Oorlog lo Wege Oorlog lo Oen Dalian Wie is de moordenaar OORLOGSBERICHTEN. Roemeense! gevecQtsferreiD. OP ZEE. Het gerucht loopt daar dat het niet eene volle Terplaatsing tan het expeditie- leger van Salonika betreft,maar dat toch groote troepenmassas en kanonnen, men •preekt van 100,000 man, naar het Westfront zullen overgebracht worden. De koffie-lnvoer. Geneve, 26 Februari. - Le Tems meldt uit Rio de Janeiro Het voorloo- pig koffie-invoer-verbod naar Engeland heeft in Brazilië eene tamelijke levendige opschudding verwekt. Het vischverbruik. Het bedryf in de Vischmijn van Brussel beperkt zich meer en meer. De adminis tratie, ouder hot beheer van den heer Potargent, heeft vastgesteld dat de dion- sten van de Vischmarkt nimmer een dergelijke periode van stagnatie doorge maakt hebben. Destijds was de zeevisch- konsuraptie te Brussel zeer belangrijk. Op het oogenblik zijn de bezondingen nihil. In den loop van verleden maand Januari zijn in do Vischmijn slecht aan gekomen: 50 kg. spiering, 60 kg. paling 185 kg. riviervisch, 360 kg. oesters, 250 kg. zeeslakkenen 240 kg.kreukels. Slechts 25 mosselschuiten, met eene totale inhoud van ongeveer 273,000 kg. hebben in het kanaal gelegen. Het spreekt van zelf dat de onder- zoekingsdiensl niet veel te doen heeft gehad, aangezien er slechts 265 kg. mosselen en 31/2 kg. riviervisch aange slagen zijn geworden. Engelsche Burgerdienstplicht. Kopenhagen, 26 Febr. De Londen- •chen briefwisselaar der - Berlingske Ti- dende meldt Bij de tweede bespreking der wet over den burgerdieustplicht werd aan Nevil Chamberlain de volmacht ver leend, al de hulpbronnen der natie lo mo- biliseeren. Inbeslagneming van den boter- vooraad te Parijs. Do Fransche regeering is voornemens al de boter in beslag te nemen daar er ten gevolge der vaststelling der hoogte- prijzen geene boter meer ter markt komt Uitvoerverbod uit de Vereenigde Staten. Kopenhagen, 26 Februari. - Dagens Ny heter meldt uit Bergen Eene plaatse lijke firma ontving uit Nieuw-York de telegrafische mededèeling dat allen uit voer van ijzar en staal uit de Vareenigde Staten voorloopig gestaakt is. Gezant Gerard bij den Koning van Spanje. Uit Mardrid wordt bericht dat de Ame rikaanschen gezant Gerard, een onder houd had van twee uren mat den Koning van Spanje. Gerard ia Zondag verder ge reia. De volmachten aan Wilson. Washington, 27 Febr. In het Re- presentantenhuia word ean ontworp neer gelegd door welk de voorzitter gemach tigd wordt handelsschepen le bewapenen en andere maatregelen te nemen, om ze, in hooge zee, te beschermen. Bovendien stelt het ontwerp eene bijzondere uitgave voor van obligatiën te bedragen van 100 millioen dollar. Engelsche-Fransche Conferentie te Calais. Parijs, 28 Febr. Volgena eene me- dedeeling van het ministerie van Builen- landscho Zaken had maandag en dinsdag te Kales (Calais)ceno Fransche-Engelsche conferentie plaats aan de welke deelna men van Fransch# zijde Briand en de generaal» Nivelle en Liautey van Engel sche zijde Lloyd George, generaal Ro bertson en maarkschalk Douglas Haig. (7i* Vervolg.) Den geheelen dag, den geheelen nacht en den volgenden morgeud streed zij met haren twijfel. Indien het de graaf was, die haar dit bezoek bracht en het stond bij haar vast, dat hij het moest geweest zijn, want wie zou anders bij haar kunnen komen dan was het toch zoo erg niet, het was alleen maar onvoorzichtig. Ik moet de waarheid van hem hooren. Het slaat