Oorlog In TurKeye meubels Notariëele Annoncen. IkkI Fabriek van Scheikundige Landvetten ACHILLE EEMAN AALST- BREUKEN Robert Van de Lanotte MI Dl FOTTE^QQSSESIS ïmm IWEIN VAN AALST van D' isldoor Bauwens Vereenigde IVIJveraars. DIPLOIHH PIET GOÜDEK PIEDHLIE W Mal lego, Grondltrediet van België FiBBlEK ÏJIJi SUPÉBPPGSBBTEfcMkyfieieE YEÏÏEji EP PÜPSTfiBUPBS. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ ten tegen onze stellingen bij Roana en ten noorde van het Posinadal. Bij Malborghet en in het Suganadal werd een vijandelijk vliegtuig afgeslagen. (Koln. Volkszeitung K. Ausg. 580). Uit Italiaansche bron ROME, 4 Juli 1916. - Draadbericht. Bijzondere berichten bestatigen de hevig heid der op 2 Juli op de noordelijke hel lingen van de Monto Pasubio. geleverde gevechten. Na eene drie uren lang. krach tige artilleriebeschieting van vijands zijde wierp hij beduidende strijdkrachten tot den aanval vooruit. Onze dappere troe pen, die door hel vuur onzer artillerie werkzaam ondersteund wierden, onder namen meermaals tegenaanvallen met de bajonet en berokkende daardoor den vyand zware verliezen. Gisteren in den loop van den dag kwam het op geheel het front lusschen Etsch en Brenta tot een krachtig gevecht lusschen beide artillerion en gedeeltelijke infan- teriegovechten. In het Posinadal voltrok ken wij de bezetting van het Monte Cal- gari. Wij brachten 132 gevangenen en een rijken buit in wapens en munitie binnen. Op de hoogvlakten van Schlegen ver sterkten Yoorgeschoven afdeelingon hunne stelling op de noordelijke helling van het Assadal en wezen eenen vijandelijken tegenaanval af. In het Campelladal (Ma- sobach) en Brenta verdreven wij vijan delijke afdeelingen, die zich in de rotsen der Prima Lunetta en der Cengello sterk verschansd hadden. Zij brachten 106 ge vangenen en een machinegeweer binnen. In de hoogdalen van Boite en But krach tige artilleriebedrijvigheid. Op den Karst kwam het wederom lot een hevig gevecht in den sektor van Monfalcone. Onze troepen namen in storm nieuw schutsgraven en maakten 381 gevangenen, waarondor een batal- jons-kommandeur en acht andere officie ren Een oostenrijksch vliegtuig werd gis teren door onze artillerie op de hoog vlakten van Schlegen afgeschoten. Zijne inzittenden werden gevangen. (Köln. Volkzeitung. K. ausg. n. 580). Uit Turksche bron i KONSTANTINOPEL, 4 Juli 1916. (Draadbericht. Melding van het k. en k. Tel. Corr. Bur.) Na een verbitterd ge vecht ten weste van Kermanscha op 30 Juni trokken de russen zich terug Zij konden zich in Kermanscha niet houden, daarop bezetten de turken op 1 Juli de stad. KONSTANTINOPEL, 4 Juli 1916. W. T. B. Het hoofdkwartier meldt Op het Irakfront geene verandering. In zuid Persie trokken de russen' op 28 Juni zich van Kozsrevabad terug, trokken 's nachts door ITarunabad en vluchtten ijlings met hunne hoofdkrachten in de richting van Mahidesht. Eene te Haruna- bad van de russen achtergelaten sterke achterhoede kon zich op 29 Juni voor onze de krachtige vervolging onzer voor hoede afdeelingen niet houden. De russen ruimden Harunabad en werden gedwon gen, zich in de richting hunner hoofd strijdkrachten terug te trekken. Op het Kaukasusfront op den rechten vleugel geen gewichtige gevech ten. Leger en verzamelingsplaatsen des vijands werden met goed uitwerksel door onze artillerie beschoten. Op den linken vleugel hielden onze troepen zich ten noorde van Tschoruk bezig, de in de laatste dagen van den vijand genomen stellingen te versterken. In den sektor van den rechten vleugel dezer troepen, die naar het noorden uitziet, poogde