EEfïlflH. sfiüSïiws. ZAAILANDEN Robert Van de Lanotte AALST. YAM II Pif TTjMidlXDSSBMg Op den Balkan Postnieims. Korte Telegrammen. Zondagrust. KA U> \BOOt!Ë.\ WISSELAGENT GrondkreJiet van Bvlijiè BOEK- EN PAPIERHANDEL Vereenigde Vijveraars. Voor Hoest, Bronehiet en Influenza m BALSgMPIIAE» Voor Maagpijn, MORISONS Waschmachien Wasc.it zonder afRoKen In 6 minutenen werRt door zijne eigene zwaartekracHt J, L. 109. DAMBRUG6ESTRAAT. ANTWERPEN Uurtabel der Trams. LIJN GEVT-AALSi ALGEMEENS Sloom Boek- eu Steendrukkerij TER DRUKKERIJ het ontwerp, om het ministerie volmacht I te verleenen voor het uitvaardigen van maatregelen nopens de land verdediging. De oppositie in Senaat en Kamer, die zich in de o groep voor nationale aktie heeft vereenigd, besloot, zich in drie onderafdeelingen te splitsen, die de re geering op 't stuk van de oorlogvoering, buitenlandsche politiek en den ekonomi- schen toestand op do vingers zullen krij gen. Tegelijk besloot men, het ontwerp over de verleening van dictatoriale vol machten tot een kraclitigen aanval tegen Briand te gebruiken, een besluit, dat blijkbaar ten uitvoer is gebracht. Toen Briand het ontwerp verdedigde, moest hij ophouden met spreken wegens de levendige en veelvuldige protesten. Briand hield echter voet bij stuk het is noodzakelijk. Daarna wees de afgevaardigde Klotz op het gevaar van den anti-parlemertai- ren geest van het ontwerp. Dit beduidt volgens hem de terzijdestelling van het parlement. De socialist Gompère Morel sloot zich namens zijn vrienden daarbij aan. Briand toonde zich omtrent de uit voering van dit ontwerp, inschikkelijk, en Renaudel, leider van de meerderheid der socialisten, verdedigde het, maar verlangde dat do Kamer en Senaat in ver- eenigde zitting de onderhavige beslissing zouden nemen. Toen de socialistische af gevaardigde Laval de regeering verweet, de grondwet te schenden en aan Briand's houding in de spoorwegstaking van 1910 herinnerde, maakten de socialisten een vreoselijk kabaal. Drie socialistische af gevaardigden vlogen elkaar in het haar en moesten met geweld gescheiden wor den. Daarna werd gestemd over het voor stel van Daginot, voorzitter van de be- stuurskommissie en een leider van de oppositie, om het ontwerp aan die kom missie terug te zenden. Met 278 tegen 209 stemmen is het verworpen. Einde lijk word besloten, het ontwerp in een door het bureel der Kamer gekozen kom missie te behandelen. Het voorstel tot grondwetsherziening, waardoor de aan neming van het andere ontwerp mogelijk zou worden, werd naar een kommissie gezonden. In Griekenland. ROTTERDAM, 19 December. - Daily Chronicle meldt uit Griekenlaud dat in Athenen 3000 Venizelisten aangehouden geworden zijn, die van hoogverraad be schuldigd worden. Het blad meldt verder dat Athenen onder broodrantsoen gesteld is wegens de blokkeering. Athenen, Epirus en andere steden hebben, enkel nog brood voor 14 dagen. BERLIJN, 19. December. Plaatse lijke bladen melden Twee Qrieksche schepen, met brood beladen, die poogden door de blokkade te breken, zijn verzon ken. BERNE, 18 December De Corriere della Sera meldt uit Athenen Volgens ingekomen inlichtingen, die echter nog niet bevestigd zijn, zouden Venizelistische troepen de eilanden Zante en Kephalonia bezet hebben. Dit nieuws maakt sterken indruk te Athenen daar men vermoedt dat de bezetting in overeenkomst tus- schen Veuizelos en de Engelsche en Fran- sche besturen gebeurd is. (De eilanden Zante en Kephalonia zijn twee groote eilanden ten Westen van Midden -Griekenland). LONDEN, 19 December. Men meldt uit Athenen De regeering van koning Konstantyn heeft een aanhoudingsbevel wegens hoogverraad tegen Venizelos uit gevaardigd. Op bevel van den Gouverneur-gonereal ondergaat van heden af de aflevering van postliggende zendingen in het gebied van het generaal-gouvernement de volgende beperkingen 1) Postliggende zondingen, waarvan het opschrift uit cijfers of uit afzonder lijke letterteekens bestaat, zullen niet meer afgeleverd, maar aan den afzender teruggestuurd worden. 