Robert Van de Lanotte Op den Balkan Een en ander SMBSiiiiWS. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Vereenigde [Vijveraars. ALGEMEENE ASSURANTIËN WISSELAGENT Esplanadestraat, 3 AALST. Gromlkrediet van België m BALSEMPILLE!* Bloedzuiverende Pillen Mogen wij dus de positieve voordeelen van den onbeperkten duikbootenoorlog zeer veel hooger schatten dan het vorige voorjaar, te vens zijn de gevaren, die voor ons uit den duikbootoorlog voortvloeien, sedert dien tijd afgenomen. De rijkskanselier besprak daarop uitvoerig den politieken toestand en ging toen voort Maarschalk Hindenburg heeft mij enkele da- gen geleden den toestand alsvolgt geschetst Ons front staat aan alle kanten rotsvast. Wij beschikken overal over de noodige re- serven de stemming der troepen is goed en vol vertrouwen. De geheele toestand veroor looft ons alle gevolgen, die uit den onbeperk ten duikbootoorlog kunnen voortvloeien, op ons te nemen en daar deze duikbootoorlog onder alle omstandigheden een middel is om onze vijanden ten zeerste te benadeelen, moeten wij er mee beginnen De Nota aan Amerika. Berlijn, 31 Januari. Aan de regeering der Vereen igde Staten is heden door bemid deling van het Amerikaansche gezantschap de volgende nota gezonden Uwe Exc. heeft de goedheid gehad mij dd. 22 dezer mededeeling te doen van de boodschap die de president der Vereenigde Staten denzelfden dag aan den Amerikaan- schen Senaat heeft gericht. De keizerlijke re geering heeft van den inhoud dier boodschap kennis genomen met de ernstige aandacht die de van hoog verantwoordelijkheidsgevoel gedragen uiteenzettingen van den president verdienen. Met groote voldoening constateert de keizerlijke regeering dat de beginselen dezer gewichtige uiting in ruime mate over eenkomen met de grondstellingen en wen- schen van Duitschland. Hierbij behoort in de eerste plaats het recht, om zijn eigen zaken te beredderen en de rechtsgelijkheid van alle naties. Met dit beginsel gretig instemmend, zou Duitschland oprecht verblijd zijn, wanneer volken als de leren en de Indiërs, die niet den zegen van de politieke onafhankelijkheid genieten, nu hun vrijheid verkregen. Ook het Duitsche volk is gekant tegen bondgenootschappen, die de volkeren doen wedijveren om het ver krijgen van de macht en hen vangen in het net van zelfzuchtige kuiperijen. Daarentegen kan men op zijn opgewekte medewerking aan bij alle bemoeiingen, die voor de toe komst oorlogen willen voorkomen. De vrij heid ter zee als voorwaarde voor het vrije bestaan en vreedzaam verkeer van de volken heeft, evenals de open deur voor den handel van alle naties, steeds tot de stelregels van de Duitsche staatkunde behoord. Des te meer leed doet het de keizerlijke re geering, dat de houding van haar tegenstan ders, die den vrede vijandig is, de wereld belet, reeds nu de verwezenlijking van deze verheven oogmerken aan te vatten. Duitsch land en zijne bondgenooten waren bereid, terstond vredesonderhandelingen aan te knoopen en hadden als grondslag bevestiging van het bestaan, van de eer en de ontwikke lingsvrijheid van hun volken aangegeven. Hun plannen waren, naar ze in de nota van 12 December 1916 met nadruk betoogden, niet op verbrijzeling of vernietiging van hun tegenstanders gericht en naar hun overtui ging met de rechten van andere naties over een te brengen. Wat inzonderheid België aangaat, dat zich in de Vereenigde Staten in warme genegen heid verheugt, de rijkskanselier had enkele weken te voren verklaard, dat de inlijving van België nooit in Duitschland's bedoeling gelegen