BDIIBTSPOOBWEGEH Woonhuizen en Land Scheikundige Landvetten Notariëele Annoncen. Robert Van de Lanotte ACH. EEMAN, AALST. Een en ander BREUKEN Kabel VA* GEPUTTE Mi Dl PUTTEN DIPLOfllH PIET GOUDEN PIEDBLIE Grondkredic.t van Bel /ie F A B It I E k Ach. EEUAiX, Aalst. Goede Gazclverkoopcr Dit Der Daod te Koop en me! gemak van Delating. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ gemaal bijgezet. Tusschen de beide kisten rust het lijk van prinses Maria, hot eenig kind van het koningspaar. Bij de plechtigheid waren tegenwoor dig de koninklykodamilie, de ministers en de hoogste waardigheidsbekleders van het Hof. Het diplomatische korps begeleide den lijkstoet lot aan de statie van Bukarest. Korte telegrammen Men mei it uit Amsterdam, 7 Maart De maatschappij Zeeland zal rond hot midden van Maart den dienstop Engeland hernemen, met hare schepen Prins Hendrik en Koningin Wilhelraina Volgens de laatste vaststellingen zijn bij den inval der Russen in Oost-Pruisen verloren gegaan 135,00') paarden 250,000 runderen. 2o0.000zwyuen,600.000 hoen ders, SO.OOo schapen, 50,000 ganzen en 10,000 geiten. Het Petit Journal - bevestigt dat het opperbevel over de verdedigingstroepen van Verdun in handen is van een zestig jarigen generaal Petain, die bij het uit breken van den oorlog op het punt stond als kolonel met pensioen te gaan. Volgens de Humanité beeft een groole ontploffing plaats gehad in de kruitfabriek Volta, te Saint-Marcel, in het Isère-departemen. Er zouden geen slachtoffer te betreuren zijn. De materieele schade moet nog vastgesteld worden. Vaak kan men tegenwoordig langs de oevers van het meer van Zurich een tamelijk groot, reeds ietwat gebogen en oud uitziend heer zien wandelen, steeds vergezeld van een zoon'of dochter. Het is naar het Weekblad voor Israëlitische Huisgezinnen vertelt, Alfred Dreyfus, die thans als rentenier in Zwitserland woont. Men meldt uit Zurich dat de interna tionale sociaal-demokrati8che kommissie te Bern, die na dekonferentie in Zimmer- wald in het leven is geroepen, in overeen stemming melde vertegenwoordigers der aangesloten partijen, de sociaal-demokra- ten oproept tot het bijwonen der tweede internationale konferentie, die ten laatste begin April in een nader aan te duiden plaats in Nederland zal gehouden worden. Een telegram uit Washington zegt Engeland's antwoord op de Amerikaan- sclie nota aangaande d« inbeslagneming der postzakken, gaat van het standpunt uit,dat Engeland de vrije jurisdiktie heeft over de postzendingen die door zijne territoriale wateren gaan. Amerika zal in zijn antwoord daar legen protesteereu. De aanstaande Conterencie der Verbondenen. De Corrtere della Set-ra zegt dat de afgevaardigden van Engeland, op de Conferencie der Bondgenoten die te Pa rijs zal gehouden worden worden, reeds aangeduid zijn. Het zijn de ministers Bonar Law, Mac Keuua en Nunciman. De Conferencie zal zich bezig houden met te onderzoeken hoe de Entente, reeds tijdens den oorlog, op financieel en han delsgebied kunnen samenwerken. De Beschieting van Reims. De Réveil de la Marne schrijft De beschieting van Reims duurt roet voort durende hevigheid. In de avonduren van verleden woens dag ziin vijf granaten op verscheidene punten der stad gevallen. Donderdag voormiddag werd de beschieting voort gezet on omtrent 70 granaten vlogen in versc'iillige déelen der sta l. De Fransche artillerie antwoordde krachtig op de beschieting. Bulgarië en het Vatikaan. Uit Bukarest wordt geseind De Paus heeft do stichting eener Bulgaarsche am bassade hij het Vatikaan goedgekeurd. Aldus zal Bulgarië voortaan ook bij den Heiligen Stoel vertegenwoordigd zijn. De eenige geredde van de Amiral Charner De eenige geredde van het oorlogsschip - Amiral Charner - kwam te Toulon aan en vertelde aan den medewerker van een Parijsch blad dat het schip, na getor pedeerd te zijn geworden, zoo snel zonk, dat enkel twintig man zich op een vlot redden konden daarvan zijn er negen tien van honger en koude omgekomen. Hij alleen kon de Syrische kust bereiken. Uit China. De Nowoje Wremja meldt Joeansjikai maakt bekend, dat hij de heistelling dor monarchie tot op een la- teren