- SMilfUIB w©raotiii Notariëele Aoncennn. B O O' M E N Scheikundige Landvellen Robert Van de Laaotle id EEMAH, AALST. Ml IDE PiTTE-fDOSSIlS Komt te verschijnen van JEF CRICK, Weerpliehtigen. GOEDEREN Bureel van WeloaiilglrelU der gemeente Impe Grondkrediel run Belifië "Va li it 1 e~k Ach. EEMANAalst. Si Sloom Bock- eu Steendrukkerij TER DRUKKERIJ zijnde een lyrisch fragment uit een nieuwen dichtbundel in bewerking, in prachtdruk uitgegeven door, en te bekomen op het bureel van het blad aan 0,20 fr. wone voorwaarden en mits onmiddelijke be taling der kosten. Eiken pachter moet voorzien zijn van eenen solvabelen en solidairlijken mede pachter. De vragen mogen mondelings of schrif telijk of ook door een derdo persoon ge daan worden aan de liieronderstaande leden. Men mag op de volstrekte bescheiden heid en geheimhouding rekenen Men moet ook het'getal kinderen per huisgezin en het inkomen laten kennen. Demain, IC. De Wolf, J. Van 'den Bergh, en Van der Schueren. Spijshuis Het Groen Kruis Bij gebrek aan benoodigheden zag het Bestuur van Hel Groen Kruis zich vroeger verplicht, alleen degenen der Kleinburgcrij die niet van het', Onder stands Gomiteit genoten, tot het Spijshuis toe te laten. Heden'is;in'dit gebrek voorzien, zoodat tevens de niet ondersteunde en de on dersteunie Kleinburgerstvan.de yoor- deelen dier inrichting kunnen genieten. Om spijskaarten te bekomen, hoeven de eersten zich van hunne groote brood kaart te voorzien, de laatslen van hunne onderstandskaart. Deze maatregel verwezentlijkt het eenige inzicht van het bestuur hulp aan G ANSC HE klas dor klein-burgerij die zoo zeer door de'droeve ^tijdsomstandig heden geteisterd wordt. Het Bestuur. De'BurgemeesterJder stad Aalst, heeft de eer ter kennis te brengen, dat op bevel der Duitsche Overheid de manschappen, ingeschrcveifop den Lust der Weerplieh tigen, zich zullen moeten aanbieden, voorzien van hunne kaart, op het Melde- Buró, Esplanadeplein (nevens het Pass Buró), op de hieronder aangeduide dagon en in de volgende orde'j: Maandag 22 November De manschappen geboren in 1897 Om 8 1/2 ure's morg. 11 1 tot. 50 Bandietenslreek vermeden.Zondag avond, rond 9 ure. werd de genaamde Louis Meert, wonende Oude Dender- mondsche steenweg, 116, gewekt door hot geblaf van zijnen hond. In allerhaast ging hij naar den koer zien en bemerkte twee zwart gemaakte mannen die poog den over de haag te klimmen. Bij het zien van Meert namen dezen do vlucht. On middellijk werd de policie verwittigd. Alle pogingen om het spoor der dieven te ontdekken bleven vruchteloos. Uit Lede-bij-Aalst. Doodelijk ongeluk. Vrijdagnamiddag is alhier een smartelijk ongeluk gebeurd, Frans Vanderelst, wonende wijk Blekte te Hofstade, vader van verscheidene kinde ren was aan het uitkappen van eenen boom in de suikerstraat te Lede. Door een hevigen wind. vloog een der takken van den boom en kwam terecht op het hoofd van Vanderelst die doodelijk ge troffen ton gronde stortte en weldra be zweek. Het slachtoffer was 53 jaar oud, ader van 6 minderjarige kinderen. Uit Erpe. Stoutmoedige diefstal. Donderdagavond rond 8 ure kwam een wagen geladen met mout en toebe hoorende aar. de brouwerij Burny van Aalst, van de stad 'Gent gereden. Geko men aan deu halt