teiscfl- DuHe Oorlog Oorlog lo Moge Wie is de moordenaar Amerika in den oorlog OORLOGSBERICHTEN. Italiaansche Oorlo I>e tweede zitting van liet kongres der grondwettelijke demokraton was aan de kwestie van een sneller samenwerken der voorloopigo regeering en der verte genwoordigers van arbeiders en soldaten gewijd. Daarna besprak liet kongres de land bon wkwestie en erkende, zonder nochtans een besluit te troffen, liet grond beginsel, dat aan de arbeidende klassen- la nderijon moeten worden toegekend. De onderhandelingen zullen morgen voortge zet worden. Eischen der Oekrainers. Bazel 10 April. Het Oekrainisch Bu reau in Zwitserland deelt mede De Sint- Pctersburgsche afdeeling der Vereeni- ging van Oekrainische vooruitstrevenden hoeft in het Sint-Potersburgscli radikaal blad Djon d een verklaring bekend gemaakt, waarin zij hare vaste overtui ging uitdrukt dat de rovolulie het Oekrainisch vraagstuk tot een bevredi gende oplossing brengen zal. De Oekrai nische vooruitstrevenden verlangen godsdienstvrijheid, onbeperkt gebruik hunner moedortaai, herstelling der na tionale en territoriale autonomie op fede rative grondvesten. Om nochtans dit progaemma te verwezenlijken, komt er verder in de verklaring voor, moeten ton eerste de volksekonomische vraagstuk ken en wel in allereerste plaats de grond- kwestio tot een gelukkige oplossing worden gebracht. De Oekrainers ver wachten, als een der eerste maatregelen der voorloopige regeering, het invoeren der Klein-Russische taal als ambtelijke landstaal in scholen, gymnasia, hooge- scholen, evenals in het. beheer van rechtswezen en in de kerk In de verkla ring wordt verder de vrijlating van alle Oekrainers van Galicie en Boekowinn verlaugd, die thans als Oostenrijksche onderdanen in Rusland worden gevan gen gehouden. Het programma van Kerenski Siut-Petersburg, 10 April. De mi nister van rechtswezen Korenski, de ver tegenwoordiger dor demokratic bij do voorloopige regeering, hield in de alge- meene vergadering der vertegenwoordi gers der soldalen een rode, waarin hij zegde, dat hij geruchten uit zekere krin gen wilde te keer gaan, welke daardoor tusschen hem en de Russischo demokra- tie trachtten tweedrachten wantrouwen te zaaien die geruchten zeggon dat Ke renski tegenover de vroegere aanhangers van don gowezen tsaar niet streng ge noeg optreedt. Kerenski zegde onder meer Indien ik grootvorst Demetrius Paflo- witsj niet heb doen gevangen nemen, zoo geschiedde zulks omdat hij behoorde lot de samenzweerders tegen den gunsteling dor keizerlijke familie, Raspoetin. Indien ik generaal Iwanof. die poogde met troe pen tegen Siut-Petersburg op te rukken, om daar de revolutie te onderdrukken, njet heb gevangen geuomeo, zoo deed ik dat omdat de generaal oud en ziek is en dat degevaug.nis hem in drie dagen zou gedood hebben. Wat dc gevangenon in Zarskaje-Selo betreft, zoo hob ik ze bezocht om u te zeggen, dat zy en do bewakoude soldaten mij beloofden enkel mijne bevelen te gehoorzamen. Boven dien is de kommandant van Zarskoje- Solo mijn vriend, in wien ik vol betrou wen heb. Ik verlaat mijn post niet, vooraleer het zeker is, dat het eenig politiek regiem in Rusland de demokratische republiek is en daar ik als vertegenwoordiger der demokratie van de regeering doel uit maak, zal de regeoring eerlang een ver klaring bekendmaken, dat Rusland in olk geval van gebiedsveroveringen afziet maar