KAATSSPEL. Notariëele Annoncen. WOONHUIS Fabriek van Scheikundige Landvetten ACHILLE EEMAN AALST- BREUKEN MEUBELS Robert Van de Lanotte ACH. EEMAN, AALST. ¥A! IE PUTTTB-QOQSSBBS Kerk der E. E. P. P VOETBAL. L .A 1ST TD Vereenigde N ij veraars. DIPLOP PIET GOUDEN PIEDHLIE We llallego, Grondkrediet van Belyië FDBHIEK VNN SUPERPHÖSPflBTEN, SCHEIKUNDIGE VETTEN EN KUNSTGUBNOS. Slooni Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Groote brand in Baden. Id het dorp Unadingen der streek van liet Zwarte Woud, op de ijzerenweglijn Freiburg-Donaueschirigen, brak maandag een groote brand uit, die zich door den geweldigen Noord-westerwind spoedig uitbreidde. Rond den avond waren reeds 13 woningen, alsook verscheidene hutten en stallingen in asch gelegd. Veertien familiën zijn dakloos. De schade bedraagt omtrent 300.000 frank. Een nieuw konflikt tusschen China en Japan. KOPENHAGEN, 21 Mei. Volgens ambtelijke Sint-Petorburgsche telegram men uit Tokio is er tusschen China en Japan een nieuw ernstig konflikt op het punt te ontstaan. De Japansche regeering maakt bekend dat Chineesche troepen in Weitschang op een Japanschen militairen post geschoten hebben en een Japansche telegraafver binding vernield hebben ze overweegt daarom de versterking der Janpansche troepen in Kwantung, om de gansche Kwantungbaan te beschermen, in plaats van zooals thans, alleen de gewichtigste spoorwegstations door militaire posten te laten bezetten. St. Job. Zondag, laatste Zondag der Meimaand, plechtig lof. Onder het lof groot ser moen door Dr Berthold Missiaen, O. Cap. Zondag wordt op het terrein der Kap- pellekensbaan. om 4 uren eene match gespeeld tusschen de Union Athlétique I van Dendermonde en de Eendracht I van Aalst. Deze belooft zeer belangrijk te zijn daar twee gunstiggekende elftallen zich gaan meten. Toegangsbewijzen zooals gewoonte. Aalst Houtmarkt. Maatschappij van het balspel, lokaal Felix De Groot. De volgende lutten en prijskamp zullen dees jaar, met toelating van den heer Burgemeester en der Duit- sche Overheid plaats hebben, telkens om 3 uren Zondag 18 Juni St Gillis gebroeders De Coster, Moorsel Van Moesyke, Aalst De Groot. De winst van het balspel zal gestort worden in de kas, 1/2 voor de Aalstersche krijgsgevangenen en 1/2 voor de ver minkte soldaten van het leger. Het Bestuur. Allerhande nieuws Brussel. Hagelstorm. De ha gelstorm maandag ïiammiddag over Brus sel losgebroken, is wel een der gewel digste die ooit de streek heeft geteisterd. Op de Groote Markt heeft men hagel- steenen opgeraapt die 300 grammen wo gen. In de stad is enorm veel schade aan gericht. Duizenden en nogmaals duizen den ruiten zijn verbreizeld, niet alleen van huizen en magazijnen, maar ook in de galerijen, in de Hallen, in don Bota- nieken hof, enz. Het water drong door de stuk geslagen vensters, overstroomde de verschillende verdiepingen, om in de kelderkeukens ware vergaarbakken te vormen. Al de hovingen werden vernietigd. De planten van een geslagen en de hoornen ontsierd. Op den LeuvenscheDsteenweg zijn de paarden, gespannen in een wagen van den vervoerdienst van Gend, op hol ge gaan. De voerman werd onder de wielen geslingerd en moest in orgen toestand naar het hospitaal gevoerd werden. Het grootste deel der riolen kon het water niet intijds slikken, zoodat ook bijna alle kelders onderliepen. De Rogierplaats (het plein vóór de NoordstatieJ geleek een waarachtige poel. Het geweldig af- stroomend water der langs beide zijden klimmende boulevards, had de aarde meegesleept en het daar samen gevoerd. In de Galerie du Commerce zijn meer dan 1000 ruiten verbrijzeld, in de Ko ning- en Koninginnen Galerij meer dan 2500. Door de aangerichte schade, moos- ten verschillende magazijnen en koffie huizen een heelen tijd gesloten blijven. Volgens de eerste berichten hebben de veldvruchten rond Brussel, behalve enke le uitzonderingen, niet al te veel geleden, en dat is nog een geluk, in dezen tijd van schaarschheid en duurte der levensmid delen. Zonderling is het dat in het Zuiden en in het Zuidwesten rond Brussel geen hagelsteenon zijn gevallen. Te Vorst en de lager liggende dorpen heeft men gecD hagel gezien. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 28 Mei, M. Callebaut, Botermarkt. Donderdag 1 Juni, O. H. Hemelvaart, M. Bonner, Bisschopstraat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht: 9 ).n Vrouwelijk 4 Huwelijken. F.Thomas, bakker, met B. Franck, tw. A. Van Holder, tw. met B. Cor nells, tw. A. Van der Schueren, wa- genm. mot J. Van Cauwenbergh, tw. P. Le Long, velleubew. met R Linthout, tw. V. Gits, politieagent met S. Go- vaert, zb. Overlijdens. M. De Bruyn, vr. Van Neck, dienstm. 44 j. Esplanade. P. De Wael, w* Van de Winkel, zb. 72 j. Ledebaan. C. De Smet, landb. 18 j. Moorselb. J. Ver hulst vr. Meert, zb. 52 j. St. Vincen- tiusstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een TESCHOONAERDE. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift verleend door Mijnheer de Voorzitter der rechtbank van Eersten Aanleg van Dendermonde, zete lende te Sint Nikolaas (Waas) in date 25 Maart 1916, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en ten overstaan van Mijn heer de Vrederechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen Gemeente Schoonaerde. Eerste koop. Een perceel Land gelegen op het Hoogmigroveld, gekadastreerd eenige wijk, nummer 1427 met eene grootte van 18 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Gustaaf Buyl en zuster, ten zuiden aan juffrouw Alice Vertongen, ten weste aan den heer Doctoor De Nayer-Matthys en ten noorde aan den heer Prudent Rombaut-De Meester. Gebruiker den heer Xaveer Ver- meiren, mits 50 fr. 'sjaars. Ingesteld 1840 frank. Tweede koop. Een perceel Land op den Migrodriesch, gekadastreerd eenige wijk, nummers 1262 met eene grootte van 7 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan den heer Petrus Geerts-Moens, ten zuide aan den heer Pieter Michiels-Veldeman, ten weste aan juffrouw julienne Janssensen ten noorde aan den volgenden koop. Gebruikers de kinderen Joseph Baetens, mits 16 fr. 's jaars. Ingesteld 450 frank. Derde koop. Een perceel Land gelegen alsvoren op den Migrodriesch, ook genaamd Plesbosch, gekadastreerd eenige wijk, num mer 1264, met eene grootte van 23 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan den heer Petrus Vlaeminck Van Sande, ten zuide aan den heer Petrus Geerts-Moens en voorgaande koop twee, ten weste aan den heer Victor Verheeke-Van Hauwermeiren en ten noorde aan den heer Adolf Vereecken-Van Kerchove en juffrouw Julienne Janssens en den heer Sylvester Schoof-Van Ertegem. Gebruiker den heer Xaveer Vefmeiren, mits 52 frank 'sjaars. Ingesteld 1440 frank. Vierde koop. Een perceel Land gelegen op den Hoogmigrodriesch, gekadastreerd eenige wijk, nummer 1302, met eene grootte van 13 aren, palende ten ooste aan den heer Xaveer Vermeiren en den heer Gustaaf Van de Maele en andere, ten zuide aan den heer Petrus Geerts, ten weste aan denzelfden en ten noorde aan den heer Gustaaf Van de Maele en andere. Gebruiker den heer Xaveer Vermeiren, mits 30 fr. 's jaar. Ingesteld 920 frank. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen op Het Hoekje gekadastreerd eenige wijk, nummer 419a, met eene grootte van 11 aren palende ten ooste aan de heeren Frans en Karei De Varré en juffrouw Maria Lauwaert, ten zuide aan de heeren Cesar De Corte en Ivo Van Hauwe, ten weste ook aan den heer Cesar De Corte en ten noorde aan den steen weg. Boomprijs 50 fr. Gebruiker de heer Theophile Ringoot. mits 22 fr. 's jaars Ingesteld 920 frank. Zesde koop. Een perceel Land gelegen op den Molenkauter, gekadastreerd eenige wijk, nummer 352a met eene grootte van 27 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Charles Liénart, ten zuide aan den heer Jules Moens, ten weste aan het Welda digheidsbureel van Aalst en ten noorde aan de baan. Gebruiker den heer Joseph Van Damme, mits 68 fr. 's jaars. Ingesteld 2240 frank. Zevende koop. Een perceel Land ge legen op den Kauter, gekadastreerd eenige wijk, nummer 2210a, met eene grootte van 53 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan dame weduwe Frans De Mol en kinderen, ten zuide aan de Opstalstraat, ten weste aan de kinderen Lauwaert en ten noorde aan dame Hippolyte Lippens de Kerchove de Denterghem. Boomprijs 10 fr. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikers de heeren Adolphe Moens mits 38 fr. 's jaars enTheop. Ringoot, mits 69 fr. 