OP ZEE. Een en ander. S' 1 k k I L. k I i I 1 VA 31 lSjroTTM®ffiSSEHS morisons Wnschmaehien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maag-pijn, Korte Telegrammen. Allerhande nieuws Zondagrust. Bij sterfgeval. Lager en piiMaar Onderwijs. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wasaiu zoaaer alkaken is l missieses went floor zljse eigese zwaartekree|t J. L, MORISONS, 109. DAMBRÜGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRON EN PAFIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediel van Belr/ië I Fotografie I B. WILLEMSEN WISSELAGENT m BALSEMPILLEM Bloedzuiverende Pillen Self Aan de Perzische grens, beoosten Re- wandus, weerden onze troepen den aan val van een Russische overmacht af, waarin zij den vijand door een tegenaan val in oostelijke richting 20 kilometer ver terugdreven. Macedonisch front Levendige bedrij vigheid van do vijandelijke artillerie wordt gemeld. Een Amerikaansch schip getorgepeerd. Havas verneemt uit Perpignan dat een Duitsche duikboot zonder waarschuwing op 20 mijlen van Banyuls een Ameri kaansch stoomschip in den grond heeft geboord. De bemanning van 31 koppen, waaronder 2 Spanjaards, werd gered, i Duitsche duikbooten in de Amerikaansche wateren. Do Parijschc Journal» verneemt uit Washington dat Duitsche duikbooten ge signaleerd zijn geworden tusschen de Bermudas en Porto-Rico. Gezonken. Keulen, 10 April. De Kölnische Zeitung verneemt uit Arasterdam Het Engelsch stoomschip -Kittywake* (1,850 ton) is gisternamiddag in de nabijheid van hel Maaslichtschip opeen mijn ge- loopen en gezonken. In Japan. Haag, 11 April. De Review of Reviews vat de toestand in Japan sa men alsvolgt De minister-voorzitter hoeft de zaken ongemoen lastiger gemaakt, daar hij in eene vergadering der provincie-gouver neurs, minachtend en van uit de hoogte zegde, dat het Parlement geenszins den volkswil vertegenwoordigt. Hij werd gedwongen die beleedigende woorden in te trekken. De nakende kiezingen zullen in hevig heid en politieken drift alles overtreffen wat tot hiertoe in Japan gezien is. De kloof tusschen het volk en de re geering groeit gestatig aan. De kortzich tigheid van het gouvernement boezemt groote bezorgdheid in. Zij kan voor ge volg hebben de stoffelijke voordeden die Japan gedurende den oorlog opdeed, vol komen voor hem verloren gaan. De gezondheidstoestand der koningin. De Giornale d'Italia schrijft dat de koningin Elisabeth ziekelijk is en eene reis in Italië doet. Priüses Marie-.Tosé is in het Instituut Sinte Annonciade te Pog- gio Imperiale geplaatst, waar zij haar opvoeding zal voltooien. Duitsche luchtvaarder gevallen. Uit Berlijn wordt gemeld Ons vlie gerkorps heeft een nieuw zwaar verlies geleden.De luitenant dor reserve Wilhelm Frankl is gevallen. Nieuw Ministerie in Spanje. Budapest, 10 April. Het blad «Est» verneemt uit Madrid Volgens berichten van vooraanstaande politiekers zou mi nister-voorzitter Romanow in de eerst komende dagen zijn ambt, neerleggen. De leider der konservatieven Dato zou aan het hoofd staan van het nieuw kabinet. Wijziging in het Ministerie van Oostenrijk-Hongarië. Weencn, 10 April. De avondbladen melden De minister van oorlog, vrijheer von Krobatin, heeft aan den Keizer zijn ontslag aangeboden, hetwelk aanvaard werd Betoogingen in Ierland. Amsterdam, 10 April. Het Algemeen Handelsblad verneemt uit Londen dat op den verjaardag van den Ierschen opstand, talrijke personen der omstreken van Dublijn zich naar de hoofdstad begaven, verwachtende dat er betoogingen zouden plaats hebben. Zondag avond werd op de puinen