Robert Van de Lanotte bs muEmiihm OP ZEE. Een en ander. im DE IPHTTE-QQiDSSEHS Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, taliaansche Oorlog Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Zondagrust. Grondkrediet van België WISSELAGENT Bloedzuiverende Pillen ALGEMEENE -le llen rout. Ten Westen van Bitolia schermut- enielingen van patroeljen. Onze poslen rei lamen een Fransche patroelje gevangen, i het Wardar-dal, werkzaamheid van e vliegtuigen. In de vlakte van Seres, evendige patroelje-aktie. Een Engelsche ompagnie" met. machiengeweren rukte egen het dorp Kaj Koepri op. Zij werd Jqj oor het vuur van onze posten ontvan gen en moest in de richting van het dorp .umli vluchten. SOFIA, 7 Maart. Officieel Over heel het front zwak geschut- en oachinegeweervuur.Een Engelsche kom- agnie beproefde ten Westen van het loiran-meer tegen onze posten op te •eden, maar werd door ons vuur ver reven. Oostenrijksch - Hongaarsch Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 7 Maart. Officieel Aan het Oostelijke stuk van het Tirool- ;he front is in verschillende sectoren met oor de Oostenrijksche wapenen goeden Üoop gevochten. Een vijandelijke afdee- ng, die tegenover onze «tellingen aan en mond van de beek Ma«o van leer rok, werd verjaagd. Twee aanvallen, in nacht door de Italianen op onze stel- ogen in het Costabellagebergte gedaan, lislukten door den taaien tegenstand an^onze troepen. Een vijandelijke aan- alspoging tegen den Monte Sief zonk Beds in ons spervuur ineen. Een daar tot itploffing'gebrachte'mijn,'die op onze tellingen was gemunt, beschadigde Heen de Italiaansche. In den grond geboord. Kristiania, 5 Maart. Het vice-kon- ulaat van Noorwegen to Lerwick seint at een Duitsche Duikboot op 1 Maart de ark Norma uit Lillesand, door ge- chutvuur lot zinken heeft gebracht. Een in is verdronken en een man licht skwetst.Het vice-konsulaal te Queen- own seint, dat de hark Storeness it Kristiania, op 1 Maart ter hoogte van insale door een Duitsche duikboot in en grond werd geboord. De bemanning te Kinsale aan land gezet. De onlusten op Kuba. Volgens een bericht uit Berno aan de Frankfurter Zeitung namen de Veree- igde Staten de bescherming over der andgenooten van het Vierverbond op tuba enzetteden om die reden eene nieu- reafdeeling Amerikaansche zeesoldaten inland. Eene Pauselijke gift. Z. H. de Paus heeft eene som van 0.000 frank ter beschikking doen stellen an Mgr. Heylen. De bisschop van Na- aen zal daardoor de ellenden der katho- ieken van de provincie Namen kunnen erlichten. De bisschop, bij het ontvangen dier gift eeft den volgenden brief aan Benediktus [V laten geworden Ik ben diep getroffen; door uwo gift, relke een bewijs te meer is uwer bezorg- leid jegens de Belgen en uwe rechtzin- ige deelneming in huD lijden. Ik heb het'telegram van uwe Hoilig- leid op den predikstoel 'afgelezen in te- enwoordigheidj van duizenden geloovi- en. Vele aanwezigen weenden en al de arten waren vervuld met erkentelijk en hoop]». uiten alles had gadegeslagen Een oogenblik zat Solle als verlamd, iaarna staarde zij in het salon, naar mé- Touw Bienjour, die-het meije scheen te lebben vergeten en naar eenen groep zat e kijken aan het andere einde der zaal. ij liet den blik gaan door de zaal en zag at niemand behalve zij, den man daar luiten had opgemerkt. Nu ademde zij Weer vrijer. Men kon hem echter elk oogenblik in it oog krijgen, daarom moest zij naar ïem toe, om hem op het dreigende ge- raar van ontdekt te worden opmerk- Eaam temaken. Zij kon de zaal niet doorgaan, zonder ie aandacht te wekken. Zij stond op en rok de gordijnen dicht, zoodat niemand laar kon zien. Haar vader was, ver schrikt, teruggeweken hij scheen haar «rst op te merken toen zij hare plaats rerliet. Sofle opende zacht het venster !o sprong er uit in den'tuin. t Was stikdonker. Zij sloot voorzich tig het venster en riep zacht Vader vader Sofle fluisterde eveneens zacht de stem van haren vader uit het struikge- as. Sofle spoedde zich tot hem en hij sloot laar in zijne armen. Kom meê naar de klippen, fluisterde aj. wij zijn daar veiliger. Haar vader nam haar bij de hand en aj begaven zich naar de klippen, waar Een aanbod van 5 miljards door de New-Yorksche banken. Men meldt uit Parijs Le Matin verneemt uit New-York De groote New-Yorksche banken hebben den voor zitter en het