2) Alle postliggende zendingen, dus ook gewone postliggende brieven enz. zullen nog slechts onder overlegging van de identiteitskaart voorzien van de photo- grafie en den stempel der overheid, afge leverd worden. 3) Alle postliggende zendingen kunnen binnen het gebied van het generaal- gouvernement alleen poslliggend door gezonden worden, ten zij, bij het verzoek om nazending van verwachte postliggen de zendingen naar een hotel of naar eene woning in dezelfde plaats of elders, de identiteitskaart overgelegd wordt. 4) Naar Duitsehland en het overige aan het Belgisch postverkeer aangesloten buitenland worden de postzendingen met cijfers- of letterteekenopschrift in den zelfden omvang als voor heen toegelaten eveneens kunnen, postliggende zendingen uit het gebied van het generaal-gouver nement naar het buitenland op de tot dusver gebruikelijke wijze nagezonden worden. Te rekenen van 1 December wordt de verzendingstaks van postpaketten, in het Duitsch-Belgisch verkeer, van fr. 1,50 op fr. 1,25 verminderd. Berlijn, 19 December. Het «Berliner Tageblatt» meldt uit LuganoIn de December-gevechten op den Karst is de Italiaansche generaal Baindini gesneu veld. Volgens een mededeeling van de Duit- sche oorlogsgroenten-maatschappij zijn door haar in Nederland 800 duizend ki'lo rapen en een millioen kilo wortelen opge kocht, maar mogen deze wegens de be staande uitvoerverboden voorloopig niet worden uitgevoerd. Lord Curzon, lid van het Engelsch oorlogskabinet, weduwnaar van een dochter van wylen den Amerikaanschen gruanmagnaat Leister, gaat hertrouwen met de weduwe van Alfred Duggan, te Buenos-Aires, dochter van wijlen Hinds. Amerikaansch gezant te Rio-Janairo. Vliegeraanval. De 3elg Odiel Vermeersch van Bisseghem, die op 8 De cember 19i6, door eene vliegersbomme zwaar gewond word, is in het hospitaal van Kortrijk gestorven. Kerk der Theresianen. Vollen Aflaat ter gelegenheid der Ge durige Aanbidding, op Zondag 24 Decem ber. Orde der Goddelijke dionsten Ton 0 1/2 uren de oerste Mis Ten 9 uren de Solemnele Mis Ten 4 uren plechtig Lof, vlaamsch Sermoen door den E. P. Willibrordus en Te Deum. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannolijk geslacht 2) 9 Vrouwelijk 0) Overlijdens. O. Van Caeneghem, w8 Foncke, zb. 72 j. Onderwijsstraat. E. Flips, druk- kersg 15 j. St. Annaweg. F. Thim- pont, wr Van der Stock, kaaiw. 59 jaar Kerrebr. M. Buys, twijnster, 21 jaar Withuisstraat. B. Schellinck, m. Van Gautei', wever, 62 jaar Borluutstraat. J. Matthieu w* Henninck, zb. 72 jaar Nieuwbeekstraat. A. Vonck, we De Wolf, zb. 82 jaar, Gazometerstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 24De- cember, M. Meganck, Leopoldstraat. Maandag 25 December, Kerstdag, M. Renneboog, Nieuwstraat. VENDITIE van op stam wassende te Letterhautem De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op Dinsdag 26 December 1916 te be ginnen om 8 uren voormiddag, voor rekening van zijnen ambgenoot Meester BRECKPOT, Notaris, te Aalst, openbaarlijk verkoopen ten verzoeke van Mevrouw De Witte-Olivier' te Quiévrain 217 op stam wassende kanadaboomen in een bosch te Letterhautem, genaamd «Black» nabij de kerk van Vlierzele. De verkooping zal geschieden ter herberg van M. Fr- Meuleman-Van Lancker, nevens de kerk van Vlierzele. Komptante betaling. OPENBARE VERKOOPING te Aalst, Denderhautern, Erem- bodegem, Kerkxken, Schoonaarde