BussisGit- BuiisGneOoriog. Oorlog Id mil Balkan Oorlog in Mep DE VREDESKWESTIE. Wie is de moordenaar De Revolutie in Rusland. OORLOGSBERICHTEN. In België en Frankrijk Italiaansche Oorlog van Hennersy en eene vraag van den afgevaardigde Diagne, over het gebiuik der kleurlingen, op het slagveld. De Duitsche Rijksdag. Uit Berlijn wordt gemeld Meermaals werd er in de pers een be paald termijn vooruitgezet, op hetwelk de rijkskanselier eene nieuwe redevoe ring zou uitspreken. Volgens vertrouwbare inlichtingen staat het nog geenszins vast, of en wau- neor do rijkskanselier in den Rijksdag hot woord zal nemen. Dinsdag zijn de zittingen van den Rijksdag opnieuw begonnen. Na eene openingsrede door den heer Dr Kaempf, worden de begrootingen van het Rijksstaatsambt, van het Rekenhof en van het Algemeen Pensioenfonds aan genomen. De Zitting sluit om 7 1/4 ure. De Rijksdag komt Donderdag opnieuw bijeen. Een geelboek van den Paus. Volgens oene mededeeling van do Slampa is een Pauselijk Goelboek in voorbereiding. Het boek zal in het eerste deel eene uiteenzetting doen der be moeiingen van Paus Benedictus XV in zake gewonden, geïnterneerden en krijgs gevangenen; het tweede deel zal hande len over de werkingen van den Paus ten bate dor vredesbemiddelingen. Ontslaging van andere Fransche generaals. Berlijn, 2 Mei. Aan de Berliner Lokal Anzoiger wordt uit Geneve ge meld Buiten generaal Nivelle zijn nog acht Fransche generaals bij een dekreet van 28 April tot nader bovol in dienstbeschik baarheid gesteld. Een nieuwe komeet. De - Temps deelt mede dat in den nacht van 26 op 27 April, de astronoom Chaumasso, van liet Observatorium van Nizza, een nieuwe komeet ontdekt heeft. Vredesstemming. Berlijn 28 April. Aan de Vossische Zeitung wordt uit Geneve gemeld In Frankrijk en Engeland schijnt zich eene verandering in de gemoedsstemming te vol trekken. Deze indruk wordt versterkt door den daadzaak dat in de landen der Entente de vredesstroomingen zich niet meer onder de oppervlakte houden maar openbaar en be paald te voorschijn treden. Zoo kondigt nu, volgens een Londensch bericht, de Engelsche onafhankelijke werk liedenpartij een oproep af tot het Engelsche volk, in welken aan de Regeering verwijt ge daan wordt, dat zij op alle wijze eenen recht- streekschen vrede met de volkeren der Centraal-Mogendheden zoekt te verhinderen, en dc oprechte voorstellen van Duitsche en Oostenrijksche Staatsmannen voor leugens en schalken list uitgeeft. Tegen dezepogingen van deze waanzinnige oorlogspartij roept het partijbestuur het ge weten van het Engelsche volk op. Zij verlangt dat het land zich van de slavernij bevrijde en zich met Duitschland vereenige, dat nooit aan de vernietiging van het Engelsche volk heeft gedacht. Een opwekking tot vrede der socialisten. Kopenhagen, 1 Mei. Het hoofdbestuur der Deensche sociaal-demokratische partij heeft een resolutie aangenomen, waarin het diepe smart uit over de vernietiging van stoffelijke en kultureele waarden tengevolge van den oorlog en den oprechten wensch naar een spoedig einde van den strijd. Het hoofdbestuur juicht elk streven om dit doel te bereiken toe en betuigt instemming met alle stappen, die tot dusver zijn gedaan oin tusschen de oorlogvoerende volken een toe nadering te bewerken. Het wekt elk op het vredeswerk onvermoeid voort te zetten, on danks aanvallen van chauvisten en politieke tegenstanders en verklaart dat het grootste deel van het Deensche volk deze zienswijze deelt. Het hoofdbestuur heeft voorts besloten, het uitvoerend komiteit van het Int. Soc. Bureau op te wekken tot voortzetting van den arbeid voor de hervatting van de inter nationale samenwerking tusschen de verte genwoordigers der volken. Naar het ver- (8o* Vervolg.) Toen Eugenie zich omwendde, meende zij de gordijnen van de loge te zien bewegen, waarom zij nog eens snel om- koek. Alles was er echter weer stil en zij vertrok, gevolgd door den markies. Door de ruïnen gaande, vroeg zij zich af of zij het doel, waarmee zij naar Charle mont