de vijand eene offensief, die mislukte. Wij maakten eenige gevangenen en buit. Ver rassingsondernemingen, die de vijand op eenige plaatsen des kusten-sektor onder nemen wilde, werden met verliezen voor den vijand teruggeslagen. Anders niets aan te merken (Köln. Volkszeitung K. ausg. n. 580). De Vereenigde Staten en Mexico. Een Reuter-telegram geeft oen tele gram uit Mexiko weer, hetwelk zegt dat het ministerie van buitenlandsche zaken aldaar een vertoog als antwoord aan den staatssekretaris Lansing heeft gestuurd. Daarin zou de Mexikaansche regeering meermaals de strekking van het beweren van de Nieuw-Yorksche berichten bestrij den en verklaard hebben, dat de Veree nigde Staten het recht niet hebben, ge wapende strijdkrachten op Mexikaan- schen bodem testuren. Hot vertoog, dat in vijf-en-dertig punten is verdeeld, zegt tot de Vereenigdo Staten, dat zij Mexiko met aanmatiging behandeld hebben en vraagt van de regeering te Washington de bewering te bewijzen, dat Mexiko de roovers die wandaden op Amerikaan- schen bodem pleegden zou beschermd hebben. Verder wordt gemeld, dat de aanwezigheid van Amerikaansche troe pen in Mexiko eerder een gelegenheid dan een hinderpaal zou zijn voor roo- vers-invallen op Amerikaansch gebied. Aan generaal Funstou en overste Scolt werd voorgehouden, dat zij oneerlijk handelden, door den Mexikaanschen ge: neraal Obregon een ontwijkend ant woord te geven, met betrekking tot het overschrijden van de grens door Ameri kaansche troepen, volgens de overvalle nen van Elen Springs mededeeldon. Gelegenheidskoop Lijvig boekdeel van omtrent 450 blz. PRIJS 1.50 tr. Ten bureele De Denderbode Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 9 Juli, M. Ghysselinckx, Molenstraat. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5),^ Vrouwelijk 5) Huwelijken. B. Peereboom, bed. met M. Hame- linckx, zb. A. Bogaert, tw., met M. De Boeck, tw. J. Van der Veken, on derwijzer, met M. Roelandt, zb. OverJijdens. A. Meert, m. Janssens, magaz., 29 j., Gentschestr. G. Amant. m. Van der Biest, letterz. 56 j., Korte Ridderstr. V. Van den Eyndo, m. De Wilde, her bergier, 81 j., Kerkstr. G. Verboeven, wed. Van Yperzele, zb., 72 j., Gazome- terstr. T. Peynsaert, scholier, 11 j., Vrijheidstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van eene TE SCHOONAARDE De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van Eersten Aanleg van Dendermonde, zetelende te St Nikolaas (Waas), in date 24 Juni 1916, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en ten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen GEMEENTE SCHOONAARDE Eerste koop. Eene behuisde, beschuur- de en bestalde hofstede met erve, tuin en boomgaard, gestaan en gelegen te Schoon- aarde, op het Laagmigroveld, gekadastreerd eenige sectie, nummers 1500, 1501b, 1501c, 1501d en 1501e, met eene grootte van 25 aren, en volgens meting groot bevonden 24 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen Everaert, ten zuiden aan den heer Lodewijk Geerts-Everaert, ten westen aan den steenweg naar Gijsegem en ten noorde aan de kinderen Iliano. Onmiddellijke ingebruiktreding. Verdeeld in 2 loten volgens grondplan daarvan opgemaakt door den heer Van Dries- sche, landmeter van 't kadaster te Aalst, en berustende t'elks inzage ten kantore van bovengenoemden Notaris Oscar Tibbaut, te Aalst, Korte Zoutstraat, (nevens de af spanning De Meiboomb alsvolgt Eerste lot De gebouwen van woonhuis met schuur, stalling, bakhuis en grond, groot 16 aren 47 centiaren, hebbende eene breedte ter straat van 30 meters 40 centimeters en eene