EEPli, ACH. EEMAN, AALST. f m m Een en ander Notariëele Annoncen. LANDEN en BOSCH AALST. BREUKEN M L UB ELS Robert Van de Lanotte mm m süPEepiyMitMMeiigE veiiei ei kuisthiibios. Dagorde nopens het Hoogesehool vraagstuk. Zondagrust. Vereeni»de [Vijveraars. Familie Verdonck DIPLOSnH BIET SÖUDEH B1EDHLIE W Mal lego, Grondltrediel van België WISSELAGENT Sloom Hoek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ het ontbinden der reservistenvereenigin- gen werd 's avonds reeds begonnen. Te Salonika. De Gorriere della Sera van Milaan verneemt uit Salonika dat de beweging onder de militairen een minder anti- monarchistisch karakter aanneemt ten gevolge van onderrichtingen die zij van wege de Venizelos-partij te Athene zou den ontvangen hebben. Kolonel Zimbrakakis zou eenen openen zeer hoffelijken brief gericht hebben aan koning Konstantijn, en hem gebeden heb ben het Grieksche leger tegen de Bulga ren aan te voeren. Het revolutionnair komiteit zou aftreden van zoohaast de regeering bewijst dat zij de wenschen van het Grieksche volk wil verwezenlijken. Het 4e Grieksch legerkorps smeekt Duitsche bescherming af. Berlijn, 13 September. Officieel. Nadat de Duitsch-Bulgaarsche troepen zich door den aanval van Sarrail hadden gedwongen gezien als tegenaanval in Griekscli-Macedonië op te rukken, stond «achter dien tot aan de Stroema vooruit gedrongen Bulgaarschen linkervleugel, bet 4" Grieksche legerkorps gewapender hand in de drie steden Seres, Drama en Kawalla. De maatregelen der Entente waren er op bedoeld deze Grieksche troepen op hare zijde te krijgen of hun hetzelfde lot te bereiden als de in Salonika vergewel- digde deelen van de lle Grieksche divisie. De vrije verbinding met Athene was onderbroken, het verkeer met de overhe den in het vaderland stond onder toezicht van de Entente en werd naar goeddunken geweigerd. De bevelvoerende generaal van het 4* Grieksche legerkorps in Kawalla, naar het verlangen van zijn opperbevelhebber en de wettelijke regee ring trouw blijvend aan de neutraliteit, heeft zich, gezien den onhoudbaren toe stand van de hem toevertrouwde, en door honger en ziekte bedreigde troepen, gedwongen gezien, zelfstandig op te treden en op 12 dezer, de Duitsche op perste legerleiding gesmeekt, zijne dap pere konings- en regeerinstroepen voor den druk der Entente in bescherming te willen nemen en hun onderkomen en verpleging toe te staan. Aan dit verzoek zal voldaan worden. Om elke schending der neutralileit te voorkomen, is met den bevel voerenden generaal overeengekomen, de Grieksche troepen volledig bewapend en uitgerust als neutralen naar Duitschland in onder komens over te brengen. Zij zullen hier gastvrijheid genieten tot hun vaderland van de indringers der Entente zal verlost zijn. De indruk van het Bulgaarsch offensief in Rusland. KOPENHAGEN, 11 September. (Priv. telegr.)Volgens eene St-Peterburgsche melding beriep de Gzar ingevolge den eersten oorlogstoestand op het Roemeon- sche gevechtsterrein eenen grooten krijgsraad naar het hoofdkwartier, waar aan ook de hoogste Roemeensche mili tairen zullen deelnemen. De Roemeensche militairen zullen in 's Konings naam den Czar herinneren aan de belofte. Boekarest door de inrichting van eenen Russischen luchtafweer tegen Duitsche luchtaanval len te beschutten en zooveel Russische troepen ter beschikking te stellen, dat alle vijandelijk binnendringen onmogelijk weze. De uit Boekarest komende berichten luiden ernstig. De bevolking is ten ge volge van het onophoudend vooruitruk ken der Duitsch-Bulgaarsche troepen en van de gevolgrijke luchtaanvallen, door eenen panischen schrik aangegrepen. Ten gevolge der onverwacht snelle inneming van Tutrakan bereiden de ambtenaars de afreis en het wegbergen der waarde volle geheime archieven der ministeries binnen den kortsten tijd voor. Ook