hem vrij haar te bezoeken zoo dik wijls hij wil, wanneer zij weer bij mij komt. Ik zal onmiddelijk om hem zenden. Zij schreef den brief aan den graaf, waarvan wij reeds kennis dragen en waarin zij graaf Beaucourt. verzocht bij haar te komen. Een paar uren later verscheen deze op Montfacon men geleidde hem naar de balkonkamer van mevrouw. Hij zag dat zij bleek was en zeer bezorgd uit de oogen keek, toen zij hem te gemoet trad om hem te groeten. Zijt gij ziek, mevrouw vroeg hij deelnemend. Ik geloof ja, antwoordde zij met een lachje. Ik heb u laten verzoeken hier te komen, graaf Beaucourt, om u in ver trouwen te spreken over eene zaak welke voor ons beiden van het grootste belang ia. Het geldt juffrouw Lepage In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 1 Maart. OfficieelOp de beide oevers van de Ancre is voor een reeks van dagen om bijzondere redenen een deel onzer voorste stellingen vrijwil lig en planmatig ontruimd en de verdedi ging in een andere voorbereido linie ver- legd geworden. Den vijand bleef onze beweging verborgen. Omzichtig optre dende achlerhoedeposten verhinderden zijne slechts aarzelend aanvallende troe pen in het strijdlooze in bezit Deinen van de door ons opgegeven stukgeschoten landatrook. Tegenover overmachtigen aanval op bevel wijkend, brachten deze zwakke afdeelingcn den vijand aanzien lijke bloedige verliezen toe, ontnamen hem totdusver 11 officieren, 174 man als gevangenen, en 4 machiengeweren en beheerschon thans nog het voorterrein van onze stellingen. Na hevig vuur vielen gisteren in de morgenduren de Engelschen bij le Trans- loi en Sailly aan. Hun aanval mislukte bij le Transloy vóór de versperringen bij Sailly, waar hij 's nachts herhaald werd, in gevecht op dichten afstand. Bin- nangedrongen vijanden werden onder verlies van 20 gevangenen in tegenaanval achteruitgeworpen. Op twee, plaatselijk eng begrensde, punten zijn nesten van Engelsche scherpschutters ontslaan. Op den Westelijken oever van de Maas werd 's morgens een Fransche stoot voorbereid. Ons vernietigingsvuur ver hinderde de uitvoering ervan. Uit Fransche bron PARIJS, 28 Februari. Officieel Het geschutvuur is van weerskanten aan de Avre vry levendig geweest. Vijandelijke verkenningspogingen in de streek van Royer zijn door ons vuur mislukt. PARIJS, 1 Maart. Officieel Tijdens den nacht patroeljeontmoetin- gen in Argonne, en in de streek ten Oos ten van Metzeral. De Franschen namen gevangenen. Anders bij wylen geschutgevecht op verscheidene punten van 't front, inzon derheid tusschen Oise en Aisne in Cham pagne naar Auberive op. Uit Engelsche bron. LONDEN, dinsdag 27 Februari. Of ficieel. Verdere verordeningen Noordelijk en Zuidelijk de Ancre. In den nacht namen wij liet dorp Barque. Heden bezetten wij Ligny en zetten ons vast in de Westelijke en Noordelijke verdedigingswerken van Puisieux-au-Mont. s Morgens deden wy eenon vooruitstoot in de vijandelijke stellingen Zuid-westelijk van Lens wij vernielden de schuilholen en machienge- weerstellingen. Een andere gevolgrijke vooruitstoot werd des nachts gedaan Oostelijk van Armentiéres wij drongen in drie linies vijandelijke graven binnen, beschadigden zeer do verdedegingswer- ken en namen 17 gevangenen. De artille rie bedrijvigheid hield'aan Noordelijk en Zuidelijk van de Somme. LONDEN. 