van het postgebouw dat verleden jaar het hoofdkwartier van de oproerlingen, de oranjo-wit-groene vlag (republikeinschc partij) geheschen.Ook het standbeeld van Nelson word met de republikeinsche vlag versierd. weten, dat ik met hart en ziel nog aaD mijnen echtgenoot hang. Uw echtgenoot is niet meer, zegde de markies. Als hij leefde en mij riep, zou ik tot hem gaan. -- En is het dat, wat gij mij te zeggen hebt, mevrouw mij die u sedert jaren lief heb en dien gij zooveel hoop hebt gegeven? Gij bemint eenen veroordeelden misdadiger. Gij wijst mij af. Ik kan niet valsch tegen mij zelf zijn en ik mag u niet bedriegen, markies. Alexe Mixtome bezit mijn hart, het zij dan dood of levend. Maar ik zou tevreden zijn met uwe achting, Eugenie, zeker wetende, metter tijd uwe liefde le winnen. Het verleden leeft nog te sterk in u. Het was een onge lukkig plan van mij, u te vragen hier te komen, doch het is nu eenmaal zoo. Ik zal u niet langer lastig vallen, Eugenie, doch eisch een bepaald antwoord van u. Ik kan u gcene hoop geven, August. Neen, ik wil uw antwoord nog niet. Binnen eene maand, als gij van hier ver trokken zijt, zult gij anders denken. Gaat gij morgen naar de stad Ik heb besloten nog eene week hier te blijven, -antwoordde mevrouw ver ward. Mijn vertrok hangt van dat van u af. Ik ga naar Parijs als gij gaat, eer niet. Zal ik u nog eens te mijnent zien De policie haalde de vlag van het post gebouw naar beneden, zij viel op de straat, waar de menigte dezelze aan stuk ken trok en onder de aanwezigen ver deelde. Later wer.i eene patroelje op do straat uitgefloten. Steunen werden ge worpen naar de policie. Te Cork werd de republikeinsche vlag op het stadhuis ge- heschen.doch kort nadien door de policie weggenomen. Republikeinsche redenaars hielden aanspraken tot do menigte. Het postverkeer met de Vereenigde Staten. Berlijn, 9 April. Het postverkeer tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten van Amerika, Hawaï, Tutulla, Porto-Rico, Panama cn de Filippijnen is gaDsch onderbroken en geschiedt ook over Londen niet meer. De reeds inge leverde zendingen worden aan do afzen ders teruggegeven. Ook het telegraafverkeer met do Ver eenigde Staten is afgesproken. Dood van prins Frederik-Karel van Pruisen. Prins Fredorik-Karei van Pruisen, die eenigen tijd geleden, in een luchtgevecht, erg werd gewond en in handen viel der Engelschen, is in den nacht van Zaterdag tot Zondag, aan eene inwendige bloed storting bezweken. Madrid, 10 April. Naar het staats blad meldt, zal Spanje onzijdig blijven in den Duitsch Amerikaanschen oorlog. Bern, 10 April. Radio meldt uit Havre dat bij liet torpedeeren van de «Parana» slechts één man omgekomen is. Uit Brussel en omstreken Schilderij gestolen. Maandag heeft men in de woning van den heer H.., een doek van 85-65 gestolen. Het doek is in olie geschilderd en stelt een halfnaakte maagd voor met het kindje Jezus voor haar het is een stuk van de Italiaansche school. Valsche politiebedienden. Maan dag namiddag boden zich acht kerels aan bij Mevr. D.., le Kuregom. Ze beweerden oen huiszoeking te moeten doen, omdat men vermoedens had dat., in tegenstrij digheid met het bevel van den gouverneur genoraal, de vrouw verscheidene waren verborg. Alles werd afgezocht en de val sche politiedienaars gingen er van door met negen pakken bitterwortelen en hot persoonsbewijs van hun slachtoffer. Loopjongen verdwenen. De koop man D.., had aan zijn 17jarigen loopjon gen T.., een som van 1.000 frank toever trouwd om betalingen te doen. De jongen is niet wedergekeerd zijn ouders