de koninklijke familie is gereed om op een gegeven toeken do vlucht naar Rusland te ondernemen. Talrijke welhebbende Roemeenen hebben reeds de stad verlaten, terwijl de mindere bevolking rustig de komende gebeurtenissen te gemoet ziet. De nieuwe nuntius. De Pauselijke Nuntius, Mgr. Locatolli, wiens aankomst wij gemeld hebben, is thans officieel in Belgie aangesteld ge worden. De vertegenwoordiger van Paus Bonedikt XV is geboren te Seregno, Opper-Italië, den 15 Maart 1856, uit eene oude adellijke familie der Milaangouw. Na zijn geestelijke studiën die hem den graad van dokter in burgerlijk recht be zorgden, werd hy in 1879 tot priester gewijd en werd hij in de Akademie van den Kerkelijken Adeldom ontvangen om de diplomatische loopbaan te volgen. Eerst ablegaat van den H. Stoel in Spanje, vervolgens auditor der nuncia- turen van München, Brussel, Parijs en Weenen, maakte Mgr Locatelli deel uit van de afvaardiging, die te Madrid 't hu welijk bijwoonde van Alfons XIII met de prinses van Battenberg, van Madrid, toog hij naar de Argentijnsche Republiek om te Buenos-Ayres den post van Apos- tolieken Internuntius waar te nemen. Na een jaar, zond de Paus hem naar hier om de geestelyke belangen van onze be volking gade te slaan. Komt te verschijnen, en is te bekomen op ons bureel aan 0,35 fr. het exemplaar, een nieuw lyrisch gedicht Mondschein-Sonate van Beethoven door Jef Crick. De Eendracht kondigt het volgende manifest af dat men ons meedeelt (Aangenomen op de vergadering van Katholieke Vlaamsche Oud-Hoogstudenten, te Brussel gehou den den tweeden Pinxterdag, 191G. Overwegende dat de bezette macht tot plicht heelt in ons land te zorgen voor het normaal leven, zoo veel dit mogelijk is dat het heropenen der hoogescholen daar toe eene voorwaarde is dat het schorsen van het Hooger onder wijs. voor duizenden jongelingen, die toch in het land moeten blijven, groote nadoelen medebrengt, en voor het land, door onvruchtbaar houden van 'aanzienlijke verstandskapitaal, het maatschappelijk en ekonomisch leven in de toekomst stremmen zal Drukt den wenscli uit Dat dc hoogescholen heropend worden. Wat de Gotische hoogesehool betreft Overwegende, dat de Gouverneur-Generaal van België, krachtens de Haagsche overeenkomst, het recht heeft te doen wat de Koning gedaan heeft de voertaal der lessen te bepalen (zie het besluit van Koning Leopold I, van 1848); dat de Gouverneur-Generaal, door te be palen dat de voertaal het Nederlandsch zal zijn, gevolg heelt gegeven aan oude wenschen van de stambewuste Vlamingen, en aan den wil der wet telijke Belgische Macht, zooals die is uitgedrukt geweest in de stemming der Kamerafdeelingen over het wetsontwerp aangaande de Vlaamsche Hooge sehool (voorstel van Van Cauwelaert, Frank en Anseele) in Februari 1914 dat zijn besluit aan het Vlaamsche volk zijn natuurrecht schenkt op de ecnige wijze die de Vlamingen aannemen Vervlaamsching der G-cnt- sche HoogesehoolGeen nieuwe staatshoogeschool! Geen tivcctalige dat het in niets tegenstrijdig is met de militaire, diplomatische of zedelijke belangen van het koninkrijk België Beschouwt dit besluit niet als een gunst doch neemt het aan als het erkennen van een recht en het volbrengen van een plicht Drukt den wenscli uit Dat dc daartoe in staat zijnde Gentsche Hoog leeraren hunne lessen in het Nederlandsch zullen hervatten, en dat de huiten het land verblijvende Hoogleeraren zich op hunnen post zullen aanmelden; Teekent verzet aan tegen alle poging tot verdachtmaking wegens landverraad en ontrouw van hoogleeraren en stu denten aan de Gentsche Hoogesehool, daar de medewerking met de bezette macht voor een Bel gische zaak niet medebrengt goedkeuring van het beginsel noch van 'het recht der bezetting, doch enkel erVsnning van een onloochenbaar stoffelijk feit Wenscht uitdrukkelijk, dat 