's jaars. Ingesteld oosthelft 1500 fr. westhelft 1500 fr. Achtste koop. Een perceel Land, gele gen op den Kauter, gekadastreerd eenige wijk, nummer 2197b met eene grootte van 29 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan den heer Jules Moens, ten zuide aan dame Hippolyte Lippens de Kerchove de Denter ghem, ten weste aan dame Herssens-Van den Steen en ten noorde ook aan dame Hippolyte Lippens de Kerchove de Denterghem. Gebrui ker den heer Emile Van Mossevelde, mits 65 fr. 's jaars. Ingesteld 2140 frank. Negende koop. Een perceel Land, ge legen aan het Dorp, gekadastreerd eenige wijk, nummer 142a met eene grootte van 36 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan dame Seraphien Uyttendaele en kinderen, ten zuide aan dame Hippolyte Lippens de Kerchove de Denterghem, ten weste dame Gustaaf Van den Bossche-Uyttendaele en ten noorde aan den ijzerenweg van Gent naar Dendermonde. Gebruiker den heer Emile Van Mossevelde, mits 92 fr. 's jaars. Ingesteld 3500 frank. Tiende koop. Een perceel Land gele gen op het Braeckelenveld, gekadastreerd eenige wijk nummer 323c, met eene grootte van 28 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de straat, ten zuide aan dame Seraphien Uyttendaele en kinderen, ten weste aan den heer Diederick Schulte, en ten noorde aan dame Gustaaf Van den Steen-Van Duyse en kinderen en het Weldadigheidsbureel van Schoonaerde. Gebruikers de kinderen Petrus Triest, mits 70 fr. 'sjaars. Ingesteld 2200 frank. Elfde koop Een perceel Land gelegen op den Molenkauter, gekadastreerd eenige wijk, nummer 225f met eene grootte van 19 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Eduard Caron, ten zuide aan den heer Burgemeester Guillaume Matthys, ten weste aan koop twaalf en ten noorde aan den Ijzerenweg. Twaalfde koop. Een perceel Land gele gen op den Molenkauter, gekadastreerd eenige wijk, nummer 226d met eene grootte van 6 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan koop elf, ten zuide aan den heer Burge meester Guillaume Matthys, ten weste aan den heer Baron Eduard de Crombrugghe en ten noorde aan den Ijzerenweg. Koopen 11 en 12 gebruikt door Frans Persoons, mits 9 fr. 's jaars, weduwe Jas- paert-Coeyman. mits 22 fr. 's jaars, en Emile Van Mossevelde, mits 25 fr. 's jaars. Beide koopen tezamen ingesteld 1880 frank. Dertiende koop. Een woonhuis met grond gestaan en gelegen nabij den Barreel aan het dorp gekadastreerd eenige wijk num mers 176m en 176Kmet eene grootte van 8 aren 60 centiaren en volgens meting groot 8 aren 66 centiaren, palende ten ooste aan de Godshuizen van Schoonaerde, ten zuide aan dame Josse Luyckx-Verhofstadt, ten weste aan de Frankrijkstraat en ten noorde aan het Weldadigheidsbureel en de Godshuizen van Schoonaerde. Gebruikt het huis door het Voedingscomiteit, mits 17,50 fr. per maaand en den lochting door den heer Adolf Bogaert, mitst 20 fr. 's jaars. Verdeeld in drij loten volgens grondplan daarvan opgemaakt door den heer Van Dries- sche, landmeter van 't kadaster te Aalst, en berustende t' elks inzage ten kantoore van bovengenoemden notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, Korte Zoutstraat (nevens de afspanning De Meiboom) als volgt Eerste lotDe gebouwen van Woonhuis met stalling en grond groot 4 aren, hebbende eene uitrede ter straat van 3 meters 36 cen timeters en eene breedte ten ooste van 11 meters 45 centimeters. Ingesteld 5060 frank. Tweede lotEen perceel Bouwgrond groot 2 aren 47 centiaren te midden, hebbende eene breedte ter straat van 10 meters 80 centimeters en ten ooste van 11 meters 40 centimeters Ingesteld 700 frank, Derde lot: Een perceel Bouwgrond nevens voorgaande groot 2 aren 19 centiaren, heb bende eene breedte ter straat ook van 10 meters 80 centimeters en ten ooste van 11 meters 20 centimeters. Ingesteld 820 frank. En zonder de tusschenkomst van den heer Vrederechter Gemeente Schoonaerde. Eerste koop. Een perceel Land, gele gen op den Kauter, zeerwel geschikt voor bouwgrond, gekadastreerd eenige wijk, num mer 2074a, met een grootte, van 23 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer Clement Uyttendaele, ten zuide aan den weg, ten weste aan den heer Guillaume Aelbrecht en ten noorde aan den steenweg van Wetteren naar Dendermonde. Gebruiker den heer Joseph De Lathouwer, mits 50 fr. 