BusH- Dultt Oorlog. Oorlog io oen Osman Oorlog Io Moge Wie is de moordenaar OORLOGSBERICHTEN In België en Frankrijk Italiaansche Oorlog DE TOESTAND REVOLUTIE IN RUSLAND. toelating te bekomen deze haringen naar België te mogen zenden. Ingeval dat men het eens wordt, zullen de haringen aan het Nationaal Komiteit verkocht worden aan 25 centiem per stuk. Wij hopen dat de onderhandelingen een gunstig gevolg zullen hebben, want het volk, dat zwaar door den oorlog beproefd is, zou zeker tevreden zijn deze viscli to mogen ont vangen met het kleine rantsoen eet waren. Terugkeer van BernstorfT. Kopenhagen, 13 Maart. Graaf en gravin BernstorfT, met de hoeren en damen van het Duitsche gezantschap en van het konsulair korps, zijn heden mor gen te 7 3/4 uur in byzondcren trein naar Berlyn vertrokken. Aan de statie bevon den zich om afscheid te nemen de leden van het Duitsche gezantschap, van het algemeen konsulaat en de vertegenwoor digers der Duitsche kolonie. Berlijn, 13 Maart. Gezant graaf BernstorfT zal hodon avond hier aanko men. Gezant Gerard. Key-West, 13 Maart. Gezant Gerard is liier aangekomen. Met den trein zal hy zijne reis naar Washington voortzetten. De houding van China. Volgons de laatste berichten over do politieke krisis is de houding van den voorzifter, over de kwestie der Chi- neesch-Duitsche betrekkingen, aarzelend gebleven. Hij kwam op togen het besluit van den ministerraad, de betrekkingen met Duitscbland af te breken en daarbij desbetreffende maatregelen te gebruiken, waardoor ook gedacht werd aan de mogelijkheid der aansluiting bij do En tente. De voorzitter verklaarde dat hy alleen het recht heeft den oorlrg te ver klaren. Hij gelastte eindelijk den onder voorzitter Fengkuotchang met de oplos sing der krisis. Deze reisde naar Tientsin om den minister-voorzitter to bewegen zijn ontslag in te trekken. De poging van den ondervoorzitter zou gelukt zijn. De minister-voorzitter keerde lieden avond terug naar Peking. Wilsons nota over de bewapening der handelsschepen. Bazel, 14 Maart. Men meldt uit New-York De tekst door 'l Saalsdepar- teraent openbaar gemaakt, der nota van Wilson, aan de vertegenwoordigers en Gezanten by de Amerikaansche Rogoe- ring afgevaardigd, betrekkelijk de bewa pening der Amerikaansche schepen, luidt: Ingezien de raededeeling door Duitsch- land op 31 Januari gedaan, volgens wel- ko alle vaartuigen der oorlogvoerende en neutralen, die aangetroffen worden in eeno nader beschrevene strook, zullen in den grond geboord worden zonder voor afgaand onderzoek en zonder dat maat regelen voor de voorafgaande redding der passagiers zullen genomen worden, hooide Regeerinc der Vereenivde Slater besloten, aai óp alle Amerikaansche han delsschepon, die io gezegde strooken ver- keeren, eene gewapende wacht zal inge richt worden, welke de schepen en het leven der reizigers zal beschermen. - Men besluit uit deze verklaring dat de kannoniers aan de Amerikaansche Han delsmarine zullen gegeven worden en dat deze met kanonnen voor de verdediging noodig zullen uitgerust worden. Geneve, 13 Maart. Zooals aan Le Petit Parisien verzekerd wordt door zynen briefwisselaar uit Washington zul len de eerste Amerikaansche bewapende handelsschepen noch voor het einde der week New-York verlaten. Het oorlogsgeval zou zich veel eerder kunnen voordoen dan algemeen aange nomen worden. Betooging der Werklieden- vereenigingen De Amerikaansche Werklieden voree- nigingen hebben zich door mond hunner vertegewoordigers eenparig aangeboden voor allen noodigen arbeid, bij geval de Vereenigde Staten moesten in den oorlog verwikkeld worden. Graaf BernstorfT. Berlijn, 13 Maart. De Duitsche go- zant in de Vereenigde Staten, Graaf Bern storfT, en zijne gemalin, zijn heden avond in de Statie van Stettin aangekomen. (73* Vervolg.) Maar als zij het weet. zal zij den markies van Charlemont