Russiscfle-ïürRscliBOorlog Een VertreK uil om lie MriiapllsB. Op den Balkan Lijst van Beiglscüe Gesneuvelflen De Paspoorten fien en aanvallen dreven er hun ©ogenblikkelijk bijna volledig uit. In den namiddag verjoeg een krachtige tegenaanval de laatste vijandelijke troe pen, welke alsdan volkomen in hunne schutsgraven teruggeworpen werden. Op het overige front werden bijzondere levendige arlilleriegevechten gevoerd, voornamelijk in Artesië, in de streek Loos, noordelijk de Aisne, op de hoog vlakte van Nouvrori, tusschen Maas en Mosel, in 't woud van Aprémont en in Lotharingen zuidwaarts Leinlrey. In do Vogeezen lieten wij tegen Violu twee legenmijnen springen, welke vijandelijke mijnwerken vernielden. Uit Duitsche bron. Legergroep van Generaal Veldmaar schalk von Hindenburg Noord-oostelijk en n oord-westóljilt Mitau rukten onze troepen vooruit. Wij namen verscheidene vijandelijke stellin gen in. Leg er af deeling des Generaals Veld maarschalken Prins Leopold v. B. Niets nieuws. Legergroep van Generaal- Veldmaar schalk von Linsingen. De gewestelijke gevechten aan den Slyr duren nog altijd voort. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 20 October 1915. In Kolki-gebied duurden de gevechten gisteren nog steeds voort, zonder dat een of andere uilslag bekwam. Aan de Putilowka maakte het strijdkornmando van hel. 49 iiifanteiio-regiment door liet vernietigen der locomotief van een rus- sischen panlsertrein, eenige schreden voor onze stellingen, twee machienen- geworen, talrijke japanscho handvuur wapens en oorlogsmateriaal buit. Anders, in 't noord-oosten niets te mel den. Uit Russische bron ST. PETERSBURG, 19 October. Ambtelijk oorlogsbericht. In de streek van Riga, aan de Aa, afwaarts van Milau, worden de vijan delijke afdeolingen die bij Herzogshof (Noordwestelijk Mitau) overgegaan wa ren, over den vloed teruggeworpen. OP het front in do streek van Duna- burg bleef do vijand rustig na de aanval ler welke wij gister terugwierpen.Slechts bij het dorp Poschilina (vijf kilometer Zuidelijk Illux?) beproefde de vijand ons door twee aanvallen uit onzo graven te dringen de aanvallen worden afgesla- pon. De artilleriestrjjd duurt voorl.° fusschen het Demmenmeer en het i>.yswjatymoor is lestryd nog aan gang." Noordelijk het dorp Nurwjanzy (aan den Zn delijkeu oever van het Dryswjaty meer; werden ue duitschors uit hunne stellingen geworpen. Aan de boven-Njemen, stroomafwaarts Djuljatitschi, namen wij storiiienderhand liet dorp Schlscherssy Zuidelijk de Pripel aan de benoden-Slyr, behaalden onze troepen gister een merkelijk succes. Gavalerio-afdeelingcn verwierpen den vijand bij de statie Podczerewicze. zes kilometer Zuidelijk Rafalowka. Evenzoo hezetleii wij het dorp Kozlince, vijl' kilo meter slroomafwaarts Chartorysk, en bezetten hot bruggenhoofd. Wij wierpen den tegenaanval des vijands terug. Gistermorgen drongen onze troepen in het dorp Kulikowicze, Zuidelijk Nowo- diolki. Oostenrijksch-Hongaarsch- Italiaansche Oorlog. Uit Oostenrijksche bron. Het sterke artillerievuur tegen onze stellingen aan hot Izonzo-front duurde gisteren nog den ganschen dag door. Tegen de hoogvlakten van Doberdo nam bol in den namiddag nog in hevigheid toe. De Italiaansche infanterie viel in bet Krngebied, nu eens bet bruglioofd van Tobneinen dan eens de Monte Sabotino en de Monte San Micbele en oostelijk Vormigliano aan. Die aanvallen werden overal met groote verliezen afgeslagen. Uit Italiaansche bron ROME, 20 October 1915. Onder steund door liet krachtig en werkzaam vuur onzer artillerie, voerde onze infan terie gisteren aan verschillende punten der Tyrolergrens aanvallen uit