itsciie Ooria De Revolutie in Rusland. Wie is de moordenaar "VIR/EJID'KL OORLOGSRÊRiCHTEN. Bobmeensoti gevectitsterrein. Italiaansche Oorlog De sneeuw in Rusland Den 6 November 1812, begon de sneeuw in Rusland', voor het eerst het altrekkend leger van Napoleon te teisteren. Volg in onzen geschiedkun digen feuilleton, het schrikkelijk ver haal er van. De vredespropaganda der socialisten. Aan de Kriegszeitung wordt gemeld Het komiteit van arbeiders en soldaten te Sint-Petersburg heeft een regeeringskabinet samengesteld uit 14 leden, dat de voorloo- pige regeering door een republiek zal ver vangen. Dit kabinet zal de leidingen voorbe reiding voor de kiezing in het belang der Russische radikalen waarnemen. Buitendien zal het ook feitelijk de regee- ringsmaatregelen in het belang der arbeiders partij treffen. De berichtgever te Sint Petersburg van de Corriere della Sera meldt Te Peters burg en te Moscou duren de politieke debat ten voort. De sociaal-demokraten onderne men een heftigen veldtocht tegen de voorloo- pige regeering en tegen de voortzetting van den oorlog. Hunne leiders blijven onbekend. De partij is goed ingericht en verlangt het dadelijk staken der vijandelijkheden, gelijk onder welke voorwaarden. De reform-socia listen hebben zich als eene naast de voorloo- pige regeering staande regeering onder lei ding van Tscheidse uitgeroepen. Een deel van het Peterburgsch garnisoen heeft voor de demokratische republiek, de inbeslagname der kerkgoederen en voor de voortzetting van den oorlog gestemd. De Temps meldt In het Russisch arbeiders- en soldatenkomiteit is eene split sing tot stand gekomen. Het deel dat uit het komiteit treedt heeft den naam van Centraal- komiteit der socialistische arbeiderspartij aangenomen en beweert werkelijk de Russi sche arbeidersklasse te vertegenwoordigen. Het arbeiders- en soldatenkomiteit verlangt van de regeesing de benoeming van een bij zonder soldatenkomiteit, dat met de Rijks- doema zou samenwerken. De soldaten ver langen 't recht zelf hunne officieren te kiezen. Havas meldt uit St-Petersburg De groot vorstin Maria-Pawlona werd. na in beslag name van een beschuldigenden brief gericht aan grootvorst Boris, aangehouden. De groot vorstin had den brief toevertrouwd aan gene raal Tschebykin, de bevelhebber der Peters- burgsche garde-reserven, die te Riga aange houden werd. De Russische strevingen naar den vrede. De briefwisselaar van den Corrière della Sera in St-Pctersbnrg, telegrafeert aan zijn blad De gemoedstemming in de twee hoofdste den kan niet als eenstemmig oorlogzuchtig aanzien worden. De socialistische groep, die aanstuurt op vrede ten allen prijze, is buitengewoon sterk en biedt de voorloopige regeering eenen hef tigen tegenstand. De vredespartij is te vergelijken met de Italiaansche socialisten. Zij is goed ingericht en vraagt het onmiddellijk staken der vijan delijkheden. De Duitsche sociaal-demokraten aan Ruslaud. De Vorwarts meldt Het bureel der Duitsche sociaal-demokratische partij heeft aan de minister Sheuning in Kopenhagen het volgende telegram gezonden De Russische socialisten in Kopenhagen maken ons een vredesbetoog over, waarin zij de hoop uitdrukken dat alle inmenging in de ontwikkeling der Russische revolutie door ons zal bestreden worden. De sociaal demokraten in Duitschland zijn in volle overeenstemming met dat betoog. Zij hebben zich in de laatste Rijksdag-be spreking beslist in dezen zin uitgedrukt. Ook de andere partijen en de Rijksregee- ring hebben zich krachtdadig tegen elke inmenging in de binnenlandsche zaken yan Rusland, verklaard. De Duitsche sociaal-demokratie