mm Kotariëele Annoncen. Scheikundige Landvellen In den Balkan Lijst van Belgische IQÏlTEMe„y» F Ali KIEK Ach. /i/ l/ t V, Aalst. Wolczecken Mudwucze 6, 12 en 17 kilo meters zuidelijk Wolka Houlzia do vijand trok zich in wanorde lenig. Het opgeven der Dardanellenaktie? SOFIA, 5 Okloher 1915. Hier zijn be trouwbare berichten f! aangekomen lui dende dat Frankrijk en England reeds begonnen zijn met hunne troepen uil liet sc.l.iyreiland Gallipoli terug Ie trekkken. Het zou zeker zijn dal het viervorbond de Dardantllenaklie opgeeft. (Dit bericht dient hevostigd tè worden.) Het Russisch Ultimatum aan Bulgarie. ST PETERSBURG, 5 October.(Wolff.) Het Russisch ultimatum aan Bulgarië werd gister, 4 October, om 4 ure namid dag aan den minister-voorzitter Radosla- wow, overhandigd. Bulgarie voor den oorlog. Men meldt uil Sofia «lat de Ministcr- voorzittler Radoslawow aan de vertegen woordigers dor regeoringsbevriend© par tijen verklaard heeft; Wij staan voorden oorlog en moeten onze nationale belan gen verdedigen.Wij moeten onzen tegen- staanders alles, wat zij ons voor twee jaar ontnomen hebben, terug ontnemen inet gewapende hand. De Vierverbondsdiplomaten verlaten Bulgarie. Uit Sofia wordt gemold dat de diplo matische vertegenwoordigers van Italië, Frankrijk, Servie en Montenegro hun paspoort gevraagd hebben. Dit werd hun overhandigd en allen zijn terstond weg gereisd enkel de Engelscho gezant O'Beirne bleef op zijhen post, om het laatste antwoord op het voorstel van liet Vierverbond af te wachten. Bulgarië weigert. Uil Sofia meldt men dat Bulgarie aan het ultimatum van Rusland niet voldoet. Italie's ontwerpen. LUGANO, 5 October. Italië denkt tusschen te komen in Albanië, doch niet in Macedonië. Te Rome spreekt men van eene tweede ontscheping van troepen dei- Verbondenen te Cavalla. De vijandelijkheden beginnen Uit Nisch wordt gemeld dat de gebeur tenissen zich snel opvolgen. De Servische policiekommissaris, die zooals gewoonte den trein vergezelt, die over de Servisch Bulgaarsche grens rijdt, is gister in Bul garie aangehouden De trein die uil 30 rijtuigen bestond.is aangeslagen. Ruslandsvlootbeschiet Warna De Tribuna van Rome bericht uit Saloniki dal twee Russische vlooien de Bulgaarche haven van Warna onder vuur houden. In Griekenland. De troepenlanding. De Fransche gezant zond aan deu mi nister-voorzitter M. Weuizelos volgen den brief Op bevel mijner regeering heb ik de eer u de landing aan te kondigen van een eerste kontigent Fransche troepen te Saloniki. Ook heb ik de eer u te verklaren dat Frankrijk en Engeland, als Verbondenen met Servie, hunne versterkingstroepen zenden, ook met het do.el de betrekkin gen met Servie te onderhouden. De twee regeringen rekenen dat Griekenland, dat lol hiertoe bewijzen zijner vriendschap gaf, zich niet zal verzetten tegen dezen maatregel, die genomen is in het belang van Servië, dat terzeivertijd bondgenoot van Grie).enland is. Het antwoord zegde dat de Grieksche regeering de genomen maatregelen niet kan goedkeuren, Aftreden van 't Kabinet Wenizelos Uit Atlienen wordt geseind dat in don ministerraad die Maandag gehouden werd de minister-voorzitter Wenizelos zou ge zegd hebben dat Griekenland geene vol doende krachten heelt om aan eene mogelijke trocpenlanding van het Vier verbond tegenstand te bieden. De regeering zal in eene protestnota verklaren dat het landen van troepen van het Vierverbond eene schending der Grieksche onzijdigheid is, doch zal voor hel overige den doormarch der vreemde troepen op Griekschen bodem dulden. Daar echter de Kroon op dit punt een gansch tegenovergestelde standpunt aan neemt, heeft de Ministerraad