Op den Balkan Umtafiei der iJzerenwig-Treinen. Robert Van de Lanotte BÖirËiTPAPIERHAHDELj Voor Hoest, Bronehiet en Influenza Voor Maagpijn, MORISONS Waschmachien Karel VAM DE PUTTE AALST. Mi iDB PUTTE-GQ-Q;' BUITENLAND Kerkelijk nieuws. Uurtabel derTrams. LIJN GE Nf-AALST Grondkrediet van Be.lqïè Vereenigde [Vijveraars. m BILSIMPILLE» Wasem zonder afkoken In 6 miootenen werkt floor zijne eigene zwaartekraent ALGEMEENE ASSURANTIËN J, L. MORISONS, 109, DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN Stoom Boek- cn Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Daar het niet de eerste maal is dat de mare van den moord van Rasputin wordt verspreid is het bericht onder alle voor behoud aan te nemen. Do Kölu. Volks- zeilung kreeg het volgende telegram Uit Zwitserland 2 Januari 1917. De Gorrière dolla Sera meldt, dat de moor denaar van Raspul in een Russische prins is, met name Felix Yussopoff, gehuwd met prinses Irène, dochter van groot vorst Alexander Michaelovilsch Aan de - Kriegszeituug van Berlijn wordt uit den Haag gemeld Volgens Engelsche bladen heeft de moord op Ras putin te St-Petersburg diepen indruk ge maakt. Men verwacht zich aan groote historische gebuurtenissen, en stelt de bloedige misdaad gelijk met de moord op Jaures In politieke kringen is men van meening dat de verdwijning van Raspu tin van groot gewicht is voor de geschie denis van het land. Nieuwe uitvinding van Marconi. Marconi heeft een nieuw systeem van telefoon uitgevonden waarmede men be velen met luider stem kan overmaken aan een schip dat dertig mijlen ver af ligt. Holland koopt duikbooten. De Nederlandsche regeering is met de Engelsche en de Duitsche regeeringen overeengekomen nopens den aankoop van eenen Engelschen en eenen Duitschen onderzeeër die in de Hollandsche wateren geïnterneerd zijn. Japansch-Italiaansch verdrag. Volgens een bericht der St. Petersbur- gcr Telegraphen-Agentur uit Tokio, zugde de ItaliaanIche regeering het han delsverdrag op met Japan dat op het einde van 1917 vervalt, en drukte tevens den wensch uit tot het sluiten van een nieuw handelsverdrag met tol-unie. Het front van generaal Haig. De Zuricher Post meldt dat gene raal Haig den frontsektor in de streek ten Zuiden en ten Zuid-Oosten van Le Trausioy tot aan de Sorame onder zijn bevel heett genomen Nieuwe Engelsche leening in Amerika. Amsterdam, 8 Januari. Volgens het Algemeen Handelsblad - wordt uit New-York aan do Daily Telegraph gemeld, dat men in Walstreet verwacht, dat dc nieuwe Engelsche leening in de Vereenigde Staten 80 miljoen pond ster ling zal bedragen, die in 5 jaren terugbe taalbaar zullen zijn. Uitwisseling van burgerlijke gevangenen Berlijn, 8 Januari. Uit den Haag wordt aan de Tagliche Rundschau - gemeld Zooals Engelsche bladen melden, zijn Engeland en Duitscbland overeengeko men alle geïnterneerde personen uit te wisselen boven de 45 jaar. In Engeland zouden zich 4000 Duit- schers, in de Engelsche koloniën 3000 burgerlijke gevangenen van dezen ouder dom bevinden. In Duitschland zijn 700 Engelschen bo ven de 45 laar. Kroningspostzegels te Budapest. Ter herinnering aan de kroning van Karei IV als koning van Hougarië, wer den door het Hongaarsche poslbeheer, een beperkt getal kroningspostzegels uitgegeven, van 10 en 15 heller, en de beeltenis dragende van den monark. zyn voor de gebeurtenissen van 1 Decem ber, maar onkel op voorwaarde der on- middelijke ontruiming van allo Grieksche eilanden