der gemeente Erpe, kwamen op hel onverwachts twee kerels die zich verscholen hadden in het bureel huis, toegesprongen, sneden den over trek van deu wagen aan stukken en stolen een zak mout ter waarde van 125 franken, waarmede zij de vlucht namen. De voerman reed in der haast om hulp, doch bij zijne terugkomst waren de die- verdwenen. OPENBARE VERKOOPING van ZAAILANDEN HOOILAND en BOSCH te Baerdegem, Erembodegem, Haeltert, Meldert, Nieuwerkerken, Cherscamp, Lede, Ottergem en Massemen. De Notaris Meert, te Erpe, zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Baerdegem. Koop I35 aren 60 centiaren Zaailand, op Mutsereel, gekadastreerd sektie E num- 5i tot 100 101 tot 150 151 tot 200 201 tot 250 251 tot 300 301 en verder 1 tot 50 51 tot 100 101 tot 150 151 tot 200 201 tot 250 251 tot 300 301 cn verder 9 1/2 10 1/2 11 1/2 3 ure namiddag 4 5 Dijnsdag 23 November De manschappen geboren in 1898 Om 8 1/2 ure 's morg. - J 9 1/2 10 12 11 1/2 3 ure namiddag 4 5 Woensdag 24 November Om 8 1/2 ure 's morgends n. 1 tot 50 g 1/2 1 51 tot 100 10 1/2 I01 tot 140 11 1/2 - 141 en verder Aalst, 12 November 1915. De d. d. Burgemeester, J. VAN DEN BERGH. Aalst. Dief te. In den nacht van vrijdag op zaterdag hebben tot hiertoe onbekende dieven in het Gazgesticht onzer stad gedrongen en hebben ten na deeleder firma 20 bladen lood, elk we gende 25 kilo gestolen. Een naarstig onderzoek om de dieven te ontdekken, is ingesteld Geknipt. Maandagavond heeft de policie twee kerels aangehouden, die in het bezit waren van eencjgroole^hoeveel- heid veldvruchton, voortkomende van diefstal, Proces-verbaal is tegende kerels opgemaakt Aangehouden. Maandag laat in den avond heeft onze stedelijke policie een gevaarlijke kerel, in een logement huis der stad aangehouden. Deze gast werd sinds lang opgezocht. Hij is in het doortochthuis opgesloten en zal naar hot gevang van SI. Gillis overgebracht worden. Diefte. Verloden vrijdag nacht zijn stoutmoedige kerels binnen gebroken in den graanmolen aan de Moorselbaan. toebehoorendc aan Frans Meisen. l)e die ven zijn langs een venster in de machin karner gedrongen en hebben er den ver bindingsriein ter waarde van 450a oOOfr afgesneden en medegenomen, alsook 350 a 400 kgr. meel 011 zijn vervolgens langs het veld vertrokken, waar hunne voet sporen zichtbaar zijn. Een ernstig onder zoek is ingesteld om de daders van dezen stoutmoedigen diefstal te ontdekken. Ongeluk. Zaterdagmorgen rond 10 uur waren eenige werklieden aan het siroopfabriek Leclercq bezig met een zwaar gewicht omhoog te halen, bij middel eener katrol. Op zeker oogenblik brak de katrol af en kwam terecht op Van den Brempt Philemon, wonende Ledebaan, 48, met het ongelukkig g< volg dat dezen den voet gebroken werd. Zondagrust. Van 's middags lot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 21 No- •mber, M. Callebaul, Botermarkt 11 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 6 Huwelijken. J. Dufour, twijnder met V. Roelan it, twijnsler. Overlijdens. P. De Brabander, pater kapucien, 53 j. St. Job. A. De Leeuw, leurder, 50 j. Lange Ridderstraat. A. Hoevelinck, zonder beroep, 75 j. Leopoldstraat. G. Roelandt,'bakker, 29 j. Paardekensstr. