©e mlsempilleh Robert Van de Lanotte Een en ander SM1SIÏ1IWS» Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Allerhande nieuws ©©©Q©©©©©©©©©©© Almanakken en Dagklapper» ©©Gö©©öö©©©ö©QQ Zondagrust. Vereenigde [Vijveraars. ALGEMEENE ASSURANTIËN •••••••••••••••••••••••••••••J Fotografie B. WILLEMSEN WISSELAGENT i BOEK- EN PAPIERHANDEL ïfIK DE POTTE-GOOSSEjiS Grondkrediel van België Bloedzuiverende Pillen Griekenland en de Entente. Berlijn, 22 Januari. Aan het Berl. Tageblatt wordt uit Geneve gemeld Volgens een bericht uit Athene aan de Parijzer bladen, is de Engelsche generaal Philipps te Athene aangekomen; hij heeft voor zending te waken op de uitvoering van al de maatregelen van militairen aard door de Entente gevorderd. Athene, 22 Januari. De militaire vertegenwoordigers der Entente brachten ter kennis van den Griekschen alge- meenen legerstaf, dat er voor de over voering van alle kanonnen en machien- geweren van het Grieksche leger naar den Peloponesus een uitstel werd toege staan van 14 dagen die den 20 Januari zou aanvangen. Salonika. Generaal Mallterre schreef in - Le Temps van Parijs, een opzienbarend artikel over den krijgstoestand. De gene raal bekent dat het paradoxaal en aan menige neutralen merkwaardig zou moe ten toeschijnen, indien de Entente moest besluiten tot het opgeven van de basis van Salonika nochtans het oorspronke lijke groote plan, dwars door den Balkan met Rusland in verbinding te komen moet opgegeven worden. Op heden zijn drie vierden van Ruraenië in handen der keizerlijke legers; het leger van Salonika houdt nog immer stand in Monastir de Duitsche onderzeeërs maken de Middel- landsche zee onveilig en de Bulgaren en de Turken nemen deel aan de Duitsche zegepralen de strategische toestand in den Balkan is dus zoo, dat de Entente aan hare offensiefplannen aldaar verza ken moet en zich moot beperken bij het vasthouden van hetgene verkregen werd; de generaal is ook van meening dat de oorlog nog dit jaar moet ten einde loo- pan de oplossing kan echter alleen in het Westen komen, door eene doorbraak van het Duitsche front. De Grieksche handelsvloot door Engeland opgeëischt. Do korrespondent van den Times te Athene, meldtAlle Grieksche scheeps eigenaars werden verwittigd, dat de Eu-"" gelsche Regeering voornemens is alle van pas komende Grieksche stoomers op te eischen, een genoegzaam aantal over latende voor de noodwendigheden van het land. Die tijding heeft groote op schudding verwekt. Engeland betaalt 30 shillingen per ton en per maand en de Engelsche regeering neemt de verze kering over. De vaartuigen worden op geëischt voor den duur van den oorlog en een tijdverloop van zes maanden daarna. Voor het aanschaffen van in Duitsch- land beschikbare voorwerpen is onder toezicht van het Ministerie van den oor log de Kriegs-Beschaffungsstelle für die besetzten Gebiete in Frankreichs G. m. b. H. (Oorlogsinrichting voor het aanschaffen van voorwerpen voor de be zette gedeelten van Frankrijk -Naain- looze Vennootschap) te Berlyn gesticht worden, die insgelijks zorgt voor het aanschaffen van deze waren voor de bevolking van de bezette gebieden van België. Een prijslijst der waren, die kunnen gekocht worden, ligt in de Etappen- Kommandantuur (Zivilbüro) ter inzage. Voor het aanschaffen van dergelijke waren moet by het overhandigen van de voorgeschreven aanvraag tot invoer aan gezocht worden. Postnieuws. Te rekenen van heden zijn alle ge meenten, gelegen in de omschrijving Na- meD, onverschillig of er al dan niet post- Sofie zag nog altijd zwijgend ter aarde. Ik geloof zeker dat gij u vergist hebt, zegde mevrouw Mixtome. Ik heb haar onmiddellijk bij den arm genomen, zonder haar een oogcnblik uit het oog te verliezen