en be haalden daarmee morkelijk voordeel. In Lagarinadal bezetteden wij Bretonico en het nabijliggondo slot aan de straat Mori. In hel iioogdal van Cordevole be machtigden onze troepen noord-oostelijk Sassn d; M-zzodi bet veel beduidend hoogtepunt 2249 eu de vestingen, welke op dit punt tegen den rechteroever van den borg vloed berusten. Op den linker oever maakten wij ons ook meester van do vestingen van Lanapas tegen Livina. In liet gebied van Falzarego volmaakten wij do verovering van Sasso di Stria, welke het punt op eene hoogte van 2477 meters bekroont. In Karanlhie duren de ondernemingen, die hel verdrijven des vijands uit de boschstreken in 't. hoogere deel van het Chiassodal voor doel hebben, levendig voort. Op den Karst kon men gisteren namiddag eene levendige artillerioonder- neming van wege don vijand waarne men, die ook gedurende den ganschen nacht aanhield. in 1871 Uit Duitsche bron. Oostenrijksche-Hongaarscbe troepen dringen op Sabac vooruit. In de streok zuidelijk Ripan duren andere gevechten nog altijd voort. Zuidwaarts Lucica- Bozevacisde vijand opnieuw verslagen. Bulgaarsche troepen nemen door snel aanvallen bezit van Sultan-Tepe, zuid westelijk Egri-Palanka, bij de voor- waartsmarschen op Kuinanovo namen zij 2000 gevangenen en veroverden 12 stukken geschut. Uit Oostenrijksche bron. De in Macva vooruit dringendeOosten- rijksch-Hongaarsche troepen naderen Zabac. Bij Ripanj en zuidwaarts Grocka wierpen wij den vijand uit oono sterk bezette hoogte-stelling. Duitsche strijd krachten veroverden zuidelijk van Se- mendria deu overgang der neder Ralja en wonnen zuidoostelijk van Porazovac in de richting van Petrovac gedurig ler- ••ein. De Bulgaren ontrukten den vijand de versterkte stellingen op den Sultan- Tepe zuidwestelijk Egri-Palanka. In de- streek Kumanova vooruitgaande namen zij 2000 Serviërs gevangen en als buit twaalf kanonnen. Bulgaarsche bron. Ambtelijk legerbericht. Ons in Servie vooruitrukkende leger behaalde do vol gende overwinningen In het Timockdal bezetteden zij de lijn Toherni-Brh-dorp, Gharhoavac-dorp Aditschevac dorp Pali- nac, Inovo, Balta en Berilowice. Zij namen zuidwaarts deWlassinamoerassou de hoogten van Panydjiu Grob. De aanval op deze hoogten werd met dedeelneming onzer ruiterij doorgevoerd. Door een moedigen aanval uit liet nooi den welke met een doelmatig maneuver uit liet zuiden gepaard ging, bemachtig den onze troepen hel gewichtig strate gisch punt Sultan-Tepe. Aan hot front bij Stracin werden ongeveer 2000 gov genen en 12 kanonnen buit gemaakt. Uit Servische bron. NISCH, 18 October 1915. Aan het Servisch front vielen de Bulgaren, mol sterke krachten, op gansch de lyn aan. In het gebied van Timok en de Bregani- ka, in de nabijheid van Zajecar, door schreden zij Raikow.Sawat en Stoikbrdo Verder noordelijk dwongen zij de Ser viërs, in de richting op Knjajewatz terug Ie wijken. Zij vielen verdei' aan met ver scheidene regimenten. Noordelijk bij Kriwa-Palanka, aan de straat naar Kumanowo. Het gehikte hun Tschiepi- nobrdo to bereiken, van waaruit zij Kumanowo- Bran je en de ijzeren weg! ij n Nisch-Saloniki bedreigen. De serviers bieden eenen hevigen tegenstand aan"de Breganika. Uit Turksche bron KONSTA NTINOPEL, 17 Oct. 1915. Draadbericht. In den nacht van 17 tol 18 October vielen onze verkenniugs- afdeelingen vijandelijke verkennings troepen aan en drongen ze met groote verliezen naar de schutsgraven hunner hoofdlijn terug. Bij Ari Biirnu en Sid-el- Bar gewestelijke vuurgevechten en bom men werpen. Aan de andere fronten niets van beteekenis. Uit Turksche bron KONSTA NTINOPEL 19 October 1915. Draadbericht. Over de