bestuur in Washington medegedeeld, dal zij bereid zijn, voor de opening der vijandelijkheden aan de Bondgenooten 5 miljards frank zonder kroos ter beschikking te stellen. Engelsche officieren als bevel hebbers der Portugeesche havens. Uit Amsterdam wordt aan de Vos- sische Ztg. gemeld: In toongevende Londensche kringen wordt bekend dat in Portugal in de laatste weken weer op verscheidene plaatsen van het land on lusten plaats gehad hebben,die van mui terij in 't leger vergezeld waren. De bevelhebberschappen zijn uu dien te gevolge aan Engelsche marine-officie ren uit Gibraltar opgedragen, vooral daar Portugeesche matrozen de oorlogssche pen bijna onbruikbaar gemaakt hebben. Holland verbiedt zijne havens aan een bewapend handelsschip. Uit den Haag wordt aan de Frank furter Zeitung gemeld Het Engelsche koopvaardijschip Prinses Melila liep heden vroeg in Hoek van Holland binnen. Do overheden ontdekten, dat kanon nen aan boord tot verdediging opgesteld waren. Het schip moest op bevel der Holland- sehe overheden aanstonds de haven weer verlaten. Japansche munitie voor Rumenie. De Neue Zurichor Zeitung verneemt uit TokioDo Japansche ministeriën van oorlog, landbouw, handel en verkeer kwamen overeen voor het overnemen van Rumecnsche hestellingen van kan- nonnen, geweren, amminutie en patro nen voor eene totale waarde van 30 mil joen yen. Koenraad von Hörtsendorff tegen Italië. Do Kölonische Volkz. verneemt uit Zwitserland De Italiaansche pers drukt de vrees uit dat veldmaarschalk Koenraad von Hötzendorff, tot het offensief tegen Italië bestemd is. De Secoio schrijft deze aanduiding de hoogste beteekenls toe. De toestand bij Görz. Pesti Naplo schrijft van de stand plaats Barswic met, toestemming van het Oorlogspenkwalior over den toestand bij Görz. Onze stellingen strekken zich 1200 tot 1500 m., voor de.stadruit deze wordt ten volle door onze kanonnen heheerscht enkel het deel achter Gastell schijnt eeni- gerwijze boschut. Daar moet zich de Italiaansche divisie staf en de militaire bureelen bevinden. In den sok tor van Görz is een buiten gewone byeentrekking van Italiaansche artillerie duidelijk te onderscheiden. Alle teekens spreken daarvoor dat het begin van den tienden Isonzoslag nog enkel eene kwestie van dagen is. Priesterlijke Benoemingen. BISDOM GENT De Hoogeerwaarde Heer Vicaris Kapi- tularis heeft pastooiN benoemd te Ever- gein, den Eerw. Heer Rombaut, leeraar van godsdienst bij de Staatsnormaal school te Gent, in vervanging v;in den E. H. Roosens, die om ziekelijkheid zijn eervol ontslagrbekomt. zij zich op een veilig plaatsje nederzet ten. Hier verweet Sofle haren vader zijne onvoorzichtigheid. Ik heb mij onkenbaar gemaakt, zegde mijnheer Lepage. Ik begrijp niet dat gij mij herkend, Sofle... Ik wist dat gij het waart, ofschoon ik uwe trekken niet duidelijk kon onder scheiden. Het is zoo donker, dat ik uwe verandering nog niet bemerkt heb. Zij zag hem uivorschend aan en het bleek haar nu dat hij veranderd was zij kon echter niet zeggen waarin deze ver andering bestond. Ik heb mijn gelaatskleur bruin ge maakt en haar en baard zwart geverfd, zegde mijnheer Lepage gij zoudt mij over dag niet herkennen, Sofle. Ik zou uwe blauwe oogen altijd her kennen en moet u zeggen, dat deze u zou den kunnen verraden. Ik draag eenen bril om ze te ver bergen, zegde haar vader. Maar als iemand uit het salon u bemerkt had In mijne ontroering vergat ik alles O,, Sofle, wat is zij schoon achtien ja ren geleden was zij nog slechts een meis je en nu is zij eene vrouw, doch ik ben zoover van haar verwijdert als de avond ster ginds in het westen O vader, lieve vader O nooit, heb ik zoo zeer gevoeld wat ik verloren heb Hij stond daar en staarde droomend over de zee. Zijn zielenlijden was te groot dan dat hij het in woorden kon uitdruk ken. Een diepe zucht steeg uit zijne borst op toen hij wanhopend verder ging. Heb ik nog niet genoeg geleden Wiens schuld is het dat ik een misdadi ger ben Wie de werkelijke moordenaar ook moge zijn, dat de vloek des hemels hem trefle Sofle hing angstig aan zijnen hals. Nooit had zij haren vader zoo gezien. Ha re tranen en hare afgebroken woorden brachten hem weer tot zich zelf. Mijn arm kind, mompelde hij lief kozend, ik weel dat het u doet lijden. God vergeve mij dat ik uwe smart nog vergroote. Sofle trok hem weer zacht