besloten zijn ontslag te geven. Nog troepenlandingen. Tusschen Griekenland en Bulgarie, zal om tusschengevalleu te vermijden, eene onzijdige streek geschapen worden. De Bulgaren zullen twee kilometer van de grenzen moeten verblijven. De opvatting dal de oorlog tusschen Servië en Bulgarië overmijdelijk is, wordt algemeen bijge- t reden. (Uil het Belgisch Staatsblad) Maisonne Hendrik, li reg., 3, 4, ge- horen te Op-Oeteren, gestorven 'te Kales. Malfait Oscar Fred. 2 gidsen, geboren Ie St Amamlsbcrg, gedood te La Panne. Maquin Maurice, kap. 1 knrab., gebo ren le Antwerpen, gestorven te Kales. Marcelles Arthur Albert, 11 reg, 2, 4, geboren te Brussel, g«:doo«l te Diksmuide. Marien Louis. 10 reg. 1, 2, geboren te Antwerpen, gedood te Nieuwpoort Marreyt Jozef, 4 reg. 4. 2, geboren le Brugge, gedood !e Wulpen. Martens Alb. 11 reg. 1 korap., gedood te Sempst. 3 Oct 1914. Marlens Artli 3 lansiers, gestorven te Veuriie, 10 Nov. 1014. Marviller Maurice-Georges, 3 jag. 4,2. geboren te Keurne, gedood te Diksmuide. Marx Lodewijk, 1 car. gestorven te Tonhridge (Engeland). Massereel Gustaaf, 6 reg. 4, 4, gedood te Ramskapelle, 30 Oct. 1914. Massereel Gustaaf. serg. 11 reg. 1,4, geboren teElseno, gestorven Engelsche Ambulancie 26,133 Massarl Em. 4 jag. te voet, gedood aan den IJzer 23/31 Oct. 1914. Mast Victor, 7 reg. 3, 3 geboren le Hemixem, gestorven in 't liosp. Elseue Matheys Alb. 2 grenad. 1, 3, geboren te Uk kei, gedood le Sempst. Matheys Jules, 14 reg. 2, 1. geboren te Horpmael, gestorven te Kales. Matton Jozef, 11 reg geboren te Dworp, gestorven ambulancie Kales. Meert Jozef,5 art. 89 bat., geboren te Waldeyhtm, gestorven te Sl-Pol-op-Zre. Mocrma-n Jozef, 1 instr. center., gebo ren le Steenhuyze, gestorven te Dieppe. Meerman Frans, 2 jagers te voet, 1, 2, geboren te Kapelle-a.-d.-Bosch, gestor ven le Kales. Mecrschatit Henri, 2 jag. te voet, 1, 2, geboren te Micbelbeke, gedood aan deu IJzer. Meert Gust. 9 reg. 1, 2, geboren te Brussel, gestorven te Kales. Moire Cyr 1 jagers te voet, 2,1, gebo ren te Waarschoot, gedood te Pervyse. Mekerlé Frans, 1 jagers te voet, 1, 3, geboren te Meirlebeke, ges tor v. te Ivales. Mélis D. 1 linie, geboren te Dender- monde, gedood aan den IJzer. Mercier Georges, 2 jagers te voet, 2,3, geboren te Twee-Acron, gesl. te Ivales. Merkin Nik. genie spoorw. geboren te Bilsen, gestorven te Veurne. Merlevé Aug. 1 jagers te voet, gestor ven in het hospitaal van Deyenport. MerreAl., 12 linie, geboren te Ware- gem in 1882, gestorven te Pontoison. Driedaagsche Fruitnijverheids leergang. Zaterdrg 9 Ocleber. om 14 ure, zullen wij in de lokalen der Huis houdschool n. 2, in de Nazarel straat, een practische leergang openen die enkel drie dagen zal duren Zaterdag, Zondag en Maandag. Binst die dagen zal er wor den fruit gedroogd, confituur en cider gemaakt. De belanghebbenden zullen zoo in de gelegenheid worden gesteld al de bewerkingen, van de oorste tot do laatste te zien uitvoeren eu er zelve aan meê le helpen. Hoe belangwekkend de demon stratie-voordrachten, in vele steden en dorpen gegeven, mochten zijn, toch mogen zij op geene volledige aanspraak maken daar de tijd meestal Ie kort schoot Men werkt een droogsel af op 24 uren tijdsen om confituur te vervaardigen zijn er ook verschillende uren noodig eene voordracht kan natuurlijk niet zoo lang duren. Om die eerste propaganda te volmaken en vooral om aan hen die er oprecht be lang bij stellen en die fruitnijverheden verlangen aan te vatten werd de drie daagsche cursus ingericht.Theoretische en practische oefeningen zullen afwis selen. Zij die van verre zouden komen, zullen hier in Aalst gemakkelijk