m Scheikundige Landvetten Een en ander IWIIKe-L» C. PRAET-ÖE WITTE, M ORISONS Waschmachien J, L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN huiselijk en cultureel leven aangaat, zooals «Ie levensschets van beroemde Vlaamsche vrouwen en mannen, beschrij ving van onze oude sleden en schilde rachtige oorden, maar ook over de hui dige groole gebeurtenissen die thans ons land en gansch Europa beroeren. Zoo zal men wekelijks een artikel vinden over den stand van don oorlog, boeiende beschrijvingen van liet oorlogstooneel, naast een volledig politiek overzicht van wat binst de afgeloopen week in Europa voorviel en met de laatste nieuwstijdin gen uit de vier hoeken der wereld. Dil alles op de prachtigste wijze geil lustreen! met kaarten, zichten en portretten, door een aangènamen verteltrant voor den simpelsten man verstaan- en genietbaar gemaakt. Voorts, novellen en gedichten van onze hedendaagsche beste proza schrijvers en dichters, muziekstukken van onze beroemdste componisten, af beeldingen der meesterlijke gewrochten oi.zer schilders en beeldhouwers, enz. Aan dit alles wordt ook een praktisch en nuttig deel gevoegd, nl. allerlei raad gevingen voor de huismoeders, voor de landbouwers en wie zich met bloemen teelt beijvert, voor de liefhebbers van jacht en vischvangst, enz., naast tal van wetenswaardigheden, karikaturen en luimige anekdoten. Uitgegeven dooreen der grootste druk kerijen der hoofdstad,zal aan het nieuwe blad de meeste zorg worden besteed, zoo dat het uiterlijke met hot inwendige hand aan hand zal gaan. Overigens, wio reeds den ontworpen omslag zag, don Zwarten Vlaamschen Leeuw en het effen-wit pa pier, omgeven van de klaterende wapen schilden onzer voornaamste sleden, kon zich reeds een gedacht geven van wat VI.AAMSCH LEVEN onder typogra fisch oogpunt wezen zal. Kortom, hier is het wel de plaats om te zeggen dat dit weekblad eene ware leemte komt invul len, en liet voor ons land eene echte ver- openbaring is van wat zij die, alleenlijk handelend uit genegenheid voor liet Vlaamsche Volk, belangloos een kapi taal voor de nieuwe uitgave samen brachten,willen en zullen tot stand bren gen. Vooral wanneer wij er bijvoegen dat uit juweel onder de Vlaamsche perio dieken. met zijn degelijke en leerrijke le-;-g, in het bereik aller beurzen zal st aan den volksprijs van 15 centie Men doet goed van heden af het eerste nummer, dat weldra hél licht zal zien, aan onze dagbladverkoopers te be stellen Alleen verkrijgbaar ten Bureelé van De Denderbode. Wapenstilstand op Allerzielendag. Volgens eene melding van het Berli ner Tageblai zegt de Kolnische Volks- zeitu.ni) dat Paus Bmiediktus XV een rondschrijven heeft gericht aan de regee ringen, in den oorlog betrokken, 0111 in naam van den godsdienst en de mensche- 1 ijk beid te vorzocken een algemeenen wapenstilstand le houden op Allerzielen dag. Op den wensch van den Paus zou dien dag in de gausche wereld gewijd worden aan het aandenken der gesneu velden. De Belgische verliezen. Een tweede lijst van gevallen Bel gischesoldaten wordt door de Moniteur Beige openbaar gemaakt. Deze lijst be val de namen van 122 officieren en 1396 man. De eerste lijst bevatte do namen van 239 officieren en 2610 man, zoodat het gezamenlijk aantal aan dooden (offi- cieel) 358 officieren en 4036 man be- draagt, Het percent der gesneuvelde officieren is buitengewoon groot 1 op 12 man en wordt door geen enkel ander leger be reikt. Hollands bewapende Onzijdigheid. In geval den lniitengewonen toestand voortduurt zal den jaargang 1916 van de Nederlandscbe linielroepen, inde tweede helft der maand December opgeroepen worden. 10 Burgerlijke Stand der Stad Aalst Geboorten Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 3 Huwelijken. E. Vinck, vellenbewerker met B De Smedt, twijnster.