wcnscht het Russische proletariaat geluk met den be komen uitslag op den weg der politieke (76* Vervolg.) De tweede visschersboot kwam cn de kapitein gelastte zijnen zoon de Louise te bergen. Men lieerde nu tei-ug, wat echter niet zoo spoedig ging als de eerste tocht, daar de wind ongunstig was. Bijna drie uren na het ongeval liep de boot de kleine haven binnen. Filip had zich gedurende de vaart zeer stil gehouden. Zijn blik welke van tijd tot tijd dien van Solie ontmoette, was donker en op geheel zijn wezen las men zijne woede over hel verijdelen van zijn plan. De kloof op zijn gezicht was gloeiend rood en daardoor duidelijker zichtbaar geworden. Sofle kon hem niet zonder sidderen aanzien zij wendde zich van hem af en bemerkte daarom niet dat hij zijnen blik op het kasteel gevestigd hield, als hoopte hij den markies van Gharlemont aan een venster te ontdek ken. Sofle gevoelde zich veilig. Ditmaal was de poging om haar te vermoorden verijdeld, maar kon een tweede aanslag niet gelukken En dat zulk eene poging spoedig zou worden aangewend, daarvan hield zij zich verzekerd. Toen mevrouw Bartineux en Sofle het kasteel binnen traden, kwam de markies van Gharlemont den trap af. Hij was bleekcr dan gewoonlijk, maar de dames vrijheid en uit den dringeudsten wensch dat de politieke vooruitgang van het Russische volk. daartoe zal bijdragen, om aan de we reld spoedig den vrede te verzekeren, voor welken de Duitsche sociaal-demokratie sedert het uitbreken van den oorlog heeft gestreden. Wij verzoeken deze inededeeling in Sociaal-demokraten af te kondigen en verder te telegrafeeren Aan Tscheidse, Sint- Petersburg. Het paitijbestuur, Get. EBERT. De voorloopige regeering in het Hoofdkwartier. De voorloopige Russische regeering is in het Hoofdkwartier te Mohilew aangekomen. De regeeringsleden werden ontvangen door generaal Alexejew, gansch den generalen staf van het garnizoen, de vertegenwoordigers j der Zemstvos der stad, en eene talrijke men- schenmenigte. Miljukom en Kerenski hielden aanspraken cn werden door levendige betoo gingen begroet. Het hof van den voormaligen Tsaar kostte van onder houd jaarlijks 53 miljoen roebels. Te Odessa. Volgens een bericht van het Weener Frem- denblatt, is de toestand in Odessa zeer ernstig. Duizenden havenwerklieden hebben het werk laten staan. In gansch Zuid-Rusland doen zich erge stoornissen voor in het spoor wegverkeer. In de haven van Odessa werden twee groote graanzolders van het leger door de menigte bestormd en geplunderd- De stroomingen in Rusland. Voor en tegen de voortzetting van den oorlog. Kopenhagen, 2 April. Het uitvoerend komiteit der Doema besliste in zijne zitting van 21 Maart, met alle tegen enkel 2 stem men tegen het onmiddelijke eindigen van den oorlog. Eveneens stemde het komiteit der gema tigde werklieden-afgevaardigden na eene ver trouwelijke mededeeling van Gutschow over den toestand van den oorlog en over de inzichten van den vijand met 48 tegen 14 stemmen voorde voortzetting van den oorlog. Verder verklaarden zich, volgens vertrouw bare berichten Kerenski, Tscheidge, Skobe- lew en Caustow enkel voor de voortzetting van eenen verdedigingsoorlog. De extremisten echter houden stand op hun standpunt van het sluiten van eenen onmiddellijken vrede. Tengevolge der moeilijkheden der alge- meene levensmiddelenverzorging neemt de spanning in het land toe. Eene groote openbare vergadering in St- Petersburg. verklaarde zich eveneens voor de voortzetting van eenen verdedigingsoorlog. Dat zijn de vruchten der propaganda van Kornilow. De kommissie van officieren en soldaten verlangt het