russischo aan- valspogingen op het Kaukasusfront wordt gemeld Gedekt door dichte rookwolken vielen de russen het turksche centrum noord waarts den stroom Alrax aan. Zij wer den door heftig tnachinengeweervuur er door bomben onmiddelijk teruggeslagen, zij lieten daarbij talrijke dooden en ge wonden alsook een groot getal wapens en ander materiaal in pand. Eveneons werd aan een ander deel van 't front een legen onzen rechten vleugel met over groot© krachten dnorgevoorden aanval der russische ruiterij afgeslagen. Eene russische patrouilje viel in eene hinder laag en verloor veel manschappen aan dooden, gewonden en gevangenen. Daar de russen eene overrompeling door de turksche troepen vreezen versterken zij haastig hunne stellingen. Russische soldaten komen bij de turk sche voorposten en smeken om'brood en tabak. Twee russische officieren kwamen bij twee turksche officieren naar de laatste oorlogs berichten vragen. Als zij de overwinningen der Bulgaren en liet mislukken der Engelsche-Fransche offen sieve vernamen wierden zij zeer bedroefd. In deze streek is de winter reods be gonnen. (Uit 't dag-boek van Sarah Bernhardt) (7* Vervolg) Ik begon doodsbang te worden. Het was mij of in de stilte onderaardscbe kreten weerklonken, leder klein aardkluitjeileek mij toe een hoofd te zijn. Na een half uur aldus geloopen te' hebben zagen wij van verre een troepje menschen aankomen rnet lantaarns. Ik liep in;'de rich ting van die menschen om inlichtingen te vragen over den weg dien wij moesten vol gen. Maar ik bieef ontsteld staan toen ik naderbij kwam snikken drongen tot ons door. Ik zag een arme, dikke, zwaarlijvige dame door een jongen priester ondersteund. Haar heele lichaam schokte onder de zenuwtrekkin gen van haar smart. Zij werd gevolgd door twee onderofficieren en nog drie andere menschen. Ik liet de dame voorbijgaan en vroeg naar haar, aan de menschen die achter haar liepen. Ik vernam dat zij de lijken zocht van haar man en haar zoon, beiden gedood op de vlakte van Saint-Quentin eenige da «en te voren. Zij kwam iederen dag tegen het vallen van den nacht, om nieuwsgierigen te ontwijken, un al naar zoeken was tot nu toe teveigeefs geweest. Maar dezen keer hoopte men toch, want een der onderofficieren die pas uit het hospitaal gekomen was, geleidde hen naar de plek waar hij den man van het arme schepsel doodelijk gewond had zien neer vallen 't was daar waar hij zelf neerge vallen was en door de ambulance werd weg gehaald. Ik bedankte die menschen die mij de: treurigen weg dien ik gaan moest, aanwezen, den besten althans door dit kerkhof, nog warm onder het ijs- Nu onderscheidden wij overal groepen die aan 't zoeken waren. Het was om het uit te gillen van akeligheid. Opeens trok de jongen die ons rijtuig be stuurde mij aan de mouw van mijn mantel, O Mevrouw Kijk daar eens dien schurk die steelt Ik keek en zag een man plat op den grond liggen, niet een grooten zak vlak bij zich. Hij had een dievenlantaarn waarvan hij het licht op den grond richtte. Dan kwam hij half overeind, keek overal om zich heen, zoodat zijn silhouet zich afteekende op den horizont, en hervatte zijn werk. Toen hij ons gewaar werd, doofde hij zijn lantaarn uit en kroop in elkaar dicht tegen den grond. Wij liepen zwijgend rechtop hem aan. Ik had het veulen ook bij den teugel gevat aan den anderen kant, en de jongen, zeker begrijpend wat ik van plan was, liet mij begaan, en ik liep op den man toe, doende alsof ik hem niet zag. Het veulen schrikte terug, maar wij trok ken en dwongen het orn voort te gaan. Wij waren al zoo dichtbij, dat ik huiverde bij het I denkbeeld dat die ellendeling zich