breedte van achter van 28 meters 90 centimeters. Tweede lot Een perceel Bouwgrond, groot 7 aren 83 centiaren, hebbende eene breedte ter straat van 15 meters 10 centime ters en eene breedte van achter van 15 meters. Tweede koop. De westhelft van een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, op het Laagmigroveld, genaamd Achter Kapet- tens gekadastreerd eenige sectie nummer 1489, groot in het geheel 30 aren 70 cent., dus voor deze helft 15 aren 35 centiaren, pa lende in het geheel ten ooste aan den heer Pieter-Arthur Van Gendt, ten zuide aan den weg en daarover aan den heer Petrus Geerts- Moens, ten weste aan den heer Joseph Vel- deman-Duwez en ten noorden aan de kinde ren Everaert, de heeren Frederik Cammer- man-De Bock en Lodewijk Geerts-Everaert Gebruikt door den heer Frans Marckx, mits 36 fr. 's jaars. Derde koop. Een perceel Zaailand, ge legen alsvoren, op het Laagmigroveld, ge kadastreerd eenige sectie nummer 1532, groot volgens kadaster 35 aren 60 centiaren en volgens titel 36 aren 7 centiaren, palende ten oosten aan koop IV, ten zuide aan het Weldadigheidsbureel van Wichelen, ten weste aan den weg en daarover Dame We duwe Herssens-Van den Steen, en ten noor de aan de heeren Lodewijk en Willem Matthys. Gedeeltelijk gebruikt door den heer Adolf Buyl, mits 32 fr 90 cent. 's jaars en gedeel telijk door het sterfhuis. Vierde koop- Een perceel Zaailand en deel Meersch, gelegen alsvoren op het Laag migroveld of 't Kuipersstedeken, gekadas treerd eenige sectie nummer 1533, groot 39 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan het gescheid van Audegem. ten zuide aan het Weldadigheidsbureel van Wichelen, ten weste aan koop III en de heeren Lodewijk en j Willem Matthys, en ten noorde aan de Bree- destraat. Het land gebruikt door den heer Clement j Fruithof, mits 16 fr. 50, de weduwe Frans De Ridder, mits 16 fr. 50 en de weduwe i Frans Van Damme, mits 18 fr. 's jaars en den Meersch in regie. Vijfde koop Een perceel Zaailand, ge legen alsvoren, op het Laagmigroveld, ge naamd Tronkeik gekadastreerd eenige sectie, nummer 1458, groot 16 aren 60 cen tiaren, palende ten ooste aan juffrouw Hilba- nie Veldeman, ten zuide aan koop VI, ten weste aan den heer Arthur De Geest-Gee- raert en ten noorde aan de kinderen Iliano. Zesde koop. Een perceel Zaailand, ge legen alsvoren, op het Laagmigrodries, ook genaamd Tronkeik gekadastreerd eenige sectie nummer 1459, groot 15 aren 80 cent., palende ten ooste en ten zuide aan juffrouw Hilbanie Veldeman, ten weste aan de heeren Constant Moyersoen en Arthur De Gheest- Geeraert en ten noorden aan koop V. De koopen V en VI gebruikt door den heer Eduard Vlaeminck, mits 68 fr. 60 cent. 's jaars. Zevende koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren op het Laagmigroveld, genaamd Cobbant gekadastreerd eenige sectie nummer 1445, groot 29 aren 40 cent. palende ten ooste aan den heer Marcel Van Gendt, ten zuide aan Juffrouw Maria-Stefa- nia Van Melckebeke, ten weste aan de Juff. Camilla en Maria Huybens en den heer Leo Borms-Cool, en ten noorde aan Dame We duwe Isidoor Cambier-Moens. Gebruikt door de kinderen Pieter-Jan Buyl, mits 65 fr. 