door de Venizeliston. Eene nieuwe Ententenota aan Griekenland. Londen, 9 Januari. De Times wil weten, dat na de houding door de Grieksche Regeering aangenomen en na de verklaringen der ministers, aan de Bondgenooten te Rome eene nieuwe nota opgemaakt hebben en naar Athene ge stuurd. De juiste voorwaarden zijn nog niet bekend. Men denkt nochtans dat daarin de onmiddellijke uitvoering van allo vroeger gestelde voorwaarden verlangd wordt, alsook de aanneming door do Grieksche Regeering van gezegde voor waarden binnen de 48 uren. In Griekenland. Londen, 8 Januari. Men verneemt dat de Grieksche regeering aan de Ver bondenen eene reeks verklaringen heeft overhandigd, die noch tot afwijzing, noch tot aanneming der nota van de Verbon denen besluiten. De Grieksche regeering wijst op zekere moeilijkheden om aan de eischen te voldoende houding der Griek sche regeering, zooals zij zich weerspie gelt uit deze verklaringen, is geenszins zoo hevig als de houding der konings gezinde pers. Het antwoord der Grieksche regeering wordt te Rome verwacht, daar zooveel ministers der Verbondenen daar tegenwoordig zijn. Intusschen duurt de verzending voort der koningstrouwe troepen, die in het antwoord op het ulti matum der Verbondenen overeengeko men werd en deze loopt aldus van stapel, dat de gezanten der Verbondenen er door tevreden gesteld zijn. gevormd door de vereeniging der bisdom men Al recht, St Omaars en Boulogne. Spanje. Museum afgebrand. Bern, 8 Januari. Franscho bladen melden Gisteren is ten Santander het museum Atenco Montanes afgebrand. Vele schilderijen, waaronder vele van Velasquez, Van Dijk, Tizian, Leonardo da Vinci en Murillo, zijn vernietigd. De is onberekenbaar. Nederland. De Engelsche gezant. Het korrespondentenbureel meldt de bevestiging dat do heer Waller Townley, de vroegere Engelsche gezant in Teheran, in vervanging van den heer Alan Johnstone, tot Engelschen gezant in den Haag zal benoemd worden. Vlissingen, 7 Januari. Gisteren avond zijn met den stoomer Prins Hen drik 40 Duitsche burgerlijke geïnter neerden aangekomen. Amerika. De Vereenigde Staten en Mexiko. De Zwitsersche perstele- graaf meldt uil Washington De troepen der Vereenigde Staten zullen zonder voorwaarden uit Mexiko teruggetrokken worden. Alle nog niet geregelde kwes ties, zooals het aflijnen der grenzen tus- schen Mexiko en de VereenigdeStalen, zullen aan eene gemengde kommissie onderworpen worden. Sneeuw over West-Duitschland. Maandag nacht is over Berlijn een sneeuwval neergekomen de sneeuwval was vergezeld van stormweder on breidde zich uit over gansch West-Duitschland en het Noordzeegebied. De sneeuw ligt tien centimeter dik en heeft op verscheidene plaatsen vertraging in het verkeer ver oorzaakt. Het leger iu Roemenië. Stockholm, 8 Januari. De Birsje- wija Wjedomosti meldtHet Roemeen- sche leger heeft ten minste drie vierden van zijn uitrusting verloren. Die moet men zich nu weder aanschaffen. De totaal uiteengeslagen Roemeensche divi sies zullen in verzamelplaatsen bijeenge bracht en aangevuld worden. Wanneer men de Sereth-linie niet zou kunnen houdeD, zullen de Roemeensche troepen naar Rusland gebracht worden. Desteden Baeau en Tccoecioe zijn door de over heden ontruimd. De toestand in Griekenland. Besluit van den krijgsraad der Entente. De Stampa verneemt uit Rome dat de aldaar gehouden krijgsraad der En tente besloten zou hebben de Geallieerde troepen van het Balkanfront terug te trekken