umm Notariëeie Annoncen. OPSTEDE en L AH L A N D BOOMiM Openbare Verkooping. Scheikundige Landvellen Robert Van de Lanotle ACH. EEMAN, AALST. Ml m PiTTE-aéfSSlIg FR8ITB#dM?8Sï«ï b A BKI EK Ach. EEMAN, Aalst. Grondkrediet van Behjië FBBH1EK VHN 8ÖPEBPH0SPHHTEH JöHEiKÜHDIBE VETTEH EU MOS. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ to kunnen verhinderen dat Wladiwostok eene opene haven voor Japanschen invoer zou worden. Thans acht. Japan de gelegenheid gunstig oio dusdanige matiging aan d»< Russische toltarieven te bewerken, dat zijne toenmaals bezwaarde handelsstel ling in Wladiwostok kan heroverd en een afzet voor zijne voortbrengsels in het Russische binnenland kan gewonnen worden. (Koln. Zeit. 1139 Groote brand in Canada. De Times meldt dat groote branden ontstaan zijn in de bosschen der Cana- deesche provincie van Saskatchewan. Het officieel verslag meldt dat 12.000 acres grond en graven door het vuur gausch vernield zijn. De schade beloopt tot 60,000 pond sterling. Priesterlijke Benoemingen BISDOM GENT Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop heeft benoemd De eerw. heer Barbiaux, onderpastoor to Wetteren, is pastoor benoemd te Zem- merzake. Uit Brussel. Aftroggelarij. Een genaamde X Damstraat, stelde aan een zijner vrienden een prachtig zaakje in voedingswaren voor. De vriend moest slechts oen som van 4,000 fr. verschieten als waarborg voor don leveraar. De man was zoo goedgeloovig de zaak te aan vaarden en een check voor dit bedrag te onderteekenen. X ging met die check hij een ande ren vriend en kreeg van dien 10,000 frank tegen aflevering van de check Doch de onderteekenaar van deze vatte slechte vermoedens op jegens zijn vriend en ging in de bank verbod stellen tegen de beta ling van den check. Toen den bezitter ervan in de bank zich aanmeldde was hij natuurlijk heel uit zijn lood geslagen toen hij vernam dat zijn papier niet kon wor den uitbetaald. Hij trok naar de woning van zijn schuldenaar en oischte de onmid dellijke betaling der som De andere wei gerde vlak af waarop een woordentwist ontstond waarbij een der mannen ge kwetst werd door de echtgenoot» van den andere. Uit Leuven. Het graf der Bel gische soldaten Het graf dei- Bel gische soldalen die sneuvelden eri rusten op onzo stadsbegraafplaats, verdween, op Allerheiligendag. onder eenen berg van bloemen O P G E P A S T De dragers van Gewestelijke Bons voor koopwaren «or den verwittigd, dat tot 15 November inbegrepen, do winketten der Banque Centrale de la Dendre», alle dagen zullen open zijn voor uitwisseling der Bons. Hol Comileit horinnert dat NA dezen datum GEENE Bons meer zullen uilge- wisselu worden Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6 c Vrouwelijk 0 Huwelijken. P. Walgraef, pioeheur met M. Sclioc- kaert, twijnster. Ovorlijdens. C. Van den Bmeck, man De Schryver, hotelhouder, 62 jaar, Stalieplein. P. De Ras, man Duquet, landbouwer, 33 j., Gentschen sl oen weg. Leonia Van Lan- duyt, renteniersier, 71 jaar, Kloosterstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tol middernacht, eeftige dienstdoende apotheek, Zondag 14 No vember, M. Rennehoog. Nieuwslraat. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 6 Nov. 1915. Aardappelen de 100 kilo 00,00 00,00 Boter per 3 kilo 00,00 k 00,00 Roomboter per kilo 0,00 k 4,90 Eiers de 25 4,00 k 0,00 Ajuin de 100 kilo 00,00 00,00 Viggenen het koppel 00,00 <t 00,00 BOTERMARKT. 