heeft, Duitschland wilde in een met België te sluiten vrede slechts ervoor zorgen, dat dit land met de keizerlijke regeering in goede buurschapsbetrekkingen wil leven en dat tegenstanders ter bevordering van vijan delijke aanslagen daarvan geen partij kunnen trekken. Deze voorzorg is des te dringender geboden, daar vijandelijke bewindslieden herhaaldelijk in redevoeringen, en met name de besluiten van de economische confe rentie te Parijs onverbloemd de bedoeling hebben te kennen gegeven, Duitschland ook na het herstel van den vrede niet als gelijke rechten hebbend te erkennen, doch veeleer stelselmatig door te vechten. De poging tot den vrede van de vierbond- genooten heeft gefaald door de veroverings zucht der tegenstanders, die den vrede willen voorschrijven. Het nationaliteitsbeginsel als uithangbord gebruikend, hebben ze als oor logsdoel onthuld Duitschland, Oostenrijk- Hongarië, Turkije en Bulgarië in stukken te scheuren en te onteeren. Tegenover den wensch tot verzoening stelden zij hun wil om te vernietigen. Ze willen den strijd tot het uiterste. Aldus ontstond een nieuwe staat van za ken, die ook Duitschland tot nieuwe beslui ten dwingt. Ruim twee en half jaar misbruikt Engeland zijn zeemacht tot de misdadige po ging om Duitschland door den honger te dwingen zich te onderwerpen. Het volken recht brutaal minachtend, snoert de door Engeland geleide groep mogendheden niet alleen den wettigen handel van haar tegen standers af, maar noodzaakt ze ook door een onverbiddelijken druk de onzijdige staten, elk handelsverkeer, dat haar niet aanstaat, te geven, of den handel naar haar wille keurige voorschriften in te perken. Het Ame- rikaansch volk weet wat ondernomen is, om Engeland en diens bondgenooten tot terug keer naar het volkenrecht en tot eerbiediging van de wet van de vrijheid ter zee te bewe gen De Engelsche regeering blijft bij den uithongeringsoorlog, die weliswaar op de verdedigingsmacht van den tegenstander geen vat heeft, maar vrouwen, kinderen, zieken grijsaards dwingt ter wille van het vader land ernstige ontberingen te doorstaan, die de volkskracht in de waagschaal stellen. Zoo vermenigvuldigt de Britsche heerzucht koel bloedig het leed van de wereld, zich niet bekommerend om eenig gebod van mensche- lijkheid, om het protest van de ernstig be nadeelde neutralen en zelfs om het snakken naar vrede bij de volken van zijn eigen bond genooten. Elke dag. dat de oorlog korter duurt, houdt aan beide zijden duizenden in het leven. Het leven van de dappere soldaten is een weldaad voor het gemartelde menschdom. De keizerlijke regeering zou het voor haar eigen geweten, voor het Duitsche volk en voor de geschiedenis niet kunnen verantwoorden, als ze eenig middel onbeproefd liet om het einde van den oorlog te bespoedigen. Met den pre sident van de Vereenigde" Staten had ze ge hoopt, dit doel bij wege van onderhandelin gen te bereiken Nu de tegenstanders de poging tot een vergelijk met de afkondiging van feller strijd beantwoord hebben, moet de keizerlijke re geering, als ze in hoogeren zin het mensch dom wil dienen en zich aan haar eingen volk niet vergrijpen, die haar opnieuw opgedron gen strijd om het bestaan voortzetten en van nu af aan van alle wapens een volledig ge bruik maken. Ze moet derhalve beperkingen opgeven, die'ze^zich tot dusver bij de aan- wendingivan^haar strijdmiddelen ter'zee heeft opgelegd. Vertrouwend, dat het Amerikaan sche volk en zijn regeering toegankelijk zul len zijn voor de drijfveeren van dit besluit cn de noodzakelijkheid daarvan, hoopt