Robert Van de Lanotte OP ZEE. Op den Balkan Een en ander. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, PATRON EN PAPIER BOEK- EN PAPIERHANDEL ÏBH DE POTTE-BOOSSEHS WISSELAGENT Grondkrediet vanBelyiè M BALSEMPILLI» ALGEMEENE ASSURANTIËN Gestrand. Bern, 15 Februari. Volgent een te- Itgram van Lyon tot Amerika, is het g stoomschip Lussiania», van onbekende s nationaliteit, op de vaart van Buenos- Ayres naar Genua voor de haven van Genua gestrand. - De verscherpte duikbootoorlog. Berlijn, 12 Februari. Wolft seint Onderdoden 10 Februari alt getorpe deerd zijnde tien stoomschepen, bevinden zich buiten «en Engelsch korenschip van ongeveer 7,500 ton, drie bewapende En- gelsche vrachtttoombooten en een onbe wapende Engelsche vrachtstoomboot van 3500 ton. Volgens nieuw aangekomen berichten van onze duikbooten werden verder ge torpedeerd een Engelsche schoener met onbekenden naam, van ongeveer 300 ton mtt ruwgegoten granaten de Franschc bark Hoeland 305 ton, met zout en wijn de Frantche zeilschepen Con- flance en St Marie beiden met ko- lenladingon naar Frankrijk een gepant serd stoomschip van ongeveer 4000 ton het Russisch stoomschip Gerera met 5000 ton kolen voor de Fransche admira liteit buitendien, zeven stoomschepen en drio zeilschependie samen 29,000 ton inhouden. Londen, 13 Februari. Lloyd meldt Debritsche stoomschepen «Lucia» (2,715 ton) en «Netkezlee» (4,257 ton), alsook het visschersvaartuig «Ostrich- (148 ton), werden in den grond geboord. Londen, 12 Februari. (Reuter.) Het zeilschip Ada - werd door een vijande lijke duikboot door geschutvuur tot zin ken gebracht. De bemanning is aan land gezet. Het voormalig Grieksch stoom schip Agyon Spyridion werd door een duikboot tot zinken gebracht. Vijf leden der bemanning zijn aan land gezet. Londen, 13 Februari. Reuter meldt: De pnssagierstoomcr der White Star Line Afric (11,999 Br. R. ton) werd ver zonken, 17 koppen der bemanning wor- deD vermist. Loydds meldtBij 't ver zinken der White Star Line stoomer Afric werden 5 personen gedood. Cagliari, 14 Februari. Het Ame- rikaansch stoomschip Lyman M. Law- is in den grond geboord. De bemanning is te Cagliari ontscheept. In Lloyds register komt alleen een zeil schip van dezen naam voor, van 1300 ton. tyd verzwakte zij echter weer en nu is hare gezondheid weer erg geschokt. Verkiezing in Zuid-Afrika. Dr. Malan, de leider der nationalisten in de Kaap-provincie en hoofdredakteur van de «Burger-, hoeft hij de Volksraarts- verkieziug in het distrikt Victoria-West de nederlaag geleden. Het scheelde maar weinig de Bot-ha-kandidaat Conroy, gesteund waarschijnlijk door de unionis ten, kreeg 1,297 stemmen, Malan 1,281, een minderheid van 16 stemmen. De dienstplicht in Indië. De Times - boricht uit Bombay, d.d. 3 Februari Gisteren kregen de Britsche onderdanen van Europeesche afkomst, van 16 tot 50 jaar, hevel zich te laten inschrijven op stamlijsten. Dat is de eerste stap naar het invoeren van den dienstplicht in Indië. Pauzelijke tusschenkomst Aan de Berliner Zeitung am Mittag wordt uit Munchen gemeld Volgens een bericht uit Rome ver klaarde een hoogere beambte van het Vatikaan, dat een bemiddelingsstap van den Paus bij de neutralen nakend is, om een gemeenzaam optreden tot het berei ken van den vrede. Aan het Westfront. De Neue Zurcher Zeitung verneemt uit Geneve Het is waarschijnlijk dat de Fransche strenge maatregelen aan de grenzen nog zullen verscherpt worden. Men voorziet eene volledige grensver- sperring. Sinds Vrijdag komen te Geneve g«ene Fransche dagbladen meer. Ontploffing in Finland. Het blad Stockholms Tidningen meldt uit Happarand het nieuws oener groote ontploffing in Finland. Volgons volkomen geloofbare berichten, is, rond Kerstdag een geweldig groote ammunitie- vooraad, ter waarde van 60 miljoenen, bij