sHiiiiiws. Een en ander. Amerika in den oorlog 21 AlLMiBIH YAH I>£ firm-GOO33£H 3 M ORISONS Waschmachien Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Italiaansche Oorlog Aan het Westfront. Allerhande nieuws Zondagrust. Lager en piimislbaar Onderwijs. Sloom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ Wascbt zinder iftoren Ie l nlQiteqin wertt deer zijne eigene zwiirtekriem J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT, ANTWERPEN PATRON EN PAFIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van België s Fotografie B. WILLEMSEN J WISSELAGENT M BALSSMPILLE» uit de stellingen op de Grona-Stena, die bij de gevechten gedurende de maand Maart over een breedte van ongeveer een kilometer in de hand van den vijand wa ren gebleven tegenaanvallen worden afgeslagen. Wij namen daarbij 200 man gevangen en maakten verscheidene ma- chiengeweren en mijn werpers buit. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 18 April. Bericht van den generalen staf Engelsche verkenniugsafdeelingen, welke naar onze posten ten noordoosten van het Doiran-meer oprukten, werden door ons vuur verdreven. In de vlakte van Seres trachtten Engelsche patroeljes bij Barakli Dsjumaja en bij Kavahli Tsjisik, ten oosten van Seres, onze stol lingen te naderen zij werden door onze posten teruggedreven. Op het gansche front, tamelijk zwak geschutvuur. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 18 April. De toestand is onveranderd. Een onzer vliegers schoot gisteren bij een luchtgevecht boven Vil lach een vijandelijk Farman-toestel neer. De inzittenden werden gevangen geno- De Temps noemt de veldslag tusschen Soissons en Reims aan gang, een Fran- sche doorbraak spoging van grooten stijl. Volgens een telegram der «Baseler Nach- richten- uit Parijs, ziju thaüs vijf veld slagen aan gang, namelijk bij Arras, bij Sl-Quentin, bij Laon, bij Craonne en in West-Champagne. De Duitschers hadden zich tegen den Franschen stormloop be ter voorbereid, dan tegen den Engolschon aanval van 9 April. De gevechten waren ongemeen verbitterd. Er wordt gemeld dat liens en de om liggende dorpen inbrand staan. De zesde Duitsche oorlogsleening. Berlijn, 18 April. Officieel: Blijkens de tot nog toe binnengekomen berichten, bedraagt de uitslag van de zesde oorlogs leening twaalf miljard 770 miljoen mark Kleine gedeeltelijke inteekenin- gen zijn daar niet bij begrepen. Ook de in ruil aangegeven inteekeningen op vroegere, oorlogsleeningen zijn daar niet by gerekend. De uitslag der loening over treft die van de tot dusver onovertroffen derde oorlogsleening met 700 miljoen mark. Wat nooit iemand dacht te kunnen gebeuren, is voorgevallen. De uitslag van de dorde Duitsche oor logsleening, welke tot op het record sloeg is geslagen door 700 miljoen mark (875 miljoen frank). Die ontzaglijke betooging van macht en vermogen levert het onweerlegbaar be wij 8 van het feit boe sterk Duitschland kaarsrechtstaat, onaantastbaar ook op het ekonomisch terrein en dat na eenen oorlog welke bijkans 3 jaar duurt. Die betooging getuigt daarenboven van de onwrikbare stevigheid en vastbera denheid van bet Duitsche volk in de ze gevierende voortzetting van den oorlog tot aan bet einde en van een vast ver trouwen in eenen vollcdigen, goeden uitslag. Dood van vrijheer von Bissing. Generaal-overste vrijheer von Bissing, generaal-gouverneur in België, is Woens dag overleden in den ouderdom van 73 jaren. Overstroomingen op het Oosterfront. De dagbladen uit St-Petersburg ver nemen uit Riga dat op het Noordelijk front groote overstroomingen plaats hebben, door het smelten der sneeuw. De loopgraven staan vol water, zoodat de soldaten in de stad moeten onder dak gebracht worden. Zelfs