en Wichelen. De Notaris Oscar TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel Land, gele gen op den Siesegem, groot volgens meting 27 aren 75 centiaren, en gekadastreerd wijk C, nummer 1209, met eene grootte van 20 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan den heer Remy Van Lierde, ten zuide aan de hee- ren Petrus D'Haens en de Kerckhove de Denterghem, ten weste aan den heer Tlico- door Meuleman en ten noorde aan de Meire- straat. Gebruikt door den heer Petrus Van Mos- sevelde. Gemeente Denderhautern. Tweede koop. Een perceel Land,groot volgens meting 56 aren 6 centiaren, gelegen ter plaats gezegd Drappens Veld geka dastreerd wijk A, nummer 1133, met eene grootte van 54 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen Taeleman en an dere, ten zuide aan den heer Van Isegem, ten weste aan den heer Petrus Eeman en ten noorde met half weg aan den heer Joseph Provoost en de Hospiciën van Gent Gebruikt door Juf. Wed. Victor Taeleman. Gemeente Erembodegem. Derde koop. Een perceel Land, groot volgens meting 49 aren 20 centiaren, gele gen ter plaats gezegd Op den Drijhoek gekadastreerd wijk B, nummer 1198, met eene grootte ook van 49 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Meester, j ten zuide aan de rijbaan half medegemeten, ten weste aan den heer Benoit Redant en ten noorde aan den steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen. Gebruikt door den heer Frans De Schry- ver. Gemeente Kerkxken. Vierde koop. Een perceel Land, groot volgens meting 68 aren 30 centiaren, gele gen ter plaats gezegd Bergveld of Kerk- veld gekadastreerd wijk B, nummer 511, met eene grootte van 61 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de heeren J. B. Coo- man en Ph. Van den Ende en Dame Wed. Van der Haegen, ten zuide aan de erven Van der Straetcn. ten weste aan het Armbureel van Kerkxken en ten noorde ook aan de erven Van der Straeten en den heer Ernest Baeten. Gebruikt door den heer Frans Van Impe. Gemeente Schoonaarde. Vijfde koop. Een perceel Land en deel Meersch, groot volgens meting 52 aren 6 centiaren, gelegen ter plaats genaamd Pol ders of Gevers en gekadastreerd wijk A, j nummer 1165, met eene grootte van 51 aren, j palende ten ooste aan den heer Charles 1 Liénart, ten zuide aan Juffrouw Marguerite 1 Van Mossevelde, ten weste aan den heer Ferdinaud Janssens en andere en ten noorde aan de heeren Charles Liénart en Frans Gravet. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikt door juffrouw weduwe Jan-Bap- tiste De Bruyn. Gemeente Wichelen. Zesde koop. Een perceel Land en deel Water, groot volgens meting 64 aren 90 cen tiaren, gelegen op Steenakker aan de Paepe- straat, gekadastreerd wijk B, nummers 25a, 78a en 79a, met eene grootte van 66 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan dainen Van Hauwermeiren-De Vleeschhouwer en kinderen en D'Hondt-De Geyter en kinderen ten zuide aan den heer Kamiel Meganck, ten weste aan de heeren Jozef Pieters en Kamiel Meganck en de kinderen van den heer Char les Louis Meganck-Schockaert en ten noorde aan de Paepestraat. Gebruikt door den heer Kamiel Meganck. Zevende koop. Een perceel Land, groot volgens meting 34 aren 90 centiaren, gelegen ter plaats genaamd Kolkte en gekadastreerd wijkA, nummer 793, met eene grootte van 35 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Marguerite Van Hoo- brouck de ten Hulle en andere, ten zuide aan dezelfde en aan juffrouw de Renesse en ten noorde aan dame Pante-Van Nevel en kinde ren. Gebruikt door den heer Kamiel Meganck. ZITDAGEN Voor de goederen gelegen te Aalst, Den derhautern, Erembodegem en Kerkxken Dijnsdag 19 December 1916, ten 1 uur namiddag ter herberg Het Zwit- sersch