onmiddellijk vertrek van bedui dende versterkingen naar het front. Zondag had in St-Petersburg eene groote tegen betooging plaats der Extremisten, over welks verloop tot hiertoe nog geen nieuws kwam. Voor den vrede. Geneve, 3 April. ZooalsLe Temps uit St-Petersburg meldt, wenscht dc werk lieden en soldaten kommissie, dat de voor loopige regeering de kwestie der oorlogs doeleinden zou onderzoeken en haar stand punt alsook dat der Bondgenooten openlijk zou doen kennen. St-Petersburg, 3 April. De socialistische werkliedenpartij van Rusland heeft op Paschen een kongres samengeroepen te Sint- Petersburg van al de Russische werklieden- syndikaten tot het nemen van een besluit nopens de vredeskwestie. Een komplot der grootvorsten Naar dc Parijzer dagbladen van 2 April uit St-Petersburg vernemen, staat de aanhouding van grootvorst Boris, (zoon van grootvorst Wladimir) in verband met de ontdekking van een komplot door de grootvorsten op touw gezet, en strekkende om den grootvorst Nikolaas Nikolajewitsch op den troon te ver heffen. Grootvorst Nikolaas werd gedeporteerd naar den Krim. De bijzondere korrespondent van den «Petit Parisien» in St-Pctersburg telegrafeert, dat de regeeriNg in den loop der toekomende week verklaringen zal afleggen nopens de gebeurtenissen die aanleiding gaven tot de inhechtenisneming der grootvorstin Wladimir (Maria Pavlowna) en van haren zoon groot vorst Boris. bemerkten niet dal hij van kleur veran derde, toen hij haar zag. Hij wilde naai de bibliotheek gaan, maar mevrouw Bartineux hield hem slaande en deelde hem in 't kort mede wat er gebeurd was; liet meest had zij het over haren schrik ten aanzien van juffrouw Lepage. De markies hoorde haar schijnbaar oplettend aan, wensehtede dames geluk met hare redding en gaf haar den raad van kleederen te verwisselen, opdat zij geene koude zouden vatten. Deze raad werd gevolgd. De dames begaven zich naar hare kamers. Me vrouw Bartineux riep hare kamenier en de huishoudster, die haar de uatte kleederen uittrokken en haar te bed legden. Sofle nam een warm bad en giDg op eenen kanapé bij den schoorsteen liggen. Ten tweede male was zij aan de aan slagen van haren vijand ontkomen, maar zij beefde als zij er aan dacht, nog langer op Gharlemont leblijven. Hij heeft zich in het hoofd gezet, mij van kaut te maken, zegde zij zacht lot zich zelve, aan Filip Piron denkende. Ik zou gaarne sterven, wanneer ik don naam mijns vaders slechts kon zuiveren; maar zoolang mijne zending niet vervuld is, mag ik op zulke wijze niet uit den weg geruimd worden. Filip kent mij en wil mij vermoorden, juist omdat hij mij vreest. Maar waarom vreest hij mij Ik moet hegrijpen, dal ik in hem den moor- Het gezamentlijkc personeel, dat behoorde tot de omgeving van den voormaligen Tsaar, werd uit Tsarkoje Selo weggevoerd en geïnterneerd in de St-Petrus en Pauluskerk. De bewakers van den Tsar en de Tsarin moeten zich vijfmaal daags ervan overtuigen dat de Tsaar niet is ontvlucht. De vredesstemmen. Lugano, 4 April. Uiteen lang telegram van den St-Petersburgschen medewerker van den Corrière della Sera blijkt, dat de toestand in Rusland dagelijks meer verwik keld en onbeoordeelbaar wordt. Het telegram stelt vast dat de leden der voorloopige regeering zonder twijfel den eerlijken wensch steunden den oorlog tegen Duitschland krachtdadig door te voeren en dat zij bepaald hun best deden om hunne zware verantwoordelijkheid te dekken men moet echter toegeven, dat de revolutie eene diepe krisis heeft doen ontstaan bovendien heeft de redevoering van den kanselier die aan gansch Duitschland gericht is een nieuw