YAH M PU'm-GDOSSEflS Robert Van de Lanotte Allerhande nieuws Zondagrust. Osioes Boos BeerlDGKx De Kap Ligsr en piinael&aar Onderwijs. Stoom Boek- en Steendrukkerij TER DRUKKERIJ MORISONS Waschmachien Vitcut zwier moten In s mlqnteqen went floor zijne eigene zvinrturimt l J, L, MORISONS, 109, DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN PATRONEN PAPIER ALGEMEENE ASSURANTIËN Grondkrediet van Beltjiè I Fotografie I B. WILLEMSEN 5 WISSELAGENT Voor Hoest, Bronehiet en Influenza m BALSfilCPiLLSff Voor Maagpijn, Bloedzuiverende Pillen uitgevers heeft, tegen het inzicht van het verbond der Duitschn papierfabrie ken, dat eene nieuwe aanzienlijke ver- hooging beoogt van den prijs van het drukpapier, bepaald stelling genomen. In een besluit werd in volle overeen stemming verklaard, dat de dagblad nijverheid, door de veelzijdige uitwerk sels van den oorlog, voornamelijk door de immer aangroeiende aanspraken van sommige overheden, ternauwernood zich nog kan recht houden eu dat haar verder bestaan in groot gevaar verkeert. Eene verdere stijging der prijzen van hel drukpapier zou de pors ten grooten deele aan den rand van den ondergang voeren. Het rijksbureel voor papierhout, vervult zijne hoofdtaak niet recht, indien reeds eene nieuwe stijging van prijzen te verwachten is. Aan de vereeniging der Duitsche dag blad-uitgevers, aan den rijkskanselier, aan het ministerie van binnenlandsche zaken, en aan de Wurttembergsche re geering werd de bede gericht, om de werking van het rijksbureel voor papier- hout, met terzijde stelling van fiskale belangen, de richting te doen nemen waarvoor hetzelve werkelijk werd inge steld. De nieuwe Generaal gouverneur. Generaaloverste von Falkenbausen is generaal-gouverneur van België benoemd geworden. Verwisseling van Krijgsgevangenen. Amsterdam, 24 April. Men meldt uit Londen Aan Duitscliland werd een voorstel onderworpen om officieren en soldaten, die sinds meer dan' twee jaar krijgsgevangen zijn, wederzijds naar neutrale landen te brengen. De Oorlogsmaatregelen in Amerika. Bern, 25 April. Volgons dagbladon uit Lyon heeft voorzitter Wilson gister de leening van zeven milliard, door de beide Kamers aangenomen,onderteekend. Een wetsvoorstel, het uitvoerverbod betreffend, stelt vast dat, onmiddellijk na de aanname, eene bijzondere kommissie het uitvoeren der wet zal nazien. Eerst zal het Amorikaansch verbruik in acht genomen worden, dan zal het noodige deel voor het gebruik der Verbondenen voorbehouden worden en eiudelijk zal het overblijvende naar de neutralen uit gevoerd worden, onder voorbehoud dat het noodzakelijke scheepsruim voorhan den is. In Griekenland. Koning Konstantijn. BerlijD, 24 April. Volgens eene melding van een briefwisselaar dor Voss. Ztg. te Londen, bevindt zich in handen ran generaal Sarrail een geheim bevel van de Fransche regeering, om den ko ning van Griekenland gevangen te nemen en in Frankrijk te interneeren, wannoer generaal Sarrail bewijzen bezit van ko ninklijke werkingen tegen de Entente. Bern, 24 April. De - Neue Korres- pondenz te Bern, die over de gebeur tenissen onder de Ententemachten goed ingelicht is, meldt uit Parijs dat het ge rucht daar loopt dat koning Konstantijn aangehouden is. Eene bevestiging ont breekt tot hiertoe. Bordeaux aan de Amerikanen. Bern, 23 April. De Matin - meldt uit Bordeaux Het stadsbestuur nam de volgende dagorde aan - I)e Regeering wordt aangemaand Amerika de haven van Bordeaux en voorhavens aan te bie den, om do Vereenigde Staten, voor hun handelszeevaart, de gewensohte bazis, in Frankrijk, in hun bezit te geven. Het departement Gironde belooft, in over eenstemming met de Handelskamers en de stadsbestuurders van Bordeaux, aan Amerikanen uitgebreide onafhanke lijke, en gemakkelijke inrichtingen. Balfour in