron Hl,is Molenstraat, ,lu,tu 63, zich te wen den bij M. Ach. Eoman, Albert Liénart- straat, 10.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3