hebben hem ook niet meer gezien. Zonderlinge vondst. Dinsdag mor- gend vond een politieman op een bank van de Bisschoffsheimlaan een pak met fotografleëu op glazuur en porselein.Men donkt dat die voorwerpen van een dief stal voortkomen. Opgepast voor de bedelaars. Maandag namiddag bood zich een 30jari-, ge vrouw aan bij Mevr. T.., te Vorst en vroeg eene altnoes. Terwijl de meid naar de keukeu ging om een boterham te snij den had de bedelaarster de plaats gepoetst met de kleederen en het pelswerk 'dat aan den kapstok hing. Diefstal. In het appartement van den heer B.., zijn dieven binnengedron gen en hebben er schoeisels, kleederen, linnengoed,juweelon,een koperen kanon op een stuk obus, alsook stukken zeep gestolen, alles ter waarde van ongeveer 1 000 frank. Kerk der Theresianen. Vollen Aflaat ter gelegenheid der Ge durige Aanbidding op Zondag 15' April. Orde dor Goddelijke diensten Ten 6 uren (Belfort) de eerste mis. Ten 9 de solemnele mis. Ten 6 plechtig lof, vlaainsch sermoen door den Eerw. Pater Bauwefls S. J. en Te Deum. Mevrouw Bartineux zal wel beter zijn en u gaarne ontvangen. Mevrouw Mixtome dacht eenige oogen- blikken na. Zij had wel is waar besloten, zich niet meer naar Charlemont te bege ven, maar wilde het oude slot nog een maal weerzien en nam dus de uitnoodi- ging aan. Ik zal komen, zegde zij, indien me vrouw Bartineux ook mijne gasten uit- noodigt. Welaan dat is afgesproken, zegde de markies opslaande. Wanneer zal het zijn Dinsdag - het is thans Zaterdag. Gij zult spoedig anders denken Be proef slechts den man te vergeten die u pnwaardig is, Eugenie. Doch genoeg, tot Dinsdag avond. Het zal mij verwonderen, zegde mevrouw, toen zij weer alleen was of ik den koopman nog ontmoeten zal, als ik naar het kasteel ga. Hij moet in de buurt van Charlemont verblijven. Als ik hem weerzie zal hij mij niet ontkomen. De markies vermoedt gelukkig niets. De markies van Charlemont hield ook eene alleenspraak en wel de volgende Zij heeft hem gezien en ofschoon hij zich vermomd had, toch heeft zij hem herkend. Ik zal Filip Piron alles mee- deelen en hem aanzetten een einde te maken aan de zaak, want Eugenie mag hem niet ontmoeten. Hij, zoowel als zijne dochter, moeten verdwijnen eer er Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 5 ),ft Vrouwelijk 5 Huwelijken. J. C illebaut, broo met S. Verbes- tel, kloerm. J. Van Scbuylenbergh, schoen in. met M. Welb'kens, naaister B I)e Koninck, schoenrn., met M. Do Gols, kleerm. A. Temmerman, tw., met M. De Trocb, tw. A. Soetinek, tw., met M. Van den Bossche, tw. Overljjdens. S. Backaeil, in. Do Schutter, kornmis- sionnaris, 44 j., St Kamielstraat. R. Hoebeeck, zb., 78 j.. Brabantstr. A. Trocb, wed. De Boeck, zb., 80 j., Pieter Coeckestr. A. Kicckens, ra. Basliaen, brouwersgast, 53 j., Sint Karaielstr. P. Vermasscn. schol., 13 j., Oude Gcnt- schebaan. 2 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdooude apotheek, Zondag 15 April, M. Renucboog, Nieuwstraat. De Notarissen Paul EEMAN te Moorsel en OSCAR T1BBAUT te Aalst, zuilen namens d'erven van den heer Casimir De Smet, over gaan op Woensdag 18 April 1917, tot de openbare verkooping van Stad Aalst. I. Aan de Werf om 2 ure Huismeubelen, Herberggerief, paardcamions, karren met ressort en zonder, bachen-harnassuren. II. Aan de Hoogevesten om 9 ure Hooi, stroo, betteraven, mest, landbouwgereed-' schap zooals schuppen, rieken, egde, snij- paard, aalkuipcn enz. Schrijnwerkersgereedschappen, hout, sta ken, ledige flesschen, brandhout en oud ijzer. Voor afbraak Eene remisie gedekt met pannen en 3 aftrekken. De verkooping zal geschieden onder de gewone voorwaarden en met komptante be taling. OPENBARE VERKOOPING van Goede en welgelegene le Baerdegem en Meldert. De Notaris Paul EEMAN te Moorsel, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mr VAN DE VELDE te Lebbeke, met gewin van 1/2 °/0 instelpremie, openbaarlijk ver- koopen Gemeente Baerdegem. 