8 klonten boter wer den ter markt gebracht, wegende te zamen 60 kilos. Prijs 4 fr. HOP. 6 balen primé prijs 45 52 1/2 13 balen gewone pluk prijs 27 l/2 50 Veemarkt van Gent, van 10 November 1915. Prijs per kilo Getal 1® k. 2®k. ?e k. Ossen 6 1,70 1,60 1,40 Vaarzen 7 1,70 1,60 1,40 Koeien 13 1,65 1,55 1.35 Stieren l 1,65 1,55 1,35 Kalveren 63 1.90 1,50 1,25 Schapen 52 1,50 1,40 1,30 Zwijnen 209 2,70 2,60 2,50 Viggens, 380 jonge varkens, 12 ma- gore rund ren, 32 melkkoeien, 1 geiten, 8 lammeren, STAD AALST. o Openbare Leergang VAN Het College van Burgemeester en Sche penen, brengt ter kennis van het publiek, dat op de hierna volgende dagen, telkens te 8 uren voormiddag, Openbare Lessen van Fruitboomteelt, zullen gegeven worden in den Stadshof en in de Militiezaal ten Stadhuize, te Aalst, door den heer Beeckman, Land- en Tuinbouwleeraarvan den Staat,te Herdersem. De inschrijvingen worden ontvangen ter hooger genoemde Militiezaal door den Voor drachtgever, ter gelegenheid der eerste les. Ieder inschrijver ontvangt 't Programma Ofschoon deze Kostelooze Voordrachten voor eenieder toegankelijk zijn, heeft het Hooger Bestuur dezen Leergang ingericht met het bijzonder doel de aanhoorders tot het Examen van Boomteelt voor te bereiden. VOLGORDE 1916, 31 October 1915 13 Februari 7 November 20 id. 14 id. 27 id. 21 id. 5 Maart 28 id. 12 id. 5 December 19 id. 12 id. 28 Mei 9 Januari 1916 18 Juni 16 id. 23 lull 6 Februari 30 Juli Gedaan te Aalst, den 22 October 1916. De Burgemeester en Schepenen, J. VAN DEN BERGH. De Gemeentesecretaris, Oscar REYNTENS. OPENBARE VERKOOPING ZAAILANDEN HOOILAND en BOSCH te Baerdegem, Erembodegem, Haeltert, Meldert, Nieuwerk rken, Chcrscamp, Lede, Ottergem en Massemen. De Notaris Meert, te Erpe, zal namens wie het bciioort, met gewin van palmslagen gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Baerdegem. Koop 1. 35 aren 60 centiaren Zaailand, op Mutsereel, gekadastreerd sektie E num mer 318. Gebruikt door de heeren Frans Van den Brocck en Frans Kindermans, te Meldert. Koop 2.30 aren 40 centiaren Zaailand, op Mutsereel, gekadastreerd sectie E, num mer 335BIS. Gebruikt door den heer Auguste Van den Broeck, te Meldert. Gemeente Erembodegem. Koop 3. 16 aren 30 centiaren Zaailand, op den Molenkauter, gekadastreerd sectie B, nummer 237c.Gebruikt bij de kinderen Gidts, te Erembodegem, Hollestraat. Gemeente Haeltert Koop 4. 2-1 aren 60 centiaren Zaailand, ten noord-westen van het perceel nummer 416 der sectie B, op deif'Kruiskauter. Ge bruikt bij den heer Felix Van den Bmele, te Haeltert. Gemeente Meldert. Koop 5. 55 aren 66 centiaren Zaailand, op het Paternoster veld. gekadastreerd sectie C, nummer 36Id. Gebruikt door de kinderen Franciscus De Paepe, te Meldert. Koop 6. - 28 aren 70 centiaren Zaailand, op het Paternosterveld, gekadastreerd sectie C, nummer 362e Gebruikt door den heer Victor De Coster-Cornelis, te Meldert. Gemeente Nieuwerkerken. Koop 7. 4 aaneenhangende Woon huizen, Stallen, Remisiën, op Grootendrics, gekadastreerd sectie B, nummers 1201c, 1201D,1201E, 1199B,1202B,1210C, 1210D, met eene grootte van 23 aren 20 centiaren. Gebruikt door de heeren Ottoy, Redant, De Coninck, Van den Bruelle. Gemeente Chcrscamp. Koop 8. 