was gekomen,bereikt had. Zou haar vermoeden valsch zijn, of hadden andere ooren dan die van den markies hare verklaring gehoordZij zou veel gegeven hebben om dit zeker te welen. En als hare woorden gehoord waren, wat zou er dan gebeuren Onwillekeurig herinnerde zij zich den koopman, dien zij hij de klippen ontmoet had en de toon zijner slem klonk haar in do ooren. Had eene wonderlijke gelijkenis haar be drogen Wie was do vreemdeling aan wien zij onophoudelijk dacht XXIX Nieuwe ontdekkingen. Mevrouw Mixtome en de markies troffen de andere leden van het gezel schap nog in de ruïnen. Licht en vuur verspreidden eenen schitterenden glans. De kostbare kleeding der dames, de pracht en de geur der bloemen, waarmee alles versierd was, het vroolijk lachen en schertsen maakten een groot kontrast trouwt is de tijd gekomen, dat de vertegen woordigers der sociaal-demokratie zich met elkaar kunnen verstaan om de grondslagen te leggen voor den vrede, die spoedig moet komen als de volken van Europa niet willen doodbloeden of verhongeren. Skandinavië en de vredesbeweging. Stockholm, 30 April. Het blad «Dagens Nyheter herinnert er aan in een hoofdarti kel, dat bij de laatstledene Noorweegsche ministers-konferencie te Kristiania, werd overeengekomen dat de drie Noorderland- sche regeeiingen zouden overwegen, welke voetstappen mogelijks zouden kunnen aan gewend worden om de herstelling van den wereldvrede te verhaasten. De bladen vra gen of thans het wezenlijke oogenblik niet gekomen is voor eene nieuwe samenkomst j van de ministers der drie Noordsche staten. Een onstuimige manifestatie. De betoogingen voor den Vrede worden j veelvuldiger te Londen. De laatste in datum moest plaats hebben in Victoria Park. Toen de stoet op de plaats kwam, aangewezen voor de meeting, organiseerden niet-pacifis- ten een tegenmanifestatie, welke tot een algemeene vechtpartij leidde. De vlaggen en vaandels, na tot wapens gediend te hebben, werden in stukken gescheurd en uit de han den gerukt van hen, die ze droegen. Een menigte lieden werd ernstig gekwetst en een persoon in het kanaal geworpen. De internationale socialistische konterentie van Stockholm. De Berlingske Tidende verneemt uit Stockholm dat men voor den 30 April de aankomst van Kamiel Huysmans in de Zweedsche hoofdstad verwachtte, alwaar hij zal deelnemen aan de internationale socialis tische konferentie. Het blad Socialdemo- kraten van Kopenhagen, publiceert een brief van Kamiel Huysmans, waarin deze zegt dat de konferentie den 15 Mei en vol gende dagen zal gehouden worden op het programma staat slechts be beschouwing van den internationalen toestand. In Siberië. Bern, 1 Mei. De bladen van Lyon ver nemen uit Sint-Petersburg, dat de Siberische bevolking van Mongoolsche afstamming op een kongres te Irkoetik besloten hebben van de regeering nationale autonomie te eischen. Berlijn, 1 Mei. Namens de Commis sion administratieve permanente socialisle verzocht Longuet, naar de Vossische Zei tung uit Amsterdam verneemt, de inrichters van het Kongres van Stockholm telegrafisch de konferentie tot midden Juni uit te stellen, of in elk geval tot na de vergadering van den Franschen socialistischen nationale» Raad, welke op 27 Mei vergadert. De Poolsche afgevaardigden der Doema leggen hun mandaat neer. Het Poolsche Persbureau in Den Haag deelt mede dat de Poolsche afgevaardigden van de Rijksdcema huu mandaat neergelegd hebben. Het gevaar der boerenbeweging. Stockholm, 1 Mei. De Ruszkija Wjedomosti schildert het gevaar van de beweging onder de boeren in sombere kleu ren af. Indien men er niet tijdig in slaagt het gevaar van kant te schuiven zal in Rusland een vreeselijken burgeroorlog ontstaan bij de verdeeling van het grondbezit zou de eene boer tegen den anderen, de eene gemeente tegen de andere naar de wapens grijpen liet ergste echter ware dat de soldaten van het front zouden huiswaarts keeren om hun deel in het grondbezit niet te verliezen; men vraagt zich af indien de Russische regeering de macht r.iet