BUURTSPOORWEGEN SAAÜLAHÜEH Woonhuizen en Land BREUKEN Scheikundige Landvetten Robert Van de Lanotte ACH. EEMAN, AALST. EE PUTT£-G00SS£i1S Amerikaen Duitschland Veemarkt Zondagrust. Behuisde HOFSTEDE Dll der Hand te Koop es met'gemat van Detaling. rtHficL ra DE PUTTE KORTE ZOÜTSTRAAT, 29. Familie Verdonck DIPLOÜIH HIET GOUDEN UIEDHIIE Grondkredicl van Belt/iè F A It It I E K Ach. EE If AIV, Aalst. WISSELAGENT FHBBIEÜNjiMiiagPNSTEN JMIPGE ÏETTENEN KBN8TIÜ1NGS. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Burgemeester Max Het bericht volgens hetwelk burge meester Max van Brussel zou in vrijheid gesteld worden, wordt bepaald gelogen straft. Frankrijk en Italië De Italiaansche gezant te Parijs, M. Titloui. sprekende in eeno redevoe ring over het bondgenootschap tusschen Frankrijk en Italië zegde ten slotte Wij willen eenen vrede die de mensch- hoid vrijwaart voor den terugkeer een er ramp als dezen oorlog, en wij zullende wapens niet neerleggen, vooraleer wij dien vrede hebben verkregen. De beschieting van Rijsel. In d** Journal desDébatseen Fransch blad. is oone melding verschenen, verze kerende dat Rijsel door de Engelschen met onvergelijkbaar gevolg beschoten werd. Onder ander zouden wel 1000 hui zen, die tot militaire doeleinden aange wend werden, door de beschieting g< le den hebben. De Duitschers antwoordden daarop dat het meest gewone woonhuizen zijn welke door de beschieting te lijden hadden. De politieke Toestand in Luxemburg. Nadat Thorn, voorzitter van den Staats raad. te vergeefs had gezocht e«-n koali- tieministerie samen te stellen is nu het volgende minish rie samengesteld Thorn, liberaal, voorzitter, justicie en buitenlandscho zaken -, Dr Weiter, socia list. landbouw Montrier, liberaal, bin- nenlandsche zaken en onderwijs Kauff- mann, katholiek, financiën eu post Lefort, katholiek. President Poincaré aan het front. Havas meldt President Poincaré, ver gezeld door de goneraals Langle de Garry en Gouraud, bracht een bezoek aan het Champagne-front. Hij nam de troepen in oogenschouw die zich den 9 en 12 Fe bruari bij de verdediging der zoogenaam de kampernoelie en aardappelstelling zoo dapper onderscheidden, en overhan digde eereteekens aan officieren en sol- dateu. Te Hamburg De Haraburgsche Senaat vroeg ander maal 10 millioen frank voor oorlogsuit gaven. Wij krijgen aardappelen uit Nederland. Naar aan de Nieuwe Rotter dams che Courant wordt medegedeeld, is de Ne- derlandsche regeering voornemens, ver gunning te verleenen tot uitvoer van een vrij aanzienlijke partij aardappelen naar België en Noord-Frankrijk. De uitvoer zal enkel plaats hebben door de kommis sie Fleskens, welke kommissie in overleg zal treden met de Aardappelvereenigin- gen en tevens de kontrool zal uitoefenen en voor eeue goede verdeeling zal zorg dragen. Opeisching van Pataten. De gemeente Ryckevorsel, in de pro vincie Antwerpen, heeft een krachtigen maatregel genomen alle landbouwers der gemeente moeten te zamen 140 dui zend kilos pataten leveren, dit ten be hoefte der inwoners die zonder pataten zijn en die zo zullen aankoopen tegen 7 frank de honderd kilos. Alle inwoners, zonder bestaanmiddelen, van gelijk wel ken ouderdom, ontvangen kosteloos 100 kilos pataten. Op die besluiten bemorkt een brus- selsch blad Ziedaar wat zich voordoet op eene landelijke gemeente en ziedaar de behandelingen van een boeren sche pen college. Dit schoon voorbeeld zou menige overheden van groote en kleinere gemeenten mogen beschamen, die niets doen om de belangen hunner bevolking te behertigen en de zwendelaars niet belet ten hun misdadig werk voort te zetten. Het Lawineongeluk in Oostenrijk. WEENEN, 21 Februari. Over het lawine-ongeluk in Hochkönig dat tus schen Hohonpeil en de Malndolwanden, en voor den berg Hoogkoning liggen, daar eene spits vormen dicht do plaats, waar de groote Oosten rij ksche Koperberg Mitterberg ligt wordt gemeld De Mitterberg vormt een uitstekend veld voor het loopen met sneeuwschoe- nen. Daar waren op 14 Februari 360 sol daten aan het wer ken toen, na de laatste sneeuwstormen, het gevaar voor sneeuw- stortingen groot werd. Op 21 Februari zou de skyploee zich verplaatsen om het gevaar te ontkomen, doch op 19 