23 aren 40 centiaren Zaailand, op Billegein, gekadastreerd sectie E, nummer 550a. Gebruikt door den heer Adolf Boitse- lier-De Paepe, te Wanzele. Koop 9. 73 aren 80 centiaren Bosch, beplant met kanadaboomen en elzenhout, aan den Kerkweg, gekadastreerd sectie D, num mer 18. Onverhuurd. Koop 10.78 aren 33 centiaren Zaailand, wijk Baeygem, gekadastreerd sectie E, deel van nummer 480.Gebruikt door den heer Gustaaf Dalschaert, te Cherscamp. Gemeente Lede. Koop 11. 27 aren 60 centiaren Zaai land. nabij den steenweg van Wichelen, ge kadastreerd sectie F, nummer 135. Gebruikt door den heer Guillaume Lemmens, te Lede. Gemeente Ottergem. Koop 12. 44 aren Zaailand, op Ses- kenskauter, gekadastreerd sectie A, nummer 175. Gebruikt door dame weduwe Joseph Baeyens, te Ottergem. Gemeente Massemen. Koop 13. 35 aren 50 centiaren Hooiland, op Weyveid, gekadastreerd sektie D, num- mei 179c. Gebruikt door den heer Auguste De Moor, te Massemen. Koop 14. 20 aren Zaailand, op Wey veid, gekadastreerd sectie D, nr 182a 'bis. Gebruikt door den heer Eduard Bossaert- Van Gysegem, te Massemen Koop 15. 42 aren 75 centiaren Zaai land. op Weyveid, gekadastreerd sectie D, deel van nummer 186a. Gebruikt door mevr. weduwe Leopold Van Hecke, te Massemen Koop 16. 56 aren 55 centiaren Zaai land, op den Bossaert. gekadastreerd sectie D, deel van nummer 186a Gebruikt bij de heeren Eugène De Keulencire en Auguste De Moor, te Massemen. ZITDAGEN Voor de goederen gelegen onder de ge meenten Baerdegem, Erembodegem, Haeltert, Meldert, Nieuwerkerken, beschreven onder koopen één tot en met acht, Instel, Maandag 29 November ,q ,r Verblijf, Maandag 13 December om 9 uren voormiddag. Voor de goederen gelegen onder de ge meenten Cherscamp, Lede, Ottergem, Mas semen, beschreven onder koopen negen tot zestien, Instel, Maandag 20 December 1915, Verblijf, Maandag 3 Januari 1916, om 9 uren voormiddag, telkenster herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mosse- VELDE-TOLLENEER,teAalst,Keizerlijke Plaats. De koopers' worden vriendelijk verzocht hun trouwboekjes of een uittreksel van den geboor- teakt mede te brengen Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Kantore van gezegden Notaris MEERT, alwaar er ook geld te bekomen is mits goed bezet. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te LEDE, Overimpe. De Notaris Meert, te Erpe, daartoe be noemd bij vonnis der Rechtbank van Eersten Aanleg te Dendermonde. zetelende te Sint- Nikolaas, van den 2 October 1915, zal na mens wien het behoort, openbaarlijk ver koopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gelegen ter wijk Overimpe, gekend ten ka daster sectie D, nummer 1198a, met ee-.ie grootte van 3 aren, palende ten ooste e-n ten noorde den heer Remy Vermassen, ten weste Mevrouw weduwe Charles Van Caenc-nbergh en ten zuide de Straat. Laatst bewoond geweest door Mevrouw weduwe Petrus De Bruecker. Tweede koop Een perceel Land, ge legen ter wijk Suttingen, nabij voorschrevene hofstede, gekadastreerd sectie D, nummer 1213a, met eene grootte van,8 aren 40 een tiaren, palende ten ooste Mevrouw weduwe Charles Van Caenenbergh, ten noorde den heer Charles De Brueckc-r. ten weste het ge- scheed met de gemeente Impe, ten zuide Juffrouw Gabriellc Moens. - Gebruikt ge weest door de zelfde. ENKELE ZITDAG