Bierhuis», bij den heer Frans Bomon, te Aalst, Kerkstraat. En voor de goederen gelegen te Schoon aarde en Wichelen Donderdag 28 December 1916, ook ten 1 uur namiddag ter herberg De Keizer bij juffrouw Cesarine Van der Haeghen, te Hofstade aan den steenweg nabij het gescheed van Aalst. N. B. De grondplans van bovengemelde goederen, alsmede het coiner van voorwaar den, berust t'elks inzage ten kantoore van bovengenoemden Notaris TIBBAUT.te Aalst, Korte Zoutstraat, nabij de afspanning De Meiboom De koopers zijn verzocht ter verkooping hun trouwboekje of extract uit hunnen ge- boorteakt mede te brengen en degenen die kunnen genieten der vermindering van rech ten (Landbouwwet) moeten zich voorzien van hunne contributiebiljetten. Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... Af deeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder- I houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningt 11 toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- pothcoklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gen uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, cn in het bureel der Maatschappij le Aalst, Leopold straat 9. ÏBH DE POTTE-BODSSENS Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Bureelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Feuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te leeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. Verzekering- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achii.i.e EEMAN, Hoo- gevesten, fabriok vau chemische mest stoffen te Aiihft. zijn do BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 de doos. Dozo Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgozogon worden Maagzuur, Gal, Sly men, slechte Spysver- tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pielen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfdo Apotheek zyn te ve.-itrygcn Remedie voor Ekstoroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddolyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen liet slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en morneên Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. do doos. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan Vertrek uit Oordegem 7,15 ure, aankomst te Aalst om 8,05 ure. Vertrek uit Gent Zuid om 11,30 ure, aan komst te Aalst om 2 ure Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, om 6,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, om 8,08 ure. Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, om 8,40 ure, aankomst te Oordegem, om 9,20 ure. Vertrek uit Gent-Zuid om 5,30 ure, aan komst te Sint-Lievens-Hautem om 6,50 ure. Vertrek uit Sint-Licvens-Hautem om 9,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, om 10,38 ure. G.11.16. VAM MAATSCHAPPIJ tegen Brandgevaar, op 't Leven on Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelijksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, zich te wenden op bovengoraeld adres. FABRIEK VAN SCHEIKUNDIGE LAND VETTEN EN SUPERPHOSPHATEN Huis gesticht in 1876. ter fabrieke HOOGEVESTEN, alle soorten MEST- 01OFFEN, hijzonder geschikt voor: Aardappels, Beeten, Granen Haver, Hop, Hovenierderij, Klavers, Loof. Vlas, Weiden, enz. OOK ALLERHANDE GRONDSTOFFEN voor Boomgaarden, Weilanden en Wintergranen, zooals: Superphosphaat, IJzerslakken, Kaïniet, Sulfaat en Chloorpotasch. Voordeelige PRIJZEN en INHOUD gewaarborgd. gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Alflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrioven, Doodbrioven en Beeldekens, Adres- en Visielkaartcn, Registers, Etiketten, enz enz., iu een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1916 | | pagina 3