datum verschoven heeft; terzelfder- tijd verbiedt hij elke betooging ten gunste eener bespoediging zijner troonbestijging. Het Parlement wordt voor den 1 Mei bijeengeroepen. Kolonel Driant zou gevangen genomen zijn. De bekende Fransche afgevaardigde der rechterzijde, kolonel Driant, die se dert den 22 Februari vermist wordt, zou naar de beweringen van een onder zijn bevelen staande jager, ongewond in de handen der Duitschers gevallen zijn. Men zegt dat hy in het woud van Caures, waarvan hij ne verdediging leidde, door de Duitschers omsingeld en gezamenlijk met zijne jagers gevangen genomen werd. De Italianen in Albanië boekje of extrakt uit hunnen geboorteakt ter verkooping mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering der regis tratie- en overschrijvingsrechten (Landbouw- wet) moeten zich voorzien van hunne contri butiebiljetten. OPENBARE VERKOOPING van twee nieuwe TE HEKELGEM. De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbrar verkoopen Gemeente Hekel gem. Koop een. Eenen Eigendom bestaande uit twee Woonhuizen, met Schuur, Stallingen en Land, gestaan engelegen ten voorhoofde aan de Langestraat. gekadastreerd sectie A, nummer 247b. 249b en 249c, met eene grootte van 14 aren 90 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Langestraatden heer Jean-Baptiste Jacob Slagmulder.te Hekelgem; en de volgende koop. Koop twee. Eene partij Land, gelegen alsvoren, neven voorgaanden koop, gekada streerd sectie A, nummer 250a, met eene grootte van 14 aren 60 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Langestraat den heer Jean Baptiste Slagmulder den heer Pierre- Jean Bosman-Van Vaerenbergh den heer August Schoonjans Cardon, allen te Hekel gem en koop een. Beide koopen gebruikt door de heeren Henri Van den Broeck, herbergier, en August Van Vaerenbergh, poeldenier. De Goede ren zullen verkocht worden volgens plan. ZITDAGEN Instel Maandag 28 Februari .Q.fi Verblijf Maandag 13 Maart telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Au Petit Chateau, gehouden door den heer Seraphien Kieckens, te Aalst, Brusselschen steenweg. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij genoemden Notaris MEERT, wonende te Aalst, Dendermondschen steenweg, n. 2, Esplanade. Genezing zonder Operatie Huis gesticht in 1840 De alom vermaarde Familie Verdonck Bangadisten-Orthopédisten, 4 maal gebreve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. in de Wereldtentoonstelling van Gent zijn voort sprekelijk alle Maandagen in het Hotel den Gouden Appel, Ryselwijk, Kort- rijk, andere dagen ten hunnen huize, en na den oorlog in het Hotel a la descente des Vovageurs, Gent, Zuid, bij M. W. Windels, Statieplaats. Later bekendmaking welke dagen. DE FAMILIE VERDONCK Specialisten, Kerkstraat 16 Ansegem Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewooue inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maatschap pij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door groudpaudeu, liypo- theeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gon uitgave en vernieuwing van obliga tion aan 4 °/0 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstraat 9. VAN Toestand bij Verdun. De Havasagencie zegt over do tegen woordige toestand bij Verdun De Parij- zer bladen meenen dat het Duitsch offen sief nog eenige dagen kan duren. De Duitschers hebben in eenen engen sector geweldige, krachten verzameld. De engte van het front belet hen al hunne hulp bronnen opeens te gebruiken. De opeenvolgende stormgolven kun nen zich hernieuwen, Echler schijnt het voorzichtigst dal twee derden der samen getrokken batailjons, in den Sector van Verdun steeds strijdvaardig gemaakt werden. Onze tegenstand, die in de eers te dagen bekommernis kon verwekken, heeft heden op glansrijke manier zijne sterkte betoond. Wij hebben ledigon tijd genoeg om onze steiliugen oi.ineembaar te maken. Telegrammen uit Pnrys zeggen De toestand bij Verdun blijft op liet zelfde standpunt en bevredigend. De omgeving van Douaumont blijft hpt centrum der werking van den vijand, die ons verder het bezit van het dorp be strijdt, zonder ons uit de onmiddelijke omgeving van