de kei zerlijke regeering, dat'de Vereenigde Staten den nieuwen staat van zaken van het hooge standpunt der; onpartijdigheid* recht zullen laten wedervaren en ook voor hun deel me dehelpen om nieuwen nood en voor zoover mogelijk offers aan nienschenlevens te ver hinderen. TerwijFikten opzichte'der bijzon derheden van de voorgenomen oorlogsmaat regelen ter zee mag verwijzen naar het hierbij gaande memorandum, mag iktegelijk de hoop uitspreken, dat de Amerikaansche regeering de Amerikaansche schepen zal waarschuwen voor het binnenloopen in de hierneven aan gegeven afgesperde gebieden alsmede haar onderdanen voor het toevertrouwen van passagiersofwaren aan schepen, die met havens in de afgesperde gebieden verbinding onderhouden. Ik maak van de gelegenheid gebruik om Uwe Excellentie de uitdrukking van mijn bijzondereMioogachting te vernieu wen w g. ZIMMERMANN. De Memorie van toelichting. Van~den.lstcn Februari 1917 \af wordt"''in de hierna genoemde blokkade-gebieden (Sperr-gebiete) om Groot-Britannië, Frankrijk en Italië heen en in het Oostelijk gedeelte van de Middellandsche Zee, tegen alle verkeer ter zee zonder meer met allewapenen'opgetreden. Deze blokkade-gebieden zijn in het Noorden een strook om Engeland en Frankrijk heen. dit wordt begrensd door een'lijn op 20 zee mijl afstands langs de Nederlandsclie kust tot aan het lichtschip bij Terschelling, den lengtegraad van het Terschillinger-lichtschip tot Udsire (een eilandje aan de Z.W. kust van Noorwegen) een lijn van daar over het punt 62° N.B. en nul gr. lengte, naar het punt 62° N-B. 5° W.L. en van daar: verder tot een punt op 3 zeemijlen ten Zuiden van de Zuidpunt der Faroer Vandaar over hetpunt 62° N.B. 10° W L.,Tiaar het punt 61°-~ N.B. 15° W.L. Verder over het punt 57° N-B. 20° W.L. tot 47 N.B. 20° W.L. Verder naar 43° N.B. 15° W.L. en dan langs Jden bree- tegraad 43° N. tot 20 zeemijlen van Kaap Finistère en op 20 zeemijlen afstand langs de Noordkust van Spanje tot aan de Fransche grens ln het Zuiden blijftvoor de neutrale'scheep- vaart een zeegebied open ten Westen van de lijn van Pointe de l'Espignette tot aan 38° 20' N.B. en 6° O.L. Eveneens ten Noorden en ten_Westen van een 60 mijlen;?breede strook langs de Noord-Afrikaansche kust, beginnende op 2° W.L. Ter verbinding van dit zeegebied met Griekenland leidt een 20 zeemijlen breede strook, ondersch. ten^Noor- den en ten Oosten der volgende lijn van het punt,38° N B. 10° O.L. over 37°c N.B. 11° 30'O.L., en 34' N.B. 11° 30' Ö.L., naar 34° N.B. 22° 30'O.L. Van daar voert een 20 zeemijlen breede strook ten Westen van 22° 30 O L. naar de Grieksche territoriale wateren Onzijdige schepen, die de versperde gebie den bevaren, doen dit op eigen risico. Welis waar zijn voorzorgen getroffen, dat onzijdige schepen, die op 1 Februari naar havens in de versperde gebieden op weg zijn, gedurende een gepasten termijn worden ontzien, maar toch is het dringend raadzaam, dat zij met alle beschikbare middelen er toe worden ge bracht, van koers te veranderen. Neutrale schepen, die in de havens der blokkade-ge bieden liggen, kunnen met dezelfde veilig heid tot5Februari uitloopen en den kortsteng wegnaar liet vrije gebied nemen. Het verkeer var. de geregelde Amerikaan sche passagiersschepen kan onbelemmerd voortgezet worden, indien a) Falmouth als doel der reis wordt genomen en b) indien op uit- en thuisreis op Scilly en naar een punt 50r N.B. en 20e W.L, wordt gekoerst. Op dezen weg moeten a) de stoomschepen de volgens speciale, in Amerikaansche ha vens voor hen alleen