de eindpunten Valona en Salo nika zouden echter bezet blijven en als geïsoleerde versterkte kampen verdedigd worden. Griekenlands antwoord aan de Entente. Berlijn, 9 Januari. Aan de Kriegs- Zeitung wordt uit Geneve gemeld In het Athener antwoord aan de Entente wordt volgens Lyonsche bladen gewezen op de onmogelijkheid, het troepenvervoer naar den Peloponeus legen den volkswil voort te zetten, daar de waggons door de bevolking tegengehouden worden Even onuitvoerbaar is de vrijlating der Venizelisten alsook het toezicht over post en telegraaf. Daarentegen zou het kabinet Larabros niet tegen eene behoorlijke voldoening Korte Telegrammen. Bern, 8 Januari. Het bestuur der Zwitsersche Bondspoorwegen houdt zich bezig met het opmaken van een buiten gewone uurtabel dat eene belangrijke uitschakeling van treinen voorziet, voor het geval dat de steenkolenvoorziening onvoldoende mocht blijken. Uit Londen wordt het overlijden ge meld van Sir Frederick Borden, den Kanadeeschen oud-premier. Dresden, 9 Januari. De Oostenrijk- Hongaarsche minister Czernin heeft met zijn geleide gisteravond Dresden verlaten en is naar Weenen teruggekeerd. Parijs, 8 Januari. Briand minister van oorlog, Lyautey. en de onderstaats- sekretaris voor artillerie en munitie, Thomas, zijn hedenavond uit Rome aan gekomen. Bern, 8 Januari. Naar de - Corriero dolla Sera verneemt, hadden gisteren in Ligurië twee hevige aardbevingen plaats. Onder de vluchtende bevolking brak een geweldige paniek uit. Schade werd niet veroorzaakt. De Bisschop van Atrecht. Op Kerstdag heeft men Mgr. Lobbedey, bisschop van Atrecht, dood gevonden, in zijne kamer te Boulogne a/Z., waar hij gevlucht was met toeslemming van den Paus, nadat hij zoolang mogelijk in zijn geteisterde bisschoppelijke stad was go- bleven. Zijn bisdom werd, na de Omwenteling, Aanmeldingen. Hot Verordeningsblad voor het etappengebii'd van het 4e leger kondigt aan, dat voortaan alle mam."lijke Belgen van af het voleindigde 17" lol liet vol eindigde 45e jaar zich regelmatig moeten aanmelden. Allerhande nieuws Uit Brussel en omstreken. Diefstallen. Zondagnacht zijn boos doeners in den kruidenierswinkel van Mevr. Laporte, Jaargetijdonlaan, binnen gedrongen ze hebben er de kas openge broken en don inhoud binnengepalmd; ze hebben er ook een groote hoeveelheid konservenblikjes, chokolade, verdikte melk, koffie, rijst en andere waren medegenomen. Een bandietenstreek. Maandag nacht zijn twee kerels bij M. Kamiel Van denbulck komen aankloppen, onder voorwendsel dat ze hem een mededeeling te doen hadden. Nauwelijks was de deur op een kier, of ze drongen hem achter zijn toonbank en namen hem zijn gcld- tasch af, bevattende 1.500 frank. Uit Antwerpen. Aangehouden. Zondagnacht wer den vier personen van Hoboken in hech tenis genomen. Zij voerden een stootwa gen met 350 kilo kolen, welke ten uadeele der bezettende macht ontvreemd werden. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 14 Ja nuari, M. Van Gaelenbergh, Leopoldstr. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4)„ Vrouwelijk 2) Overlijdens. G. De Smet, m. Van Sande, herbergier, 62 j. Hoogevesten. C. Van Assche, dienstkn. 64 j. Oudendendorm.stw. M. De Rycke, strikster, 61 j. De Ghcesl- straat. J. Roelandt, w« De Bolle, zb. 80 j. Doolhofstraat. 