het dorp te kunnen ver drijven. De Duitschers breidden hun artillerievuur tegen de Fransche stellin gen meer en meer uit. Vooral tusschen hel. bosch van Landrémont en het fort van Douaumont, nam de beschieting in hevigheid toe. Uit Londen word gemeldt(aldus zegt het Berliner Tageblalt) dal om het En gelsch publiek g rust te stellen, de Engel- sche bladen de gebeurtenissen voor Ver dun steeds als een zege der Franscheu doen doorgaan, waarbij deze bladen zich vooral bezig houden met de Duitsche verliezen als ongehoord to doen kennen. Lord Northeyliffe, die het Fransche front bezocht, verklaart in den Times dat de Fransche verliezen onbeduidend zijn. Onder de gevangenen zijn Duitsche sol daten uit alle doelen van het Rijk. voor de stad Aalst en de gehuchten Mijlbeek en Schaerbeek wordt ge vraagd. Goed loon. De Agenzia Stefani meldt de benoe ming van generaal-iuitenant Piacentini tot bevelhebber van het expeditiekorps in Albanië en zegt daarover De benoeming van een generaal van zul ken hoogen rang, alsook het feit, dat de strijdkrachten die hij aanvoert, ver scheidene divisies tellen, laten toe de groote militaire beteekenis te herkennen, welke aan het bezit van Valona gehecht wordt. Oeneraal luitenant Piacentini is reeds te Valona aangekomen. De konferencie te Kopenhagen. De Zweedsche en Noorweegsche mini sters-voorzitters en ministers van buiten- landsche zaken, zijn Donderdag te Ko penhagen aangekomen. De Zweedsche minister is begeleid van den afdeelingsoverste in het ministerie van buitenlandsche zaken Westmann en de Noorweegsche minister is vergezeld van den expeditieoverste Wallebak. De konferencie sluit Zaterdag avond. Een officieel bericht o\erde werkzaam heden zal na de sluiting uer zittingen medegedeeld worden. Het paard in den oorlog. Voor de oude kwestie of het paard een moedig of een zinneloos angstig dier is, heeft deze oorlog zeeromvangrijk bewijs materiaal geleverd, dat men voorloopig nog niet overzien kan. Twee officiers paarden, die in een beschoten slal met een paar andere alleen overgebleven wa ren van veertig, waren nog maanden lang zeer schrikachtig en dreigden elk oogenblik op hol te gaan.Sommige paar den zijn na hun genezing zonder eenige aarzeling opnieuw in het vuur gegaan, maar andere zijn, zelfs na een lang ver blijf achter het front, bij een geweerschot in de verte, reeds schuw geworden. Her haaldelijk heb ik gehoord, dat de dieren in de vuurlinie langzamerhand even aan het onafgebroken geschiet wennen als de mensch. In destallen van een batterij veldartillerie heb ik waargenomen, dat de dieren weliswaar met blijkbare be langstelling luisteren naar het inslaan van de vijandelijke granaten, maar dat zij volstrekt niet onrustiger werden, als deze dichter bijkwamen. Misschien kon den zij schatten dat de afstand nog groot genoeg was. Men heeft mij echter ook van het tegenovergestelde voorbeelden verteld. By het groote vijandelijke offen sief in het westen zijn de paarden van munitiekolonnen herhaaldelijk niet te bewegen geweest door de vuurzone te gaan De munitie moest dan met automo bielen, die toch reeds bovenmatig in be slag genomen waren, naar het front worden gebracht. De zenuwen hebben hier de dieren in den steek gelaten, ter wijl do manschappen het uithielden. Eerste Communie. Voor uwe Kerkboeken. Paternosters, enz zult gij u wenden ten bureele van - De Denderbode «,31, Korte Zoutstraat. Daar vindt gij zeker uw gerief en den rijk sten keus. Portugal en de Duitsche nota. Zooais men weet heeft de Duitsche regeering met allen nadr uk bij de Por tugeesche regeering verzei aangeleekend tegen het in beslag nemen der Duitsche vaartuigen en verlangd dat die maatregel gerapporteerd werd. De Portugeesche regeering heeft tot hiertoe nog niet ge antwoord. De Duitsche bladen vragen of de i'or- lugeesche regeering soms vermeent de nota zoo gemakkelijk te kunnen van kant zetten. Het is een gevaarlijk spel met het Duitsche geduld den spot te drijven. Men moet in Portugal ook w 1 weten dat het. Duitsche volk en de Duitsche regeering erover t'akkoord zijn. dat zij zich de handelwijze der Portugeesche regeering niet kunnen laten