zijn vrijheid tot het. uiterste verde digen zal. De redevoering maakte op de toehoor ders grooten indruk. De vergadering juichte Kerenski toe en sprak hom haar vertrouwen uit. Eene Russische vraag aan Turkije. Bazel, 9 April. De Agence Radio bericht onder 9 April uit St-Petersburg. De Russischo minister van buitenland- sclie zaken Milpekow verklaarde bij eene ontvangst van journalisten, Rusland heeft aan Turkije eene niet verbiedende vraag gedaan nopens de vrijheid der zeeëngten en de toekomst van Armenië. De Tzarenfamilie. Stockholm, 9 April. De St-Peters- burgsche Telegrafen-Agentur meldtDc (77* Vervolg.) Vergeef mij. antwoordde de schijn bare koopman, op de vraag van me vrouw maar mijn naam kan zulk eene groote mevrouw geene belangstelling inboezemen. Vergeef mijne vrijheid en sla mij toe dat ik mij verwijdere. Zijne stem va» niet meer 'bescheiden en nederig. Hij was niet in staat zich langer te vermommen. De jaren hadden hem slechts weinig doen veranderen en het welbekende geluid drong mevrouw als een zwaard door het hart. Zij uitte eencn kreeten liep met uitgestrekte armen op hem toe. Doch hij snelde weg en klom eene rots af. Terwijl hij zoo plotseling voor hare oogen verdween, sprong mevrouw Mix tome met opgeheven armen vooruit, doch zonk met oenen gedempten klaagtoon bewusteloos op den harden grond neder. Daags daarna, op het door mevrouw Mixlome bepaalde uur. trad de markies van Charlemont de bibliotheek binnen waar mevrouw hem ontving. Zooals de markies bemerkte zag zij er niet goed uit. Hare wangen waren kleur loos en in hare trekken lag eene treurnis welke hem ongerust maakte. Hij gaf haar de hand en voelde dat deze koud was. keizerin-weduwe, die zich tot hiertoe ondei toezicht der Doema-kommissie in Kiow bevond, verzocht de voorloopige regeering naar Inkermann in Krimeën te mogen gaan. Kusskoja Wolja - die met zoogezegde onthullingen over de rol der voormalige Keizerlijke familio aan de spits staat, beweert, dat het verlies van het slag schip der Zwartezeevloot Imperalrice Maria.» het werk is geweest der nu aan gehoudene Groot vorstin Maria Paulowka De toestand. Koponhagen, 11 April. - De oneenig- heden en strijd tusschen de voorloopige Russische regeering en de arbeiderspartij worden langsom scherper. Nadat «Ie nieuwe regeering roekeloos allen waren voorraad voor de \eldlegors bestemd, uitgeput heeft, doet zich nu, zooals Russische gazelten melden, eene schaarschte voor,St-Pelersburg is zonder voedingsmiddelen. Zurich, 11 April. Zooals de «Journal de Gerieve» op gronden van bijzondere mededeelingeri verzekert, is do binncn- landsche toestand in Rusland zeer ge spannen. De «Zurcher Post» kent groote botee- kenis toe aan de laatste proklainatie der Russische regeering, welke de beslissing over oorlog en vrede in de handen van het volk legtklaarblijkelijk is daaruit te erkennen dat niet de geheele regeering met de krijgsdoeleinden van Miljukow overeenstemt. De proklaraatic opent eene deur voor den vrede in het Oosten. Stockholm, 11 April. Het telegram der Duitsche sociaaldemok raten aan Tscheidse heeft volgCDS de komraentariën de Russische pers den grootsten indruk gemaakt op de Russische werklieden en hot prapagandawerk voor het eindigen van den oorlog zeer aangewakkerd. Dc «Nowöje Wromia» staat tegenover deze wending der zaken volkomen be sluiteloos. Het blad maakt de bemerking dat het telegram