28 Februari, Officieel Vanochtend hebben wij een stuk van een vijandelijke schans ten Noordoosten van Sailly Saillisel aangevallen en vero verd. Wij namen 85 Duitschors gevangen onder wie twee officieren, en vermeester de ook een inachianengeweer. Ten Noorden en ten Zuideu van de An cre blijven we opschieten. Gedurende den nacht bezetten wij Goinmecourt. Van daag bezetten wy de dorpen le Tilloy, Puissieux-au-Mont, de belendende loop graafstelsels en schoven de linie lot 1000 Zij nam plaats en noodigde den jongen graaf uit hetzelfde te doen. Gij zult. het mij niet euvel duiden, wanneer ik maar met de deur in huis val, zegde zij. Het meisje heeft mijne gene genheid gewonnen. Zij heeft mij verteld hoe en waar zij u in Griekenland heeft leeren kennen en zegde mij ook, dat gij elkaar hebt leeren beminnen. De graaf boog toestemmend. Zij heeft mij echter niet gezegd waarom zij nog niet trouwen wil, ver volgde mevrouw Mixtome, en dat zou ik gaarne weten. Ik geloof dat er een hin derpaal is, die dit huwelijk in den weg staat. Haar vader weigerde zijne toestem ming, en zonder deze wilde zij mij niet trouwen. Dat is goed en braaf. Ik liet u roepen, waarde graaf om u te zeggen, dat indien Sofie tot mij terugkeert, gij volle vrijheid hebt om haar te bezoeken wanneer gij wilt. De graaf dankte. Gij zegdetwanneer zij terugkeert, voegde hij er bij. Is het dan aan twijfel onderhevig dat zij terugkeert 1 Wil zij bij mevrouw Bartineux blijven Juffrouw Lepage ging heen, toen ik eene kwade bui had, antwoordde me vrouw een weinig verlegen. Uw bezoek eergisteren avond in den tuin werd door mevrouw Beinjour bemerkt en kwaad opgenomen. Juffrouw I^epagc was te meters ten Noordoosten van Gommecourt voorwaarts. In den afgeloopen nacht deden wij een geslaagden overval in de buurt van Clory Wij maakten 22 gevangenen. Ook dron gen wij in de vijandelijke stelling ten Noord-oosten van Atrecht, ten Zuid-wes ten en Westen van Lens. Wy bombar deerden verscheiden volle schuilholeD. Een vijandelijke overval ten Noordoos ten van Armentiéres is afgeslagen. Gisteren hebben onze vliegtuigen veel verkenningen van waarde gedaan. In een aantal luchtgevechten zijn drie onzer toestellen geveld. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 1 Maart. Officieel. Front prins Leopold van Beieren Niets van beteckenis. Front Aartshertog Jozef Bij hevigen sneeuwval was in de Bosch-Karpathen slechts op de hoogten ten Oosten van de Bistritz het geschutvuur levendig. Ten Noorden van de Vale-Putnabaan vielen de Russen 's morgens herhaaldelijk de door ons genoman stellingen tevergeefs aan. Aan het Slanec- en Oiloz-dal werden kleine aanvallen, op de hoogten tusschen Susita en Putna-dal aanvallen van sterke strijdkrachten afgeslagen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 28 Februari. Officieel. Front prins Leopold van Beieren Ten Westen van Luck hebben onze storm troepen Russische voorposten overrom peld. Uit Russische bron PETROGRAD, 28 Februari Officieel Vuur wisseling en verkenningstochten Uit Duitsche bron BERLIJN, 1 Maart. Officieel. Russische slroopkommando's zijn by Faurey (ten Noorden van Focsani) en bij Sorboel aan de Sereth verdreven gewor den. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 28 Februari. Officieel. Leger aartshertog JozefTen Oosten van Gumpurile is een vijandelijke veld- wacht vernietigd. Aan weerszijden van den weg naar Va- putna hebben onze troepen gisteren mid dag in een verrassenden aanval verschei dene hoogtestellingen stormenderhand genomen. Na vernietiging van de verde digingswerken hebben zij een tunnel- steunpunt wegens.de ongunstige ligging daarvan weer ontruimd, zonder door den vijand te worden lastig gevallen. Al het andere gewonnen terrein hebben zij tegen verscheidene hardnekkige tegenaanval len behouden. De buit van den dag van gister bedroeg 12 officieren, meer dan 1300 man, 11 machinegeweren en y mijn- werpers Uit Bulgaarsche bron. SOFIA. 