's jaars. Achtste koop. Een perceel Zaailand, zeer wel geschikt voor bouwgrond, gelegen alsvoren, op het Hoogmigroveld, genaamd Korte Voor gekadastreerd eenige sectie, nummer 1411 B, groot 17 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den steenweg naar Gijsegem, ten zuide den weg en daarover aan Dame Weduwe Pieter Mertens-Scho- vaert, ten weste aan de heeren Karei Geerts, Frans Daelman-Geerts en Pieter-AIfons Geerts-Langlet en ten noorde aan den heer August Bogaert-Van Accoleyen. Gebruikt geweest door het sterfhuis. Negende koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren op het Hoogmigroveld, ook genaamd Cobbaut gekadastreerd eenige sectie, nummer 1408a. met eene grootte van 27 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan den steenweg naar Gijsegem, ten zuide aan den heer Jan Bogaert-Moens, ten weste aan de heeren Leo Borms-Cool en Jan-Adolf Veldeman-Vercruysen en ten noorden aan zelfden heer Veldeman-Vercruysen en dame Weduwe Auguste Van Wesemael-Geerts. Gebruikt geweest door het sterfhuis- Tiende koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren op het Hoogmigroveld, ge naamd Pleschbosch gekadastreerd eenige sectie, nummer 1306, met eene grootte van 42 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Benoit De Brandt, ten zuide aan de heeren Baron Fernand de la Grange, Baron Eduard de Crombrugghe de Looringhe en Petrus Geerts Moens, ten weste aan den heer Jan-Adolf Veldeman Vercruysen, en ten noorde aan de heeren Gustaaf Van de Maele- Verbert en Karei Liénart. Verdeeld in oost- en westhelft. Boomprijs op den oosthelft 40 fr. Boomprijs op den westhelft 110 fr. Gebruikt door den heer Petrus Geerts, mits 87 fr. 75 's jaars. Elfde koop- Een perceel Zaailand gele gen alsvoren op den Pleschbosch nabij de Migrodriesch, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1207 met eene grootte van 31 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Dame Weduwe Petrus Huybens-Van Ghyseghem, ten zuide aan den Weg en daarover aan den heer Auguste Bogaert-Van Accoleyen, ten weste aan den heer Arthur Dubois en ten noorde aan de heeren Theodore De Naeyer- Matthys en Karei De Ridder-Van Kerckhove. Gebruikt door de heeren Jean Geerts mits 28 fr. en Henri Van Boven mits 37,10 fr. 's jaars. Twaalfde koop. Een perceel Zaailand gelegen alsvoren op den Pleschbosch, aan de Breebroek of Bouwleire, gekadastreerd eenige sectie, nummer 1160a met eene grootte van 36 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Karei Liénart, ten zuiden aan den heer Kamiel Van Duerm Luyckx, ten weste aan de straat en ten noorde ook aan den heer Karei Liénart. Boomprijs 50 frank. Gebruikt door de heeren Frans Van de Meerssche mits 18 fr. 50, en Joseph Heirweg mits 53 fr. 40 's jaars. EENIGE ZITDAG ZATERDAG 29 JULI 1916 ten 2 uren stipt namiddag ter zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, stadhuis N. B. De koopers zijn verzocht ter verkooping hun trouwboekje of extrakt uit hunnen geboortenakt mede te brengen en de gene die kunnen genieten van vermindering van rechten (Landbouwwet) moeten zich voorzien van hunne contributiebiljetten. OPENBARE VERKOOPING van ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen Gemeente Schoonaarde. Eerste koop Een perceel Zaailand gelegen op de Tweebroek, gekadastreerd wijk eenige nummer 311b, met eene grootte van 18 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Madame Van den Steen-Van Duyse, ten zuide aan de straat, ten weste aan Mijnheer Isidore Van Trappen en ten noorde ook aan Madame Van den Steen-Van Duyse. Gebruikster juffrouw Weduwe Auguste Van Wesemael mits 35 fr. 