sMisiaiiws. Kotariëele Annoncen. Woonhuizen en Land SAAIILAMEI 'i«REi VA t DE PUTTE BREUKEN Scheikundige Landvellen Robert Van de Lanotte ACH. EEIAH, AALST. TM BE WlfE-GCiBSSIHS Zondagrust. Veemarkt Dit tier iiand te soep en met gsmait van Delating. KORTE ZOUTSTRAAT, 29. Familie Verdonck DIPLOM DIET SODDED fllEDHLIE Gronilkrediet van Behjiè F A U HI E li Ach. EE.UADI, Aalsl. WISSELAGENT Q< F8BBIEK VEH &3PEK?iTE8, iOSElKDiiOISE VETTED ED KODSTSDSjKS. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ ver gevoerden onderzeeëroorlog en den aangekondigden verscherpten duikboo tenoorlog bestaat daarin, dat in de toe- komst bewapende handelsschepen niet meer als vreedzame handelsschepen zul- i len beschouwd en behandeld worden, j Ouitschland is besloten den oorlog te I beëindigen. De eene weg daartoe voert over de zee met behulp der duikbooten en der Möwe de andere voert langs j de Duitsche fronten. Een krankzinnigenhuis van 16 millioen frank. De Duitsche nieuwsbladen geven ons j belangwekkende bijzonderheden aan gaande een krankzinnigengesticht dat te Furstenwalde zal opgericht worden. Het zal geheel en al volgens de grondbe- i ginselen welke zich door jaren van ondervinding bevestigd hebben, van af gescheidene woningen, opgetrokken wor- den. Het zal vooral uit afzonderlijke paviljoenen samengesteld wezen. De plannen zijn geëindigd en de ont werpen vastgesteld de algeheele kosten der gebouwen en van het terrein zullen 10 millioen frank bedragen Niettegen staande den oorlog, verwacht men dat de Provinciale Landdag voor de noodige gelden zal stemmen. Een automobiel-stal. Men weet dat de automobiel voor ver- scheidene doeleinden in het moderne le ven uebruikt wordt, maar men zou ge wis niet gedacht hebben, dat die zou dienen om paarden te herbergen. Dit is toch wat een rijke Amerikaansche paar- deneigenaar gedaan heeft. Hij heeft voor zijn pur-sang* Ulan, welke hem slechts hel kleine sommetje van 60,000 dollar gekost heeft, een automobielstal besteld, welke zij kostganger al het gemak van zijn - box zal aanbieden. Alles wat aan voeding en voor het onderhoud van deze kostbare inrichting noodig is, bevindt zich in dezen rollenden stal men heeft er zelfs een plaats ingericht voor de op passers. die hem verzorgen moeten. Het voertuig rust van achteren op twee wielen, terwijl het voorste gedeelte met een sterken motor-driewieler ver bonden is. Eerste Communie. Voor uwe Kerkboeken. Paternosters, enz zult gij u wenden ten bureele van De Denderbode -,31, Korte Zoutslraat. Daar vindt gij zeker uw gerief en den rijksten keus. De burgerlijke bevolking ontruimt den westoever der Maas. Personen die uit de streek van Verdun naar Parijs gevlucht zijn, vertelden aan een medewerker van de Journal dat de gansche bevolking van Verdun is weggevoerd geworden, zoodat Verdun op dit oogenblik door al de inwoners verlaten is. Sinds Woensdag duurt zooals verder gemeld wordt, de lucht der be volking uit de Maasstreek voort. Het geld vooral, buiten Verdun, hoofdzake lijk om de plaatsen St-Menehould, Re- vigny en Commercy. Senator Humbert maant in de Journal de Pa-ijzenaars aan, tegenover de vluchtelingen welda dig te zijn, daar zij tot op het laatste oogenblik volhardden. Deze vlucht van de burgerlijke bevolking laat besluiten, dat het opperbevel met de mogelijkheid rekent, de frontlinie van het bedreigd gebied later terug te nemen. Van de drie genoemde plaatsen liggen St-Menehould