Oorlog io den Balkan Oorlog In Megs Wie is de moordenaar OORLOGSBERICHTEN. BoeiqeeiiSQK gsvecDislerrein. OP ZEE. Een en ander. Italiaansche Oorlog Kinder-Gedichten BUITENLAND Uit Engelsche bron LONDEN, 25 A.tiI. Officieel. Wij hebben hef ge ïuchfBilhem beoosten het bosch var Havrincourt genomen. Tusschen de Gojeu. en de Scarpe hebben wij in den strijd opnieuw voortgang ge maakt. Sinds 23 dezer namen wij 3029 vijanden, onder wie 56 officieren, gevan gen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 26 April. Officieel Bezuiden Riga, bij Jacobstadt, Smor- gon, bezuiden Luck, beoosten Zloczow, aan de Zlota-Lipa en langsheen de Putna en de Sereth heeft de Russische vuurbe- drijvigheid en ons er byhoorond vorgel- dingsvuur toegenomen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 25 April. - Officieel. Toestand onveranderd. Uit Russische bron ST PETERSBURG, 25 April. Offi cieel. -- Vuurwisseling en verkenningen. Uit Duitsche bron BERLIJN, 26 April. Officieel Verklaringen van gevangenen uit de gevechten aan het Doiran-meer, op 24 April, wijzen u.l dat daar de Engelschon met sterke strijdkrachten op een smal front een verstrekkonden aanval uitvoer den. De Bulgaarsche infanterie heeft een mooi succes behaald, al hare stellingen behouden en den vijand samen met Duit sche en Bulganrsehe machinegeworen en batterijen, aanzienlijke verliezen toe gebracht. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 25 April. Officieel. Toestand onveranderd. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 24 April. Officieel Tusschen de Wardar en het Doiran- meer heel den dag verwoed geschutvuur van den vijand, dai nu en dan vooral bezuiden Doiran nog in kracht toenam. Tegen den avond kwamen groepen vijan delijke infantorie oostelijk van Mats- joekowo opzetten, maar ons vuur heeft ze verjaagd. Op het overige front zwak artillerie vuur. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 24 April. Officieel Ons vuur heeft een monitor verdreven, die van het St-Oeorge-kanaal uit onze stellingen beoosten Mahmoedia bombar deerde. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 24 April. Of- fieel. Mesopotamia. Den 22 is er weer een gevecht geleverd op den rechteroovor van den Tigris. Wij zijn er ook op dien dag in geslaagd den opmarsch van den vijand op te houden en hem aanzienlijke verliezen toe te brengen. Een kavalerie- rogiment, dat vlak voor het gevecht trachtte vooruit te komen tegen onzen linkervleugel, is met zware verliezen verdreven. Daarop stond de linkervleu gel aan een aanval van sterke infanterie- strijdkrachten bloot. Later traden ook gepantserde automobielen tegen ons op. Overal, waar de vijand erin geslaagd was voet in onze stellingen te krijgen, werd liy door herhaalde tegenaanvallen met de bajonet teruggeworpen. Na op deze wijze alle vijandelijke aanvallen te hebben afgeslagen zijn onze troepen, overeenkomstig het plan, op nieuwe stellingen ten Noorden van Samark te ruggetrokken. Palestina. Bij Gaza artillerievuur van afwissolende kracht. Don 20 verschenen een kruiser, een kanonneerboot en een transportschip Yoor Akaba. Na een bombardement werd een poging gedaan tot ontschoping van troepen. (Naar scbitüng 200 man). Deze poging mislukte. Do moskee Van Akaba is door het vijandelijk artillerievuur ver nield. Voorts zijn tengevolge van hot bombardement twee menschen gedood en vijf gewond. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 25 April. Officieel. Toestand onveranderd. Uit Italiaansche bron ROME, 25 April. Officieel. Van Sarca tot Brelna was bet vijandelijk ge schut ook gisteren in do weer. Het onze is het antwoord niet schuldig gebleven en heeft troepenbewegingen in het Suga- na-dal belemmerd. Op het front in het Kustland vuurwis seling en veel luchtverkenningen. Een vijandelijk vliegtuig is binnen onze linies geveld. De gewonde vliegers zijn gevan gen gonomen. Op den Karst heeft de vijand na een hevig bombardement van nacht met ster ke strijdkrachten onzo linies in het vak van Castagnavizza aangevallen. Hij is er alleen in geslaagd een den vorigen dag door ons bezette voorpost te hernemen op de rest van het aanvalsfront is hij teruggedreven. Vier Engelsche torpedojagers vermist. Berlijn, 24 April. Volgens bijzon dere berichten, welke de a Vossische Zei- tung uit Bazel ODtvangt, heerscht in Londen sedert eenige dagen groote be kommernis wegens het lot van vier tor pedojagers, die in het Kanaal voor de Teems dienst deden en van welke men sedert 14 dagon niets meer gehoord heeft. Inlusschen heeft de admiraliteit bekend gemaakt dat een der vier getorpeteerd is; men denkt echter algemeen dat ook de anderen verloren zijn. Londen, 24 April. De admiraliteit deelt mede, dat liet hospitaalschip Do- mogal en de Laufranc vorgaan zijn. '29 soldaten en 12 man der bemanning van de - Domegal - alsook 17 Engelsche gekwetsten en 5 man der bemanoiug en 15 Duitsche gekwetsten van de Lau franc worden vermist. Patroeljeschepen hebben 152 Duitsche gekwetsten gered. De Domegal had eene 1885 tonneinaat. en de Laufranc 6287. Kristiania, 24 April. Volgens opga ve had de Noorweegsche handelsvloot sinds het begin der Duitsche zeeversper ring 106 stoorabooten met 174,045 brut- to registerton en 30 zeilschepen met 40,415 ton verloren. Bazel, 24 April. Van Le Havre wordt uit bijzondere bron gemeld, dat in de haven van Le Havre in den laatsten tijd enkel vyf schepen van overzee binnen- geloopen zyn. Daarvan kwamen er drie uit Londen, een uit Portsmouth en een uil Salonika. Het gezamentlyke aantal tonnen dezer vijf sloomers bedraagt 14.300. In Januari kwamen volgens eene mededeeling van denzelfden briefwisse laar nog 15 tot 20 stoomers van overzee naar Le Havre. Kopenhagen, 25 April. Men meldt uit Kristiania Volgende schepen werden verzonken Het zeilschip - Westerlo de boot - Gerda de driemaster Ville de Dieppe de boot Ellilor boven dien het zeilschip Skjold Een duit sche onderzeeboot beschoot den boot Valerie uit Stavanger en verzonk hem. De Nederlandsche boot «Minister Tak» met eene lading van Huil naar naarlin gen, werd Maandag nacht, 45 mijlen Westnoordwestelijk van Ymuiden getor pedeerd. De gansche bemanning werd wolbehouden te Ymuiden geland. London, 25 April. De uitvoer uit Groot B: ilcinje naar de neutrale landen wordt van af 20 April met 45 van den vorigen uitvoer, verminderd. Over den duikbootoorlog. Kopenhagen, 26 April. - Extrabla- det - schrijft over de uitwerking van den Duitschen duikbootoorlog Engeland is niet in staat zich tegen de U-booten te verdedigen. De machtige Engelsche vloot is tegonover den duik- eischte zoo mogelijk den snellen overgang van de wervir.gsrekruteering tot den gedwon- I fen dienstplicht. Iet Oorlogsdoel der voorloopige regeering Stockholm, 24 April. - Volgens de Rjetsch - uit welingelichte bron verneemt, zal binnen kort eene nievwe openbaarmaking plaats hebben over het oorlogsdoel van Rus land. Beze openbaarmaking zal het oorlogs doel bepaald duidelijk maken en het manifest der voorloopige regeering van 6 en 10 April volledigen. Het is ook waarschijnlijk dat de voorloopige regeering in een zekeren vorm houding zal nemen in het onrechtstreeksch vredesaanbod der Centraalmachten. Alles toont aan dat de regeering daartoe verplicht wordt door den voortdurenden druk der ar beiders. Belasting der oorlogswinsten. Aan het Algemeen Handelsblad wordt uit Sint-Petersburg gemeld dat de voorloo pige regeering een wetsontwerp voorbereidt, volgens hetwelk de belasting op de oorlogs winsten wordt ingevoerd. Het gevolg daarvan is dat de levensmidde len nog duurder worden. Daarom zal de wet vervangen worden door een besluit, waarbij slechts de