logist vinden de eetmalen zullen in gemeen zaamheid kunnen worden genomen aan zeer genadige prijzen in de Huishoud school zelf.De lessen zullen den .Maandag middag eindigen. Verdere inlichtingen worden goerne verschaft door M Miserez, te. Aalst. N. B. Gedurende den driedaagschon cursus zullen ter school aardappelschil len eu eikels gedroogd worden alsook magere kaas gemaakt. Leden van voediiigscomiteilen, die in deze laatste bewerkingen zouden belang stellen, zullen even welkom wezen. Stedelijke Huishoudschool n. 2. Eene tweede huishoudschool voor jonge dochters zal worden geopend in de Naza- rethstraat. 78. op Maandag aanstaande, 11 October, om 9 ure voormiddag Zullen worden opgeroepen om den driemaan- delijkschen leergang le volgen dé doch ters ingcs'-hreveii onder nT 166 tol en inbegrepen nr 213 deze zullen overigens Ion huize persoonlijk beri lit ontvangen. Het Bestuur. Academie van Schoone Kunsten. De BeslurendeCommissie der Academie maakt bekend dat de leergangen van liet schooljaar 1915-1916, zullen aanvangen den Maandag 11 October 1915, le 6 uren 's avonds. Te beginnen van Zondag 17 October, zullen de Zondag leergangen gegrven wor den De nieuwe leerlingen zijn verplicht zich le laten inschrijven ter Academie op Maandag II October aanslaande, van 2 tot 4 uren 's namiddags, zij moeten be wijzen dat zij den ouderdom van lien jaren hebben bereikt, behoorlijk kunnen lezen en schrijven en de grondregels der rekenkunde machtig zijn. De praktische lessen van schilderen van letters, hout en marmer, zullen gegeven worden op alle Zondagen ('uitgezonderd de Feestdagen) van 9 tot 11 uren voor middag. Do inschrijvingen voor deze bijzondere leergangen worden ontvangen door den leeraar. Aalst., den 17 September 1915. De Secretaris De Voorzitter, Oscar Reyntens, F. De Hert. Instel, 21 October 1915, Zondagrust. Van 's middags tol middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 10 Octo ber 1915, M. Renneboog, Nieuvvslraat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 3 Huwelijken, A. Roelandl, zonder beroep, met M. Van Lierde, zonder beroep. Overlydens. L. Van Geit, man Riinbaut, zijdebew., 24 j., Ledehaan N. Baeyens, weduwe De Sadeleer, zb. 84 j. Leopoldstraat. Veemarkt. Gent, van 22 tot 24 Sepl. 1915. Prijs per kilo Getal l"k. 2ek. 3ek. Ossen 199 1,70 1,60 1,40 Vaarzen 181 1,70 1,00 1,4.) Koeien 147 1,65 1,55 1.35 Slieren 122 1,65 1,55 1,35 Kalveren 123 1.90 1,50 1.25 Schapen 06 1,50 1,40 1.30 Zwijnen 161 2,70 2,60 2,50 Vlggens, 330 jonge varkens, 16 ma gere runderen, 42melkkoeien, geiteu, lammeren, Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 2 Oct. 1915. Aardappelen de 100 kilo 0,00 k 00,00 Boter per 3 kilo 12,00 k 12,00 Roomboter per kilo 0,00 k 4,90 Eiers de 25 4,00 k 0,00 Ajuin de 100 kilo 00,00 k 00,00 Viggenen het koppel 00,00 k 00,00 BOTERMARKT. 27 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 215 kgr. Prijs 4 fr. HOP. 31 balen prime prijs 40 62 1/2 22 balen gewone pluk prijs 25 40 De Notaris Moyersoen te Lede, zal openbaarlijk verkoopen 1° Eenen Eigendom te Kerkxken, Boekent, bestaande uit meerschen, bosch en wijmenier, groot 1 hectaar, 49 aren 83 centiaren, sectie A, nummers 63, 64, 65 en 66. De meerschen gebruikt door Karet Tas en de kinderen Karei Cobbaut, de wijmenier door Louis De Meerleer en den bosch onver- huurd. 2° Een perceel Land, te Nieuwerkerken, op het Groot Broeckveld, sectie C, nummer 1075B, groot 34 aren 60 centiaren. In ge bruik bij BoxstaelCh.-L., Desiréen Edouard. 3" Eene partij Land en Meersch, te Nieu werkerken, wijk Het groot Stuk groot 3 hectaren 2 aren 46 centiaren, sectie B, nummers 1387, 1388, 1390, 1393, 1394. 