en Revigny op 30-40 kilo meter respektievelijk ten westen en ten zuidwesten van Verdun, terwijl Com mercy aan de Maas, ten Zuiden van Ver dun, niet ver van Toul gelegen is. De Duitsche oorlogsleening Van 4 tot 24 Maart zal de Duitsche oor logsleening in den vorm van 4.50 ten honderd Rijksschatkislbons en 5 ten hon derd Ruksleeningen ter inschrijving ge opend worden. De inschrijvingsprijs van Rüksschatkistbons bedraagt 95,de Rijks- leening 98 50. Bij inschrijving op het Rijksschuldenboek is de inschrijvings prijs op 98,30 bepaald. Vredesgeruchten. De - Berliner Lokal-Anzeiger meldt Van verscheidene zijden worden ons geruchten, wij weten niet met welk doel en in welk verband, medegedeeld, vol gens welke weer Engelsche vredesvoor stellen gedaan werden en zelfs Engelsche onderhandelaars op weg waren. Van b- voegde zijde worden die geruch ten formeel gelogenstraft. Eigenaardige uitwerkingen van den bliksem. Een geweldige cykloon is te Charny-le- Bachot losgebarsten, in het arrondisse ment d'A'Cis-sur-Aube, en heeft veel verwoestingen aangericht. Men bericht dat de bliksem door de jaloeziën in eene kamer van het huis door de familie Büi- ron bewoond, is ingeslagen. Een glazen bol werd in zijn vaart medegenomen, maar later ongedeerd op het bed terugge vonden. De bliksem verplaatste eveneens drie vazen naar een hoek der kamer, zonder ze te breken of omver te werpen. Een wekker werd op den grond gez» t. zonder dat hij ophield te gaan. De ver baasde familie Buiron heeft geen letsel bekomen. Doodbeeldekens voor de gesneuvelden. Schoone en rijke keus ten bureele van De Denderbode 31, Korte Zoutstraat. De papiernood. Aan de nieuwe Rotterdamsche Courant wordt uit Londen gemeld De papier- nood in Engeland blijkt klaar uit hot kleiner formaat der dagbladen. De Times en de Daily Telegraph verschijnen op 14 bladzijden. Daily Chronicleen Morning post op tien. Daily Mail op zes en Daily News op vier bladzijden. Loopgravenhumor. Het front heeft ook zijn eigen humor. Een soldaat die in de loopgraven zijn wapens tegen een schop bad moeten ver ruilen, om in de tweede linie loopgraven aan te leggen, zegde toen men moet toch zijn vaderland wel liefhebben om het zoo als ik doe in zakken op zijn rug te dragen. Postdienst tusschen Holland en Engeland. Van af 1 Maart zal driemaal per week een post van Holland naar Engeland gaan Het postverkeer met Engeland zal door het engelsch postbestuur geregeld worden. Van 6 Maart af zal deHolland- sche post naar en over Engeland met de Balavialinie gezonden worden. De post voor Amerika van den Rotterdam der Holland-Amerikalijn is te Falmouth reeds ontscheept. Het vergaan van de Majola. Volgen de Times meldt zal het verlies aan menschenlevens door het vergaan van den Maloja 147 man bedragen. Officieel wordt bekend gemaakt 72 passagiers van de Maloja werden gered, 49 vermist93 man der Europee- sche bemanning werd gered en 20 ver mist 137 mannen van de inlandsche bezetting werden gered en 86 vermist zulks geeft een totaal koppen van 457 waarvan 302 gered en 155 vermist wer den. LONDEN Reuter). Er waren in 't geheel 411 personen aan boord. Daar van zijn er tot op het oogenblik 260 gered. Gabriel d'Annunzio gekwetst. Men meldt dat Gabriel d'Annunzio, bij een .vliegtocht bij Leibach, een schot in het hoofd heeft ontvangen, die door neus en linkeroog ging. De nieuwe Chineesche vlag Alhoewel de nieuwe regeeringsvorm nog niet bepaald ingevoerd