27 Februari. Officieel: Wisseling van vuur tusschen posten aan beide zijden van den St-George-arm in de nabijheid van Mhamudia. Uit Russische bron. PETROGRAD, 28 FebruariOfficieel: Gisteren heeft de vijand, na vuurvoor- bereiding, onze stellingen aaD weerszij den van den weg Jakobeni Kimpolung aangevallen en de hoogten, drie werst ten Zuidwesten van het dorp Valeputna bezet. Gisteren avond hebben onzo troe pen door tegenaanvallen den vijand van de hoogte by dan spoorweg weer verdre ven do hoogten aan beide kanten van den weg zijn in 's vijands handen geble- Uit Duitsche bron. BERLIJN, 1 Maart. Officieel. Geen bijzondere gebeurtenissen. Bij het afslaan van de Italiaansche aanvallen ten Oosten van Paralovo in de Cerna-bocht werden 5 officieren en 31 man gevangen genomen Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 28 FebruariOfficieel Onze bewakingstroepen hebben ten Noord-Westen van Melik een vijandelij ke afdecling verstrooid. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA. 27 Febr. Offlicieel Op het heele front levendig artillerie vuur van beide zyden, alsmede zwak vuur van geweren en machiengeweren. In de buurt van Bitolia (Monaster) en in het dal van Wardar levendige bedrijvig heid in de lucht. Drie vijandelijke oorlog schepen hebben zonder resultaat de West en de Oostkust van de Golf van Porto Lagos gebombardeerd. Uit Russische bron PETROGRAD, 28 FebruariOfficieel Vuurwisseling op het Taurus-gebergte De sneeuwjacht houdt aan. Oostenrijksch-Hongaarsch Italiaansche Oorlog Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 28 Februari. Officieel. Op het front in het Kustland is de ge schut actie gister binnen matige grenzen gebleven. Onze vliegers hebben in het gebied van Görz op Italiaansche troepenkampen doeltreffend bommen geworpen. Ten Zuiden van den Marmolata heb ben wij door een vuuroverval tegen de vijandelijke stellingen op den Combret- tao twee kanonnen, een munitiedepot en schuilplaatsen vernield. Uit Italiaansche bron ROME, 28 Februari. Officieel Gisteren was het geschut als gewoon lijk in touw alsmede kleiue Italiaansche afdeelingen. Eeu daarvan drong in vij andelijke schansen op den Bosco Malo (Karst) en bewsrkte door het werpen van bommen branden in loodsen evenals een muDitieontploffing. Vijandelijke vliegtuigen hebben bom men geworpen op den omtrek van Gori- zia on de Wallone zonder schade te doen. Een Italiaansch luchtsmaldeel heeft vijandelijko kampen in de buurt van Serrada op de hoogvlakte van Folgaria (boven-Astico) gebombardeerd. trotsch om mij den naam van den man te noemen, die haar bezocht, maar ik ver moedde dat gij het waart. Dat is een misverstand, antwoordde de graaf. Ik was dien avond niet op Montfacon ik ben nooit hier geweest oin juffrouw Lepage alleen te zien. Ik heb haar niet gezien of gesproken, of gij hebt het geweten. Wat moet het dan beteekenen vroeg mevrouw Mixtome. Wie omhelsde dan het meisje in den tuin Niemand riep graaf Beaucourt ernstig. Mevrouw Bienjour heeft zich vergist. Maar Sofie verklaarde het zelf, doch wilde den man niet