toegestane kenteekenen voeren de scheepsromp en wat daarop ge bouwd is, moeten met 3 m. breede verticale strooken, afwisselend in wit en rood worden geverfd. Van iedere mast moet een wit-en- rood geblokte vlag waaien aan den achter steven moet de Amerikaansche vlag worden gevoerd. In den donker moeten vlaggen en i kleuren van den scheepswand zoo duidelijk mogelijk van verre erkenbaar zijn. Het schip moet in het algemeen helder verlicht zijn. Er mag iedere week maar één schip in elke richting varen. De aankomst moet te Falmouth geschieden op Zondag, het vertrek uit Fal mouth op woensdag deze stoomschepen mogen geen contrabande (als contrabande geldt ai wat als zoodanig op de Duitsche lijsten is gebracht) aan boord hebben. Aan de memorie zijn bij elk exemplaar, twee kaarten van de versperde gebieden toe gevoegd. Aan de regeeringen van de andere neutrale staten zijn overeenkomstige nota's toegezonden. Griekenland en de Entente. Amsterdam, 30 Januari. Men meldt dat den 29 Januari het feestelijk groeten voor de vlaggen der Entente plaats had. Het feit vond omstreeks 3 uur naar een vastgesteld programma in het Zap- pelon plaats. Tegenwoordig waren de gezanten der Entente, het ministerie en de kommandant van het eerste Grieksch legerkorps. Er gebeurde niets buitenge woons. De toegang tot het Zappeion was verboden. De Engelsche graaninvoer. Rotterdam, 30 Januari. Volgens eene statistiek van den Manchester Guardiardian zijn in de week, eindigen de met 30 Januari in Engeland gezamen lijk enkel 591.075 quarters graan inge voerd, tegen 1.246.016 quarters in do- zelfde tijdruimte van het vorige jaar. Nieuwe Fransche kanonnen De Stampa van Turijn verneemt uit Parijs dat de Franschen' bij de aan staande gevechlén in de lente, voor do eerste maal in het leger kanonnen van 52 centimeters zullen gebruiken. Buitengewone Krijgsraad te Parijs. Generaal Iliesca is Zaterdag avond te Parijs aangekomen. Hij had besprokin gen metLiautey en Briand. ln den voor middag had een buitengewone krijgs raadszitting plaats, waaraan generaal Ni veile deelnam. De Fransche Kamer. Zurich, 28 Januari. Uit vertrouw bare bron wordt nopens de geheime zit tingen dor Fransche kamer medegedeeld dat hoofdzakolijk drie punten behandeld werden." Vooreerst de Grieksche kwestie, ver volgens do verhouding van Frankrijk tot de samenwerking en de krachtaau- wendingen dor Bondgenooten en ten slotte de nieuwe verdeeling der En- gelsch-Fransche troepen aan het West- front. De Fransche regeering deelde grondige bijzonderheden mede nopens nieuw ont scheepte Engelsche troepon en nopens den omvang der voorgenomene kracht inspanningen die in den loop van 1917 lot de.beslissing zouden voeren. Papiernood Het blad - Politieken van Kopenha gen verneemt uit Christiania dat reeds zes der grootste papierfabrieken van Noorwegen, wegens kolongebrek hebben moeten stilleggen. Men verwacht eene verordening betrekkelijk de beperking van het papiorverbruik der dagbladen. Priesterlijke Benoemingen BISDOM GENT De Hoogeerwaarde Heer Vicaris Kapi- tularis van het Bisdom Gent heeft bo- noemd Onderpastoor te Ninovc, den E. H. De Cock, onderpastoor van St-Nikolaas- kerk, to Gent. Allerhande nieuws üit Brussel en omstreken De sjacheraars. De politie heeft opkoopors ontdekt die een afdak gehuurd hadden in een achterhuis van de Vier Windenstraat. Er werden 125 kilogram rijst en een honderd kilogram boonen, voortkomende van liet voedingsmagazijn aangeslagen. De opkoopers konden ont snappen hun signalement is bekend on men denkt ze weldra by de kraag te