is, heeft Yuang-Chi Kaï de nieuwe chineesche vlag reeds aangenomen. Zij zal de drie vlag gen welke China in de laatste vijf jaar gehad heeft, te samen bevatten. Men be merkt vijf banden rood. blauw, wit en zwart irepublikehische vlag) op teel veld (kleur der Manchouristische dynaslie). In 't midden draagt ze een groote ster (vlag der opstandelingen). Door de samensmelting dezer drie vlag gen wil men de verschillige faktoren doen uitschijnen, die bijgedragen hebb- n tot het stichten der huidige chineesche dynastie. Priesterlijke Benoemingen. BISDOM GENT Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Ooinbergen, den eerw. heer Heyvaert, onderpastoor te. Hamme on derpastoor te Maldegem, den eerw. heer Delfosse, leeraar in de Bisschoppelijke Normaalschool, te St-Nikolaas. In den nacht van Maandag op Dins dag zijn dieven binnengedrongen in het magazijn van cervolas der firma Van den Steen-De Luyck, Geeraardsbergschen- steenweg. Na eene deur te hebben open gebroken, drongen de schelmen er bin nen en roofden eene groote partij cervo las, waarvan de prijs hedendaags 6 fr de kilo bedraagt. De dieven namen daa renboven den waakhond mede, op wiens geblaf zij den nacht te voren verjaagd waren. De policio heeft een zeer ieverig onderzoek geopend. Maatschappij De Apostolieke School De leden worden vriendelijk verzocht de HU. Missen te willen bijwo nen welke zullen gelezen worden, ter Sint Martenskerk, op Dinsdag, 7 Maart, om 8 ure, tot lafe nis der ziel van Mevr. Wed. Daniël Van Assche. Woensdag, 8 Maart, om 8 ure, tot lafenis der ziel van M. Eugeen De Zutter. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apolheek, Zondag 5 Maart M. Renneboog, Niouwstraat. zuster, 68 j., Onderwijsstr. C. Van den Poel, wed. Matthys zb. 79 j.( Moor- selbaan. R. Ballinckx, zb., 25 j., Gentschesteenw. A. Pietors, gepens. priester, 76 j., Keiz PI.F. .Tanssons, m. Van Nuffel, vellenbew., 29 j., KI. Bolleweg. R. De Wolf. vr. Van der Cammen, huish., 29 j., Koolstr. M. Jacobs, fabriekw., d6 j., Roozendreef. A. Huys, breister, 18 j. Bergemeerschen- straat M. Van Vaerenbergh, fabriek werker, 20 j Zoutst.raalp M. Van Gussem, zb., 18 j., Gasthuisstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Denderhautem. Wij hebben op tijd de omstandigheden dezer stoutmoe dige misdaad bekend gemaakt welke be gaan is bij de wed. Vandenbruele, alwaar meer dan 350 frank waarden in goud gestolen zijn. Jacob en de Pauw zijn dooi de policie aangehouden, en in de gevan genis van Audenaardo opgesloten men hn-innert het zich, zij hebben overigens volledige bekentenissen afgelegd. De Ker- pel, de derde medepli<hlige, die mar Brussel gevlucht was om het goudwerk aan den man Ie brengen, is nu ook aan gehouden op het oogenblik dalhij van den buurtlram naar Ninove afstapte Hij zitnu ook in het drooge. Hij zal het z«kerbij Moeder Justieia duur moeten bekoopen. Er komen nu vele erge mis daden aan het licht, door dien trio begaan. van Gent, Yan 25 Februari 1915. Prijs per kilo Getal 1° k. 2e k. ?e k. Ossen 3 1,70 1,60 1,40 Vaarzen 4 1,70 1,C0 1.4<» Koeien 3 1.65 1.55 1.35 Stieren 1 1.65 1.55 1,35 Kalveren 4 1 90 1,50 1.25 Schapen 7 1,50 1,40 1.30 Zwijnen 2,70 2,60 2,50 Viggens, 83 jonge varkens, 2 ma gere runderen, melkkoeien, 3 geiten, 4 lamm -rcn, Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4 7 Vrouwelijk 3 Huwelijken. G. De Wael, landb., met C. Schelle- kens, land. F. Mertens, gladsl., met B. Do