Zaterdag 20 November 1915. ter Zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Stadhuize, om 3 uren namiddag OPENBARE VERKOOPING TE IMPE. De Notaris Meert te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Gemeente Impe. Een perceel Land, gelegen op den Hof- smeer, gekend ten kadaster onder de sectie A, nummer 107, groot 74 aren en volgens me ting groot 73 area 18 centiaren, palende noord de heeren De Clippel, De Bast, B!an- quaert, Cantaert en juffrouw De Coninck oost mijnheer De Bastzuid mijnheer Jacobs en mijnheer Blondeel west de straat van Smetlede naar Impe. Gebruikt door den heer August Meuleman. Verdeeld in twee deelen Noorddeel groot 36 aren 59 centiaren. Zuiddeel groot 36 aren 59 centiaren. ZITDAGEN Insiel, Maandag 6' November jgj5 VerblijfMaandag 15 November) telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg, In DEN OUDEN MOL, te Impe,Dorp. De koopers zijn verzocht zich te voorzien van hun trouwboekje of van een uittreksel van den geboorteakt. MERKWAARDIGE VEND1TIE van 257 koopen allerschoonste Kanada-Eiken Olmen-Esschen- en Beuken- te Smetlede en Impe. De Notaris Oscar Tibbaut te Aelst zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar lijk verkoopen, als volgt op Dijnsdag 23 November 1915, om 8 uren voormiddag a) Te Smetlede, in den Doolaagbosch, in gebruik bij de heeren Teophile Beeckman en Victor Goossens 120 koopen Kanadaboo men en 2 koopen Eikenboomen b) Aan eenen meersch te Smetlede, op De Zwes gebruikt door het klooster 16 koopen Kanadaboomen c En aan een perceel land, ook te Smet lede, op D'Helst gebruikt door den heer Domien Van Langenhove8 koopen Kanadaboomen. En op Woensdag 24 November 1915, ook om 8 uren voormiddag a) Te Smetlede, op 't Binnenveld, aan een perceel land, gebruikt door den heer Jan-Baptiste De Pauw 11 koopen Kanada boomen b) Te Impe, in den Klotcboschin ge bruik bij den heer Frans Osselaar 15 koo pen Kanadaboomen c) In den Bruinenbosch, nabij voorgaan- den, in gebruik hij juffrouw weduwe Van de Wiele 2 koopen Kanadaboomen d) Aan een perceel land, te Smetlede, op de Herlaarwee, gebruikt dbor de heeren Louis Bogaert, Camiel Van den Hende en Frans Van Hauwermeiren 4 koopen Kanada- en Eikenboomen E In een perceel bosch, te Smetlede, aan de Achter Schildekensstraat, gebruikt door den heer Augustien Roels 39 koopen Eiken- Beuken-, Olmen-, Esschenen Kanadaboomen; f) Aan den Kerkweg te Smetlede, aan een perceel meersch, gebruikt door het klooster 6 koopen Kanadaboomen g) Aan de Schildekensstraat, te Smetlede, aan de hofstede van de heeren Syivain Schockaert en Polydore Schollaert 20 koo pen Kanadakoomen h) Aan het land, te Smetlede, in gebruik bij den heer Petrus Rasschaert 10 koopen Kanada en Eikenboomen li En aan land, op het Oud Smetlede, gebruikt door den heer Jan Baptist Coppens 4 koopen Kanadaboomen. NB. Alle de voormelde boomen zijn zuiver van opwas en hebben eene dikte van 1 nieter tot 2 m. 60, verders zijn ze gestaan zeer gemakkelijk voor het vervoer. Men zal vergaderen voor de beide Vendi- tiënter herberg In Vlaanderen bij den heer Theophiel De Smet, te Smetlede, aan het Dorp. Verders zullen de verkoopingen geschieden mits COMPTANTE BETALING en gewone voorwaarden. De Notaris Oscar Tibbaut te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Gemeente Lede. I Land, op