kunnen krijgen. Het is een kerel gekend onder den lapnaam Kleine Berre en zijn vrouw. Slraatongeluk.L. L..., 80 jaar oud. werd Zondagavond door een wagen om vergereden by de Schaarbeeksche Poort. De lantarens waren niet aangestoken en daarbij word vastgesteld dat uo voerman langs de linkerzijde van do straat reod. De wonden van don grijsaard waren zoo ernstig dat hij kort na zijn aankomen in het St-Janshospitaal overleed. Diefstallen. Gedurende den nacht op Maandag zijn inbrekers bij F. W..., Goffartslraat binnengedrongen. Zij heb ben er kleoderen en eetwaren medege nomen. Boosdoeners zijn denzelfden nacht in den ellegoodwinkel van V. M..., Boen- daolstraat, binnengodrongcu en hebben er voor een belangrijke som sajet,linnen, flaneel en garen gestolen.Een onderzoek is ingesteld. Uit Antwerpen. Moord in de Korte Zavelslraat. In de Korte Zavelstraat, alhier, wonen de echtelingen S..., met hun kind, een meisje van twaalf jaar. De man, dokwer ker van beroep, is aan den drank ver slaafd. Alhoewel hij zich in den jongsten tijd op dit punt eenigszins scheen gebe terd te hebben, kwam de ongelukkige Zondag avond, omstreeks 10 uur, weder dronken thuis. In de keuken gekomen, waar, henevens zijn vrouw en zijn kind, ook nog de schoonbroeder en de vader van den dronkaard zaten, begon hy on- middelijk te schelden en te dreigen.Toen de vrouw, die al lieel wat van haar man moet verduurd hebben, het schelden moe, het vertrek wilde verlaten, viel de dron kaard met geweld op haar en begon ze te slaan. De aanwezigen trachtten den bru ialen kerel tot bedaren te brengen. Onge lukkig werd do dronkaard hierdoor nog woedender in een vlaag van delirium tremens o greep hij een mes van de tafel en plofte liet in de zijde van zijn vrouw. Huilend liep de vrouw de straat op, waar zij bloedend en ten einde kracht ineenzakte. Met behulp van een der toe gesnelde personen droeg toen de moor denaar zelf zijn vrouw in huis. Oogge tuigen verklaarden zelfs, dat hij, op het zicht van het bloed dat de vrouw uit mond en neus liep, haar aangezicht 'met een zakdoek afvaagde en kuste. Toen een in allerijl ontboden genees heer bij hot slachtoffer kwam, was de vrouw reeds aan haar wonde gestorven. De schuldige, wiens gedrag nimmer goed schijnt geweest te zijn, is 36 jaar oud de vrouw moet nagenoeg denzelf den ouderdom hebben. Deze moord hoeft heel wal opschudding in dn huurt van de Zavelstraat verwekt. Jonge dief. Een dame stond giste ren op het Noorder-terras naar de op de Schelde drijvende ijsschalen te zien, toen een bengel van een jaar of acht met haar haridz.akje op den; loop ging. Een lieer die liet gezien had en hem staande hield, ontnam het hem en bezorgde 't aan de dame weer die grootmoedig den kleinen liet gaan. Ongelukken op het ijs. Zondag namiddag is op het ijs van het vesting- water bij de scbijnpoort een erg ongeluk gebeurd. Een schaatsenrijder is zoo ge weldig mot bet hoofd op de ijsbaan terecht gekomen dat hij hierbij een sche delbreuk opliep. SOGIÉTÉ ANONYME "La Liberté Alostoise" ALOST. Messieurs les aclionnaires sont pries d'assister a rAssomblée Générale ordi naire, qui se tiendra le Lundi 19 février 1917, a 4 heures.au siège social Alost, Grand' Place, 5. Ordre du jour 1. Rapport du Gonseil d'Administra- tion. 2. Approbation du Bilan el du Compte de Profits et Pertes, 3. Nominations slatutairec. 