's jaars. Tweede koop Een perceel Zaailand gele gen op het Cuypersveld, gekadastreerd eenige wijk, nummer 754, met eene grootte van Haren 10 centiaren, palende ten ooste aan Mijnheer Auguste Roggeman-Lauwaert, tén zuide aan den Weg, ten weste aan het Wel dadigheidsbureel van Schoonaarde en ten noorde aan voornoemde heer Auguste Rogge- man-Lauwaert en het Weldadigheidsbureel van Schoonaarde. Gebruiker de heer Alfons De Smet mits 22 frank 's jaars. Gemeente Wichelen. Derde koop Een perceel Zaailand gelegen op het Sijp, gekadastreerd wijk B, nummer 1071met eene grootte van 23 aren 60 cen tiaren, palende ten ooste en ten zuide aan Mijnheer graaf de Kerchove De Denterghem, ten weste aan Mijnheer Theophiel Duerinck en ten noorde ook aan Mijnheer graaf De Kerchove De Denterghem. Gebruikers de kinderen Jan Temmerman mits 35 frank 's jaars. EENIGE ZITDAG ZATERDAG 22 JULI 1916 Ten 2 uren stipt nammiddag, ter zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst,, in 't stadhuis. N. B. De koopers zijn verzocht hun trouwboekje of extrakt uit hunnen geboorte- akt ter verkooping mede te brengen en dege ne die kunnen genieten van de vermindering der registratie en overschrijvingsrechten (Landbouwwet) moeten zich voorzien van hunne contributiebiljetten. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN, Hooge- vosten, fabriek van chemische meststoffen teAalst. GESTICHT IN 1876. Van heden af te bekomen ter fabrieke allerhande goede MESTSTOFFEN, Guanos en Grondstoffen, alsook bijzondfere vetten geschikt 1° voor de teelt van Aardappels, Beeten, Hop en Tabak, inhoud 3 1/2 stikstof, 5 op losbaar phosphoorzuur en 6 zuivere potascli onder vorm van Sulfaat van potasch. 2° voor Loof (rapen) inhoud 3 stikstof en 6 oplosbaar phosphoor zuur Alles aan voordeeligste prijzen en inhoud gewaarbord. Zakken gemerkt met onzen naam en inhoud. Genezing zonder Operatie Huis gesticht in 1840 De alom vermaarde Familie Verdonck Bangadisten-Orthopedisten, 4 maal gebreve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. in de Wereldtentoonstelling van Gent zijn voort sprekelijk alle Maandagen in het Hotel den Gouden Appel, Ryselwijk, Kort- rijk, andere dagen ten hunnen huize, en na den oorlog in het Hotel a la descente des Voyageurs, Gent, Zuid, bij M. W. Windels, Statieplaats. Later bekendmaking welke dagen. DE FAMILIE VERDONCK Specialisten, Kerkstraat 16 Ansegem GROOT MAGAZIJN van rechtover het Postbureel HOPMARKT, Nr 3, te AALST. Sehoone keus en voordeeligo prijzen. I Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewoone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maatschap pij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpandeu, hypo- theeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leeuin- gon uitgave en vernieuwing van obliga tion aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Paul EEMAN,- en in hot bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstra at 9. Boeken om fransch te leb ren zonder meesier zijn verkrijgbaar ten bureele van - De Dendorbode 3i, Korte Zoutstraat, en bij onze verkoopers. WISSELAGENT Esplanctdestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... 26-7 Huis gesticht in 1876. ACH. EEMAH, AALST. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan prijs van den dag Ruperphosphaten, Nitraat van Potasch, Sulfaat van Potasch, Chloorsuur, Potasch, Kaïniet IJzerslakken (Scories). Plaaster, IJzersulfaat Phosphaat Bernard, Magnesium. Koporsulfant (blauwen aluin) 98/99 zuiver. Vergruizers Vermorel, Eclair n. 1. te Schoona.irde en Wichelen. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, daartoe benoemd bij bevelschrift verleend door den heef Voorzitter der Rechtbank van Dendermonde zetelende te Sint Nikolaas (Waas) in date 24 Juni 1916 zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrioven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steoudrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3