Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Mi M PIJ T TE-©©©S SEIS MORISONS Waschmachien Korte Telegrammen. Allerhande nieuws Zondagrust. PATRONEN PAPIER m BALSEMPïLLEB Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ wascht zander aftoken lo l minutenen werkt door zijne eigene zwaartekracht J. L. MORISONS, 109. DAMBRÜGGESTRAAT. ANTWERPEN WISSELAGENT BOEK- EN PAPIERHANDEL Fotografie B. WILLEMSEN Grondkrediet van België ALGEMEENE ASSURANTIËN Londen, 26 Februari. Lloyds meldt: De Engelsche treiler Florlie (183 ton) is in den grond geboord. Duikbootaanval tegen de Fransche kust. Berlijn, 27 Februari. Den 13 Febru ari liet bet Fransch ministerievan zee wezen weten dat een vijandelijke duik boot den 13 Febrari, te 5 uur s namid dags, in de nabijheid van de Audour-mon- ding opdook en zes kanonschoten op de kust afvuurde de kustkanonnen opende onmiddelijk het vuur tegen het vaartuig, dat door een Fransche schutter met het eerste schot getroffen werd en snel on derdook. Bedoelde duikboot is onbescha digd teruggekeerd en heeft den 12 Febru ari de uitgebreide inrichtingen der For ges de l'Adour dicht bij Bayonne go- legen, krachtdadig beschoten. De uitslag werd door verscheidene groote branden bevestigd. Slechts na langen tijd werd de duikboot door een kustbatterij zonder gevolg onder vuur genomen. Bedoelde duikboot en nog een andere hebben elf stoomschepen, drie zeilsche pen en twee visschersbooton met gezame- lijk 37,500 ton in den grond geboord. Londen, 27 Eebruari. De Engelsche itoomer Algiers 2361 ton, het zeilschip Nostra Signora del Porte Salve, 131 ton, Tan Malta en de twee kotters Agnes en George Benson, zijn verzonken. De weg naar Salonika. Geneve, 26 Februari. Volgens de sekretaris der marine-kommissie van de Fransche kamer, de afgevaardigde Garat aan Le Matin medegedeeld heeft, be- iloten de Westmogendheden tengevolge der verergering van het duikbootenge- Taar in de Middellandsche zee, de benut tiging van den zeeweg voor vervoer naar Italië en Salonika op een minimum te beperken. Voortaan zal de spoorweg Parijs-Mi- laan-Brindisi benuttigd en de vaart naar Grieksche kust door het kanaal van Otrante door een net beschut worden tegen duikbooten. Troepen en materiaal voor het Saloni- ka-leger zal men yan de Grioksche kust met den spoorweg Patras-Athene verder sturen. De bijzonderheden van het ontwerp werden in de laatste dagen in eene konfe- rencio van minister Herriot met de En gelsche regeeriug vastgesteld. Tot de openbaarmaking van dat plan werd men aangespoord door de groote opschudding welke de torpedeering van den Athos in Frankrijk verwekte. De - Athos (12644 ton) was het schoonste schip der - Messageries Mari- times De verzinking had plaats den 17 Februari in de nabijheid van het eiland Malta de kapitein stierf als hij aan wal gebracht werd. Men meldt uit Bern dat de Zwitser- sche Bondsraad zich in buitengewone zitting in beginsel uitgesproken heeft voor de invoering van een tabaksmouo- pool. Een voorstel in dezsn zin zal aan de Bondsvergadering worden voorgelegd. Volgens berichten uit Geneve heeft de toepassing van maximumprijzen voor boter en melk in Frankrijk in verschil lende plaatsen tot heftige wanordelijk heden aanleiding gegeven. Te Bellegarde heeft de bevolking een winkel aangeval len. Het garnisoen moest tusschenkomen om de orde te herstellen. Den Haag, 26 Februari. Naar Engelsche bladen melden, zou de Engel sche minister van flnancen geëischt heb ben dat de volgende leening uitgeschre ven worde in den vorm eener premiën- leening. Hij deelde haar zijn onderhoud met mevrouw Mixtome mede en sprak van de tegen haar ingebrachte beschuldiging cn het vermoeden van mevrouw Mix tome, omtrent den geheimzinnigen be zoeker. Ik wil mij niet in uw vertrouwen dringen, zegde hij, en zou ook van de geheele zaak niet gesproken hebben indien ik niet vreesde, dat iemand dien gij op uwe reis van Griekenland naar Frankrijk hebt leeren kennen, het u lastig maakt. Laat u niet door valsche schaamte terughouden om van mijne bescherming gebruik te maken. Ik