Februarie, om 3 1/2 ure, viel van de hooge bergen eene machtige sneeuwmassa van 700 tot 800 meter breedte De mannen, die allen in de hut ten waren, werden door het machlig donderen en kraken, Veroorzaakt door het verpletteren van alles wat zich op den weg van de sneeuwmassa bevond, verrast en bijna allen begraven. Een deel der hutten werd bevrijd, zoodat de solda ten, die zich daar bevonden, zich kon den redden. Een reddingsdienst werd ingericht aan dewelke 300 kinderen en ook krijgsge vangenen Russen deelnamen. Nadat 85 dooden en 49 gekwetsten uit de hutten gehaald waren, moest dedienst, voor verder gevaar, bepaald gestaakt worden. Wilson's militaire ontwerpen. De kommissie van het Amerikaansch Congres heeft zich met twee derde der stemmen, ten voordeele der militaire ontwerpen van president Wilson uitge sproken. De Lusitaniakwestie en het Duitsche memorandum. De korrespondent der United Press meldt dat graaf Bernstorff volledige onderrichtingen bezit voor de regeling der Lusitania kwestie. Duitschland wil geene nieuwe nota zenden, doch het heeft aan zijnen gezant instrukties gegeven, volgens dewelke de tekst der laatste nota kan veranderd worden. Die veranderingen zouden wor den voorgenomen na een onderhoud met Staatssekietaris La sing. Daarmede zou de zaak afgedaan zijn. Het is mogelijk dat Duitschland de uitkomst die Lansing hebben wil over de vraag hoe men bewapende handelsvaar tuigen erkent, als een marine-geheim be schouwt. Velen zijn de meening toegedaan dat de manier waarop hetgeen in het memo randum besloten ligt, zal doorgevoerd worden, eene zuivere militaire kwestie is die sleclils Duitschland en zijne bondge- nooten aangaat. van Gent, van 18 Februari 1915. Prij per kilo I Getal l'k. 2* k. ?e k. Ossen 1,70 1,60 1,40 Vaarzen 6 1,70 1.00 1.10 Koeien 4 1.65 1.55 1.35 Stieren 6 1,65 1,55 1,35 j Kalveren 8 1 90 1,50 1.25 Schapen 16 1,50 1,40 1,30 Zwijnen 2,70 2,60 2,50 Priesterlijke Benoemingen BISDOM GENT Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Cruybeke, den E. H. De Mulder, proost van Vogelboek te Melle. Sint Jozefscollege. Aanstaanden Zondag, 27 Februari, te 5 3/4 uren (Bel fort) zullen de leerlingen der Rhe/orica van het Sint Jozefscollege eo:1. Letter, kundig en dramatisch Avondfeestje geven. Men gelieve deze aankondiging als een uitnoodiging te beschouwen. De programma's worden, ingezien de om standigheden, niet verzonden, maar in de groote zaal uitgedeeld. De policie heeft eene partij zink ontdekt in eenen meersch op den Burght. De zink schijnt voort te komen van de stedelijke zwemkom en weggeborgen om later gehaald en verkocht te worden. In de woning van S. Van de Maele, Pieter Coekstraat, en die in hetlbuiten- land verblijft, is er voor de tweede maal ingebroken en gestolen. De dieven hebben de/.en keer een vensterken uitgebroken om binnen te geraken. De kerels hebben van wat er nog te stelen was, hot slaap- gerief meegenomen. Woensdagmorgen zijn onbekende kerels binnengedrongen in het huis van Henri Van den Steen, Groenstraat. De dieven zijn langs een ledigstaande huis daarneven binnengegaan en hebben eene groote hoeveelheid aardappelen en wor tels alsook een zakuurwerk gestolen. Vrijdag morgend, rond 11 ure, was Benoit De Raedt, van Erembodegem, en in dienst van den ondernemer F. Peyn- saert, aan het werk op het dak der brou werij Camu, Geeraardsbergsche straat. De man verloor het evenwicht en viel naar beneden van eene hoogte van onge veer 7 meter. Eene groote wonde aan den schedel was het gevolg van den val. Dokter Achiel Hertecant. in allerhaast bijgeroepen gaf den ongelukkigen zijno boste zorgen, en een bijgeroepen priester diende de man de laatste Heilige Sakra- menten toe. Zijn toestand is zorgwekkend. Vrijdag avond zagen burgers dat een vrouwspersoon, zekere J. C., verge zeld van een manskerel, bij den vleesch- houwer J. Liebaut, BrusseJsche straat, bezig waseen groot stuk vleesehte stelen. Zij snelden hen achterna en konden ze inhalen en aanhouden. Naar het policie- bureel gebracht deden zij aldaar volledige bekentenissen. Het zijn oud gekenden van van moeder Justicia. Hekelgem. Donderdag namiddag zijn te Hekelgem twee zwijnensmokke laars, komende uit de