Mol, tw. - L. Van den Abeele, steenk., met M. Bombeeck, strijkst. P. De Smet, tabakhew., met H. Huylo- broeck, br. Overlijdens. M Ardans, wed. De Meersman, zb., 74 j., Gasthuisstr. A. Looke, klooster boekje of extrakt uit hunnen geboorteakt ter verkooping mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering der regis tratie- en overschrijvingsrechten (Landbouw- wétl moeten zich voorzien van hunne contri- j butiebiljetten. OPENBARE VERKOOPING van twee nieuwe TE HEKELGEM. De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Hekel gem. Koop een. Eenen Eigendom bestaande uit twee Woonhuizen, met Schuur, Stallingen en Land, gestaan engelegen ten voorhoofde aan de Langestraat, gekadastreerd sectie A, nummer 247B. 249b en 249c, met eene grootte van 14 aren 90 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Langestraatden heer Jean-Baptiste Jacob Slagmulder.te Hekelgem; en de volgende koop. Koop twee. Eene partij Land, gelegen alsvoren, neven voorgaanden koop, gekada streerd sectie A, nummer 250a, met eene grootte van 14 aren 60 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Langestraat den heer Jean Baptiste Slagmulder den heer Pierre- Jean Bosman-Van Vaerenbergh den heer August Schoonjans-Cardon, allen te Hekel gem en koop een. Beide koopen gebruikt door de heeren Henri Van den Broeck, herbergier, en August Van Vaerenbergh, poeldenier. De Goede ren zullen verkocht worden volgens plan. ZITDAGEN Instel Maandag 28 Februari .g.g Verblijf Maandag 13 Maart telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Au Petit Chateau, gehouden door den heer Seraphien Kieckens, te Aalst, Brusselschen steenweg. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij genoemden Notaris MEERT, wonende te Aalst, Dendermondschen steenweg, n. 2, Esplanade. Studie van Meester DE MULDER Notaris te Gent, St. Michielstraat 5. De verkooping bij derde en laatste zitdag, der goederen te Aalst, Denderhautem, Erenr bodegem, Hekelgem en Welle is vastgesteld op Woensdag 15 Maart 1916, om 2 ure namiddag, ten gasthove De vier Winden te Aalst, Keizerlijke Plaats, N. 67 OPENBARE VERKOOPING van TE MOORSEL. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen. Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel Land, gele gen op de Konijnaarde, gekadastreerd wijk B. nummer 4240, met eene grootte van 30 aren 30 cantiaren, palende ten ooste aan den heer Cornelius Moens, ten zuide aan den heer Petrus De Koninck-Vermoteen en daar over aan den ijzerenweg, ten weste aan den heer Petrus Schuerlinck en ten noorden aan juffrouw Virginia De Ridder en den heer Desiré Buyle-Callebaut. Gebruikt door den heer Frans Riemkens, mits 50 fr. 's jaars. Ingesteld 1,400 fr. Tweede koop Een perceel Land gelegen op Kattenbroek of den Heuvel, groot volgens meting 76 aren 94 centiaren en gekadas treerd wijk D, nummer 378b, met eene grootte van 77 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Alfons De Vis en Joseph Matthys, ten zuide aan jufvrouw Eugenie De Vis en de heer Clement Calle- baut broeders en zusters, ten weste ook aan den heer Clement Callebaut broeders en zusters, de heer Joseph Matthys en de heer Notaris De Vis en ten noorde aan voornoem den heer Joseph Matthys. Gebruikers de kinderen van den heer Leopold Van Nuffel, de heeren Gustaaf Roelandt, Gustaaf Vinck, Fidelis Peeters en Juffrouw weduwe Jan Vermoesen, samen mits 128,60 fr. Verdeeld in vier loten volgens grondplan