Amerika. Washington, 24 April. Balfour be zocht dezen morgen het staatsdeparte- ment en begaf zich daarna naar het Witte Huis, waar hij door Wilson werd ontvangen. In Amerika De Oostenrijksche Gezant. Bern, 24 April. Journal n meldt uit Washington dat de Amerikaansche re winter hielden wij hier godsdienst oefeningtoen was alles in goeden toestand. Dat is het nog, doch cr wordt geen godsdienstoefening meer gehouden, ant woordde de markies. Zij zeggen dat het er spookt. Spoken In eene kerk Ja, de bediende zijn bijgeloovig. Wij gaan thans naar de dorpskerk. Daar liggen de jonge leden der familie be graven Ook de vermoorde markies De markies knikte. Mevrouw Mixtome zag om zich heen. De overige leden van het gezelschap waren naar de ruïnen teruggekeerd en zij bevond zich met den markies alleen. Wat roept deze plaats het verleden weer in mij wakker zegde zij. Het is mij alsof er geen achttien jaren voorbij gingen, alsof de tijd stil had gestaan. Achttien jaren Een lange tijd, zegde de markies en volgde haar tot voor de familielogie waar zij weer staan bleef. De markies was er nu met den rug naar toegekeerd. Hare oogen gingen beurtelings van den markies naar de gordijnen en van de gordijnen naar den markies. Zij gevoelde I iets onrustigs, alsof er wat buitenge woons moest geschieden. De wind huilde vreeselijk, wellicht was dit de oorzaak harer onaangename stemming. Een Dare nacht, zegde mevrouw geering aan den gezant Tarnowski een geleidebrief verzekerd heeft. Do gezant zal de aanstaande week vertrekken. Vrouwen ongres voor den vrede in Nederland. Uit Den Haag wordt gemeld, dat daar op 28 en 29 April een nationaal vrouwen- kongres voor den vrede zal plaatshebben. Op dezelfde dagen houden de vrouwen der verschillende landen, waarin derge lijke vereenigingen bestaan, ook kon- gressen met dezelfde dagorde. Niettegen staande de slechte postverbinding werd aan het kongres medegedeeld dat ook in Denemarken, Frankrijk, Ierland, Noor wegen, Zweden, en in Zwitserland kon- gressen zullen plaats hebben. Uit Brussel en omstreken Een meester aftruggelaar. Woensdagnamiddag slaagde een zekere J. X... er in, zich een paar diamanten oorknopjes to doen overhandigen door een juwelier van de Grasmarkt, ter waarde van 2,100 frank. X... heeft die aanstonds bij een ander juwelier in de Zuidstraat voor 1,625 frauk verkocht. Daar kocht hij een paar andore oorrin gen voor 1,750 frank, die hij betaalde met een valsche chèque Hij heeft boven dien nog een som van 100 mark afge truggeld die hem door een handelaar der Ducpétiauxstraat geleend werd. Een goede vangst. De politie van Laken heeft een zekeren Frans J..., kleermaker, aangehouden, die voor dief stal tot acht maand gevangenis werd veroordeeld. Hij werd in de gevangenis van Vorst opgesloten. Peper gestolen. Maandagnamiddag heeft een kerel van een twintig jaar een zak met peper gestolen van een wagen die langs de Zuidstraat reed. De gestolen peper heeft een waarde van 1,500 frank. Diefstallen. Maandagnacht is men langs de kelderingen in de woning van M. A..., rentenier, Stephensonstraat., te Schaarbeek, gedrongen. Ze zijn er in ge slaagd den brandkoffer te openen er eene som van 10,000 frank in bankbriefjes en 15,000 frank in allerlei waarden uit te halen. De politie heeft een onderzoek in gesteld. In de vaart. Maaudagnamiddag speelden kinderen langs de Werkhuizen- kaai, toen een onder hen, die een kaats bal wilde opvangen, het evenwicht ver loor en de vaart in tuimelde. Gelukkig snelden eenige voorbijgangers het jon gentje, ter hulp, dat zoo nog gered kon worden. Dieften. Deze week, omstreeks den avond, brak mon in bij Van Peleghem, in de Van Wambekestraat 6 men stal er een meDigtal eieren, verscheidene flesschen kognak en ongeveer 450 frank. Bij J. B. Hutsehaut stal men tien