's jaars. Ingesteld 3300 frank. Tweede koop. En een perceel Land gelegen op den Opstaldriesch, gekadastreerd eenige wijk, nummer 1941C met eene groot te van 13 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Gustaaf Heirman, ten zuide aan den Ijzerenweg van Gent naar Dendermonde en ten westeen ten noorde aan den heer Isidore Van Trappen. Gebruiker den heer Camille Uyttendaele, mits 40 fr. 's jaars. Ingesteld 1200 frank. LAATSTE ZITDAG Den Zaterdag 27 Mei 1916 om 2 ure stipt des namiddags, ter zittingzaal van 't Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. N. B. De koopers zijn verzocht hun trouwboekje of exlrakt uit hunnen geboorte akte ter verkooping mede te brengen en de gene die kunnen genieten van de verminde ring der registratie en overschrijvingsrechten (Landbouwwet) moeten zich voorzien van hunne contributiebilletten. OPENBARE VERKOOPING van een goed perceel TE HOFSTADE. De Notaris Paul EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Gemeente Hofstade. Een goed perceel Land, gelegen te Hof- stade, ter plaats genaamd Meirebrempt gekadastreerd sectie A, nummers 671b en 672c met eene grootte van 29 aren 10 cen tiaren, palende oost aan juffrouw Maria Sonck te Hofstade en dame Van Breugel te Aalstzuid aan de heeren Frans Pauwels en Camiel Samuel te Hofstade, west mijnheer Gustaaf en juffer Marie Matthys te Hofstade en noord den ijzerenweg van Aalst tot Den dermonde en de landweg. In gebruik bij mijnheer Arthur De Smet te Hofstade, mits 70 frank. Gebracht op 2680 fr. Laatste Zitdag Maandag 29 Mei 1916. telkens om 3 ure namiddag, ter herberg Den Bonten Os gehouden door de kin deren Clinckaert, te Hofstade, steenweg van Aalst naar Dendermonde. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Oil der hand le Koop eo mei gemak van Delating. Landen en Huizen gelegen onder de gemeen ten A. OORDEGEM, aan de achterstraat en Abeelstraat, groot ongeveeer 3 hectaren. B. SMETLEDE, Dorp, Kerselaer, Schildekenstraat, Rampsande, ongeveer 4 hectaren en half. C. CHERSCAMP, twee hectaren en half op Wolfgat. D. BAELEGEM en IMPE, Hofstede en Land. Voor de voorwaarden zich te bevragen ter gemelde studie. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achillb EEMAN, Hooge- voaten, fabriek van chemische meststoffen te Aalst. GESTICHT IN 1876. Van lieden af te bekomen ter fabrieke allerhande goede MESTSTOFFEN, Guanos en Grondstoffen, alsook bijzondere vetten geschikt 1° voor de teelt der Hop en Tabak, inhoud 3 i/a stikstof, 5 oplosbaar phosphoorzuur en 6 zuivere polasch onder vorm van Sulfaat van potasch. 2° voor Loof (rapen) inhoud 3 stikstof en 6 oplosbaar phosphorzuur. Alles aan voordeeligste prijzen en inhoud gewaarbord. Zakken gemerkt met onzen naam en inhoud. Genezing zonder Operatie Huis gesticht in 1840 De alom vermaarde Familie Verdonck Bangadisten-Orthopêdisten, 4 maal gebreve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. in de Wereldtentoonstelling van Gent zijn voort sprekelijk alle Maandagen in het Hotel den Gouden Appel, Ryselwijk, Kort- rijk, andere dagen ten hunnen huize, en na den oorlog in het Hotel a la descente des Voyageurs, Gent, Zuid, bij M. W. Windels, Statieplaats. Later bekendmaking welke dagen. DE FAMILIE VERDONCK Specialisten, Kerkstraat 16 Ansegem GROOT MAGAZIJN van rechtover het Postbureel HOPMARKT, Nr 3, te AALST. Schoone keus en voordeolige prijzen. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewoone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maatschap pij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hypo- Iheoklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gon uitgave en vernieuwing van obliga tion aan 4 °/0 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst,Leopoldstraat9. Boeken om fransch te loeren zonder meester zijn verkrijgbaar ten bureole van De Dendorbode 31, Korte Zoutstraat, en bij onze verkoopers. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik -Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... 26-7 1 E Huis gesticht in 1876. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan prijs van den dag Superphosphaten, Nitraat van Potasch, Sulfaat van Potasch, Chloorzuur, Potaach, Kaïniet, IJzerslakken (Scories), Plaaster, IJzersulfaat. Phosphaat Bernard, Magnesium, Kopersulfaat (blauwen aluin) 98/99 zuiver, Vergruizers Vermorel, Eclair n. 1. gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrioven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visiotkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3