niet trouwen. Ik geloof niet dat zy van hem houdt en meen dal de volgende maand het huwelyk plaats heeft. De volgende maand, herhaalde mijnheer Lepage met toonlooze stem. De volgende maand zal mijn naam gezuiverd zij of ik ga weer in ballingschap, voegde hij er bij. Eene zaak is zeker, Sofle. De smaad, dat uw vader wegens eene mis daad veroordeeld werd, ofschoon hij er onschuldig aan is. zal u gespaard blijven. Keert gij naar Parijs terug, vader Ik ben daar veiliger dan ergens anders. Graaf Bcaucourt sprak mij over eene geheime plaats in de oude kapel. Hy zegde dat niemand haar kende dan uw broeder en gij. Zoudt gij daar geenc schuilplaats kunnen vinden Lepage verschrikte hevig. Misschien, zegde hy. Ik had het geheime kabinet vergeten. Maar het wordt laat. Men zal u missen. Hoor ik niet een rijtuig Het zal het ekwipagie van Charle mont zijn, die naar huis terugkeert, zegde Softe. Ja, ik moet gaan. Ik mag dus mijne moeder het geheim niet mede- deelen Spanje en de verscherpte duikbooten-oorlog. Berne, 13 Maart. Bladen vanLyon melden uit Madrid, dat de Spaansche stoombooten Isleno en Formentira» hebben bevel gekregen de havens van het eiland Malorca te bewaken, met het doel le beletten dat Duitsche en Ooslen- ryksche duikbooten er zich bevoorraden. De Spaansche kruiser Estramadura» alsook verscheidene torpedobooten zijn ter kunstbewaking naar Malorca gezon den geworden. Herkiezing van Carranza als president. Parijs, 14 Maart. Dc New-York Herald bericht dal Carranza zonder eenig incident president der Mcxikaansche re publiek werd herkozen. De Vereenigde Staten en Mexiko. Amsterdam, 14 Maart. Havas meldt: Bij Philadephia zijn de draden en ook de wissels der groole spoorlijnen van Peusylvania en andere grensplaatsen ver nield geworden. Revolutie in Peru. De Parijzer New-York Herald ver neemt over New-Orleans dat in de Peru viaansche republiek eene revolutie is uit gebroken. Er hadden hevige gevechten plaats. De zuster vau generaal French slachtoffer van den oorlog. Uit Londen wordt gemeld dat de zustor van generaal French, miss Harly, Dins dag den dood gevonden beeft, als zij in eene venster stond van hare woning in Monastir. Een vijandelijke granaat ontplofte dichtbij haar venster. Een splinter trof Miss Harly aan het hoofd en bracht den dood teweeg. Herneming van het schepenver keer tusschen Zweden en Holland Slocholms dagblad verneemt uit Goltenburg, dat men daar het plan voor- uitzet do scheepvaart tusschen Holland en Zweden te hernemen. Twee nieuwe vuurschepen zullen door de vrije strook tusschen het Duitsche en het Engelscho spergebied don wegwijzen. Samenkomst der Staats-opper- hoofden van de Bondgenooten landen Bladen van Sl-Pelersburg brengen het bericht dat op uitnoodiging van den Tzar binnen kort eeno samenkomst van alle Staats-oppcrhoofden der Entente-landen zal plaats hebben. Aan de KÖlnische Zeilung wordt van de Zwitsersche grens gemeld De Parijzer bladen melden De Fran- sche ministers Ribot, Liautey, en Albert Thomas zijn Maandag naar Londen ver trokken om met de Engelscho Regeering, besprekingen to houden. Do onderhandelingen zullen, naar men voorziet verscheidene dagon duren. China en de Oorlug. Reuter meldt uit Peking dat de kamer der afgevaardigden in geheime zitting de politiek der regeering met inbegrip der breuk van de betrekkingen met Duitsch- land heeft goedgekeurd met eeno meer derheid v^n 300 stemmen. Ontdekte broodwoeker. De policie van St-Gillos-bij-Brussel, heeft zooals Quotidien meldt, ontdekt dat tusschen Brussel en Waterloo een belangrijke broodhandel gedreven werd. I)c policie bewaakte daarop den trap van den Waterlooschen steenweg, aan den hoek der Brugmanlaan en ontdekten tien mannen die 200 brooden naar Water loo en omtrek brachten. Zij kochten het brood van brooduit voerders der stad aan 1,50 fr., en ver kochten bot in de dorpen