der Duitsche sociaal-deraokraton nooit in de handen der Russcu had moeten komen de eenige overheid, die gerechtigd was met het buitenland in verbinding te treden, is de voorloopige regeering. De voorloopige regeering poogt, de vredesbeweging nu met gewold te onder drukken. Zij deukt eraan in vele gouvernementen de socialistische propagandisten in massa aan te houden. Oostenrijk-Hongarië breekt de betrekkingen met Amerika af. Weenen, 9 April. Ingevolge het intre den van den krijgstoestand tus.ichen het Duitsche rijk en dc Vereenigde Staten van Amerika, werd aan de K. en K. Oostenrijk- Hongaarsche gezant le Washington opdracht gegeven, aan de regeering der Vereenigde Staten zijn paspoort aan te vragen, en met het personeel van het gezantschap het land te verlaten. Aan den Amerikaanschen gevol machtigden minister, te Weenen, werden de paspoorten ter hand gesteld. Uit New-York wordt gemeld dat de over heden beslag hebben gelegd op al dé Oosten- rijksch-Hongaarsche vaartuigen, die zich in de Amerikaansche haven bevinden. Bulgaria volgt. Amsterdam, 10 April. Uit Washington wordt bericht dat Bulgarië de betrekkingen met de Vereenigde Staten afgebroken heeft. (Dit werd van Bulgaarsche zijde nog niet bevestigd). In de Vereenigde Staten. Berne, 10 April. Een kabelgram der - Zwitsersche Pressetelegraph meldt uit New-York De oorlogstoestand is nu feitelijk ingetre den. Het land is rustig. Wilsons proklamatie waarschuwt de Duitschers in Amerika voor vijandelijke handelingen. De benuttiging van luchtschepen en draad- looze telegrafen is verboden. De Duitsche schepen,in het geheel 600000 ton, zijn in beslaggenomen. Zijt gij ziek vroeg hij zacht op deelnemepden toon. Ik ben niet wel, antwoordde zij op eenen'stoel neervallend. Maar het doet mij genoegen u te zien. Ik heb u iets te zeggen. Over de bekende zaak Wilt gij aan mijn verzoek voldoen, of hebt gij slechts woorden van troost voor mij, mevrouw Mixtome. Hij zette zich tegenover haar. Hebt gij nog niets tot uitvoering van mijnen last gedaan vroeg mevrouw. Hebt gij nog geen spoor van den werke- lijken moordenaar gevonden Èene vluchtige schaduw gleed over het gelaat van den markies. Waarde Eugenie, zegde hij zacht, waarom geeft gij toe aan zulke be goocheling De moordenaar wei d acht tien jaren geleden ontdekt. Wilt gij wijzer zijn dan het gerecht, dal hem schuldig verklaarde, mevrouw? De moor denaar werd gevonden hij verscheen reeds voor den openbaren rechter, die strenger is dan de aardschc. Waarom denkt gij nog aan eenen man, die reeds vele jaren in hot graf rust Ik heb hem te goed gekend om aan zijne onschuld te kunnen twijfelen, zegde mevrouw Mixtome. De misdaad werd ook niet met opzet gepleegd. Niemand geloofde dit. Het was alleen oen gevolg van... Ik weet niet hoc of waarom de De bemanning-ti I de officieren zijn ge ïnterneerd. De burgemeester van New-York wenscht dat de Duitschers, die zich onderwerpen aan de wet, vriendelijk behandeld worden. Het plan, volgens hetwelk het eerste jaar een millioen er. het tweede jaar twee millioen manschappen zulte gelicht worden, is nu afgekondigd. Basel, 10 April - Zooals de Baselsche bladen uit Washington melden hebben zich voor den Amerikaanschen vliegersdienst in Frankrijk 2-3000 vrijwilligers aangeboden, waaronder de ee.