Kantalachi in de lucht gevlogen. Die ammunitie moest langs de haan- strook Novaniemi- Kantalachi- schier eiland van Kola, vervoerd worden. Er waren voor dat doel 6000 paarden in Finland opgeëischt. Het voornemen werd plotseling opgegeven. Men zegt dat de ontploffing zoo geweldig was, dat ook de gebouwen der Murman-spoorbaan be schadigd werden. Terzelfdertijd vernielde eene brandramp alle voorraden van levensmiddelen. Korte Telegrammen. Madrid, 13 Februari. De gasmaat schappij kondigt aan, dat de verlichting van verschillende steden zal moeten stop gezet worden bij gebrek aan steenkolen. Volgens hier ter stede ontvangen tele gram, heeft Italië officieel den uitvoer van sinaasappelen on mandarijen verbo den. Het bekende Engelsche Parlementslid Pemberton Rilling, de bediller van het Engelsche vliegwezen, heeft het voor nemen te kennen gegeven, van de week zijn ontslag te nemen, maar zich dadelijk herkiesbaar te stellen om te zien of hij nog het vertrouwen van zijn kiezers heeft. Berlijn, 13 Februari. In het Lager huis deelde de vertegenwoordiger van buitenlandsche zaken mede dat de Neder- landsche regeering het beschermen der Britsche belangen in Duilschland heeft overgenomen Londen, 13 Februari. Het krediets- voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Bern, 13 Februari.De «Information» meldt uit Washington De gezant, der Vereenigde Staten in Mexiko, Fletcher, is naar Mexiko vertrokken om zijn ambt waar te nemen. Allerhande nieuws Uit Brussel en omstreken. Gruwelijke ontdekkingMaandag morgen, als de grafmaker van Sint- Jans-Molenbeek zich naar het kerkhof begaf om er graven te delven, vond hij in een open hout een doos in bord papier welke hot lijkje bevatte van een pasgeboren kind. Het parket werd spoedig verwittigd en een onderzoek werd ingesteld om de hartelooze moeder te ontdekken. Treurig ongeluk. Een staatsamte- naar, O. P wonendo in de koor straat, wandelde op den dijk van de vaart van Charleroi te Anderlecht toen hij getroffen werd door een populier die houtakkers aan 't vellen waren. D..., erg gekwets, moest naar het hos pitaal van Anderlecht overgebracht wor- waar hij overleden is. Londen, 14 Februari. Het stoom schip Inishowen Head 3050 ton, is inden grond geboord. Uit Fransche bron. De Petit Parisien» meldt uit Athene, dat de prijzen der levensmiddelen ver viervoudigd zijn. De bevolking lijdt groo- ten nood. Door de kolennood ligt de gansche handel en nijverheid stil. In Griokenland zijn nog groote hoeveelhe den geweren verdoken, die trots de op- eischingen niet afgeleverd werden. Zoo lang deze niet in de door de Entente be waakte verzamelplaatsen zijn, zal de blokkade niet opgeheven of verzacht worden. De toestand der Koningin van Bulgarië. Tengevolge van een ziekte bracht de koningin den zomer door in een sana torium by Dresden. Sedert eenigen tijd beierde haar toestand. In den Jongsten hoezeer Alexe Mixtome zijne geboorte plaats heeft lief gehad en hoe wanho pend hij geweest zal zijn, toen hij dit alles moest verlaten. Zy keerden langzaam naai* het huis terug. Toen zij in de zaal kwamen, gaf een bediende graaf Beaucourt eenen brief, over welke zooeven door eenen bode van Montfacon was gebracht. Sofie stond stil, haar hart sloeg he vig, terwijl de graaf het omslag open de en de brief las. Hij bevatte het drin gend verzoek van mevrouw Mixtome, dat graaf Beaucourt zoo spoedig moge lijk naar Montfagon zou komen, daar zij hem over eene belangrijke zaak wenschte te spreken. De graaf stak den brief bij zich, deel de den imhoud mede en voegde erbij dat hij onmiddeiijk aan het verzoek van mevrouw zou voldoen. Hij beval dat men zyn paard voor zou brengen en ging naar zijne kamer om zich voor den rit naar Montfagon gereed te maken. Sofie begaf zich naar de balkonka mer, waar haar