1° de Bezette Macht zal ook ijveren voor de her opening der Luiksche Hoogesehool 2° zij zal niets in den weg leggen voor het her openen der vrije Hoogescholen 3° de vrijheid van het woord, zooals die vereischt wordt voor het wetenschappelijk onderwijs, zal geeerbiedigd worden, overeenkomst de Belgische Grondwet, binnen de perken der Belgische Straf wetten 4° Wenscht uitdrukkelijk, dat bij de verandering van voertaal, de stoffelijke belangen der aftredende hoogleeraren in acht zouden worden genomen, in aansluiting met het oorspronkelijke voorstel der Hoogeschool-Commissie, dat strekte tot vrijwaring van den geldelijken toestand der vroegere hooglee raren. Hier volgen de handteekens van 65 hoogeschool- gediplomeerden uit Vlaanderen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst, Geboorten Mannelijk geslacht2) - Vrouwelijk 3) Huwelijken. G. Verlé, voerman met M. Verhofstadt tw. J. Van den Spiegel, groenselhand. met J. Van den Driessehe, br. Overlydens. M. Venneman, wed. De Windt, bozon- dere, 68 j. Albert Liénartstr. S. Van- wiemeersch, klooster!. 68 j. Kapellostr. L. Schelfhaut, breister, 25 j. Hout markt. F. De Witte, scholier 11 j. Hertstr. P. Teurrekens, zb. 76 jaar. Begijnhof. 6 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, ecnige dienstdoende apotheek, Zondag 17 Sep tember, M. Callebaut, Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Meire, Nieuwerkerken en Erembodegem. De Notarissen OSCAR T1BBAUT, te Aalst, en PAUL EEMAN, te Moorsel, zullen namens wien het behoort in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel land. gele gen op Siesegemkauter, gekadastreerd wijk C, nummer 1230, met eene grootte van 68 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Liénart, De Moor, Hofman, De Vidts, Van Holen, Lemaitre, Schouppe, Juffrouw Aline Van Muylem en de heer Petrus Van Mossevelde, ten zuide aan zelfden heer Petrus Van Mossevelde en de erven Smet- Hoebeeck, ten weste en ten noorde aan den heer Gustaaf Van Londersele. Gebruiker de heer Petrus Van Mossevelde. Tweede koop. Een perceel land, gele gen op den Molenkauter, gekadastreerd wijk C, nummer 1169, met eene grootte van 14 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan den heer Gustaaf De Vos en Zusters, ten zuide aan den heer Philemon Corthals, ten weste met half baan aan den heer Charles Van Hauwermeiren en ten noorde aan den heer Camille Van Geem-Van Mossevelde. Ge bruiker de heer Frans De Strooper. Derde koop. Een perceel meersch, ge legen op het Beekveld, nabij de Ledebaan, gekadastreerd wijk C, nummer 757, met eene grootte van 44 aren 80 centiaren, pa lende ten ooste aan Dame Claus-Van Nuffel en de heer Petrus Wauters, ten zuide ook aan Dame Claus-Van Nuffel en de heer Oswald de Kerckhove de Denterghem, ten weste aan den heer Frans De Strooper en ten noorde aan den heer Hector De Craecker. Gebruiker de heer Frans Claus. Vierde koop. Een perceel land, gelegen op het Dooreveld, gekadastreerd wijk E, nummer 313bis, met eene grootte van 16 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Dame Alfred De Coen, ten zuide, ten weste en ten noorde aan den heer Achilles Eeman. Gebruiker de heer Philemon Wauters. Gemeente Meire. Vijfde koop. Een perceel meersch, ge legen in den Molenmeersch, gekadastreerd wijk B, nummer 258, met eene grootte van 35 aren 20 centiaren en volgens meting groot 36 aren 72 centiaren, palende ten ooste aan den weg half medegemeten, ten zuide aan de straat, ten weste aan de heeren Victor Wynant, Benjamin De Pauw, Benoit Roelandt en Juffrouw Weduwe J B. De Smet en ten noorde aan de erven van den heer Benoit De Graeve Gebruiker de heer Camille De Clippeleer. Boomprijs 185 fr. Verdeeld in 2 deelen alsvolgt Eerste deel, ten zuide naast de straat, groot 18 aren Tweede deel, ten noorde groot 18 aren 72 centiaren. Zesde