element in de bestaande vredesbeweging ge bracht de toestand in Duitschland moet om die oorzaak door de Entente met groote op merkzaamheid gevolgd worden. Het radikale blad Djen geeft toe dat het mogelijk is, met Duitschland in vredesonder handelingen te treden vooraleer zulke onderhandelingen aangevat worden moet enkel bepaald worden dat geene"<:grensveran- deringen zullen plaats hebben, uitgezonderd zulke, die door de belanghebbende volkeren zelf gewenscht worden, de vrede moet tot stand komen zonder welkdanige iulijving. Andere bladen verwachten een wel om schreven vredesaanbod van Duitschland. Graaf Czernin over den politieken toestand. YVeenen, 31 Maart. De Oostentijksche minister van buitenlandsche zaken, graaf Czernin, verleende den 30 Maart aan den hoofdopsteller van het Fremdenblatteen onderhoud over den politieken toestand. Het gesprek nam het volgende verloop Hoe zal de Russische omwenteling afloopen Met voorspellingen kan ik mij niet inlaten. Wanneer de verandering van regiem in Rusland daartoe leidt dat de gekwelde volkeren van het Russische rijk inzien, dat de voortzetting van den oorlog een misdaad is, dat ze evenals de andere Ententlanden iederen dag een eervollen vrede met de mid- denriiken kunnen sluiten, dan zal deze ver schrikkelijke meiïschenslachting een einde nemen. Onze fronten zijn sterker dan ooit. Onze ekonomische toestand is verzekerd.Wij kun nen en zullen het volhouden. De opoffering en de kracht waarmede de volkeren der Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie de ontberingen dragen, verzekert hun de eind overwinning. Niet aan dei hoogere standen, maar aan den middenstand en vooral aan de groote massa's der door het noodlot onterf den, komen de hoogste verdiensten toe. Den hoed af voor de miljoenen, die huiten in de loopgrachten of hier op de slagvelden van den arbeid de uCf-dvksche ontberingen zon der morren dragen. Zal Uwe Excellentie jhet voorstel tot het samenkomen eener vredeskonferencie handhaven Zeker ik ken slechts dezen weg om tot een algemeen einde te komen. Voor diege nen die den oorlog willen voortzetten, brengt het bijeenkomen eener konferencie geen ver andering bij. Terwijl ze vergadert kan de strijd voortduren. Slechts op eerF vredeskon ferencie kunnen de honderden vragen, die de oorlog opgeworpen heeft en die een onverbrokkelbaar geheel vormen, opgelost worden. Wij bezitten uitgestrekt landgebied van onze vijanden en zij van ons op zee strijdt de blokkade van onze vijanden tegen onzen duikbootoorlog alle internationale verdragen werden verbroken. Wie den vrede wil moet er ook over willen spreken en onderhandelen. Blijkt op een vredeskonfe rencie overeeenstemming onmogelijk, dan kan de niet eens onderbroken oorlog worden voortgezet. Zou het niet mogelijk ziin onze vredes voorwaarden in groote trekken bekend te maken Dat is toch al gebeurd Ik heb openlijk verklaard, dat wij een ons opgedrongen ver- dediginsoorlog voeren, en dat ons doel is, de monarchie een vrije, ongestoorde ontwikke ling te waarborgen. Wij moeten waarborgen hebben voor ons bestaan en onze levensvat baarheid. Zoodra onze tegenstander hunne niet te verwezenlijken plannen om ons te vernietigen prijs geven, zoodra zij bereid zijn over een voor Hen zoowel als voor ons eervollen vrede te onderhandelen,jstaat njets meer de onderhandelingen in den weg. De Tag schrijft in een hoofdartikel, denaar zie van den laatslcn markies Zijne pogingen bevestigen mijn vermoe den. Ilij is even sluw als boosaardig. Hoe zal ik zijne schuld bewijzen XXVIII Eene ontmoeting Mevrouw Bartineux, noch Sofle ver schenen dien dag