riep mevrouw Bienjour opnieuw. Neen, ik vergis mij niet. Ik bemerk dat gij niets van juffrouw Lepage kunt hooren of ze moet het zelf bekennen. Welnu,juffrouw en zij wendde zich met gebiedend gebaar tot het meisje, hebt gij heden avond niet iemand in den tuin aangetroffen Heb ik u geen afscheid van hem zien nemen Sofie sloeg hare oogen op en Eugenie bemerkte hoe wanhopig zij was, hare lippen openden zich een weinig, maar er kwam geen geluid over dezelfde. Er heerschte eene pijnlijke stilte, Eugenie werd bleek. Waarom weersprak Sofie deze beschuldigingen niet Waar om verdedigde zij zich niet tegen den laster Juffrouw Lepage, vervolgde me vrouw Bienjour kunt gij het loochenen dat gij in dienst van mevrouw Mixtome zijt getreden om uwe geheime plannen door te zetten. Een licht snikken, eene siddering, be wees dat deze vraag Sofle geheel ontroer de. Juffrouw Lepage, zegde Eugenie vriendelijk, geloof my als ik u zeg, dat ik geene schuld heb aan dit tooneel. Ik ben vast overtuigd, dat mevrouw Bien- kantoren in bedoelde gemeenten bestaan, toegelaten tot het brievenverkeer met Bulgarije. Oostenrijk-Hongarije (met in begrip van Bosnië en Herzegowina), Turkije en het Groot-Hertogdom Luxem burg. Zeemansoproer in Holland. Uit Rotterdam wordt bericht Hier werd wegens den opstand der zeelieden Zaterdag reeds veel minder policie opge steld dan Vrijdag en Donderdag. Verscheidene vaartuigen welker be manning nog drie dagen aan boord was gebleven werden Zaterdag door de man schappen verlaten deze sloten zich aan bij de opstandelingen. In de haven van Amsterdam liggen ongeveer 600 vaartui gen, zoodat het een woud van masten gelijkt. De vaartuigen zijn onbevraclit en hun ne eigenaars weigeren met lading uit to varen. In het Merwede-kanaal is alles kalm, de schippers nemen eene afwach tende houding aan. De Engelsche leening in Amerika. New-York, 23 Januari. De dagbla den brengen de bepaalde aankondiging dat de nieuwe Engelsche leening nakend Men verwacht dat zij nabij de 30 mil joen dollars zal bedragen. Het percent zal 5 1/2 per honderd zijn en de leening zal een duur hebben tot twee jaren. Uit Oost-Vlaanderen. Ninove. Erg verbrandFrans Egerickx had brandende petroleum op de stoof gegoten.Eene ontploffing had plaats en de man, brandende als eene toorts, liep de straat op. Voorbijgangers rolden hem in het water der straat en doofden de vlammen uit. Doch het slachtoffer heeft zulke erge wonden bekomen dat men voor zijn leven vreest. Uit Brussel en omstreken Schaamtelooze dieven. Het maga zijn van M. H.., Bergensche steenweg, heeft Maandagnacht nogmaals hetbezoek ontvangen van dezelfde dieven die er eenige dagen geleden twee kisten elk met honderd pakken fosfoorstekjes hadden gestolen. Ditmaal hebben ze vier van diozclfde kisten medegepakt. Een huis geplunderd. Toen M. M.., eigenaar, wonende Koningslaan, gisteren uit de provincie terugkwam waar hij inet zijne familie drie dagen had ver bleven, bemerkte hij dat dieven waren ingebroken. De hoeveelheid gestolen voorworpen is zoo groot dat er een ver huiswagen noodig is geweest om alles te vervoeren. De gestolen voorwerpen zijn vooral zilverwerk, kunstvoorwerpen, kleedingstukken, linnen en al andere voorwerpen van waarde, die niet al te zwaar wogen. In hel slachthuis van Anderlecht. Nu hot vleesch zoo duur is geworden, hoort men van tijd tot tijd dat er een of ander diefstal in de slachthuizen gepleegd wordt. Maandagnacht werd er ten na- deele van M. S... beenhouwer, een halve koe gestolen. Do dief hoeft het vleesch vervoerd op een karretje dat hij ergens in den omtrek had gestolen. Diefstal. De loopjongen van G. S., handelaar in sigaren, uit de Venetiestraat liet, terwiji hij koopwaren leverde bij