oorlogswinsten die een bepaald i cijfer overschrijden, aan de schatkist tolnlich- tig zullen zijn. Anti-strijdlustige propaganda aan het Russisch front. Rotterdam, 24 April. Uit St-Petersburg wordt aan Daily News »gemeld Groote hoeveelheden vlugschriften worden achter het front verspreid, namelijk in de gouvernementen ten Noord-Westen van Bes- sarabië, Podolië en van Volhynië. Talrijke opruiers, in uniforme, gaan van dorp tot dorp om de boeren op te ruien tegen I de voortzetting van oorlog. Indien die propagande gelukt, zouden er j zeer gemakkelijk onlusten kunnen uitbreken j achter het front en hunne terugwerkende I kracht op het leger kunnen uitoefenen. De toestand in Finland. Stockholm. 24 April. De laatste tijdin- i gen uit Finland ontvangen melden ons dat de eerste kenteekens van anarchie zich aldaar voordoen, 't Is zoo dat Donderdag laatst eene menigte van verscheidene honderden per sonen, meest werklieden, de verkoopers ter markt van Helsingfors dwong de prijzen hun ner koopwaren te verlagen. Verscheidenen onder de aanvallende menigte dreigden de verkoopers bij middel van bijlen, revolvers en groote messen. De policie was afwezig Tijdens eene werkstaking te Helsingfors, schaarden Russische soldaten zich aan de zijde der stakers en eischten, met de wapens in de hand, dat voldoening werd gegeven aan de eischen welke de werklieden deden gelden. Eenigen onder hen begaven zich naar het stadhuis en gingen er, met den revolver in de hand, twee senators te lijve. De tweede voorzitter van den Senaat, Tokoï, heeft Don derdag aan den gouverneur-generaal ver klaard dat de Finlanders niet wenschten dat het Russisch militair element zich met de binnenlandsche zaken van Finland bemoeie. Geneve, 25 April. Petit Parisien meldt uit St-Petersburg dat meer dan 17 ge neraals afgezet werden en door jonge officie ren vervangen werden. De vredespogingen. Bern, 25 April. De Zwilsersche Pers Telegraaf meldt, volgens bladen van Milaan, uit, Sint-Petersburg Het door de kommissie van arbeiders en soldaten uitgegeven socia listisch blad - Rabotsjaja Caseta (Werklie den-blad), dat tot-nog-toe een zeer gematigde houding aannam, eischt thans het vermenig vuldigen van volksvergaderingen en arbei derssamenkomsten in geheel Rusland, ten einde den vrede te bekomen. Het blad schrijftMen zou overal van de voorloopige regeering moeten eischen onderhandelingen met de bondgenooten aan te knoopen, om het ontwerp van een vrede, naar demokratische grondbeginsels, af te werken. Het kongres van Stockholm. Keulen, 25 April De Kölnische Zeitung verneemt uit Budapest De uit Berlijn teruggekeerde socialistische leider Garami verklaart dat het Internationaal Kon gres der socialisten rond 15 Mei zal plaats hebben hij denkt dat de socialisten van de bijzonderste landen er zullen vertegenwoor digd zjjn en dat er belangrijke, wellicht voor den vrede beslissende besluiten zullen ge nomen worden naar hij vernomen heeft, zullen ook de socialisten der Entente-landen aan het Kongres deelnemen in Hongarië is de sociaaldemokratische partij eensgezind en zal ook vertegenwoordigers zenden. (79* Vervolg.) De avond kwam, de avond van den dag die voor Sofie zoo gewichtig was geweest. De wind was in storm en het weer in noodweer veranderd. De on doordringbare duisternis werd echter door de verlichting van het slot in eenen wijden kring gebroken. De pekvlammen verspreidden eenen roodachtigen schijn en het slot geleek in de verte op eenen vuurtoren. Onrustig liep de markies van Charle- mont de zaal op en neer en bleef bij el- ken windstoot stil staan. Het was niet waarschijnlijk dat Mevrouw Mixtome bij zulk een weer Monlfagon zou verlaten. Mevrouw Bartineux deelde zyne be zorgdheid en trad binnen om er over te spreken. Mevrouw Mixtome zal zeker t'huis blijven, zegde de oude dame, of zij moet veel van