(lelie EEK ZAAILANDEN Kerk- en Armgoederen Robert Van de Lanotte m Mimmnhhm AALST. Mi II röTTE"(6©§SSr£I3 i WISSELAGENT BOEK- EN PAPIERHANDEL Ï88 DE POTTE-BOBSSENS Grondkrediet van Belyië Uurtabel der Trams. LIJN GENT-AALSI ALGEMEENE ASSURANTIËN Vereenigde N ij veraars. Voor Hoest, 1 Bronehiet en Influenza Voor Maagpijn, Bloedzuiverende Pillen Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ gestolen. Dc kommissaris van politie Vanderhoudt is op het spoor van de in brekers. Tramongeluk. Zondag avond, om streeks 7 uur, heeft zich een vreeselijk tramongeluk voorgedaan, op de Rogier- plaats. Om dien tijd was er, zooals ge woonlijk, veel volk om den tram te nemen naar huis. Mevrouw M. J., wo nende Koninklijke-Sinte Mariastraat, be vond zich ook onder de menigte en wilde tram nr 74 nemen, doch werd zoo vree selijk geduwd dat zij onder den wagen rolde, toen deze zich in beweging zette. In haar bloed badend, werd zij opgeno men. Haar linkerbeen was verpletterd. Naar het Sint-Janshospitaal gedragen, moest het been daar afgezet worden. Haar toestand is zorgwekkend. Dienstbevel op het gebruik van de Duitsche en de Vlaamsche taal in de dienstbetrekkingen der Belgische postoverheden (in uitvoering der wet van 22 Mei 1878). (Vervolg\ 2. Elk schrijven, dat door het Belgisch ministerie van Zweewezen, Posterijen en Telegrafen te Brussel aan gemeenten en bij zonderen in het Hoogduitsch taalgebied ge richt wordt, moet in de Duitsche taal opge steld zijn, tenzij de bestemmeling om een Vlaamsch of Fransch antwoord verzocht of zelf in het Vlaamsch of in het Fransch ge schreven heeft. Hetzelfde geldt voor de Bel gische postoverheden, postambtenaren en bedienden, tot wier ambtsomschrijving plaat sen van het Hoogduitsch taalgebied behooren. 3. In de onderlinge dienstbetrekkingen der Belgische postoverheden, postambtenaren en bedienden binnen het Hoogduitsch taal gebied, in hun dienstbetrekkingen met andere bestuursoverheden, ambtenaren en bedien den van den binnen dit gebied, evenals in hun dienstbetrekkingen met het Belgisch ministerie van Posterijen te Brussel en in hun inwendigen dienst moet de Duitsche taal gebruikt worden. 4 Alle bekendmakingen en mededeelingen die de Belgische postoverheden, postamb tenaren en bedienden tot de bevolking rich ten, moeten binnen het Hoogduitsch taalge- gebied, in de Duitsche taal opgesteld zijn. Een Fransche vertaling mag er aan toege voegd worden, wanneer daartoe dringende behoefte bestaat. Dit is namelijk het geval voor de gemeenten waar een aanzienlijk deel der inwoners de Duitsche taal niet machtig is. III. Slotbepaling. De in aanmerking komende besturen der omschrijvingen (Kreis-Postamter) moeten de omschrijvingsbestuurders, de Belgische post- or.tvangers, evenals de overige Belgische ambtenaren en bedienden aanwijzing geven, dat zij zich voortaan naar vorenstaande grondregelen zullen te gedragen hebben. De beschikkingen van 5 Mei 1916 I K, n- 184, van 28 Juni 1916 I K, n. 270 en van 5 Au gustus 1916 I K, n. 316, gericht tot de be sturen der omschrijvingen Antwerpen, Meche- len, Hasselt, Brussel en Leuven, evenals tot het postkantoor Brussel I en tot het ministerie van Zeewezen, Posterijen en Telegrafen, te Brussel, houden hierbij op van kracht te zijn. Brussel, den 15 Oktober 1916. Der President der Kaiserlich Deutjchen Post- und Telegraphenverwaltung in Belgien RONGE. P. T. VI. 74). HuiszoekingenOp bevel der par ketten van Dondormonde en Audenaorde, heeft do onderkommissaris Gits, verge zeld van den heer policiekommissaris van Ninovo, huiszoekingen gedaan te Aalst, Nieuwerkerken en Meire,om kleerstoffen Ie ontdekken, ontvreemd ten nadeele van eene winkelierster van Meire. De uilslag was goed. Bedriegers. Deze week kwamen drij kerels bij L. De Coninck, St. Camiel- straat, en vroegen hem twee vaten petrol te willen koopen voor 80 fr. De Coninck aanvaardde, doch als de petrol bij De Coninck kwam, stelde hij vast dat hij bedrogen was het was klaar water. De Coninck legde onmiddellijk eene klacht neer bij de policie, die een onderzoek instelde en de drij kerels ontdekte. Een deel van het geld is reeds terug in 't bezit van den rechtmatigen eigenaar. De drij bedriegers zullen vervolgd worden. Zortdagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 17 De- cember, M. Van Caolenburgh, Leopold- straat. Ledeb. S. De Clercq, vr. Pieyns, zb. 44 j. Moorselb. P. Rimbaut, wr De Muidér, zb. 90 j. Leopoldstr. B. Ver- cecken, wr Van Geit, laudb. 