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 13 Nov. 1915. Aardappelen de 100 kilo Boter per 3 kilo Roomboter per kilo Eiers de 25 Ajuin de 100 kilo Viggenen het koppel 00,00 00,00 0,00 4,00 00,00 00,00 00,00 00,00 4,90 0,00 00,00 00,00 BOTERMARKT. 1 klont boter wer den ter markt gebracht, wegende te zamen 1/2 kilos. Prijs 4 fr. HOP. 2 balen primé prijs 35 42 1 2 14 balen gewone pluk prijs 30 40 Veemarkt van Gent, van 10 November 1915. Prijs per kilo Getal 1* k. 2C k. k. Ossen 30 1,70 1,60 1,40 Vaarzen 37 1,70 1,60 1,-10 Koeien 33 1,65 1,55 1-35 Slieren 26 1.65 1,55 1,35 Kalveren 49 1.90 1,50 1.25 Schapen 43 1,50 1,40 1.30 Zwijnen 40 2,70 2,60 2,50 Viggens, 227 jonge varkens, 00 ma re runderen, 43 inelkkoeion, 0 geiten, 3 lammeren, EN BAR PACÏÏtTnQ-'™" der van het gelegen te lmpe, Lede en Hofstade. De Notaris MEERT te Erpe, zal op Maandag 6 December 1915, om 9 ure voor middag te lmpe Dorp, ter herberg In het Gemeentehuis bij den heer Sixtus De Smet, ten verzoeke van de heeren Voorzitter en leden van het Bureel van Weldadigheid der gemeente lmpe, openbaar verpachten de goederen aan hetzelfde Bureel toebehoorende en gelegen onder de gemeenten Impe, Lede, Hofstade. De verpachting zal geschieden op de ge- mer 318. Gebruikt door de heeren Frans Van den Broeck en Frans Kindermans, te Meldert. Koop 2.30 aren 40 centiaren Zaailand, op Mutsereel, gekadastreerd sectie E, num mer 335BIS. Gebruikt door den heer Auguste Van den Broeck, te Meldert. Gemeente Erembodegem. Koop 3. 16 aren 30 centiaren Zaailand, op den Molenkauter, gekadastreerd sectie B, nummer 237C.Gebruikt bij de kinderen Gidts, te Erembodegem, Hollestraat. Gemeente Haeltert. Koop 4. 24 aren 60 centiaren Zaailand, ten noord-westen van het perceel nummer 416 der sectie B, op den Kruiskauter. Ge bruikt bij den heer Felix Van den Bruele, te Haeltert. Gemeente Meldert. Koop 5. 55 aren 66 centiaren Zaailand, op het Paternoster veld. gekadastreerd sectie C, nummer 361D. Gebruikt door de kinderen Franciscus De Paepe, te Meldert. Koop 6. 28 aren 70 centiaren Zaailand, op het Paternosterveld, gekadastreerd sectie C, nummer 362e. Gebruikt door deu heer Victor De Coster-Cornelis, te Meldert. Gemeente Nieuwer kerken. Koop 7. 4 aaneenhangende Woon huizen, Stallen, Remisiën. op Grootendries, gekadastreerd sectie B. nummers 1201C, 1201D, 1201E. 1199B, 1202B,1210C, 1210D, met eene grootte van 23 aren 20 centiaren. Gebruikt door de heeren Ottoy, Redant, De Coninck, Van den Bruelle. Gemeente Cherscamp Koop 8. 23 aren 40 centiaren Zaailand, op Billegem, gekadastreerd sectie E, nummer 550a. Gebruikt door den heer Adolf Boilse- lier-De Paepe, te Wanzele. Koop 9.-73 aren 80 centiaren Bosch, beplant met kanadaboomen en elzenhout, aan den Kerkweg, gekadastreerd sectie D, num mer 18. On verhuurd. Koop 10.— 78 aren 33 centiaren Zaailand, wijk Baeygemgekadastreerd sectie E, deel van nummer 480. Gebruikt door den heer Gustaaf Dalschaert, te Cherscamp. Gemeente Lede. Koop 11 27 aren 60 centiaren Zaai land. nabij den steenweg van Wichelen, ge kadastreerd sectie F, nummer 135. Gebruikt door den heer Guillaume Lemmens, te Lede. Gemeente Ottergem. Koop 12. —44 aren Zaailand, op Ses- kenskautcr, gekadastreerd sectie A, nummer 175. Gébruikt door dame weduwe Joseph Baeyens, te Ottergem. Gemeente Massemen. Koop 13. 