in Riga zou het water op zekere plaatsen eene hoogte van vier meter bereikt hebben. Het ver keer wordt intusschen gedaan bij middel ^an schuiten. Door dien toestand wordt de verzorging van levensmiddelen der bevolking zeer bemoeilijkt. De bevol king moet, met het oog op de voedsel- schaarschte zeer spaarzaam zijn. moest. Zij herinnerde zich dat het hare eerste plicht was den ellendeling voet voor voet na te gaan en daar het hier wellicht eene gewichtige aangelegenheid gold, besloot zij hem te volgen. Zacht verliet zij de loge, luisterde een oogenblik en gleed als een schaduw den trap af. Onder aan den trap bevond Sofie zich in eene soort van portaal, dat op een lang en breed gewelf uitliep. De deuren stonden tegenaan een lichtstraal drong tot haar door. Sofie sidderdemaar de liefde tot haren vader en de gedachte aan haar doel, deden haar alle vrees overwinnen. Zij ging verder. Filip stond in het gewelf met eene lantaarn in de hand, welke hij had aan gestoken. Langs beide zijden van het gewelf was eene rij doodkisten geplaatst, die met beeldhouwerken en opschriften versiprd waren. Filip deed nog eenige stappen en bleef voor eene kist staan, waarop zes figuurtjes in knielende houding stonden. Bij het schijnsel der lantaarn kon Sofie zien, dat de kist de naam eener vrouw bevatte. De bediende hief de lantaarn op, keek naar de deur en luisterde opnieuw. Toen hij niets verdachts hoorde, plaatste hij de lantaarn op de kist en trok een der figuurtjes daar uit. Uit de holte welke grooter was dan men zou vermoeden, nam hij een houten kistje. Daarna zette Basel, 16 April. De Agence Railio bericht uit Washington Een wetsont werp door het kongros aangenomen geeft aan president Wilson de noodige volmachten om het zenden van levens middelen aan neutralen die Duitscliland begunstigen te verhinderen. De Amerikaansche oorlogs maatregelen. London, 17 Agril. Reuter meldt uit Washington De Kamer der Afgevaardigden nam het wetsontwerp aan nopens de belasting van het inkomen uit oorlogswinsten. De aanneming der oorlogskredietwet- ten van zeven miljards dollars werd door de Kamer der Afgevaardigden met 359 stemmen goedgekeurd. De uitslag der stemming werd met le vendig gejuich begroet. De fïuancie-komraissie van den Senaat heoft de oorlogsbelastingswet aangeno men. Kolombië wijst een Amerikaansch aanzoek af. Berlijn, 17 April. Aan de «Vossisclie Zeitung» wordt uit Geneve gemeld De Vereénigde Staten hebben Kolom bië verzocht zich aan te sluiten bij de tegenstrevers van Duitschland. De regeeriug heeft dat verzoek afge wezen. Mexiko blijft onzijdig. Malmoe, 17 April. Carranza ver klaarde in het kongres dat Mexiko in den wereld-oorlog stipt onzijdig blijven zal. De houding van Argentina. Basel, 17 April. Havas meldt uit Buenos-Ayres De Duitsche gezant had een onderhoud van 50 minuten met den Voorzitter der Argentijnsche republiek en verklaarde aan de dagbladschrijvers na het onderhoud: Wij zijn in volkome nen vrede. De gezant, erkende intusschen dat Ar gentina zich in eenen bijzonderen toe stand bevindt. De onzijdigheid van Spanje. Berne, 17 April. <-Le Petit Parisiano meldt uil Madrid Eene offlciëele nota aan de pers zegt. dat de uitleg door de pers gegeven aan den laatsten minister raad en van den inhoud der nota aan Duitschland geheel in tegenspraak is met de werkelijkheid en ongegronden twijfel en vrees deden ontslaan. De regeering heeft niets aan de inter nationale politiek veranderd. Tot geruststelling van het publiek maakt de regeering de voorwaarden bekend door Duitschland gesteld betrek kelijk de handelsbetrekkingen tusschen Spanje en de Vereenigde Staten, volgens welke de Amerikaansche uitvoer naar Spanje toegestaan wordt, zelfs