Kerk- en Armgoederen Robert Van de Lanotte mmmm. STIISIIEIWS. HoTsledegroQil, Boscfi en Lend Voor Hoest, Bronchiet en Influenza m balsempillen Voor Maagpijn, MORISONS Waschmachien AALST. M! IE PifTE-(S(D(iDSSE13 Uurtabel der Trams. LIJN GENT-A ALS! ALGEMEENE ASSURANTIËN WISSELAGENT Vereenigde Nijveraars. BOEK- EN PAPIERHANDEL Grondkrediet van Beltjiè WascDt zander afKOKen In 6 mlnaleqen werKt floor zijne eigene zwaarteKracHt J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Lefiïnge. Door artilleriebeschie ting der Verbondenen werden op 17 11 van landbewoners gedood Desideer Al- derweireldt, 82 jaar oud gekwetst Charles Billigh, 45 jaar oud, Pieter Boedt, 42 jaar oud. Zandvoorde Door bommenwer- pen van Engelsch-Fransche vliegers werd de 31-jarige Belg Emeri Opsomer op 17-11 aan liet hoofd gewond. Twee broeders van Opsomer vechten in het Belgisch leger. Bij de vliegeraanvallen op Oostende op 15-11 is de 15-jarige oude Belg Alois Gryson uit Zandvoorde, zwaar gekwetst. De linkerhand moest afgezet worden. Komiteit voor ónderstand aan de Aalstersche krijgsgevangenen in Duitschland. In tegenstrijd met sommige valsche geruchten, maakt het Komiteit bekend dat nog altijd zonder onderbreking elke maand een pak levensmiddelen aan 210 Aalstersche krijgsgevangenen opgezon- deu wordt. Deze pakken, welke door tusschenkomst van het Onderstandsbu reel van Bern (Zwitserland) verzonden worden, bevatten Ossenvleesch,gerookt ik of hesp. kaas, suiker, confituur, gesuikerde molk, vleeschextrakt en zeep en kosten aan het Komiteit F. 7,30 het pak. De bloedverwanten der krijgsgevan genen, welke van dezen onderstand ge nieten, worden verzocht de veranderin gen aan de adressen met meer regel matigheid op het bureel, Kapellestraat 12, te komen aangeven verschillende pakken zijn reeds teruggekomen om reden van onvoldoende adres en als ge volg daarvan worden de namen dezer krijgsgevangenen van de lijsten geschrabt. Voor het Komiteit. De Secretaris, Prosper D'HOIR. De policie hoeft een zekeren K. F. ontdekt die eene groote partij zakken, van tamelijke waarde, gestolen had. Zinneloos. De policie heeft dinsdag een zinnelooze naar het gesticht Ghislain te Gent overgebracht. Do ongelukkige was geboortig van Melle en woonde nu teSt-Jans-Molenbeek.Het is zekere V.R., en hoe de man in Aalst gekomen is, weet men niet. Burgerlijke Stand der Stad Aalst, Geboorten Mannelijk geslacht 5),0 Vrouwelijk 5) Huwelijken. C. Kindermans, metser met G. Heyse, twyn ster. Overlijdens. A. De Groot, vr. De Cuyper, zb. 46 j. Meirestr. D. Meersman, tw. 20 jaar Oud. d. in. slw. J. Haentjeus, br. 19 j. Koolstraat. G. Verstraete, vr. Die- rickx,zb. 85 j. Beekveld. - M. De Clerck wed. Manise, zb. 47 j. Donderm. stw. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 3 De cember, M. Bonner, Bisschopstraat. Dienstbevel op het gebruik van de Duitsche en de Vlaamsche taal in de dienstbetrekkingen der Belgische postoverheden (in uitvoering der wet van 22 Mei 1878). I. Voorsch>iflen over hel gebruik der Vlaamsche laai 1. Tot het Vlaamsche land in den zin van dit dienstbevel behooren a) de provincies Oost VIaanderen, West- Vlaanderen, Antwerpen, Limburg en, binnen de provincie Brabant, de arrondissementen Brussel en Leuven b) in de provincie Luik, de gemeenten Attenhoven. Aubel, Elisem, Laar, Landen, Moelingen, Neerhespen, Neerlanden, Neer winden, Overhespen, Overwinden, Remers- daal, Rost-Krenwik, Rumsdorp, 's Graven- Voeren, Sint-Martens-Voeren, St-Pieters- Voeren, Teuven, Waasmond, Wals-Houthem, Walbets, Wange, Wezeren c) in de provincie Henegouwen, de ge meenten Bever, Edingen, Everbeek, Lette- lingen, Mark, St-Pieters-Capelle. 