een meisje, dat het vuur opstookte, mededeelde dat me vrouw Bartineux zeer ziek naar bed vcas gegaan. Zij had het meisje gelast juffrouw Lepage te zeggen, dat zij zich zoo goed en zoo kwaad als het ging zou bezighouden en hare onvermijde lijke afwezigheid verontschuldigen zou. Aldus alleen gelaten, spoedde Sofie zith weer naar d* ruinen, welke voor Bern, 12 Februari. De Temps meldt Op den Parijschen ringspoorweg moest het treinverkeer verder beperkt worden. Londen, 12 Februari. De Times deelt mede, dat wegens papiergebrek en het beperken van den invoer de bladen ofwel op kleinor formaat zullen verschij nen, ofwel den verkoop beperken en be veelt zijn lezers aan, hun nummer voort te geven. Ook de prijs zal weder ver hoogd worden. De Lyonsche bladen melden, dat op 10 dezer ontploffingen plaats gehad hebben in twee zuurstof-fabrieben te St-Etienno. In een der gevallen werden 3 arbeiders gedood en anderen ernstig gekwetstin het andere werden 30 personen gekwetst waarvan 12 zeer ernstig. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De Temps verneemt, dat de trans portminister, den heer Herriot, de invoo- ring van de suikerkaarl in gansch het land bevolen heeft tu rekenen van 1 Maart aanstaande. De bevolking zal 750 gram suiker per hoofd en per maand ont vangen. haar eene bijzondere bekoorlijkheid had den. Zij trad de kapel binnen, ging door het donkere zeischip en zette zich op de trappen van het altaar neer. Een uil vloog uit zijn nest door een venster naar buiten. Het geluid der bran ding drong als het rommelen van eenen verren donder tot haar door maar Sofie sloeg er geen acht op. De brief van mevrouw Mixtome aan graaf Beau court, hield haar geheel en al bezig. Zij bekommerde er zich minder om, dat het vertrouwen van den graaf in haar aan het wankelen zou worden ge bracht, en hem feiten werden mede gedeeld welke zoozeer tegen haar ge tuigden meer verontrustte het haar dat haar weg gebakend scheen over de graven der liefde en vriendschap van al degenen, die haar dierbaar waren. Het gerucht van voetstappen wekte haar uit hare overpeinzingen. Zij bleek op en zag twee mannen de kapel bin nen treden. Sofie verschool zich onder t'altaar, denkende dat het bezoekers wa ren die spoedig verder zouden gaan. De stem van een der mannen had eenen hekenden klank Sofie zag uit haren schuilhoek op en herkende Filip Piron. De andere, welke zoo op hem geleek was haar onbekend. Dit is de zekerste plaats in ge heel het koninkrijk, zegde Piron. Iede reen gelooft dat het in de kapelen in de ruïnen spookt. Geen enkel bediende De nachtridders. Zondagnacht hoeft een politieagent Van Sint-Jans- Molenbeek op den Gentschon steenweg vier kerels ontmoet die elk een groot stuk spek droegen. Toen ze de poli tie zagen afkomen, liepen zeelkin «en verschillende richting. De politie zette een van lien achterna en was op het punt hem Ie vatten toen de kerel hora het stuk spek tusschen de boenen gooi en hem op die wijze val Ion deed. Toen de agent weer recht was kon hij niet meer worden ingehaald. Verleden nacht zijn dievon binnenge drongen in woning van M. Hilst, steen weg op Charleroi. Verschillende schil derijen en kunstvoorwerpen, zilverwerk tapijten, kleederen. linnen, kanten enz alsook een 250 lal flesschon wijn zijn verdwenen. M. Hilst bevindt zich te genwoordig in Engeland en heeft zoo zyn eigendom zondor bewaking aan de hebzucht van de dieven overgelaten. Dieven zijn ingebroken bij M. Fabry Weldoenersplaats vertegenwoor diger van hot huis Delhaize en Gie, en hebben er groote hoeveelheden rijst koffie, cichorei, chocolade, boonen, zeep en andere koopwaren alsook verschil lende flesschen wyn en likeuren gestolen. van het kasteel durft het wagen hier eenen voet in te zetten, tenzij op be vel van den markies en dan nog onder