als het oorlogssmokkelwaar betreft, die echter van Spanje niet verder mag uitgevoerd worden de Spaansche uitvoer naar de Vereenigde Staten is echter aan de oor- logs wetten onderworpen. Berlijn, 18 April. Volgens eene melding uit New-York schrijf de New- York AmericanVele kongresleden zijn tegen een verbond met de Entente, daar zij ook van meening zijn dat men technisch moet samen werken. De gansche generaalstaf is tegen het --nden van troepen naar Europa. De beweegredenen dor kongresleden zijn van politieken aard. Men denkt dat men de politiek van de Bondloosheid niet zou verlaten, die zoo oud is als de Republiek zelf. Men vreest dat welkdanig Verbond met Europeesche Machten onvoorwaardelijk zou leiden tot latere deelname van Amerika aan Europeesche moeilijkheden. Verbonden bestaan volgens de meenin gen der Kongesleden niet tusschen de olkeren, maar tusschen de regeeringen. Uit Brussel en omstreken Oneerlijke meid. Mevr. D..., kleer maakster* Aanvullingstraat, had een werkmeid van 25 jaar bij zich in dienst genomen, waarvan ze enkel den voor naam kent. Maandagnamiddag moest ze hij zich op de kist neer, nam een sleutelje dat hij aan eene zilveren ketting onder zijne kleederen om den hals droeg en opende het kistje. Het was met watten gevoerd ea toen Filip het bij het licht hield,ontwaarde Sofie een aantal diaman ten. Filip Piron nam verschillende stcenen uit het kistje en hield ze tegen het licht, terwijl hij genoeglijk glimlachte. Sofie werd bleek en hield zich aan de deur vast. Eindelijk had zij voor hare vermoedens een bepaald houvast gevon den Hier lagen de bewijzen voor haars vaders onschuld. Hier de bewijzen, dat Filip Piron de moordenaar van haren oom was. Eindelijk Eindelijk Zij herinnerde zich uit het verhaal van haren vader, dat haar oom eene verza meling diamanten had bezeten, die om streeks een millioeu franks waard waren. Na den moord konden deze diamanten nergens gevonden worden. Enkelen ge loofden, dat Alexe Mixtome ze had meegenomen, anderen meenden dat de markies ze verborgen had. En daar waren nu de verdwenen iuweelen, of ten minste een gedeelte er van in dc handen van Filip Piron De groote waarden dier steenen, het feit, dat hij ze hier verborg, zijne ge heimzinnigheid, dat alles bewees dat hij ze gestolen had. Hij nam er de steenen een voor een uit en liet ze door zijne handen glijden haar meid alleen laten. Toen ze terug kwam was de oneerlijke meid verdwenen en had do gansche kloerkasl van Mevr. D..., medegenomen Urandkofferdieven.Verleden nacht zijn dieven binnengedronge,! bij M. H..., herbergier, Bergensche steenweg, en hebben er den brandkolfer opengebroken. De schurken hebben er een som van 2,000 mark in bankbriefjes alsook een ijzeron kistje met 270 frank in goud, 35 fr. in stukken van 5 frank en 20 frank in ander zilvergeld medegenomen. Zo hebben er daarenboven nog voor 1,000 frank juweelen buitgemaakt. Solo-Slim. Woensdag avond is er ter herberg van M. Alfred Thybaert, Korte Zoutstraat alhier, een solo-slim gespeeld door den heer Gaston Van de Putte, met een zesden van troef-haas en een vijfde van klaveren-haas met 3 en 2, de medespelers waren tie heeren René Schal tin, Alfred en Jozef Thybaert. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 6 Huwelijken. L. Baeyens, landb. met G. Matthieu, tw. A. Barrez, ijzerdr. met R. Loeman tw. F. De Coninck, landb. met J. Wel- leman, br. F. Van Hecke, boomsn. met J. Ardans, Lacelbew. Overlijdens. P. Eenquier, we Hellinckx. z. b. G3 j. Ledeb. J. Van Vaorenbergli, m. De Waegeneer, zaakwaarn. 65 j. Dirk Mar- tensstr. M. Bonnaerens, w* De Smet z. b. 67 j. Steenstr. II. Van de Velde, z. b. 16 j. Meuleschettestr. M. Buyle, 9 j. Leopoldstr. J. De Grauw, vr. Marinxz. b. 63 j. Oud.d.m.stw. 2 kinderen onder de 7 jareu. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 22 April, M Callebaut Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van Goede en welgelegene te Baerdegem en Meldert. De Notaris Paul EEMAN te Moorsel, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mr VAN DE VELDE te Lebbeke, met gewin van 1/2 °/o instelpremie, openbaarlijk ver- koopen Gemeente Baerdegem. 1° Zaailand op Baerdegem Kouter, sectie A, num. 82D groot volgens meting 13 a. 90 c. Gebruikt door Maria Schoonjans te Baer degem. 2° Zaailand op Baerdegem Kouter, sectie A, nummer 179a, groot volgens meting 27 aren 52 centiaren. 3° Zaailand, op Steenland, sectie C, deel van nummer 400, groot volgens meting 25 aren 53 centiaren. 4° Zaailand dienstig voor bouwgrond, aan de Molenstraat, sectie C, deel van nummer 400, groot volgens meting 25 aren 31 cent. De nummers 2-3-4 gebruikt door Auguste De Clerck voornoemd. Gemeente Meldert. 5° Zaailand dienstig voor bouwgrond, aan de Kokerijstraat sectie A, nummer 379a, groot 20 aren 10 centiaren. Gebruikt door Jacobus Van den Broeck. 6° Zaailand, dienstig voor bouwgrond, tan de Kokerijstraat, sectie A, nummer 379b, groot 20 aren 10 centiaren. Gebruikt door Joannes Taelemans. ZITDAGEN - Instel Maandag 23 April 19J7 VerblijfMaandag 30 April Telkens om 2 ure namiddag stipt bij August De Clerck, te Baardegem, aan de Zusters- school. Mejuffer Angèle Van den Bogaer- de, eere regentes dor staats-middelbare school van Aalst, beveelt zich aan voor bijzondere lessen, Vrijheidstraat, n° 50 Aalst. gelijk een vrek, die zijne schatten betast. Eindelijk nam hij eenen steen uit de kollektie, deed hem in een lederen beursje en borg dit weer op zijne borst. Eindelijk zette hij bet kistje op zijne plaats terug en zette er de figuur weer op. Sofie wachtte niet tot hij daarmee gereed was, doch klom zoo spoedig mogelijk weer naar boven en keerde naai de loge terug. Zij had tijd genoeg om tot zich zelve te koinen eer hij terug kon zijn en om over hetgeen zij gezien had na le denken. Zij begreep waarom Filip thans de ruïnen bezocht. Waarschijnlijk had zijn heer hem medegedeeld, dat zij morgen wilden vertrekken en daar de ruïnen zouden verlicht worden was er voor dien tijd geene gelegenheid meer om den kelder te bezoeken. Haar bloed kookte toen zij nadacht hoeveel deze ontdekking waard was Zij beteekende zekerheiden recht voor haren vader. Wat zou zij echter doen Voor alles wilde zij haren vader zien en hem hare gewichtige ontdekking mededeelen. Zij kon de overheid er niets van zeggen zij moest zwijgen tot dat haar vader haar van hare belofte ontsloeg. Dan twijfelde zij ook of de diamanten Filip's schuld en de onschuld van haren vader zou be wijzen. Mijn werk is nog niet geëindigd, dacht zij zuchtend. Het is een goed begin maar ik heb nog veel te doen ik wil gelast men zich met alle slach van BOEK-en STEENDRUKWERKEN, zooal» Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekens, Adres- en Visictkaarten, Registers, Etiketten, enz. enz., in een woord, met alles wat den Boek- «n Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldekens Schoon werk, spoedig* bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf In 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nienw MORISONS Wachmichien een. lund op proef In g.heel België en betaal zelf de verroerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg en prijzen aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAM tegen Brandgevaar,, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Promie Ongelukken op den ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraal, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met w«- fceljjkache betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge woon© inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staal de maat schappij leeningen toe aan 4 o/o 's jaars, te -waarborgen door grondpanden, hy- polheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leonin- gen uitgave en vernieuwing van obli- gatién aan 4 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. hopmarkt. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen nog hier blijven om de zoo lang gesloten gebleven slaapkamer van clen markies te zien. Ik heb mij nu overtuigd van de schuld van Filip en zal niet rusten voor ik iedereen dezelfde overtuiging geschon ken hebbe. Slepende stappen zegden haar dat Filip boven was gekomen. Zij werd vreeselijk beangst. Wanneer hij haar hier vond zou hij haar dooden. In haren schrik verschool zij zich achter den stoel, waar- het zoo donker- was dat zij bijna niet kon gezien worden en daardoor redde zij zich. Filip kwam voorbij de loge. I)e deur stond half open hij stak het hoofd er binnen en daar hij niemand zag drukte hij de deur zacht aan cn ging verder. Sofie wachtte een poosje totdat zij zeker was, dat hij niet zou terugkeeren; daarna stond zij op en verwijderde .zich. Het gelukte haar onbemerkt de kolonade te bereiken, waar zij nog eenen tijd lang zeer opgewonden op en neer liep, eer zij zich naar hare kamer begaf. In de voorzaal ontmoette zij Filip Piron, die op het punt stond den trap af te gaan. Zij week onwillekeurig voor hem ter zijde en hij zag dat zij de oogen neersloeg en hare wangen zoo wit waren als sneeuw. Hij keek haar wantrouwend aan. Waar zijt gij in dezen regen ge weest, mejuffer vroeg hij. Esplanadestraat, 3 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caise hypothecaire Anver- soise enz. Vernieuwing zonder kosten vaa het koepon blad. Vreemde koepons aaa den besten prijs Argentijnsche cedule, Japaansche enz... ziju de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillon, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt do Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. in dezelfde Apotheok zijn te ve. arygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppels stillen oumiddolyk d* tandpijn, 0,50 Pillen tegen de rasend# tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter gevon der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien cn merrioön Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 dooi, 2 fr. de doos. Ik heb in de kolonnade gewandeld, was haar antwoord. Zij wilde haren weg vervolgen, maar hij plaatste zich voor haar. Zult gij op het kasteel blijven? vroeg hij of gaat gij met mevrouw Mix tome mede naar Parijs Sofie richtte zich waardig op en mat hem met eenen blik van verontwaar diging. Het moet eenen bediende van den markies van Charlemont onverschillig zijn, of ik ga dan of ik blijf, zegde zij. Terug Een gebiedende handbeweging gaf aan deze woorden meer kracht. Onwille keurig ging Filip ter zyde en Sofie spoedde zich naar hare kamer. Zij weet dat ik haar vijand hen, zegde Filip bij zich zelfzij weet dat ik haar wilde dooden toen de Louise om sloeg zij weet te veel. Ik zou er wel eens achter willen komen hoe zij dit heeft kunnen ontdekken Ik begin te ge- looven, dat zij, ofschoon nog maar een kind, zeer gevaarlijk is. Ik zal eene derde poging wagen, om haar uit den weg te ruimen en twijfel niet of het zal ditmaal welgelukken. Ofschoon sluw en trotsch, kleine juffrouw, zijt gij toch niet tegen Filip Piron opgewassen. Gij zult niet babbelen. Ik zal niet rusten, dan nadat ik u voor altijd tot zwijgen heb ge bracht. (wordt voortgeiet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3