heeft dezen toestand der anar- .chie tijdig te voorkomen Duitschland zou dan gemakkelijk spel hebben en voor Rus land ware niet alleen de oorlog, maar ook vruchten van de omwenteling verloren. De Raad van arbeiders. Bern, 1 Mei. De Petit Parisien meldt uit Sint-Petersburg De afvaardiging van arbeiders besloot aan den Raad van ar beiders mede te deelen dat zij wenschte dat de Raad van arbeiders een kleine Raad van 600 leden zou vormen om de loopende zaken te regelen. De afzonderlijke komissie voor het onderzoeken der mandaten van de leden van het Kongres zal de hand houden over de vertegenwoordigers van de minder talrijke of toevallig ontstane groepeeringen. De kleine Raad zou uit een gelijk aantal soldaten en af gevaardigden bestaan. De arbeiders-afgevaar digden zuilen door de vertegenwoordigers van elk stadskwartier gekozen worden. Bui ten de vertegenwoordigers van al de socialis tische partijen en van de arbeidersorganisa ties zullen ook de voorzitters van de vak verenigingen deel van den kleinen Raad uitmaken. Het Kongres der vertegenwoordi gers van het front, dat thans te Sint-Peters burg vergadert, heeft een besluit genomen, volgens hetwelk elk leger drie legerkommis- sarissen zou benoemen, welke bij de regee ring den Raad van arbeiders en soldaten vertegenwoordigen, en welke ook alle kwes ties zullen oplossen, welke het legerkom- mando betreffen De door den opperbevel hebber gegeven bevelen zouden door deze kommissarissen goedgekeurd worden. De benoemingen zullen gedaau worden door* de generaals; de kommissarissen zullen gemach tigd zijn protest in te dienen in zooverre dit protest gegrond is De verwarde toestand Bern, 1 Mei. Corriere della Sera meldt uit Sint-Petersburg dat de toestand zeer verward blijft. Het ware een groote dwaling fouten ook betreffend den oorlog uit het oog te verliezen. De regeering werkt koortsachtig aan de herinrichting van het leger. De vroegere minister van oorlog Polivanof bevindt zich als bestendige ver tegenwoordiger der regeering in het hoofd kwartier. Na een inspektie-reis van den minister van oorlog werden 146 officieren en 23 generaals afgezet- De land verhuizing. Berlijn, 1 Mei. De «Vossische Zeitung» verneemt uit Stockholm Utro Rossi stelt vast dat de personen, welke het land ver laten, immer talrijker worden. Er vertrekken, zegt het blad, grondbezitters welke trachten hun landerijen tegen lage prijzen te verpach ten of te verkoopen. Diegenen, welke naar het buitenland vertrekken, doen hun ver mogen op Amerikaansche banken plaatsen. De regeering geeft echter geen vergunning Russische waarden op buitenlandsche banken over te dragen, raar de vluchtelingen nemen belangrijke sommen in baar geld en titels mede. Het blad schrijft verder dat deze vertrekken naar ;>et buitenland een zeer slecht voorteeken zijn. Verschillende berichten. Bern. 1 Mei. Tengevolge van gebrek aan papier kunnen verschillende Sint-Peters- burgsche bladen slechts alle twee dagen ver schijnen. Kerenski verklaart dat, tengevolge van het groot aantal gevangenen dat thans reeds in de Peter- en Par vesting vertoeft, de tsaar niet naar deze gevangenis zal overgebracht worden. BRAZILIË EN DUITSCHLAND. Rio de Janeiro, 2 Mei. Ingevolge de spanning tusschen Brazilië en Duitsch land, zal het kortelings bijeenkomende kongres, over deu :oestand beslissen. Een besluit van den president maant de Braziliaansohe «.verheden aan de neu traliteit streng te new a ren, zoolaDg het tegendeel met wordt bevolen. In zijne aanstaande Kongresrede zal de pre-ident de mooring uilen dat hij in de Panamakwftslie handelt ingevolge zijne grondwettelijke bevoegdheden hij laat aan het Kongres over andere maatrege len te nemen dio hot als doelmoetig en noodwondig zou aanzien. Eene nota van Brazilië. Berlijn, 2 Mei. De regeering van Brazilië heeft, door tusschenkomst der Zwitsersche regeering,' aan het Buiten- landsch Ambt medegedeeld, dat zij maat regelen moest treffen om de beschadiging der Braziliaansche havens door het ver nietigen van Duitsche