kiekens, eene waarde hebbende vau 70 frank en gansch den landbouwalam. Verschillende aanhoudingen werden reeds gedaan van personen die in de Meersclien hoornen uitgekapt hadden. De politie legde ook de hand op eene jonge dievenbende, die zich onledig houdt met allerhande diefstallen te plegen; een tiental tamelijke zware diefstallen staan reeds voor hen geboekt, bestaande uit geld, winkelwaren, hout en kolen, zelfs deinzen ze niet achteruil in volle straat het een on ander van voerraans- wagens te robberen. - Bij den heer De Wael, pantoffel- fabriek, stal men allerhande benoodigd- heden, ongeveer eene waarde van 250 frank. Bij M. Van Schuylenbergh, in de suikerijfabriek, langsheen den Dender, Zeebergschebrug stal men eene aanzion- lijke hoeveelheid gebrande peeën, Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 7 ),2 Vrouwelijk 5 Huwelijken. A. Liebaut, bed., met J. Geeroms, zb. R. Van de Maele, pasw., met C. Ver speten, tw. G. Beeckman,handel., m. Mixtome, zich dieper in haren shawl wikkelende. Niet voor mij, antwoordde de mar kies. Uwe tegenwoordigheid doet mij den storm vergeten, Eugenie, want ik hoop thans toestemming te erlangen voor ons huwelijk. De menschen ge- looven allen dat wij reeds verloofd zijn, ik beschouw u dan ook als mijne bruid. Zijne stem had iets ongewoon krach tigs er lag eene beslistheid in, als had hij een zeker recht. Mevrouw Mixtome keek starlings naar de familieloge. Haar gelaat stond strak. Maar wat zag zij daar op eens Daar boven in de loge bewoog zich eene schaduw. Bevond zich daar iemand? Mevrouws hart stond stil, met inge houden adem keek zij naar de plaats, waar zij meende de beweging te hebben opgemerkt en hare oogen trachtten de duisternis te doorboren. Maar, zij zag niets meer. Toen zij gewaar werd dat de markies van Charlemout zich over haar zwijgen en haar staren naar een enkel punt begon te verwonderen, antwoordde zij luide Gij zegt dat gij mij als uwe bruid beschouwt, markies. Het is waar, ik beloofde u te trouwen, maar op eene voorwaarde. Onder welke voorwaarde vroeg de markies eenigszins verward. Gij droegt mij op Alexe Mixtome's naam M. Liebaut. zb. P, Vati Assche, tw. met M. De Smet, tw. O verlijd ens. M. De Veyldor, wed. Vieren, zb., 74j., Doolhofstr. A. De Vylder, in. Ver- dickt, koetiier, 58 j.. Nieuwbeekstr. M Bulté, telefoniste, 21 j Vrijheidslr. M. Sergant, vr. Van dor Poorten, zb., 07 j., Kapellestr. M. Van Rec- kem, vr. Vergevnst, zb., 78 j Zonne- straat. D. Van de Meerssche, m. Van Gysegem. leurder,-55 j., Geeraardsb.st. P. Beckers, ui. 'T Kint, kleerm., 74 j.. Klottestr. E. Macs, scholierster, 9 j Binneustr. M. Roelandt, wed. Van de Maele, zb., 70 j., Langestr. C Van der Hulst, wedu. Cooreman. zb., 78 j., Oude Dendermondschestw. J. Fransaert, m. Picavet. kleerm., 60 j., SL Job. 5 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 29 April, M Bouner, Bisschopstraat. Naamlooze Vennootschap te Aalst. De algemeene vergadering uitgesteld zijnde voor 3 weken,zijn de Heeren aandeelhouders uitgenoódigd tot de algemeene vergadering welke zal plaats hebben op Dinsdag 8 Mei 1917, om 13 uren in de maatschappelijke zetel. Brusselsche straat, 34, Aalst. DAGORDE 1. Verslag van beheer-en toezichtsraad. 2. Onderzoek en goedkeuring der balans en der winst en verlies rekening. 3. Ontlasting te geven aan beheerders en toezichters.' 4. Statutaire benoemingen. Ingevolge artikel 38 der standregelen wor den de heeren" aandeelhouders verzocht, 10 dagen voor de algemeene vergadering en ten laatste op 1 Mei 1917, het getal en de num mers hunner aandeelen.te doen kennen zij zullen tot de vergadering toegelaten worden op vertoon van een bewijs van - bewaring uit gaande van eene bank. OPENBARE VERKOOP1NG van Goede en welgelegene te Baerdegem en Meldert. De Notaris Paul EEMAN te Moorsel, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mr VAN DE VELDE te Lebbeke, met gewin van 1/2 instelpremie, openbaarlijk ver- koopen Gemeente Baerdegem. 