35 aren 50 centiaren Hooiland, op Weyvcld, gekadastreerd sektie D, num mer 179c. Gebruikt door den heer Auguste De Moor, te Massemen Koop 14. —20 aren Zaailand, op Wey veld, gekadastreerd sectie D, nr 182a/bis. Gebruikt door den heer Eduard Bossaert- Van Gysegem, te Massemen. Koop 15. 42 aren 75 centiaren Zaai land. op Wey veld, gekadastreerd sectie D, deel van nummer 186a. Gebruikt door mevr. weduwe Leopold Van Hecke, te Massemen. Koop 16. 56 aren 55 centiaren Zaai land, op den Bossaert, gekadastreerd sectie D, deel van nummer 186a. Gebruikt bij de heeren Eugène De Keuleneire en Auguste De Moor, te Massemen. ZITDAGEN Voor de goederen gelegen onder de ge meenten Baerdegem, Erembodegem, Haeltert, Meldert, Nieuwerkerken, beschreven onder koopen één tot en met acht, Instel, Maandag 29 November) jg]5 Verblijf, Maandag 13 December om 9 uren voormiddag. Voor de goederen gelegen onder de ge meenten Cherscamp, Lede, Ottergem, Mas semen, beschreven onder koopen negen tot zestien, Instel, Maandag 20 December 1915, Verblijf, Maandag 3 Januari 1916, om 9 uren voormiddag, telkenster herberg A la Place Impériale gehouden door den heer Frans Van Mosse- velde-Tolleneer, te AalstKeizerlijke Plaats. De koopers worden vriendelijk verzocht hun trouwboekjes of een uittreksel van den geboor- teakt mede te brengen Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Kantore van gezegden Notaris MEERT, alwaar er ook geld te bekomen is mits goed 1 bezet. MERKWAARDIGE VENDIT1E van 257 koopen allerschoonste Kanada-Eiken Olmen-Esschen- en Beuken- te Smetlede en Impe. De Notaris Oscar Tibbaut te Aelst zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar lijk verkoopen, als volgt op Dijnsdag 23 November 1915, om 8 uren voormiddag a) Te Smetlede, in den Doolaagbosch, in gebruik bij de heeren Teophile Beeckman en Victor Goossens 120 koopen Kanadaboo men en 2 koopen Eikenboomen b) Aan eenen meersch te Smetlede, op De Zwes gebruikt door het klooster 16 koopen Kanadaboomen C En aan een perceel land, ook te Smet lede, op D'Helst gebruikt door den heer Doinien Van Langenhove8 koopen Kanadaboomen. En op Woensdag 24 November 1915, ook om 8 uren voormiddag a) Te Smetlede, op 't Binnenveld, aan een perceel land, gebruikt door den heer Jan-Baptiste De Pauw 11 koopen Kanada boomen b) Te lmpe, in den Kloterbosch, in ge bruik bij den heer Frans Osselaar 15 koo pen Kanadaboomen c) In den Bruinenbosch, nabij voorgaan- den, in gebruik bij juffrouw weduwe Van de Wiele 2 koopen Kanadaboomen d) Aan een perceel land, te Smetlede, op de Herlaarwee, gebruikt door de heeren Louis Bogaert, Camiel Van den Hende en Frans Van Hauwermeiren 4 koopen Kanada- en Eikenboomen E' In een perceel bosch, te Smetlede, aan de Achter Schildekensstraat, gebruikt door den heer Augustien Roels 39 koopen Eiken- Beuken-, Olmen-, Esschen en Kanadaboomen; f) Aan den Kerkweg te Smetlede, aan een perceel meersch, gebruikt door het klooster 6 koopen Kanadaboomen g) Aan de Schildekensstraat, te Smetlede, aan de hofstede van de heeren Sylvain Schockaert en Polydore Schollaert 20 koo pen Kanadakoomen h) Aan het land, te Smetlede, in gebruik bij den heer Petrus Rasschaert 10 koopen Kanada- en Eikenboomen 0 