een kliënt, een oogenblik zijn wagenlje alleen. Toen hij buitenkwam, waren twintig kistjes van de beste sigaren ver dwenen. Uit Antwerpen. Opgesloten.Zekeren D.., student, werd door de policie in de Havengrodo- straat aangetroffen, drager zijnde van een valschen baard. Ten bureele der zes de wijk opgelijd, werd hij in bezit gevon- jour zich bedriegt. Mijne oude vriendin schijnt hard en wreed te zijn, maar ik geloof aan den ernst van hare met over tuiging uitgesproken woorden. Niet om mijwant ik wantrouw u niet, maar om u zelf, bid ik u mij te zeggen, dat me vrouw zich bedriegt. Gij zijt eene vreem de in Frankrijk en daarom is het niet aan te nemen, dat gij met iemand van uwe kennis eene samenkomst kunt hebben in mijnen tuin. Sofie had zich opgericht. Eugenie Mix tome, hare eigen moeder scheen haar rechter te zijn geworden. Zij kon zich nauwelijks weerhouden zich aan de met juweelcn versierde borst te werpen, een beroep te doen op de liefde der vrouw, waarop zij rechtmatig aanspraak kon maken want opnieuw was de gedachte aan haren vader, die haar sterkte. Zij dacht in welk groot gevaar deze ver keerde, zij dacht er aan dat zijn leven van hare voorzichtigheid afhing. Zij kon de beschuldiging van mevrouw Bienjour niet tegenspreken, liever wilde zij alles verdragen, wat er dan ook mocht ge beuren. Het was geene vrees die uit hare oogen sprak, maar er lag een smeeken in te lezen, zoo innig, dat mevrouw Mix tome er pijnlijk door werd aangedaan. Ik kan de beschuldiging van mevrouw Bienjour niet tegenspreken, zegde zij bevend maar ik ben niet onwaardig. Ik ben geene avonturiersterGeloof mij, mevrouw ik bezweer u, vertrouw mij. den van een revolver en een dolkmes. De zonderlinge student werd in het ge meentegevang ter beschikking van den heer Procureur des konings opgesloten, voor het dragen van verboden wapens. Kolen gestolen. Vrijdag nacht wer den ten nadeele van de firma Allgemci- ne Fluss urid Schiffahrtsgesellschaft gevestigd in de Nassaustraat, 41, onge veer zeven honderd kilogram kolen ge stolen. Doze kolen lagen op wagens, staande op n. 15 van de dokken. Diefstal. Zondag in den namiddag, omstreeks 6 uur, werd ten nadeele van Mevr. B.., een diefstal gepleegd. De die ven hadden het vooral op kleederen ge munt, want benevens een wekker, wer den nog verschillende kleedingstukkon ontvreemd. Men vermoedt dat de schul dige een man van nagenoeg 20 jaar is, van middelbare gestalte, zwartharig en zonder knevel. Uit Limburg. Een ernstig ongeval. De voerman des heeren E.G.., voornaam groothan delaar der streek, was op weg met een zwaar geladen wagen naar Bandenveld. Hij bemerkte eensklaps dat de beek uit hare oevers was getreden en dat do wa ters over den steenweg vloeiden. Noch tans dacht hij aan geen wederkeeren, doch wel aan het doorwaden der gevaar lijke plaats in de hoop zich van den hem opgelegd en last te kunnen kwijten. Wanneer hij op de brug gekomen was. bleef de kar in eene holte van den weg zitten en kantelde wol haast om, zoodat voerman met paard en wagen in het water terecht kwamen. De wakkere kerel kon gelukkig ge noeg zeer goed zwemmen en bereikte dan ook welhaast den vasten grond. Doch het dier, aan den wagen gebonden, kon zich niet helpen en verdronk jammerlijk. Eene aanrandingM, L.., wandel de des avonds om 6 uur van Kormed naar Borgworm, wanneer liij eensklaps door twee baldadige kerels werd aangegre pen die hem naar zijn geldbeugel vroe gen. Daar hij drager was eener aanzien lijke som en wist dat hij eerst met den duister zoude te huis keeren, had de heer L.., zich voorzien van een goeden mispe laar met looden knop. Hij deed dan ook welhaast teeken dan hij in zijne zakken wilde geld nemen, doch het was om eene hand