—- A. Van den Bossche, twijnder mot M. Waulers, twijnster. .T. De VVael, metser met J. Van den Bos sche, twijnster. Ovorlydens. M. Cool, weduwe Bruyland, zonder be roep, 84 jaar. Zonnestraat R Moorl- gat, man Tas. 31 jaar, wonende te Her- dersem. V. Daelmaiï, weduwe Van Mol, zonder beroep.71 jaar, Sint Vincèn- tiusstraat. C. Mellaers, weduwe Lau- wers, zonder beroep, 86 jaar, Hoogo Vesten. P. Van der Eist, man Robyns, landbouwer, 52 j tar, Oude Aardeweg. 2 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 25 Sep. 1915. Aardappelen de 100 kilo 0,00 a "0,00 Boterper3 kilo 12,00 a 12,00 Roomboter per kilo 0,00 h 4,90 Eiers de 25 4,00 a 0,00 Ajuin de 100 kilo 00,00 a 00,00 Viggenen het koppel 00,00 a 00,00 BOTERMARKT. 40 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 320 kgr. Prijs 4 fr. HOP. 29 balen prime prijs 37 1/2 60 31 balen gewone pluk prijs 35 45 Priesterlijke Benoemingen BISDOM GENT Z. D. Mgr. de Bisschop heeft benoemd als bijgevoegde professor in liet St-Mar- tensgesliclit te Aalst, don Eerw."Heer Impens, priester der laatste wijding. De pakjesverzendingen aan de Belgische gevangenen in Duitschland. Offlcieele kennisgeving aan het pu bliek: Niettegenstaande de loclating om iedere maand aan de Belgische gevange nen in Duitschland drie pakjes van 5 kilo te sturen, hetgeen ruimschoots vol doende is, tracht men toch steeds de verordeningen te verdraaien door talrij ke pakjes per post aan de gevangenen te zenden. Deze bevatten meestens, naast nutlige voorwerpen, vruchten, lekke- rijen en levensmiddelen, welke spoedig kiinnen bederven. De zending van deze eetwaren is des te overvloediger, daal de gevangenen door de Duitsche regec- ring op voldoende wijze onderhouden worden. Het gevolg van deze misbruiken is, dat de moeilijkheden op de bureelen on Te postwagens zeer toenemen. De ouders en vrienden der gevangenen worden der halve verzocht om het aantal dezer ver zendingen te beperken, zoodat voor ieder van hen slechts een enkel pakje per week wordt verzonden. Indien deze waarschuwing met in acht genomen wordt, zal de Duitsche overheid ver plicht wezen, deze zendingen te beper ken en aan de gevangenen geene pakjes over het bepaalde aantal af te geven. Verbod van correspondentie met Belgische geinterneerde soldaten in Nederland. Men deelt ons de volgende nota mede 'Daar de misbruiken in do briefwisse ling met de Belgische geinterneerde sol daten in Nederland voortgaan in weer wil van de publieke waarschuwingen in de nieuwsbladen, zal ieder schrijven met hen per brief of per briefkaart tot nader order verboden zijn. Al de brieven en briefkaarten aan deze soldaten gericht, of door hen verzonden, zullen aan de afzenders teruggestuurd worden. Schrikkelijke moord te Thourout. Zondag werden de bewoners van de wijk Engelhof te Thourout, door oenen schrikkelijke» moord, in ontroe ring gebracht. Arthur Neyaert;. ongehuwd, die een bezoek bracht aan zijne moeder en zijnen jongeren broeder, trof beiden weenond aan. Hij vernam dat zijn vader, door zijnen gebuur, Roné Vermeersch, was geslagen en zulks nogal dikwijls gebeurde. Arthur Noyaort ontstak in heviire woede, nam een groot mes dat. onder zijn bereik lag en ijlde de deur uit,recht naar Vermeerscii die op den dorpel zijner wo ning stond. Neyaert plofte het vreeselijk wapen tot driemaal toe in de borst van Vermeersch, die badend in zijn bloed op de straatsleenen zeeg. Weinige stonden nadien was de man een lijk. Terwijl toogeloopon geburen 't slacht offer in zijne woning brachten, snolden anderen om geneesheer en policie die lanstonds ter plaats kwamen. De genees heer kon echter den dood vaststellen, terwijl de policie het eerste onderzoek instelde. De dader was inmiddels ge vlucht en kon tot nu toe nog niet gevat worden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 4 minderjarige kinderen. OPENBARE VEKOOPING van eene behuisde TE LEDE. De Notaris MEERT te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Eerste koop. Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen ter wijk «vogelenzang» gekend ten kadaster sectie A, nummers 260D en 26 Ie, met eene grootte van 7 aren 70 cen tiaren. palende ten noorde de Straat, ten ooste Mijnheer Joseph Camioot-De Winne, ten zuide en ten weste Mijnheer Frans Dael- man-Geerts. Bewoond door de medeverzoekers echtge- nooten Van Haudenhove-D'Haese. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen wijk «Geestenhoek,» gekend ten kadas ter seclie A, nummer 395b, met eene grootte van 8 aren 3" centiaren, palende ten noorde, Mijnheer Alfred Matlhys, ten ooste Ridder Christiaan de Ghellinck-d'Elsegem ten zui den Raadsheer de Kerckhove d'Exaerde, ten westen Mevrouw Weduwe Frans Van Hau- wermeiren en Kinderen. Gebruikt door den medeverzoeker heer Domien D'Haese. ZITDAGEN „lnS'e! """j8 October 1915. Verblijf Maandag 18 Telkens om 3 uren (Duitsche uur) ter her berg I11 den Haan te Lede, Bossche- straat, gehouden door de medeverzoekers echtgenooten Louis De Prez-D'Haese. N. B. De koopers worden vriendelijk verzocht hun trouwboekje en een uittreksel uit hun geboorteakte mede te brengen Veemarkt. ent, Woensdag 29 Sept. 1915. Op slal Te koop Totaal Zwijnen Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Vette koeien Stieren 48 170 177 134 5 118 48 170 177 134 5 118 b A B 11 I E K VAN Ach. EEMAiX, Aalst. Nu er weinig of geene STIKSTOFM ES- TEN te bekomen zijn. zal men best doen voor de Wintergranen. Weiden en Boomgaarden te gebruiken Ijzer- slakken en Kainiet of Chloorpot- asch of Potaschsulfaat. Deze vetten zijn van heden af ten on zen fabrieken le bekomen aan voordeelige prijzen. N b. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en ni'-rk der vellen te eischen. "TV Huren Huis Molenstraat, 11 63, zich te wen den bij M. Ach. Eeman. Albert Liénart- slraat, 10. Vergadering van den Gemeente raad op Maandag 4 October aanstaande, ten 6 uren namiddag d. u.), in de gewone Zittingszaal, ten's tad huize. Dagorde 1. Gemeentebelastingen Bijvoeglijke centiemen en kaairechton. Vernieuwing. 2. Spaarkas Rekoning 1914. Begroo ting 1916. 3. Burgerlijke Godshuizon en Bureel van Weldadigheid Grondverkoopingen. 4. Lager Onderwijs Horaanneming der school, Dry Sleutelstraat. 5. Aanwerving voorde Capucienenlaan jegens M. Van Tittelboom. 6. Openbare Werken. Kostelooze bereiding van cider of appelwijn. De belanghebbenden der stad en der buitengemeenten kunnen zonder kosten hun fruit (appelen en peren) doen bewerken in de lokalen dor stedelijke Huishoudschool nr 2, Nazaroth- slraat. Zij hoeven enkel Iruit en vaten aan to brengen. 100 kilogr. fruit geven gemiddeld 55 liters sap. Het Bestuw. Moedige daad. Op de Ledèbaan, was het paard van Jozef Verleyscn, dat men van do weide wilde halen, op hol gegaan.De genaamde August Ghysbreclit. sprong het dier, dat geon breidel of band droeg, moedig naar den kop en kon liet na een dertigtal meters ver te zijn mede- gcsleept, tot staan brengen. Indien gij altijd het juiste uur wilt hebben en verzekerd zijn van op tijd gewekt te worden, verschaft u dan een WEKKER in In t huis Lange Zoutstraat, 6, Aalst. (nabij de Groote Markt) Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 3 Okto ber 1915, M. Meganck, Leopoldstraat. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. WascHt zander alKoken in 6 minuienen werkt door zijns eigene zwaartexracUt MEN WASCHT AL ZITTENDE - Ik geef een nieuw MOR1SONS Wachmachien eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan

De Denderbode | 1915 | | pagina 3