2. Alle Belgische postoverheden, postamb tenaars en bedienden, die hun zetel hebben in het bij het General-gouvernement behoo- rend Vlaamsche land, moeten uitsluitend in 't Vlaainsch schrijven, aan overheden ge meentebesturen of bijzonderen binnen het Operatie- en Etappengebied. 3 De Belgische postoverheden en post ambtenaars en bedienden, wier ambtomschrij ving geheel of gedeeltelijk binnen het Vlaam sche gedeelte van het General-Gouvernement ligt, moeten in hun schriftelijke betrekkingen met gemeenten en bijzonderen binnen dat gebied, de Vlaamsche taal gebruiken, tenzij de bestemmeling om een Fransch antwoord verzocht, of zelf in het Fransch geschreven heeft. Verblijft de afzender zoowel als de bestem meling binnen Groot-Brussel, zoo mogen de schriftelijke betrekkingen in het Vlaamsch of in het Fransch geschieden zij moeten in het j Vlaamsch gevoerd worden wanneer de be stemmeling daarom verzocht, of zelfs in 't Vlaamsch geschreven heeft. Tot het gebied van Groot-Brussel behooren de gemeenten Anderlecht-Kuregem, Brussel Etterbeek, Elsene, St-Gillis, St-Pieters Jette, St-Joost-ten-Noode, Koekelberg, Laken, Sint- Jans-Molenbeek, Schaarbeek, Ukkel en Vorst. 4. In de onderlinge dienstbetrekkingen der Belgische postoverheden, postambtenaren en bedienden binnen het Vlaamsche gedeelte van het Generalgouvernement, evenals in hun dienstbetrekkingen met andere bestuurover- heden, ambtenaren en bedienden van den Staat binnen dit gebied, moet de Vlaamsche taal worden gebruikt Voor Groot-Brussel is de bepaling n. 3, lid. 2, dienstovereenkom- stig van toepassing. 5. In de dienstbetrekkingen binnen elke afzonderlijke postoverheid in het Vlaamsch gedeelte van het Generalgouvernement, moet de Vlaamsche taal worden gebruikt. In Groot- Brussel mag'ook de Fransche taal gebruikt worden. 6. De bepalingen onder n. 1-5 zijn ook van toepassing, zooverre voor de schriftelijke betrekkingen der overheden formulieren wor den gebezigd. De voorhanden stapels Fran sche formulieren mogen tot 1 November 1916 verder gebezigd worden, ook wanneer zij met deze voorschriften niet in overeenstem ming zijn. Na het verstrijken van dezen ter mijn moeten de overblijvende stapels bij het beheer van posterijen en telegrafen worden ingezonden. 7. Naar de geest van de wet van 28 April 1898, moeten alle gedrukte of door eenig ander mechanisch of scheikundig middel ver menigvuldigde ambtelijke omzendbrieven in het Vlaamsch gedeelte van het General-gou vernement in de Vlaamsche'; taal opgesteld zijn. Een Fransche vertaling mager aan toe gevoegd worden. Alle bekendmakingen en mededeelingen die de Belgische postoverheden, postambte naren en bedienden tot de bevolking richten, moeten in het Vlaamsche land in het Vlaamsch opgesteld zijn. Een Fransche vertaling mag er aan toegevoegd worden, wanneer daartoe dringende behoefte bestaat. Dit is namelijk het geval voor de gemeenten waar een aan zienlijk deel der inwoners de Vlaamsche taal niet machtig is. 't Vervolgt. OPENBARE VERKOOPING van Te MOORSEL en MELDERT. De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel Land, op Molenkautergekadastreerd Sectie B, nummer 498a, met eene grootte van 29 aren 80 centiaren, palende noord de Eikenstraat; oost Dame Weduwe Muylaert-Verbeke en de heer Désiré Verbeke zuid en west, voornoemde Dame Weduwe Muylaert-Ver beke. Gebruikt door Dame Weduwe Muylaert- Verbeke. Ingesteld 1700 fr. Tweede koop- Een perceel Hofstede- grond, op Spruithoek gekadastreerd Sectie B, nummer 173, met eene grootte van 9 aren 10 centiaren, en volgens meting groot 8 aren 93 centiaren, palende noord M. De Wolf-De