-uge zoon van den heer Lang, minister van Binnenlandsche Zaken. De Amerikaansche vliegersvloot in Frank rijk zal in het vervolg gewettigd zijn de Amerikaansche kleuren te voeren. Washington, 10 April. De demokrati sche partijleider.s zijn voornemens Donderdag in het afgevaardigdenhuis de uitgave van vijf milliard dollars schatkistbons voor te stellen. Men zegt, dat het plan bestaat de Bond- genooten drij milliards daarvan te Ieenen en twee milliards voor de oorlogsuitgaven van Amerika aan te worden. Het wetsontwerp betrekkelijk het inrichten van een vereenigd komiteit van Senaat en Kamer voor de aar gelegenheden der oorlogs voering werd in beMy huizen tegelijk inge bracht. Het komiteit zal owél gedurende de zit ting, alsook gedurende de feesten van het kongres zittingen houden. De Senaat heeft den regeeringsmaatregel gestemd dat degere, die in oorlogstijd, krijgsmateriaal der Vereenigde Staten ver nielt, met 30 jaren gevangenis kan gestraft worden Oorlogstoestand tusschen Duitschland en Kuba Haviyia, 9 April - De Voorzitter heeft de verklaring van oorlogstoestand met Duitsch land onderteekend. Havana. 9 Apri'. De regeering heeft drie vastgelegde se; -pen in beslag genomen. De manschappen -'.ijn aangehouden. Er wordt gezegd ilat voor de twee schepen in Cienfuegos en Santiago vastgelegde Duit sche schepen, dezt'üie maatregelen genomen werden. Geene werkstakingen gedurende den oorlog. Volgens de Nieuwe Rotierdamsche Cou rant heeft Gompcrt. de voorzitter der Ame rikaansche Federation of Labour eene verklaring afgelegd volgens welke er zich gedurende den oorlog in de Vereenigde Staten geene werkstakingen zullen voordoen. De Republiek van Panama. De president der republiek van Panama ondertcekende een besluit, waarbij aan de Vereenigde Staten de hulp van Panama, ter verdediging van het kanaal wordt toegezegd. De president zal aan al de Duitsche konsuls het exeq.ir.tur onttrekken. De Duitsche onder danen zj'/en in geval van samenzweringen aangeho. :'en worden Afbraak der diplomatische betrek kingen tusschen Duitschland en Brazilië. Bazel, 9 April. Uit Parijs wordt be richt Men verneemt uit half officieele bron dat de afbreukder diplomatische betrekkingen tusschen Duitschland en Brazilië nakend is. Geweldige betoogingen ten voordeele der Bondgenooten hadden in Sao Paolo plaats. Bazel, 9 April. -~ Havas meldt uit Rio de Janeiro De Braziliaansche regeering be spreekt nu, de maatregelen die moeten geno men worden wegens het torpedeeren der Parana-.» De ministerraad kwam op 7 April te zamen. Brazilië zal zijne houding niet alleen vast stellen naar het feit dat de Parana in den grond werd geboord, maar ook naar de be zwarende omstandigheden der vernietiging Het ministerie meent te weten dat de ver- zenking zonder voorafgaande waarschuwing geschiedde. Men zal inlichtingen nemen naar de overlevenden. Amsterdam, 10 April.Uit Brazilië wordt gemeld Dé minister van buitenlandsche zaken Lauro Muller, weigerde den Duitschen gezant te ontvangen. Hij liet een stooim r tot de onmiddelijko afreis gereed make.) en, beraadslaagde alsdan met den minister van oorlog. Als voorwendsel der afbreuk wordt opge geven, het verzenken van den Braziliaanschen stoomer - Parana» op de reede van Hanfleur, misdaad plaa!