begeleiding. Wij kunnen hier ongestoord spreken. De mannen zetten zich op eene bank nabij het altaar neer, zoodat juffrouw Lepage alles moest hooron wat wij zeg de. Ademloos luisterde zij toe, in zoo* danige houding, dat zij de beide man nen kon gadeslaan. Het is een geluk, dat ik u zag voor gij uaar het kasteel kwaamt, Jan, zegde Filip Piron. Ik ben zeker dat niemand u heeft opgemerkt en ware dit het geval, dan zou iedereen u voor een bezoeker gehouden hebben. Maar de markies wijst sedert eenigen tijd al le beboeken afniemaud mag hier meer komen. Ik bezit, zooals iedereen weet. groote voorrechten en als ik iemand hier binnen voer, waagt men het niet mij iets te zeggen. Behalve de markies. Ook hij niet. Ik heb meer macht dan gij denkt. Maar laat ons over de zaak spreken. Gij zyt naar Griekenland geweest Ja dit hadt gij mij opgedragen. Hebt gij den vader van juffrouw Lepage gevonden? Ja. Hebt gij haren vader gezien Ja, en ik heb hem ook gesproken. Uit Gent Ontvreemd. Gisteravond, om streeks 7 1/4 uur, in de Van de Velde- straat, hèeft een onbekende het hand- taschje gerukt uil de handen van De- kosel, naaister, wonende Galgenberg straat, 22. en is er mede gevlucht zon der herkend te rijn, daar het pikdonker was. Ontploffing. Gistermorgen, om streeks 9 uur, heeft eene outploffing van benrine plaat» gehad in het huis n. 12 der Maria van Burgondestraat. De lantaarnopsteker Alfons Do key ze r had de onvoorzichtigheid begaan zijn kachel te willen aaustekon mot behulp van benzine. I)e kruik ontplofte en de on voorzichtige werd lichtelijk verbrand. Daar brand was ontstaan werden de pompiers verwittigd. Zij kwamen spoe dig aangesneld, maar hebben bijna niet mooten werkon. Uit Henegouw. Beweging voor een werstaking in het Centrum. Zaterdagmorgen zijn al de mijnwerkers van het Centrum vereenigd om eene werkstaking in te richten indien men hun geen loonver- hooging geeft in verband met het stij gen van de kolen; zij hebben'geen brood meer, geen aardappelen, geen rijst, geen suiker, geen spek en zelfs geen steenkool meer om hun arm huisgezin te verwar men dat sterft van honger en koude. VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. Burgerlijke Stand der Stad Aaist. Geboorten Mannelijk geslacht 4 Q Vrouwelijk 5 Huwelijken. M. Blanckaert, lw., met A. Smekens, tw. Overlijden». J. Wiek, wr Schoon jan», zb., 86 j. Academiepl. F. Van den Hauwe, m. Pots, smid, 29 j., Kleine Bollewog. A. De Punt, landb., 25 j., won. te Meire.— M. Roeland, breister, 32 jGentschest. M. DeSraodt, zb. 70 j., Leopoldstr.— M. Destobbele, wed. De Glercq, winkel., 53 j., Rorkstr R. Van Belle, scholier 16 j., Donderm.stw. S. DeSloop, wed. Van den Brande, zb-, 73 j., Gentschestr. F. Walgraef, zb., 62 j., Paperodedr. P. Dierick, wed Spaons, zb. 76 j., Korte St Jansstraal. P. Van Lierde, bediende, 24 j., Pielor Cocckestr. F. Medaert», twijnder, 18 j Ouden Den- derm.st.M. De Scimcpdryver, wed. Hoffman, zb., 76 j. Zoutstraatp. A. Steenhaut, m. Wauters, wever, 72 j., KI. Bollew. J. Schockaert, m. Claus, landb., 76 j., Lindenstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tol middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 18 Fe bruari, M. Ghysselinckx, Molenstraat. Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Buréelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Fcuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te Ieeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. Goed, gij zijt slim. Jan en zult spoedig de som verdiend hebben, die ik u beloofde. En nu, zeg op, wie is juffrouw Lepage. Sofie voelde het bloed in hare ade ren stolten. Zij hield den adem in om beter te kunnen luisteren. Welk ant woord zou zij hooren Sofie luisterde in spanning naar het antwoord van Piron. Zij gevoelde dat zij gewichtige ontdekkingen