aan het ontbijt. De huishoudster bezocht laatstgenoemde en bracht haar een briefje van graaf Beau- court. Hij had van luff ongeval gehoord en was zeer bezorgd. Sofle was kort in haar antwoord en deelde hem mede, dat hel onvrijwillige had haar geen kwaad had gedaan cn zij hem den volgenden dag hij het ontbijt zou zien. Laat in den avond kwam de huishoud ster, gevolgd door een meisje, dat allerlei lekkernijen op een blad droeg. Sofle ver zocht de huishoudster een tijdje bij haar te blijven praten. Deze nam de uitnoodiging aan en zette zich hij haar neer. Sofle vroeg naar mevrouw Bartineux. Zij is erg ziek antwoordde de huis houdster. De schrik, het koude bad en daarna de vaart ju de natte kleederen hebben haar de koorts doen krijgen. Zooeven is 0 i een dokter gezonden. De arme oude dame kl-agt zeer. De huishoudster bracht het grootste gedeelte van den avond bij Sofle door, die zij in drn korten tyd dat deze op hel kasteel verbleef, had loeren liefhebben. over de vredesmanifestatie der centraal- mogendheden Men mag wel aannemen dat de gedachte van graaf Czernin over eene vredeskonferen cie der oorlogvoerende mogendheden, bij het voorloopig voortzetten van den oorlog niet ware uitgesproken geworden, indien de Oostenrijksche minister er zich niet voorop had van verzekerd, dat het vermelde onder houd volle instemming zou vinden bij de verbonden mogendheden. De verklaring van graaf Czernin is in alle geval van aard om de bewering onzer vijan den als zou ons vredesaanbod van verleden jaar niet eerlijk geweest zijn, en als zou het zelve slechts gedaan geweest zijn met listige nevenbedoelingen, bepaald te logenstraffen, en de oprechte vredes-bereidwilligheid onzer volkeren opnieuw te bekrachtigen. De overstemmende opvatting strekt zich ook uit tot Sofia en Konstan tinopel en zal weldra opnieuw tot uitdrukking gebracht worden door het bezoek eener hoog-aange- stelde personagie der Donaumonarchie' in Duitschland. Hoe vaster wij aan alle fronten staan, des te beter kunnen wij met opgehe ven hoofd aan onze vijanden egnen vrede aanbieden die waardig is van de geweldige offers die van alle zijden gebracht werden. Zurich, 3 April. DeBund bespreekt de verklaringen van graaf Czernin onder het opschriftWaarnaar allen verlangen en schrijft Iets is onloochenbaar het verlangen der wereld naar vrede wordt immer dringender en een diplomatenwoorddat heden den vrede roept is voorzeker een woord uit het hart aller volkeren. Men moet zich door het jammerende ge schrei van zekere pers niet laten om den tuin leiden. Alle volkeren verlangen naar het einde. Allen protestanten, katholieken, joden en Mahomedanen vereenigen zich heden in den ouden eerbiedwaardigen tekst der Mis Dona nobis pacem (Geef ons vrede). In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 5 April. Officieel. De lievige geschutstrijd tusschen Lens en Al- recht duurde ook gisteren voort. Ten Noorden van de baan Péronne Kamerijk brachten de Engelschen, na meermalen mislukten aanvallen, des avonds sterke krachten ten aanval onze troepen be rokkenden ze andermaal aanzienlijke verliezen en weken dan. Ten Zuid-Wes ten van Sint-Kwiulijn had het Fransche geschut het gedurende verscheidene uren gemunt op door ons 's nachts ontruimde stellingen, die daarna zonder gevecht door hel vijandelijk voetvolk bezet wer den. Bij Laffaux werd een aanval van de Franschen afgeslagen. Onze batterijen staken bij Vendresse (ten Noorden van de Aisne) een munitiebergplaats in brand. De ontploffing verwekte éen aard schok en eèn knal die op 40 km. achter het front waargenomen werden. Een goed voorbereide en