noemen. Maar mevrouw, zij kent niemand in Frankrijk, zij heeft hier geene bloed verwanten en haar vader woont in Griekenland. De besehuldiging is onge hoord Mevrouw Mixtome belde en beval eenen bediende mevrouw Bienjour te roepen. Graaf Beaucourt kende de vijandige gezindheid van mevrouw Bienjour en een bang voorgevoel kwam bij hem op, dat Sofie door een gevaar werd bedreigd, hetwelk afgewend moest worden, wilde hij haar en zijn levensgeluk niet geheel en al verwoest zien. Mevrouw Bienjour verscheen en ver telde hare geschiedenis met eene uit voerigheid die geenen twijfel aan hare Bern, 27 Febr. De berichtgever van de Matin die met visschers uit het Kanaal een gesprek had, deelde mede dat eenige dagen geleden eon gansche visschersvloot door een Duitsche duikboot verzonken werden. Londen 27 Febr. Lloyds meldt dat do Britsche boot Seagull en Headly ver zonken zijn. Lloyds meldt dat het En- gelsch zeilschip Harmoek Creasbell, 151, b. r. t. vezonken is. Bern 27. Febr. Journal meldt uit Fécamp Tengevolge van het klimmen der seeverzekoringen en der gevaren van de duikbootoorlog zullen dit jaar snkol 14 Fransche zeilschepen ter vischvangst naar New-Foudland varen. Bern, 27 Febr. Volgens de Temps is de mynzoeker Noellabij een patroelje vaart op een mijn geloopon on gezonken. woorden kon overlaten. Graaf Beaucourt was verbaasd, maar zijn vertrouwen in Sofie wankelde niet. Kunt gij mij het uiterlijk van den man beschrijven, mevrouw Bienjour vroeg hij. Ik heb hem niet goed kunneD op nemen, omdat het te donker was, maar ik zag toch zijne groote gestalte en zijnen vollen baard, antwoordde de aange sprokene hij scheen mij jong en schoon te zijn. Zonderling zegde de graaf, nadat de zaak nog eens over en weer besproken was maar ik geef u mijn eerewoord, mevrouw Mixtome, dat juffrouw Lepage niet in staat is iets onedels te doen. Ik geloof het niet dat een man haar omhels de. Alleen hare eigen bekentenis zal mij overtuigen. Ik ken haar zoo goed dat*ik zelfs de getuigenis van eenen engel tegen haar niet gelooven zou. De oogen van mevrouw Mixtome straalden van genoegen. Zij reikte de graaf de hand, die deze greep en warm drukte. Doch na de halve bekentenis, welke Sofie deed, is het noodig dat zij die vol ledig maakt, zegde mevrouw Mixtome, na eenige oogenblikken gezwegen te hebben. Ik moet weten wie deze man was en waarom hy hier niet aan huis kwam, om naar haar te vragen. liet is uwe plicht graaf Beaucourt, om met haar over deze zaak te spreken. Zij is oner- Rotterdam, 27 Febr. De Engelsche stoomer Tosca die og 26 Februari in zee zou gaau kon niet uitvaren, daar de eige ne bemanning de machienen gedeeltelyk vernield hadden. Bern, 27 Febr. - De Journal meldt uil Barcelona De minister van marine bevai dat alle handelsschepen van over de 50C ton zullen uitgerust worden met draad- looze telegraaf van 5 mylen minimum- dracht en met reddingsbooten. Schipvaart naar Ameaika. Rotterdam, 28. FebrNieuwe Rot- terdamsche Courant meldt dat men bet inzicht heeft op 5 of 6 Maart een aantal schepen van Rotterdam of Amsterdam naar Amerika te laten varen. Dit vertrek werd besloten op grond van de verzeke ring der Duitsche regeering, dat de ze kerheid op de Nedorlandsche schipvaart- straat volledig bepaald is. De Nederlandsche verzonken schepen Amsterdam, 27 Febr. Het Haagsche Korresponden tiebureel verneemt dat over destoomers Cemland, Baudoeng en Zaan dijk dit na de torpedeering drijvend ble