u houden. Alleen liefde kan haar doen komen, niets anders. Ja, dat stem ik toe, zegde de mar kies. Hoor het eens stormen Het is alsof de muren van het kasteel zullen inval len. Niemand gaat met zulk weer uit. Zij zal niet komen. Daar ben ik nog zoo zeker niet van, antwoordde mevrouw Bartineux. Me vrouw Mixtome zal weinig van wind en weder tc lijden hebben. Zij stijgt daar XVlli. Nu zijn er Zeven... Bij de geboorte van mijn dochterke VALENTINE Nu zijn er zeven Mij gegeven Dat is al een heele hoop 't Is een meiske mijne koop I Maar de tandjes Van mijn klantjes Hebben toch al wat vandoen Kan ik hen wel blijven voên 't Jaarken t'enden, Wis een zenden Zal mij weer de Lieve Heer Doch wat geeft één mondje meer Ieder baasje Krijgt zijn plaatsje In mijn hart en aan mijn disch, Of hij nog zoo schamel is Erembodegem, 25-4-1917. Fons Van de Maele. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 26 April. Officieel Front veldm. Kroonprins Rupprecht van Beieren Gisteren ging de vijand bij Atrecht nog slechts tot gedeeltelijke aanvallen over. Bezuiden do Scarpe liepen zijn aanvals- golvingen driemaal tegen onze liniëu storm, driemaal worden zij teruggesla gen. De geschutstrijd hield zich in eenige sektoren op levendige sterkte. By Ga- vrelle ligt onze nieuwe stolling aan den Oostelijken zoom van het dorp. Front van den Duitschen Kroonprins De algemeens toostand is onveranderd. De vuurstrijd bleef beperkt tot eenige frontvakken. Bij de Hurtebise-hoeve en Oostwaarts, zijn door aanvallen, waarbij wij 3 officieren en meer dan 160 Fran- schen gevangen namen, onze stellingen op den Chemiu des Dames-rug verbeterd, 's Avonds viel de vijand, na hevigen aan groei van de vuurbedrijvigheid, aan weerszijden van Braye op 3 kilometer breedte aan. Hij word bloedig terugge slagen. Iu Champagne kwam het slechts tot handgranaatge vechten. Front veldtn. hertog Albrecht van Wurtemberg Geen bijzonder gebeurtenissen. Gisteren verloor de vijand 6 vliegtui gen waarvan luitenant. Schaper, zijn 22 en 23 vijand naar beneden schoot. Uit Fransche bron PARIJS, 25 April. Officieel. De Duitschers hebben hij een aanval tegen de hoeve Hurlebise een bloedige nederlaag geleden en zijn naar hun oigen linies teruggedreven. PARIJS, 26 April. Officieel Tusschenpoozend artilleriogevccht in verschillende sektors. Op de boorden van de Oise is een Duit sche verkenning, die poogde de Fransche loopgraven te bereiken, gemakkelijk ach- teruitgeworpen. Ten Noorden van de Aisne hebben de Duitschers te vergeefs hunne pogingen herhaald, om do Fran- schen van de hoogvlakte van Chemin des Dames te jagen. Gisteren avond, na een hevige beschieting, hebben de Duitschers tweemaal, zonder eeuig succes, op een front van ongeveer 2 km. ten Westen van Corny, machtige aanvallen'gedaan, die zich te pletter liepen op de Fransche li nies, met zware verliezen voor de aan vallers. Een andere poging in de streek van de hoove van Hurlebise liep dezelfde mislukking op. In de streek van Juvencourt hoeft do Fransche artillerie Duitsche werklieden onder vuur genomen en ze verstrooid. In Champagne, in de streek van La Pom- pelle, alsmede op het front Navarin-Ta- hure hebben de Duitschers twee overval len gedaan, die geen ander gevolg had den dan krijgsgevangenen aan de Fran- schen te bezorgen. droog in haar rijtuig en stapt er hier droog weer uit. Ik geloof dat gij in'stilte verloofd zijt, August, en zij zal u niet willen laten wachten. Zij komt voor zeker. Mevrouw Bartineux had gedeeltelijk gelijk. Een overweldigende aandrift dwong mevrouw Mixtome op dezen avond het slot Charlemont le bezoeken, een aan drift dien zij niet kon weerstaan zelfs regen en storm konden haar niet terug houden. Graaf Beaucourl trad binnen met de overtuiging dat zij niet zou komen. Spoedig verscheen ook Sofie. De mar kies van Charlemont zag