krachtig uitgevoerde onderneming ten Noorden van Reims slaagde goed. Wy brachten den vijand een bioedige nederlaag toe en namen meer dan 800 gevangen. Uit Fransche bron PARIJS, 4 April. Officieel avondbe- richt I11 weerwil van de dichte sneeuw buien en doorweekten bodem blijven de Fransche troepen den vijand op het heele front van de Sommè tot de Oise terug drijven. Ze wierpen hein tot voorbij de zeer belangrijke en beheerschendo stel ling, aangeduid door de dorpen Grugies, Urvillers en Moy, die we schitterend namen. Benoorden de hoeve la Folie ontruim den de Duitschers dooreen onweerstaan- baren aanval, van hun stuk gebracht, haastig drie schanslinies, die door draad versperringen waren afgeschut. Ze liéten gewonden en veel materiaal in den steek, waaronder drie 150 in.in. mortieren en verscheiden wagens, hij den vliegdienst in gebruik. Bezuiden de Ailotte geen wijziging van belang. PARIJS, 5 April. Officieel Van aan do Somme lot de Oise hebben de Duitschers geen reaktie uitgevoerd op het nieuwe front, gisteren door de Franschen veroverd. Gedurende den nacht kwamen de Franschen ten Noor den van Gauchy en ten Noorden van Moy tot. bij de Duitsche linies die zij beducht bezet vonden. Ten Oosten en ten Westen van de Somme tusschenpoozend geschut- Het meisje wist met eene wending het gesprek op liet familiedrama van Gharle mont te leiden en de huishoudster moest de geschiedenis vertellen, doch zij kon niets zeggen wat Sofle niet reeds wist. Gelooft gij dat Alexe Mixtome zijnen broeder vermoordde vroeg zij. Hoe kan ik iels anders gelooven i vroeg dc huishoudster verbaasd. Maar ik kende Alexe Mixtome zoo goed, dat ik wel weet dat hij het niet met voorbe dachten rade gedaan heeft. Hij deed het in drift en ik ben overtuigd dat hij gaarne ziju leven zou gegeven hebben, om dat van zijnen broeder te kunnen terug- koopen Hij was de rechtschapenheid cn oprechtheid in persoon, maar hij had te warm bloed en liet zich te spoedig door andere invloeden beheerschen. Niemand gelooft dat hij den moord met opzet pleegde. Solie zuchtte bij de gedachte, dat. niemand van hen die haren vader gekeild en bemind had, behalve hare moeder, ooit aan zijne schuld had getwijfeld. Toen de huishoudster haar verlaten had, gaf Sofle zich weer aan hare ge dachten over. De moeilijkheden welke zich voor haar opeenstapelen schenen haar onoverkomelijk toe en haar vijand was te gevaarlijker, omdat hij in hel geheim werkte. Zij wist niet Waar zij zich tegen zijne aanvallen te verdedigen had Maar loch kon zij niet ontkennen reeds ver gevorderd te zijn en dit feit bedrijvigheid. Gisteren hij het vallen van den avond hebben de Fransche batterijen een Duitschen tegenaanval tegengehou den, die op het punt was op het. front Laffaux-Margival los te breken. In dien sektor duurt de geschutstrijd voort. Ten Noord-Westen van Reims hebben de Duitschers zonder voordeel voor hen de Fransche linies tusschen Sapigneul en de Godat-hoevo aangevallen. Eenige afdee- lingcn Duitschers die vasten voet gekre gen hadden in een vooruitgeschoven Fransch loopgravengedeelte werden daar onmiddelijk door Fransche tegenaanval len uitgeworpen. In den Elzas hebben de Franschen, in bc streek van Ammertz- viller een Duitsche troep onder vuur genomen en verstrooid. Overal elders rustige nacht. Uit Engelsche bron. LONDEN, 4 April. Officieel. Een krachtige tegenaanval, vannacht door den vijand gedaan, om de zes kanonnen te heroveren,die wij op 2 April bewesten Sint-Kwintijn hadden genomen, is na een handgemeen ten eener.male mislukt. Alle kanonnen zijn nu binnen. Vannacht veroverden wij Metz en Cou ture ten Noord-Westen van Eperay, en maakten gevangenen. Het staat nu vast., dat wij op 2 April in 't geheel ten Zuid oosten van Atrecht 8 officieren en 262 mail der Duitschers hebben gevangen ge nomen, henevens 17 machiengeweren en 4 schansmortieren vermeeslerd. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 5 April, Officieel. Front prins Leopold van Beieren Bezui den Riga drongen onze aanvalslroepen de Russische stelling binnen, vernielden eenige onderkomens en keerden met ge vangenen en buit terug. Bij Gzepiele ten Zuiden van Brody haalden onze aanvals- troepen tijdens een aanval 41 gevangenen en 1 machiengeweer uit de vijandelijke loopgraven. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 4 April. Officieel. Legerfront Leopold van Beieren Aan de midden-Stochod hebben wij het Rus- sische bruggehoofd van Toboly vermees-j terd cn aanzienlijken buit gemaakt. De geschutstrijd is op vele punteu van| hot front verlevendigd. Uit Russische bron. PETROGRAD, 4 April. Officieel Wij hebben den vijand, die tijdelijk onze schansen ten Zuiden van Illoekst en ten Zuiden van Krewo had -bezet, teruggedreven. De Duitschers hebben, na onze stollin gen aan de rivier-overgangen van de Stochod in de streek van Tsjerwitsje en bij het, station Gilmin met gasgranalen hevig te hebben beschoten en met 13 gas wolken bestookt, onze troepen teruggei drongen en zijn daarna ten Noordoosten van Gilmin de Stochod overgestoken. Op onzen terugtocht hebben wij zware verliezen geleden. Wij hebben drie Oostenrijksche schans- linies zes mijl 3en Westen van Rafailofka (aan de Slyr) bezet. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 5 April. Officieel. Front aartshertog JozefGeen eigenlijke gebeurtenissen. Front gen.-vcldm. von Mackenscn Op den rechteroever van de Sereth hij Garlasca drongen verkenningsafdeeliu- gen in een Russisch steunpunt on keer den met 30 gevangenen 011 2 machinege weren in de eigen stelling terug. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, -1 April. Officieel. Legerfront aartshertog Jozof Een Oos- t.enrijkscli-Hongaarsclie vlieger heeft in het vak van Ocnaeen Russisch Nieuport- vliegtuig in een luchtgevecht neerge schoten. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 4 April. Officieel. Niets van belang. gaf haar weer moed en hoop. Den volgenden morgen was mevrouw Bartineux zoo ziek, dat zij liet bed niet kon verlaten Solie vertoefde eenige uren bij haar en begaf zich vervolgens naar het terras, waar zij graaf Beaucourt vond. Hare houding was zoo kalm, dal iemand, haar goed beschouwend, niet anders kon zeggen of de graaf was slechts een barer kennissen, maar de bezorgd heid van dezen en de vernering welke uil zijnen blik en zijne stem spraken, waren voor Solie de zekerste teellenen zijner onwankelbare liefde en trouw. 's Middags kwam er een brief voor Solie, van mevrouw Mixtome, die van het ongeval gehoord had en bevreesd was voor de gezondheid van liet meisje. Zij verzocht Solie naar Montfacon te komen, zoodra zij er toe in staat zou zijn en herinnerde haar er aan, dat zij zoo spoedig mogelijk Montfacon zou verlaten en Solie wachtte om haar te vergezellen. Deze beantwoordde, den brief onmidde lijk en gaf den bode van mevrouw liet antwoord mede. Zij schreef dat zij den volgenden dag naar Montfaeon zou ko men, en dal hare gezondheid volmaakt was zij bedankte haai- tevens voor hare belangstelling. Mevrouw Mixtome ontving Solic's brief na liet eten. Zij doorliep hem vluchtig en stak hem in den zak, 0111 hem later met meer opmerkzaamheid te lezen. (zie vervolg 8" bladzijde).

De Denderbode | 1917 | | pagina 2