4. Divers. Pour assisler a l'assemblée, les aclion naires devront être porteurs de leurs actions. Voedingskomiteit VOOR AALST. De leden van den Beheerraad der Samenwerkende Maatschappij VOE DINGSKOMITEIT VOOR AALST, tee kenen krachtdadig protest aan tegen do eerroovende geruchten, die sedert eenigen tijd in omloop worden gebracht door kwaadwillige personen, nopens het smok kelen van rijst of andere eetwaren door leden van het Koraileit. Zij dagen wie ook uit, een enkel be wijs daarvan into brengen. Reeds zijn klachten door de bedoelde beheerders ingediend. De leden van den Beheerraad vervullen gansch kosteloos en zonder winstbejag hunne bediening, ten voord iele van het algemeen. Zij drijven geen handel in de koopwa ren geleverd of verkocht door het Komi- teit, en liet is onder hen niet dat de smokkelaars en woekeraars moeten ge zocht werden. Zij noodigen alle rechtgeaarde burgers uit hen dezen te doen kennen die zulke valscho geruchten verspreiden, en zetten tevens de bevolking aan hun diegenen aan te wijzen, die zich aan die feilen schuldig maken. De Beheerder-Afgevaardigde, Karei DE WOLF. De Beheerder-Voorzitter, Roraaan MOYERSüEN. DE BEHEERDERS Baron Bodewijk de Béthune, Alfons Demain, Octaaf Limbourg, Hector Mise- rez, Odilon Van der Sclmeren, Isidoor Van Trappen, Albert Do Windt, Jan De Neve, Alfred Nichels. TOMBOLA ten voordeele van het KLOEFJESWERK - voor onze arme modemenschon. Wij doeq een beroep op de welwil lendheid van onze geachte medeburgers tot het steunen van dit menschliovend werk door het sturen van geschonken of het nemen van.loten. Prijs per lot 10 ctm. Het Bestuur. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk 5 Huwelijken. J. Camu, tw. met M. De Storcke, tw. D.JLiebaut, schrijnw. met M. Rim- baut., inpakster. A. Philips, tw. mot L. D'Haese, tw. P. Barrez, metaalb. met E. Moortgat, tw. Ovorlijdens. L. De Smet, kantwerks, 16 jaar, won. te Nieuwerkerken. E. Amandt, z.b. 46 jaar, Oud. d. m. stw. J. Van den Steen, wr Noël zb. 71 j. Oude Gcntscheb. V. Ceuterick, m. Van Langenhoven, wildverkooper, 55 j. Geeraards!), straat. E. Van Cutsem, m. Gilbos, handelaar 45 j.'Nazar.fstr."'J.'Mich iels vr Heere mans zb. 47 jaar, St. Anna weg. M. Meert,*vr De Nil, zb. 31 j. Kerreb. str. M. Van.Holder, vr. 'Kieckens. zb. 50 j. St. Gamielstr. J. Riugoir, w" Lede gen, zb. 87 j. Burcht. A. Torabeur, naaister 82j.Sl. Gamielstr. G. Van Mieghem, m. Verhuist, schalied. 82 'jaar Leopoldstraat. 3 kinderen onder de; 7 jaren. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achillh EEMAN, IIoo- gevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eonige Premie Ongelukken op den ijzerenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NieuiostraalAalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelyliHche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, ens. N. B Agenton worden gevraagd, zich te wenden op bovengoraeld adres. Aankoop fen verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien; in den onder houd dor huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, by- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals rrooger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling dor Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold straat 9. zijn dc BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,20 de doos. Dozo Pillon, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spyaver- tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apothook zyn te verify gen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppels stillen onmiddolyk do tandpijn, 0,50 Pillon tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakkon voor het bevruchten van kooien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1917 | | pagina 3