haar duister aan en keek vervolgens naar de penduul. Het was op slag van zeven. Hij wilde opnieuw iels zeggen, toen men het rol len van een rijtuig hoorde. Op hetzelfde oogenblik hield eene koets voor de deur stil. De markies ijlde naar beneden en ontving zijne gasten op de trappen van het portaal. Zes dames stegen uit en de laatste van haar was mevrouw Mixtome. Zij klom naar boven en scheen den markies niet te zien. In het portaal bleef zij staan, groette hem holfelijk en volgde daarna de andere dames naar de kleedkamer. Toen zij iels later dan hare gasten in het salon trad, stond de markies ver baasd over hare schoonheid. Sofie zag hare moeder binnenkomen en ergerde zich aan de opdringende houding, welke de markies tegenover haar aannam. Zij ziet er uit alsof haar een onver wacht geluk is te beurt gevallen, dacht het meisje Zij moet den markies wel beminnen. Liefde al'een kan haar zulk een weder doen trotseeren. Haar lief gelaat verduisterde. Indien mevrouw Mixtomé met August Bartineux trouwde, dan zou ook, indien zij slaagde, hare overwinning niet zonder bitterheid zijn. Hoe zal het mijn vader ooit kunnen verdragen haar met hem verbonden te zien vroeg zich Sofie af. Hij zou liever sterven. Ik zal de vrouw, die van mijnen vader gescheiden i;. nooit als mijne moeder erkennen u hare oogen fon kelden. Nooit Er is eene kloof tusschen hen, die nimmer gevuld kan worden en ik ben aan de zijde van mijnen vader. Mevrouw Mixtome's oogen zochten hare gezelschapsjuffer. Zij naderde Sofie en begroette haar hartelijk. De maaltijd werd aangediend en het gezelschap zette zich aan tafel. Na tafel zou men eene wandeling naar de ruïnen doen. De dames voorzagen zicli van shawl en mantel en men begaf zich naar buiten. De weg was overdekt, de natte grond met matten belegd Fakkels en lichten herschiepen den nacht in eenen dag. De verlichting der ruïnen maakte een prachtig uitwerksel. De markies van harlemont ging i i— voorop. Hij gaf uitvoerige verklaringen van alles v.at hem eenigermat.o wetens waardig voorkwam. Hij opende eene verborgene kleine deur en bracht zijne gasten in eene geheime kamer waarbij hij eene lange geschiedenis vertelde van een vroegeren heer van het kasteel, die zich hier verborgen had toen zijn vijan den hem zochten. De kamer werd nauwkeurig bekeken, vooral mevrouw Mixtome stelde er groot belang in. Deze oude kamer hield veie ge heimen verborgen, zegde de markies. De Charlemonts hebben hier bijna acht hon derd jaren gewoond. Er is hier veel ge beurd. Eerst twee jaren geleden ontdek ten wij eene gevangenis onder den graf kelder, maar niemand wist er iets van. Ik heb wel eens gehoord dat hier eene geheime kamer moet zijn, zegde mevrouw Bienjour nadenkend, waar een ridder van hel huis weken lang verbleef, terwijl het kasteel door vijanden was bezet. Die kamer zou zich ergens in de yabijheid der kapel moeten bevinden, antwoordde de markies. Ik weet echter niet waar zij is en of zij wel bestaat. Men zegt dat elke markies van dit huis het geheim aan zijnen zoon en erfgenaam overdroeg. Als er werkelijk eene kamer zou wezen, dan moet mijn ongelukkige voorganger ze gekond hebben, maar ik geloof niet dat iemand er iets van kan bootoorlog bankroet gegaan. Het is een onomstoolbaar feit dat Engeland niet meer de lieerscher der zeeën is. Ook Duitschland is het niet, maar zijn onder zeeërs hebben de oeroude Britsche heer schappij een stoot toegebracht dien zij wellicht niet te boven zal komen. Luchtoorlog. Een Engelsch luchtschip verloren. Amsterdam, 24 April. De Engelschi admiraliteit deelt mede Een Engelsch luchtschip, dat Zaterdag namiddag eone vaart langs de Oostkust ondernam, is niet teruggekeerd. Ei* is waargenomen dat Zaterdag na middag een luchtschip in vlammen ge huid iu de zeoengte van Dover naar bene den gestort is. Kort te voren was iu