richting Moorsel Waver, door de duitsche wachten ge schoten. Een is dood en de tweede ge vaarlijk gekwetst. Nadere inlichtingen ontbreken. Van 's middags tol middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 20 Febr. M. Meganck, Leopoldstraat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6 ),9 Vrouwelijk 6 Huwelijken. J. Van Geert, tw., met M. Sergant, tw. - J. Lievens, tw. met R. Cooman, spoelster. A Hgyvaert, tw., met J. De Schutter tw. Overlijdens. R. Pots vr. Quinteyn. zb. 62 j. Ajuin- str. - F. De Smet, rn. De Rouck, nacht waker, 67 j., Koolstr. - A Van der Meirsch, tw. 33 j., St Jobstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Viggens, 130 jonge varkens, 13 gore runderen, melkkoeien, geiten, 6 lamm ren. Lijnen GENT-AALST-ASSCHE. Voorloopige afschaffing van treinen Te beginnen van 14 Februari 1916, zullen de treinen waarvan de nummers volgen tot verder order opgeschorst zijn. Tusschen Aalst en Assche 1. 2, 5, 6, 7, S. Tusschen Aalst en Meirelbeke 11. 5, 6 OPENBARE VERKOOPING van TE MOORSEL. De Notaris OSCAR T1BBAUT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het'openbaar verkoopen. Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel Land, gele gen op de Konijnaarde, gekadastreerd wijk B, nummer 424a, met eene grootte van 30 arenj30 cantiaren, palende ten ooste aan den heer Cornelius Moens, ten zuide aan den heer Petrus De Koninck-Vermoesen en daar over aan den ijzerenweg, ten weste aan den heer Petrus Schuerlinck en ten noorden aan juffrouw Virginia De Ridder en den heer Desiré Buyle-Callebaut. Gebruikt door den heer Frans Riemkens, mits 50 fr. 's jaars. Ingesteld1* 1,400 fr. Tweede koop Een perceel Land gelegen op Kattenbroek of den Heuvel, groot volgens meting 76 aren 94 centiaren en gekadas treerd wijk D, nummer 378b, met eene grootte van 77 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Alfons De Vis en Joseph Matthys, ten zuide aan jufvrouw Eugenie De Vis en de heer Clement Calle- baut broeders en zusters, ten weste ook aan den heer Clement Callebaut broeders en zusters, de heer Joseph Matthys en de heer Notaris De Vis en ten noorde aan voornoem den heer Joseph Matthys. Gebruikers de kinderen van den heer Leopold Van Nuffel, de heeren Gustaaf Roelandt, Gustaaf Vinck, Fidelis Peeters en Juffrouw weduwe Jan Vermoesen, samen mits 128,60 fr. Verdeeld in vier loten volgens grondplan berustende ter elks inzage ten kantoore van den Notaris Tibbaut, te Aalst, Korte Zout- straat. nevens de afspanning - De Meiboom» en hebbende respectivelijk eene grootte als volgt Eerste lot, ten zuide, groot"'16 aren 85 c. Ingesteld 780 fr. Tweede lot, daarneven, groot 20 aren' Ingesteld 920 fr. Derde lot, daarneven,groot 21 aren 7 cent. Ingesteld 1200 fr. En vierde lot, ten noorde, groot 19 aren 2 centiaren. Ingesteld 920 fr. ZITDAGEN Instel, Donderdag, 24 Februari Verblijf, Donderdag, 9 Maart Ten 9 uren voormiddag ter herberg van den heer Jan Bosman, te Moorsel, Statie. N. B De koopers zijn verzocht hun trouw boekje of extrakt uit hunnen geboorteakt ter verkooping mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering der regis tratie- en overschrijvingsrechten (Landbouw- wet) moeten zich voorzien van hunne contri butiebiljetten. OPENBARE VERKOOPING van twee nieuwe TE HEKELGEM. De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Hekelgem. Koop een. Eenen Eigendom bestaande uit twee Woonhuizen, met Schuur, Stallingen en Land, gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Langestraat, gekadastreerd sectie A, nummer 247B, 249B en 249c, met eene grootte van 14 aren 90 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Langestraatden heer Jean-Baptiste Jacob Slagmulder,te Hekelgem; en de volgende koop. Koop twee. Eene partij Land, gelegen alsvoren, neven voorgaanden koop, gekada streerd sectie A, nummer 250a, met eene grootte van 14 aren 60 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Langestraat den heer Jean Baptiste Slagmulder den heer Pierre- Jean Bosman-Van Vaerenbergh den heer August Schoonjans-Cardon, allen te Hekel gem en koop een. Beide koopen gebruikt door de heeren Henri Van den Broeck, herbergier, en August Van Vaerenbergh, poeldenier. De Goede ren zullen verkocht worden volgens plan. ZITDAGEN Instel Maandag 28 Februari 1Q.fi Verblijf Maandag 13 Maart telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Au Petit Chateau, gehouden door den heer Seraphien Kieckens, te Aalst, Brusselschen steenweg. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij genoemden Notaris MEERT, wonende te Aalst, Dendermondschen steenweg, n. 2, Esplanade. OPENBARE VERKOOPING van eene en BOUWLAND te Schoonnarde, Opstaldries De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Koop een. Eene behuisde Hofstede met afhangenden Hof, gestaan en gelegen wijk Opstaldries, gekadastreerd sektie A, deel van nummers 2166A b, 2167a B. 2168a B, groot 17 aren 13 centiaren. Koop twee. Een perceel Bouwland, ge legen neven voorgaanden koop, met eene breedte ter straat van 19 meters gekada streerd sectie A, deel van nummers 2166AB, 2167AB, 2168AB, groot 7 aren 94 centiaren. Beide koopen vroeger gebruikt en bewoond door den eigenaar heer Joseph De Vlieger. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 Februari .Q., Verblijf Donderdag 2 Maart telkens om 2 uren namiddag, ter herberg «In de Vier wegen,» te Schoonaarde, Opstal dries, gehouden door den heer César Cool. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij genoemden Notaris Meert, - wonende te Aalst, Esplanade. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Landen en Huizen gelegen onder de gemeen ten A OORDEGEM, aan de achterstraat en Abeelstraat, groot ongeveeer 3 hectaren. B. SMETLEDE, Dorp, Kerselaer, Schildekenstraat, Rampsande, ongeveer 4 hectaren en half, C. - CHERSCAMP,]'twee hectaren en half op Wolfgat. D. BAELEGEM en IMPE, Hofstede en Land. Voor de voorwaarden zichtte bevragen ter gemelde studie. BEHANGER-GARNIERDER, Groote keus van behangpapier. Engelsche beddens. Stores en Gordijnen. Verder al wat den stiel betreft. PRIJZEN BUITEN ALLE CONCURRENTIE. Genezing zonder Operatie Huis gesticht in 1840 De alom vermaarde Bangadisten-Orthopédisten, 4 maal gebreve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. in de Wereldtentoonstelling van (rent zijn voort sprekelijk alle Maandagen in het Hotel den Gouden Appel, Ryselwijk, Kort- rijk, andere dagen ten hunnen huize, en na den oorlog in het Hotel la descente des Voyageurs, Gent, Zuid, bij M. W. Windels, Statieplaats. Later bekendmaking welke dagen. DE FAMILIE VERDONCK Specialisten, Kerkstraat 16 Ansegem Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien'in den onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewoons inkomsten onlbreken len gevolge der tijdsomstandigheden, staat «le maatschap pij leening- n toe aan 4 o/o's jaars, U waarborgen door grondpanden, liypo- theeklijk© schuldvordering en -beurs waarden. Verders zooals vroeger gewonp leerlin gen uitgave en vernieuwing van obliga- tiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder koslen. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstra at 9. VAN Huis gesticht in 1876. Van heden af zijn er te onzer tabrieke allerhande goede landvetten voor lente vruchten zooals aardappels, beeten, granen, haver, hop. vlas, weiden en hovenierderij,^beschik baar. Ook raden wij de landbouwers aan ouzo KALI-SUPER (klavervet) te gebrui- ksn voor het bemesten hunner vruchten. y§Voordeelige prijzen en inhoud gewaar borgd. Men wonde zich naar 'de fabrieke zooals vroeger. N. B. De koopers zijn verzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam sn merk der vetten te eischen. Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs .Argentijnsche ceduls, Japaansche enz.26-7 Hais gactioki ia 1876. Prijzen rolgens »»men*tel. Vr»«gt prij«-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN pi ij. ran den de, Saperphosphaten. Nitraat van Potasch, SvtlfaaV van Potasch, Ckloornnr 1 Kalmst IJzersiakkeu (Scoriea). Plaaster, IJzeraulfaat Phosphaat Bernard. Majnt»ir.w K.oper3ii!?&at (blauwens a'.uini 98/99 zutrer Vergrvizers Vermorol Eclair 11 1 gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen. Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbi ieven, Doodbrioven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Sloendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3