Hauwere oost de heeren De Rop- Moens, Joseph-Adolf De Keghel zuid M. Callebaut-Moens en west M Ghysselinckx. Gebruikt door de heeren Eugeen Cassiman en Adolf De Kegel. Ingesteld 400 fr. Derde koop. Een perceel Bosch, ge naamd den Armenbosch gekadastreerd Sectie B. nummer 377a, met eene grootte van 1 hectaar 35 aren 20 centiaren en volgens meting groot 1 hectaar 32 aren 4 centiaren, palende noord M De Block-Moens oost M. Gustaaf Spitaels zuid de heeren Spitaels voornoemd en Venantius De Boeck west heer Van Mulders-De Rybel. Gebruikt door de heer Joseph Moens. Verdeeld in drij gelijke loten Op te leggen boomprijs 1° Lot of west- deel 1280 frank. 2° Lot of middendeel 1035 frank. 3° Lot of «ostdeel 1500 frank. Gemeente Meldert. Vierde koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie D, deel van nummer 14, groot 24 aren 64 centiaren, palende noord de heer Frans De Hauwere en andere oost de straatzuid koop vijf en west Camiel De Meyst. Gebruikt door de heer Leander Hendrickx en de Weduwe Frans Goossens. Ingesteld 1550 fr. Vijfde koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie D, deel van nummer 14, groot 20 aren 86 centiaren, palende noord koop vieroost de straat zuid koop zes en west de heer Camiel De Meyst. Gebruikt door de Weduwe Frans Goossens. Ingesteld 1940 fr. Zesde koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie D, deel van nummer 14, groot 22 aren 57 centiaren, palende noord koop 5 oost de straat zuid mejuffer Victorine De Vos en andere en west de heer Camiel De Meyst. Gebruikt door de heer Jan Doorns. Ingesteld 2060 fr. Zevende koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie A, deel van nummer 87, groot 33 aren 2 centiaren, palende noord de heer Cornelius Meert en andere oost de heer Paul Herelle; zuid koop 8 en west de heer Cornelius Meert. Ingesteld 3300 fr. Achtste koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie A, deel van nummer 87, groot 31 aren 23 centiaren, palende noord koop 7 oost de heer Paul Herelle zuid koop 9 en west de heer Cor- j nelius Meert. Koopen 7 en 8 gebruikt door de heer Joseph Van De Velde en de Weduwe Pieter Van de Velde. Ingesteld 3400 fr. Negende koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie A, deel van nummers 87 en 88. groot 31 aren 15 centiaren, palende noord koop 8 oost de heer Paul Herelle zuid koop 10 en west de heer Cornelius Meert. Gebruikt door de heer Louis De Gols. Ingesteld 3200 fr. Tiende koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie A, deel van nummers 87 en 88, groot 35 aren 49 centiaren, palende noord koop 9 oost de lieer Paul Herelle zuid koop 11de heer Leander Hendrickx en Paul Herelle en west de lieer Cornelius Meert. Gebruikt door de heer Victor Moyersoens. Ingesteld 2500 frr Elfde koop. Een perceel Land, op Klaarhaag gekadastreerd Sectie A, num mers 89 90, groot 35 aren 2 centiaren, pa lende noord koop 10 zuid de heer Ferdi nand Van der Straeten oost de heer Paul Herelle en west de heer Leander Hendrickx. Gebruikt door de heer Frederik Willems. Boomprijs 25 frank. Ingesteld 1520 fr. Tweede en laatste zitdag Donderdag 7 December 1916, om 2 ure stipt namiddag, ter herberg Den Anker gehouden door den heer Leopold Verdoodt, te Moorsel, Dorp. De koopers zijn verplicht zich te voor zien van trouwboek of uittreksel van ge boorteakte en degene welke begeeren te genieten van vermindering van rechten van hunne contributiebiljetten. Voor alle inlichtingen wende men zich te" kantoore van genoemden Notaris Paul EEMAN, te Moorsel Nieuwstraat N° 1 OPENBARE VERPACHTING der van HOFSTADE De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal op Woensdag 20 December en Vrijdag 22 December 1916, telkens te beginnen om 8 uren 's morgens in het Gemeentehuis te Hofstade, bij den heer Leo Schampheleer, overgaan tot de openbare verpachting voor eenen termijn van 9 jaren, der goederen behoorende aan de Kerkfabriek en aan het Weldadigheidsbureel van Hof- stade, en gelegen binnen de gemeenten Hofstade, Lede, Schoonaarde, Audegem en Zele. Het recht van jagen op voormelde goede ren zal insgelijks verpacht worden. Tot het bekomen van inlichtingen vervoege men zich ter Sekretarij van Hofstade of wel ten kantore van bovengenoemden Notaris Oscar Tibbaut te Aalst, Korte Zoutstraat, (nevens de afspanning De Meiboom) alwaar de verpachtingsvoorwaarden berusten. N. B. De pachters die hunne verschul digde pachtsommen vóór de verpachting niet gekweten hebben zullen noch als pachters noch als borgen aanvaard worden. De pachters zullen gehouden zijn op den stond der toewijzing, ten titel van voorwaar- degeld te betalen eene som gelijk aan een derde van een jaarpacht. Orde der verpachting Op Woensdag 20 December 1916 de goe deren behoorende aan het Weldadigheids bureel van Hofstade, en te Hofstade gelegen. En op Vrijdag 22 December 1916 de overige goederen behoorende aan het Wel dadigheidsbureel alsmede degene behoorende aan de Kerkfabriek. Verder het recht van jagen op alle de te verpachten goederen Vertrek uit Oordegem 7,15 ure, aankomst te Aalst om 8,05 ure. Vertrek uit Gent-Zuid om 11,30 ure, aan komst te Aalst om 2 ure. Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, om 2,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, om 5,08 ure. Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai. om 8,40 ure, aankomst te Oordegem, om 9,20 ure. Vertrek uit Gent-Zuid om 5,30 ure, aan komst te Sint Lievens-Hautem om 6,50 ure. Vertrek uit Sint-Lievens-Hautem om 9,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, om 10,38 ure. G.11.16. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelijk.sche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, zich te wenden op bovengemeld adres. Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN, Hoo- gevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. ÏHH DE POTTE-GOOSSEKS Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Bureelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Feuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te leeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten govolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- pothcoklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leerlin gen uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillek van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok zijn to vemrjjgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onrmddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen hot slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieên Remedie tegen het snot der kiekon8. Zekere romedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan FARRIER van scheikundige landvetten en SUPERPHOSPHATEN Huis gesticht in 1876. Altijd te bekomen, ter fabrieke HOOGEVESTEN, alle soorten MEST STOFFEN, bijzonder geschikt voor Aardappels, Beeten, Granen, Haver, Hop, Hovenierderij, Klavers, Loof, Vlas, Weiden, enz. OOK ALLERHANDE GRONDSTOFFEN voor Boomgaarden, Weilanden en Wintergranen, zooals: Superphosphaat, IJzerslakken, Kaïniet, Sulfaat en Chloorpotasch Voordeelige PRIJZEN en INHOUD gewaarborgd. gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, noodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekons Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3