- had, alleen weet ik, dat hij deze niet pleegde. Iïugonie, uwe liefde verleidt u tegen de waarheid in le spreken. Omdat mijne liefde helderder ziet dan liet verstand. Hij was tot geenen moord in staat, hoe zeer men hem ook moge getergd hebben. Zijn broeder had met licm slecht gehandeld en hij liet zich eenige bedreigingen ontvallenmaar liever zou hij al- bedelaar weggegaan zijn dan als heer to blijven, wanneer hij dat blijvon door eenen moord moest koopen. Gij bemint hem dan nog zuchtte de markies. Beminnen Ilij was mijn echtgenoot en ik zal hem blijven beminnen den edelen man. wien zulk een groot onrecht is gesel lied. Gij hebt nooit zoo over hem ge sproken, mevrouw. Wekken dit huis en de omgeving deze herinnering bij u op Misschien. Zeg mij, August, gelooft gij dat hij werkelijk dood is Het hart van den markies scheen stil te staan, maar geen zenuw van zijn ge laat verried den schrik dien deze eenvou dige vraag hem veroorzaakte. Het duurde meer dan eene minuut eer hij een ant woord kon geven. Welk eeno zonderlinge vraag riep hij. Zeker, is bij dood Hij stierf in Zuid- Amerika. Wij hebben daarover reeds ge sproken. Waarom vraagt gij dat,Eugenie? welk feit volgens Reuter ook in Chili en Peru opgewondenheid zou hebben veroorzaakt. Volgens de Reutertelegrammen der verle den week ware van wege Brazilië ook zonder de vernieling met de Parana de afbreuk en de in beslagneming der Duitsche vaartui gen te verwachten geweest. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 11 April. Legors van veldmaarschalk kroonprins Rupprecht van Beieren Ten noordon van de Scar- pe, nabij Givenchy-en-Gohelle, Farbasen Eampoux, kwam hel tot plaatselijke ge vechtshandelingen, waarbij de toestand echter onveranderd bleof. Aan -weerszij den van den weg van Atrecht naar Ka- merijk gingen gister namiddag sterke Engelsche strijdkrachten na een hevig vuur over een breed front nogmaals ten aanval over, doch zij werden met zware verliezen aan hunne zijde afgeweerd sedert vanochtend zijn daar, alsook nabij Bullecourt en Queant nieuwe gevechten ontbrand. Tusschen den weg van Ba- paume naar Kamerijk en de Oise wei-den slechts kleine gevechten voor onze linies geleverd. St-Quentin werd, evenals de vorige dagen, inet granaten en schrap- nells beschoten La Fère onderging het zelfde lot. Legers van den duitschen kroonprins Van Vailly tot Reims wordt de artillerie van dag lot dag heviger. Een Fransche onderneming op onze loopgrachten ten zuid-oosten van Berry-au-Bac werd door een snellen tegenaanval verijdeld. Legers van veldmaarschalk hertog Al- brecht van Wurtemberg Geen wezen lijke gebeurtenissen. BERLIJN, 11 April. Avondberieht. Bij Fampoux, ten Noord-oosten van de Scarpe, mislukten Engelsche infanterie- aanvallen, bij Roeux verschillige ruiterij- aanvallen met groote verliezen voor den vijand. Bij Monchy en Vancourt op den zuidelijken oever van Bullecourt en bij Hargieourt, ten noord-westen van Saint- Quentin, werden 1000 Engclschen gevan gen genomen en 25 raachiengeweren buitgemaakt. Van Soissons tot Reims sterk geschutvuur. Uit Fransche bron PARIJS, 10 April. Bericht van 3 uur 's namiddags Ton noorden van de Oise was de vijan delijke artillerie minder bedrijvig dan de voorafgaande dagen. Patroeljegevechten en geweervuur in de eerste linies. Ten zuiden van de Oise maakten wij vor deringen ten oosten van den lagen kant van het bosch van Coucy. Vrij hevige artilleriestrjjd in de streek ten noorden on ten oosten van Soissons, vooral in den sektor van Laffaux. Ten zuidoosten ran Reims sloegen wij een ovorval on «en onzer loopgraven ten noorden van Gillery at. In Champagne, strijd