aan 4 tot 4,50 fr. Het brood is aangeslagen en aan de gemeentelijke kantien besteld. Teekenexamen. Eon bijzonder examen tot het bekomen van het diploma voor het teekenonder- wijs in de Middelbare Staatsinrichtingen zal te Gent op 2 April en volgende dagen plaats hebben voorde kandidaten uit de Etappe, die geen deel hebben kunnen ne men aan het examen te Brussel op 22 Augustus 191G. Het examen kan naar keus der kandidaten in het Fransch of in het Nederlandsch afgelegd worden. Als didaktische proef zal eene les moeten ge geven worden in het Nederlandsch en eene in hel Fransch. Ook andere kandidaten dan die, welke ingeschreven ware a voor het examen te Brussel, kunne?', aan het examen te Gent deelnemen. Hunne aan vraag daartoe zal aan 't Mi nisterie van Wetenschappen en Kunsten, Waterworktuigstraat. 14, Brussel, moe- ton ingezonden worden vóór 20 Maart aanstaande. De wegvoering van Belgen geschorst. Berlijn, 14 Maart.Belgen van naam van verschillende politieke richtingen hebben zich onlangs tot den keizer ge wend met het verzoek om de wegvoering op groote schaal van Belgische arbeiders naar Duitscbland te doen staken en de daarheen gebrachte Belgen naar hun land le laten terugvoeren.De onderteekenaars van het verzoekschrift is nu meegedeeld dat de keizer de kenbaar gemaakte wen- schen door den gouvorneur-goneraal en de andere betrokken overheidspersonen grondig laat onderzoeken. Hij behoudt zich een afdoende beslissing aangaande dat onderzoek voor. Inmiddels heeft de keizer echter beschikt, dat de menschen, die ten onrecht ats werkloos naar üuitsch land zijn overgebracht, voor zoover dat nog niet is gebeurd, onverwijld naar België kunnen terugkeeren en dat wer- kelooze Belgen tot nader order niet meer met dwang naar Duitscbland worden gestuurd. - Neen. zeg het niemand. Ik zal u op Charlemont weerzien en dan vernemen hoe de zaken staan. Kom mijn kind, gaan laat ons. Sofie nam den arm van haren vader en beiden keerden naar het huis terug. Zij waren weerdicht bij het venster van liet salon, toen zij haastige schreden hoorden en plotseling twee personen voor hen stonden Filip Piron en Johanna. Men had Sofie vermist. Mevrouw Mix tome was ongerust en gelastte eenon bediende haar te zoeken. Hij keerde terug met de boodschap dat juffrouw Lepage nergens te zien was en misschien wel op de klippen verongelukt kon zijn. In doodelijken angst snelde, graaf Beau- court naar de rotsen, de bedienden zochten in het park en in den tuin, en te midden der algemeene opschudding, was Sofie onwetend in de handen van haren vijand geraakt. Hier is mojuffer 1 riep Johanna juichend. O, mejuffer, wat waren wij ongerust Maar wie is dat riep Filip Piron, zyne lantaarn oplichtend, om mijnheer Lepage te bekijken. Sofie verzocht haren vader, in het Grieksch, heen te gaan. Toon Filip de lantaarn ophief sloeg Lepage hem die uit de handen alvorens zijn vijand zijn gelaat kon zien daarna verdween hij. Groote God stamelde Johanna. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 15 Maart. Officieel Bij regen weder bleef hot geschutvuur in de meeste sektoren zwak. In Champagne konden Fransche aanvallen op de Noord westelijke helling van hoogte 115, ten Zuiden van Ripont, in ons vernietigend vuur zich niet ontwikkelen. Verkenners- aanvallen in het Sommegebied en op den Westelijken oever van de Maas, waar een Fransche veldwachl, ten Zuiden van Cumières,door flink aangrijpen by holder weder genomen werd brachten ons een aantal gevangenen op. Uit Fransche bron PARIJS, 14 Maart. Officieel. De Franschen hebben door middel van bomaanvallen hun vooruilgang voortge zet in de streok van Maisons de Cham pagne in weorwil van het verwoede bombardement des vijands, die tranen verwekkende granaten gebruikto. PARIJS, 15 Maart. Ten Oosten van Oise heeft een overval, door de Fran schen uitgevoerd in de streek van