misschien Frankrijk in staat van oorlog met Bulgarië. Ilavas publiceert do volgende offlcieele nota. Daar Bulgarië de vijandelijkheden geopen i hoeft tegen een bondgenoot van Frankrijk, beschouwt zich de regeering der Republiek, te rekenen van 10 Octo ber, om 8 uur 's morgens in oorlog met Bulgarië; door de schuld van laatstge noemd land. Engelsche oorlogsverklaring aan Bulgarië. Hol Engelsche ministerie van buiten- landsclie zaken deelt mede Als gevolg aan de verklaring van Bul garië, dat liet zich in oorlogstoestand bevindt met Servië, en in bondgenoot schap met de centraal-mogondheden, heeft Engeland, door bemiddeling van don Zweedschon gezant medegedeeld dat te rekenen van 15 Oklober, om 10 ure 's avonds de oorlogstoestand tusschen Engeland en Bulgarië is ingetreden (UU het Belgisch Staatsblad) Tweede offlcieele Lijst. Vandersnick E., 3 jagers, geboren Lede gedood Dixmuide. Vandei weide J., vest. geboren Meuder- malle, gèstorven Kales. Van der Weyden J J. M., 10 reg., gebo ren Kessel-Loo, gestorven Erfurt. Van Huffel E., 4 jagers te voet, gedood den 23-10-14. Van Impe, art. Meire,ged. te Lachenen. Van Kwelenberge Victor. 4 linie, vrijwil liger, gedood te Ranipscapelle. Van Langendonck j 9 linie, Ukkel, ged. te Lombartzijde. Van Limbergen J., vrijwilliger, Gheel, gest. te Le Mans, (Frankrijk). Van Lint, kaporaal, 1 karabinier, Grim berghen, gedood te Caeskerke. Van Mieghein Fr., 4 linie, gestorven in Engeland. Van Muysenwinkel J. vrijwilliger, 9 linie gedood aan den Ijzer. Van Ockelen H., grenadier, Borgerhout, gedood te Diksmuide. Van Oeteren H. A., 14 linie, Eelen, ged. te Ramskapelle. Van Overberghe E 8 linie, 3/3, gedood te Ramskapelle. Van OvermeireF., 2 gidsen, Borgerhout, gestorven te Kales. Van OydonckF., 6 linie, ged. te Veurne. Van Pekelen H gren. 1/4, Borgerhout, gedood aan den Ijzer. Van ReethJ., 10 linie, Betecom, gedood aan den Ijzer. Van Roey F., 1 linie, Willebroek, gestor ven te Kales. Van Roeyen H. C., kanonnier, 20 brig., Sint Nikolaas, gedood te Lisp Van Rompaye A J., 6 linie, gestorven te Bergen-op Zoom. Van Roy P. J., 9 linie, gedood te Luik. Van Santvoort F., genie, Borgerhout, ge dood te Veurne. Vanschandael A 2 jagers te voet, Gla- beek, gedood aan den Yzer. Van Schoubroeck L. LJ.genie, Diest gestorven le De Panne. Vanschuytbroeck, mitrailleur, gedood te Diksmuide. Van Se veren J. A., 3 linie, Wetteren, ged. aan deu Ijzer. Van Thielen P. L., 7 linie, Herselt, ged. m den Ijzer. Vauturnhout G,, gren., Antwerpen, gest. te Kales. Van Turtelboom P., 4 linie, Sottegem, gedood te Veurne. Van WambekeN., 3 jagers, geboren te Kruishoutein, gestorven te Cherbourg. Van Wansul C. L II linie, geboren Nevele, ged. Diksmuide. Van Wemmel M 1 linie. I, 2, geboren te Jette, gedood te De Kapelhoek (Diksmuide). Van Zeebroeck C E., karab.-wielrijder, geb Brussel, gedood Driegrachten. Vaerewyck A., I jagers te voet, geboren Sinaaï, gedood te Pervyse. Verbccke M.. 1 linie, Molenbeek. Verbeicht H., 7 linie, geboren Merxein, gestorven Leuven. Vercaminen S.. 1 art., geboren te Lier, gestorven Kales. Vercauteren E. E., 10 linie, geboren Ant werpen, gedood Ijzer. Vercauteren P 2 jagers te voet, geboren St Nikolaas, gest te Kales. Vercauteren B., 4 jagers te voet, geboren te Zele, gestorven Kales. Vercouteren J 5 linie, gedood Veurne. Vercruysse P., 9 linie, vr., gedood Lom- baertzijde. Vercruysse L. S-, kar., wielr., geb. Ant werpen, gedood aan den Ijzer.. Verdoodt F kar., gestorven Colchester. Vereeckc C., 1 linie, geboren Ertvelde. gest. Kaies Vergaelcn 8., 2 jagers te voet. geboren Brussel, gedood te Diksmuide. Vergauwen A 8 linie, geb. Zwijndrecht, gedood