zal uwe hulp inroepen als ik die noodig heb. Dus het is niet waar? vroeg de graaf. Solie aarzelde. Zij kon de tegenhaar ingebrachte beschuldiging niet loochenen en gevoelde dat de graaf recht had op haar vertrouwen, maar toch mocht zij hem de waarheid niet zoggen. Wij zijn nog niet met elkaar ver loofd, Alfred, zegde zij bekommerd. Ik begin er aan te wanhopen dat de hinder paal die tusschen ons bestaat, ooit uit den weg geruimd zal worde». Ik moet u bekennen dat de beschuldiging van me vrouw Bienjour waar is Ik nam in den tuin van Montfagon afscheid van eenen man, op de wijze waarop zij dat be schreef. Was de man uw vader, Sofle of Priesterlijke Benoemingen. BISDOM GENT De Hoogeerwaarde Heer Vicarui-Kapi- tularis heeft pastoor benoemd van S Jan- Baptist te Gent, den E. H. Van Brabandt Baccalaurius in de Godgeleerdheidbe stuurder der Zuster s Theresianen te Au- denaarde. Uit Brussel en omstreken Een brutale kerel. Een zekere B..., die een winkel openhoudt in de Note laarstraat, had gisteren een erge woor denwisseling met Céline E..., dienstmeid in de Emiel Maxstraat. Toon hij het toppunt van zijn woede had bereikt,greep hij een ketel kokend water en goot den inhoud naar het hoofd van het jonge meisje, dat erge brandwonden bekwam. B..., werd sedertdien niet meer terugge zien, niettegenstaande al de pogingen van de politie om hem te vinden. Verdwenen. Vrouw Elvire Radoux, 28 jaar oud, wier echtgenoot bij hel leger is, en die slechts een heel wankelbare gezondheid geniet, is den 20 Februari uit haar hui» verdwenen onder voor wendsel dat ze zich in het hospitaal ging laten verzorgeu. Sedertdien werd ze niet meer teruggezien, zoodat men vreest dat ze zou zelfmoord gepleegd hebben. Gesnapt. De politie van Elsene heeft gisteravond in de Hoornatraat twee kerels opgepakt, die wegens kolendiefte op heeterdaad betrapt werden in het sta tion van Etterbeek. Men heeft bij hen een ganschen voorraad steenkool in beslag genomen, die voortkwam van vroegere diefstallen. Winkels geplunderd. Gisternacht zijn boosdoeners binnengedrongen in het magazijn van M. Demulder, Emiel Max straat. Zij hebben de hand gelegd op 6 dozijn gloeikousjes, 22 zakken erwten- meel, ryst enz., 55 blikjes, 4 flesschen pickels, 25 flesschen likeuren, azijn enz., 10 kilo koffie, 25 kilo suikerij, kaneel, zoetstok, zeep, thee, peper, kakao, bor stels, zilveren lepels en vorken en een gouden neusnijper. Een stoute diefstal werd ook in het magazijn van den heer Deforge, Terneu- zenlaan, gepleegd, waar 135 cigaren- kistjes, een overjas, bonten,een regenjas, stijfsel, zeep, koffie, suikerij, twee rin gen, een dasspeld en een armband werden geroofd. Gedurende den nacht zijn schurken bij eon winkelier van de K. Grauxpl. binnengebroken, en hebben er een hoe veelheid lijnwaad voor matrassen en wolgordijnen alsook enkele rollen was doek buitgemaakt. Bij M.R...,vleeschhouwer.Diamant- laan, heeft men gedurende den nacht een groote hoeveelheid vleescb gestolen. Verleden nacht is men bij M. Rudor, handelaar, Kroonlaan, ingebroken. Een sommetje van 2000 frank en vele juwee- len, vielen den dieven in de handen. Andere diefstallen. Van een steek- wagentje van M. D'Hollander, spekslager te Wolvertem, heeft men gisteravond een groote hoeveelheid zwijnenvleesch geroofd. Een schelm heeft 's nachts by vrouw Richard, zilveren lepels en vorken, spek, stroop en andere koopwaren gestolen. Bij vrouw Vandenborre, roofde men eergisteravond twee gouden uurwerken en kettingen, twee armbanden, twee borstspelden met diamanten, sigaren, spek, suiker enz. Toen Omer Van B..., wonende in de Doverstraat, zijn jas wilde aantrekken om zich van zijn kantoor in de fabriek De B..., Mariemont-kaai, naar huis te was hij een anderen bloedverwant vroeg de graaf. Neen, neen Ik kan u niet zeggen, wie hij was, Alfred wellicht zal ik nooit daartoe in staat zijn. Ik mag u de waarheid niet bekennen, al zou ik ook uwe liefde en uwe achting ef door moete verliezen. Zij hief hare blauwe oogen op, die wel is waar diepe bekommering, maar ook hare onschuld en