En aan land, op het Oud Smetlede, gebruikt door den heer Jan-Baptist Coppens 4 koopen Kanadaboomen. NB Alle de voormelde boomen zijn zuiver van opwas en hebben eene dikte van 1 meter tot 2 in. 60, verders zijn ze gestaan zeer gemakkelijk voor het vervoer Men zal vergaderen voor de beide Vendi- tiën ter herberg In Vlaanderen bij den heer Theophiel De Smet, te Smetlede, aan het Dorp. Op Donderdag 25 November 1915 insgelijks om 8 uren voormiddag a) Te Lede, in een perceel bosch achter het hof ter Varent 11 kanadas en 1 olm. b) Aan een perceel meersch te Erpp, Hoosegem, in gebruik bij den heer Gustaaf Schollaert, 7 Kanadas. c) En te Aalst-Schaarbeek, aan een perceel land aan De Mol, in gebruik bij den heer Camiel Verhoeven, 2 Kanadas. N. B. Voor de boomen te Lede, Erpe en Aalst, te vergaderen te Lede, Hof ter Varent Verders zullen de verkoopingen geschieden mits COMPTANTE BETALING en gewone voorwaarden Studie van den Notaris EEMAN te Moorsel, De Notaris Paul EEMAN te Moorsel, zal op Dijnsdag 30 November 1915, om 9 ure 's morgens te Meldert, Gemeen tenhuis, bij de Kinderen Van Mol, overgaan tot de Openbare Verpachting der goederen behoorende aan het bureel van Weldadigheid van Meldert, gelegen te Meldert, Moorsel, Baerdegem en Esschene alsook het jachtreclit op zelfde goederen. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in don onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewooue inkomsten ontbreken ien gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maatschap pij leening'-n toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hypo- theekiijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone loenin- gen uitgave en vernieuwing van obliga- tiën aan 4 's jaars, enuilbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij denNotnris Paul EEMAN, en in ihet bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstraat gt Gele Ajuin-Reusprei- plant Erwten-Boonen zaad. verlangt ALFONS' GALLET te Qent, 25, Statieslraat te koopen Waarborging van soort en kiemlcracht worden geeischt. VAN Nu or weinig of geane STIKSTOFMES TEN te bekomen zijn. zal men best doen voor .le Wintergranen. Weiden en Boomgaarden le gebruiken Ijzer- slakken en Kainiet of Chloorpot- asch of Potaschsulfaat. Deze vellen zijn van heden af ten on zen fabrieken le bekomen aan voordeeligo prijzen. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam cn merk -lor vellen le eischun. HT/a llm^n Huis Molenstraat, 11 tl tl'CU 63 ./ACh le wen_ den bij M. Ach. lieman. Albert Liénarl- straat, 10. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... 26-7 >0 Huis gesticht in 1876. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan prijs van den dag Superphosphaten, Nitraat van Potasch, Sulfaat van Potaach, Chloor»» Kainiet ijzerslakken (Scories). Plaaster, IJzersulfaat. Phosphaat Bernard, Magnesium, Kopersulfaat (blauwen aluin) 98/99 zuiver. Vergruizers Vermorel, Eclair n. j- Potaseh, gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afhellen, Omzendbrieven. Facturen,. Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Sleendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met deu opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen

De Denderbode | 1915 | | pagina 3