koop. Een perceel Meersch, ge legen gehucht Holland, gekadastreerd wijk A, nummer 364, met eene grootte van 72 aren 20 centiaren en volgens meting groot 70 aren 35 centiaren, palende ten ooste met half weg aan verscheidenen, ten zuide aan de baan half medegemeten, ten weste insge lijks met half weg aan den volgenden koop en ten noorde aan het Weldadigheidsbureel van Aalst. Gebruiker de heer Petrus Lievens. Boomprijs 650 fr. Verdeeld in twee loten alsvolgt Eerste lot, groot 42 aren 11 centiaren. Tweede lot, groot 28 aren 24 centiaren. Zevende koop. Een perceel meersch, gelegen alsvoren gehucht Holland, gekadas treerd wijk A. nummer 363, met eene grootte van 23 aren 40 centiaren en volgens meting groot 22 aren 69 centiaren, palende ten noord-ooste met half baan aan voorgaanden koop zes, ten zuide ook aan de baan half medegemeten en ten weste aan de heeren Joseph De Vos en Domien Baeyens. Gebrui ker de heer Petrus Lievens. Boompr. 390 fr. Gemeente Nieuwerkerken. Achtste koop. - Een perceel land, gele gen op het Offerborreveldgekadastreerd wijk C, nummer 193a, met eene grootte van 19 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Petrus Frans Van den Broeck, ten zuide aan de Bergstraat, ten weste aan den heer Joseph Matthys-Raes en ten noorde aan den heer Valery Baeten. Boomprijs 30 fr. Gebruiker den heer Jan Baptist Piron. Negende koop. Een perceel land, gele gen ter plaats gezegd Koppenholle ge kadastreerd wijk A, nummers 102 en 104, met eene grootte van 31 aren 20 centiaren en volgens meting 30 aren 88 centiaren, pa lende ten ooste aan den Armen van Nieu werkerken, ten zuide aan de Meirestraat, ten weste aan den volgenden koop en ten noorde aan den heer Theophiel Staels. Gebruiker de heer BernardrVan Hoever. Boompr. 20 fr. Tiende koop. Een perceel land, gelegen alsvoren ter plaats gezegd Koppenholle gekadastreerd wijk A, nummers 100 en 101, met eene grootte van 36 aren 60 centiaren en volgens meting groot 36 aren 94 centiaren palende ten ooste aan voorgaanden koop negen, ten zuide aan de Meirestraat, ten weste aan den heer J. B. Van Caeckenberghe en ten noorde aan Juf. Wed. Ch.-L. Mi- chiels-Schockaert. Gebruiker de heer Ber nard Van Hoever. Elfde koop. Een perceel meersch, gele gen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk B, nummer 931, met eene grootte van 24 aren 29 centiaren en volgens meting 24 aren 61 centiaren, palende ten ooste aan den Felix Van Landuyt, ten zuide aan het Arm- bureel van Aalst en den heer Camille Ras- schaert, ten weste aan de kinderen Van der Straeten-De Brouwer en ten noorde aan de beek. Onverhuurd. Boomprijs 641 frank. Twaalfde koop. Een perceel land, ge legen ter plaats genaamd Herdinck ge kadastreerd wijk A, nummer 547, met eene grootte van 33 aren 10 centiaren en volgens meting groot 34 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Mijnheer Leo Gheeraerdts, ten zuide aan den heer Emmanuël Ringoot-De Corte, ten weste aan den volgenden koop en ten noorde met de los medegemeten aan djn heer Leon De Coen-Burny. Gebruikster Juff. Weduwe Benoit De Boeck. Dertiende koop- Een perceel Land, ge legen alsvoren op den Herdinck geka dastreerd wijk A, nummer 548, met eene grootte van 34 aren 20 centiaren en volgens meting groot 33 aren 24 centiaren, palende ten ooste aan voorgaanden koop, ten zuide 1 Benoit Van den Berg, Joseph Van den Bruele, aan den heer Theophiel Van Bever en ten J. B. De Buysscher, Felix De Gendt en noorde ook met den los medegemeten aan Auguste De Schryver. den heer Leon De Coen-Burny. Gebruikster j Verdeeld in 9 loten van het noorden naar Juffrouw Weduwe Benoit De Boeck. Gemeente Erembodegem. Veertiende koop. Een perceel Bosch, ter plaats genaamd Polder gekadastreerd wijk A, nummer 3342, met eene grootte van 18 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan den heer Petrus Van den Steene, ten zuide aan de heeren Andreas Dirickx en Petrus Van den Steene, ten weste aan den heer Jan Bap- tiste Verieysen en ten noorde aan het Welda digheidsbureel van Erembodegem. Onver huurd. Vijftiende koop. Een blok Zaailand, ge legen ter plaats genaamd Krekelveld nabij Ter Joden, gekadastreerd wijk B, num mer 1894a, met eene grootte van 4 hectaren 10 aren 90 centiaren en volgens meting groot 4 hectaren 13 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den Ninofschestraat of steenweg, ten zuide aan den heer Cornet d'Elyius de Chenoy de Ruddere de te Lokeren, ten weste aan denzelfden en ten noorde aan het gescheed met de gemeente Haeltert. Gebruikers de heeren Donatus Sonck, het zuiden en respectievelijk groot 45 aren 70 centiaren 46 aren 90 centiaren'; 43 aren 20 centiaren 45 aren 60 centiaren 47 aren 40 centiaren 46 aren 80 centiaren 46 aren 50 centiaren 46 aren 20 centiaren en 45 aren. EEN1GE ZITDAG Woensdag 20 September 1916. Ten 2 uren namiddag ter herberg genaamd Het Zwitsersch Bierhuis bij den heer Frans Bomon, te Aalst, Kerkstraat, 11, nabij de Groote Markt. De koopers zijn verzocht ter verkooping hun trouwboekje of extract uit hunnen ge- boorteakt mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering van rech ten (Landbouwwet) moeten zich voorzien van hunne contributiebiljetten. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN, Hooge- ve8ten, fabriek van chemische meststoffen to Aalst. FA KRIEK VA IV SCHEIKUNDIGE LAND VETTEN EN SUPER PH OSPH ATEN Huis gesticht in 1876. Altijd f.o bekomen. Ier fabrieke HOOGEVESTEN, alle soorten MEST STOFFEN, bijzonder geschikt voor Aardappels, Beeten, Granen, Haver, Hop, Hovenierderij, Klavers, Loof, Vlas, Weiden, enz. OOK ALLERHANDE GRONDSTOFFEN voor: Boomgaarden, Weilanden en Wintergranen, zooals: Superphosphaat, IJzerslakken, Kaïniet, Sulfaat en Chloorpotasch Voordeelige PRIJZEN en INHOUD gewaarborgd. Genezing zonder Operatie Huis gesticht in 1840 De alom vermaarde Bangadisten-Orthopédisten, 4 maal gebreve- teerd voor breukbanden zonder staal en zonder elastiek. in de Wereldtentoonstelling van Gent zijn voort sprekelijk alle Maandagen in het Hotel den Gouden Appel, Ryselwijk, Kort- rijk, andere dagen ten hunnen huize, en na den oorlog in het Hotel a la descente des Voyageurs, Gent, Zuid, bij M. W. Windels, Statieplaats. Later bekendmaking welke dagen. DE FAMILIE VERDONCK Specialisten, Kerkstraat 16 Ansegem 1ÏÏOOT magazijn'"" van rechtover het Postbureel HOPMARKT, Nr 3. te AALST. Afdeeling Hulpbank. Teu einde te voorzien in den onderhoud der huisgezinnen aan welke de gewooue inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maatschap pij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpandeu, hypo- thoeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gon uitgave en vernieuwing van obliga- tiën aan 4%'s jaars, on uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopoldstra at 9. Schoone keus en voordeelige prijzen. Japaansche Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen - Luik - Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan Argentijnsche ceduls, 26-7 den besten prijs Huis gesticht in 1876. Prijzen volgens samenstel. Vraagt prijs-courant. Samengestelde opgeloste Guano DE ZON GRONDSTOFFEN aan prijs van den day uperphosphaten, Nitraat van Potasch, Sulfaat van Potasch, Chloorzuur. Potasch, aïaiet. IJzc: 'ukk'. n bcoriesi Plaaster, IJzersnlfaat Phosphaat Bernard, Magnesium, Tersuif.iat (blauwen aluitn 98,09 ztrver V- rjri-izers Vermorel. Eclair n. 1. gelast men zich met alle slach van BOEK en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodhrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Sleendrukkersstiel betreft. Men gelast zicli desnoods mot den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3