aan den Ijzer. Vergote J 23 linie, geb. Mculebeke, ge storven te Kales. Verhaegen M 3 linie, geb. Voormezeele, gestorven Leuven Verhaege R., werkman-soldaat, geboren te Moorslede, gest Kales. Verhaege A., 3 vrijw., geboren te Sint- Michiel Brugge), gest. Granville. Verhcecke M., 8 linie, geboren St Gillis, gestorven Nieuwpoort Verheyden J.. 2 art., geboren Rhode-St- Agatha, gestorven Kales. Verheyen J. H., 4 art., geboren Mortsel, gestorven Kales. Verhoeven J.. 2 linie, gestorven Veurne. Ziehier nog eenige nadere eu moer juiste inlichtingen nopens de paspoorten en eenzelvigheidskaarten, volgens do bepaalde verklaringen van de Duitsche overheid Elkeen boven de 15 jaar moet voor zien zijn van eene bruine eenzeivjghnids- kaart, af te laveren door den policie- kommissaris of den burgemeester. Voorzien van die bruine kaart, mag men van 5 uur 's morgends tot 8 ure 's avonds, langs de openbare wegen gaan te voet, in gansch het Etappengebied, omvattende 13 krijgsarrondissemeuten, namelijk Gent, Aalst, Oudenaarde, Gee- raardsbergen, Dendennondo, St Nikolaas, Lokeren, Ertvelde, Eeeloo, Beernem, Deinze, Thielt, Kortrijk. De bewoners van groot-Gent, (Gent, Ledeberg, St-Amandsborg, Gentbrugge), mogen voorzien van de bruine Kaart, per spoorweg, stoom- on elektrieken- tram verkeeren in den Gentschen Kring, die zich uitstrekt over de gemeenten l)cs- telbergen, Heusden, Melle. Meirelbeke, Zwijnaarde, Drongen, Mariakerke en Womielgem, tusschen 5 ure 's morgends en 8 ure 's avonds per rijtuig en' velo moet men voorzien zijn vaneen paspoort. Voor zekere deelen van hel Etappen- gebied, zooals de grensstreek is een bij zonder paspoort noodig van de Duitsche overheid. Om te mogen verkceron in eene vroom de gemeente van 8 tot, 12 ure 's avonds, zelfs to voel. moet men een bijzonder pa-poort bobben van de Duitsche Over heid. Voor hot verkeer in eene vreemde ge meente to voet, tusschen middernacht en 5 ure 's morgends, worden geen» pas poorten afgeleverd tenzij aan geneesheo- ren, vroedvrouwen en priesters. Voor bel verkeer por tram, spoorweg, rijtuig o-i velo, builen de gemeente welke men bewoont en voor do inwoners van Gent, Ledeberg, St-Amandsberg en Gent- brugge builen den Gentschen kring, moet men altijd oen paspoort hebbon van de Duitsche overheid. Door bijzondere vergunning, aangezien Slootendrios reeds Oostakkersch grond gebied is, mag men op de lijn Gent-Zaffo- lare-Lokeren, van don stoomtram zonder paspoort gebruik maken tot Lotmles. door het lichte rijtuigje zou laten overrijden liever dan zijn daar-zijn kenbaar te maken. Maar daarin vergistte ik mij gelukkig. Een gesmoorde stein prevelde Opgepast I I ik ben een gewonde, overrijdt mij niet -•> j Toen nam ik de rijtuiglantaarn (wij hadden i er iets overheen gehangen, daar de maan ons nog beter licht gaf) en ik richtte liet licht op het gezicht van den kerel. Ik stond verstomd liet was een man v<m vijf en zestig a zeventig jaar, met een gezicht vol groeven, omlijst door twee lange, vuile grijze bakkebaarden hij had ccn doek on zijn hals en een donkeren kraagjas aan. Om hem heen, deed liet maanlicht gordels, koperen knoopen, sabelgevesten en andere dingen opglanzen, die de oude schelm aan de dooden ontrukte. - Je bent geen gewonde, je bent een dief een grafschender ik zal roepen, dan zullen ze van jou ook een doode maken Versta je, ellendeling En ik kwam zoo dicht bij hem dat ik zijn adem den mijnen voelde besmetten. Hij kroop op zijne knieën, en zijn misda dige handen vouwend, smeekte hij mij om genade, met bevende, weeke stem Laat dien zak liggen en al die dingen, maak je zakken leeg, laat alles hier en ga weg En gauw