met handgrana ten ten westen van Maisons de Cham pagne. PARIJS, 10 April. Bericht van 11 uur 's avonds Ten noorden van de Oise was do weder- zijdsche artillerie zeer bedrijvig. Ten zuiden van de Oise richtten onze baterijen een vernielend vuur op de vijandelijke werken ten oosten van Coucy en ten zuiden van de Ailette. De vijand beschoot hevig onze stellingen in den sektor van Neuville-sur-Margival. Op don linker Maasoever, in do streek van Bethineourt, namen wij één trein, welke geheel vernield werd, ouder vuur. Tijdeus de laatste luchtgevechten haal de onder-luitenant Ragnier zijn vijfde en adjudant Douchy zijn zesde vijandelijk vliegtuig neer. Uit Engelsche bron LONDEN, 10 April. Bericht van het westelijk front In ilen nacht is er zwaar gevochten aau het noordelijk einde van den rug van Vimv, waar de vijand nog stand hield. Hij is van daar verdreven, be proefde een tegenaanval, maar deze mis lukte De oostelijke helling van den rug van Vimy is van den vijand gezuiverd en diens tegenaanvallen zijn afgeweerd. De Brilsclie troepen namen Fampoux en vordedigingsstellingen bezuiden en be noorden de Scarpe. Omdat... omdat... ik nooit bewijzen heb geziendie het tegendeel getuig den. Gelooft gij dat hij nog in leven is Mevrouw Mixtome werd nog blocker dan zij reeds was en draalde eene poos met haar antwoord. Ik weet niet wat ik moet gelooven. Menigmaal is het mij alsof hij nog leeft. Ik zou al wat ik bezit willen geven om dit te weten, om hem weer te zien. Dat zal niet kunnen gebeuren. Zelfs als hij nog leefde, zou hij liet niet durven wagen naar Frankrijk te komen. En als hij het deed, zou hij toch niet verlaDgen u te zien, terwijl gij u van hem liet scheiden, toen hij in de gevangenis zat en ter dood veroordeeld werd. Als hij echter kwam, wien zou hij hier bezoeken zijnen bloedverwant, die den titel draagt, welke hem toebe hoort Zou hij tot u gaan, August Barti- neux Wanneer hij eenen vriend noodig heeft, zie ik niet in waarom hij niet tot mij zou komen. Heeft hij zich ooit tol u gewend vroeg mevrouw haastig en zwak, rood kleurden hare wangen. In hare haast verried zij hare gejaagd heid meer dan haar lief was. De markies van Charlemont zag haar verstomd aan. Ik heb Alexe Mixtomc sedert hij Frankrijk verliet niet meer gezien. Hij Het aantal gisteren gemaakte geva genen gaat do 9 000 te boven. Wij lie ben meer dan veertig kanonnen bi gemaakt,. In do buurt van Saint-Quentin is vijand van het hooge terrein tussch Levergnier en Hargieourt gejaagd. Aan liet geheele slagfront ging li vechten den heelen dag door. .Na een felle beschieting heeft de vijai in den afgeloopen nacht op een sm front ten zuidoosten van ieperen ei forschen aanval gedaan. Hij wist on steun linies te hereiken, maar hij we daar weer op staandon voet uit geworpi en liet dooden achter. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 11 April. Legers van veldm. prins Leopold v; Beieren Aan de Aa, de Duna, de St chod, de Zlola-Lipa en den Dniester w het Russisch geschut op vele plaats zeer in de weer. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 11 April. Leger v; veldm. von Mackensen Een k. en vlieger schoot tijdens een luchtgevoc boven Dallart een Russisch Nieupoi toestel neer. Leger van aartshertog Jozef In h Karst gebied werden vijandelijke aai vallen afgeslagen. Buiten werkzaamhs van het geschut, niets nieuws. Uit Russische bron SINT-PETERSBURG, 10 April. B richt van hot groot hoofdkwartier Op het westelijk front en op het Ro meensch front, vuurwisseling on verke ningen. Oostenrijksch-Hongaarsch Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 11 April. De vijandelij! artillerie Was gisleron aan hot front het Kustenland zeer in de weer en w 's nachts ook werkzaam in verschillen! sektoren. In het gebied van het Etsj-d gaan de Italianen voort een vernieligei vuur op onze dorpen te richten. Uit Italiaansche bron ROME, 10 April. Bericht van di genoralen staf Langs het geheele front zijn hier e daar geschutgevechten geleverd. Patroi jetochlen in het Lagarinadal, indeslree van de Monte Sief (boven-Cordovole) i ton oosten van Goerz. Gisternacht is een aanvalspoging vs den vijand tegen de dezer dagen door oi bezette voorposten in de streek ten noo den van Boscomalo door ons vuur g fnuikt, voor zij tot ontwikkeling lis kunnen komen. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 11 April. - KaukasusfrontOp den rechterviel gel overviel een vrij sterke afdeelii onzer verkenners met goed gevolg i linies van den vijand. Deze verloor 1 man aan dooden en liet bovendien 2 g( vangonen en 34 dieren in onze handei Wij hadden geene verliezen. Irakfrout I)e gevochtsbodrijvigheid sedert twee dagen weer levendiger gi worden. Onze achterhoede wierp op de rechteroever van den Tiger de vijandi lijke voorhoode achteruit on verzekeri zich daardoor de vrijheid van be wegel Na het innemen van de nieuwe stellij op den linkeroever van den Tiger, kw men onze troepen in gevechlsvoeliü met den vijand. Gisteren heerschte ee levendig goschut- en infanterievuur. 0 den noordelijken oever van de Bial wierpen onze vooruitgelegen troepen ee vijandelijke ruiterij-divisie vijftion kill meters ver achteruit, waar zij opiiieui tegenstand bood. Ten noord-oosten daai van had een vijandelijk ruilerijregimenl met ondersteuning van geschut- en mi chiengeweervuur, de Biala overschn den, doch liet werd door onze ruiter terug over de rivier geworpen. Daar d vijand or bij zijn terugtocht, niet i slaagde zijn vroegere overtochtsplaats benuttigen, verdronken vele van zy ruiters in de rivier. /- heeft zich nooit tot mij gewend, noc schriftelijk noch persoonlijk. Mevrouw Mixtome geloofde hem. Wanneer hij nog leefde en bij kwam, vroeg zij, zoudt gij hem dan nil zeggen, dat de scheiding niet van m uitging. Dat ik hem nog steeds bemin e ook nooit aan zijne onschuld getwijfel heb De markies boog ernstig, maar zij hart was vol bitterheid. Ik zou T liern zeggen, Eugenie antwoordde hij. Ik zou hem gaarne va elke verdenking, zelfs, van die een moordenaars willen zuiveren maar hi zal nooit naar Charlemont komen, ik za nooit de gelegenheid hebben u tegenove hem te verontschuldigen. Overigens wa kan hij van u zeggen Wat gij eens voo hem waart, zijt. gij niet meer, gij heb mot hem evenveel te maken als met mij Dat weet ik; maar ik was zijne vrouw Het kwam nooit bij mij op, den band ti verbreken, die ons verbond. Wanneer il hem kon zien, zou ik liern dat zeggen Men noemt mij trotsch, rnaar ik verklaa: u, dat ik alles, rijkdom en eer on zijnentwil zou prijsgeven. En dal verklaart gij aan mij, Euge Hie riep de markies verwijtend. Ik zeg u de waarheid. Gij hebt mi. gevraagd uwe vrouw te worden en it heb u hoop gegeven dus moet gij ook (zie vervolg 8® bladzijde).

De Denderbode | 1917 | | pagina 2