zielegrootheid uitdruk ten. De graaf had nooit geloofd dat zij iets zou gedaan hebben wat niet mocht, en deze blik zegde hem, dat hij zich niet bedroog. Dan bewaar uw geheim, Sofle, zegde hij zacht, maar wanneer gij mijne hulp noodig hebt, moogt gij niet aarzelen er gebruik van te maken. En vertrouwt gij mij nog In zijne oogen las zij het antwoord. Ik hoop dat er een dag komen zal waarop ik u alles kan verklaren, zegde zij met eenen dankbaren blik. O Alfred, wanneer gij mij nog vertrouwt, in weer wil dat de schijn tegen mij is, dan zal ik moedig verder gaan. Zij spraken nog een wijl met elkaar. De graaf vroeg naar mijnheer Lepage en Sofle liet hem den laatsten brief van haren vader zien, die uit Athene gedag- teekend was en niets inhield wat op ha re zending betrekking had. Deze brief verdreef de gedachten van den graaf dat de man met wie Sofle 'savonds in den tuin begeven, bemerk te hij dat een laügevinger zijD brieventasch had bemachtigd waarin een som van 26i frank en belangrijke papieren staken. Uit Gent. Dronken. Zondag oui 4 1/2 uur 's namiddags, bevond zich de genaamde Vau Haolter Pieter, daglooner, wonende Verkenstraat, 10, in volledigen staat van dronkenschap in de Veldstraat. Hij wilde zich niet uit den weg maken voor de tram, zoodat deze moest stilhouden. De ontvanger maakte hem een opmerking. Van Haelter verbrijzelde vrijwillig een groote ruit van het tramrijtuig en einde lijk werd hij naar het politiebureel ge leid door een Duitsch soldaat. Hij werd in het gemeentevang opgesloten en proces-verbaal is opgemaakt. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht3 Vrouwelijk 9 Huwelijken. B. Guns, wever, met S. Van Mieghera, tw. F. Verhofstadt, landb., met M. De Baerdemaeker, dienstm. J. Van Laethem, snijder, mot J. Kiekens, zb. Overlijden». L. De Vleeschauwer, ra. Robijn», zb., 73 j., Langestr. P. Philips, m. Nys, huidev.g., 53 j., Ajuinstraat. M. De Gols, breister, 24 jGroenstraat. G. Lippens, kloosterzuster, 63 j Kapelle- straat. G. Geerom», kleerm., 22 j., Sint Jorisst raat. J. Van Yperseele, vr. Goeroms, xb., 64 j., St Jorisstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 4 Maart, M. Meganck, Leopoldstraat. VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. sijn dé BESTE geneesmitldelon voorzekor van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenaman smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spy «ver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. in dezelfde Apothook zijn te ve.-itrygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppols «tillen onmiddelyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kieken». Zekere remedie voor dau cholera der kieken», 1 fr. de 1/2 Uoo», 2 fr. de doos. van Montfagon gesproken had haar va der kon geweest zijn. Omstreeks tien ure, begaf Sofie zich naar hare kamer. Het vuur flikkerde hel der in de kachel en op den schoorsteen brandde een licht. Aan de kachel stond een leunstoel, dien haar tot rusten uit- noodigde, Alvorens zij echter ging zitten, viel haar hoog op hare schrijflade, die zij op lafei had laten liggen. Zij bemerkte dat alles niet in orde was zooals zij het verlaten had. Het slot der lade was naar het scheen met eenen valschen sleutel ge opend en alle papieren waren doorsnuf feld. Blijkbaar had men deze brieven, slechts afkomstig van hare vroegere gou vernante, in banden gehad. Het geheel zag er overigens uit alsof iemand de pa pieren door elkander geworpen en ze in derhaast weer verborgen had. Dat is het werk van Filip Piron, dacht Sofle. Hij is zeker overvallen ge worden en heeft maar zoo goed en zoo kwaad als het ging alles weggestopt. Het is goed dat zich in de lade geen porrtet en geene brieven van mijnen vader bevon den. Zij legde de papieren weer netjes op orde, onderzocht het laadje van den se- kretaire, dat bijna geheel leeg en waarin niets verdachts te bespeuren was ver volgens zag zij haren koffer na. Ook de ze was blijkbaar met eenen valschen sleu tel geopend en doorsnuffeld. Zij nam er stuk voor atuk uit, om het er weer orde- gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven. Facturen, Mandaten, Wissel», Trouwbrieven, Doodbrieren en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Register», Etiketten, enz enz., in een woord, met alle» vrat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijten. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachraachien eene maand op proef in geheel België en betaal lelf de vervoerkosten been en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijien aan Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... YflK DE PÜTTE-GOOSSEKS Korte Zoutstraat, 31, Aalst School- en Bureelgerief, Cahiers 18 cen tiemen 't stuk. Porte-Feuilles in alle soorten, Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens. Boeken om Duitsch, Fransch en Engelsch te leeren zonder meester, door Vervarcke, prijs 3,00 fr. en 3,50 fr. HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen lijk in te leggen. Op den bodem vond zij in een hoekje eene fraaie kostbare bro che, welke zij denvorigen dag mevrouw Bartineux had zien dragen. Haar schrik over dezen vond was on beschrijflijk. Zij twijfelde er geen oogen- blik aan of Filip Piron had de broche ge stolen en in haar koffer geborgen om de verdenking van diefstal op haar te laden, wellicht zelfs om haar in de gevangenis te voeren. Het koude zweet brak haar uit cn als vernietigd; viel zij op eenen stoel neer. Hoe kon zij hopen haar werk tot een goed einde te brengen, daar zij bij elke schrede door vijanden werd geslagen en vervolgd, vijanden die alle middelen aan grepen om haar verdacht te maken en te doen wegjagen en die zelfs misdadig genoeg waren om haar schuldig te doen schijnen. Zij durfde zich niet over den be diende bij den graaf beklagen, zelfs me vrouw Bartineux mocht zij er geeno ken nis van geven want hoe kon zij de vij andschap van den bediende verklaren, zonder zich zelve te verraden? Zij moest de broche weer naar hare be schermster brengen. Zij stak ze in de zak en ging naar de kamer der oude dame, die zij naar haren toestand vroeg. Zij vond gelegenheid de broche in een klein juweelen doosje te leggen, waaruit Filip ze ongetwijfeld had weggenomen. Daar na keerde zij geheel verlicht terug. In den gang ontmoette zij haren vijand. Af deeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leoningen toe aan 4 0/0 's jaars, t« waarborgen door grondpanden, hy- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leonin gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 jaar», en uitbetaling d«r Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven on Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den yzorenweg en tramways. Hoofdaobmt Aug. DE WINTER, NieuwstraatAalst VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelyktiche betalingon voor Eerate Commu nie, Huwelijk, ens. N. ii Agenten worden gevraagd, tich te wenden op bovengomeld adrea. In zijne oogen lag eene onverholen vreugde. Zijn snood plan werd door haar bezoek bij mevrouw Bartineux begunstigd. Hij groette diep en ging verder. Wat zal hij doen als hij ondervindt, dat zijn aanslag mislukt is dacht Sofle, toen zij weer in hare kamer was terug gekeerd. Ongeduldig wachtte Filip Piron den volgenden dag op het bericht over het verdwijnen der broche van mevrouw Bartineux. In spanning dwaalde hij het geheele huis door, luisterde overal waar twee dienstboden met elkander praatten; maar niemand wist dat er iets buitenge woons was voorgevallen. Eerst des a- vonds zag hij mevrouw en hij stond ver stomd toen hij de broche op de borst der oude dame bemerkte. Sofie was den volgenden dag buitenge woon op hare hoede zij onderzocht el- ken avond alles, doch vond niets dat haar niet toebehoorde. Mevrouw Bartineux begon al dadelijk meer van het meisje te houden en dacht er met schrik aan, dat zij spoedig naar mevrouw Mixtome zoo terugkeeren.Sofle was zoo lief en zacht, zoo natuurlijk en zoo oprecht deelnemend in haar lijden dat mevrouw besloot haar voor altijd bij zich te houden, indien het haar mogelijk was. (wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3