1 kind onder do 7 jaren. Vertrek uit Oordegem 7,30 ure, aankomst te Aalst om 8,10 ure. Vertrek uit Aalst, Baudewijnkaai, om 8,15 ure, aankomst te Oordegem, om 8,55 ure. Vertrek uit Oordegem, 5,25 u. aankomst te Aalst, (Koolstraat), om 5,50 ure. Vertrek uit Aalst, (Koolstraat), om 5,55 u. aankomst te Oordegem om 6,25 u. Vertrek uit Gent-Zuid om 5,30 ure, aan komst te Sint-Lievens-Hautem om 6,45 ure. Vertrek uit Sint-Lievens-Hautem om 9,15 ure, aankomst te Gent-Zuid, om 10,38 ure. Vertrek uit Gent-Zuid om 4,00 ure aan komst te St-Lievens-Houtem om 5,05 ure. Vertrek uit St-Lievens-Hautem om 5,10 u. aankomst te Gent-Zuid, om 6,38 ure Belangrijk Bericht. Te beginnen van 1 Januari 1917 zullen al de treinen den ZONDAG afgeschaft zijn. 15.12.16. Van af 10 Januari zijn de uren der treins gewijzigd. Voor Aalst is het als volgt Aalst-Gent Vertrek om 7,52 u. 's mor- gends 3,24, 0,11, 11,02 en 12,39 's av. Gent-Aalst 6,37 's morgends, 2,19, 8,32, 10,14 's avonds. Aalst-Ninove, enz. 7,39 's morgends, trein van 2,53 's namiddags geeft te Dender leeuw aansluiting voor Ninove, enz. Uit Ninove komt een trein te Aalst aan, om 11,01 m. 's avonds. WISSELAGENT Esplauadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... Afdeeling Hulpbank. Ton einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpandeu, hy- polheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing vau obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij deu Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. Ï0S DE PÖTTE-GOOSSEDS Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Bureelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Feuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te leeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. Verzekering tegen brandgevaar^ Hoofdagent. M. Achillb EE^IAN/'Hoo gevesten, fabriek van ehomisêhe mest stoffen te Aalst. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzekor van Fr-. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok zijn te ve.-itrygen Remedie voor Ekstaroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelqk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende taudpijü, 1 fr. de doos. Pakken tegen liet slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van kooien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekons. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. BEHANGER-GARNIERDER, KORTE ZOUTSTRAAT, 28. Groote heus can behangpapier. Engelsche beddens. Stores en Gordijnen. Verder al wal den stiel betreft. PRIJZEN BUITEN ALLE CONCURRENTIE. MAATSCHAPPIJ VAM tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van *llon aard. Eenige Promie Ongelukken op den ijzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NieuwstraatAalst, VOLKSVERZEKERINGEN met wo- kelijksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, zich te wenden op bovengemeld adres. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan FABRIEK VAN SCHEIKUNDIGE LANDVETTEN EN SUPERPHOSPII ATEN Huis gesticht in 1876. «oot» Altijd te bekomen, ter fabrieke HOOGEVESTEN, allo soorten MEST- STOFFEN, bijzonder geschikt voor: Aardappels, Beeten, uranen, Haver, Hop, Hovenierderij, Klavers, Loof, Vlas, Weiden, enz. OOK ALLERHANDE GRONDSTOFFEN voorBoomgaarden, Weilanden en Wintergranen, zooals: Superphosphaat, Ijzerslagen, Kaïniet, Sulfaat en Chloorpotasch Voordeelige PRIJZEN en INHOUD gewaarborgd. gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Affichen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Sleeudrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen.

De Denderbode | 1917 | | pagina 3