vrij te krijgen en zijnen stole op den rug zijner aanvallers te doen weder- bonzen. Do beide kerels, zoo laf als deug- niot, verkozen nu het hazenpad, doch kwamen niet weg vooraleer erg toe getakkeld geworden te zijn Uit Henegouwen. Charleroi. Nog over de moord op de beenhouwster Mevr. Wed. Mon- noyer. In eene der laatste verhooren hebben de twee jeugdige moordenaars bekend dat zij alleen den moord hebben gepleegd om te stelen, dat niemand an ders in de misdaad betrokken is. Zij ver klaarden ook dat de misdaad bedreven werd, volgens een drama dat zij in een cinema gezien hadden - De Zwarte Vrouw Als gevolg dezer misdaad heeft de po licie der omstreken van Charleroi verbo den nog stukken te spelen in een cinema welke diefstallen, moorden en oorlogen voorslellen, en dit ingevolge eene be staande wet. Dit verbod zal zeker niet aangenaam zijn voor de uinemabestuurders, maar het is een gevaar minder voor de jeugd, de toekomst van ons land. Eene betalende huishoudschool. In grondbeginsel is er vastgesteld in het begin van Februari aanstaande eene huis houdschool voor jonge dochters der bur- Misschien kan ik u eens alles verklaren, doch nu kan ik het niet. Mevrouw Mixtome scheen ontsteld. Haar vertrouwen werd spoedig geschokt. Zij had het meisje leeren beminnen, met eene hartelijkheid, welke zij zelfs niet kon verklaren. Dat Sofie een geheim be zat, was haar duidelijk maar hoe kon zij iets slechts van haar denken Hare trouwe en oprechte oogen spraken voor de reinheid harer ziel. Zij maakte aan het tooneel spoedig een einde. Wij zullen de zaak heden avond niet verder bespreken, zegde zij ernstig. Sofie, ik zal u dadelijk op uwe kamer bezoeken. Zij wenkte met de hand op de gewone vriendelijke wijze en Sofie begaf zich zwijgend naar hare kamer. Mevrouw Bienjour, zegde Eugenie ernstig, toen zij met de oude dame alleen was, ik verzoek en gebied u, dit voorval voor iedereen geheim te houden. Onze gasten mogen er niets van weten. Ik zal zwijgen. Het is hoogst waarschijnlijk dat het meisje do zaak zal ophelderen, vervolgde zij. Do man is misschien een onwaardig lid der familie van juffrouw Lepage en dit bekent zij zeker niet gaarne. Onge twijfeld zal zij alles verklaren maar gij en anderen hebt geen recht op haar ver trouwen. Wanneer zij mij tevreden stelt moet gij ook tevreden zijn. gerij te openen. Iedere leergang zal drie maanden duren het praktisch en theo retisch onderricht zal alle dagen gegeven worden van 8 tot 12 ure en van 2 tot 4 ure. De leergangen worden gehouden in de Fransche en Vlaamsche taal. Het schoolgeld dienende om de eetmalen ter school genomen, te betalen, bedraagt 50 frank, op voorhand te storten. Slechts vrouwspersonen boven de 16 jaar kun nen worden aanvaard ten gelalle van 24 (maximum der leergang). Vakken uit het programma Natuur wetenschappen, zedenleer, gezondheids leer. huishoudkunde, voedingsleer, wasch, strijk, naad, kinderopvoeding, boekhou den, enz. Men schrijve in tor Statiestraat, n. 6, alle dagen van 1 tot 2 uur. 't Zijn de laatste Die zich eens gezond bloed wil lachen en eenige aangename Winteravonden wil doorbrengen, vcrschaffe zich zonder dralen een oxomplaar.De prijs is en blijft slechts 25 centiemen voor 132 bladzijden boeiende lectuur. Ook onze Raadselprijskamp raag men niet vergeten. Meer dan 100 prijzen bestaande uit leerzame boeken zijn te te winnen. Dus opgepast en gezorgd dat men niet te laat komt. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5 8 Vrouwelijk 3 Huwelijken. P. Maus, bed., met C. Caron, zb. A. Corbisier werkm., met E. Van Hem- der, tw. Overlijdens. J. Van Driessche, 9 j., Ledebaan. N. Van der Burght, wed. Vermoesen, zb. 67 j., De Gheoststr. O. Lievens, m. Schellinck, schoenm., 71 j., Burcht. D. Verbrakrt, m. Geysens, metserd., 61 j.. Groenstraat. L. Vinck, m. Ca- rael, vleeschh., 51 jDendermond.st. 2 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 28 Ja nuari, M. Renm boog, Nieuwstraat. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN, Hoo- gevesteu, fabriok van chemische mest stoffen te Aalst. MAATSCHAPPIJ VAM tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den ijzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN mot we- kelijksche betalingen voor Eorsto Commu nie, Huwelyk, enz. N. B. Agenten worden gevraagd, zich te wenden op bovengemeld adres. Het doet mij leed, waarde Eugenie antwoordde de oude dame, dat ik u zulk eene diepe smart veroorzaakte doch ik achtte het mijn plicht u een bewijs te geven, dat het meisje u bedriegt. Gij zult mij, hoop ik, vergeven, dat ik u dit leed heb aangedaan. Eugenie knikte en verzocht me vrouw Bienjour nogmaals dringend te zwijgen, waarop deze zich terugtrok. Mevrouw Mixtome ging eenige minuten vol gedachten op en neer, verliet nu insgelijks het salon, ging langzaam den trap op en klopte aan Sofie's deur. Deze opende. De roode oogen en de sporen van tranen op de wangen, verrieden, dat zij geweend had. Mevrouw Mixtome zette, zich aan den schoorsteen en wenkte Sofle tot zich. Deze ging naar haar toe, knielde naast mevrouw neer en legde haar gezicht op hare knieën. Eugenie streek haar door de blonde haren en speelde teeder met hare op de schouders hangende lokken. Gij weet dat ik u lief heb, Sofie, zegde zij zacht. Eene neiging met het hoofd was Sofia's antwoord. Weet gij ook, dat ik niets kwaads van u kan denken Ik bedoel dat gij u in eenen nood bevindt, waaruit ik u gemak kelijk bevrijden kan. Ik heb een recht op uw vertrouwen, mijn kind, en ik moet dit laten gelden. Wie was dc man dien gij heden avond in den tuin aantroft HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Bureelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Feuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te leeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzieu in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpandeu, hy- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. zijn de BESTE geneesmiddelon voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spysver- tering, Verstoptheid, Speen, Puiston, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dozelfde Apotheek zyn te ve.-ifygén Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van kooien en morrieën Remedie tegen hot snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Ik kan het niet zeggen, zelfs niet aan u riep het meisje, smartelijk hare oogen opheffende. O, mevrouw, als ik kon. zou ik u alles vertellen maar ik kan niet, ik mag niet. Uw vader is in Griekenland. Gy zegdet mij dat gij geene andere familie betrekkingen hadt. Deze was graaf Beau- court niet en hij kon ook geen bloedver want van u wezen. Wie was hij dan 1 Ik kan het niet zeggen. Over hot voorhoofd van Eugenie Mix- tomo trok eene donkere wolk. In ondervinding zijt gij nog een kind, Sofie, zegde zij zacht en liefdevol, en als gij eens kennis had aangeknoopt. Vertrouw mij alsof ik uwe moeder was, die gij vele jaren geleden hebt verloren en stel mij in slaat u te helpen. Zeg mij wie do man was. Ik kan niet. O, het is alsof mijn hart zal breken Ik zal uw vertrouwen verliezen, als ik het niet reeds verloren heb, en ik zou liever sterven dan door u miskend te worden. Het geheim, waar naar gij mij vraagt, is het mijne niet, en daarom mag ik bet u niet zeggen riep Sofie, wanhopend de handen wringend uit. Mevrouw Mixtome keek het meisje ernstig aan. (wordt voortgezel).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3