ven, geene nieuwe berichten zyu toege komen. Men ontdekte van de schepen geen spoor meer. De Engelsche admirali teit vermoedt dat zij gezonken zij. Een stoomschip vam8,ooo ton in den grond geboord. Londen, 29 Februari. Het passa- giersschip Laconia (18,099 ton), van de Gunard-Line, dat van Nieuw-York kwam,werd zonder waarschuwing iu den grond geboord. Een schip met 270 over levenden van de - Laconia waaronder een aantal passagiers, wordt om midder nacht in de haven verwacht. Amsterdam, 27 Februari. Het be stuur van de Cunard-Linie deelt mede dat alle passagiers van de Laconia gered zijn. Volgens de bladon uit Nieuw-York waren onder de reizigers twintig Ameri kanen. Ontploffing op een Fransch troepentransport. Geneve, 26 Februari. Uit Malte wordt naar Parijs geseind, dat op het groote Fransch stoomschip - St Laurent een erge ontploffing plaats greep in het machiueruim De Echo de Paris meent dat de veronderstelling, dat het ongeluk door een topredoschot veroorzaakt werd, onjuist is, kan echter toch geen nadere inlichtingen bekomen over de oorzaak der ontploffing. Naar verluid, zouden meer dan 20 personen gedood zijn. Het stoomschip diende tot het vervoer van troepen, is 5614 ton groot, in 1905 gebouwd en behoorde vóór do oorlog tot de Compagnie Générale Transantlati- que Orleans en Rochester Geneve, 26 Februari. Havas meldt uit Bordeaux Orleans kwam te 8,30 s voormiddags bij de Gulrepunt inzicht. Zij zal te 5 uurs namiddags te Pauillac aankomen. Zwitsersche bladen melden daarover nog: Volgens de Information - zou de Orleans in de monding der Gi- ronde binnengeloopen zijn. Een telegram in de bureelen der Kerr-Steamschip linie aangekomen, seint dat het Amerikaan- sche schip Rochester in het zicht der kust kwam. Men meent, dat het schip de Gironde zal opvaren. Bordeaux, 27 Februari. Het stoom schip Orleans is op de reede van Pouil- lac aangekomen. In den grond geboord. Londen, 26 Februari. Het Eugelsch stoomschip Algier (2,361 ton het stoomschip Nostra Signora del Parote Salve (136 ton) uit Malta, en de kotters Agnes en George Benson zijn in den grond geboord. varen in de wereld en reisde alleen van Griekenland naar Parijs. Misschien heeft zij onderweg den man leeren kennen, die haar later volgde en nu lastig valt. Wellicht was liet een barer bloedver wanten. Doch, wie het ook zij, in elk geval is het zeker, dat juffrouw Lepage den raad van eenen vriend noodig heeft, en ik zou haar gaarne mijne hulp willen bieden, indien zij maar rechtuit tegen mij wilde opbiechten. Uwe vrees, dat Sofie dezen man toevallig op reis heeft leeren kennen, is met onwaarschijnlijk, zegde graaf Beau court bezorgd. Bij de eerste gelegenheid de beste zal ik de zaak eens ter doge met haar bespreken. Indien iemand gewaagd heeft haar te belagen, zal hij ondervinden dat zij niet zonder beschermer is. Kort daarop nam graaf Beaucourt afscheid en reed naar Charlemont terug. Voor tafel ontmoette hij Sofie niet meer. Na het eten begaf de markies van Charlemont zich naar de bibliotheek en liet zich den geheelen avond niet meer zien. Mevrouw Bartineux, die zich nog altijd onwel gevoelde, trok zich eveneens terug, nadat zij eenige stukjes muziek had aangehoord. Sofie wilde haar volgen, maar hare gastvrouw verzocht haar te blijven. Sofie was nu met den graaf alleen en zij zag er zoo bekommerd uit, dat graaf Beaucourt het wel moest op merken. (*ie vervelg 3* bUdsyds).

De Denderbode | 1917 | | pagina 2