1° Zaailand op Baerdegem Kouter, sectie A, num. 82d groot volgens meting 13a. 90c- Gebruikt doorjMaria Schoonjans te Baer degem. 2° Zaailand op Baerdegem Kouter, sectie A, nummer 179a, groot volgens meting 27 aren 52 centiaren. 3 Zaailand, op Steenland, sectie C, deel van nummer 400, groot volgens meting 25 aren 53 centiaren. 4° Zaailand dienstig voor bouwgrond, aan de Molenstraat, sectie C, deel van nummer 400, groot volgens meting 25 aren 31 cent. De nummers 2-3-4 gebruikt door Auguste De Clerckivoornoemd- Gemeente Meldert. 5° Zaailand dienstig voor bouwgrond, aan de Kokerijstraat sectie A, nummer 379a, groot 20 aren 10 centiaren. Gebruikt door Jacobus Van den Broeck. 6° Zaailand, dienstig voor bouwgrond, aan de Kokerijstraat, sectie A, nummer 379B, groot 20 aren 10 centiaren. Gebruikt door Joannes Taelemans. ZITDAGEN Instel Maandag 23 April .qi_ Verblijf Maandag 30 April Telkens om 2 ure namiddag stipt bij August De Clerck te Baardegem, aan de Zusters- school. Mejuffer Angèle Van den Bogaer- de, eere regentes der staats-middelbare school van Aalst, beveelt zich aan voor bijzondere lessen, Vrijheidstraat, n° 50 Aalst. weer in eere te herstellen. Maar dat is geenc voorwaarde. Hij was schuldig ik zweer het. Zijn naam kan niet meer worden gezuiverd. Hetmoet en het kan riep mevrouw hartstochtelijk en haar blik zweefde weer naar dezelfde plaats. Ik heb nooit een oogenblik aan de schuld van mijnen echtgenoot geloofd en zijne onschuld moet bewezen worden Uw echtgenoot Gij vergeet dat gij van hem gescheiden zijt. En gij vergeet dat ik tot die schei ding gedwongen werd. Ik zeg u, August Bartincux, dat ik met vreugde vaderland, rang, rijkdom, kortom alles prijs wil geven en Alexe zou volgen, wanneer hij leefde en mij nog beminde Liever zou ik de vrouw van dien ongelukkigen marte laar zijn, dan de bruid van eenen keizer Een gerucht als van een half onder drukten zucht deed zich hooren. Was dat de wind vroeg de mar kies. Ja, ten minste als het de geesten van de voorvaderen van dit huis niet zijn, die opstaan om mij te helpen Alexe Mix tome's onschuld te bewijzen, zegde me vrouw plechtig. De markies beefde en werd bleek. Hij luisterde eenige oogenblikken naar den storm. Dat allesliebt gij mij reeds te kennen gegeven, Eugenie, zegde hij na eene poos. God zij dank, dat u de gelegenheid voor gelast men zich met alle slach ran BOEK eu STEENDRUKWERKEN, zooali Boekwerken, Afflchen, Omzendbrieven, Facturen, Mandaten, Wissels, Trouwbrieven, Doodbrieven en Beeldekeus, Adres- en Visietkaarten, Registers, Etiketten, enz enz., in een woord, met alles wat den Boek- en Steendrukkersstiel betreft. Men gelast zich desnoods met den opstel van Doodbeeldtkens Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip. Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't raidden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik sieet een nieuw MORISONS Wichmichien eene miend op proef ie gebeel Belgiü en betaal zelf de verToerlcosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje nummer 462 met uitleg eu prljien aan VOOR KLEERMAAKSTERS is nog verkrijgbaar ten bureele dezes. MAATSCHAPPIJ VAM tegen Brandgevaar, op 't Loven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den ijzorenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, NieuxostraalAalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelijkzche betalingen voor Eerste Corarau- nio. Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. Afdeeling Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge wooninkomston ontbreken lou gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij lecningen toe aan 4 o/o 's jaars, la waarborgen door grondpanden, hy- polheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin gen uitgave on vernieuwing van obli gation aan 4 's jaars, eu uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold- straat 9. HOPMARKT. •Kunst Portretten en andere. Matige prijzen zulk een dwaas besluit niet is aange boden. Als Alexe Mixtome ooit in Fran krijk kwam, zou hij spoedig ontdekt en gevangen genomen worden, 0111 het over hem uitgesproken vonnis te ondergaan. Ofschoon zijne dood uit Amerika gemeld werd, blijft men hem nog opzoeken en steeds nasporen. Geheime policieagenten loeren op hem, vooral te Parijs. Als hij zich in Frankrijk bevindt, kan hij on mogelijk den arm der gerechtigheid ontgaan doch, ik ben overtuigd dat hij dood is. Als hij leefde, zegde mevrouw, zou ik alles willen geven wat ik bezit om hem nog eenmaal te zien, nog eenmaal zijne stem te hooren cn hem te zeggen, dat ik nooit aan hem twijfelde, dat mijno liefde voor hem en mijn vertrouwen in hem nooit wankelden Ofschoon van hem gescheiden, heb ik nimmer opge houden mij als zijne vrouw te be schouwen, de hoop te voeden op eene hereeniging met hem, zij het niet in deze dan toch in eene andere wereld, waar alle onrecht vergolden wordt. De markies werd onrustig en heet zich op de lippen. Dat zijn woorden van een school meisje en niet die van eene vrouw'als gij, zegde hij ernstig. Ik neem ze ook niet aan als eene beslissing, want ik heb een rechtop u, Eugenie, dat ik niet zal prijs geven. Sedert jaren ken ik u en gij hebt mij stilzwijgend hoop gegeven. Ik Esplanadestraat, 3 AALST. Aankoop en verkoop van titels, uitbetaling van alle koepons, Belgische schuld. Stad Antwerpen -Luik- Caiae hypothecaire Anvsr- soite enz. Vernieuwing sonder kosten vaa het koepon blad. Vreemde koepona aaa den besten prijs Argentijnsche ceduls, Japaansche enz... zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, A a 1 t. Fr. 1,2S de doos. Desa Pillen, aangeiien hunne aangeuamen emaak, mogen opgetogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, sleohte Spijsver tering, Verstoptheid, Spden, Puisten, enz., gebruikt do van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. i n dezelfde Apotheok zijn te ve/arggen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de dooa. Pakken tegen het slecht boter gevon der koeien fr. 1,26. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieón Romedie tegen het anot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. leg mijn hart hier aan uwe voeten gij kunt, gij moogt het niet verstooten De markies sprak dringend doch me vrouw deed alsof zij het niet bemerkte. Zij keek nog altijd naar de plaats waar zij de schaduw had zien bewegen. Wij zullen over deze. zaak niet verder spreken, antwoordde zij kalm. Mijne gasten vertrekken morgen, maar ik blijf nog eene week op Montfacon. Een spoedig besluit; blijft gij alleen? Met mijne huishouding maar zonder mijne gasten. Na zooveel drukte verlang ik naar eenzaamheid en rust. Ik houd er van om 's avonds langs de klippen te wandelen en ga steeds alleen. Ik bekom mer mij niet om wind of regen. Het ruischen der zee en de avondkoelte werken bedarend op mijnen geest. De markies schudde het hoofd. Klinkt u dat te zonderling? Mij schijnt het menigmaal, alsof mijn hart, in weerwil dat het zooveel heeft geleden, nog zoo jong is als voor achttien jaren en zij bedwong een lachen. De volgende week vertrek ik naar Parijs. Ik had mijne reis op morgen be paald, zegde de markies. Maar als gij blijft, blijf ik ook. Hebt gij er ook aan gedacht, dat het de volgende weck kan blijven regenen on stormen Wat geef ik om het weder! Ik wacht nog eene week, antwoordde me vrouw beslist. Laat ons gaan. (wordt voortgeuet).

De Denderbode | 1917 | | pagina 3