1° Zaailand op Baerdegem Kouter, sectie A, num. 82D groot volgens meling 13 a. 90c. Gebruikt door Maria Schoonjans te Baer degem. 2° Zaailand op Baerdegem Kouter*, sectie A, nummer 179A, groot volgens meting 27 aren 52 centiaren. 3" Zaailand, op Stcenland, sectie C, deel van nummer 400, groot volgens meting 25 aren 53 centiaren. 4° Zaailand dienstig voor bouwgrond, aan de Molenstraat, sectie C, deel van nummer 400, groot volgens meting 25 aren 31 cent. De nummers 2-3-4 gebruikt door Auguste De Clerck voornoemd. Gemeente Meldert. 5° Zaailand dienstig voor bouwgrond, aan de Kokerijstraat sectie A, nummer 379a, groot 20 aren 10 centiaren. Gebruikt door Jacobus Van den Broeck. 6° Zaailand, dienstig voor bouwgrond, aan de Kokerijstraat, sectie A, nummer 379b, groot 20 aren 10 centiaren- Gebruikt door Joannes Taelemans. ZITDAGEN Instel Maandag 23 April Verblijf Maandag 30 April Telkens om 2 ure namiddag stipt bij August De Clerck. te Baardegem, aan de Zusters- school. Mejuffor Angèle Van den Bogaer- de, eere regentes der staats-middelbare schóól van Aalst, beveelt zich aan voor bijzondere lessen, Vrijheidstraat, n° 50 Aalst. eene verklaring volgt/Tot heden keurde ik Filip's plannen af. maar nu moei ik ze wel goedkeuren. Eene tweede mis daad moet het spoor der eerste uitwis- schen. Na de ontmoeting met den schijnbaren koopman, bewoog mevrouw Mixtome zich uren lang in den omtrek van Mont- facon. Eiken dag wandelde zij langs den grooten weg naar het dorp, maar hoorde of zag niets meer van den man. Voor zichtig had zij het personeel van Mont- fagon ondervraagd, doch niemand had hem gezien Het was duidelijk dat hij gcene enkele poging beproefd had om zijne waar aan den man te brengen, en deze omstandigheid scheen mevrouw's meening omtrent zijnen persoon te be wijzen. Zij vorkeerde voortdurend in eene koortsachtige onrust, zoodat Johanna, dieniet wist waaraan dit toe te schrijven, zeer bezorgd werd. Op het eene oogenblik was mevrouw uitgelaten, in hot volgende zeer te neer geslagen, als hadde zij zoo- even hare laatste hoop grafwaarts ge dragen. In zulke treurige oogenblikken had zij geen oog voor wat er rondom haar plaats vond en kon niets haar op beuren. Niemand vorraoedde er de oor zaak van, zelfs mevrouw Bienjour niet. De Maandag was een echte November dag, het regende en er woeie een koude windmaar toch ging mevrouw Mix tome in eenen regenmantel gehuld naar gelast men zich met alle slach van BOEK- en STEENDRUKWERKEN, zooals Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven. Doodbrievcn en Beeldekens, Adres- en Visietkaarien, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steondrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eena maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAM tegen Brandgevaar, op 't-aLeven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op don ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NieuwstraatAalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelijkache betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Af deeling Hulpbank. Ten einde to voorzien in den onder houd der huisgezinnon aan welke de ge- woone inkomsten onlbrekeu ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningon toe aan 4 o/o 's jaars, te waarborgen door grondpanden, hy- potheoklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leeniu- gon uitgave en vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen to bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel dor Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. •••MteeeoeaeseeeeeeeeteeeeiM HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen Esplanadestraat, 8 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten van het koepon blad Vreemde koepons aan den besten prijs Argentijnsche cedais, Japaansche enz... de klippen en wandelde daar een uur lang op en neer. .Tohauna verwonderde zich over de grillen barer gebiedster, welke zij als de voorbode van eene ernstige ziekte beschouwde. De Dinsdag was nog onaangenamer dan de Maandag de rogen viel dichter, de wind woei sterker en den geheelen dag werd het niet licht. Er was geene sprake van eene wandeling te doen en de dames op Monlfagon haalden hun borduurwerk voor den dag om den tijd te verdrijven. By het ontbijt werd besloten den vol genden dag te vertrekken. Mevrouw Bartineux had ondanks het slechte weer, hare uitnoodigingen ver zonden. De goede dame was weer geheel hersteld. Het vooruitzicht op eenen feestavond had niet weinig daartoe bijge dragen. Zij hield veel van gezelschap en niet weinig lachte het haar aan als mees teres van het kasteel op te IredcD. Zij had het zoo druk, dat zij Sofie alleen aan haar lot moest overlaten. Deze was des Maandags te huis gebleven, doch nu gevoelde zij behoefte aan frissche lucht en ging daarom eens wandelen. Dc regen en de slechte weg lieten geene verre wandeling toe, waarom Sofie, eenen doek om het hoofd geknoopt, de kolonade op en neer liep. Sedert het ongeval had zij eens Mout- fagon bezocht, maar haar onderhoud met mevrouw Mixtome was door mevrouw xijn de BESTE geneesmiddelen vooritker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Dezo Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt do van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. in dezelfde Apotheok »yn te ve.-arygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het Biecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeieu en murriuën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere romodie voor den cholera dor kieken»1 fr. de 1/2 dooa, 2 fr. de doo». Bienjour onderbroken en haar bezoek alszoo tamelijk vergeefsch geweest. Zij had echter mevrouw Mixtome half beloofd met haar naar Parijs te gaan en daaraan dacht zij nu. Zij wenschte haren vader te spreken om zijnen raad te hooren en hem over te halen Frankrijk te verlaten. Sedert de ontmoeting op Montfagon had zij hem niet meer gezien en geloofde dat hij zich te Parijs bevond. Wanneer zij daarheen ging hoopte zij hem te ontmoeten. Hare eerste gedachte was altijd aan haren vader. Hare liefde voor graaf Beaucourt, hare liefde voor hare moeder, die niet vermoedde dat zij hare lang be treurde dochter was, hare toekomst, hare hoop en meisjesdroomen alles was ondergeschikt aan het groote doel van haar leven de onschuld van haren vader te bewijzen en hem in zijne eer te her stellen. Op dozen morgen zegde graaf Beau court, dat hij weldra zou vertrekken. Ik moet mijne zaken eens nazien, zegde hij. Ik ben reeds zoolang uit. Allen willen weg, zegde de markies, met eenen zucht. Mevrouw Mixtome en hare gasten vertrekken morgen. Dit slechte weer zal misschien veertien dagen duren. Wanneer gij vertrekt ga ik ook naar de stad. (wordt voortgezet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3