de Brahamen, wijk A, num mer 730c, groot 31 aren 20 centiaren. Ge bruikers de heeren Frans De Nys en Jan- Baptist Blondeel. li. Land, op den Hoogkauter, wijk C, nummer 850, groot 40 aren 20 centiaren. Gebruiker den heer Leonard De Landsheere. III. Land, op den Rooker, wijk D. num mer 171a, groot 2l aren 30 centiaren. Ge bruiker den heer Louis De Bruecker. Gemeente Kerkxken IV. Land, op Landelede, wijk A, 1111 nuner -103, groot 66 aren 60 centiaren. Verdeeld in j 2 deelen Gebruiker den heer Gustaaf De 1 Cooinan. V. Land, op SchoonaardeveM, wijk B, j nummer 146, groot 14 aren 10 centiaren. Gebruiker den heer Petrus Baeyens. VI. Land en deel Meersch, in de Bcree- j meerschen, wijk B, nummers 180 en 181, j groot 31 aren 70 centiaren. Gebruiker den 1 heer Petrus Baeyens Gemeente Heldergcm. VII. Meersch, op i-ferteringmeersch, wijk A, nummer 7a, groot 43 aren 80 centiaren. Ge bruiker den heer Van den Nuecken-Bontinck. Gemeente Buggenhout. VIII. Land. op Hoogelinden en Keimeulen, wijk E. nummer 420,groot 1 hectaar 34 aren 30 centiaren. Verdeeld in verscheidene loten. Gebruikers de heeren Van ingelgem, Van Nieuwenhove Maurice, Staüaert Camille, Bisschop, De Smet en dame Peeters. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 6 November J Verblijf, Zaterdag 20 November ten 10 uren klokslag voormiddag, ter Afspan ning De Meiboom bij dame Thcophile Wauters, te Aalst, Zoutstraatpoort. Gele Ajuin-Reusprei- plant Erwten-Boonen zaad. verlangt ALFONS GALLET te Gent, 25, Statiestraat te koopen. Waarborging van soort en kiemkracht worden geeischt. VAN Nu or weinig of geene STIKSTOFM ES- TEN te bekomen zijn. zal men best doen voor de Wintergranen, Weiden en Boomgaarden te gebruiken Ijzer- slakken en Kainiet of Chloorpot- asch of Potaschsulfaat. Deze vetten zijn van heden af ten on zen fabrieken te bekomen aan voordoelige prijzen N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vetten te eischon. T0 Huis Molenstraat, 11 "U'*-11 63, zich te wen den bij M. Ach. Eeman, Albert Liénart- slraat, 10. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soisc enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... 26-7 NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Geldleeningen te bekomen te beginnen aan 4 0/0 intrest, mits hypotheek te stellen of in pand geven van hypotheeklijke schuld vorderingen of beurswaarden. Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 0/0 's jaars uitbetaling der coupons zonder kosten. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot den Notaris Paul EEMAN, of in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leo- poldstraat, 9. fr 0 Hui» geaticht in 1876. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan prijs van den dag Superphosphnten, Nitraat van Potasch, Sulfaat van Potaseh, Chloorzuur. PotaacA, Kainiet, IJzersiakken (Scoriem), Plaaster, IJzersulfaat. Phoaphaat Bernard, Magnesium. Kopersulfaat (blauwen aluin) g8/gg zuiver. Vergruizers Vermorel, Eclair n. 1. gelast men zich met alle slach van BOEK en STEENDRUKWERKEN', zooals Boekwerken, Aflichen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en beeldekens, Adres- en Visiotkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Roek- en Sleendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. >Q

De Denderbode | 1915 | | pagina 3