87 j. Koei- straat. T. Duwez, dienstmeid, 78 j Denderm. stw. M Van Mieg< m, vr. Van Ilelsuwé, zb 22 j. Korte St Janstr. M. Commerman, vr. Boel, zb. 75 jaar, Hovenierstraat. 2 kinderep onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Aalst, Geboorten Mannelijk geslacht3) g Vrouwelijk 6) Huwelijken. L. Beeckman, handel, met Ph. Roe- landt, zb. J. Van Vaerenbergh, hor logicm. motE. Veeckman, brijster. F. Moens, bediende met A. Eylenbosch, strijkster. Overlijdens. L. De Wael, m. Wauters, zb, 79 jaar, Bergenkouler. D. De Smet, zb 63 jaar Lange Ridderstr. O. Van Impe, m. De Sutter, tw. 33 j. Gentschenstw. C. Janssous, we Van den Brocck, zb. 65 j. OPENBARE VERKOOPING van goede en welgelegen te Kerkxken en Aalst. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen Gemeente Kerkxken. Eerste koop. -- Een perceel Zaailand, ge legen op den Moeskauter, gekadastreerd sectie A, nummer 309, met eene grootte van 45 aren 45 centiaren en volgens meting groot 45 aren 35 centiaren, palende ten oosten aan de rijweg en daarover M. Emiel Buggenhout, ten zuide aan M. Petrus De Meerleer en de kinderen Van der Stockt, ten weste en ten noorde aan M Emiel Buggenhout. Gebruikt door M. J. B. Van Melckebeke. Stad Aalst. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen op den Siesegemkauter, gekadas treerd sectie C, nummer 1320, met eene grootte van 15 aren 66 centiaren en volgens meting groot 15 aren 51 centiaren palende ten oosten aan M. Louis Callebaut-Verstrae- ten, ten zuiden aan M. Albert Sonck-Raes. ten weste aan M. Jan De Boeck-Roman en ten noorden aan den rijweg en daarover aan de Weduwe Schockaert-Van Geem. Gebruikt door M. Camiel Van Geem. Derde koop. Eenen blok Land, zeer wel geschikt voor bouwgrond, en waarvan de gebotiwen er op staande behooren aan de pachters, allerbest gelegen aan de Oude Gentsche baan achter het Crocklijf, gekadas treerd sectie C, nummers 529B en C en 530b en f, met eene grootte van 86 aren, 90 cen tiaren en volgens meting groot 84 a.; palende ten noord-ooste aan Mevr. Weduwe Jelie Michiels, ten zuid-oosten aan Juffrouw Louise Van den Hende, ten zuid-weste aan de Oude Gentsche baan en ten noord weste aan M- Leo Geerinckx. Cijnspachters de kinderen Van Hoever. Verdeeld in drij loten alsvolgt Eerste lot26 aren 65 centiaren Land, gelegen ten noord-westc, nevens den eigen dom van M. Leo Geerinckx. Tweede lot 27 aren 10 centiaren Land, gelegen te midden. Derde lot 30 aren 25 centiaren Land, gelegen ten zuid-oosten, nevens den eigen dom van Juffrouw Louise Van den Hende. Boomprijs 10 fr. Vierde koop Een perceel Zaailand, gelegen op den Molenkauter, gekadastreerd sectie C, nummer 1284, met eene grootte van 37 aren 3 centiaren en volgens meting groot 37 aren 8 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Gustaaf Van Londersele en Prosper De Smet, ten zuide aan de heeren Abel De Clippele en Kamiel De Sadeleer, ten weste aan M. Kamiel De Sadeleer en Mevrouw Weduwe Cornet d'EIzius de Rud- dere te Lokeren en ten noorde aan den rij weg, de kinderen De Smet, de heeren Victor De Sadeleer, Judocus Meert, Gustaaf Van Londerzele en Pieter Wauters. Gebruikt door de kinderen Smct-Hoebeke. Vijfde en laatste koop. Een perceel Zaailand, ook gelegen op den Molenkauter, gekadastreerd sectie C, nummer 1270, met eene grootte van 89 aren 25 centiaren en volgens meting groot 88 aren 75 centiaren, palende ten ooste aan M. Karei Van Hau- wermciren, ten zuide aan M. Gustaaf Van Londersele, ten weste aan de kinderen Van Sande en ten noorde aan de Meirestraat. Gebruikt voor 59 aren 50 cent., ten ooste door de kinderen Smet-Hoebeke en voor 29 aren 75 centiaren ten weste door den heer Philemon De Smet. EENIGE ZITDAG Donderdag 21 December 1916, ten 1 ure namiddag ter herberg genaamd Het Zwitsersch Bierhuis bij den heer Frans Bomon, te Aalst, Kerkstraat, 11, nabij de Groote Markt. N. B. De koopers zijn verzocht ter ver- kooping hun trouwboekje of extract uit hun nen geboorteakt mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering van rechten (Landboywwet) moeten zich voor zien van hunnen contributiebiljetten. Het cohier van voorwaarden, alsmede de grondplans der voormelde te verkoopen goe deren berusten t'elks inzage ter studie van bovengenoemden Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, Korte Zoutstraat, nevens de afspan ning De Meiboom OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Denderhautem, Erem- bodegem, Kerkxken, Schoonaarde en Wichelen. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel Land, gele gen op den Siesegem, groot volgens meting 27 aren 75 centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummer 1209, mei eene grootte van 20 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan den heer Rcmy Van Lierde, ten zuide aan de hee ren Petrus D'Haens en de Kcrckhove de Denterghem, ten weste aan den heer Theo- door Meuleman en ten noorde aan de Meire straat. Gebruikt door den heer Petrus Van Mos- se velde. Gemeente Denderhautem. Tweede koop. Een perceel Land.groot volgens meting 56 aren 6 centiaren, gelegen ter plaats gezegd Drappens Veld geka dastreerd wijk A, nummer 1133, met eene grootte van 54 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen Taeleman en an dere, ten zuide aan den heer Van Isegem, ten weste aan den heer Petrus Eeman en ten noorde met half weg aan den heer Joseph Provoost en de Hospiciën van Gent. Gebruikt door Juf. Wed. Victor Taeleman. Gemeente Erembodegem. Derde koop Een perceel Land, groot volgens meting 49 aren 20 centiaren, gele gen ter plaats gezegd Op den Drijhoek gekadastreerd wijk B, nummer 1198, met eene grootte ook van 49 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Meester, ten zuide aan de rijbaan half medegemeten, ten weste aan den heer Benoit Redant en ten noorde aan den steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen. Gebruikt door den heer Frans De Schry- vcr. Gemeente Kerkxken. Vierde koop.Een perceel Land, groot volgens meting 68 aren 30 centiaren, gele gen ter plaats gezegd Bergveld of Kerk- veld gekadastreerd wijk B, nummer 511, met eene grootte van 61 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de heeren J. B. Coo- man en Ph. Van den Ende en Dame Wed. Van der Haegen, ten zuide aan de erven Van der Straeten, ten weste aan het Armbureel van Kerkxken en ten noorde ook aan de erven Van der Straeten en den heer Ernest Baeten. Gebruikt door den heer Frans Van Impe. Gemeente Schoonaarde. Vijfde koop. -- Een perceel Land en deel Meersch, groot volgens meting 52 aren 6 centiaren, gelegen ter plaats genaamd Pol ders of Gevers en gekadastreerd wijk A nummer 1165. met eene grootte van 51 aren, palende ten ooste aan den heer Charles Liénart, ten zuide aan Juffrouw Marguerite Van Mossevelde, ten weste aan den heer Ferdinaud Janssens en andere en ten noorde aan de heeren Charles Liénart en Frans Gravet. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikt door juffrouw weduwe Jan-Bap- tiste De Bruyn. Gemeente Wichelen. Zesde koop. Een perceel Land en deel Water, groot volgens meting 64 aren 90 cen tiaren, gelegen op Steenakker aan de Paepe- straat, gekadastreerd wijk B, nummers 25a, 78a en 79a, met eene grootte van 66 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan dainen Van Hauwermeiren-De Vleeschhouwer en kinderen en D'Hondt-De Geyter en kinderen, ten zuide aan den heer Kamiel Meganck, ten weste aan de heeren Jozef Pieters en Kamiel Meganck en de kinderen van den heer Char les Louis Meganck-Schockaert en ten noorde aan de Paepestraat. Gebruikt door den heer Kamiel Meganck. Zevende koop. Een perceel Land, groot volgens meting 34 aren 90 centiaren, gelegen ter plaats genaamd Kolkte en gekadastreerd wijk A, nummer 793, met eene grootte van 35 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Marguerite Van Hoo- brouck de ten Hulle en andere, ten zuide aan dezelfde en aan juffrouw de Renesse en ten noorde aan dame Pante-Van Nevel en kinde ren. Gebruikt door den heer Kamiel Meganck. ZITDAGEN Voor de goederen gelegen te Aalst, Den derhautem, Erembodegem en Kerkxken Dijnsdag 19 December 1916, ten 1 uur namiddag ter herberg Het Zwit sersch Bierhuis», bij den heer Frans Bomon, te Aalst, Kerkstraat. En voor de goederen gelegen te Schoon aarde en Wichelen Donderdag 28 December 1916, ook ten 1 uur namiddag ter herberg De Keizer bij juffrouw Cesarine Van der Haeghen, te Hofstade aan den steenweg nabij het geselleed van Aalst. N. B. De grondplans van bovengemelde goederen, alsmede het cohier van voorwaar den, berust t'elks inzage ten kantoore van bovengenoemden Notaris TIBBAUT .te Aalst, Korte Zoutstraat, nabij de afspanning De Meiboom De koopers zijn verzocht ter verkooping hun trouwboekje of extract uit hunnen ge boorteakt mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering van rech ten (Landbouwwet) moeten zich voorzien van hunne contributiebiljetten. OPENBARElVERPACHTING der van HOFSTADE. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op Woensdag 20 December en Vrijdag 22 December 1916, j telkens te beginnen om 8 uren 's morgens in het Gemeentehuis te Hofstade, bij den lieer Leo Schampheleer, overgaan tot de openbare verpachting voor eenen termijn van 9 jaren, der goederen behoorende aan de Kerkfabriek en aan het Weldadigheidsbureel van Hof- stade, en gelegen binnen de gemeenten Hofstade, Lede, Schoonaarde, Audegem en Zele. Het recht van jagen op voormelde goede ren zal insgelijks verpacht worden. Tot het bekomen van inlichtingen vervoege men zich ter Sekretarij van Hofstade of wel ten kantore van bovengenoemden Notaris Oscar Tibbaut te Aalst, Korte Zoutstraat, (nevens de afspanning De Meiboom) alwaar de verpachtingsvoorwaarden berusten. N. B. De pachters die hunne verschul digde pachtsommen vóór de verpachting niet gekweten hebben zullen noch als pachters noch als borgen aanvaard worden. De pachters zullen gehouden zijn op den stond der toewijzing, ten titel van voorwaar- degeld te betalen eene som gelijk aan een derde van een jaarpacht. Orde der verpachting Op Woensdag 20 December 1916 de goe deren behoorende aan het Weldadigheids bureel van Hofstade, en te Hofstade gelegen. En op Vrijdag 22 December 1916 de overige goederen behoorende aan het Wel dadigheidsbureel alsmede degene behoorende aan de Kerkfabriek. Verder het recht van jagen op alle de te verpachten goederen. Esplanadestraat, 8 AALST Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld., Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Bureelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Feuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te leeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. Afdeeling Hulpbank. Ton einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- polheeklijko schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. Vertrek uit Oordegem 7,15 ure, aankomst te Aalst om 8,05 ure. Vertrek uit Gent-Zuid om 11,30 ure, aan komst te Aalst om 2 ure Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, om 2,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, 0111 5,08 ure. Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, om 8,40 ure, aankomst te Oordegem, om 9,20 ure. Vertrek uit Gent-Zuid om 5,30 ure, aan komst te Sint Lievens-Hautem om 6,50 ure. Vertrek uit Sint-Lievens-Hautem om 9,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, om 10,38 ure. 0.11.16. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allon aard. Eenige Premie Ongelukken op den ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NieuiostraalAalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- keljjksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, zich te wenden op bovengemeld adres. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN, Hoo- gevosten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puiston, enz., gebruikt do van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok zijn te ve.-itrjjgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppols stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen t6gen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen hot slecht boter geven dor koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën. Reraedio tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera dor kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. EYURIEK VAN SCHEIKUNDIGE LANDVETTEN EN SUPERPHOSPHATEN. Huis gesticht in 1876. Altijd te bekomen, ter fabrieke HOOGEVESTEN, allo soorten ME STOFFEN, bijzonder geschikt voor Aardappels, Beeten, Uranen, Haver, Hop, Hovenierderij, Klavers. Loof, Vlas, Weiden, enz. OOK ALLERHANDE GRONDSTOFFEN voor Boomgaarden, Weilanden en Wintergranen, zooals Superphosphaat, Ijzerslagen, Kaïniet, Sulfaat en Chloorpotasch. Voordeelige PRIJZEN en INHOUD gewaarborgd. gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, noodbrieven en Beddekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- on Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeddekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3