de nabijheid eet vliegtuig opgemerkt. Men neemt aan dat het vermiste luchtschip door vijande- lijke luchtstrijdkrachten vernield is ge. worden. xMogelijk is het ook dat de drijfkracht gefaald hebbe en dat het luchtschip op grooten afstand door don wind werd ge. dreven. De geheele bemanning wordt als ver loren aanzien. Het betreft waarschijnlijk dat vijande lijk luchtschip dat, volgens het Duitsche legerbericht van 22 April, bij Nieuw- poort brandend neerstortte. Le Havre. Do toestand Yan den heer staatsminister Schollaert, voorzittei der Belgische Kamer, is bevredigend. Groot-Hertogdom Luxemburg Ontslag der regeering. Luxemburg, 24 April. Bij het bogin der heden ge houden kamerzitting deed staatsminister Thorn de verklaring dat de huidige regeering het vertrouwen der meerder heid niet meer bezit, en haar mandaat in handon der groot-hertogin heeft neerge legd. Daarop verlieten aide ministors de zaal. Nadat do regeering weg was, word door een socialist hot voorstel gedaan, aan de Russische regecring een adres van gelukwensch te sturen. Met 26 stemmen tegen 20 en 5 onthoudingen verklaarde de Kamer zich onbevoegd. Rome. Correspondenza Vaticana meldt uit Spanje (Madrid) De regeoring weigert het ontslag aan te nemen van den gezant bij don Heiligen Stoel, Cal- beton en heeft hem haar volle ver trouwen uilgesproken. Noorwegen, Zweden en Dene marken. Naar de Fraukf. Ztg. uit Stockholm verneemt, zijn de daar ge voerde onderhandelingen dor vertegen woordigers van de drie Noordsche lan den over de door Zweden voorgeslelde wyziging in do munt-overeenkomst vruchteloos gebleven. Er was een streng gehandhaafd uitvoerverbod van Skandi- naafsche gouden munten tot 30 Juni 1918 voorgesteld. Zweden. Koninklijk bezoek. Stockholm, 25 April. De koning van Denemarken is heden morgen te Stock holm aangekomen. Bij zijne aankomst werd hij ontvangen door den koning, den kroonprins en de kroonprinses, den hertog van Soedermariland, den hertog en de hertogin van Westergoetland, de prinses Nerike, den prins Bernadottc, den staatsminister van buitenlandschi zaken, den rijksmaarschalk en den Deenschen gezant te Stockholm. Door de volksmenigte eerbiedig begroet, werd den koning met zijn gevolg naar het koninklijk slot gebracht. De houding van Mexico. New-York, 25 April. De New- York Herald meldt uit Mexiko 130 leden der Wetgevende Kamer wagen in eeuo reeks wetsvoorstellen de tusschen- komst van Mexiko tegen do Unie om den vrede in de wereld te bekomen. Do Senaat is met twee derden zijner leden voor de Mexikaansche mobilisatie als voorzorg- of behoedmiddel. De Papiernood. Uit Stuttgart wordt gemeld De Ver- eeniging der Wurtembergsche dagblad zeggen. Mij heeft hy ten minste niets gezegd hij kon toen ook niet denken, dat ik zijn opvolger zou worden. Mevrouw Mixtome verbleekte zij wist .dat het geheim der kamer aan haren echtgenoot was bekend gemaakthij had het haar echter nooit medegedeeld. Wat wenschte zij hel nu gaarne le weten En gy kunt volstrekt niet denken waar de kamer is vroeg mevrouw Mix tome. Neen, wellicht is de geschiedenis maar een vertelsel, antwoordde de markies. Laten wij ons naar de kapel be geven, zegde eene dame. Mevrouw Mixtome ging voor. Het vroolijk gepraat en gelach ver stomde, toen het gezelschap den drempel overschreed en zich in de mat verlichte kapel bevond. In de nissen ouder liet altaar en den preekstoel lagen spook achtige gestalten, die allen schrik aan joegen. De jonge dames drongen op elkaar en spraken fluisterend mevrouw Mixtome trad naar voren, bleef by het altaar staan en zag scherp in hel rond. Vele geslachten der Charlemonts hebben hier gebeden en hare slem klonk luide door de kapel. De kapel behoort eigenlijk niet tot de ruïnen. Op regen achtige zondagen en gedurende den (zie vervolg 8' bladzijde).

De Denderbode | 1917 | | pagina 2