1395 en 1396. Opleg Boomprijsfr. 240.00. In gebruik bij Desiré De Vuyst, Dom. Van Sande en anderen. 4° Eenen Meersch, te Nieuwerkerken, Pij- penbeek, Houzestraat, groot 43 aren 45 cen tiaren, sectie B, nc 844. Boomprijs fr. 795. Gebruikt door Mad Wed. Dom. Van Landuyt. Verblijf, 28 October om 2 ure namiddag, ter herberg De Vrije Jacht bij Madame Ph. Van Coningsloo, te Aalst, St. Job. N. B. Verzoek aan de liefhebbers zich te voorzien van hun trouwboeksken of van een extrakt hunner geboorteakte, en aan degene die kunnen genieten van vermindering van rechten hunne contributiebiljetten mede te brengen. De Notaris Moyersoen te Lede, zal open baarlijk verkoopen 1° Vier aaneenhangende Huizen met Tuin, te Aalst, Gentsche straat, nummers 117, 119, 121 en 123, groot 12 aren 10 centiaren, be woond door Domien De Smedt en anderen, sectie A, nummers 2103G, 2104c, 2104D, 2105a, 2106 G. 2° Eenen Boomgaard, te Aalst, komende van voren aan de Steenstraat en van achter aan de Klottestraat, sectie C, n° 649C, groot 26 aren 90 centiaren. Gebruikt door Frans De Strooper. 3° Land, te Aalst, Siesegemkauter, tegen den Gentschen Steenweg,sectie C, n° 1327a, groot 25 aren 60 centiaren, gebruikt door Serafien Neetens. 4" Land, te Aalst, Siesegemkauter tegen den Gentschen Steenweg, sectie C. nummers 1398 en 1399, groot 32 aren 40 centiaren, gebruikt door Rufin Staels. 5° Eenen Meersch te Aalst Schaarbeke, Sinte Appoloniastraat, sectie C. n° 224, groot 55 aren 4 centiaren. On verhuurd. Instel, 19 October ,Q._ Verblijf, 26 October om 2 uren namiddag, ter herberg Het Graven Hof bij M- Petrus Kieckens, te Aalst, Brusselsche straat. N. B. Verzoek aan de liefhebbers zich te voorzien van hun trouwboeksken of van een extrakt hunner geboorteakte, en degene die kunnen genieten van vermindering van rech ten van hunne contributiebiljetten mede te brengen. OPENBARE VEKOOPING van eene behuisde TE LEDE. De Notaris MEERT te Erpe, zat namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Eerste koop. Eene behuisde Hofstede gestaan en gelegen ter wijk «vogelenzang» gekend ten kadaster sectie A, nummers 260D en 261e, met eene grootte van 7 aren 70 cen tiaren, palende ten noorde de Straat, ten ooste Mijnheer Joseph Cannoot-De Winne, ten zuide en ten weste Mijnheer Frans Dael- man-Geerts, Bewoond door de medeverzoekers echtge- nooten Van Haudenhove-D'Haese. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen wijk «Geestenhoek,» gekend ten kadas ter sectie A, nummer 395b, met eene grootte van 8 aren 30 centiaren, palende ten noorde, Mijnheer Alfred Matthys, ten ooste Ridder Christiaan de Ghellinck-d'Elsegem ten zui den Raadsheer de Kerckhove d'Exaerde, ten westen Mevrouw Weduwe Frans Van Hau- wermeiren en Kinderen. Gebruikt door den medeverzoeker heer Domien D'Haese. ZITDAGEN Instel Maandag 11 Verblijf Maandag 18 0c,°bc' ,915' Telkens om 3 uren (Duitsche uur) ter her berg In den Haan »,-te Lede, Bossehe- straat, gehouden door de medeverzoekers echtgenooten Louis De Prez-D'Haese. N. B. De koopers worden vriendelijk verzocht hun trouwboekje en een uittreksel uit hun geboorteakte mede te brengen. VAN Nu el* weinig of geene STIKS I'OFMES- 'l'EN te bekomen zijn. zal men best doen voor de Wintergranen, Weiden en Boomgaarden le gebruiken Ijzer- slakken en Kainiet of Chloorpot- asch of Potaschsulfaat. Deze vetten zijn van lieden af ton on zen fabrieken te bekomen aan voordeelige prijzen. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vellen le ciselieu II li Huis Molenstraat, 11 11,11 eu .63, zicli te wen den bij M. Ach. Eeman, Albert Liénart- straat, 10.

De Denderbode | 1915 | | pagina 3