zou hoo ren. en het bleek haar duidelijk dat de beide mannen ellendelingen waren want welk belang kon Filip in haar stellen Had hare gelijkenis met haren vader, den Franschman op het spoor gebracht, wie zij was Had zij, door hare pogingen om den naam haars va ders te zuiveren, vermoedens opgewekt en daardoor haren vader aan doodelijk gevaar blootgesteld Wanneer had Filip zijnen broeder naar Griekenland gezon den om haren vader op te sporen Wat had Jan ontdekt Had hij zijn spoor tot Frankrijk gevolgd Haar hart scheen stil te staan bij de gedachte aan deze dreigende gevaren. Gij vraagt mij naar den uitslag mijner reis, zonder nog te welen wat ik gedaan heb, zegde Jan. Ik zal u al les vertellen en dan kunt gij zelfs oor- deelen of ik niet het dubbel van de som verdiend, die gij mij beloofde. Ik ging naar Griekenland. -- Dat hebt gij reeds gezegd, riep Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titel», uitbetaling van alle koepon», Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad —Vreemde koepons aan den beaten prij» Argentijn»che ceduls, Japaan*che enz... Afdeeling Hulpbank. Ten eiude te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomston ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- polheoklijke schuldvordering en beurs waarden. Verder» zooals vroeger gewone leenin gen uitgave on vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bokoraen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in hel bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. zijn do BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangozien hunne aungenaman smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spysvor- tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bi .OEDZE1 VERENDE PlLLEN van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. in dezelfde Apotheek zijn te ve.-nrijgen Remedie voor Ekstoroogen 0,50, Tandpijn stillende drifppels stillen onmiddolyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpyn, 1 fr. do doos. Pakken togen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor don cholera der kiekens 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. TTa "t SCHAP PU VAM tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenigo Premie Ongelukken op den ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuiostraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met wo- kelyksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, zich te wonden op bovengemeld adres. 8 Fotografie B. WILLEMSEN S HO]PMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matigeprijzen.* SaaiiitiaiiHUtastaaaiHttata Filip ongeduldig. Maar wat deed gij er Dal wil ik weten. Ik vroeg te Athene naar M. Lepage maar niemand scheen hem te kennen. Den volgenden dag sprak ik eenen man, die voor hem met vruchten ter markt gaat. Van dezen vernam ik het adres van mijnheer Lepage. Ik keerde naar de Pireus terug, haalde een bootje en eeneu rnan welke mij naar de villa van Lepage bracht, die geheel was uitge brand. Lepage woonde in het huis van eenen wijngaardenier. Twee tot drie da gen bleef ik er, hoorde de dienstboden uit en trof eindelijk den man zelf. ik verontschuldigde mij over mijne vrij postigheid en sprak lang genoeg met hem om te weten of ik hem vroeger meer gezien had. Nu nu Hebt gij hem vroeger meer gezien Was mijn vermoeden ge grond Wie is Lepage Uw vermoe'den was gegrond, Fi lip. Deze man was niemand anders dan de dood gewaande Alexe Mixtome. Filip uitte eene verwensching. Solie drukte, de hand op liaar liart, dat dreigde te barsten. Zyt gij er wel zeker van dat liy liet is vroeg Filip heftig. Gij weet dat hier met zekerheid wordt aangenomen dat Alexe Mixtome in Brazilië onder eenen aangenomen naam is gestorven. (wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3