berustende ter elks inzage ten kantoore van den Notaris Tibbaut, te Aalst, Korte Zout straat, nevens de afspanning De Meiboom^ en hebbende respectivelijk eene grootte als volgt Eerste lot, ten zuide, groot 16 aren 85 c. Ingesteld 780 fr. 1 Tweede lot, daarneven, groot 20 aren' Ingesteld 920 fr. Derde lot, daarnevengroot 21 aren 7 cent. Ingesteld 1200 fr. En vierde lot, ten noorde, groot 19 aren 2 centiaren. Ingesteld 920 fr. I ZITDAGEN Instel, Donderdag, 24 Februarig Verblijf, Donderdag, 9 Maart Ten 9 uren voormiddag ter herberg van den heer Jan Bosman, te Moorsel, Statie. N. B De koopers zijn verzocht hun trouw- Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Landen en Huizen gelegen onder de gemeen ten A OORDEGEM, aan de achterstraat en Abeelstraat, groot ongeveeer 3 hectaren. B. SMETLEDE, Dorp, Kerselaer, Schildekenstraat, Rampsande, ongeveer 4 hectaren en half. C. CHERSCAMP, twee hectaren en half op Wolfgat. D. BAELEGEM en IMPE, Hofstede en Land. Voor de voorwaarden zich te bevragen ter gemelde studie. BEHANGER-GARNIERDER, Groote keus van behangpapier. Engelsche beddens. Stores en Gordijnen. Verder al wat den stiel betreft. PRIJZEN BUITEN ALI.E CONCURRENTIE. Genezing zonder Operatie Huis gesticht in 1S40 De alom vermaarde Bangadistcn-Orthopêdisten, 4 maal gebrtve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. in de Wereldtentoonstelling van Gent zijn voort sprekelijk alle Maandagen in het Hotel den Gouden Appel, Ryselwijk, Kort- rijk, andere dagen ten hunnen huize, en na den oorlog in het Hotel la descente des Voyageurs, Gent, Zuid, bij M. W. Windels, Statieplaats. Later bekendmaking welke dagen. DE FAMILIE VERDONCK Specialisten, Kerkstraat 16 Ansegem Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewoons inkomsten ontbreken ion gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maatschap pij leemngt-n toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpandeu, iiypo- Lheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Veniers zooals vroeger gewone loonin gen uitgave en vernieuwing van obliga tion aan 4 0/0's jaars, en uilbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstraat 9. VAN Huis gesticht in 1876. Van heden af zijn er te onzer tabrieke allerhande goede landvetten voor lente vruchten zooals aardappels, beeten, granen, haver, hop, vlas, weiden en hovenierderij, beschik baar. Ook raden wij de landbouwers aan onze KALI SUPER (klavervet) te gebrui ken voor hel beuiesteu hunner vruchten. Voordeelige prijzen eu iuhoud gewaar borgd. Meu wonde zich naar de fabrieke zooals vroeger. N. B. De koopers zya v#rzocht bij de uitzetters, op de zakken, naam en merk der Yetten te eischen. Esplanadestraat, Q AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... 26-7 Htus eeiiclit ia 187ê. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan pi ijs ran den dag Sunerphosnhaten, Nitraat van Potasch, Steifoat van Potaaeh, Chlooran»r 1 vjtosa* Kalniat Ijzeralnhken (Scories). Plaaster, IJzerself«at Pboaphaat Bernard. Majne»m«. Konersidfaai {blf.v.wvn aluin» 98 go zuiver Vergruizers Vnnuorel Eclair n 1 gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflclien. Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrievon en Beeldekens, Adres- en Visiotkaartcn, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Sleendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldeken» Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3