schepen te beletten. In deze offlcieele nota wordt gezegd dat de Duitsche bemanningen vernielings maatregelen hebben genomen tegen deze schepen, die op rechtsgebied onder de beschutting dor Braziiiaansche overheden staan, namelijk sinds er daar geene Duit sche vertegenwoordiging meer bestaat. Verder zijn, niettegenstaande de voor schriften der havenbesturen, gedeelten der machienen en andere voorwerpen in zee geworpen. Dc schipsbemanningen hebben ook het inzicht te kennen gegeven eenige of alle schepen te verzinken. De uitvoering van dit inzicht kan de Brazili aansche Regeering, wegens de noodzake lijke beschadiging der schipvaart in de havent, niet toelaten Daarom hebben zij als policie- en zekerheidsmaatregel, aan den marineminister bevolen de schepen le laten bezetten door mannen onder zyne' bevoegdheid slaande, zoolang de tegenwoordige toestand duurt, hetgeen niet het karakter heeft eener inbeslagne ming. De bezetting is in dien zin gebeurd. De Duitsche scheepsbemanningen zijn aan boord gelaten geworden, zonder dat hunne vorige levenswijze veranderd is. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 3 Mei. Officieel Front veldm. Kroonprins Rupprecht v. Beieren Op den aanhoudenden goschutstrijd der laatste dagen is op beide oevers van de Scarpe hedenochtend trommelvuur ge volgd. Daarop zijn op een breed front nieuwe Engelsche aanvallen begonnen. Front van den Duitschen kroonprins Ten gevolge van gunstige verkennin gen bereikte de geschutsbedrijvigbeid der artillerieën en mijn werpers gisteren groo te kracht vooral aan bet bergfront tus schen Vauxaillou en Craoune, langsheen het Aisne-Marne-kanaal, en aan de hoog- testellibgeu benoorden Prosnes was den vuurstrijd hevig. Front veldm. hertog Albrecht van Wurtemborg Geen bijzondere gebeurtenissen. De bedrijvigheid der vliegers was bo ven en achter de stellingen bij dag en nacht zeer levendig De vijand verloor in luchtstrijd 8, door gedwongen landing 1, door afweervuur van beneden 8 vliegtui gen en 1 kabelballon. Uit Fransche bron PARIJS, 3 Mei. Officieel Artilleriebedrijvigheid en talrijke pa- troeljeontmoetingen in heel destreek van Chemin dos Dames. In Champagne heb ben de Franschen de overvallen der Duit- schers, in het bosch ten westen van den berg Cornillet, en op de hoogten ten oosten van den Mont Haut, afgeslagen. In deze laatste streek hebben de Fran schen een iDgesloten verdedigingspost genomen waarvan de bezetting gevangen genomen werd. Op den linkeroever dor Maas zijn Fransche afdeelingen in de Duitsche loopgraven godrongen van het bosch van Avocourt. Patroel jegevechten op den rechteroever bij Damloup en Bezonvaux. Tusschen- poozende beschieting op sommige punten van het front, namelijk in den St-Mihiel- sektor. PARIJS, 2 Mei. Officieel Zeer krachtige vuurwisseling ten Noordwesten van Reims en in Champa gne in de vakken van Moronvilliers en Auberfre. Door geslaagde ondernemingen op kleine schaal wonnen wij veld in de bosschen bewesten den Mont Carnillet. Uit Engelsche bron LONDEN, 2 Mei, Officieel Ons eigen goschut is evenals dat van den vijand gedurende den nacht op lal van punten aan ons front tusschen Sint- Quentin en Lens in de weer geweest. In de buurt van Fauquissart is een Duitsche overvalsgroep gekeerd. Overi gens is er niets van belang te melden. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 3 Mei. De algemeene toestand is onveranderd. Tusschen do dalen der Susila dïPutna is een Russi sche aanval mei groote verliezen in ons vuur ineengezakt. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 2 Mei. Officieel. In het vak ten Noorden van den Oitozweg is een aanval van Russische afdeelingen afgeslagen. Op sommige punten van het front is de bedrijvigheid der artillerie toegenomen. Uit Russische bron PETROGRAD, 2 Mei. Officieel In de richting van Bogatin heeft do vijand onze stellingen hevig beschoten, vooral met grof geschut. Gij kunt het als gij wilt Iedereen ziet dat de markies u lief heeft. Het schijnt nu eene uitgemaakte zaak te zijn, naar ik bemerk en het doet mij genoe gen, gij zult gelukkig worden, Maar wat hebt gij lang geaarzeldGij hebt den markies sterk op de proef gesteld. Mevrouw Mixtome antwoordde niet. Mevrouw Bienjour besloot bij de eerste gelegenheid de beste dit gesprek aan den markies mede te deelen. Wanneer zij zijne gunst kon verwerven, «hoopte zij op het kasteel Charlemont ccne plaats voor haar leven te vinden. Dg gelegenheid daartoe bood zich reeds den volgenden morgen aan. De beide hoeren van Charlemont kwamen naar Montfacon om te zien hoe liet met dc dames was en graaf Beaucourt tegelijk om afscheid te nemen Mevrouw Bien jour vertelde den markies, wat mevrouw Mixtome den vorigen avond gezegd had, waarover deze zich zeer verheugd toon de. Gij zult dus spoedig trouwen,' mar kies, zegde mevrouw Bienjour. Ik wensch u van gansclicr harte geluk, of schoon uw huwelijk voor mij een groot nadeel is. Ik beu zoolang bij mevrouw geweest en verlies als zij trouwt niet alleen eene lieve vriendin maar ook een te huis. Gebruik uwen invloed te mijnen gunste, waarde met rouw, antwoordde dc markies vriendelijk. Als mevrouw Op de rest van liet front geweervuui nu en verkenningen. te Uit Duitsche bron BERLIJN, 3 Mei. Officieel. Le dc! vendig vuur bij Monastir, op den Wester oever van de Wardar en bezuid-oostei *u van hit Doiran-meer. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 2 Mei. Officieel In do Tserna-boclit en op den rechter oever van den Wardar levendig artillerie vuur. Op het overige deel vau het fron Pc zeldzaam artillerie-vuur. Twee vijande vei 1 lijke vliegtuigen zijn door ons vuur ii Co den Tserna-boclit en in de streek van eei Moglena neergeschoten. Pic Aan liet Roemeensche front is lid hu kalm. de Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. ma WEENEN, 2 Mei. Officieel. - Du en toestand is onveranderd. gel Uit Italiaansche bron ROME, 2 Mei. Officieel z® De geschulsaktio was gisteren zeer lievig op de hoogvlakte van Asiago eu up dj€ den Karst. Spi Pogingen van den vijand om onze linies ke op de hellingen van deu Monte Sporone en den Vodil (ten noordwesten van Tol- ]ej mein), alsmede bi.i Zagora (midden-Isou- eQ zo) binnen te dringen, zijn aanstonds zjc afgeslagen. De bedrijvigheid in de lucht was over j)r eu weer groot. Twee onzer vliegtuigen hebben vannacht het spoorwegstalion van Opeina gebombardeerd en zijn daarna L, onverlet ingerukt. a|j Uit Turksche bron KONSTANT1NOPEL, 1 Mei. OfB* p!' cieel De Russen hebben Moesj ontruimd en zich in Noordelijke richting teruggetroK- ken. Wij hebben daarop do stad bezet. Op een ander punt van het front heeft een van onze kavalerie-afdealingen bij ver- rassing een dorp aangevallen, dat door I1 don vijand was bezet. Russische officieren werden gedood en soldaten werden ge vangen genomen. Li Van de andere fronten niets te melden. s- In Frankrijk. De Regeering over den toestand. Bern, 1 Mei. De Lyouschè bladen l( melden uit Parijs In de wandelgangen Zl van de Kamer verluidde den 29 April, na de zitting van de legerkoramissie, gedu- zj rende dewelke de minister van oorlog Paiulevé en de onderstaatssekretaris Ho- lard uitlatingen deden over de laatste f militaire operaties, dat Dalbioz heeft ver- 9' klaard het inzicht te hebben de regeering 11 daarover te interpolleeren. De interpel- latie is noodzakelijk, daar men het mili- taire vraagstuk in zijn geheel moet dui- delijk maken de regeering moot zich jj onmiddellijk bij het hernemen der parle- mentaire zitting over den militairen toe- stand uitspreken het Parlement mag u niet in onzekerheid worden gelaten over s de militaire gebeurtenissen die in Rus land, Italië, Engeland en Griokeulaud plaats grijpenover de militaire werking zal de regeering alle noodige verklarin- gen moeten geven. De Papiernood. In Engeland mogen er wogen pa- i piorschaarte geene nieuwe bladen wor den opgericht en moeten al de bestaande bladen hun formaat vermindereu. In Schotland zullen te rekenen vau 1 Maandag do twee bijzonderste bladen de Scotsman en de Glasgow He- raid 1 1/2 penny kosten, in plaats van I 1 penny. 