Mou- lins-sous-Touvent dezen toegelaten ge vangenen te nemen. Verschillende Duit sche pogingen tegen de kleine Fransche posten in de buurt van Vigré ten Westen Navarin in Argonnen zijn onder het P« rtusolnr Iu dO'SU'COK vail Maison de Champagne is de geschutstrijd tamolijk bedrijvig geweest. Niets te mel den van het overige front. Uit Engelsche bron. LONDEN, 14 Maart. Officieel. Benoorden het dal der Ancre is de Brit- sche linie over een frontbreedte van meer dan een anderhalve mijl ten Zuidwesten en Westen van Bapaume vooruitgescho ven. Wij maaktea eveneens opnieuw en wel aan een front van over een kilome ter breedte vorderingen op het gebied der vijandelijke schansen ten Zuidwesten van Essarts. In den loop van den dag heeft een vij andelijke orcrvalsgroep niet tol onze linies kunnen doordringen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 15 Maart. Officieel Front van gen. veldm. Prins Leopold van Beieren Bij Witonicz, aan de Stochod en bij Jammica, ten Zuiden van den Dnjester, werden ondernemingen van aanvalstroe- pen met volkomen sukses uitgevoerd meer dan 100 gevangenen en verscheidene machinegeweren en mynwerpers konden binnengebracht worden. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 14 Maart. Officieel De gisteren gemelde ondernemingen Een man, mejuffer Filip nam de lan taarn weer op en grijnslachte. Het is haar vader, sprak hij bij zich zelf. Hot is de voortvluchtige Alexe Mixtome. Waarom dacht ik er ook niet onmiddelijk aan, dat hij zijne dochter naar Frankrijk zou volgen? Hij heeft zich in het hol van zynen vijand ge waagd. Hij kan mij nu niet meer ontko men. Ik zal het wild in de val drijven. XXVI Heer en Dienaar. Filip Piron deed geene enkele poging om den vluchteling te vervolgen ook had hij besloten zijne vermoedens voor zich te houden. Noch juffrouw Lepage, noch Johanna mochten weten dat hij de zen man kende. Hij scheen den uitroep van Johanna als eene voldoende verkla ring voor het verdwijnen van juffrouw Lepage te houden. -- Het is een minnaar, Johanna, zegde hij met een eigenaardig lachje wij zul len hem niet verraden. Mevrouw maakt zich zeer onge rust laat ons spoedig met mejuffer naar huis gaan, riep Johanna kom mejuffer, gy behoeft zooniet te beven. Wij zullen ér niemand iels van zeggen. Sofle antwoordde niet, maar ging naar het slot. Aan de deur werd zij door me vrouw Mixtome en mevrouw Barlineux ontvangen, die zeer opgewonden waren. Mevrouw Bienjour stond achter haar in het \ak van Brzezany zyn volkomeu geslaagd. Na grondige vernieling der vijandelijke verdedigingswerken zijn 2 Russische officieren, 25(3 man, verschei dene machinegeweren en mijnwerpors ingeleverd. Onze vliegers hebben, na aanvallen van vijandelijke vechtvliegers te hebben afgeslagen, het station Radziwilof met bommen bestookt. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 15 Maart. Officieel Op de beide oevers van het Prespa- meer en ten Noorden van Monastir, gin gen ook gisteren de Franschen met sterke krachten ten aanval over. Als de vorige dagen slaagden zij niet en leden zware verliezen. Tusschen het Gerna- en liet Doiran-meer werden kleine aanvallen van de overige Ententetroepen afge slagen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 14 Maart. Officieel In het merengebied van Oost-Albanië duurt de strijd voort. De Franschen heb ben onze stellingen tusschen het Ochri- da- en liet Prespa-meer herhaaldelijk vruchteloos aangevallen. Uit Turksche bron KO NST A N TIN OPEL, 13 Maart. Officieel. Na een gevecht, dat den 10 Maart ten Zuiden van Bagdad heeft plaats gehad, hebben onze troepen zich op eon nieuwe stelling tusschen Bagdad en Sa mara teruggetrokken. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 14 Maart. Officieel De gevechtsaktie was gisteren over 't algemeen gering. In de streek van GÖrz hobben onzen vliegers op de vijandolyke legerplaats by Lucinico bommen geworpen. Uit Italiaansche bron ROME, 14 Maart. Officieel. Gis teren het gewone geschutvuur en scher mutselingen van detachementen in da dalen van Brenta enFrigido. Wij maak ten eenige gevangenen. Op den Karst hebben Italiaansche pa- troeljes een opslagplaats van ontplofba re stoffen in de vijandelijke linies, in den omtrek van Spacapani, in de lucht laten vliegen en onze artillerie heeft een uit kijkpost in de streek van den Bosco Malo opgeruimd. Vijandelijke vliegtuigen wierpen bom- mon op Gorizia. Eenige burgers vielen daaraan ten offer. Men kan dezen oorlog met voorgaande oorlogen niet vergelijken. Deze oorlog heeft de belangen van jong en oud, rijk en arm, man en vrouw onder zynen invloed genomen. In deze omstandigheden is hot de plicht der verantwoordelijke kringen eeno groote krachtinspanning te doen tot het eindigen van don oorlog. Het is beter de eischen aan liet volk te verdubbelen, of te vordrievoudigen, in dien men zich vrede in den herfst tot doel stolt dan dat men onze werkkracht en onze hulpbronnen over twee of drie jaren verdeelt. Vatton we dus onzen moed te zamon, want indien de oorlog niet in dit jaar gewonnen wordt, zal hij niet waard zijn gewonnen te worden. De uitgever der -London World» West F. de Wend-Fenton, schrijft in zijn blad van 27 Februari «Niemand verlangt dat sir Douglas Haig zijn offensief bogint, eer hy hot met vertrouwen op zegepraal doen kan. Zwakmoodige politiekers, die onder eenen misverstanen indruk over de ge moedsstemming des lands handelen, moeten zich niet bemoeien met het schaakboord van eenen grooten politie ker. Van het politieke standpunt uit is het toch van de hoogste betookenis, dat het groote offensief, aan welker voorbe reiding zooveel zware arbeid en zoovele miljoenen verbruikt xijn, in deze lente of in den zomer ondernomen wordt. Niet enkel het feitelijk ongemak, dat Engeland en gansch Europa verduurt, maakt het noodzakelijk, dat do oorlog zonder vertraging ten einde gebracht wordt. De onzekerheid nopens de toekomst is het, die alle bedrijvigheid verlamt. Zij belet dat voorbereidingen gedaan worden om alle verliezen en verwoestin gen, die elk land geleden heeft weer goed te maken zij verwekt een staat van hopeloosheid en van onverschilligheid, die zich uitbreidt en als men deuzelven niet tegenwerkt, zeer ernstig op het ge moed van het volk zal terugwerken. hare scherpe oogen trachtten de duister nis te doorboren. Hier is zij riep ze, toen Sofie de trappen opklom. Juffrouw Lepage wij zijn bijna dood van schrik, waar zijt gij geweest Juffrouw viel in eene kloof, ant woordde Piron voor Sofle zij ging naar de klippen om naar het ruischen der zee le luisteren en gleed op de glibberige rotsen uit. Het is een wonder dat zij niet dood is. Noch Sofie, noch Johanna spraken de ze leugen tegen. Eene tegenspraak zou Sofle in eene nog ergere positie gebracht hebben. Hare bleekheid en do natte zoo men van haar kleed gaven aan Filips woorden den schijn van geloofwaardig heid en niemand, behalve mevroum Bien jour, twijfelde eraan. Mevrouw Mixtome noodigde Sofie uit dezen nacht op Montfacon to blijven, maar een blik op het spotachtig gelaat' van mevrouw Bienjour deed haar het verzoek afwijzen. Zij was overtuigd dat hare vijandin de bewering van Filip be twijfelde, dat haar zwijgen eene bevesti ging van diens woorden scheen. Hare wangen gloeiden en zij wist bijna niet wat zij deed. Ik moet heen, mevrouw Mixtome, zegde zij, en haar angst en onrust namen toe, toen eenige andere gasten uit het salon in het portaal kwamen. Houd mij niet terug, ik ben zeer wel. Van Russische zijde. Petrograd, 14 Maart. Te Petrograd is de revolutie uitgebroken. De uit 12 Doemaleden bestaande Uitvoerende Kom missie is in het bezit der macht. Al de ministers werden in de gevangenis gezet. Het garnizoen der