ook Als je niet meer zien kan, zal ik een van die soldaten daarginder roepen, die het slagveld afzoeken, en hun zal ik je buit geven. Maar ik voel heel goed dat ik iets verkeerds doe met jezelf niet uit te leveren. Hij leegde, steunend, al zijn zakken. En hij woü al weggaan, toen de jongen mij toefluisterde Hij heeft schoenen onder zijn jas verstopt... Ik werd woedend op dien laaghartigen dief, Ik trok hem zijn wijde kraagjas afLaat los. laat alles los ellen dige kerel, of ik roep Zes paar schoenen van de lijken afgehaald, vielen met dof geluid op den bevroren grond. Hij bukte zich nog om zijn revolver op te nemen, dien hij uit zakken gehaald had met de andere gestolen voorwerpen. Wil je dat wel eens laten liggen en maken dat je weg komt 1 Mijn geduld is nu op Maar als ze mij pakken, heb ik niets om mij te ver dedigen riep hij in een aanval van wan hopende woede. Dan zal onze Lieve Heer dat zoo gewild hebben Pak je weg of ik roep En de kerel ging op de vlucht, met heel wat scheldwoorden aan mijn adres. Mijn kleine koetsier ging een soldaat roe pen, wien ik liet geval vertelde, hem de voorwerpen aanwijzend. O ik zal hem niet naioopen, daar liggen nog dooden ge noeg. Wij zetten onzen tocht voort tot dat wij een klein kruispunt bereikten vanwaar wij een min of meer berijdbaren weg konden volgen. Na Buvigny doorgetrokken te zijn en een boscli met drijfzand-moerassen waarin wij bijna verzonken waren, was onze treurige tocht eindelijk volbracht en bereikten wij Le Cateau in den nacht, half dood van ver moeienis, angst en vertwijfeling. EINDE. Sara li Boi'nliardt verhaalt i eindelijk, na op hare reis nog allium, het geluk had gansch ha: inden voorspoedigen toestand aa n verder hoe zij al gesukkeld te familie in ge le treffen. De redenen van Delcassé's ontslag Het Journal de Genève geeft eono nieuwe verklaring van de redenen die den Heer Dolcassé zouden aangezet heb ben om zijn ontslag le nomen Na liet wegzenden van Venizelos door den ko ning van Griekenland, oordeelde de Franscho gezant to Athene het nuttig de ontscheping der geallieerde troepen te Salonika slop te zetten. Zijn verslag over dezen slap kwam op de Quai d'Orsay aan, juist op dit oogenblik waropdo beer Dolcassé, die zich onwel gevoelde, zich door don heer Viviaui deed vervangen. Waar de hoor Delcassé het optreden "van den Franschen gezant te Athene volko men in het gelijk stelde, gaf de hoer Viviaui bevel met de ontscheping voort te gaan. Dit veroorzaakt- wrijving tus schen de twee staatslieden en eindigde met het ontslag van Delcassé. Derde Engelsche oorlogsleening In de eerstkomende dagen zal er te Londen, onder voorzitterschap van deu Engelschen minister-voorzitter lord As- quith, een buitengewone ministerraad plaats hebben, welke zal beslissen over de uitgifte dor derde Engelsche oorlogs- leenirig. De onderhandelingen van den j flnancie-mhiister lord Mac Kenna, met de groote Londensche banken, hebben tot eeno grondige overeenkomst gevoerd, I in alle geval zal de leening vóór Niouw- jaar ter onderschrijviug voorgelegd wor- I den. j Voor de verfraaiing der Belgische steden. De kommissie voor Gebouwen en Na tuurschoon heeft een vóór-ontwerp be studeerd met het doel de formaliteiten le regelen welke inzake het bouwen van nieuwe en de verbetering van oude wij ken in Steden en Dorpen le vervullen zijn. Deze studie werd gemaakt met het oog op den vooruitgang van de hygiëne en liet schoonheidsgevoel als ook het drukker verkeer, welke de eenmaking én liet verbetoren van eenige voorafgaan- delijke formaliteiten vergen met betrek king tol bet oprichten van nieuwe wijken

De Denderbode | 1915 | | pagina 2