1 Na den 30 April nemen de bladen van j het Veroenigde Koninkrijk, de niet-ver- kochte bladen niet meer terug eu de verkoop per nummer wordt geschorst, i Er zullen nog juist een gepast getal Mixtome mij de eer aandoet met mij te trouwen, dan zal ik u niet van haar scheiden. Ik zou gaarne zien dat gij ons huis met ons wildet deelen en onze gast bleeft voor altijd. Met deze belofte bracht hij mevrouw Bienjour op zijne zijde. Was zij voor hem tot heden eene lijdelijke vriendin ge weest, thans verdedigde zij zooveel zij kon zijne belangen. Des middags vond graaf Beaucourt ge legenheid Sofle alleen te spreken. Hij zegde haar dat hij nog altijd het ant woord wachtte op zijnen brief aan haren vader, en dat hij het haar onmiddelijk bij de ontvangst zou mededeelen. In elk geval zal ik u in de stad .zien, zegde hij. Ik ga slechts voor korten tijd naar mijne goederen. De week die volgde bracht niets dan wind, regen en nevel. Mevrouw Mixtome deed eiken avond, het weer mocht dan zoo ruw en onaangenaam zijn, eene wan deling langs de klippen, doch ontdekte geen spoor van den zoogenaamden koop man, dien zij maar niet uil hare gedach ten kon stellen. Boos op zich zelf omdat zij begon te gelooven zich bedrogen te hebben, aanvaardde zy eindelijk de reis naar Parijs, nadat zij juffrouw Lepage had doen beloven, haar binnen weinige dagen te volgon. De markies Charlemont vergezeld door zijnen bediende, Filip Piron, reisde mevrouw Mixtome met den (zie vervolg 8a bladzijde). met de donkere, oude muren, met het loeien van den storm daarbuiten, met het donderend geweld der branding. Mevrouw Mixtome was in eene zeer goede stemming en bracht door haren geest en opgeruimdheid, leven onder haar gezelschap. Zij scheen te vergeten dat het drama van Charlemont haar leven ver gald had en deze plaats voor haar vol schrik en pijnigende herinneringen was geweest. Aan haren donkeren hemel scheen eene nieuwe ster le zijn opge gaan, want hare oogen lichtten in den weerschijn van de stralende hoop harer ziel. De markies van Charlemont legde de verandering van haar wezen in zijn voor deel uit. Zij beminde hem en wilde zijn geduld nog wat op de proef stellen, dacht hij. Geduld heb ik noodig, zoo troostte hij zich in gedachten, Op den duur kan zij mij niet meer weerstaan en de groote titel, welken zij eens droeg, en dien ik haar nu weer aanbied, moet iets vcrlok- kends voor haar hebben. Ja, zij zal met mij trouwen. Zij bemint mij, zij zou an ders door zulk een weer niet hier zijn gekomen. Anderen dachten evenzoo. De verloving van mevrouw Mixtome met den markies werd als een feit beschouwd. Zelfs Sofie geloofde dat hare moeder den markies dien avond een vaste belofte had gedaan. Graaf Beaucourt wijdde Sofle zeer veel voorkomendheid; hij scheen de koelheid, waarmede eenige der dames haar behan delden niet te bemerken en zijn vriende lijk en ridderlijk wezen was als ver zachtenden balsem voor den beleedigen- den trots van het meisje. De avond ging spoedig voorbij. Me vrouw Bartineux en haar zwager had den lumne gasten uitgenoodigd den nacht op het kasteel door te brengen, maar mevrouw had beslikt geweigerd. Om elf ure kwam haar rijtuig voor, dc dames stegen na een hartelijk afscheid in na dat Eugenie nog eenige vertrouwelijke woorden met Sofle had gewisseld, sloeg 't rijtuig den weg in naar Montfacon. Welk oen ontzettend weder klaag de mevrouw Bienjour, zich dieper in haren schawl wikkelend. De wind zal het rijtuig omver werpen. Hebt gij ooit zulk eenen stonn gehoord O, mevrouw Mixtome, waren wij toch maar op Charlemont gebleven. Waarom hebt gij dat niet gedaan Wij konden niet omdat gij niet wil det, antwoordde mevrouw Bienjour. Waarom hebt gij de uilnoodiging niet aangenomen Omdat ik niet onder het dak van het kasteel wil slapen, alvorens ik er als meesteres binnenga. Is bet dan zeker dat gij markiezin van Charlemont zult worden vroeg mevrouw Bienjour. Ik hoop het

De Denderbode | 1917 | | pagina 2