hoofdstad, bestaande uit 30.000 man, heeft zich met de revo lutionairen vereenigd. Op Donderdag, dorden dag der revolutie, was de orde in de hoofdstad hersteld. De afgevaardigde Engelhardt werd door de kommissie tot kommandant van Petrograd benoemd. De Doema tegen de regeering van den Tsaar. St-Petcrsburg 15 Maart. (Mededee- ling van het Petersburgsche Telegraaf- agentschap). De bevolking van St-Petersburg, die de volledige wanorde en ontreddering in het vervoèrwezen en in de voorziening met levensmiddelen opgewonden is, was reeds sedert eenige dagen oproerig zij morde gedempt tegen de regeering welke zij voor al het lijden dat zij ondergaat verantwoordelijk maakt. De regeering, die de onlusten voorzag, trof uitgebrei de maatregelen om de orde te handhaven; o. a. bereidde zij de ontbinding voor den Rijksraad en van de Doema. Maar deze laatste besloot den 12 n Maart geen ge volg te geven aan de keizerlijke oekaze en de zittingen voort te zetten. Zij duid de onmiddelijk een Uitvoerende Kommis sie aan, bestaande uit 12 leden onder voorzitterschap van president Rodzianko. Deze kommissie riep zich zelf tot voor- loopige regeering uit, en liet den volgen den oproep verschijnen Met het oog op den moeilijken toe stand en de binnelandsche wanorde, die men te danken heeft aan de oude regee ring ziet zich de Uitvoerend Kommissie van de Doema genoodzaakt de openbare macht in handen te nemen. In het volle bewustzijn der verantwoordelijkheid van het genomen besluit drukt de Kommissie Jïct VoriivmVvou uit, üdl tie «evOlXlug ,1? het leger haar in de moeilijke taak zullen bijstaan bet vormen eener nieuwe re- g lering, die aan de wenschen van het volk tegemoet komt en diens vertrouwen geniet.» De Uitvoerende Kommissie steunt op de opgewonden bevolking van de hoofd stad met het garnisoen dat zich meer dan 30,000 man sterk met de opstan delingen vereenigde, nam al de ministers in hechtenis en zette ze in de gevange nis De Doema verklaarde het kabinet als niet bestaande. Vandaag, derden dag van den opstand, j is heel de hoofdstad, waarin de orde snel terugkeert, in de macht van de Uitvoe rende Kommissie, de Doema en de troe pen welke haar ondersteunen. De afge vaardigde 'Engelhardt, kolonel bij den generalen staf, is door de Kommissie tot kommandant van St Petersburg benoemd geworden. Gisteren richtte de Kommissie oproepen aan de bevolking, de troepen, de banken en de spoorwegen, waarin zij deze uitnoodigde het gewone leven te hervatten. De Fransche Minister van Oorlog treedt af. Parijs 15 Maart. Ten gevolge van de gebeurtenis in de Fransche Kamer is de Minister van Oorlog Lyautey atgetre- den. Wij zullen Sofie op Charlemont goed verzorgen, zegde mevrouw Barti- neux. Gij moogt mij juffrouw Lepage toevertrouwen. Juffrouw Lepage kan doen wat zij verkiest,antwoordde mevrouw Mixtome. Wanneci zy wil gaan, zal ik haar niet terughouden morgen zal ik iemand zen den om te vernemen hoe het met haar is. Gij weet Sofie, voegde zij er op ernstigen toon bij, dat ik u liever zou honden; na zulk een ongeval moest gij dien langen tocht niet ondernemen. Ik moet heen, herhaalde Sofie he slist. Mevrouw Mixtome drong niet langer aan. Zij leidde het meisje naar de kleed kamer. Sofie's treurige blik bij 't afscheid bewoog mevrouw haar nogmaals te om helzen. Ik wil u vertrouwen, mijn kind, zegde zij zacht Gij moet de volgende week weer bij mij komen, om met mij naar Parijs le gaan. Zij bracht Sofie naar de deur en zag haar in het rijtuig stappen, over welke vriendelijkheid mevrouw Bienjour zeer boos was. De jonge graaf hielp Sofie op hare plaats, zelfs de markies toonde zich vriendelijker dan te voren en vroeg of zij zicli niet bezeerd had Het rijtuig vertrok Sofie ging in de kussens liggen en sloot de oogen om alle mogelijke vragen te ontwijken maar (zie vw-volg 3* bladzijde).

De Denderbode | 1917 | | pagina 2