welgevallen. Allerhande nieuws Brussel. iO.OOO frank choko'ade gestolen. Maandag morgen, rond vijf uur, werd er ten nadeele van den heer J. D... in de Groote Eilandstraat, 50, door middel van braak en beklimming, gestolen 8 kassen chokoladen Victoria, 1,0(>8 pakken van 350 gram ieder inhou dend, waarde 2,616 fr 80; 8 kassen c.ho- kolade Unica 320 pakken inhoudend 627 frank waarde 10 kassen merk Van Bergen, 840 frank waarde 9 kassen Bensdorp, 1.850 fr. waarde 17 kassen andere chokolade voor eene waarde van 3,750 frank. De dieven, ten getalle van vier, dron gen langs het deurvenster binnen, zij deden den veilighcidsgrendel springen. De koopwaar werd op een Antwerp- schen wagen geladen, met een zwart paard bespannen. Hartelooze Diefstal. In de Mas- cauxstraat, nummer 34, woont eene oude vrouw, Mevr..., die, om in haren nooddruft te voorzien, een dertigtal hen nen kweekte, waarvan zij de eiers ver kocht. Maandagnacht is een hartelooze schurk in den hof gedrongen en heeft al do kie kens gerobberd. De arme oude blijft nu zonder midde- leu van bestaan... Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 12 Maart M. Callcbaut, Botermarkt. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 5 Huwelijken. D. Haleyt, bed. met M. Goppens, z. b. Overlijdens. J. Franck, m. Colpaert, tw. 82 jaar Twyndersstr. M. Arijs, vr.Van Ingel- gem, huisk. 51 j. Scherreveldstr. A. Knauss, werktuigk. 30 j. Denderstr. G Van Geein, z. b. 68 j. Horemerstr. G. Beeckman, kleerm. 17 j. Zoutslrp. Lijnen GENT-AALST-ASSCHE. Voorloopige afschaffing van treinen. Te beginnen ran 14 Februari 1916, zullen de treinen waarvan de nummers volgen tot verder order opgeschorst zijn. Tusschen Aalst en Assche 1. 2, 5, 6, 7,1. Tusschen Aalst en Moirelbeke n. 5, 6. Veemarkt ▼an Gent, van 3 Maart 1916. Prijs per kilo Getal i'k. 2* k. ?e k. Ossen 5 1,70 1,60 1,40 Vaarzen 2 1,70 1,60 1,40 Koeien 5 1,65 1,55 1.35 Stieren 1 1.65 1,55 1,35 Kalveren 1 1 90 1,50 1,25 Schapen 2 1,50 1,40 1,30 Zwijnen 6 2,70 2,60 2,50 Viggens, 121 jonge varkens, 2 ma gere runderen, melkkoeien, 3 geiten, lammeren, Studie van Meester DE MULDER Notaris te Gent, St. Michielstraat 5. De verkooping bij derde en laatste zitdag, der goederen te Aalst, Denderhautem, Erem- bodegem, Hekelgem en Welle is vastgesteld op Woensdag 15 M rnrt 1916, om 2 ure namiddag, ten gasthove De vier Winden te Aalst, Keizerlijke Plaats, N. 67. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Landen en Huizen gelegen onder de gemeen ten A OORDEGEM, aan de achterstraat en Abeelstraat, groot ongeveeer 3 hectaren. B. SMETLEDE, Dorp, Kerselaer, Schildekenstraat, Rampsande, ongeveer 4 hectaren en half. C. CHERSCAMP, twee hectaren en half op Wolfgat. D. BAELEGEM en IMPE, Hofstede en Land. Voor de voorwaarden zich te bevragen ter gemelde studie. BEHANGER-GARNIERDER, KORTE ZOaTSTBftAT, 29. Groote keus van behangpapier. Dngels'che beddens. Stores en Gordijnen. Verder al wal den stief betreft. PRIJZEN HUITEN ALLE CONCURRENTIE. Huis gesticht in 1876. Van heden af zijn er te onzer tabrieke allerhande goede landvetten voor lente vruchten zooals aardappels, beeten, granen, haver, hop, vlas, weiden en hovenierderij, beschik baar. Ook raden wij de landbouwers aan onze KALI SUPER (klavervet) te gebrui ken voor het bemesten hunner vruchten. Voordeelige prijzen en inhoud gewaar borgd. Meu wende zich naar de fabrieke zooals vroeger. N. B. De koopers zijn verzocht by de uitzetters, op de zakken, naam en merk der vetten te eischen. WISSELAGENT Esplanadestraat, Q AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten -prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... 26-7 >0 Haia fiMtiebi ia 1876. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan prijs ran den dag Soparphosphdten, Nitraat van Potaach, Sulfaat ran Potaaeh, Chloorauar, iwta Kaïniat IJzerslakken (Scorieat. Plaaster, IJzeraulfaat Phosphaat Bernard, Magna* Koparsuifeat (blauwen aluin) gS/gg zinvei Vergruizera Vermorel. Eclair n. i. gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visielkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Sleendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3