naast zich Vertel mij iets van u zei ven vader, zegde zij, om zijne gedachten weer van zijne verloren echtgenoot te brengen. Zijl gij te Parijs geweest ja ik vertrok den dag na onze bij eenkomst met den eersten trein der waarts, en begaf mij naar een hotel, waar alle volken van Europa logeeren. Daar ben ik zeker dat men mij niet meer aandacht schenkt dan eiken anderen vreemdeling. Ik hield mij ziek en bleef op mijne kamer. Gisteravond verliet ik Parijs en kwam hier een uur geleden aan. Ik vreesde dat gij dezen avond naar Charlemont zou komen en dan hadde ik u niet gezien. Ik heb u iets gewichtigs Schrikkelijk ongeluk te Gent. Een vrouw door een tramrijtuig doodgereden en een andere erg gekwetst. Dijnsdag namiddag werd de volkrijke wijk der Brugsche poort in ontroering gebracht door een schrikkelijk ongeluk. Een weinig voorbij de kerk van St- Jan-Baptisl werden twee vrouwen ge zusters, door een tramrijtuig, komende uit de richtiug van den Brugschen steen weg, omgeworpen en overreden. Een der vrouwen werd gedood de andere doodelijk gekwenst. Het was romd 3 1/2 toen de gezusters Marie Taeleman, echtgenooto Jan Van Tuyckom, 34 jaar, huishoudster, wonen de Drongenschon steenweg, 1 in de her berg De dubbele ladder met hare zus ter, de 22 jarige Irma Taeleman fabriek werkster wonende Haspelstraat, 41, langs den Brugschen steen w., kwam aan gestapt. Beide vrouwen stapten langs de tram baan. Uit de richting van den Brugschen steenweg kwam een tramrijtuig aangere den op het zelfde oogenblik kwamen uit tegenover gestelde richting eonige wagens aangereden der Duitsche bezet ting. Door het gedruisch verwezenlijkt door het voorbijrijden van «caissons» hebben de vrouwen denkelijk den tram niet ge hoord. De u wattman deed al het mogelijke om te stoppen, doch te laat. Beide vrou wen Verden omgeworpen en verdwe nen onder het voorste deel van het tram- rijtuig. Een onbeschrijfelijk paniek ontstond onder de toeschouwers men snelde de slachtoffers terhulp, doch men moest het rijtuig opheffen om de ongelukkigen er van onder te halen. Spoedig was dokter Rysenaer ter plaats, alsook de eerw. heer onderpas toor Braet. De slachtoffers werden in het stempelbureel binnen gedragen en de noodige zorgen toegediend. Vrouw van Tuyckom, wiens echtge noot, soldaat is bij het Belgisch leger en gëinterneerd in Holland, moeder van twee kinderen, oen jong.m en een meisje, wederkeerig V en 7 jaar oud, had eone afzichtelijke wonde aan het voorhoofd daarenboven had de vrouw erge verwon dingen bekomen over gansch het lichaam. Een half uur later bezweek de ouge- lukkige aan hare wonden. Do zuster Ir ma Taeleman, wonende bij hare ouders, Haspelstraat, was ook erg gekwetst. Het meisje werd in hopeloozcn toestand naar het gasthuis overgebracht. Het lijk van vrouw van Tuyckom werd naar het doodenhuis overgebracht. De kindoren van het eerste slachtoffer zijn door de ouders der vrouw opgeno men. Een rechterlijk onderzoek is ingesteld. Uit de Kempen. Nachtelijke bloedige ontmoeting. Een dezer nachten reed een geheimzin nig rijtuig op den kiezel weg van Landen, toen het opgemerkt werd door twee ko- miteitbedienden. Deze ten rechte of ten onrechte gissende de hand te leggen op een smokkelaarsgespan, sprongen er op, met het doel do waren te onderzoeken en de schuldigen desnoods aan te houden. Het beviel hen uitermate slecht, want werden door de inzittende voorlieden zelf aangevallen en deerlijk afgeslagen. Een der benenden kon de vlucht nemen over de velden, doch zijn makker bleef in deerniswaardigen toestand liggen. Schrikkelijk ongeval. In de ge meente Wosemaal gebeurde een vreese- lijk ongeluk, 's Winters blijven de kinde ren, die ver van het dorp wonen, ge- gelast men zich met alle «lach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwhrieven. Dooübrieven en Beeldekens, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steeudrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedig* bedisning en gematigde prijzen. woonlijk in de school gedurende de mid dag uren ze brengen dan hun boter hammen mee en veroberen hun mager middageten bij de warme kachel. De kleine Bernardine St.., 12 jaar oud wakkerde met den stoofhaak het vuur aan een groote vlam sloeg langs onder uit het luchtgat en stak de lichte kleede- reil van het arm meisje in brand. Wan zinnig geworden bij het zien der vlammen snelde het kind al schreewende den Leu- venschen steenweg op. Feller en feller laaiden de vlammen naar maten ze voort liep. Plots struikelde het ongelukkig kind en bleef op de straatsteenen liggen. Niet tegonstaande de beste geneeskundige zor gen, bezweok het rampzalig slachtoffer aan de bekomen brandwonden. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 1 g Vrouwelijk 7 Overlijden*. F. De Glercq, vr. Ruyssinck, zb., 90j., Ouden Denderm.sch.st. M. Glénisson, 13 j., Statieplaats. P. Meert, wed. Rabier, wever, 70 j., Leopoldstr. F. De Pauw, fab., 29 j., Nieuwstraat. J. Van Vaerenbergh, wed. Roelandt, zb., 73 j., Beekstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende apotheek, Zondag 11 Maart, M. Rcnneboog, Nieuwstraat. Af deeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woonc inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 0/0 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- potheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. I Fotografie I B. WILLEMSEN j I HOPMARKT. O oKunst Portretten en andere. Matige prijzen.® ®9®®®®®® te mede tedeelen. Mijne gelijkenis op u heeft Filip Piron op uw spoor gebracht De man die gij ;in Griekenland zaagt was Jan Piron.... Hoe weet gij dat Sofle vertelden haren vader het tooneel dat zij in de kapel had bijgewoond. Ik geloof vast, dat Filip Piron de justicie van uw aanzijn kennis heeft ge geven en deze nu onderzoekt waai' gij verblijf houdt, voegde Sofle er bij. Hij is een slechte mensch en zal alles doen wat hij kan, om u gevangen te doen nemen. Verlaat Frankrijk toeh spoedig In Spanje, Italië of Duitschland zou ik niet veiliger zijn. Indien ik naartZuid- Amerika ging zou men weldra mijn spoor vinden. Ik moet hier blijven en al les wagen, of ik ben verloren. Noch Sofle, nog haar vader wisten iets van het onheil dal hun boven het hoofd hing zij zagen hel dreigend ge vaar niet dat hoe langer hoe meer hen naderde. Sofle ging voort met over Piron te spreken, over zijnen aanslag tegen haar en het verijdelen daarvan. Ik geloof thans met u dat Filip Pi ron de ware moordenaar van uwen oom is, zegde haar vader. Maar hoe zullen wij zijne schuld bewijzen Het is reeds veel dat wij naar onze overtuiging den waren schuldigen heb ben gevonden, antwoordde Sofle. Het Esplanadestraat, Q AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad. Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT Apotheker, Botermarkt, Aalst Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speon, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apothook zijn te ventrjjgen Remedie voor Ekstoroogen 0,50, fandpyn stillende druppels stillen onmiddelyk do tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van kooien on merrieön. Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera dor kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. IAATSCH APPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongolukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den yzorenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met wo- keljjksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, zich te wenden op bovengemeld adres. andere volgt later, ik zal goed uit mijne oogen zien. .3Maar ik mag u niet langer aan de listen en lagen van dezen ellendeling blootstellen Ik ben op mijne hoede, vader. Zijne vijandschap vrees ik het minste. Ik heb meer zorg voor u dau voor mij zeiven. Ik geloof dat wij verkeerd hebben gedaan, met ons plan uit te voeren en naar Frankrijk te komen, zegde Lepage. Wij zijn beiden in gevaar, gij zoowel als ik. En gij, Sofle hebt eene moeder ge vonden die niet van uw aanzijn weet, om haar terstond weer le verliezen. Arm kind Indien wij eens samen trach ten te ontvluchten Piron zou ons vervolgen het is to laat, voor mij valt er aan geen terugkeer moer te denken Kunt gij blijven als uwe moeder met den markies trouwt vroeg mijn heer Lepage. Neen, vader, dan ga ik van hier. Lieve vader, zij hield zooveel van u, laat mij haar liet geheim mededeelen. -- Zijt gij zinneloos, Sofle l Haar zeg gen dat ik leef, wanneer het een geluk voor haar is mij dood te wanen Eens hield zij van my, maar nu ben ik dood voor haar. Haar zeggen dat ik leef. Neen, neeu„ Sofle zij mag het niet weten, alvorens mijn naam gezuiverd zij (wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3